De Ned'.Herv. jeugdraad ontvouwt z n plan '47 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 MAANDAG 30 DECEMBER 1946 Stadsnieuws MAAR Bij de nadering van het jaareinde lijkt het ons gewenschi de -vraag te stellen: Hoe moet het kerkelijk jeugdwerk in het komende jaar worden aangepakt en op welke wijze dient de gemeente in kennis té worden gesteld met de plannen, welke reeds in behandeling zijn genomen. Teneinde onzen lezers eenig inzicht te geven in het werk onder' de Leidsche jeugd, stelden wij ons in verbinding met den penningmeester van den Hervormden Jeugdraad, die ons eenigszins kon inleiden betreffende dit onderwerp. De gemeenteleden zijn omtrent ile werk wijze van den Jeugdraad zeer onwetend; daarom zullen wij in korte trekken de samenstellingaansnijden. Genoemde functie is door den Kerke- raad ingesteld en heeft ten doel den ker- kelijken arbeid onder de jongeren der ge meente en de ontkerstende jeugd in den ruimsten zin van het woord te behartigen. Voorts is haar taak om aan organen van jeugdarbeid, die daartoe den wensch te kennen geven, een kerkelijke opdracht te verstrekken, de goede samenwerking tus- schen de verschillende organen te waar borgen, het toezicht te houden op die or ganisaties, aan welke de Kerk een opdracht verstrekt, aangesloten organen van voor lichting te dienen en zoo noodig nieuwe vormen te zoeken en daarvoor commissies te scheppen. In den Jeugdraad zijn ver tegenwoordigd de Kerkeraad, de gemeente commissie en de verschillende jeugd verenigingen, waaronder de J.V. en M.V., de padvinderij, de middelbare schooljeugd en de Zondagsschool, terwijl ook de twee subcommissies van den Jeugdraad, t.w. „De Jonge Kerk" en het orgaan voor buiten kerkelijk werk vertegenwoordigers hebben aangewezen. Wat de werkzaamheden van den Jeugd raad betreft, is men bezig den financieelen toestand te verbeteren, welke momenteel nog te wenschen overlaat. Thans is men zoo ver gevorderd, dat toestemming van den kerkeraad is verkregen om de laatste collecte in den jeugdienst voor het jeugd werk te bestemmen. Plannen tot een- gron dige verbetering van het zomer-kampwerk zijn ,in studie genomen, terwijl men tevens gedacht heeft aan de oprichting van een jeugdcentrum in de binnenstad, dat echter afhankelijk is van de financiën en de be schikbare ruimte. Het ligt in de bedoeling om dit centrum als kernpunt voor de jeugd te beschouwen, waar zij terecht kan, in verband waarmede men een goede ont spanningsmogelijkheid met comfortabel meubilair voorstaat, zoodat de jongeren ook buiten de bioscoop zich aangenaam kunnen bezighouden. Steeds zal een staf van mede werkers in het gebouw aanwezig moeten zijn, opdat ook het evangelisatie-element sterk tot uitdrukking komt. Naast dit middelpunt moeten afdeelings- cenira in de verschillende wijken van de stad verschijnen, waar aanstaande leiders zullen worden opgekweekt. Deze centra hebben het oogmerk om de jeugd van de straat bijeen te brengen in een sfeer waar in zij worden gevormd, terwijl men van daaruit het werk in het jeugdcentrum wil stimuleeren. Ook valt het instellen van een jeugdkerk onder het werk van den Jeugd raad. Reeds, zijn de Aula van het gym nasium en het wijkgebouw „Rehoboth" beschikbaar gesteld om dergelijke diensten te houden, terwijl verscheidene theologi sche studenten hun medewerking hebben toegezegd. Onlangs heeft de Landelijke Jeugdraad beslag kunnen leggen op het Sport en wedstrijden in 1946 (Vervolg van Pag. 5) Het memoreeren waard is ook het con- cours-hippique, dat dit jaar aan de Vebo- tentoonstelling, waaraan morgen nog- wel enkele regels gewijd zullen worden, ver bonden was. De vrees van het Vebo-bestuur dat voor de ruitersport in Leiden en omgeving niet voldoende belangstelling zou bestaan, is gelukkig beschaamd gewprden. Er was ruitersport van de beste kwaliteit te be wonderen en de belangstelling was groot. We zien dan ook en met 'ons velen naar een herhaling van dit festijn in 1947 uit. Verheugend was ook de activiteit, die de Leidsche Politie Sportvereeniging ontplooi de. O. l.v. haar energieken voorzitter mag deze vereeniging zich in eèn goede repu tatie verheugen en zoo kwamen in Leiden zelfs de nationale Politie sabelkampioen schappen. De organisatie was af en het gebodene stond op goed peil. De L.P.S.V. was het ook, die onzen nationalen doel man Piet Kraak enkele malen binnen Lei den's wallen bracht en dit was vooral voor de jeugd een sensatie van belang. Het Wij verwachten, dat het in 1947 weer zoo Teylinger Bosch te Vogelenzang, dat men voorloopig als buitencentrum zal aanwen den. De inrichting, het beheer en de ad ministratie van dit buitencentrum, waar van ook de Leidsche jongeren gebruik mogen maken, zijn opgedragen aan den Hervormden Jeugdraad van Heemstede. Een van de vele commisies van den Jeugdraad is de „Jonge Kerk". Zij heeft ten doel de jonge lidmaten tot grootere activiteit te brengen en te suiggereeren daadwerkelijk met het Kerkewerk mee te leven. Men is voornemens in den loop van het komende half jaar een serie lezingen en avonden te organiseeren, waarvan reeds zijn genoteerd: op 8 Januari „Arbeid en arbeids vreugde?", door mr Kruyt; op 6 Februari „Indië"} door mr Barentz; op 6 Maart „De Matthaus Passion", door Leo Mens; op 10 April „Het buitenkerkelijk werk", door J. Heymons en S. Koopmans, terwijl begin April de „Jonge Kerk" van Utrecht een bezoek aan Leiden zal brengen, waarbij dan tevens een jeugddienst zal worden ge hóuden in de Hooglandsche kerk, waarin ds v. d. Plas, jeugdpredikant te Utrecht, zal voorgaan. Een belangrijk onderdeel van net werk der Jonge Kerk vormt het Kring werk, waarbij wijksgewijze verschillende kringen zijn ingesteld, wóarin gesprekken door jongelui worden gevoerd over „Gods Woord" en „De nieuwe koers in de Ned. Herv. Kerk" b.v. Een 'der kringleden gaat periodiek op huisbezoek cxm hen die niet actief deelnemen aan het werk, te bewegen zich ook in te schakelen. Ook bij deze acties spelen de financieele moeilijkheden vaak parten, zoodat wat het verzenden van oproepen betreft slechts 900 van de 2000 menschen bewerkt kunnen worden. Verder heeft de „Jonge Kerk" speciale opdrachten, waaronder ressorteeren het regelen van week-eftds en het leggen .van contact tusschen Kerk en militairen. Wat dit laatste betreft wordt periodiek een vijf honderdtal brieven onder militairen in Indië en familieleden in ons land verdeeld; i reeds zijn de eerste tegenbrieven van onze jongens ontvagen, waarin zij hun groote appreciatie .uitspreken over deze geste. In de naaste toekomst zal ook aandacht geschonken worden aan het stenografisch opnemen van predicaties voor zieken, doch een en ander moet "hog nader besproken worden, terwijl men ook hier weer stuit op bezwaren van financieelen aard. Als we dat alles hebben gelezen, moet ons hart toch wel open staan voor wat achter de schermen (tot op heden) door onze jonge' gemeenteleden wordt verricht. Wij meenden hieraan publiciteit te moe ten geven, opdat de geheele Kerk, waartoe alle leden zonder uitzondering behooren, beseffe, dat er iets groots gedaan moet worden, in opdracht van haar Heer. Dit. houdt echter in, dat de financieele steun niet kan en mag ontbreken. Voor ieder ligt hier een plicht, waaraan men zich niet mag onttrekken BEGROETINGSAVOND DS SPRUYT Ds P. W. Spruyt, Ned. Herv, pred., zal op 2 Januari a.s. in de Kooikapel de bewoners van wijk VIII officieel begroeten. Oinze stadgenoot, de heer A. G. Masurel, die door de gemeente-commissie der Ned. Herv. Kerk eervol ontslagen en als kerke lijk ontvanger-boekhouder is gepension- neerd, is met ingang van 2 Januari a.s. aangesteld bij het ministerie van Overzee- sche Gebiedsdeelen, af deeling geheim ka binet. boem! bij eiken uittrap van Kraak hooren we als het ware nog. We zijn er ons van bewust, dat we slechts groote grepen .uit het sportgebeuren om ons heen hebben gedaan. Hebben we iets vermeldenswaardigs ver geten te vermelden, dan zou ons dit spijten. Maar ook met dit jaaroverzicht was. ons voornaamste streven de door-de-weeksche sportbeoefening te dienen en te stimu leeren. Dat ook 1947 voor de sportbeoefenaars een jaar mag zijn, waarin zij met veel vreugde zich naa^t hun dagelijkschen ar beid kunnen ontspannen in den door hen gekozen tak van sport. DE LEIDSCHE SCHAAKBOND IN 1946 Nadat het schaakleven in Leiden en om streken direct na de bevrijding zich weer snel herstelde en er in het winterseizoen 1945'46 weer druk geschaakt werd, on danks de zeer moeilijke omstandigheden, veroorzaakt door kolenschaarschte, slechte verkeerstoestanden en moeilijk te yinden speellokaliteiten, was het wel te verwach ten, dat, gezien deze herleving, 1946 voor den Leidschen Schaakbond een zeer gunstig jaar zou worden. Het begon met de toetreding op 1 Januari van de pas opgerichte schaakclub „Voor schoten", spoedig gevolgd door de Lisser clubs „De Zwarte Pion" en „Lisser Schaak club", de Sassenheimsche S.C., en de. nieuwe Leidsche clubs „Professorenwijk", P.T.T. en ,,'t Leytse Ancker". De reeds aangesloten vereenigingen zagen hun ledental sterk toe nemen. Dit blijkt wel hieruit, dat aan de competitie 1945'46 werd deelgenomen door 40 tientallen, terwijl er thans 57 tientallen „in 't veld staan". In het bestuur, bestaande uit de heeren Herfkens, voorzitter, Modderman, le secre taris, Pont, penningmeester, Hooyer, 2e se cretaris en Paardekooper, wedstrijdleider, kwam geen wijziging. De bijzondere ver-' diensten van den heer Modderman kwamen tot uiting in zijn benoeming tot secretaris van het hoofdbestuur van den K.N.S.B. Op 29 en 31 Januari had, ter gelegenheid yan het 25-jarig bestaan van „Philidor" een zeer geslaagde nationale wedstrijd plaats, waaraan door ruim 200 spelers werd deel genomen. Van de aanvankelijk daarvoor be stemde Stadsgehoorzaal kon geen gebruik worden gemaakt, omdat deze niet verwarmd kon worden, maar de voorzitter, die steeds met raad klaar staat, liet nu ook de daad volgen en stelde zijn schoolgebouw beschik baar. Gecompliceerde aanrijding onder Hazerswoude Hedenmorgen had op den Rijndijk een ernstige aanrijding plaats. Uit de richting Leiden kwam een luxe auto aanrijden en uit tegenovergestelde richting een bestelwa gen tje (auto). Tengevolge van den dikken mist, die er hing, zag de chauffeur van den bestelwagen den luxe-auto niet aankomen en reed dezen aan, mede door de gladheid van den weg. Térwij! deze aanrijding plaats had, kwam uit de richting Alphen aan den Rijn een vracht auto aanrijden. De chauffeur hiervan zag door den mist beide auto's niet staan en reed tegen den bestelwagen op, waardoor deze ge heel vernield over de straat kwam te liggen. Direct achter den vrachtauto van de firma W. kwam er een militaire auto aanrijden, waar van de chauffeur eveneens door den mist niets van de aanrijdingen had gezien en reed met een flanken gang tegen den vrachtauto aan. Op dat moment kwam uit de richting Leiden de autobus van de N.V. „Citosa". Gelukkig zag de chauffeur hiervan de plaats gehad hebbende aanrijdingen, remde uit alle macht en kwam met den bus dwars over den weg te staan. De aangereden auto's werden alle deerlijk beschadigd. Wonder boven wonder hadden er ^een persoonlijke ongelukken plaats WELKE APOTHEEK; De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 31 Dec. IS uur, tot Zaterdag 4 Jan. 8 uur, waargeno men door: Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807 en Apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeeot door de Oegstgeester Apo theek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. TERAARDEBESTELL1N o H. W. J. SCHEEPSTRA. Zaterdag vond op de algemeene begraaf plaats „Rhijnhof" onder groote belangstel ling de teraardebestelling van wijlen den heer H. W. J. Scheepstra, rijksontvanger van de directe belastingen, inv. en acc., plaats. Onder de vele aanwezigen bevondén zich de heeren mr A. Bakker, referendaris aan het dep. van" Justitie te 's-Gravenhage, mr C. P. Tuk, hoofdinspecteur aan het dep. van Financiën, J. v. Bendegom, oud-hoofdinspec teur te Den Haag, en voorts vele ambtenaren en kennissen van den overledëne. Aan de groeve spraken de heeren J. de la, Sablo- nière van Eelde, hoofdinspecteur te Oegst- geest, en J. Siccema, die dankte voor de be toonde belangstelling. Een groot aantal kran sen dekte dë kist. ACCORDEONVER. D.V.V." De Acco rdeonver een iging „Door Vriend schap Vereenigd" heeft Zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal haar 17-jarig bestaan met een groote f eestuitvoering gevierd. De voorzitter, de heer F. Zwanenburg opende met een welkomstwoord, waarin hij dank bracht aan de donateurs, van wie D;V.V. naast financieelen, ook veel moreelen steun mooht ontvangen. Voorts merkte de heer Zwanenburg op, dat men met giroote moeilijkheden te kampen heeft bij het. aan schaffen van nieuw materiaal. Hierna erd een goed verzorgd programma afgewerkt, dat naast het zeer muzikale op treden van D.V.V. een vroolijk cabaret ten tooneele voerde, m.m.v. Cees de Lange (con ferencier), Duo Scholte en .Tohnie en Jack (clownc) p - ^ISTRIBUTIEVARIa Morgen zijn voor het afhalen van een schoenenbon aan de beurt, zij, wier naam begint met de letters T, U, V, W, X, IJ en Z. Het distributiekantoor is geopend van 8.30 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. De schaakclub V.T.L. vierde het 10-jang bestaan, eveneens met een zeer geslaagden wedstrijd op 26 en 27 April in de fraaie recreatiezaal van de Touwfabrieken, waar aan 140 schakers deelnamen. Even tevoren, op 14 April, werd het eerste tiental van L.S.G. kampioen van de afdeeling West- Zuid in de hoofdklasse van den K.N.S.B. en daarmede gerechtigd tot deelname aan den strijd om het landskampioenschap. Het tien tal slaagde er echter niet in dezen hoogsten titel te veroveren, Philidor I en Alphen I wonnen resp. m Ia en Ic en ha twee ontmoetingen op 26 Maart en 8 April bleef Alphen I, zij 't met gering verschil, overwinnaar en streed op 2 Juni tegen het Rotterdamsche „Centrum" voor de promotie naar de Hoofdklasse K.N. S.B., doch verloor na eervollen tegenstand Op 6 Juli gingen de Leidenaars naar Haarlem, doch vooral door het niet opkomen van vele sterke L.S.B.-ers werd met 23% tegen 45% verloren. Wanneer Haarlem In '47 naar hier komt, hopen we revanche te kunnen nemen. Een tweede massakamp werd op 5 October gespeeld tusschen Leiden en de omstreken. Leiden bleek de sterkste en won met 53 tegen 36. De Hazerswoudsche Schaakclub vierde haar 15en verjaardag met een goed bezetten (60 deelnemers) 2-daagschen wedstrijd op 27 en 28 September. Het Leidsch Schaak Genootschap had op 2 Maart 1945 vijftig jaar bestaan, doch de droeve tijdsomstandigheden lieten een feest viering allerminst toe. Maar van 21 October tot 3 November werd dit jubileum luister rijk herdacht. We herinneren aan de gezel lige vierkampen in de Stadsgehoorzaal en de achtkampen in „Den Burcht", waar de bloem van Nederland's schakers vereenigd was. En niet te vergeten de schitterende tentoonstelling ,,5 Eeuwen Schaak" (collec tie dr Niemeyer) in het Museum voor Vol kenkunde. De laatste jubilaris was „Leiderdorp". Het 25-jarig bestaan werd in intiemen kring op feestelijke wijze herdacht. De schaakclub „Daniël Noteboom" te Noordwij,k besloot de serie wedstrijden van dit jaar met haar tra dition eelen Kerstwedstrijd op 26 December in „Seinpost", welke ook dit keer weer vol komen slaagde. Ten slotte vermelden we, naast deze com petitie- en vereenigingswedstrijderi, den kamp om het persoonlijk kampioenschap van den L.S.B., welke, na maandenlangen strijd, werd gewonnen door den L.S.G.-er W. G. Demmendal, die hiermede zijn hard nekkig volhouden gedurende vele jaren, be loond zag. W. H. v. d. Nat. ANTHROPOSOPHISCHE VEREEN. „DORNACH". De groep Leiden van de Ned. afd. van de Anthroposophische vereeniging „Dornach" organiseert van 28 Dec. tot 5 Jan. a.s. een voor iedereen toegankelijk paedagogische studieweek. De besprekingen vinden plaats op Rapenburg 50, de Eurythmie cursussen op Gerecht 13. Uit Zwitserland zijn hier voor overgekomen mevri J. de Jaager en D. Niederhauser en de heeren H. Niederhauser en M. Schenk. De korte inhoud van de vier lezingen, welke reeds gehouden zijn, is: De midden weg tusschen de dwang, welke de natuur op ons uitoefent, en de dwang van het ver nuft, is niet gegeven. Deze moet op ieder moment door iedereen en telkens opnieuw ontdekt en gebaand worden. Deze wakkere en innerlijk tastende levenshouding van den opvoeder is het levenselement voor het kind; is kunstzinnig in hooge_mate, en voert in alle nuchterheid ertoe, denken, voelen, wil len, wetenschap, kunst en religie, - niet alleen naast elkaar te laten staan, maar elkaar te doordringen. De bijeenkomsten waren druk bezocht. FELLE BRAND OP EEN WOONSCHIP TE ZOETERWOJJDE. Hedennacht brak een felle brand uit op de schuit van de N.V. v. d. Hoeven, genaamd „Ark de Fuut", die lag aan -de Hooge Rijn dijk te Zoeterwoude. De schuit werd bewoond door eep gerepatrieerde dame, mevr. Lens-v. Rijn met twee kinderen. De brand, ie waar schijnlijk ontstaan door een te warm stoken van de kachel, waardoor het mastieke dak vlam vatte. Binnen een half uur was de Leid sche brandweer, oi v. den heer Kosten, den brand, die met twee stralen werd aangetast, meester. LISSE. De gemeenteraad komt morgenavond 7.30 u. in openbare vergadering bijeen. NOORDWIJK. De opbrengst van de collecte t.b.v. „Ne derland helpt Indië" heeft opgebracht ruim f1000. Met ingang van 1 Jan. a.s. wordt het kantoor van de Registratie en Successie op geheven. De Zondagsdienst der huisartsen wordt op Nieuwjaarsdag waargenomen door dr Coenraads Nederveen. In de as vacature .ontstaan door het emeritaat van ds' Siddré, heeft de Kerke raad der Ned. Herv. Gem. te Noordwijk- Binnen gekozen ds G. Snijders, Ned. Herv. pred. te Tricht. Aan ds Snijders is toezegging van beroep gedaan. Ds B. A. Veneman, pred. bij de Voörm. Geref. Kerken in H.V., ontving een beroep naar de Ned. Herv. Kerk van Ransdorp- Schellingwoude, welk béroep inmiddels aan genomen is. Met ingang van 1 Jan. a.s. wordt de hulpdienst voor getroffen bedrijven van de Kamer van Koophandel en daardoor ook de hulppost Noordwijk opgeheven. Zij die eventueel bij volmacht wenschen te stemmen in 1947, indien bijv. de Tweede Kamer zou ontbonden worden, moeten een verzoek indienen bij het gemeentebestuur. Dit moet worden gesteld op een formulier, dat verkrijgbaar is bij de afd. Alg. Zaken, en moet worden ingediend vóór 1 Jan. 1947. SASSENHEIM. Vrijdagavond herdacht de J.V. „Obadja" in een feestelijke vergadering haar 25-jarig bestaan. WOUBRUGGE. De gemeenteraad zal Dinsdag 7 Januari om 19.30'uur in openbare vergadering bij eenkomen. MARKTBERICHTEN. KATWIJK A. D. RIJN, 27 Dec. Spruiten f 44125, groene kool f 6.6014.boeren kool f 2430, roode kool f 8.2011,70, wasch- peen f 3040, winterpeen f 9.4011.80, uien f 12.40, koolraap f 7.609.40, alles per 100 kg.; knolselderij I f 12, idem II f 7, idem III f 2, alles per 100 stuks. NOTEERINGEN NEW YORKSCHE BEURS 'NEW YORK 28 Dec. Atch. Top. 99Va (98%); Balt. 15% (15%); Can. Pac. 12% (12%); N.Y. Centr. 18 (18); Penns. 25% (25%)-; U. Pac. 132 bieden (132%); An. Copp. 40% (40); Bethl 91% (91); Chrysler 90% (90%); Gen. Tel. 35% (35%); Gen. Mot. 52% (52%); Int. Nick. 35 (35%); Kenn. Copp. 51% (50%); Packard 6% (6%); Rep. St. 28 (27%); Shell U. 29% (29%); Stand. O. 69 (69; U.S. Rubb, 53 (53%); U.S. Steel 71% (71). Wat de Radio Oudejaarsdag brengt Programma voor Hilversum I (301) AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Ochtendconcert; 8.45 Solisten concert; 9.15 Morgenw.; 9.30 Orgelmuziek; 9.50 Arbeidsvitaminen; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 10.35 New Mayfair ork.; 10.50 Kleu ters; 11.00 Toekomstplannen; 11.30 Louis Levy; 11.45 Fam. ber. uit Indië; 12.00 Orgel; 12.30 Platteland; 12.40 De Raaff en Schutte; 13.00 Nieuws; 13.15 Vaudeville ork.; 14.00 Met naald en schaar; 14.40 Will Abraham, orgel en Maud Cossaar, deel.; 15.00 Wondere we reld; 15.15 Guitaar; 15,30 Manuscripten van Carl Philipp Em. Bach; 16.15 Piano; 16.30 Alexander en ork.; 16.40 Jeugd; 17.00 Hon- gaarsdh Strijkkwartet; 17^45 Rijk Overzee; 18.00 Nieuws; 18.15 Oudejaarsavondprogr. Two Happy Days; 18.30 Strijdkr.; 19.00 IKOR Prot. kerkdienst: VPRO 20.00 Belangrijke ge beurtenissen in het afgeloopen jaar; AVRO 21.00 1946 in de wereldpolitiek; 21.15 1946 in de verstrooiingsmuziek; 22.15 Het jaar 1946. klankbeeld; 23.15 Nieuws; 23.30 Grm.; 23.45 Oudejaarsavondtoespraak; 24.00 Klokslag; 0.00 Felicitaties en Nieuwjaarsgroeten; 0.30 Jaar wisseling in Batavia; VARA 1.00 Berichten en groeten aan opvarenden; 2.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415) KRO. 7.00 Nieuws; '7.15 Gymn.; 7.30 Mor gengebed; 7.45 Gram.; 8U0 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; 9.50 Lichtbaken; 10.15 Composities van Moeran; 10.45 Voordracht; 11.00 Piano; 11.30 Als de ziele luistert; 11.45 Koorzang; 12.03 Haagsch Matr.ozenkoor, o.l.v. Th. v. Elferen; 12.30 Ens. Willy Bougenot; 13.00 Nieuws; 13.15 KI. v. Beeck; 13.45 Dardanel les 14.00 Volksmuziek uit Amerika; 14.30 Hartvelt kwartet; 15.00 Vrouw; 16.00 Zonne bloem; 16.30 Vuurduivel; 16.45 Kamermuziek; 17.25 Kamerkwartet; 17.45 Dat was 1946; 18.15 Sport; 18.30 Bruce Lowe; 18.50 Als ik slapen ga; 19.00 Nieuws; 19.15 Ned. Jeugd gemeen schap; 19.30 De Brug; 20.00 Nieuws; 20.15 Jan v. Ostade 20.30 Tombola 21.30 De laatste dag; 22.00 Nieuws; 22.15 Jaarrevue 1946; 22.45 Het laatste uur; 23.45 Te Deum; 23.50 Orgel; 24.00 Kloslag; 0.00 Toespraak; 0.15 Een vroolijk begin NCRV 0.30 Een nieuw begin; 0.45 Groe ten van en aan zeevarenden; 1.00 Elck wat Wils; 2.00 Sluiting,

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 6