Waarom sprak gen. zooals hij sprak? Katw. groenteveiling had f 900.000.- omzet NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 MAANDAG 23 DECEMBER 1946 WAT HIJ ZEI, DENKT MEN OVERAL Vice-admiraal b.d. L. J. Quant schrijft n.a.v. de veel besproken uitlating van gen. Röell voor de radio in het dagblad „Trouw": „Waarz it in hoofdzaak de fout van de uitlating van gen. Röell èn hoe is het moge lijk, dat iemand van zijn positie zich zóó in het openbaar heeft versproken?" En mijn an woord luidt: omdat hij in diepe bewogenheid in plaats van zijn verstand zijn gevoel heeft laten spreken, hetgeen wel haast altijd verkeerd is. En ditmaal extra fout was. Nu het grootste gedeelte van ons tot oordeelen bevoegde volk wordt gere geerd door een minderheid, waarbij elk begrip van democratie, ivaarmede speciaal de heer Schermerhorn heeft geschermd, zoek is: een dr Van Mook volkomen dicta toriaal zijn gang gaat, allen om zich 'heen verwijdert» die hem tot het bereiken van zijn doel in den weg zitten, voortdurend zorgt voor eenig fait accompli wat dan hier weer wordt geaccepteerd en zelfs nu nog doorgaat alsof er geen oppositie tegen zijn persoon en zijn handelwijze bestond, moet men zich. hoe moeilijk dit ook is. toch blij ven beheerschen. ook al voelt hij of zij zich door een knellenden band van machte loosheid verstikken Wat de gep. Generaal heeft gezegd, was het uiten van hetgeen hem steeds moet hebben bezig gehouden en waar zijn over- kropt gemoed vol van was. Wanneer men zich indenkt, hoe juist ook hij tijdens de Duitsche bezetting jarenlang ALPHÉN A/D RIJN Tot kerkvoogd van de Ned. Herv. kerk Julia nas tra at werd herkozen de heer J. Ges man en wegens uitbreiding van het college werden gekozen de heeren J. v. d. Berg en A. v. d. Vaart. Tot notabel werd herkozen de heer M. v. d. Akker. In de plaats van den heer P. Laros, die bedankt heeft, werd gekozen de heer D. Arlman jr. Ook dit college werd uitgebreid en wel met de hee ren W. J. Buma, J. H. Kleyn, S. C. Rijlaars dam en M. v. d. Wagt. Door de directie van de Water- en Licht- bedrijven is een waarschuwing tot de bur gerij gericht in verband met het gebruik van gas en electriciteit Indien geen verbe tering ten gunste intreedt, d.w.z. dat men zich zelfbeperking oplegt, zal overgegaan moeten worden tot invoering van sper-uren voor gas en stroom! ooze uren voor electrici teit. 9 De Herv. Jeugdraad organiseerde door middel van „De Instuif" een tweetal Kerst wijdingen in het vereenigingsgebouw, waar men voor een passende sfeer had gezorgd. Het keurige programma werd geopend met het gezamenlijk zingen van „Lof zij den Heer". De heer A. Kroon las het Kerstevan gelie in de Nieuwe Vertaling, dat afgewis seld werd met het zingen van de "Kerstlie deren. De heer N. van 't Wout declameerde en kele fragmenten uit de Kerstgeschiedenis, de heer C. A. Bos verzorgde de meditatie en de heer A. v. d. Linden vertelde op boeiende wijze een Kerstverhaal. Gedurende deze week kunnen formu lieren voor aanvragen brandstoffen voor kamerbewoners worden afgehaald, welke volgende week moeten worden ingeleverd Vrijdagavond hield de plaatselijke afd. van den Chr. Transport- en Fabrieksarbei- dersbond haar jaarlijksohe Kerstwijding. Na opening door den heer H. Hesseling trad als eerste spreker o-p het hoofdbestuurslid, de heer C. v. d. Wal. Deze stelde den strijd, zooals die op sociaal gebied door de Chr. organisaties gevoerd wordt, in het licht. Het gaat ook op dit terrein om de eer en het recht van den Zaligmaker, wiens geboorte dezer dagen wordt herdacht. Na de pauze sprak de heer A. P. de Jong, die er op wees dat ook dit jaar het Kerstfeest wordt gevierd in een wereld, die weinig uitzicht heeft. Maar voor den Christen is er toch blijd schap. omdat hij gelooft, dat Christus ge komen is en die eerste komst waarborgt zijn tweede komst in den jongsten dag. De heer W. Geerlof, secr van den Chr. Besturen Bond sprak een slotwoord op dezen wijdings vollen avond. Het Chr. Gem. zangkoor „Jubilate Deo" o.l.v. den heer D. van Vliet gaf afwisseling door uitstekenden zang. De kerkdienst, die op tweeden Kerstdag in de Ned. Herv Kerk aan de Julianastraat gehouden wordt, zal zijn een „kerkdienst voor allen." De bijeenkomst zal een litur gisch karakter draeen Voorganger is ds C. J. Lambour. Het „Klokkencomité" van de Ned. Herv. Kerk zal in de Kerstweek een rondgang met inteekenlijsten door de gemeente maken. Het devies is: „Kerstmis 1947, nieuwe klokken in den toren'." Zooals bekend, moet. een som van f15.000 bijeengebracht worden. In een dezer dagen gehouden vergade ring van de stichting „Onze Alphensche Ge meenschap" is gesproken over de vraag, of deze stichting nog wel reden van bestaan heeft. De belangstelling van de zijde der burgerij is miniem en de idealen van de initiatiefnemers, een organisatie te stichten, die alle gezindten omvat, zijn niet in ver vulling gegaan. De weinige aanwezige leden waren echter van oordeel, dat men voor het vervullen van verschillende wensehen de tij'dsom standi gheden tegen heeft. Besloten werd OA.G. in stand te houden, en om te zetten in een vereeniging. GEBOREN: Jan D., z. van P. J. Boot en G. Van den Akker; Adriana G., d. van W. van Wageningen en G. v. d. Veer; Gornelis, z. van J. M. Mulder en G. van Leeuwen; Catharina M., d. van A. W. Groenendijk en G. J. van Klaren; Theodora W. M., d. van C. Hoogerwerf en J. M. de Jong; Christiaan J., z. van A. J. Zuidam en B. v Gulik; Anna, d. van J. Koster en A. Buis; Hermanus J., z. van A. W. Sluis en P. J. J. van der Star; Jan, z. van G. Tijsterman en J. Wijfje. ONDERTROUWD: J. Blom, 35 j. en J. Streef land, 32 j.; G. J. Pols, 19 j. en D. H. de Ridder, 20 j.; J. W. van Luinen, 21 j. en T. Binnekamp, 21 j.; G. J. Koole, 22 j. en A. Verhorst, 24 j.; W. M. van Donk, 20 j. en A. van Tilburg, 19 j. GEHUWD: D. Domburg, 28 j. en H. J. Schellingerhout, 26 j.; P. van Harten, 31 j. en K. Hart, 25 j. OVERLEDEN: L. Verruijt-v. d. Neut, 82 j. J. B. Samsom, 72 j. J. C. A. Goedemondt, lj. gevangen heeft gezeten en ten slotte ter dood werd veroordeeld geen gratie' heeft willen vragen doch die wel door andere invloeden heeft gekregen, dan moet men zich kunnen indenken hoe hij en met hem zoovelen, zich dagelijks afvragen: Waarvoor heb ik dat toen toch alles gedaan? Nu na onze bevrijding onze eigen land- genoêten ons overleveren op de meest on waardige wijze aan een oorlogsmisdadiger als „Soekarno". iemand die evenals Hitier in duidelijke brallende taal het doodvonnis over Nederland heeft uitgesproken, duizen den van onze landgenooten, waaronder ik ook versta onze trouw gebleven inwoners van Indië, in concentratiekampen heeft laten omkomen verhongeren mishandelen en naar z ij n Heer en Meester den Keizer van Japan als slaven heeft laten vervoeren??? Het gevoel van machteloosheid, dat allen die in de afgeloopen jaren korter of langer in de cel verbleven, hebben gekend, komt nu weer boven nu zij buiten de cel even machteloos staan tegenover een manier van handelen, die volkomen in strijd is met het meest elementaire begrip van democratie. En precies zóó voelen ook millioenen Neder landers, al hebben zij nooit dë ellende van gevangenschap of concentratiekampen ge kend. Door dezelfde oorzaak, waardoor generaal Röell betrekkelijk vlug in eenzaamheid in de cel in Scheveningen terecht is gekomen, n.l. zijn impulsief karakter waar het betrof de liefde voor zijn Vaderland, heeft hij nu de fout gemaakt in het openbaar te zeggen wat men thans dagelijks zij het in eenigszins anderen vorm om zich heen hoort verkondigen in huiselijke krin gen in brieven in treinen sociëteiten en waar men zijn oor maar te luisteren legt. Het is ge lukkig, dat de betrokkenen het niet alles hooren, doch zeer bedroevend, dat het in ons overigens zoo rustige land zoo ver is gekomen. Men behoeft er m.i. geen reëele waarde aan te hechten, want dezelfden die het zeggen, zullen terreurdaden zonder twijfel sterk veroordeelen. Men beschouwe het meer als een uiting (geen bedreiging) van wat er leeft in de harten van o zoovele goede Nederlanders, die zich beginnen af te vragen of het nog wel waard is om te blijven leven of prijs te stellen op den naam „Nederlander". De koopliedenstaking kwanx weer ter sprake De veilingver. Katwijk en Omstreken was in ledenvergadering bijeen in.de zaal Fennes. o.l.v. haar voorzittér, den heer J. v. d Perk. Deze opende-'de vergadering met een kort openingswoord, waarin hij opmerkte., dat er in het jaar 1946 tot nu toe al voor een bedrag van over de f900,000 was geveild De prijzen in dit jaar behaald waren van dien aard geweest dat van een loonende pro ductie voor de tuinders gesproken kan wor den. De fustpositie werd slecht genoemd. Op de begrooting voor het jaar 1947, die in behandeling kwam, was een omzet raming be groot van f 575.000. Wordt de omzetbelasting "eventueel verhoogd, dan zal het provisie- percentage, nu 4 pet., waarin verwerkt is de omzetbelasting, ook verhoogd worden. De uitgaven voor salarisen beloopt f20.900 en die voor diverse onkosten f 13.000. Verwacht kan worden een brutowinst van f 222.750.Na dat n.a.v. de discussies besloten werd, dat een herziening van alle tarieven van verhuur enz. onder de oogen zal worden gezien, werd de begrooting aangenomen. De contributie, voorheen fl.per lid werd zonder tegen" stand verhoogd tot f 2.50. Bij de bestuursver kiezing werd in de vacature G. Bol gekozen de heer P. C. Doets, terwijl herkozen werden de heeren J. v. d. Perk en Nic. Fennes. De tweede voorz., de heer H. Abbink, sprak woorden van waardeering tot den heer v. d. Perk, die van de 34 jaren dat de vereeniging bestaat, 32 jaren de voorzittershamer had ge hanteerd en spr. richtte zich eveneens met waardeerende woorden tot den heer Bol. Tot lid van de controle-commissie in de vac. P. v. Paridon werd gekozen de heer C. J. Bos- DE KAAG Zaterdagmiddag, 4 Januari a.s. te 3 uur bestaat er gelegenheid tot inenting en herin enting voor de bewoners van de Kaag door dr A. v. d. Bijl uit Oudewetering. De inenting wordt gehouden in de Jeugdherberg. Men wordt verzocht trouwboekje mede te nemen In de Jeugdherberg werd het examen af genomen van 20 adspirant E.H.B.Q.-ers, allen lid van de E.H.B.O.-vereeniging „Kaag". Het was een mooie belooning, niet alleen voor de geeëxamineerden, maar zeer zeker ook voor den docent, dr A. v. d. Bijl te Oude wetering, dat zij allen zijn geslaagd. Hij was het, die altijd met een opgeruimd humeur op een prettige manier de lessen heeft geleid, ook indien de deelneming een enkele maal minder goed genoemd kon worden. De Kaag, zoowel als de z.g. Buitenkaag is dus nu een 20-tal E.H.B.O.-ers rijker gewor den, voorwaar geen overbodig iets in onze plaats. Het bestuur zal zich nu verder bera den hoe de organisatie zal gaan werken, waar de trommels komen, de anduiding waar men terecht kan voor hulp, enz. en deze nuttige vereeniging zal zeker den steun van alle inwoners niet kunnen missen. De geslaagden zijn, de dames: J. Loogman. C. P. B. Loogman, M. C. Zwetsloot, G. M. Zwetsloot, P. E. Loogman, C. v. Egmond, M. P. Buitenhuis, R. Biemond Cd., J. de Man, L. Clemens, A. v. Lent, C. Zwetsloot, E. M. Loogman, E. RipNieuwkoop, en de heeren: W. W. Bookelman, Th. Vermey, J. Vermey, Ch. Zwetsloot, J. Buitenhuis, N. Biemond. Het examen werd afgenomen door dr Bor- loff uit Leiden. In antwoord op haar vele verzoeken is thans bij de V.V.V. „Dorp De Kaag" berioht binnengekomen, dat zoodra materiaal en ver gunning het toelaten, een busdienst zal wor den geopend tusschen Haarlem en Leiden, welke eveneens de Kaag zal aandoen. De feestelijke jaarvergadering van de V.V.V. Dorp de Kaag zal worden gehouden Zaterdagavond 18 Januari 1947. HAZERSWOUDE Vrijdagavond hield het Chr. Mannenkoor „Excelsior" zijn jaarvergadering. De voor zitter, de heer P. de Kruijf, sprak een kort openingswoord, waarna de secretaris zijn jaarverslag las, waaruit bleek, dat het koor van 50 leden is gedaald tot 31 leden. Het jaar verslag van den penningmeester sloot met een batig saldo. In de vacature G. Peters werd gekozen de heer C. H. Slootweg, terwijl de heeren G. Groen en Jac. van Gorkum wer den herkozen. De Geref. Mannenver. „Onderzoekt de Schriften" vergadert morgenavond, 8 uur, in de Kerkeraadskamer. De heer H. van de Velde leidt in: „Het Geweten." Op Tweeden Kerstdag zal er een Kerst-, zangdienst worden gehouden in de Geref. Kerk des morgens om 10 uur. Voorgangers zijn ds P. L." Kiehl, en ds P. D. Kuiper van Sassenheim. Er zal gesproken worden over: „Zijns Koninkrijks zal geen einde zijn", en „En wij, verlost zijnde uit de hand onzer vijanden, zullen Hem dienen zonder vrees". KATWIJK. Voor de C.H. Kiesvereeniging sprak in de conversatiezaal van het Jeugdhuis mr dl J. J. R. Schmal, lid van de Tweede Kamer, over ,.De politieke toestand". De laatste weken, aldus spr., hebben be wezen, hoe de geheele natie met het staat kundig gebeuren meeleeft. Nederland is niet meer het Nederland van vóór den oorlog. Het staat temidden van de volken en van de geheele wereld en wij zijn afhankelijk van wat de volken willen of niet willen. De landen, welke niet in den oorlog be trokken zijn geweest, zooals Zweden en Zwitserland, hebben het op dit oogenblik beter dan wij. Financieel staan wij er slecht voor en wij moeten leven van onze armoede. Ons voedselpakket is voldoende, dank zij het crediet in het buitenland, doch wij moeten het hebben van het Duitsche achter land en dat is voor geruimen tijd weggeval len. Hierna ging dr Schmall op de Indische kwestie in, waarvan wij nu het beste zul len hopen. De verantwoordelijkheid dragen zij, die deze beslissing hebben gewild. De vergadering stond o.l.v. ds Bogers. Geboren: Willem, z. v. J. Guijt en M. v. Dijk; Elizabeth, d. v. A. v. Beelen en G. v. Duuren; Adriaan, z. v. C. J. Zuijderduijn en A. Schaap; Peter J., z. v. J. v. Rijn en E. Bartleson. kamp. Tot afgevaardigde naar de alg. verga dering van het Centr. Bureau v. Tuinbouw veilingen werd gekozen de heer G. Parlevliet. De rondvraag bracht verschillende zaken ter tafel, waaronder een tweetal 'belangrijke. Allereerst werd gevraagd een duidelijk over zicht inzake de z.g. koopliedenstaking. Door het bestuur werd hier volledige klaarheid ge geven. Een voorstel werd aanvaard om bij den kring van veilingen en de prov. com missie een voorstel aanhangig te maken om indien er moeilijkheden met kooplieden ont staan, waaruit eventueel actie zou kunnen voortvloeien dergelijke zaken voor te willen leggen aan een commissie van arbitrage, allereerst plaatselijk, maar indien noodig ook bij den kring. Ten slotte werd met klem aangedrongen om weer een veilingleider aan te stellen. Daar verschillende leden hiervoor een vol ledig gesalarieerde kracht voor willen aan stellen, werd deze zaak tot een volgende ver gadering aangehouden. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Hedenavond 7.30 uur, zal de gemeente raad in vergadering bijeenkomen. De agenda bevat de volgende punten, o.m.: wijziging Salarisverordening v. h. gemeentepensoneel, wijziging verordening op de heffing van hon denbelasting, voorloopige vaststelling reke ning waterleidingbedrijf 1945 vaststelling der begrooting voor het waterleidingbedrijf-1947, verhoogimg voorschot aan. de woningibouw- vereeniging „Goed Wonen." -- Gedurende deze week kunnen formu lieren voor aanvragen brandstoffen voor kamerbewoners worden afgehaald, welke volgende week moeten worden ingeleverd. In de Geref. kerk gaf de Geref. Zang ver. „Soli Deo Gloria" haar jaarlijksche uit voering. Ds J. Wolven opende als eere-voor- zitter het samenzijn en memoreerde het suc ces, dat de vereeniging mocht oogsten op een laatst gehouden concours, nl. een eersten en een eere-iprijs. O.l.v. den directeur, den heer H. J. de Beun, uit Gouda, werd een gevarieerd pro gramma afgewerkt van 26 nummers. In vergelijking met een vorigen keer moch ten we een grooten vooriqtgang constateenen en kunnen we het koor dan ook wel geluk wensehen met zijn directeur, die met straffe hand en op deskundige wijze die leiding weet te geven welke een koor noodig heeft. Er waren veel goede momenten. Het mannenkoor deed zich ln een twee tal nummers hooren. „Zondagswijding" kwam niet geheel tot zijn recht. Daarentegen was het Soldatenkoor, met het suggestieve ac compagnement van den heer C. v. d. Molen goed te noemen. Als solisten traden op mevr. H. Bafcelaan-Smitt -en de heer A. v. Dam. In den aanvang was mevr. Batelaan er niet ge heel in. Later en met name in het duet „In de Lente", samen met mej. A. Oudshoorn ging het veel beter. De heer Van Dam be schikt over een beschaafde stem met een goed timbre. Door het meer op-en en van den mond zou o.i. een en ander nog beter tot zijn recht komen en de duidelijkheid daardoor winnen. Als altijd vond het koor in den heer C. v. d. Molen een volgzaam en geroutineerd begeleider. De heer C. J. Berretty assisteerde den heer v. d. Molen op de viool en hij liet zich nog in een tweetal soil hooren, waarvan de laatste, „Solvejgs lied" van Grieg, ons het meest bekoorde. Aan het eind van den avond sprak ds Wol ven tot het koor wóórden van dank en ge- lukwensch, in wielke hij in het bijzonder den heer De Beun betrok. De kerk was niet zoo goed bezet als wij bij dergelijke uitvoeringen gewend zijn, doch het koude weer zal daar wel niet onschuldig aan zijn geweest. Tweeden Kerstdag hoopt in de Evange lisatie-bijeenkomst in de Geref. Kerk te spre ken de bekende Amsterdamsche straatpredi ker de heer N. Baas. Muzikale medewerking verleent het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid." Deze dienst vangt te 10 uur aan en is voor ieder toegankelijk. Geboren: Pieternella, d. v. H. Schellin gerhout en J. Guldemond. Gehuwd: H. Baars en M. de Blois. KATWIJK AAN DEN RIJN De- AJR. propaganda club „Groen van Pricisterer" vergaderde in de zaal achter de Geref. Kerk. onder leiding van haar voor zitter den heer C. A. v. d. Gugten, waarin de heer H. v. d. Perk Jzn een inleiding hield over: „Jeugd en Politiek". In de oorlogsjaren is er van de principdeele vorming van de jeugd weinig terecht gekomen, wat wel te wijten was aan de gevolgen van de maatre gelen der bezetters. Ondanks deze factoren, is er bij de jeugd een groote politieke be langstelling en daarom is het zaak deze jeugd de noodige principieel-politieke scho ling bij te brengen. De jeugd moet dan lee- ren zien op Gods- gebod oók in het., staat kundig leven. De Liefde tot zijn dienst mag en moet alleen de drijfveer zijn om princi- pieele politiek te voeren. Op deze inleiding volgde een zeer geanimeerde bespreking. KATWIJK AAN ZEE. Morgenavond, 8 uur, wordt door die Jjnge Kerk een wijdingsdienst belegd o.l.v. ds C. A. v. Harten. Medewerking zal verlee- nen mej. J. Verloop, solozang. Er zal een fruitinzamelin-g gehouden worden voor de zieken. De avond, die ook voor gemeentele den toegankelijk is, wordt gehouden in die -Oude Kerk. LEIMUIDEN. De gemeenteraad kwam in voltallige ver gadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Bakhuizen. Op voorstel van B. en W. wórdt besloten aan het Instituut „Stad en Landschap van Zuid-Holland" opdracht te verleen en tot het maken'van een uitbreidingsplan, terwijl, na dat nog enkele wijzigingen zijn aangebracht de verordening op heffing straatbelasting wordt vastgesteld en wel voor de ongebouw de eigendommen 3 pet. en voor de gebouw de eigendommen 6 pet. Tevens wordt vast gesteld eeri nieuwe verordening hondenbe lasting, welke per 1 Jan. 1947 ingaat, evenals de straatbelasting. Het bedrag per leerling voor het jaar 1947 wordt voor het brjz. on derwijs bepaald op f12. De Raad besloot tot aanvulling van de ge meenschappelijke regeling tusschen de ge meente Alkemade, Leimuiden en Rijnsater- woude, betreffende den aanleg en de exploi tatie van een drinkwaterleiding en het in het leven roepen van een stichting tot dat doel. Elke gemeente is nu verplicht om de helft van de kosten te dragen van wijzigingen of voorzieningen aan waterleidingwerken, die zijn gelegd in gronden of wateren, die aan die gemeente toebehooren en onder héar be heer staan, wanneer die wijzigingen of voor" zieningen moeten worden aangebracht in verband met door of vanwege die gemeente uitgevoerde werken. De voorzitter deelde mede, dat zich met de gemeente Alkemade in het verleden di verse kwesties hebben voorgedaan, waardoor de Stichting groote kosten heeft moeten maken. B. en W. van Alkemade hebben thans het verkeerde van deze handelwijze ingezien en zullen ook een dergelijke wijzi ging voorstellen. Aangeboden werden de gemeentebegrooting 1947 en de gemeenterekening 1944. De voor zitter merkte op, dat er op de begrooting 1947 veel geraamd is aan onderhoudswerken en het tekort op den gewonen dienst onge veer f 7000 bedraagt. Alle raadsleden zullen zitting hebben in de commissie van onder zoek, teneinde een inzicht op-den financiee- len toestand der gemeente te verkrijgen. De voorzitter richtte vervolgens eenige waardeerende woorden tot den heer C. van Heiningen, die inmiddels met zijn echtge- noote ter vergadering was gekomen. De Raad bood den heer van Heijningen, die sedert 1913 in dienst der gemeente is geweest, een enveloppe met inh. aan als blijk van erken telijkheid, nu de heer van Heijningen den dienst als gemeentewerkman gaat verlaten. Ter gelegenheid van het 12^-jarig ju bileum van de afd. Leimuiden van de E.H3.0 .weid in het Nutsgebouw te Rijnsa- terwoude een wedstrijd gehouden. Aan den wedstrijd namen deel de afd. Leimuiden, Aalsmeer, Hoofddorp en Nieuw Vennep. De prijzen waren: Nieuw Vennep 227 p.. Aals meer 214 p., Hoofddorp en Leimuiden ieder 208 punten. De prijzen werden door den voor zitter van Leimuiden, den heer K. F. Lissen- burg, met een toepasselijk woord uitgereikt. LISSE Thans is een plaatselijk Niwin-oouiité gevormd, bestaande uit de volgende heeren: J. W. A. Lefeber, ee-re-voorzitter, W. Tissing, J. Reeuwijk, R. Segers'J. Pz., M. v. d'. Vlaigt, M. Vermeer, A. Marseille, W. Tromp, Kope- laar Müster. Zaterdagankidag zal e€« col lecte Worden gehouden. De Kerkeraad der Chr. Ger. Kerk heeft besloten tot periodieke aftreding der ambts dragers. Ieder jaar zullen een ouderling en een diaken aftreden. Voorts zal het aantal ouderlingen met één worden uitgebreid. De NIWIN-collecte, welke hier Zater dag gehouden werd, heeft de mooie som op gebracht van f 516,42. Wij vernemen, dat voor het Nationaal concours, dat door de Harmonie „Trou moet Blycken" wordt georganiseerd in verband met het 50-janig bestaan van deze vereeni ging in 1947, een eere-comité is samengesteld waarin zitting hebben genomen de heeren J. C. E. Graaf van Lynden.'alsmede de oud- burgemeester önzer gemeente, jhr mr F. C. J. M. van Ryckevorsel. Onder de vele prij zen, die reeds beschikbaar werden gesteld, bevinden zich o.a. een plaquette van H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana en een zilveren medaille van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Het beloofd een grootsch festijn te worenl Geboren: Cornelia W, d v W F A Grimme en W Beumer; Elizabeth G M, d van J H v Steijn en P Zwetsloot; Nicolaas, z van P Helmus en C J Schalk; Marius, z van M Onos en M JCooijman; Jacoba I M, d. van J R Dofferhot en P J Hogenes; Pieternella, d van H Schippers en D Hannewijk Ondertrouwd: C Broekhuizen en C A Wassenaar. Gehuwd: C Soheepmaker en I Duiven voorden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 8