De koude brengt voor ons veel ongemakken Gebruik geen bij snelverkeer! NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 17 DECEMBER IMS Stadsnieuws Toch zijn er menschen, die het erger hebben te verduren Nu is toch eindelijk de strenge koning winter ons land binnengevallen. Nog heel plotseling, allen weerprofeten ten spijt. Wij herinneren ons nog als den dag van gisteren, dat onze buurman met opgewonden gezicht kwam mededeelen, wat hij in een of anderen almanak had opgevischt, n.l. dat het dezen winter erg lauw zou zijn en er van vorst of strenge koude heelemaal niets te bespeuren zou vallen. Hij heeft voor de zooveelste maal met zijn Voorspellingen bot gevangen. En wij, die hem altijd hebben geloofd nu is het voor het laatst op den koop toe. Zaterdagavond was het al te merken; de wind, die langzamerhand was gedraaid, werd straffer en de lucht werd meer en jneer helder. Wanneer we nu 's morgens den neus, in den nacht angstvallig onder de dekens ge houden, boven het dek steken, dan voelen het al. „Er uit, aan het werk!!" Dat be- teekent de koude in. En hoe!? Wasschen met water, dat ijskoud is en dat bovendien niet wil wegloopen, omdat de waterleiding reeds is bevroren. Hoe lang zal het nog duren eer de Amerikanen inplaats met de V-2, proeven gaan nemen met eèn centraal verwarmde waterleidingsbuis? Dan de huiskamer in, waar een eenigszins dragelijke temperatuur heerscht. Hierover een opmerking makend, wordt ons zeer „op wekkend" toegevoegd: „Lees het ochtend blad maar. eens!" Onze oogen vliegen over de kolommen en daar staat het „Zuinig met de brand stoffen"!! Dit hebben we als een oud-bak ken St. Nicolaas-geschenk van dien meneer Lewis gekregen. En dan is het oogenblik van de helden daad gekomen: we gaan de deur uit. Buiten we wonen aan het water is het eojrste dat we zien, de ijskorst, welke jach op het grauwe water heeft gevormd. De menschen, die ons op straat passeeren, loopen te suniven en aan menigen rooden „voorgevel" hangt een beetje „water". Zoo komen we aan de tram, waar zooals altijd iedereen het eerste in wil en als men er eenmaal in is, geen stap meer verder gaat en bij zich zelf denkt: binnen is binnen en wat nog buiten staat, moet maar zien, dat het er in komt. Na veel duwen en dringen staan we op elkaar gepakt en halen om de beurt een beetje adem, dat als een dun wolkje stoom omhoogstijgt en zich op de bevroren ruiten vastzet. De conducteur neemt met dik-opgezette handen z'n dubbeltje in ontvangst en het eerste wat hij zegt is natuurlijk: „Koud van daag, meneer!" Of wij dit nog niet wisten. Op kantoor is de verwarming nog niet heelemaal aangetrokken en ieder staat er handenwrijvend bij Om twaalf uur is het *iog even koud en wanneer we ons huiswaarts spoeden, hup pelt, springt en rent de schooljeugd ons HAAGSCHE POLITIERECHTER De timmerman T. H. v. d. W. te War mond zat in moeilijkheden; hij had teveel gas gebruikt. En omdat hij bang was afge sneden te worden, had hij een clandestien slangetje gelegd. Helaas voor hem, het pakte slechter uit, want nu is zijn woning gedu rende geruimen tijd afgesloten van gas en electriciteit, terwijl de Officier nog veertien dagen gevangenisstraf tegen hem eischte. De rechter zag hierin reden tot clementie en legde f 50.- boete of 25 dagen hechtenis en veertien dagen voorwaardelijk met twee jaar proeftijd op. De kantoorbediende mej. C. M. v. d. B. had uit het pension te Leiden, waar zij ver bleef, van een studente een deken en een mantel gestolen, waarvoor de Officier, van wege de weinig gunstige reputatie van het meisje, twee maanden gevangenisstraf eisch te. De rechter veroordeelde tot een maand gevangenisstraf. Volgens den metselaar T. J. J. U. te Voorhout had hij het dekkleed, dat in zijn bezat was, van een onbekenden schipper ge kocht, doch de Officier nam aan dat U. zelf het kleed van een schuit had gestolen. Doch wegens gebrek aan bewijs daarvoor eischte hij wegens^schuldhehng twee maanden ge vangenisstraf. De réchter veroordeelde tot f 25.- boete of 10 dagen hechtenis. De rechter deelde mede, dat iedere fa- brieksdief onvoorwaardelijke gevangenisstraf krijgt en dus luidde de eisch tegen den spin ner P. de G. uit Leiden, die eenige spoelen garen uit de fabriek, waarin hij werkte, had meegenomen, twee maanden gevangenisstraf. Het vonnis werd drie weken. W. van D. te Noorden-Nieuwkoop, had melkbonnen in zijn bezit, die hij eigenlijk niet op een juiste wijze had verkregen. Waar het echter geen handel betrof, wilde de Offi cier volstaan met f 15 boete of 7 dagen hecn- tenis, waartoe de rechter veroordeelde. C. G. P. te Oegstgeest had vleesch in ontvangst genomen, afkomstig van een clan destiene slachting. De Offic. vorderde tegen hem f 50 boete of 25 dagen hechtenis en voorwaardelijk vier weken gevangenisstraf met drie jaar proeftijd De rechter veroor deelde conform dien eisch. BIJZONDER GERECHTSHOF. De ambtenaar aan een distributiekantoer te Leiden, T. W. D., had op een lafhartige wijze verraad gepleegd, toen illegale ge schriften in een bureau van zijn collega lagep. Hij had n.l. dat bureau eens doorzocht en de geschriften vervolgens aan een N. S. B.'er gegeven, met het gevolg, dat R. werd gearresteerd. De adv.-fiscaal vorderde tegen D. vier jaar gevangenisstraf. De raadsman pleitte clementie De kantoorbediende P. F. te Leiden, had vrijwillig in Duitschland gewerkt, toen hij ook lid der N.S.B. was, hoewel verdachte dit laatste ontkende. De proc.-fiscaal vorderde tegen, verdachte vier jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. De chauffeur L. J. M. Zonneveld te Voorschoten werkte voor de organisatie Speer en verleende op deze wijze hulp aan den vijand. Voor dat feit vorderde de proc.- fiocaal tegen hem een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. schreeuwend en juichend voorbij. Enkelen hebben de schaatsen al op den rug. En zoo waar, het werkt ook bij ons, hartstochtelijke schaatsenrijders die we zijn, andere gevoe lens op en we nemen ons voor, maar met een de schaatsen eens op te zoeken. 's Middags gaan we met een warme trui en ddkke wanten naar de ijsbaan en halen ons hart weer eens op aan deze echte Hol- landsche sport. Het is er een gezellige drukte en weldra hebben we een blozende „girl" aan den arm, met wie wij eenige rondjes „fleuren". Dit maakt den heelen dag weer goed. En wanneer wij 's avonds dicht bij den haard ons aan de warmte koesteren, gaan onze ge dachten naar de velen die het thans veel zwaarder hebben dan wij, met onze kleine wintersche ongemakken. De duizenden, in kapotte huizen, dde zich 's nachts met een dun dekentje moeten verwarmen en zich overdag niet aan een vlammenden haard kunnen koesteren. Laten we slechts dank baar zijn WIJK VII DER NED. HERV. GEM. VIERDE KERSTFEEST. De Kersttijd he^ft in het oog van ieder een een zekere bekoring; door de veelheid van dingen, die we in het alledaagsche leven niet kennen, wordt een specifieke sfeer ge schapen, welke we bij het gedenken van Christus' komst op aarde toch niet zouden willen missen. De stemming en „gezellig- heid"-scheppende uiterlijkheden mogen ons echter niet de waarachtige blijdschap en het devote beleven van het gebeuren ontnemen. Zoodra dit een feit is, is het geen effectief Kerstfeest voor ons, en komen we nog arm zaliger en schameler in het jachtende leven te staan dan vóór dezen feesttijd. Wijk VII der Ned. Herv Gemeente vierde gisteravond het feest van de geboorte van Christus. De zaal was vol, de kachel en de lichtjes in den prachtig versierden boom brandden, ook maakte de prediking van den dominee de harten der'menschen warm. En zooals op elke Kerstvergadering zong ook hier een soliste mooie liederen, oude, be kende liederen, die toch altijd weer nieuw zijn. Een aanwezige, die de beginselen van de voordrachtskunst goed meester was, vertelde een verhaal van een beroemden schrijver uit onze dagen. Zoo werkte alles mede om het feest waarlijk Kerstfeest te doen zijn. Het programma vermeldde voorts vele dingen, welke echter alle waren geweven om het kernwoord „gelooft in Jezus Chris tus, en gij zult zalig worden". Dat is Kerst feest in het donkere 'jaar, dat we nu gaan besluiten. Voor het diploma orkest-violist aan het Conservatorium te Den Haag is geslaagd P. S. van Heusden. Ook schippers moeten de regelen van den „weg" gehoorzamen Gisteren moesten 74 personen voor ver schillende delicten voor den Kantonrechter terecht staan, voornamelijk wegens verkeers overtredingen. De meeste verdachten waren echter niet verschenen en werden bij ver stek veroordeeld. Vorige week moest E N. S. uit Nooidwijk aan Zee verschijnen, omdat hij in den nacht van 2P Sept. j.l. op de TeijlmgerJaan te Sas- senheim een auto (jeep) had bestuurd, ter wijl hij zoodanig ondei den invloed van alcohol verkeerde, dat hij niet in staat ge acht kon worden, een auto naar behooren te besturen. Ook had hij op zeer onvoorzichtige wijze het linker gedeelte van den weg be reden en op een gegeven oogenblik was hij bij het -nemen van de bocht tegen de Teijlin- gerbrug opgereden, waarbij de auto was om geslagen en de inzittenden, zijn echtgenoote en de heer H. v. A. uit Gorkum over den weg werden geslingerd. Tevens was de brug door de hevige botsing ontzet en beschadigd. De heer v. d. Laan, hoofd van de politie uit Sassenheim, dde kort na het ongeval ter plaatse was, had verdachte liggend onder de auto aangetroffen. Hij was niet in staat om te loopen. De heer H. v. A., die bij ver dachte logeerde, verklaarde, dat zij eerst vóór 't vertrek 3 borrels hadden gedronken. Toen waren zij uitgegaan en bij „Meerrust" hadden zij nog 3 4 borrels genomen. Hij achtte verdachte echter nog wel in staat een auto te besturen. De agent bij de Rijkspolitie Krom uit Sas senheim verklaarde dat volgens de sporen verdachte zig-zag had gereden en ook had hij een sterke dranklucht waargenomen. Hij had verdachte per auto naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden voor verdere behandeling overgebracht, .waar dokter Asjes verklaard had, dat verdachte dronken was. Dr A. A. F. Asjes, als deskundige gehoord, zeide, dat bij gebruik van alcohol, een lichte h ersensch ud idng of bewusteloosheid erger schijnt dan het werkelijk is. Hoeveel alcohol hij gebruikt had, had hij niet kunnen consta- teeren. Het O.M. achtte niet bewezen, dat verdachte onder den invloed van alcohol verkeerd had en vroeg vrijspraak. Voor het onvoorzichtige rijden eischte het O.M. f 50.- boete of 14 dagen. Mr de Olercq, de raadsman, wees er op, dat verdachte het evenwicht had verloren, waar door de jeep was omgeslagen. Het was nog goed afgeloopen. Verdachte had voorzichti ger kunnen rijden. Met de vrijspraak kon pleiter zich vereenigen. Uitspr. l,e feit vrij spraak, 2de feit f 40.- boete of 10 dagen. Veertien verdachten uit Leiden, Rijnsburg ën Noordwijkerhout moesten terecht staan wegens het spelen om geld in het café van C. H. H. te Oegstgeest, tegen wien het O.M. f 25.- boete of 10 dagen eischte en tegen ieder der 14 verdachten f 5.- boete of 2 dagen. Mr M. Teekens, de raadsman, erkende de overtreding van zijn cliënt, maar vroeg cle mentie, omdat het niet meer zal voorkomen. De kantonrechter wees direct vonnis en veroordeelde ieder der 14 verdachten tot f 5.- boete of 2 d. h. en den caféhouder C. H. H. te Oegstgeest tot f 25.- boete of 10 d. h. L. de M. bakker te Hillegom had brood in voorraad gehad, met een lager gewicht aan WIJ GAAN ZWIEREN De ijsbaan open! Zij, die de schaatsen nog niet voor den dag hëbben gehaald, daartoe maken. Het heeft vannacht weer knap gevroren en Koning Thialf is blijkbaar nog niet voornemens het veld te ruimen. Bij velen staat thuis in de keuken de pot met snert te pruttelen, want zoo'n bord erwtensoep is nu toch maar niet te versmaden. Wij kunnen thans zonder veel gevaar een baantje maken en gaan zwieren, dat het een lust is. Werd er gisteren al druk clandestien gere den op de Leidsche IJsbaan, vanmorgen om 10 uur heeft zij haar poorten opengezet om de schaatsenliefhebbers te ontvangen. En na tuurlijk werd het in den loop van den dag reeds tamelijk druk. Folkebrokken waren er nog niet, maar wie weet wat er nog komt. Aan wedstrijden wordt nog niet gedacht, want dan gaat het toch dooien, zeggen de „weerprofeten". Op de slooten beleeft de laatste dagen de jeugd haar ijspret en wie zou die haar niet gunnen? Zij kent geen koude en denkt niet aan armeode en leed, dat thans ook in vele woonhuizen, veelal in stilte, wordt geleden. De singels liggen dicht met een ijs korst. Zullen wij er strakt op rijden? Nog even gduld, doch het is niet uitgesloten, dat wij ook midden in de stad onze ijsbaan heb ben. Het ijs op de Leidsche IJsbaan is werke lijk prachtig en de dikte bedraagt 7 8 cm, een „vloertje", dat wel enkelen kan dragen. Voor de komende dagen luidt het pro gramma voor geheel Leiden: Schaatsen. Dooien? Niets ervan. Het blauwe luchtje is een garantie, dat wij nog wel even kun nen wachten om dit woord te spellen. Ons woordenboek kent nu alleen maar: Vorst, 5, 6, 7, 10, 12 gr. En in Siberië70 gr., hu, om te rillen. „Leidsch Comité handhaving Rijkseenheid" In aansluiting op het bericht in ons blad van gisteren kunnen wij nog mededeelen, dat als voorz. van het in dit bericht ver melde werkcomité is aangewezen de heer I. G. J. Smelt, Hooigracht 52 tel. 25566. Als secr. treedt op de heer G. Hordijk, Thor- beckestraat 14, tel. 25833. Zij die zich wen- schen op te geven als lid of die het Comité financieel willen steunen kunnen zich op geven bij een van de bovenstaande adres sen of hun bijdragen storten op Giro 9013 aari>$ bijkantoor Leiden N.V. Twentsche Bank of rechtstreeks bij deze bank onder vermelding: afd. Leiden „Comité Hand having Rijkseenheid". BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Louise Y J, d van J J de Jong en A C L van Spaandonk; Hendrikus L F. z van C H J Staats en H Wagenaar. OVERLEDEN: J A A Vintges, 42 j; E Hovestad 74 j; P van der Vet 64 j. droge stof dan 648 gram, in alle geval lager dan 720790 gram. Vend, verklaarde, dat het een vergissing geweest was en dat het te weinig aan droge stof nu niet meer voor komt. Het O.M. vond het een ernstige over treding en eischte f 100.- boete of 1 maand h. Üitspr. f 50.- boete of 20 d. h. D. de J. uit Katwijk aan Zee moest te recht staan omdat hij op 4 Aug. j.l. met zijn vaartuig „De 4 gebroeders" in de Warmonder Leede, geen afstand van 200 meter had be waard en naar bakboord had gestuurd, waar door hij in aanvaring was gekomen met het jacht „De Waterrat" van A. Liefkens uit Den Haag, dat hierdoor was gezonken. Het O.M. achtte zulk varen zeer gevaarlijk en eischte twee maal f 25.- boete of twee maal 10 d. h. Uitspr. twee maal f 10.- is f 20.- boete of twee maal 4 d.h. B. K. schipper uit Nieuwe Wetering had 's avonds op zijn motorschip geen rood- en toplicht gehad. Eisch O. M. twee maal f 7.50 boete of -twee maal 3 d. h.. Uitspr. twee maal f 5. boete of twee maal 2 d.h. W. D. Th. v. W. uit Voorhout was met zijn auto op den Stationsweg doorgereden,- ter wijl de spoorboomen in dalende beweging waren, waardoor hij tegen de boom en was opgereden. Verdachte verklaarde een door- rijteeken van den verkeersagent A. gezien te hebben, wat door dezen werd bevestigd. Ook door den seinhuiswachter der N.S. G. J. die verklaarde, dat er geen samenwerking be staat bij het,sluiten van den overweg met de verkeersagenten. De kantonrechter vond dit een ongehoorden toestand. Nadat de ver keersagent als getuige décharge was ge hoord, echte het O.M. f 7.50 boete of 3 d. h. Uitspraak f 6 boete of 2 d. h. W H. G. Z. uit Noordwijk-B. had een 11-j. leerplichtigen jongen in dienst genomen voor het pellen van bloembollen. Het O.M. eischte f 25.- boete of 10 d. h. Uitspr. f 15.- boete of 5 d. h. W. v. d. L. uit Katwijk aan Zee had op ver boden grond geloopen om bramen te zoeken en bij zijn aanhouding een valschen naam opgegeven. Eisch O.M. 1ste feit f 3.- boete of 1 d. h. en 2de feit f 15.- boete of 5 d. h. Uitspr. f3.- boete of 1 d. h. en f 10.- boete of 4 d. h. De moeder van verdachte vroeg of h.et niet wat minder kon, maar de kan- Tonrechter deed er niets af. C. H. uit Oegstgeest had auto gereden met het nummerbewtjs van een ander. Eisch en uitspr. f 6.- boete of 2 d. h. D. v. L. schipper uit Alphen a/d Rijn had te Leimuiden met zijn schip gevaren, zon der dat dit verlicht was geweest. Eisch O.M. f 10.- boete of 4 d. h. Uitspr. f 6.- boete of 2 d. h. J. de M. uit Rijnsburg die auto had gereden zonder in het bezit van een rijbewijs te zijn, kreeg f 15.- boete of 5 d. h. en A. v. L. uit Katwijk voor hetzelfde feit f 5.- boete of 2 d. h. W. L. te Leiden, die de vorige week terecht stond wegens overtreding der leerplchtwet, beweerde toen, dat de zusters zijn meisje hadden teruggestuurd, omdat zij geen lange kousen droeg. Daar bij onderzoek gebleken was, dat niet waar was, eischte het O.M. f 10 boete of 4 d.h. Uitspr. f 6 boete of 2 dh. W. J. M. te Leiden was op een rijdende tram gesprongen, omdat hij zoo'n haast had. Eisch en uitspr. f 3.- boete of 1 d. h. De Joodsche Gemeente betuigt haar dank Zooals wij eenigen tijd geleden reeds hebben gemeld, leeft in Joodsche krin gen te Leiden de behoefte om op eeniger- lei wijze blijk te geven van de groote dankbaarheid, welke er heerscht jegens hen, die in den bezettingstijd vaak met gevaar voor eigen veiligheid en leven voor Joden in de bres zijn gesprongen. Met dit doel voor oogen is op 19 Dec. door het kerkbestuur der Ned. Isr. Gem. in samenwerking met de pl. afd van de Joodsche Coördinatie Commissie, in den Schouwburg een kunstavond belegd, waar mevr. Enny Mols-de Leeuwe, zal voor dragen „Afscheid" van Maurits Dekker. Tevens zal de opperrabbijn, de heer S. A. Eodrigues Pereira, een korte toespraak houden. Het is de bedoeling, dat deze avond ge heel zal passen in het kader van de som bere jaren der bezetting, zoodat er geen plaats is ingeruimd voor een grootsche huldiging van hen, die daartoe ongetwij feld zeker in aanmerking zouden komen. In. verband met het groot aantal plaat sen, dat voor dezen avond is aangevraagd (1100) zal er ook nog op 23 December een dergelijke samenkomst worden gehouden. Men vestigt er onze aandacht op, dat de inschrijving voor beide avonden reeds is gesloten. CENTRUM VOOR NATUURSTUDIE. Het Centrum voor Natuurstudie hield de derde bijeenkomst van dit seizoen. Nadat de voorzitter, weth. J. C. van Sohaik een kort inleidend woord gesproken- had, sprak de heer F. van Huet Lindeman uit Winterswijk over het onderwerp: ,,Kent U de schoonheid van den Achterhoek?" Spr. die zelf in den Achterhoek geboreffis en er woont, gaf ons een kort overzicht van de geschiedenis van de volksstammen, die nog steeds een stempel drukt op de sa menleving en die jle verklaring geeft van de gebruiken van de streek. De taal is een streektaal, waarvan de klanker. tot in Duitschland, Drente en zelfs in Denemarken terug te vinden zijn, daar er veel oud-Sak sische woorden in voor komen. Ook de bouw van de boerderijen draagt de sporen van die oude beschaving. Aan de hand van zeldzaam mooie gekleurde lichtbeelden deed spr. niet alleen de natuur en het leven van de bewoners zien, maar tevens mee bele ven. Het geheel werd daardoor een bijzon dere avond, waarvoor de voorzitter spr. na afloop hartelijk dank zegde. NOG NIET.... In de gemeenteraadsvergadering van 25 Nov. jl. heeft de heer D. J. van Dijk (P.v.d.A.) een voorstel ingediend, op de begrooting 1946 een post op te nemen voor de .aansluiting der raadsleden op het telefoonnet. B. en W. hebben toen toegezegd in de eerstvolgende raadsvergadering praeadvies uit te brengen. 4 Het gemeentebestuur heeft zich tot Ged. Staten gewend met het verzoek, te wollen mededeelen of tegen de uitvoering van ge noemd voorstel bezwaar bestaat. Het praeadvies is nu verschenen, maar of de raadsleden tevreden zullen zijn, is een andère kwestie, want B. en W. deelen den raad mede, dat op hun schrijven nog geen antwoord is ontvangen, doch dat zij op deze aangelegenheid nader zullen terugkomen. Dus nög niet Uitspraken Leidsch Tribunaal Het Leidsche Tribunaal deed hedenocih- tend uitspraak in de volgende zaken. W. Momberg, rijwielhersteller te Leiden, inter- neering tot 7 Mei 1947, ontzeting uit de beide kiesrechten en het dienen bij de gewapende macht. N. Kwestroo, garagehouder en auto monteur te Leiden werd onmiddellijk in vrij* heid gesteld, ontzetting uit de beide kies rechten en verbeurdverklaring van zijn ver mogen tot een bedrage van f 1000.-. J. W. Burger jon, stucadoor te Leiden intern ee- ring tot 8147; ontzetting uit de beide kiesrechten en het diene bij de gewapende macht. De 41-jarige F. S. is gisteren in de Ververstraat uitgegleden en gevallen, waar bij hij zijn linkeronderbeen brak. S. werd naar het Acad. ziekenhuis overgebracht. OEGSTGEEST Op Woensdag 18 December zijn aan de beurt voor het halen van levensmiddelen kaarten de letters N t/m Sp. VOORSCHOTEN. De burgemeester is morgen verhinderd spreekuur te houden Geboren: Maartje J d v H de Vreugd— M van Duijn; Adrianus M z v P v d Krogt H van Tuithof; Antonia d van W Wester huis—P M Hoendendaal; Janny M J d van H L J Koenen—J van de Pol. Overleden Sara G A de Vries oud 57 J; Marius van Klaveren, oud vier maanden. Ondertrouwd: H Stikvoort, 28 jr en G J van der Krogt 25 j; J W M Droogh 29 j en J M van der Kleij, 26 j. Gehuwd: J Makkink 30 jr en E Moritz 20 j; C J M Kokshoorn 32 j en C A M van Ben ten 35 j. KATWIJK AAN ZEE. Hedenavond 7.15 uur spreekt in de Chr. Geref. Kerk ds P v d Bijl van Barendrecht. KATWIJK a.d. Rijn, 16 Dec. Groentenvei- llng: Waschpeen I f2220, spruitkool f83 f 83, boerenkool f 2828, geele ko«l f 89.50, groene kool f 13.4018.90; roode kool f 12.80 f 14.60; andijvie I f 23—66, uien f 12.30—12.30, wiltof I f46—53, idem H f 15—15, sjalotten f 1010, alles per 100 kg knolselderij f 27— f 27 per 100 stuks Kunst en Letteren „Overdenkingen" van E. v. Maasdijk. Op onze schrijftafel is neergelegd een nieuwe pennevrucht van Elisabeth van Maasdijk, getiteld „Overdenkingen" geïl lustreerd door D. Rietdijk. 't Is een klein boekske, doch het heeft een rijken inhoud. In dezen tijd van ze denverwildering geeft E. van Maasdijk een anderen weg aan in haar verzen. Een weg, die voor een ieder in het geloof be gaanbaar is. We kunnen dit boekske dan ook van harte aanbevelen. Het is een uitgave van A. W. Sijthoff's Uitgeversmij te Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 6