Dhr J. B. Samsom gisteren ten grave gedragen NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 10 DECEMBER 194« Vit de Omstreken „Rijk in God gaat boven alles" was zijn levensdevies Onder groote belangstelling is gister middag op de Oosterbegraafplaats te Al- pthen a. d. Rijn het stoffelijk omhulsel van den heer J. B. Samsom in het fami liegraf bijgezet. De belangstelling uit vriendenkring en ook uit den personeels- kring der firma N. Samsom N.V. was groot. In verband met de ongunstige tempe ratuur op de begraafplaats is slechts door twee sprekers het woord gevoerd. Eer ste hiervan was de heer J. N. Voorhoeve uit Den Haag. In de woning van den overledene „Ons Thuis" te Alphen, trof spr. eens aan de tekst: „Rijk in God gaat boven alles". In een overzicht van het leven van wijlen den heer Samsom toon de spr. aan dat deze in zijn leven ge toond heeft dat deze spreuk voor hem waarheid bevatte. Rijk gezegend werd hij in zijn aardsche leven. Maar hij wist zich daarenboven gerechtvaardigd door het geloof in God. Hij kende Jezus als zijn Heer en als Vriend van zondaren. Vervolgens sprak als vriend de heer L. de Graaf die de beteekenis van den overledene schetste in zijn werken voor de inrichtingen van Ghr. barmhartigheid en voor het plaatselijk Chr. onderwijs. Hij was daarbij principieel maar werkte gaarne samen met diegenen uit andere kringen met wien hij zich broeders wist in den Heer. Mr R. Samsom, zoon van den over ledene, wees op de diepe smart die de familie kent, maar ook hoe bij deze groeve dank en hoop in het hart is, daar men zeker mag weten dat op dit ontsla- ALPHEN AAN DEN RIJN. In het kerkgebouwtje van de Verga dering der Geloovigen is gisteravond een filmavond gehouden van de Ned. Vereeni- ging voor Dierenibeschreming. Als spreker trad op de heer G. Nieuwen- huijsen, hoofdbestuurslid van deze vereeni- ging. In een gloedvol inleidend woord be antwoordde spr. drie gedachten: le. Wat Dierenbescherming niet is, n.l. geen senti menteel gedoe met schoothondjes en poes jes; 2e. Wat Dierenbescherming wèl is: n.l. strijden voor het recht van het dier als schepsel Gods op een behoorlijke behande ling. En tenslotte behandelde spr. den vraag of Dierenbescherming nog noodig is. Schril teekende spr de gemeenheden, door den mensoh tegenover het dier bedreven, spe ciaal wel door Christenen met de motivee ring dat het dier toch geen ziel te verliezen heeft. De aandacht werd gevestigd op het prachtige baanbrekende werk, dat de ver- eenaiging hier doet. Vervolgens werden ver schillende film uit het dierenleven vertoond. S.O.S. voor het dier; het lief en leed der dieren. Inderdaad hier werd een dringend appèl gedaan op den mensch van het mooie te zien in het dier als schepsel Gods. Het was een belangwekkende avond die grooter bezoek waard was geweest. In het Vereenigingsgebouw is Zaterdag een bijeenkomst gehouden van den Kring de Rijnstreek van de Vereen, van Chr. Onder wijzers en Onderwijzeressen. Als spreker trad op de heer P. v. Duivendijk, directeur van de Chr. Kweekschool te Dordrecht met het onderwerp: „De practijk der onderwijs vernieuwing in de Chr. 9cholen in de Rijn streek." Achtereenvolgens behandelde spr. de belangrijkste schoolvakken, waarbij hij zich een sterk voorstander betoonde om naast het woord het beeld te brengen en het daardoor meer tot de verbeelding der leerlingen te doen spreken. Dit kan bijv. heel gemakkelijk bij het Bijbelsch onderwijs en de aardrijkskunde. Bij dit laatste vak is het ook zeer gewenscht die landen te bespre ken, die op een bepaald moment in het cen trum der belangstelling staan. Bij het taal onderwijs werd er op gewezen dat daartoe niet alleen behoort het schrijven, maar ook spreken, declameeren, lezen, het maken en bespreken van gedichten enz. Het rekenen achtte spr. vrij goed bij dezen tijd aange past, hoewel ook hier nog kleine verbete ringen zijn aan te brengen. In het algemeen werd sterk aangedrongen op de zelfwerk zaamheid der kinderen, ook bij het vak Va- derlandsche geschiedenis. Ook het natuur- kunde-onderwijs moet practisch zijn en hier zag spr. mogelijkheden in het onderhouden van een gezamenlijken schooltuin en het maken van wandelingen. Verschillende vra gen werden gesteld, waarvoor men na den middag opnieuw bijeenkwam, maar toen hei men heel spoedig het einde. In de Geref. Kerk aan de Raadhuisstraat is gisteravond een propaganda-avond gehou den van het Chr. Nat. Vakverbond. De voor zitter van den Chr. Besturenbond, de heer A. Groeneveld, opende, waarna vervolgens als spreker optrad de heer Ed. Strijbis Pzn., hoofdbestuurslid van het C.N.V. met het onderwerp: „Allen werk, allen verantwoor delijkheid." Spr. behandelde hierin eerst de stoffelijke nood,en van onzen tijd, o.a. de loonstop, het hooge prijspeil, de aangekon digde prijsverlaging van enkele huishoude lijke artikelen, die men dan misschien niet meer bekomen kan. Als ideaal van de Chr. vakbeweging stelde spr. vervolgens de be drijfsorganisatie en medezeggenschap op economisch terrein. Naast den strijd om het bestaan is er echter ook de geestelijke strijd. In verband hiermede nam spr. stelling te genover E.V.C,, N.V.V. en bepaalde predi kanten. Ook voor het 9ociale terrein geldt Gods Woord als richtsnoer. Anders komen we er nooit! Werken moeten we voor dit ideaal en onze verantwoordelijkheid besef fen. De heer Roos declameerde, Alphensch mannenkoor zong en de eerw. heer A. J. Dekker sprak een pittig slotwoord op deze vergadering, die door het ongunstige weer minder goed bezocht was. Woensdag zijn aan de beurt voor het afhalen van bonkaarten de letters I,J en K. Uitreiking in het kantoor Wiïhelminalaan van 912 en 23 uur. Onze plaatsgenoot, de heer G. van Tuyl, is geslaagd voor het laatste ge deelte (theoretisch) van het examen tandarts, terwijl mej. M. van Leeuwen is geslaagd voor het eindexamen zieken verpleging. pen een zalige verrijzenis volgen zal. Spr. dankte allen voor de betoonde belangstelling en eindigde de plechtig heid met het „Onze Vader". De baar werd gedekt door een drietal kransen. Vanaf het sterfhuis fungeerden enkele leden van de Vergadering der Geloovigen en van het personeel van fa. Samsom als slippenidragers. Vanaf den ingang van de begraafplaats tot de groeve werd de baar door de zoons en schoonzoons van den overledene gedragen. HAZERSWOUDE. De Geref. J.V. „Filadelfia" en de Geref. M.V. „Ora et Labora" hopen op Vrijdag 13 Dec. a.s. resp. het 75- en 25-jarig bestaan te herdenken. Op dezen avond zullen spreken mevr. C. H. v. Al'kemade-Kwakkelstein over: .Problemen van de na-oorlogsche jeugd" en prof. dr K. Dijk over: „Open deuren". Ds Heuzeveldt van Slikkerveer hoopt het slotwoord te spreken getiteld: „En nu enthousiast voorwaarts". De Hazerswoudsche IJsclub zal heden avond 7.30 uur in Café „Sport" haar jaar vergadering houden. Ongenoode gasten hebben kans gezien twee rijwielen te ontvreemden van H. v. R. en W. H. HILLEGOM Tot voorz. van den bond van Bloembol lenhandelaren in de plaats van den heer B. D .Rijnveld is gekozen de heer C. J. van Til dir. van de N.V. van TilHartman te Hille- gom. De heer van Til heeft echter zijn be noeming in beraad gehouden. Ten bate van de vereeniging „Draagt Elkanders Lasten" zal a.s. Woensdagavond 11 Dec. om half acht een filmvoorstelling worden gegeven in de zaal van hotel „Lis termans". Vertoond zal worden de prachtige Zwitsersche film „De verloren zoon". Des middags zal voor kinderen een voorstelling worden gegeven. Hedenavond zal om 8 uur een filmvoor- steling worden gehouden in „Flora". Ver toond zal worden een film over Tsjeeho-Slo- wakije, welke zal worden toegelicht door den bekenden radio-reporter Herman Felderhof. Deze avond gaat uit van de Ned. Reisver- eeniging. De belangrijkste besluiten uit de laatst gehouden gemeenteraadsvergadering zijn: de verkoop van een perceel grond aan die Jhr Mockkade groot 5000 m2, tegen een ver koopsprijs van 4.50 per m2. Enkele voor waarden zijn bij den koop gestéld betr. het aanbrengen van een hek etc. Tevens heeft de raad een voorstel van B. en W. aangeno men en is besloten tot aankoop van een perceel grond voor den aanbouw van 50 woningen, waarvoor toewijzing van de Re geering is ontvangen. De aan te koopen per- Ceélen liggen aan de Vosselaan. Het eerste perceel groot 96 are en 91 ca is aangekocht van de N.V. M. van Waveren en Zn voor den prijs van 9597.70. Een tweede perceel is groot 2 Ha. 11 A. 26 ca. voor den prijs van 37.775.20. Deze laatste koop is echter nog niet definitief, daar tusschen B. en W. en den eigenaar nog geen volledige overeen stemming is bereikt. De raad ging eveneens accoord met het voorstel van B. en W. voor restauratie van het Wilhelm,inapark en de Hoedendoos, waarvoor een bedrag van 26.500 werd uitgetrokken. De uitreiking van bonkaarten voor zwa- ren arbeid vindt plaats op 11, 12 en 13 Dec. in het lokaal aan de Jhr. Mockkade. Het hoofd van den Distributiedienst deelt mede, dat met ingang van heden een reorganisatie in den dienst zal worden in gevoerd. Om het lange wachten te voorko men en om de vele aanvragen zoo spoedig mogelijk te kunnen afwerken, verzoekt men het publiek aanvragen enz. uitsluitend op de hieronder vermelde dagen en uren in te dienen Toeslagkaarten voor a.s. moeders: Dins dags en Vrijdags van 911.30 uur en Woens dagmiddag van 24. Aanvragen voor rijwielen en rijwielbanden: eiken Maandag-, Woensdag- en Vrijdagmid dag van 24 uur, tot en met den lOden van elke maand. Textielaanvragen: Eiken Maandag, Woens dag en Vrijdag van 24 uur. Het Distributiekantoor is iederen werkdag geopend van 911.30 uur voor de behande ling van aanvragen met betrekking tot: ge boorte van kinderen (ook Vrijdagmiddag van 24 uur); aanvragen bij huwelijk; rantsoen bonnen bij verlof of vestiging en terugkeer uit het buitenland; inlevering van bonnen bij overlijden, vertrek, opneming in het zie kenhuis, militairen dienst. Zaterdag 14 December a.s., 8 uur, zal de bekende declamatrice Georgette Hagen doorn optreden in de zaal van hotel Sister mans voor den „Kunstkring Hillegom". Aan de vleugel Pierre Verdonck. Het programma vermeldt Oud-Hollandsehe, Vlaamsche en Fransche Kerstzangen. KATWIJK De burgemeester maakt bekend, dat ter secretarie iederen werkdag van 912 uur gratis worden uitgereikt vitamine D tabletten ten behoeve van kinderen in den leeftijd van 3 maanden tot 3 jaar. Slechts eenmaal per maand behoeft er één tablet aan de kinderen gegeven te worden. De vitamine tabletten dienen om het optreden van Engelsche ziekte te voorkomen. De stamkaarten meebrengen KATWIJK A. D. RIJN Zaterdagavond sprak. ds Jac. Nieuw koop, Geref. pred. (art. 31 K.O.) te Amster dam in de zaal Kerkplein over het onder werp „Het conflict in de Geref. Kerken". Spr. begon met te wijzen op de onverschilligheid voor het gebeurde in de Geref. Kerken. De één zegt; „ik trek mij er niets van aan", de ander; „ik heb daar zoo geen verstand van" en een derde: „wat ze daar op de synode zeggen, zal wel goed zijn." En zoo doet men alle mogelijke moeite om er toch maar niet over te spreken. Spr. besprak voorts het schorsen en afzetten van trouwe dienstknecn- ten van Christus, om het zich niet confor- meeren aan menschelijke besluiten, die vol gens spr. uit Gods Woord te bestrijden zijn. Ook het meten met velerlei maat werd door spr. als in strijd met de Schrift geacht. Ds Jac Nieuwkoop besloot zijn rede met een op wekking om in gehoorzaamheid aan den Ko ning der Kerk, zich vrij te maken van be sluiten, waaraan men zich om Christus' wil niet mag binden. Enkele vragen werden door spr. uitvoerig beantwoord. RIJNSBURG Op de Bloemenveiling „Flora" zijn de eerste tulpen aangevoerd. De kwaliteit was niet zoo heel best, maar de prijs was rede lijk. mrgenavond organiseerd het „Comité Winterlezingen in de Geref Kerk aan het Rapenburg een bijeenkomst, waar ds R Dronkert van Leiden zal spreken over „het wezen der Kerk". Aanvang half acht. Morgenavond om half acht zal in de Ned. Herv. Kerk een bijzondere dienst worden gehouden, waarin ds M: W. J. Geursen van Leiden zal spreken over „De Bijbel.De Heilige Schrift". Het Comité winterlezingen vestigt er de aandacht op, dat morgenavond 7.30 uur ds. K. Dronkert van Leiden in de Geref. kerk aan het Rapenburg een lezing hoopt te houden over het onderwerp „Het wezen der Kerk". NOTEERINGEN NEW YORKSCHE BEURS. NEW YORK, 9 Dec. (Reuter). Atch. Top. 97% (93%); Balt. 17% (16%); Can. Pac. 13% (13); N.Y. Centr. 19 (173%); p©nns. 29% (28); U. Pac. 133% (129%); An. Copp. 41% (39ya); Bethl. St. 93% (89%); Chrysl. 89% (863%); Gen. El. 37% (35%); Gen. Mot. 54% (50%); Int. Nick. 33% (31%); Kenn. Copp. 50% (49%); Packard 6% (6%); Rep. St. 28% (26%); Shell U. 31% (3i bied.); Stand. O. 68 (66%); U.S. Rubb. 52% (50); U. S. Steel 73% (71%). Amsterdamscb Beursoverzicht Op de effectenbeurs te Amsterdam viel gisteren een vaste stemming waar te nemen. De berichten volgens welke de mijnwerkers- staking in de Ver. Staten is opgeheven, maakten een goeden indruk en het is niet onwaarschijnlijk, dat het geheele beurssen- tiiment hierdoor ten gunste werd beinvloed. De handel was van bescheiden omvang. Op vrijwel alle afdeelingen bestond eenrge vraag, terwijl er maar heel weinig aanbod was, met het resultaat dat in ver scheidene gevallen flinke koerswinsten kon den worden geboekt. Hierbij dient in aan merking te worden genomen, dat de markt nog altijd aan den dunnen kant is, zoodat er niet veel behoeft te gebeuren om onmid dellijk een behoorlijke koersverschuiving te veroorzaken. Koninklijke werden begin beurs geaccep teerd tegen 315 320, doch midden beurs werd deze adviesprijs verhoogd en tenslotte werden Koninklijke afgedaan tegen 325, of 8 punten hooger dan Vrijdag. De industrie- aandeelen waren goed in de markt. Uni levers konden zioh een 5-tal punten ver beteren. Philips aandeelen waren weliswaar iets lager, maar de meeste andere soorten wer den toch hooger afgedaan. De bankaandeelen waren goed prijshoudend; ook de scheep- vaartafdeeling gaf blijk van een goede ten- denz, maar de koersveranderingen waren hier meerendeels van bescheiden aard, al leen Nievelt Goudriaan avanceerde 5 pnt. De cultuurmarkt was eveneens goed ge disponeerd en vooral kwam dit tot uiting in de koersontplooiing van de suiker waarden; H.V.A.'s waren een 8-tal punten beter. Ook Java Cultuur en Nisu wisten zich eenige pro centen te verheffen. In de rubberfabriek gin gen Amsterdam Rubbers een paar punten omhoog. Overigens was er in deze fondsen bitter weinig te doen. De tabakken waren stil en het scheen nogal moeite te kosten om de noteeringen tot stand te brengen, maar dit lukte ten slotte niet onbevredigend. De beleggingsmarkt was kalm. Van de Ned. staatspapieren waren de 3% pCt. jonge lee ningen een fractie lager. De oude schuld was goed prijshoudend. De Ind leeningen waren een kleinigheid hooger BEURS VAJN AMSTERDAM Off. not. medegedeeld door de Ver voor den Effectenhandel bieden t laten eed en bieden ged en lateo 8 stook MAANDAG 9 DECEMBER 1946 w 99A ACTIEVE FONDSEN V-K. ÜJOu t 1000 1940 II 99^ 99% met belasting 4 99A f 1000 1941 3% 99A* 1937 8 99% - 1938 3—3% 99% I 1000 N.W S 2% 82% f 100 Spaarcert 1004-5*1 N Ind 1000 37 A3 95% N Hand Mij cvs 96 AJC.U 118% Van Berkel 95 Calve C v A. 132 Centr Suiker Mij 175 Fokker A 206 Lever Br C.vA 222 Philip® A 296* Kon Petroleum 317 A'dam Rubber 122% Bandar Rubber 82% Deb Bat Rubber 80 O Java Rubber 60 Serbadji Rubber 70/ - Holl Am Lijn 137 K.N.SM 160 N. Scheepv Unie 122 Rott LLoyd 115%* i My Neaeriano 136 H.VA185% Java Cult Mij 95% N 1. Suiker Unie 100 Deb Bat. Tabak 97/ Deb Mij Tabak.. 105 Seiiembab Tabak 100 OBLIGATION Denemarken 38 4 104 A'dam 13? 3% 100-,^ Haag 1 37 3% 100% N Holland II 38 3 100 Rotterdam 37 3% 100 Va Utrecht 37 3% 101% Fr. Gron Hyp 3 101% Hob Hyp 3% 100 Ned Hyp 3% 100% ftotterd Hyp 3% 100 N.Ned Am. Hyp 5 132% Bergb Jurg 3% 103 Leverszeep 3% 104 Cockerib 4 111% Bataaf sche 3% 102% Wagon L 90 N1 Spoorw 37 3% 55j Sem Cheribon 5 26% A.K.U 3% 102* Werkspoor 3% If 18 139% 195% 100% 100 100 100% 111% 102 90% AANDEELEN. A oamsone Ban* i2ii% Hob. Bank Urne 166% lncassobank 134% Rott. Bank Ver 132 Twentsche Bank 130 N. West Hypb. 49%* Gelder Zoon 101 Int. Beton 126 Hoogoven C.vA 108 Ned Gist 354% Ned Kabel 191 Nijma 172* Rott Droogdok260 Stokvis 132% Stork Co 109 Werkspoor 133 Wilt Fyenoord. 144 Wyers 136 A.N.I Electr. MJJ 95 N.-l Gas Mfl 92% Int Cr Hand.v 100% Linde Teves 103% Billiton 2 292 Oost Borneo pr 145 Teiagapat 102 Sedep thee 60t A'dam Ballast .114 Gem Eigendom 123% Houth W Pont 106% Thomsons Haven 120 Sabang Haven 70 Dell Spoorweg 39 Ned I Spoorweg 26 Madoeratram 3% Sem Cherib tram 10% Nat Herstel 102% Claim Kou. Petr 630 103% 126§ De „Europa" in tie haven van Le Havre gezonken Na een botsing met het wrak van de „Paris". Maandag is de pakketboot „Liberté" (de voormalige Duitsche „Europa") tengevolge van den storm losgeslagen en op drift geraakt in de haven van Le Havre. Het 50.000 ton metende schip botste tegen het wrak van de „Paris" en liep daardoor een lek op. De be manning werd van het schip weggehaald. Er waren geen vermisten. Het schip, dat slagzij naar rechts maakte, is midden in de haven ge zonken. „De Europa" zou een groote rol gaan spelen in het Fransche passagiersvervoer over den Atlantischen Oceaan als plaatsvervangster van de „Normandie". KANIBALISME IN OOSTENRIJK De politie te Sopron (Oostenrijk-Hongaar- sche grens zoekt voormalige leden van de S.S., die 9 menschen vermoordden en hun vleesch, vermengd met rundvleesch, tot worstjes verwerkten, die vervolgens Oos tenrijk werden binnengesmokkeld. CONGOLEESCHE KOFFIE VRIJ VOOR UITVOER. Met ingang van 1 Januari 1947 zal de Con- goleesche koffie vrij uit België kunnen worden uitgevoerd. VIS S C HERIJBERICHTEN IJMUIDEN, 9 Dec. 1946. Binnengeloopen zijn vier stoomtreilers met versche visch f40850; Kw 83 f 3680, met versche haring; 168 f 2510 met versche haring; 53 f 1275; HD 18 f 3370; TX 29 f 2570. Aangevoerd werden 1800 kisten verschevisch en 250 kisten ver sche haring. SCHEVENINGEN, 9 Dec. Van de ha- ringvisscherij kwamen binnen de motorlog- gers: Sch 262 met 17 last en 500 kisten versche haring; Sch 132 500 k. versche; Sch 23 700 k. versche; Sch 70 300 k. versche; Sch 130 30 L haring; Sch 84 30 1. haring; Sch 57 20 L ha ring; Soh 365 20 1. en 300 k. versche; Sch 75 20 1. haring. Voorts kwamen aan de markt een kust- visscher met 25 k. versche v^sch. De vangst- berichten van Zaterdamiddag luidden: Sch 53, 15 k.; Sch 332. 110 k; Sch 233, 75 k; Sch 78, 27 k; Sch 274, 120 k; Sch. 314, 50 k; Sch 110, Vr-ijdag 90 k, Zaterdag 85 k; Sch 325, 35 k; (39 last aan boord); Sch 159, 102 k; Soh 274 ving 1 last haring. De rest moest nog halen. De kanaalvisschers gaan vandaag naar zee. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Corilla, 4 v. Melbourne te Bahrein: Tjise- dane, 4 v. Amoy te Hongkong; Castor, 2 v. La Guaira te Aruba; Plato, 5 v. Veracruz n. Tampico; Flevo, 5 v. Veracruz n. Tampico; Tegelberg, 7 v. Napels 13 te Southampton verw.; Boissevain, 7 v. Port Said thuisreis; Noord-Brabant, 7 v. Soerabaja n. Philippij- nen; Kedoe, te East-Londen; Randfontein, 7 v. Kaapstad n. A'dam; Hercules, 6 v. Izmur n. A'dam; Aardenburg, 6 v. Zigjy n. Patras; Hermes, 6 v. Cartagena n. Puerto Plata; Juno pass. 7 Ouessant n. Amsterdam; Helder, 7 v. Malta n. Alexandrië; Java, 7 v. Amster dam n. Batavia; Eemland, 8 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika; Japara, v. Batavia naar R'dam, p. 7, 11 nm. Minicoy; Barendrecht, 9 v. Vlaardingen n. Aruba; Noordwijk, van Weot-Indië n." Amsterdam O. v. Ponta del Gada; Algenib, v. Santos n. R'dam p. 8 Ma deira; Aldabi, v. B. Aires n. R'dam, p. 8 Madeira; Ittersum, v. R'dam n. B. Aires p. 8 St. Vincent; Jobshaven, 6 v. Grand Bassam n. Holland; Leuvehaven, 7 v. Kopenhagen te Gothenburg; Alphard, van B. Aires n. R'dam, 7 v. Montevideo; Pieter de Hoogh, v. Cal cutta n. R'dam, 9 te Valencia; Aalsdijk, 8 v. Portland (O.) te Limnton; Frans Hals, 10 v. 12 uur midd. v. Vancouver te R'dam verw.; Albert Cuyp, v. Vancouver n. R'dam, 7 van Norfolk; Hugo de Groot (H.A.L.) 7 v. New- York n. Port Tampa; Farmsum (ex. Frans V. Mieris) 8 v. R'dam n. Huelva; Tiba, v. Ro- sario n. Antwerpen, p. 6, 5.15 n.m. St. Vin cent; Berkel, 6 v. R'dam te Dakar; Prins Willem van Oranje, 8 v. R'dam te Alexan drië; Hedel, v. R'dam n. St. John; Stad Maas sluis, 9 v. Antofagasta te Pisco; Andijk, 7 v. New-York n. R'dam; Duivendijk, v. R'dam n. Vancouver, 8 van Willemstad; Nooraam, v. New-York n. R'dam, p. 8 nm Scilly; Agioi Victores, 7 v. R'dam te Arachi; Amstelstad, 8 v. Antwerpen via Londen n. A'dam; La- renberg, v. R'dam n. Australië, 7 te Colom bo; Westplein, v. R'dam n. Perz. Golf. 6 v. Genua. Sibajak, uitreis, 8 v. Malta; Weltevreden, uitr., 9 v. Ouessant; Backhuysen, 5 v. Port Soedan te Aba dan; Brastagie, 6 v. New Or leans te Kaapstad; Boissevain, v. Batavia n. A'dam, 6 te Suez; Corilla, 7 te Bahrein verw. voor Djeddah; Clavella, 10 te Abadan verw. voor Bombay; Cleodora, 2 te Curacao voor Turko en Helsinki; Gordias, 5 v. New York te Curacao; Hedel v. Swansea n. St. John, p. 6 Mum les. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301), VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 J-ch. Jong; 8.50 Huisvrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Strijkork.; VPRO: 10.00 Morgenw.; VARA: 10.20 Vrouw; 10.35 Sopraan en piano; 11.00 Lezing; 11.30 Gram.; 11.45 Fam.ber. uit Indië; 12.00 En. Attentia; 12.30 De kunst om gezond te leven; 12.40 100 pot Nederlandsch; 13.00 Nieuws; 13.15 Platte land; 13.20 Millersextet; 14.00 Vrouw; 14.15 Omroepkamerork.; 15.00 Hoorspel voor de jeugd; 15.45 Ziekenbezoek; 16.15 Jeugd; 17.15 Ork. Horace Heidt; 17.30 Volksherstel; 17.35 Jan Corduwener; 18.00 Nieuws; 18.15 Joh. Jong; 18.30 Strijdkr.; 19.00 Joh. Jong: 19.15 Volkswelvaart; VPRO: 19.30 Lezing; VARA: 20.00 Nieuws; 20.20 Metropole-ork20.50 Oc tet; 21.15 Hoorspel; 22.00 Ramblers; 22.30 Mensch als doel en en middel; 23.00 Nieuws; 23.15 Piano; 23.30 Operette; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415). NCRV: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 NCRV- ork.; 7.45 Woord v.d. dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Ziekenbezoek; 9.50 Vierhandig piano; 10.20 Gram.; 10.30 Morgendienst o.l.v. Joh. de Heer; 11.00 Pianoduo; 11.30 Vragen aan voor bijgangers; 12.00 Orgel; 12.40 Adventsdienst; 13.00 Nieuws; 13.15 All round sextet; 14.00 Fransch progr.; 14.30 Mozart; 15.00 Viool en piano; 15.40 Mendelssohn; 16.00 Voor postze gelverzamelaars; 16.15 Kinderkoor; 16.45 Jeugd: 17.30 Carillon; 17.45 Rijk Overzee; 18.00 Travellers; 19.00 Nieuws; 19.15 Nieuws uit Indië: 19.30 Eng. les; 20.00 Nieuws; 20.05 Kamerkoor; 20.35 Hennonite relief work in Holland; 20.55 Phil-harm, ork; 22.Q[ Nieuws; 22.15 Actueel geluid; 22.30 Myra lwess; 22.45 Avondoverd.; 23.00 Avondconcert; 24.00 Slui ting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7