Accumulatorenfabrikant voor het Bijz. Ger. NIEUWE LEIDSCHE COURANT e DONDERDAG 5 DECEMBER 19M jaar wegens verraad van werknemer geëischt Na verhoor van zeventien getuigen eischte de adv.-fiscaal bij het Haagsch Bijz. Gerechtshof dezer dagen tegen den Haaggchen accumul aitorenfab rikant, H. M. Heesemans, vij'f jaar gevangenisstraf met aftrek van anderhalf jaar voorarrest en tien jaar ontzetting uit de kiesrech ten. De adv.-fiscaal achtte bewezen, dat besöh. lid was geweest van de N.S.B., een portret van Hitler in zijn woning had gehad, verzocht had zijn radio te mogen behouden, den Germaan9chen groet had gebracht, Joodsoh bezit had gekocht en tenslotte één zijner werklieden aan den S.D. had verraden- H. had een accumu- latorenfabriek, waarin om. acht onder duikers werkten. In 1944 namen de Duitschers bij de N.V. Witmetaal, in Den Haag, een partij lood en soldeermetaal in beslag. Besoh. kreeg opdracht dit metaal per auto naar de „Torengarage" over te brengen, waar destijds een cen trale Duitsohe garage was. Een deel van die vracht kwam niet bij de „Toren garage", doch op de fabnieik van besch. terecht, die den Duitschen chauffeur f 200 voor zijn hulp betaalde. H. had het lood zelf gehouden, doch het soldeer metaal mocht t.b.v. het personeel ver kocht worden. Zijn zwager K., die bij hem in dienst was, werd echter bij den verkoop betrapt en tezamen met H. ge arresteerd. Toen K. bekende het metaal te hebben gestolen, werd H. vrijgelaten en gaf zijn personeel opdracht onder te duiken. Later werd hij echter weer ge arresteerd. Besch. bestreed met klem de verkla ringen van zijn vroegeren arbeider F. M,. dien hij zou hebben verraden. Tusschen werkgever en werknemer had het nooit geboterd en juist in den tijd van den diefstal maakte M. moeilijkheden over achterstallig loon. Hij dreigde, volgens besch., met maatregelen, die funest voor de onderduikers en voor de accuvoor ziening van de zender.groep „Voor Konin gin en Vaderland1" zouden zijn. Ook voor de zendergroep-Van Buu-ren, uit de Velpschestraat. Tijdens een onderhoud tusschen besch. en M. was de S.D. bin nengekomen eny had laatstgenoemde ge arresteerd. Volgens M. had Heesemans den SJ3. gebeld. De dienstdoende S.D.- offioier, die thans als getuige optrad, zou alles in der minne hebben willen schik ken, doch M. werd toch naar Duitschland gestuurd en wist daar, na een maand, te ontsnappen. Vele, ten deele zeer ver warde getuigenverklaringen werden af gelegd. Uit de Omstreken ALPHEN a/d RIJN. iucn in het najaar van 1944 de stroom voorziening vanuit Leiden voor onze ge meente kwam stop te staan, bracht dit tal van moeilijkheden met zich. De meest in grijpende was wel hoe het moest gaan met de drinkwatervoorziening. De dakpannen- fabriek v.h. D. van Oordt en Co. N.V. was in het bezit van een draaistroomopwekin- richting en overleg tusschen de directie van genoemde fa. en den N.S.B.-burgemees ter Zuidervliet, heeft er toen toe geleid, dat deze installatie in gebruik werd genomen. Over de event, vergoeding door de gemeente werd met het niet eens en eerst nu, twee Jaar later, is dit voor elkaar gekomen. De fa. v. Oordt wenschte te komen op pl.m. f 1300 per maand. Na eerst belangrijk lager gestaan te hebben, bood de gemeente f 185 per week of ongeveer f 800 per maand. Men werd het niet eens. Beide partijen- namen een deskundige in den arm. De ge meente ir. K. H. Haga te Overveen, die concludeerde tot betaling van een som van f 555 per maand; de fa. v. Oordt had als des kundige ir Blom te Oegstgeest die tot de Conclusie kwam dat een bedrag van f 1110 gerechtvaardigd was. B. en W. stelden toen voor een onpartijdige derde om advies te vragen. De fa. v. Oordt zag de noodzakelijkheid hiervan niet in, waardoor de zaak eenigen tijd is blijven rusten. Op uitdrukkelijk verzoek van ge noemde fa. is onlangs nogmaals een bespre king gehouden, waarbij de fa. v. O. ver klaarde genoegen te nemen met een bedrag van f 880 per maand. Daar dit bedFag slechts weinig hooger is dan het college direct voor gesteld heeft, stellen B. en W. thans den raad voor hiermede accoord te gaan. Totaal is hiermede een bedrag gemoeid van f 5500. De Raad van Arbeid te Leiden heeft tot vertegenwoordiger voor Alphen en Wou- brugge benoemd den heer M. P. Kortekaas. Morgen zijn aan de beurt voor het af halen van bonkaarten de letters B en C, in het kantoor Wilhelminalaan 12, van 912 en van 2—3 uur. Maandag wordt in de kerk aan de Raadhuisstraat in het kader van de groote C.N.V.-propaganda-actie een bijeenkomst gehouden. Spreker is de heer W. Strijbis Pz., hoofdbestuurslid van het Chr. Nat. Vak verbond, declamatie van den heer A. J. Roos en zang van Alphensch Mannenkoor. Zaterdag spreekt voor de Vereeniging van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen de heer S. v. Duijvendijk, directeur van de Chr. Kweekschool te Dordrecht, over „On derwijsvernieuwing". In de morgenvergade ring zal de spr het onderwerp inleiden, in de middagvergadering zullen de practische mogelijkheden besproken worden. HAZERSWOUDE. T" De AR. Kiesver. „Nederland en Oranje" vergaderde oi.v. den heer B. Offlringta. Na een kort kernachtig openings woord kwam de bestuursverkiezing aan de orde. De heer A. A. Boehmer werd herkozen, torwijd in de vac. A. de Bruin, de heer Joh. de Bruin weid gekozen. Daarna qprak de heer A. Wamaar over de Qhr. Sociale Politiek. Spr. begon zijn rede met een overzicht te geven over de ontwikkeling der Chr. actie, sprak over het wenk van Patrimonium, dat overging in het werk der Chr. Vakorganisatie. Ook de ge leide-economie wend breedvoerig bespro ken. welke wij ais AR. niet kunnen toejui chen. maar de Overheid is gedwongen in vele takken van bedrijf in te grijpen. Op dit belangrijke onderwerp volgde een geainimoorde bespreking, waarin ook het oonsuimenitenorediiiet nog ter sprake kwam. Besch. gaf voorts toe, een Joodsch pand ter uitbreiding van zijn fabriek te heb ben gekocht, doch dit na de bevrijding in geheel herbouwden staat aan den vroegeren eigenaar te hebben overge dragen. De verdediger, mr F. W. Nanniing, be streed verschillende getuigerw erklarin- gen en trachtte de bewijsvoering van den adv.-fiscaal te ontzenuwen. De uit spraak tegen Heesemans, die tijdens de zitting toegaf, dat hij tijdens het voor onderzoek herhaaldelijk ernstig haid ge logen werd op 17 Dec. bepaald. KATWIJK Zelf verzorgers kunnen hun bonnen halen: Vrijdag 6 Dec. voorm AF; nam. F K; Zaterdag 7 Dec. voorm. KP; Maandag 9 Dec. voorm. PU, nam. UZ. Oude en nieuwe stamkaarten meebrengen. Kantoren open 9—11.45 en 1.30—4 uur, 's Zaterdags 9 —11 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN De winter staat voor de deur. De schaatsenliefhebbers zien al met verlangen uit naar vorst. Dit jaar, indien hun wensen vervuld zal worden, zullen zij hun hart op kunnen halen, daar op de Sandtlaan even over de Kanaalbrug een prachtige ijsbaan is gemaakt, met electrische verlichting er nog wel bij. Zoo behoeven dus de liefhebbers niet meer te wachten tot het ijs in den Rijn sterk genoeg zal zijn. KATWIJK AAN ZEE Hedenavond Chr. Ger. Kerk („Casa Cara") 7,30 u, ds Honkoop van den Haag; Geref. Gem. (Remisestr.) 8 u. ds P. v. d. Bijl, van Barendrecht. In de Badstraat had een aahrijding plaats tusschen een personenauto van „We deropbouw", die onderweg was naar de eerste steenlegging van de nieuw te bouwen woningen in Valkenburg en een melkwagen van de melkhandelaar K de aanrijding had gelukkig geen ernstige gevolgen; het bleef bij materieele schade. De afd. Katwijk van den Ned. Chr. Landarbeidersbond vergaderde in „Casa Cara" o.l.v. den voorzitter den heer B. Vooys. Deze sprak een kort openingswoord, waarin hij in 't bijzonder welkom heette de nieuwe leden. Voorts gaf de voorz. als zijn meening te kennen, dat er in t algemeen een gebrek aan idealen en aan geloof bestaat en hij wees ten slotte op het bestaansrecht van de vak organisaties. Na de notulen en de ing. stukken, werden enkele mededeelingen gedaan. In 't bijzon der mogen wij wei vermelden, dat 3 Februari het 20-jarig bestaan van de plaatselijke af- deeling in een feestelijk samenzijn zal wor den gevierd. Heeft U onze speculaas al geprobeerd Inlevering 100 gr. boter en 175 gr. suiker voor 1 POND SPECULAAS. CHR. VERPLANCKE De bakker van de heerlijke koekjes. Voorstraat 12 - Katwijk a. Zee - TeL 2362 Tot 12 uur geopend. DE KAAG. Tot en met 14 Dec. a.s. kan een aanvraag formulier voor werkschoenen voor personen, die daarvoor in aanmerking komen, aan de bekende udtreikposten, tegen overlegging van de stamkaart, afgehaald en ingeleverd wor den. Na genoemden datum kunnen geen for mulieren aangenomen worcLan. Dezer dagen hield de IJsclub weer haar jaarlijksche vergadering, welke zich, even als ieder jaar, kenmerkte door een zeer op gewekte stemming, en drukt bezocht was. Na opening door den voorzitter, las de secretaris zijn verslagen voor, evenals de penningmeester, welke beide verslagen wer den goedgekeurd. In verband met de, door onze IJsclub te organiseeren nationale wedstrijden, werd nog eens uitdrukkelijk gewezen op een goede afzetting van de banen. Ongetwijfeld zal het bestuur hiervoor zorgdragen. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Het hoogtepunt van den avond was een groote verloting met vele fraaie prijzen. In de afgeloopen week herdacht de Chr. Meisjesver. „Martha" haar vierde lustrum in een feestelijke bijeenkomst. Na een kort openingswoord van ds Chr. Corts, werd-door de meisjes een geïllustreerd ver slag over het werk van de 20 jaren in een samenspraak naar voren gebracht. We zagen de oprichtingsvergadering; de eerste vijf jaren, een fragment uit het Vrouwtje van Stavoren, opgevoerd bij het 10e jaarfeest, en zoo vervolgens kwamen we in de periode terecht, welke in den oorlog viel en waar we de meisjes op den clubavond zagen ko men met een stuk hout óf turf onder den arm, ter verwarming van het clublokaal. Het verslag van de penningmeesteresse be sloot met een demonstratief toonen van de leege kas. Uit het praatje, dat de presidente der vereeniging, mevr. CortsSchot hield, bleek wel, dat er,, evenals in alle ander jeugd werk, een frissche wind door de C.M.V. Martha waait. Op een prettige en bevatte lijke manier sprak de presidente over „Wij en ons werk". Het programma werd afge wisseld door samenzang en voordrachten, en toespraken van verschillende afgevaar digden. Van het programma na de pauze willen we nog extra vermelden de opvoering van de samenspraak „Vrouwen achter het front", hetgeen op verdienstelijke wijze werd ge bracht. Rest ons nog te vermelden, dat de dames C. v. Egmond en B. van Nieuwkoop haar be stuursfunctie -ter beschikking stelden aan jongeren, terwijl aan mej. K. van Nieuw koop, het eere-lidmaatschap werd aange boden voor de door haar, in moeilijke tij den aan de vereeniging verleende leiding. De onder leiding van de V.V.V. gehou den glasactie in de Kaag en de z.g. Buiten kaag, heeft behoorlijk resultaat opge leverd. Totaal werd ingezameld ca. 20 m2 glas, terwijl voor aankoop van stopverf e.d. een bedrag van f 133 werd ontvangen. Het glas zal worden gezonden aan het plaatsje Boxmeer, tezamen met het andere in de gemeente Alkemade ingezamelde glas De fa. Akerboom en van Lent is zoo bereid willig geweest om een tweetal van haar werknemers mee te zenden, die deze week hun krachten inzetten om Boxmeer glas- dicht te maken. De heeren D. van Nieuw koop en C. van Lent hebben Maandag j.l. het glas namens de Kaagsche bevolking den Boxmeerders aangeboden. LISSE. De uitslag van de winkeliersreclame is Woensdagmorgen bekend geworden. Er zijn niet minder dan 418 prijzen door de winke liers voor deze reclame gereserveerd, d.w.z. dat de winnaars het redht hebben om de be schikbare artikelen te koopen, welke anders nagenoeg niet te koop zijn. De gelukkige winnaars kunnen zich met het winkelbon netje, dat het achter het gereserveerde artikel vermeld staande nummer aangeeft, bij den betrokken winkelier vervoegen en het artikel koopen. Theewagen (fa. Tibboel) nr 17931; tafel kleed (fa. Tibboel) nr 10094; Philips Radio (fa. D. Schouten) 8791; eleotr. stofzuiger (idem) 28768; electr. stofzuiger (idem) 4604; haardkachel (adem) 11977; theeservies (fa. Sterk) 31743; ontbijtservies (idem) 3110; klok (fa. v. d. Eerden) 7357; Waldorp stofzuiger (fa. Jan Schouten) 38009; Excelsior stofzui ger (idem) 32266; Radiotoestel (idem) 27636; electr. wandklok (fa. Karstens) 35748; wollen deken (fa. Theissen) 5029; wollen deken (fa. Berkhout) 27778; karpet (fa. Tissing) 10083; wollen deken (id.) 25949; gestikte deken (id.) 18006; heerenjas (id.) 7105; karpet (De Vlijt) 35906; kapokmatrasstel (id.) 27075; Aiupiing spiraalmatras (id.) 27080; wollen deken (id.) 10205; wollen karpet (fa. Klaver) 25281; hee- renoostuum (id.) 31777; wringer (fa. Timmer mans) 16950; eetservies <dd.) 19854. Voor de overige nummers verwijzen wij naar de publicaties bij de winkeliers. De re clame van de winkeliers is goed geklaagd te noemen De collecte voor de najaarsactie der Herv. zending bracht f 809.52 op. De IJsclub „Lisse" vergaderde onder voorzitterschap van den heer Camimenga in Café v. Riel. De voorzitter deelde mede, dat er in het voorjaar een feestavond gehouden zal wor den. Het 55-jarig bestaan herdacht de voor zitter met een enkel woord en hij maakte gewag van een aangename samenwerking. Na vaststelling van notulen en jaarverslag van den heer Wesselo, secretaris, waaruit we vernamen dat er 587 Laden en 49 adspirant ieden zijn, werd het financieele verslag ge lezen. Er was een voordeelig saldo van f 1492, waardoor het kapitaal steeg tot f 2528,88. De heeren H. W. Vreeburg, J. Lenstra, G. Vierdegaal en M. v. d. Linden werden bij ac clamatie als bestuursleden herkozen. De heer M. v. d. Linden werd aan het bestuur toe gevoegd. De heeren H. J. v. d. Berk en L. Landkroon werden benoemd tot Laden van de kasoommissie voor 1946-47. De bespreking „plan nieuwe ijsbaan" volgde. De voorzitter deelde mede, dat het plan voor een ijsbaan op die ZwanendTeef is afgewezen en thans is een nieuwe ijsbaan in wording. De ijsbaan van het nieuwe plan is gelegen ongeveer op het eind van de Wil lemskade en Prinsesasnstraat. Wethouder Kingona lichtte een en ander nader toe. De voorzitter deelde mede, dat de samen werking tusschen de ijsvereenigingen goed is en dat de Kaag dit jaar het kampioenschap van Nederland zal organiseeren op het korte- baantrajeot, waartoe zij de medewerking ver zocht van de omliggende vereenigingen, welke spontaan werd gegeven. Voor het seizoen 1946-47 zal de baan we derom worden verlicht. De traditioneele verloting werd ook nu weer gehouden en bracht een mooi bedrag voor de kas op. NOORDWIJK De A.R. Kiesvereen. vergaderde in de zaal van de Geref. Kerk te Noordwijk-Bin- nen o.l.v. den heer J. P. Passchier, die in zijn openingswoord het resultaat der verkie zingen memoreerde, en opwekte tot trouw medeleven. De vergadering, die het karakter van een jaarvergadering droeg, werd hierna voort gezet met de behandeling der jaarverslagen. De secr., de heer C. Plug, releveerde de vel schillende gebeurtenissen van de afgeloopen periode. Met blijdschap werd gewag ge maakt van het contact, dat bestaat tusscher» de C.H. en AR. kiesvereenigingen ter plaatse, zoodat thans in den gemeeneraad bijv. de beide fracties als één fractie optreden. De penningm. de heer W. v. Sprang gaf het financieele overzicht, dat sloot met een nadeelig saldo van ruim f 50. Dit tekort zal weggewerkt moeten worden door een bijzon dere actie. Door vertrek naar elders van den heer J. v. d. Niet, en verplicht aftreden van den heei A. Warneke, werden in het bestuur gekozen de heeren J. M. Schoneveld en K. Passchier. In verband met drukke werkzaamheden, was de voorzitter genoodzaakt als zoodanig te bedanken, hoewel de heer Passchier in het bestuur blijft. Als voorz. zal optreden de heer C. Plug. Hierna hield de heer H. v. Leeuwen een causerie over „De Hervorming". Spr. herin nerde aan een polemiek van den heer v. d. Toren in het weekblad „Nu", met het R.K. weekblad „De Linie". Nederland is een pro- testantsche natie, en het is verontrustend, dat in „de Linie" betoogd wordt, dat de R.K. godsdienst als de meest beleden religie als zoodanig erkend moet worden. Ook al zou den de R. Kath. in getal de meerderheid hel^ ben, dan doet dit niets af van het feit, dat de grondslag der natie het Protestantisme is. Dit werd door spr. nader uiteengezet. Vervolgens ontwikkelde spr. enkele gedach ten van Groen v. Prinsterer hierover De be ginselen van de Hervorming zijn in onver zoenlijke tegenstelling met de revolutie idee. De P. v. d A., die stoelt op den Revolutie wortel, miskent het karakter der Hervor ming. Spr. citeerde enkele uitingen van be kende R. Kath. waaruit een gansch ver keerd begrip aangaande de Reformatie blijkt. Het beginsel van de Reformatie is geestelijke vrijheid in gebondenheid aan Gods Woord. Dit beginsel is bij den aanvang wel eens vertroebeld. Het optreden van de Wederdoo- pers bracht de Reformatie in dlscrediet. Dat Nederland het klassieke land der vrijheid ls genoemd, zoo besloot spr., is geheel te dan ken aan de doorwerking van den geest der Reformatie. Een korte discussie volgde, die vanwege den tijd moest worden afgebroken. Weer 1000 m2 Haagsch glas naar het Zuiden Vele dubbele ramen worden geofferd In de afgeloopen week is een partij van ca 100 m2 Haagsch glas naar Bergen op Zoom verzonden, welke gemeente inmid dels haar groote erkentelijkheid heeft be tuigd. De dubbele ramen van de raadzaal aan de Javastraat kunnen niet verwijderd worden, tenzij met groote beschadiging. Het Ge meentebestuur heeft echter o. a. de ruiten uit de dubbele ramen van gebouw Kerkplein 3 beschikbaar gesteld. Tezamen met nog eenig ander glas, afkomstig uit het Stadhuis Groenmarkt, kon circa 70 m2 aan het Comité worden afgedragen. Maar daarbij is het niet gebleven: Door het Ministerie van Justitie is aan uitgenomen glas in totaal ca. 125 m2 ter beschikking gesteld, ruiten van flinke afmetingen. Ook worden door sommige vereenigingen de recettes van uitvoeringen afgestaan voor het groote doel en komen er nog steeds uit alle lagen der bevolking aanbiedingen van glas binnen. RIJNSBURG. In de vergadering van den gemeente raad werd de gemeenterekening 1943 vastge steld met een batig saldo van bijna f 17.000, terwijl de rekening 1944 een batig saldo van ruim f 30.000 aangeeft. Tevens werden vast gesteld de vergoedingen aan de bijz. scholen en aangenomen werden de voorstellen tot verhuur van eenige perceel en grond, alsmede verkoop van bouwterrein aan de woning- bouwver. Spinoza" voor f 3.75 per m2. Voorts werd besloten de bunker aan de Kerkstraat te laten afbreken. Over het voor stel tot aanleg van een sportveld aan de Ka naalstraat werd langdurig gedebatteerd, doch de Raad kwam niet tot een beslissing. Het voorstel tot bestrating en aanleg van elec trische verlichting van Voorhouterweg, Vin- keweg, Elstgeesterweg en Noordwijkerweg, waarvoor een bedrag van f 20.000 werd aan gevraagd, werd aangenomen. Tot tijd. con troleur voor de overb ruggingsg eld r eg eli ng werd benoemd de heer Alb. Hogewoning. In den ouderdom van ruim 94 jaar is overleden mej. G. Meilrink-Snoek; zij was de oudste inwoonster van onze gemeente. SASSENHEIM. Morgen hoopt mevr. de wed. C. van Aalst-Weening, Hoofdstraat 98, haar 90s ten verjaardag te vieren. Deze oudste inwoonster van Sassenheim geniet nog een goede ge zondheid en verricht nog dagelijks haar be zigheden. VOORHOUT. Het dorpje Nederweert (L.), hetwelk in den voorgaanden zomer door Voorhout werd geadopteerd, wil ons dorp hiervoor dank brengen. Zaterdagmiddag j.l. arriveerden eenige afgevaardigden van het daar opge richte comité om een bespreking te voeren. Besloten werd, dat de plaatselijke muziek- ver. „St. Jozef" en een gemengde tooneel- vereenlging uit Nederweert op 1 en 2 Febr. 1947 een uitvoering zullen geven in het Parochiehuis. Van zelfsprekend moeten deze personen van nachtlogies worden voorzien en wij twij felen er niet aan of dit komt wel in orde. uiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHniiiiiiiiimimiiiiiiitiiiiiHi 1 Oproep aan het Nederl. volk Op ons bureau liggen lijsten ter f teekening om adhaesie te betuigen met dien oproep, welke door een aantal vooraanstaande Nederlanders tot ons volk is gericht, inzake de handhaving f van een ongedeeld Koninkrijk. Sport en Wedstrijden VOETBAL. V.V.S.B.Politie district Leidschendam 86. Dinsdagmiddag om even drie uur bonden beide elftallen, den strijd aan. Na terrein verkenning was het V.V.S.B. dat steeds met goed opgezette aanvallen het politiedoel in gevaar bracht. Na 10 minuten spelen wisten zij de leiding te nemen. Dit duurde echter niet lang want uit een strafschop, dien de scheidsrechter de politie toekende, kwam de gelijkmaker. V.VSR.'s vlugge voorhoede was echter goed op dreef en vond in den keeper van die politie .geen sterken tegen stander. Nog vder doelpunten wisten zij voor de rust nog te scoren, zoodat de rust met 51 inging. Na de rust waren de bordjes verhangen. De middenlinie van de politie, welke eerst te veel achter bleef, zette nu de voorhoede aan het werk, die geleidelijk den stand op voerde. Maar enkele snelle aanvallen van V.V.S.B. hadden ook succes. Zoo was 10 min. voor het eind de stand 76. Ben pracht kans voor de politie, om uit een strafschop den gelijkmaker te maken, ging verloren, daar de bal via de lat weer in. het veld terug kwam en weggewerkt werd. Druipnat, doch vol enthousiasme werden de laatste minuten in het halfduister gespeeld. Hoewel de po litie in de meerderheid was, was het V.V.S.B. dat nog eenmaal den bal in de touwen trapte. Met den stand 86 kwam het einde van dezen oefenwedstrijd. KATWIJKSCHE DAMCLUB KDC De Katwijksche Damclub KDC speelde haar 3e bordenwedstrijd. Hieronder volgen de uit slagen Groep II: J. LavenG. Peet 20; A. Ho gewoningG. Freke 2—0; C. v. Dijk—A. v. Beelen 0—2; A. Barnhom—C Zandbergen 20; C. D. SchoneveldAm. v. Beelen 23. Promotiewedstrijd: A. SchoutenJ. Hou wer 2-0. NOORDWIJKSCHE DAMVEREENIGING De Noord wij ksche Damvereen. speelde een wedstrijd tegen Hazerewoude I, 612. De uit slag luidt: Th. ZwetslootA. B. Dorsman 1—1; J. v. Houten—K. J. Matze 1—1; C. J. BouwmeesterD. Hassefras 20; J. Smit— D. v. Staveren 02; A. TurkA. J. de Witte afgebr.; C. SpaandermanJ. C. Windhorst 02; M. v. d. LindenL. Matze 11; W. v. d. NietG. Ruys 02; J. v. WoersemJ. JV Hassefras 0—2; H. Mulder—N.N. 1—1. De afgebroken partij zal waarschijnlijk remise worden, zoodat de vermoedelijke uit» slag 7—13 zal zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 8