Noordwijk b» Van Berckel hartelijk NIEUWE LEIDSCHE COURANT S MAANDAG 11 NOVEMBER 19M Uit de Omstreken Met vertrouwen gaat men de- toekomst tegemoet Zaterdagmiddag is onder groote belang stelling mr G. F. W. v. Berckel geïnstalleerd als burgemeester van Noordwijk. Toen de nieuwe burgervader aan de grens van de bebouwde kom (Gooweg) arriveerde, werd hij verwelkomd door een commissie uit den Gemeenteraad, n.l. de heeren H. G. de Boer, A. C. Meijer en D. v. d. Niet, benevens de beide wethouders en den gem.-secretaris. Voorafgegaan door de Noord wij ks<che Rij vereen. „Norhtgoruiters" in hun kleurige costuums, begaf de stoet zich naar het Raadhuis. In de Raadzaal waren een groot aantal ge- noodigdeh bijeen, onder wie wij opmerkten de burgem. Jhr. v. Kinschot van Leiden, van Iersel van Noordwijkerhout en Woldringh v. d. Hoop van Katwijk. De Commissaris der Koningin was vertegen woordigd door mr P. Cleveringa, terwijl ook aanwezig was de griffier van de Prov. Sta ten, de heer P. O. F. M. Cremers. Bij het Raadhuis werden aan mevr. van Berckel bloemen aangeboden en speelde de muziek het Wilhelmus, Na de opening der vergadering werd in de vacature A. Plug tot raadslid beëedigd de heer J. de Monye (C.H.). Weth. Vogelaar Met een stevigen handdruk bezegelt weth. G. Vogelaar, die zoo juist mr. van Berckel den ambtsketen heeft omgehangen, diens installatie als burgemeester van Noordwijk. sprak er zijn blijdschap over uit den heer de Monye weer in den raad terug te zien. Vervolgens werd mr van Berckel en zijn familie binnengeleid en nam weth. G. Vo gelaar het woord voor het uitspreken van de installatierede. Na de vele bestuurswisselingen, welke de gemeente Noordwijk de laatste jaren heeft gekend, aldus de heer Vogelaar, stemt het ons tot vreugde u te mogen begroeten als onzen burgemeester. Noordwijk, vóór den oorlog een der welvarendste gemeenten uit de streek, is met zijn geheel verschillende belangén geen gemakkelijke gemeente om (p besturen. Velerlei problemen zullen uw aan dacht opeischen, zooals het wederopibouw- plan, het nijpend tekort aan woonruimte e.d. en de sociale belangen der bevolking zullen afgewogen moeten worden tegen de econo mische belangen van de badplaats, die een der voornaamste bronnen van inkomsten der gemeente vormt. Zal Noordwijk zijn ouden roem als bloe- menbadplaats kunnen handhaven? Veel zal afhangen van uw beleid en uw inzicht. De Noordwijkers rekenen in alles op u, vooral waar het betreft de leniging van den socia len nood, waarin een deel der bevolking ver keert. Na mr v. Berckel den steun van den Raad en wethouders te hebben toegezegd, besloot weth. Vogelaar met den wensch uit te spreken, dat God den arbeid van den nieu wen burgemeester rijkelijk moge zegenen, om hem tenslotte de ambtsketen om te hangen. De burgemeester sprak in zijn rede zijn diepe dankbaarheid uit jegens H. M. de Koningin voor* zijn benoeming. Na Gods zegen over onze samenwerking te hebben gevraagd, aldus de - burgemeester, zou ik Kunst en Letteren UITVOERING „DEBORA". De Chr. Gem. Zangvereeniging „Debora" gaf in de Pauluskerk te Oegstgeest haar eerste uitvoering na den oorlog o.l.v. haar dirigent, den heer Nico Verhoeven. Deze samenkomst werd met gebed ge opend door den eere-voorzitter, den heer B. J. van Meenen, terwijl de voorzitter, de heer G. Glasbergen, in zijn openingswoord de aanwezigen reeds aanstonds op een teleurstelling moest voorbereiden, aangezien Henri Welbooren wegens een lichte ver koudheid verstek moest laten gaan. De uitvoering werd geopend met een orgelsolo van Johan Zweers, Grand Choeur van Guilmant, terwijl het koor daarna Ge bed, Lofpsalm en Motet, resp. van Mozart, Hartog en Haydn ten gehoore bracht. In plaats van den bas-bariton Welbooren gaf daarna de koordirigent, Nic. Verhoeven, uit den aard der zaak geheel onvoorbereid, een viool-solo, Sonate in E-dur van Fran- coeur. Nadat Johan Zweers het weemoedige Elegie van Guilmant op het orgel vertolkt had. kreeg nogmaals dhr. Nico Verhoeven de moeilijke opgave van een onvoor bereide vioolsolo. Ditmaal waren het Ada gio und Giga van Pietro Locatelli,, Andante van Hummel en Rondo van 17. v. Beethoven. Voor de tweede maal trad thans het koor op, ditmaal met een werkje van Röntgen, Bonset en De Wolff, t.w. Mijn Herder en Geleide, Lof der Godheid en Achter Hem aan. De avond werd besloten met een fan tasie over Psalm 33 van De Wolff, uitge voerd door Johan Zweers. Ds Callenbach sloot deze uitvoering met gebed. Gezien het feit, dat „Debora" gedurende zes volle jaren niet meer had gezongen, mag ze toch op een zeer geslaagden avond terugzien, waarbij het echter jammer was, dat het weer niet bepaald meewerkte om een volle kerk te krijgen. kunnen zwijgen. Het goede gebruik vraagt echter meer en de fraaie taak, die spr. thans heeft aanvaard, gaf hem aanleiding tot ernstige overweging en hij was zich be wust, dat hij hier was gesteld om den groei en de ontwikkeling van dit alles te leiden. De bezettingstijd in herinnering brengend, wenschte mr van Berckel hulde te brengen aan den man, die in dezen gruwelijken tijd op zijn post is gebleven en het was hem daarom een voorrecht den heer Vogelaar als wethouder aan zijn zijde te hebben. De bur gemeester hoopte op den steun van den raad, de wethouders en van de ambtenaren. Het zij ons gegeven Gode te geven wat Hem toekomt, o.pdat aan ons als het wereldlijk gezag de passende tribuut betaald worde. Wij prijzen ons gelukkig, dat de Christelij ke beginselen in Noordwijk zoo diep gewor teld zijn, alsdus mivvan Berckel, die eindig de met de woorden: Ik hoop van ganscher harte te mogen voldoen aan den inhoud van mijn eedsformule, die zoo veelzeggend is in zijn kprtheid. (Applaus). Namens de ambtenaren en werklieden sprak de gem.-secretaris, de heer B. Ike, hartelijke woorden van welkom, terwijl de heer E. L. de Witt, die namens den raad den burgemeester toesprak, hoopte op vele •gelukkige jaren van hartelijke samenwer king en dat mr van Beckel een goede bur gervader zou zijn. Nadat de burgemeester de sprekers had gedankt, voerden nog het woord de heeren Woldringh v. d. Hoop, burg. van Katwijk en Neicsen, burg. van Wateringen. De eerste begroette burg. van Betckel als collega, terwijl de heer Neissen den heer v. Berckel teekende als een man met groote bestuurscapaciteiten. Hierna werd de vergadering gesloten en brachten een aantal leerlingen van alle scho len den burgemeester een zanghulde, waar na de burgemeester de inwoners van af het bordes toesprak. Voorts werd een rijtoer ge maakt door de beide dorpen. Te Noordwijk aan Zee hield de burgemeester een toespraak tot de inwoners, waarin hij verklaarde niet geheel als vreemdeling hier te komen, aan gezien hij reeds meermalen hier als gast had vertoefd. Met een driewerf hoera op H. M. de Koningin besloot de burgemeester zijn toespraak. Tenslotte werd in het Raadhuis een druk bezochte receptie gehouden, waar zeer velen den burgemeester kwamen complimenteeren. Een novum was wel, dat het gesprokene in de raadszaal door middel van luidsprekers ook buiten te volgen was. De politie en de plaatselijke padvindersgroepen zorgden voor een deugdelijke afzetting. ALPHEN AAN DEN RIJN De te verwachten blijde gebeurtenis in ons Prinselijk gezin heeft de besturen van. de C.C.V. en de W.V. aanleiding gege ven in een gecombineerde vergadering de vraag te overwegen of ter zijner tijd, bij de voorspoedige geboorte van een Oranje telg ook in Alphen aan den Rijn deze blijde gebeurtenis eenigszins feestelijk gevierd behoorde te jvorden. Hoewel de voorbereidingen voor een der gelijk feestbetoon aparte moeilijkheden met zich medebrengen, meende men toch dat de geboorte van een prinsje of prinsesje, de eerste maal in ons bevrijde Vaderland, geest driftige blijdschap zal wekken. Voorloopig stellen de sa men werken d e be sturen zdoh voor om aan den avond van den geboortedag een rweetal lichtstoeten te formeeren, die, voorafgegaan door muziek, vanaf bepaalde plaatsen, waar ze opgesteld worden, naar het centrum van onze ge meente zullen trekken. Allen plaatselijken vereenigingen zal worden verzocht hieraan mede te werken. Verder zal getracht worden de schoolkin deren met een kleine tractatie te verrassen, waarbij uit den aard der zaak allereerst aan beschuiten met muisjes wordt gedacht. GEBOREN: Aart, z van N van der Marei en A van Dam; Marie J T, d van M Beze- mer en W Wen/tink; Jacobus B, z van L Koelewijn en J. de Groot; Adrianus, z van J F Van Rijn en P Kooij; Pieter, z van T De-moet en J Montagne; Frits, z van J van der Horst en M D Stutvoet; Janna, d van K Smit en C M van der Waals; Cornelia W, d van E de Jong en T Snippe; Jannetje, d van L I vap Zwienen en G de Pater; Dymphna J van R Vis en M J Gesman;; Nicolaas, z van E Kanbier en C Crania; Pie- ternella d van L Poot en B van Dijk; Arieda C, d van C E Rodenburg en A van Dijk. ONDERTROUWD: A L van Beusekom 26 j en C de Vries 23 j; J van Egmond 28 j en K Bruines 22 j; P J van der Aar 21 j en A Oostveen 18 j: H Brunt 25 j te Woubrugge en K de Kleer 25 j. GEHUWD- B van Elik 27 j en T van Kla veren 25 j; K Hogenvorst 31 j te Zeist en G Meijer 25 j. OVERLEDEN: G van den Bos, 90 j; J van Huik. 61 j HAZERSWOUDE. De stemming voor leden in het kiescol lege zal plaats hébben voor de Ned. Herv. Gemeente op Woensdag 13 November, des v.m. van 101 uur in Salvatori. Voorzien moet worden in de periodieke vacature van de heeren W. J.. Dekker, C. W. Oppelaar, C. Fatijn en Fh. G'. A. Sdhmelling. Bovendien moeten de buitengewone vacatures worden vervuld van de heeren wijlen L. Noord am en J. C. K. Zoete. Daar de beide kiesvereendgingen tot over eenstemming gekomen zijn omtrent de candi- daatstielling, stellen de besturen daarvan voor, dat van iedere kiesver. slechts 2 of 3 door haar aan te wijzen lidmaten bun stem zullen uitbrengen. Terwijl overigens natuur lijk ieder stemgerechtigd lidmaat aan die ver kiezing kan deelnemen, verzoeken de bestu ren echter nadrukkelijk zich aan de afspraak te houden. Behalve de aftredendien zijn can- didaat gesteld in de vac. Zoete: B. Boer en in de vacature Noordam: P. Noordam. HAZERSWOUDERIJNDIJK Onder zeer groote belangstelling, vooral uit de kringen van den veehandel, werd het stoffelijk overschot van den heer W. Stra- ver, die op zoo'n tragische wijze bij het auto-ongeluk onder Overschie den dood vond, ter aarde besteld Nadat in de kerk van den Heiligen Michaël de requiemmis was opgedragen, vond de ter aardebestelling plaats. Pastoor W. Boïn ver richtte de absoute. Een schat van bloemen dekte de baar HILLEGOM. Dezer dagen zijn 'n aantal inbraken ge pleegd, o.a. bij de N.V. v. TillHartman, in de v. Waverenstr. Door 'n WC-raampje heb ben de dieven zich toegang verschaft tot een der kantoorlokalen, waaruit ontvreemd werd een microscoop en een metalen kaartenkast, wat zij ongetwijfeld hebben aangezien voor een geldkastje. Een paar postpakketten met bloembollen, die ter verzending gereed ston den, waren opengesneden. De politie stelt een onderzoek in. Het van voor den oorlog nog welbeken de zangkoor „Asaf" zal morgenavond in de zaal „van Dril" na een lange rust zijn eer ste concert geven. Uitgevoerd worden o.a. Psalm 1-50, De Opstanding en Izaaks Offer. Medewerking verleenen Lize Schoo (sopraan), Nel Zwikker (Alt), Bob Brusch- ke (tenor), Henk Snaterse (bas), Willy van. Eldick (piano), alsmede een knapenkoor. Het geheel staat onder leiding van den heer C. Kool. KATWIJK. In de kapel Katwijk a. Zee waren zeer velen op uitnoodiging van de Gemeen tebedrijven bijeen gekomen ter bijwoning van de films JOB 99 en PIVTO. De burgemeester, mr W. J. Woldringh v. d. Hoop, sprak een kort openingswoord, waarin deze dank bracht aan de fa Diepen veen voor het afstaan der films. Na vooraf een rolprent gedraaid te heb ben over Katwijk, werden de genoemde films vertoond. We zagen allereerst het hoogovenbedrijf van de firma Steward en Lines in Engeland, die o.a. vervaardigd hebben de pijpen voor de pijpleidingen, welke werden gelegd in het kanaal van Engeland naar Frankrijk. De tweede film gaf een beeld van de montage en het leggen van deze beroemde olie- en benzineleidingen. De heer Varkevisser gaf een vertaling bij de Engelsche films. De in de pauze gehouden collecte voor de Niwin-actie bracht f 87 op. Deze bijeen komst viel bij alle bezoekers zeer in den smaak en naar ons werd medegedeeld, ligt het in de bedoeling van de bedrijven meer dere gezellige avonden te organiseeren. KATWIJK a. d. RIJN. In de situatie aan de groentenveiling is nog geen wijziging gekomen. Op de Vrij- dagmiddagvedling werd door de Rijnsburg- sche kooplieden niet gekocht. De Katwijk- sche en andere kooplieden kregen het hun verlangde na toewijzing en tegen door het bestuur vastgestelde prijzen. De aanvoer was aanmerkelijk kleiner dan normaal en de winterproducten behoeven trouwens niet haastig opgeruimd te worden. Men wacht nog steeds den verderen gang van zaken af. In „Concordia" hield de plaatselijke afdeeling van dé Ned; Vereen, van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden haar eerste ledenvergadering in dit seizoen. Als spreker trad op de heer O. v. d. Heide uit Den Haag, die een referaat hield over „Ons tempo i«i 1946". Spr. besprak aller eerst de factoren, die op het tempo 'der werkzaamheden in de vereeniging invloed hebben gehad, waardoor het hoofdbestuur zich genoodzaakt zag een belangrijk deel van zijn aandacht te wijden aan propa ganda en opbouw der organisatie. Verder stond spr. stil bij het feit, dat een deel der geestverwante arbeiders een verkeerde geestelijke richting hebben ingeslagen, en ten 'onrechte meenen, dat zij hun beginsel kunnen uitdragen door zich aan te sluiten bij vereenigingen, waar voor het Koning schap van Christus geen plaats is. Tenslotte wekte spr. op studie te maken van de sociale en economische vraagstuk ken, opdat de Chr. Vakbeweging steeds over goed onderlegde krachten kan beschikken. Op dit met aandacht gevolgde referaat volgde nog eenige besprekingen. Nadat de heer Roos nog eenige gedichten had voor gedragen, werd deze goed bezochte verga dering gesloten. In hotel „Centraal" vergaderde de „Alphensche Middenstandsvereeniging" on der voorzitterschap van den heer C. A. Bos. In het eerste deel van deze vergadering, döe voor leden met hun huisgenooten en per soneel toegankelijk was, sprak de heer A- H. Hoegen uit Rotterdam over: „Verkoop- kunde," speciaal in verband met den tijd, dien we tgemoet gaan. Verschillende be langwekkende adviezen werden gegeven, waarmede de aanwezigen winst konden doen. Naar aanleiding van de gehouden discussie werd besloten volgende week een extra vergadering te beleggen, teneinde te spreken over stappen, die gedaan kunnen worden ten behoeve van een hoogere winst voor de win keliers. De heeren W. A. Kroon, J. van Brummen, J. Jansen, N. Couvée en P. Hou- weling werden gekozen in de Commissie van Toezicht op den Middenstandscursus. Voorts werd er een commissie benoemd voor de organisatie van de te hóuden eerste jaarver gadering. KATWIJK AAN ZEE In de Geref. Kerk werd een Zendings avond gehouden, waar sprak ~dr S. H. Zui- dema van Solo. Medewerking verleende de Chr. Zangvereeniging „Excelsior," (Joh. Admiraal), terwijl de bijeenkomst onder lei ding stond van ds F. Pijlman. Na koorzang, kreeg dr Zuidema het woord over: „Het Solosche Zenddngsterrein." Spr. ving aan met de mededeeling, dat vanwege de Geref. Kerken een commissie van 3 lieden naar Solo zal vertrekken om te gaan zien, hoe de toestand er is en weer contacten te vinden ter opbouw, aangezien het Solosche werk kapot geslagen is door den ooTlog. Hierna zette spr. uiteen het verschil tus- schen de R.K. missie en de Geref. Zending Het gaat er niet om een Geref. Kerk te stichten, maar alleen om Christus te predi ken, want reformatie, in den zin, zooals we dat in Nederland begrijpen, is daar niet noo- dig. Er zijn in Solo Javaansohe predikanten en hulppredikers, waardoor de Europeanen de handen vrij krijgen voor ander werk in het Zendingsgebied, want hoe gauwer de zendelingen - weg kunnen, hoe beter. Spr. roerde ook de politieke situatie nog aan, waarbij dr Zuidema opmerkte, dat de Indiër thans een ontwakend zelfbesef be leeft en hij besloot zijn boeiende rede met er op te wijzen, dat het Zendingsbesef moet blijven voortleven en zendingsliefde aange wakkerd moet worden. LEIMUIDEN. De gemeenteraad komt Dinsdag 12 Nov. as. in openbare vergadering bijeen. Vorige week vonden de uitvoeringen plaats van St. Genesius met het Indische drama .Rimboe." St. Genesius heeft door goed spel het publiek van het begin tot het eind weten te boeien. Heel duidelijk werd naar voren gebracht, hoe moeilijk het is bestand te blijven tegen het tropenleven en hoe onaangenaam de verhoudingen soms zijn tusschen Europeaan en Indo. Er werd goed gespeeld, opvallend goed waren de rollen van Bep Terbraak (M. v. Berkel) en ir Hoger- wou (G. v. d Pouw Kraan). De pauze werd opgeluisterd door muziek van een goede Krontjong-band. Uit het applaus aan het eind van het stuk bleek wel dat het publiek had genoten. VISSCHERIJBERICHTEN. SCHEVENINGEN, 9 Nov. Van de ha- ringvisscherij kwamen binnen: de Sch 284 500 k. versche; Sch 365 600 k. versche; Sch 51 190 k. versche; Sch 339 500 k. versche; Sch 210 800 k. versche; Sch. 23 1000 k. ver sche; Sch 4 90(X k. versche; Sch 130 900 k. versche; Sch 225 1000 k. versche; Sch. 314 700 k. versche. De noteering der versche haring was hedenmorgen f 6.508.50 per kist naar kwaliteit en was gisteren f.45.80 per kist naar kwaliteit. Voorts kwamen aan de markt twee kustvisschers met tezamen 45 kisten versche visch. KOUDEKERK O.I.V. burgemeester Verheul kwam de gemeenteraad in openbare zitting bijeen. Ia vlot tempo werden de 12 agendapunten af* gehandeld. Het voorstel om over te gaan tot onbe woonbaarverklaring van de woningen B 119 en 120 werd aangenomen op voorwaarde, dat Wed. Lehre zal kunnen blijven wonen. Besloten werd aan de Chr. Kleuterschool een jaarlijksche subsidie van f 5 per leer ling toe te kennen. Ter tafel was een voorstel om de gebrek kige gasstraatverlichting te vervangen door een electrisohe dito. Twee plannen zijn ont worpen en wel Plan A, omvattende alge- heele electrificeering, welke zal bestaan uit een lichtnet van 66 tweelampspalen en Plaa B, bestaande uit een verlichting op de vitale punten in de gemeente, waarvoor 16 palen noodig zouden zijn. Op voorstel van B. en W. wordt na eenige discussie en toelichting besloten Plan A te laten uitvoeren. De kos ten zullen bedragen f 15753.— plus de kos ten - voor huisopbreken, e.d. Bij het voorstel tot begrootingswijziging 1945/'46 werd meegedeeld, dat vooruitge- loopeai is op de beslissing van den Raad, aangezièn aan de V.E.B.O. te Leiden, welke als prijs alreeds werd toegekend. Tot leden der Commissie tot nazien van de gemeenterekening en de rekening van het Waterleidingbedrijf over 1945 werden benoemd de heeren W. van Vegten, P. Geerlof en H. Heemskerk; idem voor de begrootingscommissie 1947 de heeren H. Groen, H. Wille en W. van Vegten; idem commissie tot wering van Schoolverzuim (vac. Jac. v. Qmmering) de heer W. A. v. d. Dool, terwijl de heer J. D. Reijneveld werd heahenoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur en Burgerlijk Armhuis Bij de rondvraag vraagt de heer Heems kerk, of de zomerhuizen niet ontruimd kun nen worden ten behoeve van gezinnen en alleenwonenden. De burgemeester antwoordt, dat de Raad hierover niet heeft te beslis sen en de bevoegdheid daartoe aan hem is. LIS SE. De IJsclub Lisserbroek vergaderde in Café Faas öJ.v. den heer Mesman, die in zijn openingswoord zijn vreugde er over uitsprak, dat het ledental zich in stijgende lijn bevindt. Het bestuur bleek zeer actief te zijn en tracht te komen tot den aanleg van een landijsbaan, welke plannen reeds in een vergevorderd sta» dium zijn en dezer dagen zal 'n aanvang wor den gemaakt met den aanleg ervan. De kosten bedragen f 5000.welk bedrag reeds voltee. kend is. De heer Van der Klaauw las het jaarverslag voor, hetwelk werd goedgekeurd, waarna de penningmeester een uitvoerig verslag deed hoo- ren over den financieelen toestand der vereeni- ging. Er is een kassaldo van f 2763.63. De voor zitter deelde mede, dat op 25 Febr;. 1947 de ver- eeniging 40 jaar zal bestaan. Een verloting voor de kas bracht f 487.75 op! De Bond van Kleine en Jonge kweekers' te Lisserbroek vergaderde dezer dagen olv. den heer L. v. d. Lans. De voorzitter wees op het doel dezer bijeenkomst om n.l. te komen tot oprichting van 'n afd. voor Lisserbroek en om geving. Een bespreking werd gevoerd over de matregelen van de Bedrijfschap, welke ver keerd genoemd werden de waarbij de heer Verschoor en duidelijke uiteenzetting gaf. Een 55_tal personen gaven zich als lid op. Staande de vergadering werd het volgende bestuur ge kozen: L. J. v. d. Lans, voorz., H. Scholte, Chr. v. d. Klaauw, J. Salman en J. de Butter. Over „Strijd en zegepraal" sprak in het kerkgebouw der Geref. Gemeente de heer C. Hegeman, theol. student te Rotterdam voor de J.V. „Zacharias". Een aandachtig gehoor luisterde naar deze ernstige rede. De Chr. Geref. Mannenver. „Schrift en Belijdenis" heeft haar 12^-jarig bestaan hea-dacht. De voorz. ds A. Ponstein opende deze gees telijke bijeenkomst, waarna de secr. in zijn overzicht releveerde dat de voorzitter even eens jubileerde. Vervolgens hield ds A. Pon stein een feestrede over het onderwerp: „Sterkt elkanders handen". Spr. wees er met nadruk op, dat het thans is als in de dagen van Nehemia, toen men ook de wereld in de kerk wilde brengen en be toogde, dat ook de Mannenvereeniging "haar taak heeft in de opbouw van Gods Koninkrijk. Na de pauze sprak de heer G. Batenburg over „Eeuwig koningschap", waarbij spr. op merkte, dat reeds voor de gr&ndlegging der wereld de Drieeenige God eeuwig Koning is en de Satan voor de Schepping den strijd voerde om het eeuwig koningschap. De heer A. v. Aalst reciteerde vervolgens het gedicht „Bach in Dresden", terwijl het kerkkoor aan dezen feestelijken avond even eens zijn medewerking verleende. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Westerdam, 8 Nov. (9.30 n.m.) v. New York te R'dam; Cistula, 7 v. Abadan te Haifa; Mu- rena, 5 v. Aabadan n. Lands End; Boissevain v. Batavia n. A'dam, 6 te Beta wan; Stad Schiedam, 7 v. R'dam te Batavia; Salawati, v. A'dam n. Batavia, p. 7 Gibraltar; Kota Agoeng, 8 v. Batavia n. R'dam; Bloemfontein, v. Batavia n. Bangkok. 7 te Singapore. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.45 Kamermuz.; 9.15 Morgenw.; 9.30 Airbeddsvit.; 10.30 Cello; 10.35 Kleuterklas; 11.00 Orgel; 11.45 Fam.ber. uit Indië; 12.00 Eric Coates; 12.30 Platteland; 12.40 Tom Erich; 13.00 Nieuws; 13.15 Metro- pole-ork.; 13.45 Masqueraders; 14.00 Vrouw; 14.20 Aeolian Sextet; 15.00 Z wed en's hulp; 15.15 Zang; 15.30 Cosi fan tutte; 16.40 School bel; 17.00 Dat kun jij ook; 17.30 Spirituals; 17.45 Rijk Overzee; 18.00 Nieuws; 18.15 Dutch Swing College; 18.30 Strijdkr.; 19.05 Bach; 19.45 Dep. uitz.; 20.00 Nieuws; 20.15 Bonte Trein; 21.35 Contact; 22.15 Buitenl. overz.; 22.30 Skymasters; 23.00 Nieuws; 23.15 Mo ment Musical; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum n (415 m) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.45 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; 9.50 Licht baken; 10.15 Mozart; 10.45 Literatuur; 11.00 Klarinet en piano; 11.30 Als de ziele luistert; 12.03 Radio Kwintet; 12.30 Orkest zonder naam; 13.00 Nieuws; 13.15 Kees Hueting; 13.45 Causerie; 14.00 Eng. volksmuziek; 14.30 Uit verre werelddeelen; 15.15 Hartveltkwartet; 16.00 Zonnebloem; 16.30 Vuurdilivel; 16.45 Kamermuz.; 17.15 Nied. glorietijdperk; 17.45 Mike Anoi; 18.15 Sport; 18.30 Orgel; 19.00 Nieuws; 19.30 De brug: 20.00 Nieuws; 20.15 Omroepork.; 21.20 Film; 21.35 Quatre mains; 22.00 Nieuws; 22.50 Piano; 23.00 Klaas V, Be eek, 23.30 Gram.; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7