Quick Boys en Katwijk leiden in 3e en 4e klas Rijnsb. Boys lijden nederlaag tegen Q. Boys Oude Pernix-garde legt het af tegen de jonge NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 MAANDAG 4 NOVEMBER 1946 Sport en Wedstrijden Onverwachte nederlaag' van Ter Leede tegen P.T.T. 3e kl KNVB: CSVD—JAC 2—0: Rijnsb Boys Quick Boys 17; Zwaluwen VExcelsior P 4—3: Oranje Wit—WGZ 1—1. 4e kl KNVB: Ter Leede—PTT 1—7; Ornas —ARC 2—2; CNV—Noord wijk 1—2; Katwijk —Die Haghe 30. Ie kl LVB: RCL 1—Koudekerk 1 1—0: ARC 2Rijnsb B 2 uitgesteld; Quick Boys 2Leiden 1 2e kl B: SVOW 1Noord wijk 3 35; Kat wijk 3Quick B 4 05; Valken Boys 1 CNV 2 3—1. 3e kl A: ARC 4—Ter Leede 2 2—3; Leiden 3Quick Boys 5 23; GZPAlphia 23. 3e kl B: Koudekerk 2T en D 2 81; Noord wijk 4SVOW 2 23. 4e kl} Lisser Boys 4—RCL 3 2—6; MSV 2 —Valken B 2 2—4. Jun A afd A: Valken BQuick B (A), ■Uitgesteld. Jun A afd B: GWSNoordwijk (B) 40. Adspirantein afd A: Quick B (A)Noord- wijk 140; Katwijk—Quick B (B) 10; ASCLPC 12; Roodenburg (A)Rooden- burg (B) 51; UVS (A)Lugdunum (A) 13—1. Afd B: Lugdunum (B)Oranje Groen 13 (gestaakt wegens regen); Alphen—VTL 62. Afd C: Alphensche BoysSJC (B) 26. OVERZICHT Quick Boys doet opnieuw van zich spre ken door haar groote overwinning op de Rijnsburgsche Boys in Rijnsburg. Of de Katwijkers opnieuw kampioen zullen wor den, is niet meer erg disputabel, maar wel, of er nog een club in deze klasse in staat zal zijn Quick Boys een nederlaag te be zorgen. CSVD neemt door een 20 overwinning op JAC de tweede plaats op de ranglijst in. JAC kwam er nog een beetje beroer der voor te staan daar zoowel Zwaluwen V als Oranje-Wit punten vergaarden. Tus- schen haakjes, zal de 43 overwinning, die Zwaluwen V op Excelsior P behaalde, vrij onverwacht overigens, het volledig herstel van de Vlaardingers beteekenen? Het valt ons van Excelsior tegen, dat nu de tweede nederlaag in successie lijdt. Oranje-Wit en WGZ kwamen ieder een keer tot scoren De stand in deze klasse is nu: Quick Boys 6 5 1 11 33 CSVD 7 4 1 2 9 16—19 Rijnsb Boys 7 2 3 2 7 12—19 Excelsior P 6 3 3 6 1513 WGZ7 2 2 3 6 13—13 Oranje-Wit 7 2 2 3 6 12—15 Zwaluwen V 6 2 1 3 5 1818 JAC 6 2 4 2 8—23 In de vierde klasse is het zoowaar weer een Katwijksche ploeg, n.l. Katwijk, die aan den kop van de ranglijst staat, al is haar po sitie niet zoo fraai als die van haar groote zus. Nu ARC tegen Ornas gelijkspeelde (22) en Katwijk met 20 van Die Haghe won, heeft Katwijk voorloopig de leiding genomen en is het afwachten, wat ARC in haar achter- stalligen wedstrijd doet. Niettemin een fraaie prestatie van de Benjamin. Het resultaat, dat ARC boekte, is eenigszins teleurstellend, maar aan den anderen kant is het een pluim op den hoed voor Ornas. Ee« heel spannenden wedstrijd speelden CNV en Noordwijk tegen elkaar, die de Noordwijkers verdiend met 12 wonnen. Ge lukkig voor CVN dat Die Haghe haar op de laatste plaats nog een beetje gezelschap houdt. Wel heel verrassend is het resultaat, dat PTT tegen Ter Leede wist te behalen en dat nog wel in Sasseciheim. De Post-, Telefoon- en Telegraaf-menschen boekten een totaal onverwachte en ondubbelzinnige 17 over winning. Het kan dooien en het kan vriezen, maar vooreerst begrijpen wij er er nog niets van. De stand is nu: Katwijk 7 4 2 1 10 18—13 ARC 6 4 1 1 9 27— 9 Ter Leede 7 4 1 2 9 2424 Noordwijk 6 2 2 2 6 1820 Ornas 7 2 2 3 6 11—22 PTT 6 2 1 3 5 20—18 Die Haghe 5 1 1 3 3 511 CNV 6 1—52 17—24 In de 2e kl. B kwam de ongeslagen leider S.V.O.W. I in het veld tegen het eveneens nog ongeslagen Noordwijk 3. De club uit Oude-Wetering heeft moeten ondervinden, dat er van de veteranenploeg van Noord wijk nog een groote kracht uitgaat. De Noordwijkers wonnen met 35. Katwijk 3 boekte haar tweede nederlaag en wel tegen Quick Boys 4, dat met 05 de plaatselijke derby in haar voordeel besliste. Valken Boys 1 pende C.N.V. 2 nog steviger op de laatste plaats, door met 31 van de Noordwijkerhoutsche ploeg te winnen. De stand is hier: S. V. O. W. 1 5 4 1 8 26—12 Noordwijk 3 3 3 6 134 Quick Boys 4 4 3 1 6 13—6 Katwijk 3 5 3 2 6 11—15 Valken Boys 1 5 2 1 2 5 919 V. W. S. 1 4 112 3 10—14 Leiden 2 3 1—22 108 A. R C. 4 1 1 0 0—2 M. S. V. 1 2 2 0 3—5 C. N. V. 2 4 4 0 2—12 In 3A bleef Quick Boys 5 ongeslagen door een benauwde 2 —3 zege op Leiden 3. Alphia blijft de Katwijkers echter goed volgen en boekte nu een 23 zege op G.Z.P., dat nog zonder een enkel winstpunt is. Ter Leede 2 h'iield zich in Alphen kranig en snoepte A.R.C. beide puntjes af (23). De stand is thans: Quick Boys 5 5 5 10 29—8 Alphia 5 4 1 8 15—10 Ter Leede 2 4 3 1 6 13—10 A. R. C. 4 4 2 2 4 12—7 Katwijk 4 3 1 2 2 6—11 V. W. S. 2 3 1 2 2 7—16 Leiden 3 5 1 4 2 9—12 G. Z. P 5 5 0 9—25 Iti 3B behaalde Koudekerk 2 een zeer ge flatteerde 81 overwinning op T en D 2, waardoor eerstgenoemd elftal zich voorloo pig op de eerste plaats nestelde. Noordwijk 4 leed haar derde nederlaag in successie-en wel tegen SVOW 2 (2—3). De stand is: Koudekerk 2 5 2 2 1 6 22—15 SVOW 2 3 2 1 5 12— 5 Lisser Boys 3 2 2 4 112 ROL 2 2 1 1 3 10— 3 Quick B 6 3 1 1 1 3 10—18 GWS 2 3 1— 2 2 14—18 T en D 2 3 1 2 2 9—15 Rijnsb Boys 4 2 1 1 1 49 Noordwijk 4 3 3 0 714 RCL 3 blijft het in de 4e kl goed doen. Thans werd Lisser Boys 4 in eigen huis met 26 geklopt Valken Boys 2 klopte in Alphen het zwakke MSV met 24. De stand luidt: RCL 3 4 4 8 23— 4 Woubrugge 2 3 3 6 19— 8 Valken B2 4 3 1 6 21— 7 Lisser Boys 4 4 2 2 4 19—17 Katwijk 5 1 1 2 2—1 Valken Boys 3 1 1 2 21 VWS 3 3— 1 2 1 5—22 SVOW 3 4 1 3 1 6—24 MSV 2 5 5 0 8—19 Ter Leede—P.T.T. (1—7). In een zeer slappen wedstrijd zijn de pun tjes naar Den Haag gegaan en welverdiend, want de gasten speelden een goeden wed strijd. Vanaf den aftrap zetten de gasten er al een flink tempo in en de snelle reohtsbui- ten weet spoedig te doelpunten (01). De thuisclub probeerde nu wat los te komen, miaar het ging alles even slap en steeds keerden de gasten het gevaar. Eindelijk werd er dan toch gedoelpunt (11), waarna het rusten was Na de rust speelde er maar één elftal en wel P.T.T., dat met mooi open spel steeds weer op het Ter Leede-doel beukte en met succes. Keer op keer braken de gasten door en zoo werd de stand opgevoerd tot 17, hetgeen de gasten volkomen verdienden. R.C.L. I—KOUDEKERK 1 (1—0) R.C.L. heeft haar eersten wedstrijd op het weer bruikbare voetbalveld gewonnen van Koudekerk, al had een gelijk spel de verhouding beter weergegeven. Half vier stelden beide elftallen zich op onder uitstekende leiding van den her v. Leeuwen. De aftrap werd verricht het oudste R.C.L.-lid, den 80-jarigen Kees v. d. Ing, die de kunst nog niet verleerd scheen te zijn, gezien zijn fermen trap. Over den wedstrijd het volgende: Er ontwikkel de zich direct een vinnige wedstrijd met Koudekerk in de meerderheid, maar keeper Smittenaar toonde zich doelman van klasse en aan hem heeft het gelegen, dat aan R.C.L.-kant doelpunten voorkomen konden worden. Bij een snellen aanval nam R.C.L., mede door toedoen van een der backs van Koudekerk, de leiding. De tweede helft was 6 min oud, toen een fiksche regenbui het toch al zwaar te bespelen terrein zoo goed als onbespeelbaar maakte. Met Koudekerk in den aanval blies de scheidsrechter het einde van dezen spannenden wedstrijd R C.L. behoudt dus nog een kleine kans op de eerste plaats in haar afdeeling. On der de aanwezigen merkten wij o.a. op bur gemeester H. v. Diepeningen en den gem.- secr. den heer Corts. Keeper Glasbergen voorkomt een hoogere score (Van onzen Sportredacteur) Het was voorwaar voor de toeschouwers en spelers ditmaal geen pretje op het terrein S.V.O.W. 1—NOORDWIJK 3 (3—5). Een spannende wedstrijd, waarin de Noord- wijk-veteranen in de beproefde W-formatie speelden. Zij wisten te scoren door W. Hoek (1 maal) en C. Tissing (4 maal) en schijnen weer regelrecht op het kampioenschap af te stevenen. Dit is een mooie prestatie van deze voetbal enthousiasten, wier gemiddelde leef tijd 36 jaar is. De overige uitslagen van de Noordwijk- elftallen waren niet zoo rooskleurig. Noord wijk IV speelde thuis tegen SVOW 2 en ver loor met 23. De jun. B verloren met 40 van GWS, terwijl de adsp i rant en liefst met 140 verloren van Quick Boys-jeugd. tijdens den neerstroom en den regen actief, maar veel overtuiging zat er toch niet ach ter. We vermoeden dan ook, dat keeper de Heyer een van zijn rustigste wedstrijddagen - - x heelt gehad. Zijn collega aan den anderen 1^*11 kant echter. Glasbergen, had het ze?r druk G.Z.P.—Alphia (2—3). Een goede wedstrijd. Na ongeveer 4 min. spelen nam Alphia reeds de leiding, 01. Vlak daarop ondernam GZP een aanval en met succes. 11. Hoewel beide ploegen even sterk waren, nam GZP onverwachts de lei ding over, 21. Alphia speelde met veel en het moet gezegd worden, dat hij een be- Y <v" 'Y v Keeper Glasbergen van Rijnsburgsche Boys in actie tijdens een spannend moment voor zijn doel. De belangstelling voor dezen wedstrijd tusschen de Rijnsburgers en Katwijkers was enorm, zooals de foto laat zien. bij het ingaan van die rust, toen Quick Boys Rijnsbungsohie Boys en Quick Boys, een wed strijd, waarover reeds eenogen tijd de kansen tot in den treure zijn besproken. Welnu, de ontmoeting zit er op en deze is op een groote overwinning van de Katwijkers uitgeloopen. Zeker is, dat slechts weinigen van de Rijnsburgsche Boys be mogen ver toeven. Als het met de anderen zoo .gegaan is als met ons, dan zijn hun schoenen en kleeren voorloopig niet toonbaar. Maar een voetbalminnaar kijkt niet zoo nauw en ze ker niet als dit een wedstrijd is tusschen met 01 leidde, dezen uitslag zullen hebben bevroed. De partijen waren in die eerste helft van den wedstrijd aardig tegen elkaar opgewas sen en eerlijk gezegd, was het doelpunt, waarmede Gerrit Zandbergen Quick Boys de leiding gaf, meer geluk dan wijsheid. Hiet was een schot van grooten afstand, dat vrij onverwachts nog doel trof. Even daarna had de linksbuiten van de thuisclub kennelijk pech, toen zijn schot door de bovenlat werd gekeerd. Beide partijen hadden door het zeer zware terrein moeite om tot volle spelont- plooiing te komen. Verscheidene goede kan sen werden tan minste aan weerszijden ge mist. Was, zooals we reeds zeiden, de eerste helft vrijwel gedijk opgegaan, de tweede helft was voor de Katwijkers, die zich toen de over winning ten vollie waardig hebben gemaakt. In tegenstelling tot de Rijnsburgers, die het spel kort hielden, trok de Quick Boys-voor hoede met goed open spel op hiet doel van Glasbergen af, rukte daarbij de achterhoede der thuisclub uit elkaar en had spoedig tweemaal succes door toedoen van Gerrit Zandbergen (03). Toen R.B. vlak daarop in het eigen doel scoorde (04), was het ge daan met de thuisclub. Wel werd er nog flink gewerkt en was vooral de voorhoede Katwijk—Die Haghe (30). Een heel aardige wedstrijd, hoewel Die Haghe niet in topvorm was. De rust ging in met 20. In de tweede helft kwam Die Haghe wel in den aanval en zij naderde en kele malen zeer dicht het doel, doch zag geen kans te scoren, zoodat Die Haghe met een blanco lijst weg moest. De eindstand was een verdiende zege voor de thuisclub. VALKEN B. 1—C.N.V. 2 (3—1). Voor het begin werd don CNV-aanvoerder bloemen aangeboden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereeniging. De strijd werd op een modderig veld aan gebonden en vele valpartijen, vooral bij CNV, dat een zand terrein gewend is, deden zich voor. Na een kwartier spelen gaf Muilwijk goed af aan Arend Marijnus en deze wist zijn club de leiding te geven, 01. De Boys k warm an er beter in en maakten den stand na een half uur gelijk (11). Even voor de rust had de B. midhalf rmat een ver schot succes (21). Na de thee pakte CNV goed aan en het Boys-doel kwam en kele malen in gevaar. Een tiental min. werd de wedstrijd wegens regen gestaakt en daarna was het veld on bespeelbaar. De Boys hadden nog eenmaal succes (31). langrijk aandeel heeft gehad in de score. Het werd tenslotte 07, maar het is aan Glas bergen te danken, dat de score niet hooger is geworden. In de tweede helft kwam het duidelijk uit, dat de Katwijkers over een ploeg beschik ken, die waarschijnlijk wel alle tegenstan ders de baas is. Een ploeg, waarin men geen opvallend zwak bezette plaatsen ziet en met een voorhoede, d'ie weet wat doelpunten ma ken is. En nu kwam niet eens het „kanon" v. d. Oever tot scoren. De Rijnsburgers heb ben vooral in de eerste helft goed gespeeld, maar zij zullen er goed aan doen op terrei nen als Zaterdag, niet te vervallen in kort spel, daar geen ploeg hiermede succes heeft. Ongetwijfeld was scheidsrechter Louwerens de beste man van het veld. Het was wel zijn verdienste, dat alles binnen de sportieve grenzen blaef. 22. Vijf min. voor het einde loste een mid denspeler van Alphia een prachtschot. dat in het doel terecht kwam. 23. Voor den keeper, die 'n pracht wedstrijd speelde, was deze bal onhoudbaar. Zoo kwam het einde van dezen aardigen en goed gespeelden wed strijd. Leiden 3Quick Boys 5 (23). Het is een zeer sportieve en aantrekkelijke wedstrijd geworden. Leiden heeft de pun ten niet cadeau gegeven. Na ongeveer 10 minuten spelen wist Leiden de leiding te nemen en eenigen tijd daarna werd het reeds 20. Toen kwam Q.-B. opzetten en maakte den stand in korten tijd gelijk (22). Met dezen stand brak de rust aan. Na de rust kregen de spelers een flinke stortbui te incasseeren en dit maakte het veld nog slechter dan het al was. De beide keepers stonden te soppen in hun doel. De strijd ging mooi gelijk op, tot ongeveer 10 mlmuten voor het einde keeper H. Zeilstra een hoogen bal kreeg te verwerken, met het gevolg, dat deze door zijn modderige vin gers in het doel verdween. Twee minuten voor 't einde moest de Leidsche keeper we gens een blessure het veld verlaten. In den stand kwam geen verandering meer. DOCOS—LISSE (A) ADSL. (3—2) In een meer spannenden dan fraaien wed strijd is het Docos-Adsp. (A) gelukt zijn ongeslagen record door een 32 zege tegen Lisse Adsp. te handhaven. Beide elftallen waren aardig tegen elkaar opgewassen. Als er ongeveer een kwartier is gespeeld, weet D. door haar middenvoor de score te ope nen (10). Lisse kwam geweldig opzetten en bij een dezer aanvallen maakte een speler van D hands, waarvoor een straf schop werd toegekend, hetwelk in een doel punt werd omgezet (11). Docos gooide er een schepje bovenop en toen gaf de 1.-binnen den L.-keeper het nakijken (21). Kort voor de rust geluk te het' L. door haar r.-binnen gelijk te maken. Na de rust het zelfde spel met D. iets gevaarlijker, wat na een kwartier spelen in een doelpunt werd uitgedrukt (32). Lisse zwoegde hard voor den gelijkmaker, maar door goed verdedigen weet D. onheil te voorkomen en kwam met een 32-overwin- ning voor D. het einde. Wedstrijd C.K.B.Pernix I door den regen verstoord Het was Zaterdagmiddag een gezellige boel op het Pernix-veld. Tegen half drie versohenen van uit alle deelen van het land de oud-leden van Pernix, waaronder we de oprichters van deze bloeiende club. de hee- ren de Vries en Stafleu, opmerkten. Velen hadden elkaar in jaren niet gezien; was het wonder dat men overal glundere gezichten zag? Om 2.45 uur begon de wedstrijd Pernix- veteranenPernix II, waarin o.a. weth. van der Kwaak heel goed ,,op zijn saeck" lette. De oudjes lieten een behoorlijk sipel zien, wanen dan ook direct in de meerderheid en toen de veteranen-aanval doelpuntte (10), verwachtten allen een nederlaag voor Per nix II. Maar toen na de rust bleek, dat de meeste veteranen met ademnood te kampen hadden, kreeg Pernix II haar kans, maar de aanval miste telkens weer de mooie kan sen. Totdat vlak voor het einde tot groot genoegen van de Pernix-leden de gelijk maker in de mand verdween. De scheids rechter (een veteraan natuurlijk) wilde ech ter een veteranen-overwinning forceeren en liet listig doorspelen! Dit werd de oudjes echter noodlottig, want onder groot gejuich maakte Pernix II het winnende doelpunt (1—2). Hierna ving de met spanning tegemoet ge ziene wedstrijd C.K.B.-twaalftalPernix I aan. Al spoedig bloek, dat de partijen elkaar in het veld niets ontliepen. Het C.K.B.-twaalftal scoorde het eerst, (10), maar Pernix liet zien, dat het nog steeds over een zeer goed schot beschikt. Het werd spoedig 11, de tweede aanval liet er geen gras over groeien, scoorde bin nen 10 minuten 2 x en zoo stond Pernix in dezen op zeer hoog peil staanden wedstrijd na 20 minuten met 31 voor. Een groote verdedigingsfout van de Lei- denaren werd echter prompt afgestraft, zoo dat het spannend bleef, (32). Hierna hiel den beide verdedigingen lang stand, totdat een zuiver schot van Pernix de roos op nieuw trof. (42). Met dezen stand brak de rust aan. In de vijf minuten, die na de rust nog ge speeld werden, maakte Pernix er 52 van, maar het veld was inmiddels spiegelglad geworden, zoodat de wedstrijd gestaakt werd. Voor Pernix was de 52 stand een groot succes en we gelooven niet, dat het C.K.B.-twaalftal dezen achterstand bij een volledigen wedstrijd geheel -had kunnen in- loopen. Het behoeft wel geen betoog, dat bij het diner waaraan 140 leden en oud-leden aan wezig waren de stemming er in zat. De oude en jonge garde hebben laten zien, dat het n.iet alleen weet wat korfballen, maar ook wat feestvieren is. Pernix kan dan ook terug zien op een zeer geslaagd zilveren feest. Hoe kan het ook anders met zoo'n clubgeest! C.N.V.—NOORDWIJK (1—2). Voor het begin bood de Noordwijk-aan- voerder G. v. d. Wiel den CNV-aanvoerder bloemen aan ter gelegenheid van het 2e lustrum. Beide partijen pakten daarna pittig aan en ondanks het feit, dat CNV met 10 man moest beginnen, had Noordwijk het niet gemakke lijk, hoewel zij technisch de meerdere v/as. De CNV-doelman, Leen Wassing, heeft zijn doel op prachtige wijze verdedigd. De Noord wijk-voorhoede was vaak gevaarlijk voor zijn doel in actie. Maar eerder dan na een half uur kon zij niet 9Conen (01). Na de rust kwam CNV gevaarlijk opzetten, maar doelpunten bleven niet uit. Bij een snelle doorbraak werd het zelfs 02 voor Noordwijk; 10 min. voor het einde slaagde CNV erin de eer te redden (12). Eik oogen- blik kon nog de gelijkmaker verwacht wor den, maar de achterhoede van Noordwijk verdedigde goed. De eindstand gaf de ver houding in het veld goed weer. De leiding was dien heer Hoogduin toevertrouwd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 8