1% SANATOGEN Wij moeten ons als Christenen doen gelden NIEUWE LETDSCITE COI7HANT VRIJDAG 11 OCTOBER HM Stadsnieuws Niet alleen in de kerk, doch in ons geheele leven Het beeld van de kerk was, dat alles bij het oude bleef en men elkaar in slaap suste. Was er verschil van inzicht, dan ging ieder naar zijn eigen gebouw en liet men elkaar met rust, zoo teekende dr J. Swijnenburg gisteravond in zijn rede over ,,Het inner lijke leven der Kerk" de situatie in de Ned.- Herv. Kerk voor den oorlog. Na den oorlog is dit echter radicaal anders geworden. Het leven is een jachtproces, dat ons te machtig is geworden, en we zeggen als vanzelf Laat de kerk wezen de plek op aarde, waar de lofzang in stilte tot God opklimt. De eerste oorzaak van het feit, dat de kerk zoo aarzelend de liefde van ons hart heeft gekregen, is, dat zij meer leek op een verzamelplaats van allerlei opvattingen dan de plek, waar het Woord zuiver en oprecht wordt gesproken. Overeenkomstig die won dere veelheid van opvattingen was er een organisatie, die zoo consciëntieus mogelijk alle botsingen trachtte te vermijden en de deplorabele administratie der kerk had ten gevolge, dat het gebrek aan zorg voor de leden vaster vormen ging aannemen. Ook buiten deze misstanden bevredigde de kerk niet. In den laats ten tijd heeft men echter doorzien, dat wij ons als Christenen moeten doen gelden, niet alleen in het geestelijke-, doch ook in het maatschappelijke leven. In den oorlog werden de oogen van ons gan- sche volk gericht op de kerk. Wat zou zij zeggen? En de Kerk, die, volgens de regels niet spreken mocht, sprak, zoo, dat ieder het begrijpen kon. Onze kerk heeft niet alleen gesproken met ons volk, maar ook met zichzelf, aldus spr. Want, wil de Herv. Kerk spreken tot het volk, dan zal zij zelf moeten weten, hoe zij zich heeft te stellen naar de eischen van Gods geboden. Dan eerst kan zij richtlijnen projecteeren, in gehoorzaamheid aan God en staande op den bodem der belijdenisge schriften. Alles, wat de Kerk intensiveert en stimuleert, is ten doode opgeschreven, als het niet gedragen wordt door menschen, die eerlijk met elkaar spreken over de gees telijke vragen van onzen tijd. Ds Swijnenburg liet tenslotte den nadruk vallen op de volgende vier kernpunten: DE LEIDSCHE POSTDUIVENVER. VIERT HAAR DERDE LUSTRUM. De Leidsche Postduiven/veTeemging „De Vriendenclub" hield gisteren een feestavond ter herdenking van het 15-jarig bestaan. De voorzitter, de heer S. N. v. Leeuwen, riep den velen aanwezigen, in het bijzonder den bondsvoorzitter, een hartelijk welkom toe. Spr. herinnerde er aan hoe in zijn huiskamer door een 10-tal postduiveiiliefhebbers „De Vriendenclub" werd opgericht en zij zich in den loop der jaren heeft ontwikkeld. De ver- eeniiginig werd ernstig gedupeerd, toen in 1044 haar lokaal op den Stationsweg door een bom werd getroffen.Ook bracht hij dank aan den ijverigen secretaris, den heer v. d. Pluim, die reeds zooveel voor de vereeniging gedaan heeft. Hierna werd op vlotte wijze door het HoTlandsche Cabaret-ensemble „De Laehsprin.ters' onder leiding van den heer Martin v. Velde de vroolijke cabaret-revue ,,Aan den Start" begeleid door een orkest onder leiding van Fred Roozendaal, bekend uit het Ensemble Eddy Walis, opgevoerd. Uit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN. Zooals uit het verslag van de Dinsdag gehouden raadszitting bleek, zal de heer Ed. M. de Vos onze gemeente gaan verlaten en ontstaat er dus opnieuw een vacature in den raad. Zijn eerste contact met onze gemeente dateert uit den tijd dat hij, te Boskoop woon achtig, werd benoemd als administrateur van het Alg. Ziekenfonds .Alphen en Om streken." Spoedig werd het kantoor naar hier verplaatst en was de heer De Vos wel dra een algemeen geachte persoonlijkheid. In den bezettingstijd heeft hij schitterend werk verricht op het ondergrondsche front en hij was een vurig strijder voor de eenheid der politieke partijen. HAZERSWOUDE. De Vereeniging voor Wijkverpleging kwam in jaarvergadering bijeen. Na een kort openingswoord door den voorzitter, burg. A. Warnaar, brachten de secr. en de penn. hun jaarverslagen uit De wijkzuster bracht in 1945 32.175 bezoeken, terwijl er een batig saldo is van f451.11. In het bestuur werden herkozen de heeren A. Warnaar en G. Boot, terwijl in de vacature dr J. C. K. Zoete gekozen werd dr P. J. Meyst. In de commissie tot nazien van de rekening werden gekozen: D. Hasse- fras, M. J. Ravensberg en.M. L. de Boer. Tot bode werd benoemd Joh. de Bruin. Daar op 1 Dec. a.s. de Ver. v. Wijkverple ging 25 jaar bestaat, zal worden getracht door het houden van een collecte de ver eeniging financieel te versterken. De Ziekenverpleging kwam in jaarver gadering bijeen o.l.v. den voorzitter, burg. A. Warnaar. De secr. en penningtm. brachten hun jaarverslagen uit. In het bestuur wer den ds P. L. Kiehl en A. A. de Jong beiden herkozen, terwijl in de vac. dr J. C. K. Zoete en vac. notaris Engelberts werden gekozen dr P. J. Meyst en notaris Bakker. In de com missie boekcontröle werd gekozen de heer J. D. de Kort. Tot bode werd Joh. de Bruin benoemd. Besloten werd het volgend jaar een film te vertoonen van de T.B.C.-bestrij- ding. KATWIJK. Voor levensmiddelen-, tabak- en ver- snaperingenkaarten zijn nog aan de beurt: Maandag 14 October: voorm. Verhees tm. De Vreugd M, nam. De Vreugd N tm. Van Zijst. Zelfverzorgers kunnen hun levensmid delenkaarten en hun tabak- of versnape- ringenkaarten halen: Dinsdag 15 October, voorm. A tm. E, nam. F tm. G. Woensdag 16 October, voorm. H tm. K, nam. L tm. O. Donderdag 17 October, voorm. P tm. U, nam. V tm. Z. Stamkaarten en inlegvellen meebrengen. WIST U Dat U voor een bijzondere gelegenheid altijd slaagt bij „DE LANDBOUWER" VOOR KAAS HET ADRES Uitsluitend eerste soorten. - Voorstraat 36 Katwijk aan Zee Telefoon 2136 KOUDEKERK a/d. RIJN. In het kader van de propaganda-actie der drie Geref. Jeugdbonden werd in het lokaal achter de Geref. Kerk een Jeugd- avond gehouden o.l.v. den voorzitter der Oudervereeniging, den heer J. D. Reyne- veld. In bonte schakeering verzorgden de jeugdigen het programma met hun memo- risaties en Recitaties. Dr J. Wolven hield een opwekkende rede, getiteld: „Word je er beter van?" Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door enkelen ge bruik gemaakt. De kerk heeft een nieuwe kerkorde drin gend noodig; de richtingsstrijd moet het ka rakter van partijstrijd verliezen; bij een heid van geloof is mogelijk een verscheiden heid t.o.v. het politieke-, maatschappelijke en organisatieleven; en de kerk heeft een roeping èn tegenover haar getrouwe leden èn tegenover de van de kerk vervreemden. Alphen krijgt 1 Nov. een nieuwen burgemeester Mr F. M. H. Schokking als zoodanig benoemd. Naar de Nieuwe Leidsche Crt. verneemt is met imjgamg van 1 November a.s. benoemd tot burgemeester van Aiphen aan den Rijn mr F. M. H. Sohokking, thans bur gemeester van 's-Gravenzande. De nieuwe Alipbensche burgemeester werd 5 Mei 1908 te Dordrecht geboren, waar zijn vader, wijlen de bekende staatsman dr J. Schokking, destijds predikant was. Hij studeerde aan de Rijks Universiteit te Leiden en werd na zijn studie benoemd aan het departement van Econ. Zaken. M.i.v. Juni '38 volgde zijn benoeming tot burgemeester van 's-Gravenzande, terwijl hij in 1942 als zoodanig werd ontslagen. Daarna was hij nog eenigen tijd burgemeester van Hazerswoude, doch in Jan. '44 moest hij ook daar van het tooneel verdwijnen. Mr Sohokking behoort tot de C.H.U. en is eere-voorzitter van verscheidene vereenigin- gen in zijn woonplaats. LEIDERDORP. Uitreiking van bonkaarten, tabaks- en tabaks-versnaperingskaarten vindt plaats Maandag 14 Oct. 9.3012 uur A t/m Bok, 13 uur Bol t/m Boo; Dinsdag 15 Oct. 9.3012 Br t/m einde D, 13 E t/m Gi; Woensdag 16 Oct. 9.30—12 G1 t/m Hoe, 1—3 Hof t/m Hout; Donderdag 17 Oct. 9.3012 Houw t/m Kok, 1—3 Kol t/m Kr; Vrijdag 18 Oct. 9.30—12 Ku t/m Meij, 13 Meijer t/m Noord; Maandag 21 Oct. 9.30—12 Noort t/m Re. 1—3 Ri t/m Rijk; Dinsdag 22 Oct. 9.30—12 Rijn t/m Stoel, 13 Stok t/m einde T; Woensdag 23 Oct. 9.30—12 U t/m einde V, 1—3 W t/m We; Donderdag 24 Oct. 9.3012 Wi t/m Zwaan, 13 rest alphabet. Aan deze regeling wordt stipt de hand gehouden. Na-uitreiking te Oegstgeest op Vrijdag 25 Oct., van 912 en 24 uur. LEIMUIDEN. De heer J. A. Bakker is bij enkele candidaaitstelflimg gekozen tot bestuurslid van den Kalslagerpolder B. en W. hebben tot ambtenaar ter ge meentesecretarie benoemd den heer J. Smit, ambtenaar bij den distributiedienst te Noord- wijk. In de vergadering van den gemeente raad, welke oj.v. burgemeester J. Bakhui zen bijeenkwam, werd de heer Buik als raadslid beëeddgd. De raad voteerde gelden voor herstel van de brug over de Dreoht en besloot een kas- Twee ernstige verkeersongevallen te Noordwijkerhout Meisje tegen autobus opgeloopen en op slag gedood. Hedenmorgen is het 3-jarig dochtertje van de fam. S. H., wonende aan de Zeestraat te Noordwijkerhout, in de Dorpsstraat bij een verkeersongeval om het leven gekomen Het meisje stak plotseling den rijweg over en lette daarbij niet op den naderenden autobus van de N.Z.H. Zij liep tegen den bus op, met het gevolg, dat zij viel, waar bij de achterwielen van den bus over het hoofd van het meisje heengingen. Dr Bots, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Over de schuldvraag liet de politie zich niet uit. Een tweede droevig ongeval gebeurde gis termiddag, toen het 8-jarig zoontje van de familie C. d. G., uit de Kerkstraat, met zijn autoped op den 's-Gravendamscheweg speel de. Het jongetje reed hierbij tegen den auto van een dokter uit Sassenheim. De knaap werd gegrepen en bewusteloos opgenomen. Zijn toestand was hedenmorgen nog zeer zorgwekkend, zoodat voor het leven wordt gevreesd. geldleening aan te gaan, ad f 10.000, terwijl de rente van een viertal leeningen werd ver laagd tot 3% pOt. Van het bestuur van den Wassenaarschen polder was ingekomen het verzoek tot open stelling van de Zuidzijde van de Dreoht, waartoe reeds plannen zijn ontworpen. De kosten zullen jaarlijks f 646 bedragen en op voorstel van B. en W. werd besloten een bijdrage, ad f 325, gedurende de eerste 10 jaren te verleenen, onder voorwaarde, dat de weg door den polder goed moet worden onderhouden. Gedurende den tijd, dat de weg nog niet is opengesteld, zal de brug wachter ervoor zorg moeten dragen, dat het hek, hetwelk den weg thans afsluit, in nood gevallen voor dokters, brandweer, enz. on middellijk kan worden geopend. Door enkele wijzigingen, welke worden aangebracht, wordt het tekort op de begroo- ting 1946 teruggebracht tot f7220. Tenslotte werd besloten de huren van de gemeente woningen met ingang van 1 Jan. 1947 te verhoog enwaarvoor toestemming is verkregen van het Prijzen bureau en werden B. en W. gemachtigd tot het doen van een oproeping voor een gemeentewerkman. RIJNSBURG Morgenavond 8 uur wordt ln gebouw .Flora" een groote gymnastiekdemonstratie gegeven, waaraan verscheidene kampioenen deelnemen. SkASSENHEIM De vertooning van de Zendingsfilm „Waarheen China" in de Ger. Kerk, welke was vastgesteld op 15 October, is uitgesteld tot 23 October. De pluimvee- en konijnenfokkersver. „Sassenheim en Omstreken" heeft een leden vergadering gehouden, waarin de te houden tentoonstelling is besproken. Bij acclamatie werd besloten nu de tentoonstelling voor .Sassenheim en Omstreken"niet door kan gaan, te Hillegom en Lisse te exposeeren. Door de vereeniging werd een keur van prijzen beschikbaar gesteld, bovendien door vele leden nog een eereprijs. Sport en Wedstrijden SLEUTELSTAD-SCHAAKSTAD NATIONAAL SCHAAKTOURNOOI TE LEIDEN. De vierkampen zijn verdeeld in 40 groe pen, in totaal dus 160 deelnemers. Deze wed strijden worden gehouden in de Stadsge hoorzaal, op 21, 22 en 23 October, 's avonds van 711 uur. De achtkampen zijn inderdaad buitenge woon sterk bezet. Behoudens onvoorziene omstandigheden, waardoor wijzigingen te elfder ure mogelijk zijn, is de samenstelling en indeeling als volgt: Groep I: dr Euwe, Cortlever, mr Fontein, ir. v. Steenis, v. d. Berg, dr Stumpers, Sandifort en Wolthuis. Groep n: Prins, v. Scheltinga, Henne- berke, v. d. Tol, Vlagsma, Vinken, Wellner en Pruyt. Groep III: Kramer, Graaf v. d. Bosch, v. Oosterwyk Bruyn, Tummers, Koomen, Mar- witz, v. Doesburg en Samelius. Groep IV: mr Leembrugge, Rotteveel, C. Orbaan, Visser, Spinhoven, Mulder v. Leens Dijkstra, v. Donk en Crabbendam. Groep VDemmendal, Zitman, Cnossen, Feitens, Gruppenhaus, de Waal, Barendregt en Maartense. Groep VI: ir. Westra, Idema, Barkema, Posthuma, ir. Van Asperen, Donk, Verdonck en Mündszstück. Met recht een nationaal tournooi met een samenstelling zooals in de geschiedenis van het Ned. schaakleven nog nooit is voorge komen. De achtkampen beginnen op Zater dag 26 Oct. van 104 uur en vervolgens 'Jffaandag tot en met Vrijdag 1 Nov. van 3—9 uur. Zaterdag 2 Nov. van 104 uur. Zondag 27 Oct. wordt niet gespeeld. De schitterende prijzen voor dit tournooi zijn vanaf Woensdag 16 Oct. te bezichtigen in een der etalages van de fa. Peek en Cloppenburg, voor dit doel welwillend ter beschikking gesteld. VOETBAL Het programma voor morgen luidt: 3e KI KNVB: Quick Boy9—Oranje Wit; WGZJAC; ZwaluwenRijnsb. Boys; SC VDExcelsior P. 4e KI KNVB: PTT—Ornas; ARC—Noordw; CNVKatwijk; die HagheTer Leede. Ie KI LVBLisser B 1Quick Boys 2; Rijnsb. Boys 2—Katwijk 2. 2e KI B: Katwijk 3—CNV 2: Quick Boys 4Leiden2, 4.16 u; M9V 1—SVOW 1, 4.15 u; Valken 1Noordwijk 3, 4.15 u 3e KI A: Katwijk 4—GZP, 4.15 u; Leiden 3ARC 4, 4.15 u; Ter Leede 2Quick Boys 5, 4.15 u; Alphia—VWS 2. 3e KI B: Koudekerk 2RCL 2; GWS 2— T en D 2. 4.15 u. 4e KI: Wuubrugge 2Lisser B 4; SVOW 3 —RCL 3. 4.15 u. Jun A afd A: Quick Boys (a)Noordwijk (a), 3 u; Ter Leede—RCL, 3 u: afd B: Kat wijkNoordwijk (b) 3 u; MSVQuick B (b); SVOW—Koudekerk, 3 u: ARC—GWS. 2.45 u. Jun B afd A: ASCQuick B (a); Rooden- burg (a)UVS (a), 3 u; Roodenburg (b) Noordwijk, 4.15 U; LFCLugdunum, 3 u; afd B: Lugdunum (b)Lisser B; UVS (c) Oranje Groen; VTLQuick B (c); Valken— Roodenburg (c) 3 u; afd C: ForeholteKRV, 3 u; Warmunda (a)Lisse (b); DOCOS Warmunda (b). Waar geen aanvangstijd is vermeld, is deze 4 uur. Quick Boys ontmoet Oranje Wit, dat tot dusverre nog niet veel heeft gepresteerd en een overwinning van de Katwijkers ligt dus in 't verschiet. Rijnsburgsche Boys krijgt het minder gemakkelijk, want Zwaluwen V is een sterke tegenstander en wist in 2 wedstrijden 10 maal te scoren Dat de achter hoede in die wedstrijden 6 maal werd ge passeerd. wijst op minder kracht. Niette min mogen de Boys, als zij 1 punt uit dezen wedstrijd halen, niet ontevreden zijn. WGZJAC en CSVD—Excelsior P zullen wel voor de thuisclubs zijn. In de 4e klasse bindt ARC Noordwijk aan haar zegekar, heeft CNV goede papieren in den thuiswedstrijd tegen Katwijk en trekt Ter Leede naar Die Haghe. Is haar voor hoede weer in een productieve bui, dan maakt de Haagsche club een slechte kans. Lisser B ontvangt den kampioen, Quick Boys 2 op bezoek en zal wel geen winst boeken. Rijnsb. B 2 en Katwijk 2, twee clubs die nog niet veel winst hebben behaald, ont moeten elkaar in Rijnsburg. O.i. heeft Kat wijk iets betere kansen KORFBAL LCKC „PERNIX" Kampioen binnen en buiten de lijnen Het is wel een zeer succesvolle competi tie voor Pernix geweest. Na het eerste is nu ook Pernix H afd.-kampioen geworden en zullen voor dit twaalftal op 19 Oct. te Delft de kampioenswedstrijden voor de 2e klasse aanvangen. Intusschen wordt de strijd om het lands kampioenschap le klasse van den CKB waarschijnlijk Zaterdag beslist. Om dezen titel zullen Zaterdag Vriendenschaar (Neder- Hardinxveld) en Pernix elkaar bestrijden. Beide twaalftallen staan precies gelijk met 4 punten uit 2 wedstrijden, terwijl ook het doelgemiddelde van beide twaalftallen (73) gelijk is. Het belooft dus een spannende strijd te worden en de winnaar mag zich landskampioen noemen. Sinds de bevrijding heeft Pernix 3 maal tegen Vriendenschaar gespeeld, waarvan 2 wedstrijden werden gewonnen en 1 maal ge lijk werd gespeeld. Deze resultaten geven dus moed, maar Vriendenschaar is sinds dien nog belangrijk vooruitgegaan, waar de training van den aanvoerder van het hui dige Nederlandsche twaalftal, Seits, niet vreemd aan is. Vriendenschaar beschikt vooral over een sterk damesteam, zoodat vooral van de Pernix-dames veel afhangt. Daarentegen heeft Pernix een overwicht bij de heeren, zoodat ook deze balans in evenwicht is. Wanneer Pernix zich ten volle geeft, zien we dezen belangrijken wedstrijd met vertrouwen tegemoet. De wedstrijd wordt gespeeld op het Per- nix-veld aan de Burggravenlaan en vangt ong. om 4 uur aan. Het terrein is voor ieder gratis toegankelijk. De opstelling van Pernix luidt: Aanval: dames Ans v. Cittert en Iet v. d. Meij: heeren Kok v. d. Meij en Wim v. Zwieten. Middenvak: dames Jo BeekmanKoster en Barry v. d. Burg; heeren Jan Beekman en Frans v. Zwieten. Verdediging: dames Lenie ten Wolde en Jetty de Bree: heeren Herman Looman en Nic v. d. Meij. De wedstrijd wordt geleid door den heer B. Broekman. DAMMEN. Katwijksche Damclub „K.D.C.*. Hieronder volgen de uitslagen van de 5e ronde: le Tiental (om den beker): J. van ElkW. Böttcher 11; G. VarkevisserJ. Houwer 11; J. FrekeJ. Schoneveld 2-^-0; G. v. d. WielC. Durieux 20; A. A. Vooys H. Koelewijn 02. Groep n (onderlinge wedstrijd): A. Ho- gewoningC. Zandbergen 20; A. v. Bee- lenC. de Ruyter 20. Groep III (om den Lauwertak): G. Freke A. Barnhoorn 02; J. BoezaardC. van Dijk 20 (regl.); A. SchoutenA. Oexman 11; G. PeetAm. v. Beelen 02. WIELRENNEN. Ontmoeting LeidenDen Haag. Zaterdagmiddag 12 October a.s. 4 uur, vindt voor het eerst na den oorlog een club ontmoeting plaats tusschen de Swift-combi- natie en de „Spartaan" uit Den Haag en wel op de Sintelbaan in den Leidschen Hout. De Spartaan telt tal van goede renners, zooals o.a. Bontekoe, deelnemer aan de wereld kampioenschappen te Zürich, v. d. Star, Ma- thena, Heslinger en nog verschillende ande ren. Bij de vorige onderlinge wedstrijden van Swift is gebleken, dat de Sintelbaan zich uitstekend voor dit doel leent. Gezien de in schrijving belooft het vooi Schuller, Riet hoven etc. een harde strijd te worden, ter wijl het aan publieke belangstelling niet zal ontbreken. Maag bezwaren Bij maag- en darmbezwaren is het gevaar van ondervoeding niet denkbeeldig. Daarom is Sanatogen zoo doeltreffend als aanvulling van het dieeL Sanatogen is zoo licht verteerbaar en wordt geheel door het lichaam opgenomen, daar het geen afval stoffen bevat Met Sanatogen kunt gij Uw krachten behouden en doen toenemen. Begin nog heden met Sanatogen. Uw apotheker of drogist kan het leveren. Hnt tenuwsterkend voedieL Amsterdamsche Beurs staakte De effectenhandelaren op de Amsterdam sche beurs weigerden gisteren zaken te doen uit misnoegen over de woorden, die minister Lieftinck sprak op een pers conferentie. De minister betoogde de nood zaak Amerikaansche aandeelen met verlies te verkoopen. Er werden geen noteeringen opgegeven. In Haarlem is op 76-jarigen leeftijd overleden de heer Nolst Trenité, beter be kend als Charivarius. Gistermiddag kwamen bij een ontplof fing in de zuurstoffabriek der fa. Stock te A'dam twee personen om het leven. Twee anderen werden zwaar gewond. (Reeds in een deel der vorige oplaag vermeld.) VOORHOUT. Na een kortstondige ziekte is Woens dagmorgen nog geheel onverwachts de heer P. N. Vester op 66-jarigen leeftijd in het Joan de Deo-ziekenhuis te Haarlem over leden. Met hem is een geziene figuur van Voor hout heengegaan, die zich op velerlei ter rein heeft bewogen. Van 19131920 was hirj bestuurslid van de Coöp. Boerenleenbank, welke functie hij in 1920 verwisselde voor kassier der Bank. Meer dan 25 jaar was hjj secr.-penn. van den Luizenmarkt- en Boek horstpolder, terwijl hij van 19161940 de ge meente als opzichter diende en met de stich ting van het Waterbedrijf in 1930, werd hij technisch leider van het bedrijf. Voorts was hij bestuurslid van verschillende vereeni- gingen. NOTEERINGEN NEW-YORKSCHE BEURS. NEW-YORK, 10 Oct. (Reuter). Atch. Top. 82 (80), Baltimore 12% (11 Va). Can. Pac. 123/s (12%), N. York Centr. 15% (143,4), Pennsylv. 25% (25), Un. Pac. 117 (1103%, Anac. Copper 37 (35%), Beth. Steel 95 (94), Chrysler 82% (79%), Gen. Electr. 37 (36%), Gen. Motors 50% (50), Int. Nick. 29% (29), Kenn. Copp. 43% (42%), Packard 5% (6), Rep. Steel 27 25%), Shell Un. 29 (29%), Standard Oil 66% (65%), U.S. Rubber 55% (52%), U.S. Steel 68 (66). MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 Oct. 1946. Veemarkt: Fok stieren 22, slachtstieren 9, kalf- en melk koeien 36, f 400750, mat; varekoeien 46, f 300425, vlug: pinken 83, f 180275, gras- kalveren 74; vette kalveren 1; lixshte slaóht- kalveren 17; vette schapen 300; f 80.110; weideschapen 276, f 6080, mat; mestvar- kens 169; biggen 463; paarden 40, f 250— 1000, te vlug; veulens 7, f 200350, te vlug; bokken en geiten 49, f 1530. KAASMARKT. Goudsche kaas le soort 1.611.67; idem, 2e soort f 1.571.60. Aan tal partijen 66. Leidsche kaas, 2e soort f 1.52- 1.55; aantal partijen 8; handel goed. KATWIJK a/d. RIJN, 9 October. Peen I f7.50—25, idem II f 5—16, idem III f5.40— f9.40, stamboonen f61112, stokboonen f4546, snijboonen f3539, gele kool f 10 f 12, groene kool f 813, roode kool f 1117, andijvie f 3.506.30, uien f 4.706.60, sla II f 1.50—2.10, tomaten f22—45. prei f 13—13, druiven f7274, alles per 100 kg. Soepgroen ten f 2.404.30, bospeen f 1118. alles per 100 bos. Bloemkool IA f 3865, idem I f 23 f 49, idem n f 823, idem III f 49, alles per 100 stuks. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 10 Oct. Er was één stoom trawler met versche haring aan de kade, waarvan de besomming bedroeg f 33.740. Ver sche visch KW 4. f6700; 2 stoomtrawlers be- somden f 13.160; kustvisschers IJM 202, f 231; 249, f390; 318, f167; 23. f229; KW 262. f300; 68. f159; 125, f113; 119, f120; 34, f118; 199, f335; HE 291, f115; 16. f158; 89, f1285 210, f139; VD 60. f750: UK 215, f292; 119, f270; 174, f280; 169. f300: 144, f359; 161, f350; 31, f617; 94. f335 72. f1040; 53, f 1000; 126, f1359; 182, f236; 184, f311. De aanvoer be droeg 2250 kisten versche haring en 1600 kisten versche visch. De prijzen waren, wij ting geknipt f 14.50f 9.wijting dicht f12—f 6; schar H f 9.50—8.—; bot flfr—f13; alles per 50 kg. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m). VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; VPRO: 10.00 Nieuws; VARA: 12.00 Herman Kruyt; 12.35 Eddy Walis; 13.00 Ned. Strijdkr.; 13.55 Kamermu ziek; 14.30 Spért; 14.45 Paul Whiteman; 15.55 Opera Lohengrin; 16.35 Boyd Bachman; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Film; 18.00 Nieuws: 18.15 Jan Corduwener; 18.30 Ned. Strijdkr.; VPRO: 19.30 Jong is ons hart; VARA: 20.00 Nieuws; 20.20 En nuOké; 21.50 Ramblers; 22.15 Hoorspel; 22..45 Wim Kan en Corry Vonk; 23.00 Nieuws; 23.15 Concertgebouw; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum n (415 m). KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.50 Viool en piano; 10.20 Trio; 11.00 Ziekenbezoek; 12.03 Viool en piano; 12.30 Klaas van Beeck; 13.00 Nieuws; 13.15 Ned. Kamerkoor; 14.00 Jack Hylton; 14.15 Engelsche les; 15.00 Kinderland; 16.00 CShopin; 16.30 Causerie; 17.00 Kiosk; 18.00 Fransche chansons; 18.35 Hawaiian; 19.00 Nieuws; 19.35 Pater de Greeve; 20.00 Nieuws; 20.15 Wales; 20.40 Pa Pinkelman; 21.00 Morgen is het Zon dag; 22.00 Nieuws; 22.35 Avondgebed; 23.00 Charles Trenet; 23.30 Soli; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3