Leiden, centrum van belangrijke streek NIEUWE LEEDSCHE COURANT MAANDAG 30 SEPTEMBER 19M Stadsnieuws Dit toonde ons de Vebo, aldus weth. J. C. van Schaik Zaterdagavond tien uur is te midden van de bloemenzee in de Stadsgeh.zaal de groote Vebotentoonstelling door weth. J. G. v.Schaik gesloten. Allereerst hebben nog het woord gevoerd de voorz. van de Vebo, de heer J. W. Bonda en de heer T. Kralt, voorz. van de Veilingver. „Flora" te Rijnsburg. De heer Bonda wees er op, dat ondanks de vele moei lijkheden deze tentoonstelling toch veel had bereikt, aangezien zij de consumenten in staat had gesteld de natuurproducten te zien, welke haar directe omgeving kan voortbren gen. Spr. dankte alle medewerkenden, die deze tentoonstelling hadden doen slagen. De heer Kralt merkte op, dat men nooit te veel kon doen aan onpersoonlijke recla me. Juist dit laatste hadden de bloemenvei lingen reeds lang begrepen. Daarom was deze tentoonstellng als uiting van het kunnen van boer en tuinder, zoozeer toe te juichen. Spr. deelde nog mede, dat de veilingen van Kat wijk en Rijnsburg volgende week vertegen woordigd zullen zijn op de Jaarbeurs in Wee- nen, hetgeen voor deze veilingen een bui tengewoon mooi resultaat mag heeten. Weth. v. Schaik, hierna het woord nemend, toonde allereerst aan, dat de gemeente Lei den het centrum was van een belangrijke streek en als zoodanig ook de verplichtingen hiervan moest dragen. De omliggende be volking. aldus spr., heeft nu getoond wat ze presteert en dit is voor Leiden, dat zich dik wijls alleen universiteitsstad noemt, van zeer groot belang. Wanneer men de Utrechtsche markthallen vergelijkt met die van Leiden, dan komen we er maar schamel af. Ook op onderwijsgebied valt er wel het een en ander Ds A. P. van der Haas nam afscheid te Oegstgeest Wegens vertrek naar de Ned. Herv. Gem. te Enschedé. In den namiddagdienst, welke zeer druk bezocht was en op zijn verzoek een gewoon karakter droeg, heeft ds A. P. van der Haas gisteren afscheid genomen van de Ned. Herv. Gemeente te Oegstgeest, die hij ruim drie jaren heeft mogen dienen. In zijn prediking over de tekstwoorden uit Joh. 12 25, „die zijn leven liefheeft, zal het verliezen en die zijn leven haat in deze we reld, zal het bewaren tot het eeuwige leven", zeide ds van der Haas o.m., dat de afscheids woorden van Jezus Christus beslissend zijn voor het leven, omdat wij hier staan als menschen tegenover Hem en dan komen wij er niet met menschelijke overwegingen. Dit laatste woord brengt mij, brengt ons bij Zijn laatste woord, want het gaat om de verkon diging van Zijn afscheid. De scheidende pre dikant was dankbaar voor hetgeen hij onder vonden en geleerd had in en van de gemeen te, doch onze dank ligt dieper en hooger, omdat Hij tot ons heeft gesproken, dat het op ons leven aankomt. Het is niet Christe lijk afstand te doen van „het" leven, doch wij zullen wel veel van „ons" leven moeten loslaten. Het kostbare leven, verkregen uit en door den Zoon Gods, is slechts een leen goed en loopt uit op het eeuwig God loven. Zoo bezien, zal ons kerkelijk leven, ja ons geheele leven, bloeien en mogen wü zingende door het leven gaan. Na afloop van den dienst, heeft ds W. Oost van Katwijk aan den Rijn, namens den ring met enkele woorden ds van der Haas dank gebracht voor zijn arbeid en vriend schap, terwijl drs G. A. Janssen het woord voerde namens de gemeente. De gemeente, aldus spr. neemt met gemengde gevoelens afscheid, omdat gij uw arbeid hebt verricht met groot enthousiasme, waarom wij dezen dankbaar zullen blijven gedenken. Op ver zoek van den spreker werd, gezongen Gez. 265 1 en 5. In een persoonlijk woord heeft ds van der Haas tenslotte dank gebracht aan zijn ambts voorganger, den em. predikant, ds Jansen Schoonhoven, dr K. J. Brouwer en ds C. G. Callenbach, die hem steeds op zoo'n harte lijke wijze hebben terzijde gestaan. Ds D. J. Spaling deed zijn intrede te Noordwijkerhout Bij de Ned. Herv. Gemeente in de vac. van ds. W. E. den Hertog. De door het vertrek van ds. W. E. den Her tog naar Loosduinen ontstane vacature bij de Ned. Herv. Gemeente te Noordwijkerhout is gisteren vervuld nu cand. D. J. Spaling in trede deed. Na des morgens te zijn bevestigd door dr. E. Emm en, secr. der Gen. Synode, bediende ds. Spaling het Woord uit Amos 5 14 (vertaling prof. Obbink). Ds. Spaling plaatste zijn gehoor allereerst voor die vraag of Amos, die toch 2700 jaar geleden als oudste der Schriftprofeten leefde, ons nog in dezen tijd, waarin men zich op een hoogere beschaving en meer cultuur be roept, iets heeft te vertellen, in den grond der zaak een vraag naar de waarde van het O.T., die tegenwoordig aan de orde van den dag is. We moeten echter zien, dat de Bij bel de geschiedenis Gods geeft, die komt tot den mensch. Amos wijst op het uiterlijke van de vroom heid enden onsodalen toestand en zegt Israël hét oordeel Gods aan: het volk zal worden weggevoerd. Ook nu blijft Gods oor deel niet uit, daar is de dreiging van den ondergang. De kern van de tekst zegt: Be keert u. Daarom moet een mensch zich aan het Verbond houden, zich afkeeren van zijn eigen weg en zich tot God bekeeren, leven in Zijn dienst en zich om zijn naaste te be kommeren. Ds. Spaling besluit met een persoonlijk woord. Namens kerkeraad, de kerkvoorgdij en ge meente sprak de consulent ds. Beker van Voorhout, ds. Krijkamp van Sassenheim na mens den kring Noordwijk, en de heer H. A. Kiens namens de studievrienden uit Leiden den nieuwen herder en leeraar toe. Ds. Spaling werd toegezongen Ps. 119 17. In het kerkgebouw, dat in beide diensten tot de laatste plaats was bezet, merkten wij naast verschillende collega's uit den Ring, ook ds. W. E. den Hertog van Loosduinen op. Na afloop van den dienst hebben velen ds. en mevr. Spaling in „de Gemeentewo- nang" de hand gedrukt. JUBILEUM A. J. STALLINGA. Dat het 50-jarig zakenjubilëum en de 80ste verjaardag van den heer A. J. Stallinga niet onopgemerkt voorbij zijn gegaan, hebben Za terdag vele Leidenaren, die over de Hooge- woerd zijn gekomen, kunnen zien, want iedereen in deze straat had de vlag uitgesto ken, terwijl de showroom van de fa. Stal linga veel weg had van een bloemententoon stelling. In de morgenuren heeft het perso neel den heer Stallinga gefeliciteerd. Ver schillende sprekers voerden het woord, o.m. de alg. leider en de boekhouder, resp. de heeren Boer en Parmentier. Voorts werd den tachtijarige. een bronzen plaquette aange boden. 's Middags was er in „In den Ver gulden Turk" een receptie, waar "zeer vele zakenrelaties, vrienden en bekenden den heer Stallinga kwamen gelukwenschen. Ook hier was een schat van bloemen aanwezig. te verbeteren. Zeker, een avondtuinbouw school hebben we, maar wanneer men deze tentoonstelling heeft gezien voelt men zeer goed, dat de jeugd veel beter onderwijs moet krijgen om dit nog eens te kunnen bereiken. De heer v. Schaik besloot met de woor den: „Leve de Vebo". „Hoog de samenwer king tusschen Leiden en het platteland". Hierna hebben alle aanwezigen het ..Wilhel mus" gezongen. Koster Rameau vervulde voor den laatsten keer zijn dienst Ds. H. C. Touw sprak den scheidenden functionaris hartelijk toe. De heer Rameau, dde wegens zijn hoogen leeftijd, per 1 Oct. a.s. het kosterschap van de Pieterskerk zal neerleggen, heeft gister morgen in den dienst des Woords afscheid genomen van de Leidsche Herv. gemeente. De voorganger, ds H. C. Touw, heeft vóór de prediking met enkele woorden den heer Rameau bedankt voor zijn amlbdtie en trouw, dde hij in zijn verantwoordelijken arbeid heeft ten toon gespreid. Hij mocht zijn werk immer zien als een taak, die hem van Gods wege was opgelegd. Ds Touw wensohte den scheidenden koster namens de gemeente nog veel ge lukkige jaren toe. Na afloop van den dienst maakten velen van de gelegenheid gebruik, den heer Rameau, die zijn functie 30 jaar heeft bekleed, de hand te drukken. DOODELIJK ONGELUK TE LEIDEN Vijftigjarige vrouw door tram meegesleurd Zaterdagmiddag omstreeks 13.20 uur is op op den Rijntsburgerweg ter hoogte van de Lijsterstraat de 50-j. mevr. J. B. uit Schoon hoven, die uit de stadstram stapte en achter de tram om zonder op het verkeer te letten de straat overstak, door de tram uit Haar lem aangereden en over een grooten afstand meegesleurd. Met een diepe hoofdwond werd zij door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht, alwaar zij des avonds aan de bekomen verwondingen is overleden. Sport en Wedstrijden Het Concours-hippique De verwachtingen, dat het concours-hip pique de attractie van de Vebo-tentoonstel- ling zou worden, is niet beschaamd gewor den. Zeer velen zijn in den Leidschen Hout getui ge geweest van prima paardensport en op het terrein waren verschillende autoriteiten. Vooral het springconcours, dat op dit kleine terrein aan de deelnemers uitermate hooge eischen stelde, stond in het middel punt der belangstelling. Langen tijd heeft S. M. Pruidemaker op Alverstoke Peter, als eerste die startte, de leiding gehad, maar tenslotte werd hij nog door twee deelnemers voorbij gestreefd. Een waardig slot van dit nummer De uitslagen luiden: Concours éénspannen voor de kaasbrik: 1. Victor, v. P. de Wit, Zoeterwoude; 2. Corry, v. Jac. v. d. Salm, Zoeterwoude; 3. Grijntje, v. P. v. d. Marei, Wassenaar; 4. Daria, v. L. de Wit, Alphen a/d Rijn; eervolle vermel ding Helly, v. D. C. v. d. Vis, Koudekerk a/d Rijn. Concours éénspannen tuigpaarden, limiet klasse: 1. Frits, v. Ruitenbeek, Utrecht; 2. Ronny, v. R. v. Arum, Amsterdam. Ecovina, v. W. Vonk, Leimuiden, kreeg een eervolle vermelding. Zadelpaarden, bereden door personen van 16 jaar en jonger: 1. De Jong met Eppo; 2. Mej. Endt met Djun. Concours tweespannen warmbloedpaarden voor boerenwagen met bedrijfsaanspanning 1. Dilbora en Hilkora van J. M. Vrij, Leid- schendam; 2. Calkia en Unoldine v. T. v. d Mey, Leiderdorp; 3. Arga en Henni v. gebr. v. Egmond, Rijnsburg; -A. Gateline en Arja, v. Q. Onderwater, Zoeterwoude. Springconcours: 1. J. Rijks Jzn met Toni, 0 fouten in 56 sec; 2. W. Mom, met O'Xeno- phon, 057; 3. en 4. resp. S. M. Pruidemaker met Alverstoke Peter en N. Uitendaal met Tabouret, beiden 059. Concours éénspannen tuigpaarden: 1. Zam- pa, v. A. Stehouwer, Dubbeldam; 2. Hendo, v. J. de Jong, Groningen. Dressuurproef klasse L: 1. Mw. Siem met Javeline; 2. Maj. de Bruine met August. Concours tweespannen, tuigpaarden: 1. Zampa en Bayaard, v. A. Stehouwer; 2. Erna- lie en Ronny, v. H. Burger en K. van Arum, A'dam; Cas en Roland, v. de Fa de wed. Corn. Dieben en Zn te Leiden kregen een eervolle vermelding. Concours van tandems/tuigpaarden1. Zampa en Bayaard, v. A. Stehouwer; 2. Eme rald, v. Wittenstein en Frisio, v. Jac. A. v. Munster, Utrecht. De Paardenkeuring. De 1ste prijswinnaars van de warmbloed- paarden zijn: Korina van Wed G LosWest- steyn, Nieuwe Wetering; Jodorrie, van C v Staalduinen Pzn., 's Gravenzande; Ilfrida, van M P Vrij, Nootdorp; Hilhora, van J M Vrij; Cirma, van KI. Groen, Koudekerk; Bel- lerette, van M P Vrij, Nootdorp. JAARVERGADERING LEIDSCHE VOETBAL BOND. Onder voorzitterschap van den heer G. J. v. d. Ploeg kwam de Leidsche Voetbalbond Zaterdagmiddag in vergadering bijeen. De heer v. d. Ploeg memoreerde in zijn openingswoord de zware slagen, welke den bond hebben getroffen. Talrijke slachtoffers uit de bezettingsjaren zijn te betreuren en spr. stond in het bijzonder stil bij het ver scheiden van den voorz. van den bond, den heer P. H. Steenhauer. die zooveel werk heeft verzet. Elf nieuwe vereenigingen kwamen erbij en daardoor werd het scheidsrechtersvraag- stuk opnieuw verzwaard. Vier competitie wedstrijden konden wegens gebrek aan scheidsrechters reeds op den eersten com petitiedag niet doorgaan en voor de junio- res-wedstrijden was in het geheel geen referee disponibel. Spr. achtte het in het belang van de voetbalsport als verschillende vereenigiingen samensmelten. De heeren E. Velthuyzen, W. Dijkman en J. Duindam werden bij enkele candidaat- stelling herkozen, terwijl de vertrekkende secr.-penn., de heer W. Caro. in het bestuur zitting zai nemen. Tenslotte reikte voorz. v. d. Ploeg met een toepasselijk woord de medailles uit. voetbal: zwolsch elftal—westelijk elftal Naar „de Sportwereld" meldt, zal ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan van den Zwolschen Voetbalbond een Westelijk KNVB- Zaterdagmid dagelf tal, Zaterdagmiddag a.s. te Zwolle een jubileumwedstrijd spelen tegen een Zwolsch elftal. De opstelling van het Westelijk elftal luidt; Vrijenhoek (jac) d.. Kool (ptt) en Sandbergen (SOS '33); Miebies die Haghe) de Best (Quick Boys) en de Waard Excel- Ds. W. SCHEELE. In de gistermiddag gehouden gemeentever- gadering is met alg. stemmen gekozen en door den kerkeraad beroepen tot predikant in de as. vac. dr A. Veldman, ds W. Scheele te Zwijndrecht. Ds Scheele werd 27 Jan. 1905 geboren, stu deerde aan de Theol. Hoogeschool der Geref. Kerken en aanvaardde 16 Aug. 1931 het pre dikambt te Hoogersmilde. In 1937 ging hij naar Uithuizermeeden, terwijl hij 18 Juli 1943 zijn intrede deed in zjjn tegenwoordige gemeente. Op ds Scheele werd vorige week een beroep uitgebracht door de Kerk van Ermelo. NIEUWE VOORZITTER VAN „PREDIKER." In die vacature van den heer J. Sierat Jr., is tot voorzitter van de Chr. Jongelingsver. „Prediker 12 la" benoemd de heer B. van der Weyden. DISTRIBUTIEVARIA. Morgen kunnen zij wier achternaam begint met de letters G van Gr tot einde en H t/m Ha hun levensmiddelen-, tabaks-, versnape ringen- en gecombineerde kaarten halen. SASSENHEIM. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op de Teylingerlaan in de nabijheid van de ruïne Teylingen een ernstig ongeluk plaats gehad. Een jeep komende uit Noord- wijk, waarvan de bestuurder vermoedelijk door de duisternis is misleid en onbekend was met den weg, kwam in de sloot terecht met de vier inzittenden, waaronder twee dames. Hoewel het middernacht was, snel den omwonenden, die gewekt werden door voorbijgangers toe. Spoedig werden de pas sagiers uit hun benarde positie op het droge gehaald. Een der heeren bleek er ernstig aan toe te zijn en moest naar het Acad. Ziekenhuis worden vervoerd. De anderen hadden wel eenig letsel bekomen maar kon den toch naar hun woning- te Noordwijk worden gebracht. De jeep werd bijna onbe schadigd op het droge gehaald. voorschoten. Morgen hoopt de heer A. H. v. d. Krogt zijn 40-jarig jubileum te vieren bij de fa. J. Gerritsen en Zn., bloembollenkweekers. Wij herinneren hiermede nog aan den Propaganda-avond van de Ambacht-Avond- Teekenschool, die heden wordt gehouden in het gebouw voor Ohr. Belangen aan de Wijngaa rdenlaan. si or P.), v. Veelen (Excelsior), Bouwens (SOS '33), v. d. Oever (Quick Boys), Verdoes (Quick Boys) en v. Heusden (ARC). De uitslagen in de Zaterdagmiddagcompe titie luidden: 3e kl. K.N.V.B.: JACExcelsior 1—3, Zwaluwen 5CSVD 73, Rijnsburgsclre BoysBlauw Wit 10, WGZQuick Boys 0—4; 4e kl. K.N.V.B.: PTT—ARC 1—6, Omas CNV 18, Die HagheNoordwijk afg.. Ter LeedeKatwijk 71. Leidsche Voetbalbond. Ie kl. Katwijk 2—ARC 2 1—4; 2e kl. ARC 3Rijnsb. Boys 42, Leiden 2Katwijk 3 8—1, MSV 1—Noordwijk 3 2—4, CNV 2—Quick Boys 4 0—2, Valken 1—VWS 2—2; 3e kl. Quick Boys 5—VWS 2 11—0, GZP—Ter Leede 2 2—5, GWS 2RCL 2 0—7, SVOW 2—T en D 2 6—0, Katwijk 5—MSV 2 2—1. Junioren a afd. A: Rijnsb. BoysRCL 81, Ter LeedeQuick Boys A afg.; idem afd. B: Katwijk—GWS 5—2, MSV—Noordwijk B 1—0, SVOW—ARC 0—3. Junioren B afd. A: Quick Boys BRooden- burg A 04, KatwijkLugdunum A 41, ASC—UVES 13—0; idem afd. B: Quick B c— Roodenburg C 2—3, UVS bAlphen 33, ValkenLisser B 3—3, ForehodteWarmun- da 60, WarmundaAlphensch B 30, Lug dunum AVTL 02. Excelsior P. en Zwaluwen V. bleven het goed doen, JAC en CSVD werden de dupe. Rijnsb. Boys herstelde zich, zij behaalde een 10 zege op Oranje-Wit, terwijl Quick Boys in Zwijndrecht eveneens een goede 04 overwinning op WGZ boekte. In de 4e kl. vielen enkele verrassende uit slagen te noteeren. CNV en Ter Leede, die vorige week een zware nederlaag leden, deden nu van zich spreken door resp. met 18 van Ornas en 71 van Katwijk te win nen. ARC bleef op het goede spoor en won in Den Haag met 16 van PTT. Ook het reserve-elftal van ARC boekte haar tweede overwinning, ditmaal ten koste van Katwijk 2 en Koudekerk kon het inder daad niet bolwerken tegen Quick Boys 2 en verloor met 50. V.V.G.Z.—Quick Boys (04). Bij dezen in Dordrecht gespeelden wed strijd is de eerste aanval voor de Katw gasten. Het leder gaat echter hoog over. Nadat enkele geluksvogels een aanval had den gelanceerd, werd al spoedig zichtbaar wie de sterkste was. Q. B. had weldra het initiatief in handen. Ondanks het zware bombardement was de ruststand 00. Na de rust spelen de V.V.G.Z. volkomen verdedigend. Drie backs dekten het gevaar lijke gebied af, maar toch kon dit de gast- heeren niet redden. 10 Minuten waren ver streken en daar kreeg linksb. D. Zuider duin den bal op den schoen en de stand was 01 Kort daarop een voorzet van rechts en midvoer A. v. d. Oever scoort nogmaals (02). De Q. B.-spelers kregen nu hun zelfvertrouwen terug en de aanvallen worden meer doelbewust. Gerrit Zandbergen (recbtsb.) vindt weer het net (0.3) en als enkele minuten voor het einde een gevaar lijke schermutseling voor het V.V.G.Z.-doel aan den gang ls, weet de linksb. J. Verdoes den bal los te werken en nogmaals in te schieten (04). Kort daarop klinkt het eind signaal en zeer verdiend kan Q. B. huis waarts gaan. PTT—ARC )1—6 Voor de tweede maal behaalde ARC een groote overwinning. Dit was wel voorname lijk te danken aan het feit. dat onze plaats- genooten van het begin tot het einde in een hoog tempo speelden, en had de scheids rechter niet zulke wonderlijke beslissingen genomen, dan was de score nog veel hoo ger geweest. De rust ging in met 3l. Na de rust kwa men er nog 3 doelpunten bij. Linksbinnen Van Heusden, midvoor Bos en de invaller rechtsbuiten Schollaart scoorden elk twee maal. Ornas—CNV (1—8). De zware nederlaag van verleden week tegen PTT. zat CNV geducht dwars en ge laden ging ze dan ook tegen Ornas in Den Haag het veld in. Er waren eenige veran deringen in de opstelling aangebracht en het vlotte nu beter. Direct na den aftrap nam CNV het initiatef en na 15 min. wist Coen Bouwmeester zijn club de leiding te geven (01). Uit een penalty maakte Ornas gelijk, maar nog voor de rust hadden Coen Bouw meester en Wim Klinkenberg succes, zoodat deze met 13 voor CNV inging. Na de thee waren het de Noordwijkerhou- ters, die het spel geheel in handen namen: Ornas is bijna niet over de middenlijn ge weest. De 5 doelpunten, die Coen Bouwmees ter voor zijn rekening nam, drukten dit overwicht dan ook goed uit. Met een 18 overwinning van CNV kwam het einde. Ter Leede IKatwilk I (71). In een matigen wedstrijd met de thuisclub iets in de minderheid, zijn de puntjes in Sas senheim gebleven. De rust ging in met 2—1. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Aert van der Neer, v. A'dam n. B. Aires 26 v. Badia; Aldabi, 27 nm B. Aires te R'dam; Cistula, 29 te Singapore verw. voor Bahrein; Cleodora, 27 te Alexandrië voor Bahrein; Coryda, 21 v. Curasao n. B. Aires; Frans van Mieris, v. Galveston n. R'dam 25 te New Or leans; Gadilo, 24 te Curasao voor Las Piedras en R'dam; Jan Steen, v. Londen n. Van couver 26 v. Santa Marta; Kota Agoeng, R'dam n. Batavia p. 27 Dungeness; Klipfon tein 27 v. A'dam te Batavia; Laomedou, 28 v. Batavia te A'dam; Macona, 27 v. R'dam n. Curagao; Malvina, 26 v. Bombay te Abadan voor Kaapstad; Marpessa, 28 v. Londen te Curasao voor Las Piedras en R'dam; O vu la, 25 v. Abadan te Karachi; Overijsel, 27 v, N. York te Batavia; Straat Malakka, v. Santos n. Adelaide, 26 te Kaapstad; Waterland, 26 v. B. Aires n. A'dam; Tiba, v. Antwerpen n. B. Aires, 26 v. Las Palmas; Vulcanus, 27 v. Haifa n. Beiroet; Van de Capelle, v. Oost Afrika n. Antwerpen en R'dam, 25 v. Kaapstad; West- land, v. A'dam n. B. Aires p. 26 Prawlepoint. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m.) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.45 Strijkkwartet; 915 Morgenwijding; 9.30 Arbeidsvitaminen; 10.35 Ravel; 11.15 Viool en piano; 12.00 Papavers; 12.40 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Bandi Ba- logh; 14.00 Knipcursus; 14.20 Sextet; 15.30 Radio Philh. Orkest; 16.40 Schoolbel; 17.00 Pianisten en de Jeugd; 17.30 Gerard v. Kre velen; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.05 Kamermuziek; 20.00 Nieuws; 20.15 Bonte Trein; 21.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Sky- masters; 23.45 Cortot; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum n (415 m.). KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.50 Pater de Greeve; 10.10 Kwin tet; 11.00 Cello en piano; 12.03 Russ. muziek; 12.30 Metropole-orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Piet van Dijk; 14.00 Operette; 15.00 In Holland staat een huis; 15.30 „De klok"-symphonie; 16.00 Ziekenbezoek; 16.45 Trio, Mozart; 17.15 Ned. Kamerkartet; 17.45 Harry de Groot; 18.15 Sport; 18.30 Splendora; 19.00 Nieuws; 19.30 Lof; 20.00 Nieuws; 20.15 Mannenkoor; 21.00 Reportage zwemmen; 21.15 Omroep- kamerorkest; 22.00 Nieuws; 22.35 Avondge bed; 22.50 Russ. muziek; 23.35 Ensemble; 24.00 Sluiting. Na de rust lieten de gasten het er bij zitten en werd de stand opgevoerd tot 71, wat meer was dan de thuisclub toekwam. Quick Boys 2Koudekerk 50 Met plezier kon deze partij gezien wor den, aardig en vlot spel. Voor de rust wis selen de aanvallen zich af. De ruststand was 10. Na de thee werd met nieuwen moed begonnen. De Boys werden echter van lie verlede sterker en de score liep dan ook re gelmatig op. Toch hadden we de Koudeker- kers graag een tegenpuntje zien maken; het einde kwam tenslotte met 50, waarvan Messenmaker, die een goede partij speelde, er 2 voor zijn rekening nam. Een elftal van de politie te Katwijk, waarin ook enkele spelers van de marechaus see van het vliegveld meespeelden, speelde op het Katwijk-terrein een aantrekkelijken wedstrijd tegen een politie-elftal uit Was senaar. De thuisclub was wel wat sterker dan de gasten. De ruststand was dan ook reeds 10 voor Katwijk, terwijl de eind stand 32 voor hetzelfde elftal was. DE KAMPIOENSCOMPETITIE VAN DEN C. K. B. Al spoedig blijkt, dat bij den eersten kam pioenswedstrijd 24 zenuwachtige spelers(sters) elkaar bekampen. Na tien minuten wordt evenwel een tempo gespeeld, dat maar wei nig in den CKB wordt vertoond en het blijkt al spoedig, dat DVS een taaie tegenstander is. Toch weet Pemdx een klein overwicht te verkrijgen (01). De rust is nog geen drie minuten oud als Pernix een kleine kans goed benut en de stand wordt 02. DVS raakt uitgespeeld en hoewel het door een verdedigingsfout den stand op 12 brengt, komt de overwinning niet meer in gevaar. Scheidsrechter Bons leidde uitstekend. In een wedstrijd, waarin DIO nog al eens met pech te kampen had, won Vriendenschaar geflatteerd, doch verdiende met 41. De stand is nu, waaruit blijkt dat DVS reeds uit geschakeld is: gesp. gew. gel. verl. p. dg. Vriendenschaar 2 2 4 73 Pernix 1 1 2 1—1 D. I. 01 1 0 1—4 D. V. S2 2 0 3—5 Bij de gewone competitiewedstrijden wist Pernix III tegen Excelsior HI nog net in de laatste minuten een 01 achterstand in een 11 gelijk spel om te zetten. Pernix IV haalde het kunststukje uit, mede door een betere opstelling, om het sterke Zeemeeuwen een gelijk spel af te dwingen, waardoor Zeemeeuwen waarschijnlijk het kampioen schap ontgaat. Pernix V verloor kansloos in een ongelijken strijd tegen Ijsvogels HI met 1—9 C.K.V. „T.OJV*. TOP 3Benthuizen 3 50, Benthuizen 2— TOP 2 2—0. C.K.V. „FIKS", OEGSTGEEST. FIKS I ging Zaterdag op bezoek bij V.E.O. en verscheen met twee invallers. Reeds na 5 minuten wist de FIKS-aanval door enkele fraaie doelpunten een 20 voorsprong te nemen. De volgende FIKS-aanval had zijn schot thuis gelaten en ongeveer een kwar tier na de rust moest de FIKS-verdediging zwichten (21). Kort hierop vergrootte FIKS haar voorsprong en nadat V.E.O. even voor het einde nog een tegenpunt had ge scoord, behaalde FIKS een kleine, maar ver diende 32 overwinning. Gehandicapt door onvolledigheid, waardoor 3 adspiranten als invalsters meespeelden, moest FIKS II in K.V.S. II de meerdere er kennen. De uitslag 36 kan desondanks niet onverdienstelijk worden genoemd. CHR. GYMNASTIEK- EN SCHERMVER. D.O.S. Onder zeer groote belangstelling van de zijde der ouders en familieleden hebben Vrijdagavond in het gymnastieklokaal Pie terskerkgracht o.l.v. den heer G. v. Orizande de onderlinge wedstrijden plaats gevonden en wel van de afdeelingen Morschweg en Pieterskerkgracht. De uitslagen waren: Lokaal Morschweg: Driekamp le prijs le graad G. v. d. Jagt, 231/2 P-; 2e prijs te graad A. Radius 23 p.; le prijs 2e graad C. Verver, 21% p.: 2e prijs 2e graad T. Ju 21 p.; le prijs 3e graad R. Dijkstra 19% p. Lokaal Pieterskerkgracht Driekamp: le prijs le graad M. Hoogstraten 24 p.; 2e prijs le graad N. de Haas 22% p.; le prijs 2e graad T. Haasbroek 23% P-: 2e prijs 2e graad S. Beurze 22% p. De wedstrijden van de andere lokalen hebben reeds plaats gehad. Indien in ver band met de voorbereiding voor de uitvoe ring het mogelijk is, overweegt het be stuur nog een- wedstrijd vast te stellen voor de diverse lokalen onderling.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3