Leidsche Schiidevsacademie opent haar poorten NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 19 SEPTEMBER IMS Stadsnieuws Befaamde schilders genoten er hun opleiding In de stad van Rembrandt Harmensz. v. Rijn is het heelemaal niet zoo verwonder lijk, dat er een Teeken- en Schilderacademie bestaat. Het is zelfs heel natuurlijk en wij zijn het alleen al aan zijn nagedachtenis ver plicht. In de geschiedenis der Sleutelstad neemt deze school een voorname plaats in. Reeds in 1697 stichtten Willem van Mieris en Carel de Moor, beiden vertegenwoordigers van de schilderwijze van Gerrit Dou, de zgn. „fijnschilders", een academie voor kunst schilders en teekenaars. De verschillende „ups en downs" bleven deze school in latere tijden niet bespaard, zoowel op financieel als materieel gebied. Later, in 1799, kwam er echter weer een opleving, toen er op de Pa pengracht een huis werd aangekocht, waarin tweemaal per week een aantal kunstvrien den samenkwamen, om door den heer B. v. d. Broek onderwezen te worden in het tee kenen. Dit gezelschap voerde tot zinspreuk „Ars Aemula Naturae". Hierna beleefde de school een periode van korten bloei, want reeds in 1811 bleken er weer financieele moeilijkheden te bestaan, totdat de academie in 1845 onder leiding kwam van J. L. Cornet en door verschillende schenkingen brak wederom een bloeitijdperk aan. Men was intusschen overgegaan naar de vroegere leslokalen boven de Rijnsburgsche poort (Blauwpoortsbrug). Onder de leerlingen, die in dezen tijd de school bezochten, vindt men vele bekende namen, zooals: Bos, een dieren teekenaar bij uitnemendheid: Victor de Stuers, A. J. Vroo- lijk, W. J. Ouwerkerk, F. J. du Chattel. E enigen tijd later werd G. W. Breitner als leeraar aan de school verbonden en onder De potplantltentoonstelling in 't Leidsche Volkshuis geopend De speeltuinjeugd heeft haar best gedaan. De Leidsche Speeltuin Federatie heeft gis termiddag in het Leidsche Volkshuis de pot plant-tentoonstelling geopend. In het alge meen zien de potplanten, die de Leidsche speeltuinjeugd heeft gekweekt, er goed ver zorgd uit, en hoewel zij het weer niet mee hadden, blijkt wel dat zij hun best hebben gedaan, om zooveel mogelijk mooie planten te krijgen. Wester-, Zuider-, Noorder-, Morsch- en Oosterkwartier kregen een lsten prijs, terwijl Tonny v. d. Meyden van Zui derkwartier met 30 punten een lsten prijs kreeg met lof der jury. JUBILEUM A. LAGENDIJK. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum bij den „Hortus Botanicus" is de heer A. Lagendijk hedenmorgen in het Botanisch Laboratorium gehuldigd. Prof. dr T. H. v. Honert, dir. van den „Hortus", schetste den jubilaris als een ervaren kweeker, die zijn kennis en kunde zelfs in zijn vrijen tijd den Hortus ten goede doet komen. Spr bood den heer Lagendijk, namens het geheele personeel een enveloppe met inhoud aan. Vervolgens voerden nog het woord, de hee- ren: H. Veendorp, hortulanus; dr W. K. H. Karsten, conservator; prof. dr H. J. Lam, dir Rijksherbarium; dr Ph. de Jong en mej. Buake, die alle gelukwenschen vergezeld lieten gaan van geschenken. In een vergadering van de afd. Leiden van den Bond v. H. O.-personeel is de nood toestand ter sprake gekomen, waarin het Rijkspersoneel is geraakt, in verband met het huidige salarispeil. De regeering is schijnbaar overtuigd, dat haar eigen personeel toch nooit zal overgaan tot die machtsmiddelen, waarvan de parti culieren werknemers nog al eens gébruik maken. De vergadering nam met voldoening ken nis van de motie, welke onlangs door de cen trale van vereenigingen van personeel in Rijksdienst aan de Regeering en Staten-Ge- neraal is gezonden en waarin met klem werd aangedrongen om zoo spoedig mogelijk een behoorlijken duurtetoeslag toe te kennen, in afwachting van het tot stand komen van de herziening van het bezoldigingsbesluit Bur gerlijke Rijksambtenaren. BUURTVER. „HAAGWEGKWARTIER". In de Chr. school aan den Morschweg had gisteravond de ledenvergadering plaats van de Buurtvereeniging „Haagwegkwartier". De voorzitter, de heer G. F. Lardee, riep allen aanwezigen een hartelijk welkom toe, hij was verheugd over de zeer groote op komst, gezien de taak die voor de Buurt vereeniging is weggelegd. Hij zou boven de vereeniging wel drie V's willen schrijven: Vriendschap, Verdraagzaamheid en Vrijheid Het deed hem genoegen te kunnen mede- deelen, dat er besprekingen gaande zijn om in het Haagwegkwartier een badhuis te krij gen, zoo noodig gecombineerd met het Morschwegkwartier. Het jaarfeest zal op 9 April 1947 in de Stadsgehoorzaal worden ge houden. De buurtvereeniging heeft dit jaar meegewerkt aan de vacantiebezigheden voor de jeugd, door de gemeente in het leven geroepen en zal meedoen aan de 5 Mei viering door het houden van een optocht en gevelversiering, terwijl een eerepoort zal ver rijzen. Na de besprekingen werden door de da mes Schouten, en de heeren Heynen en Eg- mond, een paar tooneelstukjes, omlijst met muziek, opgevoerd, en daartoe in staat ge steld door de winkeliers uit het Haagweg kwartier en Breestraat. een gratis verloting met mooie prijzen gehouden. „KENT GIJ ONZE MOLENS". Deze week telde de tentoonstelling „Kent gij onze molens?" in De Lakenhal, haar 2000sten bezoeker. Voor den 2500sten bezoe ker zal de fraaie gids, ter gelegenheid van de expositie uitgegeven, gratis beschikbaar worden gesteld. Rondleidingen, voor een ieder toegankelijk, zullen nogmaals gehouden worden op Zaterdag 21 Sept. te 2.45 uur en op Woensdag 25 Sept. te 2.30 uur. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Johanna C, dr van A Planje en H. Matters; Margaretha M. dr van P J Sin- teur en J H Velthuijzen; Lilian, dr van L W M Gaijkema en J W G Mulder; Gerrit, zn van A F Hoppenbrouwer en A G Koelewijn: Robert, zn van W Deelder en J Faber; Phi- lippus J., zn van L de Leeuw en J S J van Dehn; Hendrik J W, zn van P C Oosterberg en M Bakker: Sander J., zn van S J den Haan en G Hellendoorn; Richard, zn van J Betist en H Tietz; Hanco, zn van J J Ver meulen en M van der Lelie. OVERLEDEN: S M Riese, 57 j; PW van Elk. 2 j; N Schouten, 60 j. GETROUWD: J Vrijmoed en R van der Pluijm, F H J Heuzen en M Linschooten, J Hollander en C H J Crama, M P Hoogka mer en T J E Paauw, J Kleijn en S T de Graaf, C Pauw en M E van Daalen, D van Vliet en C M C de Vos, P L D de Wekker en I M de Graaf, W Zwanenburg en A M Slin ger, P Smit en L van der Vos, H Blansjaar en M F Wagemans, J P A de Bruin en M de Bruin, D van Deventer en C W Po uw. zijn leiding kwam Floris Verster tot volle ontplooiing. Al deze schilders namen na 1859 les in het bekende huis „Pax Huic Domui" aan de Pieterskerkgracht 9, waar de lessen tegenwoordig nog worden gegeven. Daarna deden zich geen groote gebeurtenissen meer voor, hetzij dan alleen, dat de vereeniging: „De Kunst om de Kunst" toetrad en de Kul tuurkamer er een N.S.B.-instituut van maakte. Na de bevrijding heeft de Leidsche Tee ken- en Schildersacademie een wintercursus in teek en en geopend o.l.v. Fred Reitmann, terwijl 1 October een schildercursus wordt opengesteld, welke onder leiding staat van den Amsterdamschen schilder Kees Verweij. Het ware te wenschen, dat onder hun lei ding schilders naar voren kwamen» die den Hollandschen naam tot ver over de grenzen zouden kunnen hooghouden. VOOR DE MICROFOON. Reeds vroeg waren Dinsdag en Woensdag in de Potgieterslaan 12a vrouwen en kinde ren aanwezig, waar bij mevr. Post de heer Faas van de firma v. d. Klei uit Hilver sum met een installatie voor het opnemen van gesprekken met famoleleden in Indië aanwezig was. Een microfoon staat midden in de huiskamer, en bij enkelen is de ont roering groot, als zij zich voorstellen hoe hun stem of de stem van hun kind daar ginds zal klinken; het is met recht een woord van hart tot hart. Het zijn maar ge wone woorden, die op de gram of oon plaat worden vastgelegd, maar in deze woorden klinkt het verlangen door, en warm klinkt door de kamer de vrouwenstem: Ik verlang zoo erg naar je, maar ik kom er wel door, en zacht klinkt ook een kinderstem „dag pappa" en zingt een bekend liedje. De heer Faas neemt 45 gesprekken per dag op, en de aanvraag was zóó groot, dat ook nog een tweede dag noodig was, om aan alle aanvragen te kunnen voldoen. De on breekbare platen gaan door middel van het dep. van 'Oorlog per vliegtuig naar Indië waar de Regeering zorgt dat op verschillen de plaatsen gramofoons aanwezig zijn. De vereeniging „Band Nederland-Indië" draagt verder belangeloos overal zorg voor. A. J. B. alhier, werd door den Haag- schen Politierechter tot f 25.boete, of 15 dagen hechtenis veroordeeld, wegens zwar ten handel in textielpunten, terwijl J. M. tot een maand gevangenisstraf veroordeeld werd, wegens heling van gestolen riemen. Uit de Omstreken ALPHEN a/d RIJN. Even vast als voorheen de derde Dinsdag van September Prinsjesdag was (opening Staten-Generaal), was de daarop volgende derde Woensdag vóór den oorlog de jaar- lijksche paardenmarkt in onze gemeente. Zoowel de eene als de andere traditie is weer in eere hersteld. Maar nog niet met den ouden luister. Die luister werd op Prinsjesdag gevormd door de rijtoer van H. M. de Koningin in de gouden koets. De sfeer op de paardenmarkt werd geschapen door het groote aantal marktkooplieden, die in gekuischte en minder gekuischte taal hun waren op luidruchtige of minder luidruchtige wijze aan den man of de vrouw trachtten te brengen. Van deze standhouders waren er nog niet veel. In sigaren is nog geen vrije handel en zoo zijn er nog tal van die echte markt- artikelen, die nog steeds schaarsch of niet te koop zijn. Die er waren, vonden echter gretig koopers. En menigeen moest ervaren door een gladde tong beetgenomen te zijn. Maar dat hoort er zoo bij en mag wel één maal per jaar. Wat de paardenmarkt betreft: er werden 199 viervoeters aangevoerd, wat vrij veel is in vergelijking met de laatste jaren voor den oorlog. De handel was evenwel flauw, kijkers genoeg maar geen koopers. De officieele noteering was: werkpaarden 8001200; luxe paarden tot 1500; stam- boekpaarden boven noteericig; hengstveulens tot 300: merrieveulens tot 400. HILLEGOM. .Zaterdag 21 September a.s. hoopt de Bond van kleine en jonge kweekers in ver gadering bijeen te komen in café .Flora" te Hillegom, 3 uur n.m. Alle kleine en jonge kweekers en belangstellenden zijn welkom. KATWIJK. Vanaf Maandag 23 September a.s. zal het Distributiekantoor worden gevestigd in het gebouw Zeeweg 123 te Katwijk a. Zee. In verband met de verhuizing zal het kan toor Vrijdagmiddag 20 en Zaterdag 21 Sep tember gesloten zijn. De uitreiking van nieuwe bonkaarten, welke Maandag a.s. be gint, zal dus niet plaats hebben in het Raad huis, doch in het voormalig Ziekenhuis, Zee weg. 123. De afd. Handel blijft voorloopig nog in het Raadhuis (sousterrain) gevestigd. De directeur van den Distributiedienst Katwijk is verhinderd in de week van 2330 September zitting te houden. C. P. v. d. Z. werd door den Haagschen Politierechter veroordeeld tot f 25.boete of 12 dagen hechtenis, daar hij een varken hield, waarvoor hij geen vergunning had. Het varken werd verbeurd verklaard. SASSENHEIM. Dezer dagen herdacht dr Dommisse het feit, dat hij 12jaar geleden zich als arts in onze gemeente vestigde. Dit feit is niet met uiterlijk feestbetoon gevierd, maar meer in intiemen huiselijken kring met enkele vrienden herdacht. Dr Dommise heeft gedurende deze periode PROF. DR. A. W. BYVANCK Prof. dr A. W Byvanck, hoog leeraar in de ar- chaeologie en oude gesch. aan de Leidsche Aca demie, die even als prof. mr. dr F. M. baron van Asbeck benoemd is tot ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. met de inwoners onzer gemeente in lief en leed meegeleefd. En zeker zijn er weder zijds banden gelegd, die voor een medicus en patient onmisbaar zijn. Onze hartelijke gelukwenschen, dokter. VOORHOUT. H. M. de Koningin heeft de medaille, behoorende tot de orde van Oranje-Nassau, in zilver verleend aan den opperwachtmees ter der Rijkspolitie: A. Zaayer te Voorhout. Over de maand Augustus werd op spaar bankboekjes ingelegd f4302,72 en terugbe taald f 8977,93; het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 3. VOORSCHOTEN. Na een onderbreking van 6 jaren heeft Dinsdag wederom een autotocht plaats ge had voor onze ouden van dagen en hen, die door omstandigheden zich niet gemakkelijk kunnen verplaatsen. Het comité had weder om kans gezien een 40-tal autobezitters be reid te vinden een middag beschikbaar te zijn om andere ingezetenen ook eens te doen genieten van de omgeving van hun plaats van inwoning, waartoe zij meestal niet in de gelegenheid zijn. De inzittenden kregen in Den Haag de vernielingen te zien van het Bezuidenhout- kwartier en gingen vervolgens langs den Boulevard te Scheveningen naar De Bataaf. De terugtocht werd langs de buitenzijde van Den Haag door De Kieviet, Wassenaar, genomen en om toch de geheele gemeente door te gaan werd de tocht via den Rijndijk en Leidscheweg beëindigd. In „Het Wapen van Voorschoten" werd nog even opgestoken en daar heeft burge meester C. J. v. d. Hoeven, die den geheelen tocht had meegemaakt, namens allen een woord van dank gericht tot het comité en tot de heeren dr M. v. d. Stoel en P. Kaaijk in het bijzonder. ZOETERWOUDE. In de vergadering van den gemeente raad werd tot loco-burgemeester benoemd weth. G. P. v. Leeuwen. Bij de behandeling ontwerpregeling overbruggingstoelage is door Ged. Staten bepaald, dat in gemeenten met minder dan 6000 inwoners aan den gemeen te-ontvanger deze toelage niet wordt uitge reikt. B. en W. stelden voor het ontwerp zoodanig te wijzigen, dat deze ambtenaar ook recht op de toelage heeft. Het voorstel van de Woningbouwver. om een Rijkesubsidie aan te vragen van f 23.000 en één van f 185.000 voor het bouwen van 14 arbeiderswoningen, werd z.h.st. aangenomen. Na nog eenig klein goed sluiting. S port en W edstrijden De indeeling van de voetbal competitie 1946/'47 Vele nieuwe vereenigingen in den L.V.B. De indeeldng van de competitie van den Leidsohen V. B. geeft heel wat nieuwe ge zichten te zien. GWS (Voorhout), Woubrug- ge en MSV (Aiphen a/d Rijn) zijn clubs, dde reeds enkele jaren geleden in competitie verband meespeelden, wat, naar wij meenen niet gezegd kan worden van SVOW (Oude Wetering). Valiken Valkenburg)VWS (Lei den) en GZP (Leiden.). De 81 elftallen zijn in 11 afd. onderge bracht, hetgeen een geweldige vermeerde ring vergeleken bij verleden jaar beteekent. En dan nog te weten, dat de heer Caro, diie alsnog competitieleider is, verschillende elf tallen heeft moeten weigeren, omdat er een groot tekort aan voetbalterreinen is. Dit is minder prettig voor de voetbal beoefenaars en het is dan ook te hopen, dat de diverse gemeentebesturen, zoo mogelijk spoedig hierin verandering pogen te bren gen. Over de sterkte der ingeschreven vereeni gingen, is weinig bekend. In de 1ste klasse zijn Katwijk 2, Koudekerk 1 en Lisser Boys 1 toegevoegd aan den ouden kern: ARC 2, Leiden 1, Quick Boys 2, RCL 1 en Rijnsb. Boys 2. Zal „Leiden" er ditmaal in slagen het kampioenschap te behalen en daarmede de Sleutelstad een vierde klasser KNVB bezor gen? We hopen het en wachten verder af. VOETBAL. Het Nederl. militaire elftal heeft giste ren te Antwerpen met 31 van het Belgische militaire team gewonnen. In een wedstrijd, waarin Blauwwit qua spel de meerdere was van Curagao, moesten de A'dammers gisteren in het Olympisch Sta dion ondanks dat met 12 het onderspit del ven tegen de West-Indiërs. SCHAKEN. Eu we speelde te Moskou simultaan te gen 30 spelers van het Roode Leger. Na zes uur was het resultaat, dat Euwe acht partijen won, zeven remise speelde en vijftien ver loor. BEURS VAN AMSTERDAM Off. not medegedeeld door de Ver voor den Effectenhandel I bieden t laten ged en bieden t ged en laten S stopk WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1946 101% 101% 100% 100% 'C0% '27* 101% OBLIGATION VR IJOu A'dam 1 8% i0l3/4 101A Haag 1 37 ..3% 103% N Holland H 38 3 10? Rotterdam 37 3% 101% Utrecht O 37 3% 102% Fr Gron Hyp 3 101% Hon Hyp 8% 100V- Ned Hyp 3% 100% Rotterd Hyp 3% icoVa N.Ned Am.Hyp. 5 126 Bergh Jurg 3% i033. Leverszeep 3 Va 102% 102i9,; Bataafsche 3Va 'f2% '">2 NI Spoorw 37 3% 52% 66" Sem Cheribon 6 7434 A.K.U 3% 101% 101% Werkspoor 3% '02 A FONDSEN Staatsleenlngen Nederlano f 1000 1940 n 4 101%* 101% met belasting 4 101A 101% t 1000 1941 3% 101 Va 01% - 1937 8 101ft 101 1938 S3'i, iC0-!a '02% N W S ÏM, gi% 100 Spaarcert ïoiA* 01V, U, Ind. 1000 XI A3 100 ïoo Diversen N. Hand Mij eva 11934 A.K.U128Va* Van Berkel 59 Caivé C. v. A, ..144 Centr Suiker Mij 190/ Fokker A 2T-8V2* Lever Br C.vA 260* Philips A 290 Kon Petroleum 355% A'dam Rubber 175* Bandar Rubber. 129/ Dell Bat Rubber i?8t O Java Rubber 99 Serbadjl Rubber 87f Hol! Am Lijn ;43 K-N S M if6 N Scheepv Unde 340 Rott Lloyd 127 Mij. Nederland.. i?8 H.V.A280 Java Cult Mij 337 N 1 Suiker Unie 140 Delil Bat Tabak 143^ Dell Mij Tabak. i55t Senembah Tabak 1441 AANDEELBN A'damsche Bank 125V- HoiL Bank Uote 182 132% Rott. Bank Ver. 132 Twentsche Bank 340 N. West. Hypb... 50§ Gelder Zoon 108 124 24'* 241' 109* 127 125* 359%* Int Beton Hoogoven C.V.A. 119 Ned Gist Ned Kabel Nijma 393 Rott Droogdok.. 264% 262V2' Stokvis 127% 137% Stork Co 138% 118 Werkspoor376/ Wilt Feyenoord 142 V2 143% Wyers 341 A.N.I Electr Mij 141 142% N.1 Gas Mij 14(* ]38* Int Cr Hand.v 146 342% Linde Teves BiUiton 2 364 Oost Borneo pr 163 Banjoewangd thee 31 Sedep thee 61 A'dam Ballast nat Gem Eigendom 145V Houth W Pont 117 Thomsons Haven 143 Sa bang Haven Deli Spoorweg 49 Ned I Spoorweg An Madoeratram Sem Cherib .tram Nat Herstel l-'9% 126 'OlA GELDKOERS Prolongatie 2% Voor BELEGDE BROODJES CHR. VERPLANCKE VOORSTBAAT 12, Katwijk a/Zee DE BAKKER van de HEERLIJKE KOEKJES Geopend tot des avonds 12 uur. De Ned. Unie sterkte den strijd tegen de N.S.B. Ook enkele verwijten aan het driemanschap De door prof. ir. W. Schermerhorn inge stelde commissie, die rapport moest uitbren gen over de gedragingen van het drieman- scÉhap der Nederlandsche Unie de heeren Linthorst Homan, de Quay en van Entho ven kwam gereed met haar rapport. Wat het Uniewerk als geheel betreft, sluit de balans met een voordeelig saldo, aldus het rapport. Zij had In meer dan één opzicht heilzame gevolgen, versterkte het nationaal bewustzijn ei sterkte in den strijd tegen de N.S.B. Hoewel de eer van dit alles toekomt aan het driemanschap, verwijt het rapport den drie heeren voorop stellend, dat ieders warm vaderlandsche gevoelens boven iede- ren twijfel verheven zijn de verdediging van denkbeelden, die verwantschap ver toonden met die van den vijand en het leg gen van den nadruk déérop, dat de denk beelden der Unie en het Nat. Socialisme gegroeid uit hetzelfde zaad. Geen onderhandelingen door K. L. M. N.a.v. het bericht van gisteren, dat de onderhandelingen tusschen de K.L.M., de „Lloyd" en de „Nederland" over de lucht- verbinding op Indië zijn mislukt, verneemt de Nieuwe Leidsche Crt. van d« K.L.M., dat er dit jaar in 't geheel geen onderhandelingen zijn gevoerd. Het bericht over. de mislukking is een volkomen mysti ficatie. HORECA EN DE BEDRIJFSGESCHILLEN Voor 't eerst is de land. commissie der Horeca-bedrijven te Den Haag bijeen geko men. Deze commissie heeft tot taak het be slechten van arbeidsgeschillen en het geven van adviezen aan de Rijksbemiddelaars voor hotel-, restaurant, en soortgelijke bedrijven. Tot secr. werd benoemd drs J. I. van Dijke, Koninginnegracht 58, Den Haag. OUD-MINISTER VAN DEN TEMPEL SCHRIJFT BOEK OVER „LONDEN". Binnenkort zal van de hand van den oud minister van Sociale Zaken, dr. J. van den Tempel, een boek verschijnen, getiteld: „Ne derland in Londen". Zij, die een poterbewaarplaats exploitee- ren, kunnen vóór 20 Oct.. bij de afd. Poot- goed van het Bureau van den Voedselcom- missaris, A. Paulownastraat 22, Den Haag, een formulier verkrijgen voor het aanvra gen van brandstoffen. WERD BRIEF VAN WALLACE GESTOLEN? De geruchtmakende brief van minister Wallace aan Truman heet thans te zijn ge stolen uit het dep. van Handel door den journalist Pearson. Deze dreigt met gerech telijke vervolging, daar volgens hem de brief door Wallace's perschef werd verstrekt. (Reeds in een deel der vorige oplaag vermeld.) NOTEERING NEW-YORKSCHE BEURS. NEW-YORK, 18 Sept. (Reuter). Atch. Top. 88%; Balt. 14%; Can. Pac. 14; N. York Centr. 163/4; Penns. R. 30%; An. Copp. 38; Bethl St. 92%; Chrysler 84%; Gen. El. 39 ex. div.; Gen. Motors 53%; Int. Nick. 30%; Kenn. Copp. 43%; Packard 7; Rep. St. 27%; Shell U. 29%; Stand. Oil 65%; U.S. Rubb. 56%; U.S. Steel 69%; U. Pac. 125. IJMUTDEN, 18 Sept. 1946: Eén treiler met versohe haring besomde f 12280. Kw. met versche haring f 2607. Kustvisschers: LJm. 318 f 309; 207 f 338; 239 f 45; 343 f 258: 264 f 258; 237 f 107; 250 f 280; 211 f 22; 202 f 86: 213 f 417; 215 f 387: 241 f 531; 249 f 831; 262 f 67; Uk 121 f345; 169 f 350; 85 f 275 86 f 344; 161 f 217; 17 f 304; 234 f 319; 53 f 270; 143 f 241; 119 f 236; 16 f 31; WR 116 f 211; VD 60 f 402; HD 210 f 151; Kw 34 f 485; 190 f 290; 109 f 385; 160 f 538; 205 f 84. Aangevoerd werden 200 kisten versche vdsch en 770 kisten versche haring. TPaar bevinden zich onze zeeschepen? Alcor, 16 v. Antwerpen te Rio de Janeiro; Agatha, 14 van Singapore te Manilla Baai; Barendrecht, v. Port Arthur n. Antwerpen, 17 Prawlepoint; Clavella, 14 van Abadan te Durban; Cottica, 15 v. Curagao te Christo- bal; Frans Hals, 15 van R'dam te Victoria; Loppersum, 14 v. Havana te Rotterdam via Londen; Nieuwaal, 16 v. Reykjavik n. Am sterdam: Orpheus, 16 v. R'dam te Gibraltar; Salland, 15 v. Buenos Aires n. Amsterdam; Van Heutsz, 16 v Hongkong n Singapore; Weltevreden, 18 (v.m.) v. Batavia te R'dam; Waterland, v. A'dam n. Buenos Aires, 16 v. Montevideo: Westplein, 14 van Norfolk te Havana. Wat He Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m.) KRO 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8 00 Nieuws; 8.15 Gram.; 10.00 Gram.; 11.30 Als de ziele luistert; 12.03 Fluitrecital; 12.30 Van man tot man; 13.00 Nieuws; 13.15 Lunchconcert; 14.00 Radio Philh. Sextet; 14.30 Uit het Boek der boeken; 15.00 Voor de Vrouw; 16.00 Musette; 16.30 Zweedsche pianomuziek; 17.15 Omroepkamerorkest; 18.00 Pianoduo: 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 20.00 Nieuws; 20.08 Zangspel; 21.15 Padvinderij; 22.00 Nieuws; 22.20 Avondgebed; 22.45 Tango-ork.; 23.15 Operette; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m.) VARA. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.20 Opera; 9.00 B.B.C.-Symphonie Orkest; VPRO. 10.00 Morgenwijding; VARA. 10.20 Ziekenbezoek; 10.45 Zang en piano; 11.15 Voor de Vrouw; AVRO. 12.00 Pierre Palla; 12.35 Ba-ndd Balogh; 13.00 Nieuws: 13.15 Musette: 14.00 Kookkunst; 14.20 Kwintet spelers: 15.30 Hoorspel; VARA. 16.00 Sterren; 16.30 De school is uit; 17.00 Accordeon Ork.; 17.30 Ramblers; 18.00 Nieuws; 18.15 Orgel; 18.35 Muzikaal Babbeltje; VPRO. 19.30 Lezing; 20.00 Ndeuws; 20.05 A'damsoh Strijk kwartet; VARA. 21.00 Kon. Mil. Kapel; 21.30 Men vraagt en wij draaien; 22.15 Jazz; VPRO. 22.40 Avond-wijding; 23.00 Nieuws; VARA. 23,15 Mozart; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3