D. van der Kwaak Weihouder van financiën „DEMNDBOUWER" NIEUWE LEID SC HE COURANT VRIJDAG U SEPTEMBER 19M Stadsnieuws Waarom continueert de P. v. d. Arbeid haar beleid niet In de gisteren gehouden vergadering van het college van B. en W. is de taak verdee ling van de wethouders geregeld. De porte feuille van financiën, welke vacant was door het aftreden van den heer J. A. Riedel, zal in de toekomst worden beheerd door weth. D. van der Kwaak. Over het algemeen blij ven de verschillende diensten onder dezelfde wethouders ressorteeren zooals voorheen het geval was. Wel zullen enkele wijzigingen plaats vinden van ondergeschikten aard en deze worden binnenkort bekend gemaakt. Het zou o.i. billijk zijn geweest, indien een der wethouders van de grootste fractie in den gemeenteraad, van de Partij van den Arbeid dus, financiën voor zijn rekening had geno men. Deze zou dan ook de volle verantwoor delijkheid hebben gedragen voor het finan cieel beleid, evenals oud-wet houder Riedel en wijlen weth. Verweij dit heb ben gedaan. Wij vermoe den, dat de Par tij v. d. Arbeid niet bereid was tot wisseling van de porte feuilles. Zij gaat dan straks te genover haar kiezers ook vrij uit, indien ver scheidene (ver- kiezings-) wen- schen niet kun nen worden vervuld. De voo rui tstreven - de" politiek zal wellicht ook heeten te worden geremd door den rechtervleugel in den raad. Alhoewel de Partij v. d. Arbeid bij de wethoudersverkiezing blijk heeft gegeven van een juist inzicht in de verhoudingen in den Leidschen gemeenteraad, meen en wij toch, dat zij de consequentes van haar stand punt niet voor 100 heeft aanvaard. Overigens twijfelen wij er niet aan, of weth. Van der Kwaak zal met inzet van al zijn krachten de schatkist van de Sleutel stad, waarvan men den bodem kan zien, be heer en op een wijze, die tegenover stad en hoogere Overheid verantwoord is. Hij neemt de taak van den heer Riedel over in een moeilijken tijd. Wij hopen, dat hij er in zal slagen, het stedelijke budget in evenwicht te brengen, al ontveinzen wij ons niet, dat dit een voorzichtig beleid en helder inzicht in de werkelijkheid vergt. Oud-wethouder Riedel heeft tijdens zijn wethouderschap getoond hiervoor een open oog te hebben en hij heeft zich op voortref felijke wijze van zijn taak, ook die van loco- burgemeester, gekweten. De hulde, welke burgemeester Van Kinschot hem namens ge meente en raad heeft gebracht, was dan ook meer dan verdiend, waarbij tevens de na druk werd gelegd op den fijnen geest en hartelijke vriendschap, welke leven en ka rakter van den heer Riedel sieren. En de wensch van den burgemeester, dat hij op dezelfde wijze met den nieuwen wethouder zou mogen samenwerken, zal zeker in ver vulling gaan. De heer Riedel zeide in zijn dankwoord, dat hij aan de periode van zijn RIEDEL Hoe werden de commissies uit den Gemeenteraad samengesteld? In die eerste vergadering van den gemeen teraad zijn de commissies als volgt samen gesteld. Voor het onderwijs: de heeren van Dijk (P. v. d. A.), mr Woudstra, Wilmer, dr Knuttel en mr Vos. Voor de Sted. lichtfabrieken: de heeren Ligtvoet, Stolp, van Dijk (K. V. P.) en van Weizen. Voor „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijn- geest", de heeren Riedel, Hendriks, dr Kort mann en van Weizen. Voor den G.G.D.: de heeren dr Key, Rob bers, dr Kortmann en mevr. Vijlbrief. Voor de strafverordeningen: de heeren mr Woudstra, van Dijk (P. v. d. A.), Wilmer, mr Vos en Cats. Voor de Financiën: de heeren mr dr Knol, Riedel, Perquin en Frohwein. Van Fabricage: de heeren van Iterson, Schüller, Lombert en Smit. Voor het Openbaar slachthuis: de heeren Balkestein, Ouwerkerk, Aalbers en Cats. Voor den Markt, en havendienst: de hee ren Balkestein en Riem ens. Voor het Oud-archief: de heeren mr dr Knol en van Dijk (K. V. P.) Voor het Sted. museum „De Lakenhal": de heeren Hendriks, van Dijk (K. V. P.) en dr Knuttel. Commissarissen der Gem. Volkscrediet- bamk: de heeren Stolp en Frohwein en mevr. de Clerde Bruin. Voor Sociale Zaken: de heeren Knetsch en van Weizen en mevr. Braggaarde Does. Voor de arbeids- en dienstvoorwaarden v. h. gemeentepersoneel: de heeren van Oyen, Knetsch, Schüller en van Weizen en mevr. de Clerde Bruin, die echter deze benoe- miing in beraad hield; plv. leden de heeren Robbers, van Dijk (K. V. P.), dr Goslings, Ligtvoet en Smit. Voor den raad van beheer der Sportstich ting: de heeren dr Kortmann, dr Goslings en Robbers. TOESLAG OP UITKEERINGEN AAN ZEEVARENDEN EN MILITAIREN. Tengevolge van te dier zake uitgevaar digde gewijzigde instructies is het mogelijk geworden om een toeslag te verstrekken op de uitkeeringen, welke worden gedaan door de Stichting Zeerisico aan nagelaten betrek kingen van gedurende het tijdvak van 10 Mei 1940 tot aan de bevrijding van Neder land omgekomen zeevarenden, op wie het begrip „Oorlogsslachtoffers" in den zin van de geldende bepalingen, van toepassing is. Het bovenstaande kan vanzelfsprekend slechts gelden voorzoover de uitkeeringen van de Stichting Zeerisico liggen beneden die uitkeeringen, welke volgens de voor schriften worden verstrekt aan hen, die als „Oorlogsslachtoffers" worden aangemerkt. Degenen, die van de Stichting Zeerisico een uitkeering ontvangen als nagelaten be trekking van gedurende het hiervoor ge melde tijdvak omgekomen zeevarenden en die verder op grond van het bovenstaande meenen, dat hun uitkeeringen voor een toe slag in aanmerking komen, kunnen zich m verbinding stellen met het Districtsbureau voor de verzorging van Oorlogsslachtoffers, Rapenburg 26, te Leiden. ,KENT GIJ ONZE MOLENS?" Zaterdagmiddag, 3 uur, zal wederom een rondleid'ung worden gehouden op de ten toonstelling „Kent gij onze molens?". Deze week heeft de 1500ste bezoeker het aardige boek „Molenleven in Rijnland" ten ge schenke ontvangen. leven a Is lid van het dagelij ksch bestuur der stad, de meest aangename herinneringen zal bewaren en bracht niet alleen B. en W. doch ook den ambtenaren dank voor de on dervonden medewerking en steun Ontploffing in de kunstvuurwerk fabriek A. J. Kat te Leiden Eén ernstig en drie licht gewonden. Hedenmorgen omstreeks 10.30 uur heeft zich een explosie voorgedaan in de kunst- vuurwerkfabriek A. J. Kat aan den Haar lemmerweg te Leiden. Tijdens de fabricage van „telegraven" is één dezer stukken vuurwerk ontploft, waarvan de deelen terecht kwamen ïm een vaorraad „telegraven", welke op een ta fel buiten het werkhuisje was neergelegd. Deze voorraad explodeerde en een vonk kwam over een brandmuur terecht in een tweede werkhuis. De licht ontvlambare stoffen in dit gebouwtje vatten onmiddel lijk vlam, waardoor dit spoedig ïm lichter laaie stond. De brandweer, die kort na het uitbreker, ter plaatse was, vatte het vuur met 1 srraal aan, maar kon niet verhinderen, dat net huisje geheel uitbrandde. Ook de beide andere werkhuisjes liepen schade op. De arbeider v. D. werd bij de ontploffing ernstig gewond, terwijl drie andere arbei ders verwondingen aan hoofd en handen opliepen. Het slachtoffer is door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuïjs overgebracht. De aangerichte schade kon nog niet wor den vastgesteld. GROOTERE INSCHRIJVING VOOR LEIDSCH STUDENTENCORPS Tot dusver hebben zich 214 groenen" voor het Leidsche Studentencorps gemeld, welk aantal het gemiddelde vooroorlogsche met ruim honderd procent overtreft. De ver deeling over de verschillende faculteiten is: Theologie 10, Rechten 56, Medicijnen 96, Fhilosophie 17, Letteren 12 en Vereenigde faculteiten 23. Bij deze opmerkelijk grootere inschrij ving moet rekening gehouden worden met concentratie in de studentenwereld i.v.m. „Civitas", waardoor de RJC. Vereeniging St. Augustinus en de Unitas Studdosorum Lug- duna Batava als zoodanig hun bestaan be ëindigen. CONTROLE DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. Het publiek wordt er op gewezen, dat, in verband met de controle op verstrekte distri butiebescheiden, slechts die persoon na op roep op het stadhuis behoeft te verschijnen, die op de hoogte is van de verstrekte be scheiden. Het kan namelijk voorkomen, dat iemand opgeroepen wordt, die met de ver strekkingen aan overige gezinsleden niet bekend is. Om organisatorische redenen is een uur van verschijnen op het oproepkaart je ver meld. Hiervan kan afgeweken worden, in dien men onmogelijk op vermeld tijdstip kan verschijnen. Mocht de opgeroepene inmiddels vertrok ken zijn, dan gelieve men het kaartje te retourneeren met vermelding van het adres. VERKEERSVERBETERINGEN. Op verscheidene punten in de stad ïjs Ge meentewerken thans bezig met het aanleg gen van vluchtheuvels, hetgeen een aan merkelijke verbetering beteekent voor het rij verkeer, doch ook voor de trampassa giers en de voetgangers. Vooral voor de vele reizigers van de Blauwe tram, die in de Korevaarstraat in- en -uitstappen zijn deze vluchtheuvels, welke daar nu voltooid zijn, van belang ïm ver band met het drukke verkeer. Dat deze vluchtheuvels worden voorzien van verkeerszuilen, die in de avonduren zijn verlicht, is iets, waarvan wij eveneens dankbaar melding maken. DISTRIBUTIEVARIA. Morgen moeten kamerverhuurders, wonen de in straten beginnende met de letters G en H t/m Ha him aanvraagformulieren voor rantsoenboimen vaste brandstoffen inleveren. LEIDSCHE AMATEUR FOTOGRAFEN VEREENIGING. De L.A.F.V. hield in hotel „Central" haar eerste bijeenkomst als inleiding van het komende winterseizoenwaarin de heer Van der Velden uit Rotterdam sprak over een zijner Zwitsersche reizen. In een serie van pl.m. 150 lantaarniplaten toonde spr. aan, wat een bekwaam amateur weet te maken van een rei6 bij wisselende weersgesteld heid. De secretaris deed vervolgens mededeelim- gen over de plannen voor het winterseizoen, waarin als regel 2 x per maand zal worden vergaderd. Reiservaringen zullen afwisselen met kunstbeschouwingen, fototedhndsohe onderwerpen, kleurenprojectie, practische demonstraties, enz. Besloten werd tot het houden van een ouderlingen fotowedstrijd met vrije onderwerpen, welke sluit op 1 Nov. Ingezonden kan worden in 2 klassen. Uit de vergadering werd verzocht vaker een excursie te houden, hetgeen wend toe- De 68-j. mevr. A. M. de J. gleed in haar woning op den Ouden Singel in de keuken uit. Zij brak haar linkerbeen en is door den E.H.D. naar het Acad. ziekenhuis overge bracht. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL". De zweminrichting „De Zijl" zal Zaterdag a.s. haar poorten voor het publiek sluiten. Uit de Omstreken ALPHEN a/d RIJN. Dezer dagen heeft wederom in onze gemeente een gewapend individu getracht zijn slag te slaan: gelukkig echter liep het op niets uit. Om ongeveer half tien werd gebeld aan de woning van den veehouder H. aan den Wouibrugschenweg. De zuster van H. opende een raampje in de voordeur, wat ongetwijfeld een tegenvaller voor den mans persoon was, die voor de deur stond. Hij vroeg of de baas thuis was en op haar ont kennend antwoord stak de man een revolver door het raampje Hij schoot, maar mej. H. was tijdig gedoken. De man probeerde toen binnen te komen, maar dat ging niet. In middels was mej. H. naar de achterdeur ge gaan en riep daar om hulp De onverlaat kwam toen hiernaar toe en dreigde weer met zijn revolver. De dame liep gillende naar buiten, waarop de man haar trachtte naar binnen te duwen. Toen dit niet gelukte en de vrouw bleef gillen nam hij de beenen. Mej., H., die begrijpelijk zeer overstuur was en door glasscherven licht gewond werd aan het hoofd, kon in verband met de duisternis slechts een vaag signalement op geven. KATWIJK AAN ZEE. Bij de polïitie deed men aangifte van een inbraak op het strand, waarbij ont vreemd werden een naaimachine en een paar tafelkleedjes. Na onderzoek door de gemeentelijke politie en de marechaussee, gelegerd op het vliegveld Valkenburg, wer den de daders, twee militairen, evenals de goederen, achterhaald* „Ik heb ze wel duurder gezien Een oud borstelmakertje uit Leiden zorgde deze week voor een afwisseling in de reeks saaie zaakjes, die de Haag- sche Tuchtrechter had af te doen. Hij had eigengemaakte borstels te duur ver kocht, zoodat de rechter het proces in luidde met de woorden: „f 13 voor een borstel wil ons te hoog voorkomen." ,Jk heb ze wei duurder gezien", brulde het borstelmakertje, dat vanwege zijn hardhoorendheid luid sprak. „Ik dacht juist, dat ik te goedkoop was." Hij had de .prijzen inmiddels verlaagd en ,Jk kan er nog wel mee uitkomen." Dat was taal naar 's rechters hart: „Dank je voor den tip", zei hij dank baar. „Maar je moet hier niet meer terug komen", en dreigend schudde hij zijn vinger. „Loop eens even naar de school op 't Pieterskerkhof, daar zit de Prijsbeheer- sching en die zegt dan wel, wat je mag rekenen." Met deze rechterlijke waarschuwing en den vaderlijken raad was de zaak afge daan. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijn land maakten heden bekend dat Woensdag 2 October a.s. schouw zal worden gedreven. Voor BELEGDE BROODJES CHR. VERPLANCKE VOORSTRAAT 12, Katwijk a/Zee DE BAKKER van de HEERLIJKE KOEKJES Geopend tot des avonds 12 uur Ook voor Uw ziekenbonnen is het adres: VOORSTRAAT 36 KATWIJK a/ZEE MELK BOTER KAAS Alleen 1ste soorten. (I.M.) KATWIJK AAN DEN RIJN. In zaal Fennes hield de Boerenleenbank haar 35e jaarvergadering o.l.v. haar voor zitter, den heer J. Rietveld. In zijn openingswoord herinnerde ae voorzitter er aan, hoe het jaar 1945 een zeer moeilijk jaar was geweest. Het is heden 35 jaar, dat de B.l.bank bestaat. De eenigste, die van de oprichting af nog in ons midden fc, is de secretaris, de heer J. v. d. Perk. De kassier, de heer Jac. Meyer, bracht hierna het financieel verslag uit. Enkele der belangrijkste cijfers uit zijn verslag zijn: ontvangsten spaargelden f 970.908.09, ont vangsten rekeninghouders f 2.305.729.39, aan geldkaarten werd ontvangen f 32.000, voor f 265.100 honderdjes werden ingeleverd. Ont vangen per giro f 194.298.60 en gestort f 176.956.70. Rente aan spaargelden werd uitgegeven f 11.702.06. Er blijft na aftrek van een bedrag voor te betalen belastingen een winst van f 2294.41. Per 31 Dec. 1945 was het aantal spaarders 1030, het aantal reke ninghouders 126. Het omzetcijfer over 1945 bedroeg f 10.415.857. De voorz. bracht den kassier dank voor zijn uitgebreid verslag. De heeren J. v. d. Perk, secretaris en P. v. d. Gugten, lid van den Raad van Toe zicht, werden herkozen. Spon en Wedstrijden KORFBAL. COMPETITIE CHR. KORFBAL BOND. Afdeeling Den Haag en omgeving. Ie klasse: V.E.O.—Pernix; D.E.S.—K.V.S. 2e klasse: Pernix nTonego I. 3e klasse: K.V.S. II—Fiks II; T.O.P. II— VJE.O. H; Excelsior IIIFluks I 4e klasse: Tonego II—Pernix IV (4.30 u.); Excelsior IVZeemeeuwen I; Tonego III— VJE.O. m. 4e klasse B. V.E.S. III—1T.OP. IV; Pernix VTonego IV. L.C.K.C. „Pernix". Pernix I speelt morgen haar voorlaatsten competitiewedstrijd en hoewel het kam pioenschap reeds een feit is, zal zij zeker trachten om ongeslagen te blijven. De Lei- denaren hebben tegen V.E.O. dan ook de beste papieren. Pernix II heeft een belangrijken wedstrijd voor den boeg, hetgeen blijkt uit onder- staanden stand van de kopgroep in deze afdeeling: gesp. gew. gel. verl. gem. p. T.OP. I 10 7 1 2 36—21 15 Pernix II 8 6 1 1 25—12 13 Tonego I 7 4 1 2 2512 9 Wint morgen Pernix H van Tonego I, dan is de kans op het kampioenschap wel zeer groot, zelfs bij gelijk spel heeft Pernix II een betere kans dan T.O.P. I. Pernix IV krijgt gelegenheid om revanche te nemen op Tonego II, maar de rood zwarten hebben hier den voorsprong. Ook Pernix II imoet tegen de Wassenaar- ders ^>elen. Het krijgt Tonego IV op bezoek, maar hier wagen we ons aan geen voor spelling. C.K.V. „Fiks". Morgen speelt Fiks I in Rotterdam in de Seriewedstrijden de z.g. „DIJFT" tegen DrV.S. (Utrecht), Ijsvogels (Den Haag) en Thor (Rotterdam). Fiks II speelt tegen K.V.S. II op het terrein aan den Hofdijk. LEIDSCHE SCHAAKCLUB „C AIS SA." Gisteren hield bovengenoemde club een goed bezochte ledenvergadering, o.l.v. den voorzitter, den heer Horree, die mededeelde, dat de door de Gem. Ambtenaren Schaak club tijdelijk aangegane fusie definitief is geworden en deze vereeniging thans is op genomen im „Caissa". Hierna werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester uitgebracht, welke een gunstig beeld te zien gaven. Be sloten werd meer aandacht aan de theorie van het schaken te besteden en met twee tientallen aan de competitie van den Leid schen Schaakbond deel te nemen. Het bestuur bestaat thans uit de heeren G. W. Horree voorz., H. E. Christiaanse, Comm. v. Mater., P. Vlugt secr.-penning- meester, Hartmanstraat 12, J. Wassenaar en A. van Laarhoven. Het speellokaal blijft gevestigd in het ge bouw van de Mij. voor Toonkunst: Rapen burg 12. DAMMEN. Hieronder volgen de uitslagen van de 2e ronde van de Katwijksche Damclub DK.C.: Ie Tiental om den beker: J. van ElkJ. Schoneveld 02; J. HouwerC. Durieux 0—2; W. Böttcher—H. Koelewijn 2—0; G. VarkevisserA. A. Vooys 11; J. Freke G. v. d Wiel 20. 2e Groep om den lauwer tak: C. de RuyterA. Hogewoning 20; C. ZandbergenC. D. Schoneveld 20; B. v. d. KampA. van Beelen 20. 3e Groep om den lauwertak: Am van BeelenA. Barnhoorn 20; A. BarnhoornJ. Boezaard 20; A. SchoutenG. Freke 20; G. PeetC. van Dijk 20; Am van BeelenA. Oexman uit gesteld. Uitslag le ronde C. van DijkA. Schouten 0—2 regl. R.C.L herdacht haar twintigjarig bestaan Met een feestavond in de Stadsgehoorzaal. Op opgewekte wijze heeft de voetbalver. „Raiclng Club Leiderdorp" haar vierde lustrum gevierd. De foyer van de Stadsge hoorzaal was geheel bezet, toen de voorzit ter van de feestcommissie, de heer A. J. de Vrind, in zijn openingswoord in 't bijzonder burgemeester en mevr. v. Diepeningen, den heer en mevr. Corts, den heer de Jong, den vertegenwoordigers van den L.V.B. en de scheidsrechtersver. een hartelijk welkom toeriep. De penningmeester van de club, de heer O. H. Voorma, werd gehuldigd, daar hij van de oprichting af voor de vereeniging heeft gewerkt. De heer Botermans sprak enkele woorden namens de leden en donateurs en overhan digde het bestuur een vereenigingsvlag. „De Mary's" hebben op vlotte en prettige wfjze de aanwezigen eenige uren bezig ge houden. De voetbalver. „T. en D." speelt Zater dagmiddag 3 uur op het U.V.S.-terrein aan den Wassenaarscheweg tegen een U.V.S.- Combïinatie. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden. Fokstieren 17, slacbt- s tier en 12; kalf- en melkkoeien 46; f 400 f 750; vlug; varekoeien 117. f 250400, mat; vette koeien f 350; pinken 48 f 200275, mat; graskalveren 71, f 80150, mat; nuchtere kalveren 25; vette schapen f 80110, mat; weide sohaipen 515, f 6080, tam; paarden 24; veulens f 200350; bokken en geiten 58. Kaasmarkt Leiden. Goudsohe kaas, le soort, f 1.311.41, idem 2e soort f 1.271.30; 74 partijen; Leidsche kaas f 1.271.32, 6 par tijen; handel traag. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 12 Sept. 1946. De opbrengst der stoomtreilers bedroeg heden f 89.052; motorloggers Kw 159 f 21.332, 86 f 9082, 79 f 3727; Zweedsche loggers GG 886 f 8973; kustviisschers Uk 53 f 232, 126 f 168, IJm. 213 f 172, 23 f 930, 215 f 134, 249 f 369; Kw 160 f 26. Aangevoerd werden 6800 kisten ver- sche haring en 400 kisten versche visch. NOTEERINGEN NEW-YORKSCHE BEURS. NEW-YORK, 12 Sept. (Reuter). Atch. Top. 92%; Baltimore 16; Can. Pacific 14%; New-York Central 17%; Pennsylvania 31%; Union Pac. 127%; Anac. Copper 37%: Bethl. Steel 92%; Chrysler 90; Gen. Electric 39%; Gen. Motors 55; Int. Nickel 31; Kenn. Copp. 43%; Packard 7%; Rep. Steel 28%; Shell Union 31; Standard Oil 65%; U.S. Rubber 59; U.S. Steel 71. Amsterdamsch Beurso verzicht Het talrijke buitenlandsche gezelschap dat zich gisteren op de galerij verdrong moet wel een goeden indruk hebben gekregen van de opgewekte stemming der beursbezoekers, doch daar bleef h»t bfj. De stemming van de effectenmarkt als zoodanig was aller minst opgewekt, want trager dan ooit ver liep de handel en beperkter dan ooit was de beleggingsvraag. Het niet te veronachtzamen herstel van Wallstneet maakte hier niet veel indruk, al mist een dergelijke ontwikkeling tenslotte haar uitwerking natuurlijk niet. De markt positie is op het oogenblik zoodanig, dat de blikken zich veel meer richten op het resul taat der besprekingen, die zullen uitmaken hoe en wanneer de Amer. hoeken weer open gaan, waarmee de markt iets van haar voor oorlogsche sfeer kan terugkrijgen die zij nog zoo sterk ontbeert. Wat gaat de minister van Financiën in Amerika bespreken, is een ander punt waar op de aandacht gevestigd is en met span ning wordt uitgezien naar a.s. Dinsdag als de begrooting aan de Kamer wordt voor gelegd. In afwachting van al deze gebeurte nissen was de beurs gisteren loom en weken de advïieskoersen niet van de noteeringen van Woensdag af. Alleen Kon. Olie had iets meer grond en werd vernomen op 380 (Woensdag 377). De omzet was Woensdag weer een stuk minder: aandeelen f 654.175.—. Obligaties bleven beneden f 1.000.000. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Barendrecht, 18 v. Port Arthur te Antw. verw.; Polytto, 12 v.m. v. New York te Ant- werpen en 14 te R'dam verw.; Orion, v. Ant werpen n. Perz. Golf, 11 v. Suez; Themisto, v. R'dam n. Calcutta. 10 v. Napels; Stad Haarlem, 12 v. R'dam n. Bagnoli; Kota Gede, uitr., p. 11 vjti. Kaap de Gata; Weltevreden, thuisr., p. 12 5 vm. Pantellaria; Kota Baroe, thuisr.. 20 te Suez verw.; Albert Cuyp, 10 v. Pernis te Valparaiso; Aldabi, v. B. Aires n. R'dam, 10 v. Rio de Janeiro; Fort Rensse laer, 10 van Saigon te Hong-Kong: Govert Flinek, 10 v. East London n. Port Elisabeth; Jan Lievens, 10 v. A'dam te Port Harcourt; Madoera, 10 te East London; -Noordam, 11 v.m. v. New York v. R'dam: Noesaniwi, 10 v. New Westminster te Batavia: Odysseus, 10 v. A'dam te Oran; Perna, 11 v. R'dam te Antwerpen; Prins Willem IV, 11 v. R'dam n, Montreal; Randfontein, v. Rotterdam n. Australië, 10 v. Marseille n. Genua; Water land, v. A'dam n. Buenos Aires, 10 v. Rio de Janeiro; Poelau Laut, 10 te Los Angeles; Salawati, 19 te Suez v. Basra n. Rotterdam; Maaskerk, 12 te Antwerpen v. West-Afrika n. A'dam; Stuyvesant, 11 te Plymouth van West-Indië n. A'dam: Venus, 11 v. Bourgas n. Istanboul; Aruba, 11 te Buenos Aires van Curagao;_ Castor, 11 te Paramaribo v. New York; Tiberius, 11 v. Paramaribo n. Trini dad; Cottica, 9 v. Baranquilla n. Port Limon; Oranjefontein, 14 te A'dam verw. v. Kaap stad; Klarenberg, 12 v. B. Aires te A'dam; Van de Velde, 12 v. B. Aires te Amsterdam. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 mj. KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.30 Matrozenkoor; 10.00 Spaansche zang; 10.45 Voordracht; 11.00 Zie kenbezoek; 12.03 Pianorecital; 12.30 Vaude ville-orkest; 13.00 Ned. Strijdkr.; 13.30 Ver volg 12.30; 14.00 Nieuwe platen; 15.15 Motor- rennen 16.00 Chopin; 16.30 Causerie; 17.00 Motorrennen; 17.15 Jonge kunstenaars; 18.00 Jaap Meyer; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Jaap Meyer; 20.00 Nieuws; 20.08 Pater de Greeve; 20.30 Richard Tauber; 20.40 Pa Pinkelman; 21.00 Koor; 22.00 Nieuws: 22.20 Avondgebed; 22.45 Klaas van Beeck; 23.15 Gram.; 24.00 Sluiting Programma voor Hilversum II (415 m). VARA. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram. VPRO. 10.00 Morgen wijding. VARA. 10.00 Voordracht; 10.35 Pianorecital; 11.05 Arbeidsvitaminen; 11.15 Cabaret; 12.00 Gram.; 12.30 Hebreeuwsche vioolcomposities; 13.00 Nieuws; 13.15 Metro- pole-orkest; 13.45 Saint-Saëns; 14.30 Radio Philh. Orkest: 15.30 Ramblers; 16.30 Men vraagt en wij draaien; 17.00 Voor de Jeugd; 17.30 Film; 18.00 Nieuws: 18.15 Kinderkoor; 19.00 Cello en piano. VPRO. 19.30 Bijbelver- telling; 20.00 Nieuws. VARA. 20.15 En nu.. Oké; 21.45 Boyd Bachman; 22.15 Cabaret; 22.45 Johan Jong; 23.00 Nieuws. VARA. 23Jê Schlagers; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3