MAÏZENA De nieuwe gemeenteraad ving zijn arbeid aan Sigarenwinkeliers sluiten 15 Oct. hun zaken U hebt geluk gehad DURYÉA In Valkenburg werd oude Iradiiie hersteld XIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG B SEPTEMBER 194€ Stadsnieuws Verscheidene leden hielden hun Maidenspeech Het stemmig zwart domineerde gistermid dag in de Leidsche raadszaal, in verband met de installatie van den nieuwen gemeente raad en op de publieke tribune was er meer belangstelling dan anders. Tal van nieuwe leden zetten hun eerste schreden in de politieke arena van de Sleu telstad, ruim de helft van de 37 raadsleden, waarvan alleen dr H. M. J. W. J. Kortmann op het appèl ontbrak, terwijl de heer C. J. Piena, het dertiende lid van de fractie van de P. v. d. A., nog officieel moet worden be noemd. Ook hier gold de regel van nieuwe heeren, nieuwe wetten, want de fracties waren op geheel andere wijze in de zaal ingedeeld dan bij den noodgemeenteraad. Links van den voorzitter waren de leden van de Kath. Volkspartij, de Prot. Chr. fractie en de P. v. d. Vrijheid gezeten en rechts van hem had den zich de leden van de P. v. d. Arbeid en de C. P. N. om de tafel geschaard. Burgemeester van Kinschot begroette allen hartelijk in een korte toespraak, waarin hij als zijn overtuiging uitsprak, dat de leden hun beste krachten zouden geven tot welzijn van de Sleutelstad en voorts wees op de groote verantwoordelijkheid van allen. Wij leven, aldus jhr van Kinschot, onder den druk van de financieele omstandigheden, waarin de stad verkeert, doch deze heeft een goede traditie, nl., dat zij de nooden van de geheele burgerij wemscht te bestrijden, waarbij de voorzitter speciaal den nadruk legde op het huisvestingsprobleem. Spr. be sloot zijn kernachtige rede, welke door allen met instemming werd beantwoord, met de verzekering te geven alles in het werk te zullen stellen om op prettige wijze met de zen raad samen te werken. Een wethoudersverkiezing zonder het af leggen van verklaringen zou ook nu on denkbaar zijn geweest en nauwelijks had de burgemeester dit punt aan de orde gesteld, of de heer van Weizen (comm.) vroeg het woord om namens zijn fractie te verklaren, dat de uitslag van de verkiezingen, welke een duidelijke verschuiving naar links had den te zien gegeven, zeker aanleiding was, dat ook zijn fractie in het college van B. en W. moest worden vertegenwoordigd. De com munisten steunden wel de candidaten van de P. v. d. A. en de K. V. P., doch konden hun stem niet geven aan den candidaat der Prot. Chr. fractie, omdat men deze zag als be staande uit twee partijen met de A. R. als drijfkracht en in hun candidaat kon men daarom geen vertrouwen stellen, als zijnde een waarborg voor uitstrevende politiek. Mr. C. J. Woud stra, de Prot. Chr. fractielei der, liet het er niet bij zitten en in zijn maiden speech diende hij den communist keurig van re pliek. Hij achtte de verklaring wel belangrijk, doch ondemocra tisch en ingege ven door een an tieke opvatting, temeer waar zij al meer betoogen democratisch te willen zijn. Met grooten nadruk sprak de heer Woudstra uit, dat zijn fractie één fractie optreedt en dus niet gezien moet worden als afzonderlijke A. R. en C. H. leden. Gezien de houding der communisten, maakte spr. een voorbe houd t.a.v. de verkiezing van comm. leden in de commissies, doch vóór deze stemming wenschte de heer Woudstra nog op te mer ken, dat de Prot. Chr. fractie de comm. groep recht zou laten wedervaren en niet als ,,1'enfant negligeable" zou beschouwen, zooals de comm. zijn fractie doen. De heer van Weizen nam hier dankbaar nota van. De heeren D. J. van Dijk en Th. B. J. Wilmer verklaarden namens de fracties van de P. v. d. A. en K. V. P., dat de samen stelling van den raad met zich medebracht dat de drie groote fracties in het college zouden worden vertegenwoordigd en wel zoo, dat dit zou bestaan uit 2 leden voor de P. v. d. A. en voor de K. V P. en Prot. Chr. elk één. De uitslag van de stemming was, dat de heeren Menken en van Schaik 35 stemmen verkregen, de heer Jongeleen 33 en de heer v. d. Kwaak 29. Leiden heeft dus zijn college op breede basis, hetwelk wij met instem ming begroeten. De drie herkozenen hebben in het verleden reeds getoond hun krachten ten volle te willen geven voor onze stad en wij twijfelen er niet aan, of de heer v. d. Kwaak zal dit eveneens gaarne willen doen. Hij zal dan ook zijn plaats in het college zeker waard blijken te zijn. Bij het voorstel tot het beschikbaar stel len van gelden voor verbetering van den Zoeterwoudschen Singel en Zijlsingel, vroeg de heer Aalbers (K. V. P.) om verbetering van de Rijn. en Schiekade, hetgeen weth. Jongeleen toezegde, zoodra overeenstemming wordt bereikt met de bewoners van dezen weg over het afstaan van grond, voor hun woning gelegen. Z.h.st. aangenomen, even als de voorstellen voor gelden voor het ma ken van twee bergplaatsen bij de Brand weerkazerne en voor twee motorrijwielen ten behoeve van de politie. Bij dit laatste voorstel was het mr dr Knol (Prot Chr.), die zich afvroeg, of het verdee- len der benoodigde gelden over een termijn van 5 jaar wel de juiste methode is, omdat men hierdoor de lasten naar de toekomst verschuift. De heeren van Dijk (P. V. d. A.), dr Knut tel (comm.) en van Iterson (Prot. Chr.) achtten het niet correct, dat het voorstel tot herstel van de Patersbrug nu in den raad kwam, terwijl de brug reeds bijna klaar was. Weth. Jongeleen erkende dit, al mag deze „vergissing" Gemeentewerken niet wor den aangerekend, omdat het besluit reeds vorig jaar was genomen, waar de brug be hoort tot de 4 bruggen, welke door de bezet tende macht zijn vernield. Op een desbetref fende vraag van den heer Schüller bij het voorstel tot straataanleg bezuiden de Toma- tenstraat, antwoordde deze wethouder, dat een overgang der N.S. hier veel te kostbaar zou zijn en dus niet verantwoord. It.-adm. Helfrich bezocht heden de M.O.D.-kazerne Luitenant-admiraal Helfrich, bevelhebber der Ned zeestrijdkrachten, vergezeld van zijn adjudant. lt. ter zee 1ste kl. von Freitag Drabbe. heeft hedenmorgen een bezoek ge bracht aan de M.O.D.-kazerne aan het Noord einde. Adm. Helfrich werd verwelkomd door den chef van de M.O.D. kapt.-lt ter zee, B. C. Mahieu en den commandant van de kazerne, lt. ter zee 1ste kl W. F. Huyding. Vervolgens maakte adm. Helfrich kennis met de dienstdoende officieren die voor het ge bouw stonden opgesteld, waarna hij het ge bouw in oogenschouw nam. Mr. C. J. WOUDSTRA J. SCHÜLLER Het voorstel tot het vaststellen van een partieel uitbreidingsplan „Industrieterrein Trekvliet", stuitte bij den heer Schüller (P. v. d. A.) op hygiënische en stedebouwkun- dige bezwaren. Spr. begreep niet, waarom het 7 maanden heeft moeten du ren om dit voor stel in den raad te brengen en maakte bezwaar tegen het beper ken van terrein voor woning bouw. Aan de hand van rap porten van het meteorologisch Instituut, betoog de de heer Schül ler, dat Leiden straks onder den rook van dit in dustrieterrein komt te liggen. Spr. drong er bij den wethouder op aan het voor stel terug te ne men en een an der goed liggend industrieterrein op te zoeken. De heer Hendriks (Prot. Chr.) sloot zich bij de bezwaren van den heer Schüller aan en achtte de verkeersregeling, welke hier- dopr zal ontstaan, niet in het belang der stad. De heer van Dijk (K. V. P.) steunde het voorstel, evenals de heer Kinetsch (Prot. Chr.) die echter den wethouder in overwe ging gaf te onderzoeken om voor dit terrein de hinderwetaanvragen te laten vervallen. Weth. Jongeleen sprak zijn verwondering uit over de bezwaren, welke naar voren wa ren gebracht. Dit tersein ligt gunstig, heeft alle mogelijke verkeersaansluitingen en spr. bestreed de meening van den heer Schüller inzake de windrichtingen, terwijl het plan architectonisch geheel verantwoord is. De wethouder gaf de verzekering, dat Gemeen tewerken zoo snel mogelijk zal trachten het plan uit te werken en vroeg den raad het plan aan te nemen, omdat bij afwijzing vol gens den wethouder onnoodig uitstel zou worden verkregen. De heer Schüller repliceerde, doch bleef bij zijn bezwaren, aangezien de ontwikkeling der stad ermede gemoeid is. Ook de heer Hendriks handhaafde zijn standpunt. Weth. Jongeleen zeide nog, dat hij het ver zoek inzake de Hinderwet in overweging zou nemen en Leiden zijn industrie niet zoo ver buiten de stad kan brengen, dat men ze kwijt raakt. Het voorstel werd tenslotte aangenomen met de stemmen van de heeren Schüller (P. v. d. A.), Hendriks, v. Iterson, Robbers en Woudstra (allen Prot. Chr.), tegen. Het voorstel tot verbouwing der Meisjes- H.B.S. werd na enkele opmerkingen z. h. st. aangenomen. De rondvraag bracht enkele kleine zaken aan de orde. Weth. D. v. d. Kwaak door de Professorenwijk gehuldigd In verband met zijn benoeming tot wet houder is de heer D. v. d. Kwaak gisteravond te zijnen huize door het volledig bestuur van de „Professorenwijk", namens de leden gehuldigd. Bij monde van den 2en voorz., den heer J. Cuperus rs de heer v. d. Kwaak toegesproken en met zijn benoeming geluk- gewenscht. De heer Cuperus wees erop, dat het ook voor de Professoren wijk groote vol doening heeft gegeven, dat haar voorz. tot dit ambt is geroepen. Den heer v. d. Kwaak kennende verwacht hij, dat deze zich met volle toewijding en plichtsbesef aan het ge meentebelang zal wijden. Met een enkel woord heeft de heer v. d. Kwaak voor deze onverwachte hulde bedankt, waarbij hij ver klaarde, dat hij ook de Professorenwijk als voorz. trouw zal blijven. In den loop van den avond werden nog vele toespraken gehou den en geschenken overhandigd door leden van de „Professorenwijk". v. Daalen (den Bosch) behaalt den nat. schermtitel Van den Ned. Politie Sportbond De Nationale scherm wedstrijden op sabel van den Ned. Politie Sportbond werden gis termiddag voortgezet met de partijen om den persoonlijken titel. In de le afd. waren 8 deelnemers en hier won de heer v. Daalen uit 's-Hertogenbosch op fraaie wijze al zijn partijen. De heeren Verzijden en Pol, beiden uit Leiden, behaalden eveneens een uit stekend resultaat, n.l. 5 gewonnen partijen, waardoor zij volgend jaar in de hoofdafd. zullen uitkomen. De strijd in de 2e afd. was nog feller. De heeren Guiran, Den Bosch, Vermeer, Leiden en Endlich, Haarlem, wisten elk van de 8 partijen te winnen. De heer Guiran ontving echter de minste treffers en werd winnaar. Na afloop dankte de wedstrijdleider, de heer Gijsberti Hodenpijl, de deelnemers voor hun meer dan sportieve houding, waarna comm. Meyer met een toepasselijk woord de prijzen heeft uitgereikt. De gedetailleerde uitslagen luiden: le Afd.: 1. en kamp. op sabel 1946 Van Daalen, Den Bosch, 7 gew. partijen. 2. Ver- zijden-, Leiden, 5 gew. part. 3. Pol, Leiden, 5 gew. part. 4. Rempt, Velp, 3 gew. part. 5. Straathof, Velp, 3 gew. part. 6. Van der Corput, Den Bosch, 3 gew. part. 7. Harks, Den Bosch, 1 gew. partij. 8. Mol, Den Bosch, 1 gew. partij. 2e Afd.: 1. Guiran, Den Bosch, 6 gew. part. en 18 ontv. treffers; 2. Endlich, Haar lem, 6 gew. part. en 19 ontv. treffers; 3. Ver meer, Leiden, 6 gew. part.; 4. Post, Deven ter, 5 gew. part.; 5. Bloemzaad, Leiden, 4 gew. part.; 6. Van Elmt, Velzen, 3 gew. part.; 7. Koobs, Deventer, 3 gew. part.; 8 Brinkhof, Deventer, 3 gew. part.; 9. v. Hilten, Leiden, 0 gew. part. DOODSTRAF TEGEN LIMBURGSCHEN „GRAAF" GEËISCHT De proc.-fiscaal van den Bijz. Raad van Cassatie heeft 'gisteren tegen graaf De Mar- chant et d'Ansembourgh, in bezettingstijd Commissaris in de provincie Limburg, de doodstraf geëischt. Het Bijz. Gerechtshof te Den Bosch had hem tot 15 jaar gev straf ver oordeeld. Indien tabaksdistributie niet beter wordt Hoe het thans verder in onze branche moet, is onbekend, wel weten we, dat de toestand op het oogenblik onrustbarend slecht is. De winkelier moet de slagen in- casseeren van Rijksbureau en cliënt en dit wordt onhoudbaar, aldus de heer H. v. d. Broek, 2e voorz. van de Gew. Vakgroep v. détaillisten in tabak en tabaksfabricaten, in een gisteravond in „Rehoboth" te Leiden gehouden protestvergadering. De heer Mül- ler uit Voorschoten, die de besprekingen in leidde, ging dieper op deze zaken in en trok te velde tegen de slechte verdeeling van de rookartikelen. In het radiopraatje van den heer Polak werden verschillende oorzaken genoemd, zooals: stakingen en vacantie, maar zijn dit wel de hoofdredenen? De heer Müller merkte voorts op, dat hij het Rijksbureau van Tabak en Tabakspro ducten voor een afdoende regeling het groot ste struikelblok acht. Na vele debatten werd het bestuursvoor stel om een telegram naar den minister te zenden aangenomen, hetwelk luidt: Het Gew. Leiden v. d. Vakgroep détail, van tabak en tabakspr. protesteert ernstig tegen den chaotischen toestand bij de ta baksdistributie en dringt er met klem op aan, gehoor te geven aan de noodzakelijke verbetering hiervan, aangezien de toestand zoowel voor de rookers als voor den détail list ondragelijk is geworden. Het wijst er met nadruk op, dat bij voortduring van deze toestanden de détaillisten 15 October a.s. hun zaken sluiten. Dit protest werd tevens in meer uitgebrei- DE HEER A. P. A. ESKENS PLOTSELING OVERLEDEN Hedenmorgen zs plotseling overleden de heer A. P. A. Eskens, in leven oud-hoofdin- spect. van Politie te Leiden. De heer Eskens werd geboren 10 Dec. 1879, en trad op 24 April 1904 als inspecteur v. Politie in dienst te Leiden. Op 1 Maart 1930 werd hij hoofd inspecteur, terwijl hij op 1 Jan. 1937 werd gepensionneerd. Jarenlang was hij chef van de afd. Bijzondere Wetten den vorm naar het Rijksbureau gezonden en voorts zal men trachten hier de geheele vakgroep achter te krijgen. Neemt de vakgroep echter een afwijzende houding aan, dan zal men zich in verbin ding stellen met den voorz. van alle af- deelingen en gezamenlijk tegen dezen wan toestand stelling nemen. Leiden moet hiet hier de kat de bel aanbinden en krasse maatregelen nemen, want naar wij in deze vergadering nog vernamen, zal de sigaret ten toewij zing voor de winkeliers in October nog minder worden. DISTRIBUTIEVARIA. Morgen moeten kamerverhuurders, wonen de in straten beginnende met de letters A, B, C, D, E en F, him a an vraag -formulieren voor rantsoenbonnen vaste brandstoffen in leveren. als Uw Isfefanciw nog net s*o pi Maizena Duryea voor U heeft kunnen: zijde leggen. Oe aanvoer is nog Ups maar iedereen wil het hefchen. Hei oude vermaarde merk Toiletzeep of Huishoudzeep? Wat zal het zijn? U boft, indien U Sunlight- zeep op Uw bon kunt krijgen. Wilt U toilet zeep, vraag dan naar Lux Toilet Zeep. Iets beters kunt U niet op Uw zeepbon nemen(Ing. Med.) Brandstof voor kamerhuurders en pensiongasten Binnenkort worden formulieren uitgereikt. Dezer dagen zullen de distributiediensten formulieren M.D. 333—22 uitreiken, waar mede de brandstoffen moeten worden aan gevraagd voor kamerhuurders en pension gasten. Alle aanvragen moeten zoowel door den verhuurder als door de huurders wor den ingevuld en binnen een nader aan te geven tijdvak bij den distributiedienst wor den ingediend. De kamerverhuurder-pen sionhouder moet dan de tweede distributie- stamkaart van alle kamerhuurders/pec^ibn-» gasten medebrengen. De distributiedienst reikt voor de eerste periode (1 Oct.15 Jan.) vijf rantsoenbon nen, elk voor een eenheid brandstoffen per verhuurd woongedeelte, uit. Indien een daarin ver blijf houdend persoon vóór of op 1 Oct. 1881 is geboren. Is dit niet het ge val, dan worden per verhuurd woonge deelte drie rantsoenbonnen verstrekt, welke het eigendom zijn van den kamerhuurder- pensiongast. Voor pensionbedrijven, waarin zich minstens twee verhuurde woongedeel ten bevinden, die niet anders dan centraal kunnen worden verwarmd, kan onder om standigheden een toeslag voor centrale ver warming worden verstrekt. Deze toeslag moet bij de Brandstoffencommissie werden aangevraagd. Onder bovenvermelde regeling vallen niet de pensions met tien of meer gasten, daar hierover de Brandstoffencommissie beslist. SALARIEERING ONDEROFFICIEREN Het Kamerlid Vermeer heeft den Minister van Oorlog verzocht regelingen te treffen voor onderofficieren, die hun burgerlijke verplich tingen niet kunnen nakomen, omdat hun sala ris lager lig dan hetgeen zij in de burger maatschappij verdienen (Reeds in een deel der vorige oplaeg vermeld.) VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 11 Sept. De totale besomming der stoomtreilers met versche haring bedroeg heden f 12.152. De opbrengt der stoomtreilers met versche visch bedroeg f 22.154; motorlog- gers KW 127 f 12.626; 2 f 21.450; kustvisschers IJM 207 f 178; 202 f 178; 243 f 212; 318 f 52; 1119 f 80; KW 109 f 59. Aangevoerd werden 2300 kisten versche haring en 350 kisten versche visch. MARKTBERICHTEN. KATWIJK a/d RIJN. 11 Sept. Groente veiling. Waschpeen le soort f7,50—f 16, 2e soort f4,10—f6; stamboonen f 16—f57; kroten le soort f8—f 10; gele kool f 10—f 16; groene kool f8f 15: uien f6f 6,10; snijboonen f 14—f39 andijvie f3,50—f3,60; sla le soort f2,60—f4,20, 2e soort f 1—f2; tomaten f 25— f41, alles per 100 kg; bospeen f7—f17; soepgroenten f 3—f 3,80 per 100 bos; bloem kool la f77f88, le soort f 50—f 76, 2e soort f28f 42, 3e soort f13f 14; meloenen f 19f 43 per 100 stuks. De jaarlijksche paardenmarkt trok weer belangstelling Een eeuwenoude traditie is gisteren in Valkenburg weer in eere hersteld. Valkenburg, een kleine gemeente slechts, maar met een naam, die klinkt als een klok. Zijn daar in de laatste jaren niet opzien barende opgravingen gedaan, waardoor de prae-historische tijd in allerlei voorwerpen weer naar voren kwam? En bezit Valkenburg niet een vliegveld, waarop verleden jaar kostbaar voedsel uit Engelsche vliegtuigen neerkwam? Om nog maar niet te spreken over de hoogwaardig- heidsbekleeders, die op dit vliegveld aan kwamen en weer opstegen. Toch bedoelen wij op iets anders even de aandacht te vestigen. De jaarlijksche paar denmarkt, die op een ongeveer 1000-jarig bestaan kan bogen, werd gisteren weer ge houden. Tijdens de bezetting is er niets van gekomen en de Valkenburgsche bevolking gevoelde dit als een ernstig gemis, temeer, daar deze markt gepaard ging met de viering van Koninginnefeest. BEURS VAN AMSTERDAM Off. not medegedeeld door de Ver voor den Effectenhandel S bieden laten ged en bieden t ged en laten S stopk WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1946 OBL1G ATIëN V.K. 2.30 u. A'dam l 37 3% 102A Haag I 37 ..3% io3% N. Holland II 38 3 io 102* Rotterdam 37 3% 102V4 102A Utrecht II 37 3% i03 10 Fr. Gr on. Hyp 3 101% Holl Hyp 3% 100V2 100% Ned Hyp. 3% ioi 1007/b Rotterd. Hyp 3% 100%§ IC0%* N.Ned.Am.Hyp. 5 127 126% Rergh Jurg 3% 102% 102 A Leverszeep 3% 103 Bataafsdie 3% ic2% 102% NI Spoorw 37 3% 60* Sem Cheribon 5 34% A.K.U3% 101% Werkspoor 3% '03* A FONDSEN Staatsleenlngen Nederland f 1000 1940 n 4 101% met belasting 4 oi%* f 1000 1941 3% 101% 101% 1937 3 ioi» 101% 1938 3—314 103 102H N W S 214 84% IOO Spaarrcert 101" 101A N. tel. 1000 97 A3 10014 100 Diversen. N. Hand. Mij eva 115* 116* A.K.U119V' 118 Van BerkeQ no% 90- Calvé C. v. A. 1451/3 141% Centr Suüker Mij 190-, 1'9 Fokker A 262 264 Lever Br C.V.A. 251 2?4 Philips A 291* r 91V Kon. Petroleum 37e* 377* A'diaim Rubber 179* ]84* Bandar Rubber.. 12,* i27V: Deli Bat Rubber 121* '2£* O. Java Rubber 95* S9* Serbadji Rubber 16 89 Holl. Am. Lijn 129% 31 K.N.S.M 155 16:* N. Scheepv. Unie 128V Rott Lloyd us Mij. Nederland.. 130 H.V.A266' Java Cult. Mij 126 N. I. Suiker Unie 1J0 Deli Bat. Tabak 135 Deli Mij Tabak.. 149 Senembah Tabak 135 AANDEELEN A'diamsche Bank 1:8% •28' Holi. Bank Un*e 196% lfif 121% 132 270% 46* Incassobaink 1331/2 133* Rott. Bank Ver. 135* Twentsohe Bank 140% N. West. Hypb... so§~ Gelder Zoon 108% 108* Int. Beton i?o/ 115 Hoogoven C.v_A. 120% 120 Ned. Gist 353 741 Ned Kabel 24' 236 Nijma 192% <90% Rott Droogdok.. 259% '60 Stokvis 138 ^37% Stork Co 11934 118% Werksfc>oor nef Wilt. Feyenoord 147% 142* Wyers i?8 ^40 A.N.I. Electr Mij 120' N.I. Gas Mij 132V2* 31%* Int. Cr Hand.v. 132» 133 Linde Teves 117 118% Billiton 2 370% Oost Borneo pr. 15c? ]62t Banjoewangti thee 27§ 30§ Sedep thee 146 149 A'dam Ballast np+ Gem Eigendom 145% Houth W Pont 118% 118 Thomsons Haven 140? Sabang Haven Deli Spoorweg 45% *4% Ned. I. Spoorweg "6 35% Madoeratram Sem Cherib tram 135 13% Nat Herstel 101% GELDKOERS. Prolongatie 2% 3% Zoowel het een als het ander was er gisteren en aan alles in het dorp was dit duidelijk te merken. Op het „marktterrein" was het een enorme drukte. Daar stonden circa 200 paarden en veulens van allerlei slag en er omheen biedende en lovende boeren en kooplieden. Geen kat in de zak, is de leus van den koop man en zoo kon men prima paarden ook in vollen draf bewonderen. Kreeg je honger, welnu, visch, fruit, koek, enz. was er volop te krijgen, zelfs ook nog wel een pakje Amerikaansche sigaretten, al verwachten we, dat de koers op de paarden markt lager gelegen zal hebben. Dat kon je trouwens niet zoo erg gemak kelijk aan de weet komen, zelfs de heer Bol, de marktmeester kon ons hierover niet in lichten. Wel verwachtte hij, dat de paarden markt gaandeweg zal terugloopen, gezien het gebruik van de auto's. De opkomst voor deze markt had hij echter grooter gedacht. Maar alzoo niet burgemeester De Wilde, die we ook nog even spraken. „Precies wat ik had gedacht", was zijn bescheid, en hij was tevreden. Wal de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m>. NCRV. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 8.00 Nieuws; 8.15 Morgenconcert; 9.00 Gram.; 9.30 Hay dn en Mozart: 10.30 Morgendienst; 11.15 Zang en piano; 12.00 Verzoekprogram ma; 13.00 Nieuws; 13.15 Sextet; 13.55 Fluit; 14.20 Schrijvers; 14.40 Indische muziek; 15.15 Omroeporkest; 16.00 Declamatie: 16.30 Dom stad Strijkkwartet; 17.15 Fritz Kreisler; 17.30 Ensemble en orgel; 18.30 Nederl. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.15 Ned. Bachvereen.; 19.40 Leeslamp; 20.00 Nieuws; 20.08 Radio Philh. Orkest; 21.05 Oude Testament; 21.30 Kamer muziek: 22.00 Nieuws; 22.45 Avondoverden king; 23.00 Orgel- en koraalwerken v. Bach, Handel, Mozart; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum n )(415 m). VARA. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 8.00 Nieuws: 9.00 Dvorak. VPRO. 10.00 Morgen wijding. VARA. 10.30 Ziekenbezoek 10.45 Zang en piano: 11.15 Voor de vrouw; 11.30 Eddy Walis. AVRO. 12.00 Kamermuziek; 12.35 Skymasters: 13.00 Nieuws; 13.15 Septet; 14.00 Kookkunst: 14.20 Kamerkoor: 15.00 Orgel; 15.30 Hoorspel. VARA. 16.00 Orgel; 16.30 De school is uit; 17.00 Opera; 17.30 Accordeon Orkest; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianoduo; 18.35 Muzikaal Babbeltje. VPRO. 19.30 Predikants- werk; 20.00 Nieuws; 20.05 Cantate; 20.30 Lezing. VARA. 21.00 Ramblers; 21.30 Mén vraagt en wij draaien; 22.15 Jazz. VPJt.O. 22.40 Avondwijding; 23.00 Nieuws; 23.16 Rachmaninoff; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3