Hytibenóes Burgemeester v. Kinschot onthult gedenksteen Wit UWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 9 SEPTEMBER Stadsnieuws Ter herinnering aan de ramp in de Alexanderstraat in tegenwoordigheid van vele blangstel- lenden is Zaterdagmiddag in den gevel van een der herstelde woningeen, in de Alexan derstraat, welke bij het bombardement van 10 Dec. 1944 werden verwoest, als herinne ring aan deze ramp door burgemeester jhr mr F. H. van Kinschot een eenvoudige ge denksteen onthuld. Met den burgemeester, die vergezeld was van zijn echtgenoote, waren ook aanwezig de heeren weth. J. C. van Schaik, de ge meente-secretaris, mr J. Bool, deken Homulle van de St. Jozef-parochie, architect C. Pon sen, H. Lombert, secr. van „De goede wo ning", afgevaardigden van zustervereenigin- gen, aannemers, e.a., die allen door den voorzitter van de woningbouwvereniging „Ons Belang", den heer J. J, Gerritsen, wel kom werden geheeten. Spr. bracht de gebeurtenissen van den droevigen Decemberdag in herinnering, waarbij in de Alexanderstraat 7 dooden wa ren te betreuren en verzocht een minuut stilte te betrachten ter nagedachtenis van de slachtoffers. Gelukkig, aldus vervolgde spr., zijn de woningen thans weer bewoonbaar en hij bracht den autoriteiten dank voor hun me dewerking bij den wederopbouw, evenals den architect en den aannemers, door wi^r harmonieuze samenwerking met het bestuur tal van moeilijkheden werden opgelost. Burgemeester van Kinschot herdacht in sobere bewoordingen de omgekomen bewo ners en hun nabestaanden, wien hij kracht toebad om het kruis te dragen, dat hun met de ramp was opgelegd. Hij sprak tevens den wensch uit, dat de band tusschen de le den van de woninbouwvereenigingen onder ling versterkt moge worden, want, zoo be sloot de burgemeester, een goede buur is nog steeds beter dan een verre vriend. Hierna ging jhr van Kinschot over tot ont hulling van w°lke tot .opschrift draagt- Jei-cuiwer 14*Hi ;or strijd verlc 7 September 1946 Door vlijt herboren. Tenslotte heeft de heer J. J. v. Zonneveld STRAATAANLEG EN WEGVERBETERING. In verband met den bouw van de woningen op het terrein ten Zuiden van de Tomaten- straat zullen eenige straatgedeelten in deze omgeving moeten worden aangelegd, waar voor B. en W. den Raad een crediet vragen van 59.000. Ten behoeve van verbetering van het wegdek van den Zoeterwoudschen Singel tusschen Jan van Houtbrug en het Sport terrein van den Zijlsingel verzoeken B. en W. den Raad een bedrag van 5500 beschik baar te stellen. voorz. der buurtclub, woorden van dank ge sproken voor de spoedige hulp, waarna hij een krans aan den steen hechtte. Nadat twee coupletten van het Wilhelmus ten gehoore waren gebracht, begaf het ge zelschap zich naar de school aan den Mare- singel, waar thee werd geserveerd. ZOMERFEEST „WESTERKWARTIER" Zaterdagmiddag hebben de kinderen der speeltuinver. „Westerkwartier", onder be gunstiging van mooi weer, hun jaar lij ksch zomerfeest gehouden. Alvorens de spelen op het D.o.c.o.s. terrein een aanvang namen, trok een lange kleurige kinderstoet met het vaandel van ,,W. K." en vlaggen en vooraf gegaan door den geluidswagen welke vroo- lijke wijsjes liet horren, door de straten van het Haagwegkwartier. In de sprookjesafdee- ling trok vooral Roodkapje met aan haar arm een mandje met heerlijke vruchten en wijn de aandacht, zelfs de „wolf" ontbrak niet. In den optocht kwamen vele mooie groepen voor, vooral de propagandaclub mocht er wezen. Uitslag optocht: 1ste prijs-groepenkalief; lste prijs mooiste groep „Roodkapje"; 1ste prijs komische groepen: „Russische" boer. Voorts werden nog 9 prijzen toegekend. Hierna namen de wedstrijden hardloopen, touwtrekken enz. een aanvang. Ook aan deze wedstrijden waren voor de jongens en meisjes fraaie prijzen verbon den. De kinderen kregen onder het spelen een heerlijke tractatie, terwijl na afloop van de wedstrijden de heer H. Kienjes een woord van dank sprak aan allen die hadden meegewerkt voor het welslagen van dit feest. In het geheel namen 450 kinderen aan den optocht en wedstrijden deel. Het was voor de jeugd in de omgeving van den Haagweg een heerlijke middag, en het be stuur kan dan ook met voldoening op het zeer geslaagde zomerfeest terugzien. HU, JOH, DE MOTORPOLITIE! Op 3 Juni j.l. besloot de gemeenteraad 2200 uit te trekken voor den aankoop van twee motorrijwielen zonder zijspan ten be hoeve van de politie. Nu er echter weer zijspanwagens te koop zijn stellen B. en W. den Raad voor op den kapitaaldienst der gemeentebegrooting een bedrag van 4600 te plaatsen, benoodigd voor het aanschaffen vaci twee motorrijwielen met zijspan. DE PATERBRUG WORDT HERSTELD. De Paterbrug, welke in den bezettingstijd werd afgebroken, kon na de bevrijding nog niet worden hersteld, omdat de Doelen- kazerne voor de interneering van politieke delinquenten werd gebruikt en aanleg de kans op ontvluchting zou vergrooten. Waar de Doelenkazerne weer haar vroegere be stemming heeft ontvangen en de Paterbrug nog steeds een belangrijke schakel vormt tusschen den Witte Singel en het stadscen trum, geeft het college van B. en W. den gemeenteraad in overweging 5000 te votee- ren voor het herstel van deze brug. f n <ie Omstreken ALPHEN a/d RIJN. Dezer dagen vond de openbare aanbeste ding plaats voor den bouw van 18 arbeiders woningen voor de vereeniging „Volksbelang' aan de Goeman Borgesius- en Jan Nieuwen- straat, welke zijn ontworpen door architect W. B. Kroon. Er waren 40 inschrijvingen, waarvan de hoogste was J. F. P. Jansen, Nieuw-Vennep, 230.767 en laagste S. Tromp, Alphen 179.400. De laagste inschrijver bleef per huis nog ongeveer f 1000 boven de 1 grooting. Dezer dagen herdacht de heer P. C. Ooststroom zijn 25-jarig jubileum in dienst van de bakkerij fa. Jac. van Vliet en Zonen aan de Hooftstraat. In een open landauer werd naar het bedrijf gereden, waar in de versierde bakkerij de oudste firmant, de heer S. van Vliet, het woord voerde. Spr. roemde het aanpassingsvermogen en de plichtsbe trachting van den jubilaris, met wien het steeds een genoegen was te werken. Namens de firma werd een electrische klok en een enveloppe met inhoud aangeboden. De echt genoote van den jubilaris ontving bloemen. Namens het personeel getuigde een oud gediende, de heer P. Kroon, eveneens van de waardeering voor den jubileerenden col lega en deze overhandigde een fraaie huis kamerlamp. Door de gladheid van het wegdek kwa men op den Kortsteekterweg een militaire vrachtauto en een luxe D.K.W. met elkaar in botsing. Het passagiersauto'tje moest het ontgelden en werd flink gekraakt. Persoon lijke ongevallen hadden niet plaats. Op den hoek BloemhofstraatAarkade botsten een motorrijder en de 70-jarige wiel rijder F. Schm. met elkaar doordat het uit zicht belemmerd werd. De wielrijder bekwam een bloeduitstorting in de linkerknie, waar voor dr v. E. eerste hulp verleende. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd. Bij de Heulbrug reed de motorrijder v. E. met groote snelheid uit de bocht. Via een brugleuning kwam de man met zijn duo passagier en motor in het water terecht. Lichamelijk letsel bleef beperkt tot een vrij diepe vleesohwond, waarvoor dr v. W. eer ste hulp verleende. De duo-rijder kwam met den schrik vrij. HAZERSWOUDE Op vertoon van stamkaarten met eind cijfer 4 kunnen schoenenbonnen worde_n af gehaald, bij het agentschap v.d. distributie- dienst te Hazerswoude dorp op a.s. Woens dag 11 Sept. de letters A.L en Woensdag 18 Sept. de letters MZ en voor Hazerswou de Rijndijk op a.s. Donderdag 12 Sept. de letters AL en Donderdag 19 Sept. de letters M—Z. Uitreiking bonkaarten voor zwaren ar beid en rantsoenbonnen brood voor oogst- toeslag en rantsoenbonnen zeep voor vuilen arbeid vindt plaats te Hazerswoude Rijndijx op Woensdag II Sept. a.s. van 9.1515 uur en te Hazerswoude Dorp op Donderdag 12 Sept. a.s. van 9.1515 uur. Medebrengen volledig ingevulde formulieren, alsmede alle stamkaarten der betrokken personen. Onder groote belangstelling hebben de schoolkinderen hun Oranjefeest mogen vie ren. Op het schoolplein der Chr. School heb ben zij di-v. kinderspelen gedaan, en tevens werden zij ruim getracteerd. 's Morgens hebben de kinderen van de kleuterscholen een rondrit gemaakt op versierde wagens. De Chr. Oranje Ver. heeft deze week vier filmvoorstellingen gegeven aan haar leden. De film „Vrij en Onverveerd" werd Gedraaid, welke zeer in den smaak viel bij de K AT WIJK a. d. RUN. Ate een donderslag aan den helderen hemel kwam j.l. Donderdag het bericht van het Bedrijfsschap voor Groenten, dat met ingang van 5 Sept. geen doorgedraaide pro ducten meer naar Duitschland zouden gaan en dat doorgedraaide afwijkende producten niet worden vergoed. Algemeen vreesde men, dat dit van invloed zou zijn op de prijzen in de eervolgende dagen, 't Is nogal meegeval len. Er is zelfs niet doorgedraaid van af 5 Sept. En de prijzen voor de koudegrondpro ducten vielen mee. Het artikel princesse- boonen b.v., dat de laatste dagen ven 45 tot 60 ct. per kg opbracht, bleef minstens even goed gevraagd en noteerden denzelfden prijs. Met het product bloemkool bleef het abnor maal, d.w.z. ongekend hooge prijzen, voor lste soort varieerend van f0.90 tot f 1.12 per stuk. Tweede soort bracht gemakkelijk van f0.40 tot f0.50 op. Hiervan gaat sommige dagen ook naar het Oosten, n.l. voor de Geallieerde bezettingstroepen. Ook voor peen worden nog steeds loonende prijzen betaald, bospeen van 11 tot 15 ct. per bos. Van dit product is nog flink wat voorradig. Was- peen is goed gevraagd en een veilingprijs van 12 tot 15 ct. per kg. is ook goed te noemen. De eerste groene kool kan gemakkelijk koo- pers vinden voor 28 tot 31 ct. per stuk. Van de hooge bloemkoolprijzen profiteeren echter maar weinige tuinders. Over ongeveer 8 dagen komt de eerste late bloemkool en de prijs hiervan is van belang voor de massa. Intusschen klagen de consumenten algemeen over de dure groenten. En hier is wel eens reden toe. Maar men bedenke, dat tusschen veilingsprijs, dat is dus de prijs, dien de tuin der ontvangt en den consumentenprijs, een distributie-apparaat ligt, wat, dat is vrij al gemeen bekend, niet tot de goedkoope kan worden gerekend. Vooral is zulks merkbaar als een artikel even dalende is. Veelal dringt dit niet door tot den consument. De afd. Katwijk a. d. Rijn v. d. R.-K. Volkspartij was in jaarvergadering bijeen. De voorzitter becritiseerde in zijn openings woord de wijze van handelen van een groep kiezers bij de Gemeenteraadsverkiezingen. De R.K. Volkspartij had echter toch, al was het dan op het kaintje af, een zetel in den Gemeenteraad kunnen bezetten. De secreta ris en de penningmeester brachten hun jaar- verflagen uit. Tot bestuurslid werd herkozen de heer H. J. Grimbergen en gekozen de heeren L. Arkesteyn en C. Verplancken. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. J. Grim bergen. De Katwijksdbe Bond voor Lichamelijke Opvoeding, of meer bekend onder den naam „Sportstichting" draait nu een paar weken en gezien het reeds vergevorderde seizoen, mag er wel van succes worden gesproken. Op verschillende terreinen in de beide dorpen zijn steeds meer jongens bijeen en beoefenen onder toezicht van verschillende leiders, al lerlei takken van sport, als touwtrekken, hardloopen. handbal, voetbal enz. Met veel enthousiasme doet de jeugd er aan mee. Het is wel jammer, dat de materiaalvoorziening nog niet zoo bijster geweldig is. Maar het tweede seizoen zal, wat dat betreft, hopelijk beter zijn. NOORDWIJK. De Oranjevereen. had het noodig geoor deeld niet minder dan 3 dagen te bestem men voor 't vieren van den verjaardag van H. M. de Koningin. Ook op 31 Aug. was er echter reeds iets van een feeststemming te bespeuren, doordat verschillende straten fees telijk waren versierd en verlicht. Dinsdagmorgen défileerden de leerlingen der diverse scholen voor B. en W., waarna de tocht werd voortgezet naar huize „Offem" waar o.l.v. den heer Devïllee, de poppenkast werd vertoond en verschillende goocheltoe ren te bewonderen waren. Des namiddags vond de estafetteloop plaats voor de leerlin gen der diverse Noordiwijksohe scholen. Evenals het vorige jaar is ook nu weer hard gevochten om den beker te winnen Verder werden verschillende kinderspelen gehouden tot groot vermaak van jong en oud. Des Woensdags werd, als eerste der volks spelen, het tobbetje-steken gehouden, steeds een bron van vermaak, doof een groot aantal toeschouwers bijgewoond. Omstreeks denzelfden tijd vond het ringrijden op ver sierde fietsen plaats. Daarna volgde de estafetteloop door Noord- wijk, met als deelnemers de plaatselijke sportvereenigingen. De uitslag hiervan was, dat de voetbalclub S.J.C. beslag legde op den wisselbeker. Verder werd Woensdag nog een wedstrijd gehouden in ringsteken met 2-wieIige ver sierde wagens, die dezen keer opvallend mooi waren versierd. Tenslotte werd op het terrein van den Watertoren de als altijd spannende wedstrijd in touwtrekken gehou den. De eerste prijs viel ten deel aan de ploeg van J. v. d. Niet. Een novum voor Noordwijk werd Don derdagmorgen vertoond, n.l. een behendig heidswedstrijd voor motorrijdei-s. Ook hier bij was de belangstelling groot, evenals bij de paardenrennen met ongezadelde boeren paarden. Ook de kruiwagenrace had veel bekijks en hartelijk is gelachen om de vreemdsoortige escapades van de verschillende deelnemers. De le prijs behaalde het paar Berkhey- Kooien. Vervolgens gaf de Harmoniekapel .Crescendo" een concert op het Palaceplein, waarna de feestelijkheden besloten werden met een schitterend vuurwerk op het strand. Een groot deel der bevolking is gansch niet tevreden met de manier waarop de Oranjevereen. de feestelijkheden heeft ge organiseerd. Men is geneigd zich af te vragen waarom een Oranjefeest per se drie dagen moet duren. Haast niemand kan zoo meer drie dagen vrij nemen of krijgen. Voorname lijk is dan ook bezwaar gferezen tegen de zjg. attracties, die aan de feesten waren verbonden, in den vorm van een feestterrein met draai- en zweefmolens, enz. Wil men een soort kermis hebben, dat moet ieder voor zich weten, maar men moet niet een Oranje feest expres drie dagen laten duren om het feestterrein te laten rendeeren. Het is te hopen, dat de Oranjevereen. met de bezwaren de zeer velen in dit opzicht rekening zal houden VOORSCHOTEN Zaterdag vierden de bewoners van den Rijndijk en de Morsch nog een verlaat Koninginnefeest. De Oranjever. „Rijndijk— Hooge Morsch" had een programma voor bereid, waaraan zoowel jong als oud zijn vreugde kon beleven. 's Morgens werd er nl. eerst een kin deroptocht gehouden vanaf de Chr. School aan de Morsch naar het feestterrein aan den Rijndijk. Er waren verscheidene kinderen, die verkleed of met versierde karretjes en fietsjes naar een daarvoor uitgeloofden prijs dongen. Het groepje Brussee won den eersten prijs in de af deeling „Voorstelling" met een uit beelding van Zomer, Herfst en Winter. Voor de mooiste versiering won Mien Schrama den eersten prijs. Op heit feestterrein streden een 300 kin deren om een prijsje in verschillende wed strijden en 's middags was er een groot mid- dagfeest op het terrein aan den Rijndijk. De tenten en molens konden niet over gebrek aan belangstelling klagen, maar de leiders van de spelen ook niet. Het zakloopen voor jongens en meisjes van 15 tot 17 jaar was vrij gauw beslist. Het traditionoeele „kuip- jessteken" werd onder groote hilariteit uit gevochten. Zeer veel animo bestond er voor de mo- „Als je na zoo'rt j kraik Rynbende'i teer oude, zeer goede bemachtigt i beu Je goed af". Wat een genot, i iK", dat ivoorkleurige i vocht met zünl hoog fijne smaak i en aroma weer if eens te proeven", j f 5 Rynbende brengt f onveranderlijk de oude befaamde j qualiteit van tl" ZEER OUDE GENE VÉR" ANNO 1793 torwedstrijden. Het succes was de vorige week in het dorp zoo groot geweest, dat ook hier een hindernis-wedstrijd ingelascht was. Er waren liefst 37 deelnemende paren. S. Jongeneel won den eersten prijs. Na afloop gingen alle deelnemende rijders gezamenlijk een toertochtje maken. Om half acht des avonds ving een concert aan, gegeven door de St. Laurens-iharmonae. Het comité .Autotocht ouden van (te gen" heeft voor 17 Sept. a.s. een tochtje uit geschreven, waartoe het een beroep doet op auto-beziftters tot medewerking en op de bur gerij om den geldelijk en steun te verleeneh. VERLIEZEN NED. STRIJDKRACHTEN IN IN DIE. In de afgeloopen week zijn in Lnddë ge sneuveld mar. 2e kl. W. A. M. Winkelman uit Hoerfbroek; soildaat J. M. Bertram uit N ijs wilder; sold. P Eppens uit Arnermhden>; korp. J. Jacobs uit Bergen op Zoom; Tim. fus. Tekagega uit Ned.-Indaë. INMAAKGLAZEN IN VRIJEN HANDEL. De verkoop en aflevering van inmaak- glazen is vrijgegeven. (Reeds in een deel der vorige oplaeg vermeld.) Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gyrnn.; 8.00 Nieuws; .15 Gram.; 9.45 Pater de Greeve; 10.10 Beet hoven: 11.00 Piano; 11.30 Als de ziele luistert; 12.03 Zang met piano; 12.30 Ensemble; 13.00 Nieuws; 13.15 Vervolg 12.30; 14.00 Hartveld Kwartet; 14.30 Ziekenlof; 16.00 Voor da vrouw; 16.30 Muzikale beschouwingen; 17.00 Ned. kamermuziek; 17.30 Sylvia Ballet; 18.00 George Boulanger; 18.15 Sport; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Eduardo Bianco; 19.30 Voor de jongeren; 20.00 Nieuws; 20.15 Radio Philh. Orkest (Handel, Mozart); 21.00 Film; 21.15 Radio Philh. Orkest (Fauré, Satie, Ravel); 22.00 Nieuws; 22.20 Avondge bed; 22.45 Klaas van Beeck; 23.15 Orgel; 23.30 Gram.; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m). AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram;. .00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.4ö Bach en Gétry; 9.15 Morgenwijding; 9.50 Arbeidsvitaminen; 10.35 Ensemble; 11.20 Voordracht'; 11.36 Viool en piano; 12.00 Ballroom Orkest; 12.40 Pierre Palla; 13.00 Nieuws; 13.15 Romancers; 14.00 Knipcursus; 14.20 Aeolian Sextet; 15.15 Swing and Sway; 15.30 Franscb? kamermuziek; 16.40 Voor de schooljeugd; 17.00 Ned. pianisten (Luctor Ponse); 17.30 Skymasters; 18.00 Nieuws; 18.15 Zangdeclamatie; 19A5 Ned. Jeugdgemeenschap; 19.30 Piano; 20.00 Nieuws; 20.05 Vaudeville-orkest; 21.00 Quatre mains; 21-20 Snip en Snap-revue; 22.00 Verzoek - progr.; 23.00 Nieuws; 23.30 Orkest; 24.00 Sluiting. S port en Wedstrijden Nat. schermwedstrijden van de Politie Sportbonden Burgemeester Van Kinschot zal het tonrnooi openen Op Woensdag 11 September zullen in de Stadsgehoorzaal te Leiden de Nationale schermwedstrijden op sabel van den Ned. Politie Sportbond worden gehouden, welke wedstrijden worden georganiseerd door de Leidsche Politie Sportvereeniging. Burg. jhr F. H. van Kinschot heeft toe gezegd dit schermtournooi te willen openen. De wedstrijden omvatten de partijen om het Korpskampioenschap, welke des morgens om 10 uur, en de partijen om den persoon lijken titel, welke om 1 uur beginnen. De deelneming aan de wedstrijden staat open voor politiepersoneel van alle rangen. Als wedstrijdleider treedt op de Leidsche schermleeraar D. Gijsberti. VOETBAL. Leiden (N.S.>Amsterdam (N.S.) 43. Direct zit Amsterdam er flink op, en na één minuut nam zij de leiding. Leiden kwam daarop in het offensief, maar schutters ont braken. Steeds zette de goed spelende links buiten v. Zeil goed voor, maar de rechtsbin nen en -burten faalden volkomen. Vlak vooir de rust bracht Amsterdam door haar mid- r den stand op 20. Na de rust had Leiden haar elftal gewijzigd. Kommer speelde nu midvoor en slaagde erin na 10 minuten den achterstand (21) weg te werken (22). Leiden bleef sterker en dootr den linksbuiten en midvoor werd de stand tot 42 opge voerd. In de laatste minuut wist Amsterdam er nog 43 van te maken. P.T.T. (Leiden)Westelijk Spoorweg elftal 1—2. UVS-comb.CMV-comb. 6—6. Een C.M.V.-comb. bond Zaterdagmiddag den strijd aan tegen een dito van U.V.S. In de eerste helft was U.V.S. in de meer derheid en nam reeds na 4 min. de leiding, en tien minuten later was de stand 20. Het binnentrio van C.M.V.was echter ste vig genoeg en het gelukte Klinkenberg na 25 min. spelen den stand op 12 te bren gen. U.V.S. wist voor de rust den voor sprong nog te vergrooten tot 41. Na de rust trokken de binnenspelers van C.M.V. zich wat terug om de ruimte tus schen voorhoede en middellinie op te vul len en met succes. Hoewel het spel na de rust heen en weer golfde, wist C.M.V. haar achterstand in te loopen. T. en D.-comb.Lisser Boys-comb. 35. Op het U.V.S.-terrein speelden een T. en D.- en Lisser Boys-comb. tegen elkaar. Beide ploegen ontliepen elkaar niet veel Reeds spoedig wist L. B. het vijandelijk doel te vinden en het liet zich aanzien dat de voorsprong spoedig vergroot zou worden. Maar toen de elfde T. en D.-man aanwezig was, kreeg het spel dadelijk een ander aanzien. Met de rust was de stand 23 voor L. B. Na de rust speelde men met wisse lende kansen en wonnen de Boys tenslotte met 35. KORFBAL. Pernix kampioen le kl. afd. Den Haag en Omgeving. Pernix I is er Zaterdag in geslaagd het kampioenschap le kl. van de afd. Den Haag en Omgeving te veroveren. Onze voorspel ling dat Pernix het tegen D.E.S. niet mak kelijk zou hebben, bleek maar al te waar. Het werd een spannende strijd, waarin Per nix lang niet op haar best was en DJ5.S. een goede partij korfbal speelde. D.E6. nam zelfs vrij spoedig door een goeden bal de leiding en het duurde nog geruimen tijd eer Pernix uit een doorbraak gelijk kon maken. De volgende aanval van Pernix buitte op keurige wijze binnen zeer korten tijd een zwakke plek in de D.E.S.-verdediging uit en wist door 2 doorbraken den stand op 31 te brengen. Na de rust gooide D.E.S., dat waarschijn lijk voor een verrassing wilde zorgen, er een schepje op en wist zoowaar eerst door een doorbraak en even later door een fout in de verdediging de partijen op gelijken voet te brengen, doch Pernix drukte binnen tien minuten haar kleine meerderheid in twee goede doelpunten uit (53). D.E.S. bleef echter sportief zich ten volle geven en vlak voor het einde wist het door een zeer ver schot den stand op 54 te brengen, waar mee het einde kwam. Hierdoor is het Pernix, dat nog ongeslagen is, weer eens gelukt het afdeelingskampioenschap nog voor de com petitie beëindigd is te behalen. Onze harte lijke gelukwenschen en succes bij de komen de wedstrijden! Ook Pernix II is schijnbaar vast van plan niet voor het eerste onder te doen en be hield door een monsterzege haar prachtige kans op het kampioenschap van de 2e kl. Usvogels II werd op eigen terrein in een. prettigen en sportieven wedstrijd met niet minder dan 7—0 het slachtoffer. De wed strijd van volgende week, PERNIX II— TONEGO EI, is van zeer groot belang en wanneer PERNIX Et deze wint of gelijk speelt ligt het kampioenschap voor het grijpen. K.V.S. II liet zich van zeer onsportieve zijde zien en liet PERNIX m tevergeefs op haar komst wachten. We wachten de beslis sing van den competitieleider af. PERNIX IV stelde eenigszins teleur. Het verloor van TONEGO III met 2—1. De scheidsrechter keurde o.i. ten onrechte een doelpunt van PERNIX af en PERNIX IV verloor hjerdoor dan ook onfortuinlijk. C.K.V. „Fiks", Oegstgeest. Fiks I speelde Zaterdag tegen VJ3.S. I en wist met de rust reeds een 32 voorsprong te nemen. Na de pauze werd de stand met eenige fraaie doelpunten tot 52 opgevoerd. Fiks II heeft het tegen Fluks I te Noord- wijk niet tot een overwinning kunnen bren gen. De uitslag 40 is echter sterk geflat teerd. De verhouding zou beter weergegeven zijn met een 43 uitslag. Fluks won echter verdiend. De wedstrijd Fiks (adsp.)Fluks (adsp.) kon wegens het niet opkomen van Fluks niet doorgaan. ZWEMMEN. Competitie Kring-Den Haag. Eenige Zijl-leden namen deel aan de eer ste ontmoeting van de Haagsche Kring competitie. Op het nummer 50 m borstcrawl (dames) won Annie de Bree haar serie in 38.6 sec. Truus Sjardin noteerde 41.1 sec. Gees Blaauw 43 en Bep Fakkel 44 sec. DAMMEN Hieronder volgen de uitslagen van de le ronde van de Katwijksche Damclub K.D.C. le Tiental om den beker: J. FrekeJ. v. Eïk 20; G. v. d. WielG. Varkevisser 2—0; H. KoelewijnJ. Houwer 20; A. A. Vooys W» Böttcher 2—0; C. DurieuxJ. Schone- veld 20. 2e Groep om den lauwertak: B. v. d. KampC. de Ruyter 02; A. v. BeelenC. Zandbergen 2—0; C. P. SchoneveldA. Ho- gewoning 20. 3e Groep om den lauwertak: Am. van BeelenA. Vexman 11; C. van DijkA. Schouten uitgest.; G. FrekeJ. Boezaard 02.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3