Soc.-Cu4uree<e Stichting „Kunst en Ontspanning' NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 29 AUGUTUS 194* Stadsnieuws Biedt een programma voor elk wat wils Na 5 Mei 1945 diende een comité zich bij de Leidsche burgerij aan: het Werkcomité „Kunst en Ontspanning". Als onderdeel van Ned. Volksherstel zou het zich bezighouden met de verbetering van het cuLtureele peil, dat, vooral in de oorlogsjaren, bedenkelijk gedaald was. Dit Comité heeft een groote activiteit ont wikkeld en zeer goed werk gedaan. In zes tien maanden werden meer den veertig avon den, waar goede kunst en ontspanning wer den geboden, georganiseerd, trad het Comité coördineerend en stimuleerend op, konden ten behoeve van de werknemers van een groot aantal Leidsche bedrijven een reeks opvoeringen van de bevrijdingsrevue ,Leyds Goedt" en een drietal muziekavonden met toelichting en uitleg door den dirigent van het Rott. Philh. Orkest worden gegeven. Thans echter meenf het Comité, dat het oogenbldk is aangebroken om op eigen beenen te gaan staan en het is op 23 Augustus jJ. overgegaan tot de vorming van een sociaal- cultureele stichting „Kunst en Ontspanning". Het doel der stichting is de belangstelling van de burgerij van Leiden en omgeving op te wekken voor goede kunst en ontspanning. Zij zal trachten dit doei te bereiken door o.a. het organiseeren van goede tooneelop- voeringen, kleinkunstavondeninstrumentale en vocale muziekuitvoeringen en het ver- toonen van films. De stichting heeft een uitgebreid winter- programma samengesteld, dat een aantal samenzangavonden omvat o. 1. v. Herman Stenz met steun van het „K. en O."-zang koor. Vervolgens vier bijzondere tooneel- avonden, te verzorgen door het A'damsch- Rotterdiamsch Tooneelgezelschap, dat zal op- DE SPORT OP KONINGINNEDAG In opdracht van de Vereeniging Konin ginnedag organiseert de Sportstichting op 31 Augustus a.s. Voetbal- en Wielerwedstrij den op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel. Gespeeld zal worden de voetbalwedstrijd A.S.C.le Reg. Luchtvaarttroepen (Breda), welke als volgt zijn opgesteld: Gasten: Doel: Jacobs (NAC); achter: Ben der (Quick N) en v. Ditmar (DHC); midden: v. d. Gaag, Jonkmans (NAC) en v. Hoek (Wilhelmina); voor: Gooyer (UDO), Maar- sen (PSV), Douken (Sparta), Sander (Hel mond) en v. Hout (UDO). A.S.C.Doel: Freyser; achter: D. v. Berge Henegouwen en v. d. Valk; midden: P. v. Nierop, Kok, Rietbergen; voor: G. Prévo, de Roo, v. Duin, de Troye, de la Beije. Bij de gasten zijn zeer bekende voetballers van de partij, terwijl bij A.S.C. de bekende achterspeler D. van Berge Henegouwen we derom is opgesteld. De wielerwedstrijd omvat verschillende nummers, zooals sprint, klassementwedstrij- den, ploegachtervolging en handicap-race. Vele bekende Leidsche renners zullen hier aan deelnemen: C. de Vink, J. Riethoven Azn., F. v. d. Berg, N. de Romijn, M. Segaar, R. Riethoven, F. Zoons, J. Riethoven, W. ^ijsbergen, J Verschoor. DE ZORG VOOR HET B.L.O.-KIND Aan de school voor B.L.O. aan de Cecilia- straat is een uit de ouders gevormde com missie van „Zorg voor het B.L.O.-kind" be noemd. Naast den bloei van de school, die be stemd is voor kinderen met leermoeilijkhe den, is het mede de taak van de commissie de verkeerde begrippen, die over het B.L.O. bestaan, tot de werkelijkheid terug te bren gen en aan het prachtige werk meer bekend heid te geven. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Yvonne H., d. van H. de Graaf en J. C. van der Luit; Wilhelmus C. C., z. van W. C. Rijsbergen en M. J. van Schooten; Willem, z. van W. Spaargaren en J. Casimiri; Wouter, z. van W. Spaargaren en J. Casimiri; Dirkje, d. van W. Kuijt en A. van Schie; Dina M., d. van J. van Ewijk en J. Bakker; Cornelia J., d. van P. Vincourt en C. M. de Water. OVERLEDEN: M. C. M. Kok, 6 m.; N. van Veen, 2 j.; C. E. M. van der Haven, 3 w. GETROUWD: W. A. van Schaijck en G. R. A. de Jongh; C. W. Nieboer en W. A. J. van Wijk. Uit de Omstreken LEIDERDORP. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina zal de Leider- dorpsche Christelijke Oranje-vereeniging morgenavond 8 u. een openbare vergadering houden in de Geref. Kerk. Ds J. P. Honnef zal het woord voeren. Een windhoos, die over onze gemeente ging, richtte een groote schade aan bij de tuinders Van Vliet en Rijlaarsdam op dén Hoogen Rijndijk. De warenhuizen en het woonhuis van den heer Van Vliet, waar bijna alle dakpannen door de hoos werden mee genomen, liepen groote schade op. LISSE. Gerepatrieerden wordt verzocht op Maandag 2 September a.s. tusschen 9 en 11 uur op het Distributiekantoor Huize „Tres long" te komen, teneinde hun extra bon kaarten in ontvangst te nemen. Stamkaar ten en identiteitsbewijzen mede brengen. De na-uitreiking van bonkaarten zal plaats hebben te Hillegom op Maandag 2 September a.s. des voormiddags van 9 tot 12 uur in het uitreiklokaal aan de Jhr. Mockkade. NOORD WIJK De tijdelijke Gemeenteraad kwam gis teravond voor het laatst in openbare verga dering bijeen. De loco-burgemeester mr C. Punt deed enkele mededeelingen betreffen de de goedkeuring van Ged. Staten aan ver schillende voorstellen. Hierna was van de orde het voorstel van B. en W. betreffende de aankoop en aanleg van Sportterreinen aan de v. Panhuysstraat. Het voorstel van B. en W. werd na een korte discussie aan vaard. De voorz. deelde nog mede dat de eigenaars der betreffende landerijen niet be reid waren tot verkoop op korten termijn, wel kon de gemeente de gronden pachten voor 10 jaar, met recht van koop na afloop van dezen termijn. In verband met de vele werkzaamheden die het klaarmaken met zich meebrengt, zal het ongeveer 2 jaar du ren voordat het terrein in gebruik kan wor den genomen. Bij de rondvraag verzoekt dr Coenraads Nederveen den voorzitter, het volgend col lege van B. en W. te willen wijzen op den aanleg van het Relief-centrum dat aan den Gooweg zal verrijzen. Aangezien dit een om vangrijke stichting belooft te worden, met ongeveer 30 gebouwen, een voetbalterrein, tennisbanen, enz. is het wel waard dat het College van B. en W. dat komt, hieraan de noodige aandacht besteedt. De voorz. zegt het gevraagde toe. Hierna spreekt mr Punt de vergadering toe. Spr. dankt den Raad, het Secretariepersoneel, den Gem Secretaris en zijn collega den heer v. Graas voor hun groo- ten steun hem gegeven. Weinig had spr. voeren „Paulus onder de Joden", „Veel leven om niets", „Gysbrecht van Aemstel". Dan vier en twintig tooneelopvoeringen, te geven door het nieuw-opgerichte Nederl. Volks toon eel, dat zal brengen: „Vechtend Volk", „De erfenisjagers", „Ciske de rat" en een nieuw, oorspronkelijk werk van Ben van Eysselsteyn. Voorts zes avonden van zeer goede klein kunst door het cabaretgezelschap van Herm. Tholen, benevens tien concerten, met uitleg en voorlichting door den dirigent, van het Rott. Philh. Orkest. Bovendien zullen regel matig speciale film voorstellingen op Zater dagmiddagen worden gegeven. Het behoeft geen verwondering te wekken dat de orga nisatie van dit alles zeer veel voorbereiding en inspanning heeft gevergd van het comité ,JC. en O.", dat het door haar gestelde doel zeer nauwgezet wil trachten te bereiken. Verrichten van arbeid door vreemdelingen Werkvergunning thans vereischt. Het Gewestelijk Arbeidsbureau schrijft ons: Reeds vóór den oorlog mocht men in ons land geen vreemdelingen in dienst nemen dan na daartoe toestemming te hebben ver kregen. In 1934 was namelijk een wettelijke regeling tot stand gekomen, waarbij het ver boden werd vreemdelingen arbeid te doen verrichten zonder dat men in hm et bezit was van een geldige werkvergunning. Tijdens den oorlog is de controle op de naleving van de bepalingen van deze wettelijke regeling (opgenomen in de wet van 16 Mei 1934 Staatsblad no. 257) uiteraard eerst verslapt en al spoedig geheel achterwege gelaten. Het is duidelijk, dat hierin thans grondige wijziging is gekomen. Voortaan zal een ieder die arbeid l'aat verrichten door een vreem deling, er voor moeten zorgdragen zich voor af in het bezit van de vereischte werkver gunning te stellen. Dit geldt voor allen ar beid, onverschillig of daarvoor al dan niet loon of andere vergoeding wordt gegeven. Het enkele feit, dat iemand arbeid door een vreemdeling laat verrichten, stempelt hem tot werkgever in den zin van de wet. Werk gever is, in dit verband, dus zoowel de huis vrouw ten aanzien van haar werkster als een fabrikant ten aanzien van zijn fabrieks- personeel en een Naamlooze Vennootschap ten aanzien van haar directeur zoowel als ten aanzien van bij haar tewerkgestelde volontairs. Het spreekt verder van-zelf dat het vorenstaande niet alleen geldt voor Neder- landsche werkgevers, die vreemdelingen in dienst hebben, maar evenzeer voor ndet- Nederlandsche werkgevers (staatloozen inbe grepen), die door vreemdelingen in Neder land arbeid laten verrichten. Om de vereischte vergunning te ver krijgen moet een aanvraag in duplo van voorgeschreven model bij den idrecteur van het bevoegde Gewestelijke Arbeidsbureau worden ingediend en wel zóó tijdig, dat de vergunning kan zijn verstrekt vóór met den arbeid wordt begonnen. Deze formulieren worden kosteloos ver strekt en wel voor het gebied, behoorende tot het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden, door dit Arbeidsbureau en door de arbeids bureau x te Alphen, Gouda, Katwijk, Lisse, Woerden en Zoetermeer. Vergunningen worden uitsluitend verleend voor een bepaalden termijn, maar kunnen worden verlengd. Verlenging van een ver gunning moet schriftelijk worden aange vraagd; hiervoor is een bepaald model niet voorgeschreven lederen belanghebbende wordt dringend aangeraden om, voorzoover zulks nog niet is geschied, de noodige stappen te doen om zich in het bezit te stellen van de vereischte werkvergunning. Bij geconstateerde over tredingen worden geen waarschuwingen meer gegeven maar wordt direct tot het opmaken van proces-verbaal overgegaan. kunnen vermoeden dat hij als Raadslid aan gewezen, als wethouder en loco-burgemeester zou moeten fungeeren. Met dankbaarheid kon spr. echter op deze periode terugzien. Weth. Van Graas nam hierna afscheid. Spr. dankt God dat Hij de kracht heeft geschon ken om de grondslagen te kunnen leggen voor groote en belangrijke werken. Hij dankt voorts voor het vertrouwen in hem gesteld. De heer Van Dam spreekt enkele hartelijke woorden namens den Raad tot het scheiden de College. Spr. bood den heeren wethou ders namens den Raad een foto aan van het aftredende College van B. en W. met de tij delijke Gemeenteraadsleden. Hierna sloot mr Punt de vergadering. Bij besluit van B. en W. van 27 Aug. 1946 is de heer J. J. J. v. d. Akker, thans chef van de afd. Financiën ter Gem. Secr., aangesteld als hoofd-commies-redacteur. Tot chef van de afd. Alg. Zaken in den rang van hoofdcommies werd benoemd de heer W. van Sprang, als opvolger van den heer mr J. J. G. M. Walenkamp. Tot hoofdcom mies tevens chef van de afd. Financiën werd benoemd mej. H. N. Koers. Al deze benoe mingen zijn ingaande 1 Sept. 1946. Sport en Wedstrijden VOORHOUT. Ter gelegenheid van den verjaardag van Koningin Wilhelmina zal op Zaterdag 31 Augustus 's middags 4 uur, een gecostu- meerde voetbalwedstrijd plaatsvinden tus schen de Brandweer-veteranen. Om 8.30 uur een concert door de Harmonie „St. Cecilia" en het dameskoor „Vodeko" bij het Paro chiehuis. Hierna volgt een muzikale rond wandeling door het dorp. De Oranjever- eeniging verzoekt aller medewerking om dezen feestdag te doen slagen door de vlag gen uit te steken. Rondom het Wereldkampioen schap Schaken Zaterdag a.s. zal in Groningen over de plaats worden beslist Naar aanleiding van de tegenstrijdige be richten, die deze week door het A.N.P. wer den verstrekt betreffende de plaats waar het wereldkampioenschap schaken zou worden gehouden, kunnen wij nog het volgende me- dedeelen: In de vergadering van den wereldschaak bond, de F.I.D.E. te Winterthur, gehouden op 25 Juli, is door dr Eu we het voorstel ge daan den wedstrijd in Nederland te doen hou den. Dit werd aangenomen. Een ander voor stel van dr Euwe, die daartoe in staat was gesteld door de f 10.000.— die de heer v. Sterkenburg als cautie ter beschikking had gesteld, en inhoudende, dat te Noordwijk zou worden gespeeld, is eveneens aanvaard. Nu is het, blijkens de mededeelingen van den K.N.S.B. nog geenszins als vaststaand aan te nemen, dat Noordwijk als plaats voor de wedstrijden zal worden gekozen. Hier door wordt het optreden van dr Euwe als afgevaardigde van den K.N.S.B. o 1. door het bestuur van dien bond gedesavoueerd. Als motief voor deze veranderde houding werd opgegeven dat Amsterdam, als concur rent-gegadigde, direct f 40.000 zou kunnen storten, welk bedrag voor den wedstrijd be- noodigd zou zijn. Bereids is echter door het bestuur vam de Noordwijksche Schaakvereen. een werkco mité samengesteld, bestaande uit de heeren A. Leenheer, G. Marijt, A. N. Merkelbach en J A. Schumacher, teneinde de gevraagde som zoo spoedig mogelijk bijeen te brengen. Hierin is dit comité naar wij hoorden, reeds geslaagd. Wat het fmancieele gedeelte be treft, is er dus geen enkel bezwaar dat de wedstrijden in Noordwijk gehouden zouden kunnen worden. Met eenige spanning zien we uit naar het resultaat der besprekingen die Zaterdag te Groningen gehouden zullen worden met dr Euwe en het bestuur van den K.N.S.B. Het is niet te verwachten, dat het bestuur van den K.N.S.B. in haar eigenaardige hou ding zal blijven volharden. Het wordt nu toch tijd, dat we weten waar we aan toe zijn, met elkaar tegensprekende berichten is niemand gebaat. Zwemwedstrijden te Katwijk a/Zee Prestatietocht van Noorder- naar Zuiderstrand De Katwijksche Reddingsbrigade had gis teravond een zwemwedstrijd en prestatie tocht uitgeschreven over den afstand tus schen de posten op het Noorder- en Zuider strand, diie 1825 m bedraagt. 99 deelnemers startten, inaar bij de uit watering, waar een sterke stroomiing stond, vielen velen uit. De eerst aankomende was de heer M. Spaanderman, die den tocht in 49 min. 48 s. volbracht. Tweede en derde werden resp. de heeren L. Kruyt en K. Kruyt. Het eerstaamkomende lid van de K.R.B. was Deen van Rijn. Mevr. F. Klein, mej. D. Hoeve en mevr. A. van der PI as-Verdoes kwamen als eersten bij de dames binnen. Bovengenoemde dames en heeren ontvin gen een medaille. In totaal waren er 56 deelnemers die den tocht volbrachten. Allen werd een diploma uitgereikt. VITESSE—DE ZIJL (DAMES) 04 De Zijl heeft in dezen wedstrijd duidelijk laten zien, dat de in Leiden geleden neder laag tegen Vitesse, op een vergissing be rustte. Met ondubbelzinnige cijfers werd gis teravond in het zwembad aan de Maurits- kade van de Haagsche dames gewonnen. Voor de rust hield Vitesse nog goed stand en kon alleen Truus Sjardin scoren, maar na de rust scoorde zij tweemaal en deed Geesje Blauw dit eenmaal. Door deze overwinning hebben de Zijl-da mes zich ook in de promotie-competitie de sterksten getoond. WOUBRUGGE. Georganiseerd door de Feestcommissie 1928 zullen op 10 en 11 Sept. in ons dorp de Oranjefeesten worden gehouden. Het goed verzorgde programma bevat o.m.: kin derfeesten, volksspelen, ringrijden voor til bury's en motoren, demonstraties van de Alphensche rij vereeniging, - gecostumeerd voetballen, openluchtfilmvoorstellingen, enz., enz. Op het feestterrein zullen, evenals andere, jaren, weer verschillende vermakelijk heden aanwezig zijn. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 28 Aug. 1946. De opbrengst van 1 stoomtreiler met versche visch be droeg f6363. De totale besomming der stoom- treilers was f35.245. KustvisschersYM 239 f1018; 207, f312; 215, f374; 343, f428; 318, f317; 249, f561; 213. f486; 202, f71; 261, f656; 250, f264; KW 125, f216; 160, f 587; 190, f287; UK 282, f595; 143, f636; 105, f315; 85, *214; 86, f529; 129, f365: 174. f337; 119, f163; WR 116 f245. Aangevoerd werden 600 kisten versche visch en 4900 kisten versche haring. Alles tegen maximum prijs. NOTEERINGEN NEW-YORKSCHE BEURS. NEW-YORK, 28 Aug. (Reuter). Atch. Top. 103, Baltimore 20%, Can. Pac. 16%, New- York Centr. 20, Pennsylv. 34%, Un. Pac. 144, Anac. Copp. 42, Beth. Steel 105, Chrysler 106%, Gen. Electr. 42%, Gen. Motors 613^, Int. Nick. 33%, Kenn. Copp. 51, Packard 7%, Rep. Steel 34%, Shell Un. 34, Standard Oil 75, U.S. Rubber 64%. U.S. Steel 83%. BEURS VAN AMSTERDAM Off. not. medegedeeld door de Ver. voor den Effectenhandel bieden laten ged. en bieden t ged. en laten S stopk. WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1946 OBLIGATIëN. V.K. 2.30 u. A'dam I 37 3% 102% 102% Haag I 37 3% 103%* N. Holland H 38 3 102 Rotterdam 37 3% 102% Utrecht II 37 3% 102& Fr. Gron. Hyp. 3 101%* 101% Hol!. Hyp. 3% I01»r 101% Ned. Hyp. 3% 01',:-* 101V4 Rotterd. Hyp. 3% 101% N.Ned.Am.Hyp. 5 i25% N Soheepsv.b. 3% - 123 Bergh Jurg. 3% \02l, 103 Leverszeep 3% 103% 102% Bataafsohe 3% 1(3% 10 NI Spoorw. 37 3% 55a. *6 Sem Cheriiban 5 20% A.K.U3% 1(1% Werkspoor 3% 02%* A FONDSEN Staatsleeningen Nederland f 1000 1940 II 4 101%* 101H met belasting 4 01% 101H f 1000 1941 3% 102* O.li 1937 3 02% 10'H 1938 3—3% 102% 102% N.W.S. 2% 84% 84% f 100 Spaarcert. 10L N. Lnd. 1000 37 A3 1(0% Diversen. N. Hand.. Mij eva 107 V? A.K.U132 Van Berkel 1(5 Galvé C. v. A. la 5% j Centr. Suiker Mij 190 Fokker A 270§ Lever Br. C.v.A. 264 FhiiUiiips A 303Vi 4 Kon. Petroleum 4021 f A'dam Rubber 165* Bandar Rubber109 j Deli Bat. Rubber 09* O. Java Rubber b4* Serbadja Rubber 81 HoiH. Am. Lijn 133 K.N.S.M155/2 N. Soheepv. Unie 132 Rott. Lloyd 121 Vr Mij. Nederland.. 130% H.V.A247% j Java Cult. Mij 107 N. I. Suiker Unie 114 Deld Bat. Tabak 201 Deli Mij Tabak136 3 Senembah Tabak 120% AANDEELEN. A'diamsche Bank 130* 3 HoüL. Bank Unie 236 2(9 Ex-dividend Incassdhank 132 32* Rott. Bank Ver. 1371/2 137 Twemtsche Bank 13s Gelder Zoon 106 105% Int. Beton 131 Hoogoven C.v.A. 10% 20% Ned. Gist 3- 3* 349 Ned. Kabel 242 248 Nijma 1951/2 I Rott. Droogdok.. 257 259 Stokvis 140% 38 Stork Co 124' Werkspoor i80* Wilt. Feyenoord m Wyers 14* A.N.I. Electr. Mij 120/ N.I. Gas Mij 117* Int. Cr Hand.v. 125 Linde Teves 109 BilMton 2 375 Oost Borneo pr. 13 Banjoewangi thee 30§ Sedep thee 120 A'dam Ballast 122* jzz-j* Gem. Eigendom 145% 146% Houith. W. Pont 119% jl8t Thomsons Haven i<o§ Sabang Haven 61 Deli Spoorweg 38% 38% Ned. I. Spoorweg 27% 27% Mad-oeratram %f 31/2/ Sem Cherib.tram 10% 106 Nat. Herstel 100% 100% GELDKOERS. Prolongatie 2% 2% 143% 43 121 125% 110% 70 122% Stuur onze jongens De Nieuwe Leidsche" Vanaf heden stellen wij ten behoeve van onze soldaten extra-abonnementen ter beschikking tegen den halven prijs. Elk levensteeken uit geboorteland of woonplaats is voor een zwervend mill- tair belangrijk. Maar bovenal is voor hem belangrijk de eiken dag terugkee- rende krant. De krant, die zijn vrouw, vader, moeder of andere familieleden ook lezen. De krant, die hem behalve het wereldnieuws, ook vertelt hoe het leven in zijn woonplaats voortrolt. Een extra-abonnement kost: Voor Nederland 1.65 Voor het buitenland 3.25 Voor Nederland Overzee.7.65 Alles per drie maanden. Verzending zooveel mogelijk per luchtpost. Benalve het volledig adres van den mili tair, gelieve men ons op te geven, waar over het abonnementsgeld kan worden beschikt. Nieuwe Leidsche Crt. Afd. Abonn. Russen willen alle Sowjet- emigranten interneeren Nederlandsche regeering houdt niemand tegen. Omtrent het door de Prawda (Moskou) ge publiceerde artikel, dat Nederland beschuldigt de repatrieering van Sowjet-burgers te belem meren, verneemt de Nieuwe Leidsche Courant nog, dat de Sowjet-regeering er in feite op aandringt, dat alle uit de Sow jet- Unie afkomstige emigranten in Nederland in een kamp worden ondergebracht, dat onder Russische administratie zal komen te staan. Het spreekt vanzelf, dat de Ned. regeering daarop niet kan en mag ingaan. Het onder scheid tusschen de volkomen vrijwillige re patrieering en de gedwongen uitwijzing zou daardoor geheel komen te vervallen. DE FRUITDISTRIBUTIE GAAT DOOR. In tegenstelling met een gisteren door een der Haagsche bladen gelanceerd bericht, als zou de distributie van appelen, peren en pruimen, die Maandag is begonnen, verder geen doorgang vinden, deelde de voorz. van de Bedrijfschap Groenten en Fruit de Nieuwe Leidsche Courant des gevraagd mede, dat de distributie van bo vengenoemde artikelen tot eiken prijs door zal gaan. MINISTERS DER GROOTE VIER KOMEN MORGEN BIJEEN. Gistermiddag werd gemeld, dat in Parijs definitief besloten is tot een samenkomst van den Raad van Ministers van Buitenlandsche Zaken der Groote Vier op hedenmiddag. LORD KILLEARN NAAR SJAHRIR. Sjahrir heeft Lord Killearn in een per soonlijke boodschap verzocht naar Djokja karta te komen voor een ontmoeting met hem. s Middags zal de Engelschman weer terugkeeren en Vrijdagochtend naar Singa pore vliegen (Reeds in een gedeelte van de vorige oplaag opgenomen Waar bevinden zich onze zeeschepen? Ceronia, 23 v. Abadan n. Sjanghai; Bos koop, 23 v Antofagasta n. Santa Catalina: Poros, 23 v. Aruba n. Maracaibo; Lopper- sum, 22 v. Barry te Galvestone; Coryda, 27 van Curasao te Pernis; Philip Wouwerman, 27 v. A'dam n. Hamburg; Aldebaran, 28 v. R'dam te A'dam, vertr. 31 n. Curagao; Her mes, 28 v. Puerto Plata, laatst van R'dam te Adam; Vermeer, 27 v. A'dam te R'dam. vertr. 31 n. Bombay en Australië; Gerard Don, 27 v. Houston te R'dam; Blomraersdijk, 25 v. Havanna naar Antwerpen en R'dam; Jan Li evens, 26 v. A'dam te Accea; Ariadne, 27 v. Stamboel n. Genua; Singkep, v. Dur ban n. Antwerpen, 26 v. Kaapstad; Nieuwo Holland, 27 v. Batavia n. A'dam; Papen- drecht, v. Houston naar Lands End 26 v Galveston; Straat Soenda, 27 v. Bombay te Fremantle; Saroena, 25 v. Basra n. Madras. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m.). NCRV. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 8.00 Nieuws; 9.00 Filmmuziek; 9.30 Gram.; 10 30 Morgendienst; 11.00 Fluitrecital; 11.30 Kamer orkest; 12.00 Vedelaars; 13.00 Nieuws; 13.20 Sextet; 14.00 Zangrecital; 1.20 Schrijvers; 14.40 Vervolg 14.00; 15.15 Stichtsch Kamer orkest; 16.00 Declamatie; 16.45 Orgel; 17.30 Travellers; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.20 Oude bekenden; 19.40 Leeslamp; 20.00 Nieuws; 20.08 Oranje-avond Groote Kerk te Den Haag; 21.00 Op de brug; 21.15 Chr. Jeugdver. „Oranje-Garde"; 22.00 Nieuws; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Handel; 23.15 Staunton Schaaktournooi; 23.30 Schumann; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m.). VARA. 7.09 Nieuws; 7.15 Gymn. 8.C0 Nieuws; 820 Gram. VPRO. 10.00 Morgenwijdin. VARA. 10.20 Voor de zieken; 10.45 Gram.; 11.15 Voor de vrouw; 1.1.30 Cello en piano; 12.30 Fluit en clavecimibel. A.V.R.O. 12.35 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Revue-orkest; 14.00 Kookkunst; 14.20 Kwintetspelers; 15.34 Hoorspel. VARA. 16.00 Eddy Walis; 16.30 Vacantie; 17.00 Gram. 17.35 Ramblers; 18.00 Nieuws; 18.15 Novelty Serenaders; 18.35 Muzikaal babbeltje. VPRO. 19.30 Lezing; 20.00 Nieuws; 20.05 Trio; 20.30 Dieren. VARA. 21.00 Orgelensemble; 21.30 Men vraagt en wij draaien; 22.15 Jazz. VPRO. 22.00 Avondwijding. VARA. 23.00 Nieuws; 2325 Graan.; 24DO Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3