Het Leidsche tribunaal vestigde een record ME UWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1946 Zitting van gisteren duurde slechts 1 \i uur Doordat een auto met delinquenten onder Voorburg pech had gekregen, kon het Leid sche Tribunaal eerst om elf uur met de zit ting een aanvang nemen. In snel tempo werden er een aantal uitspraken gedaan. J. W. Teske uit Voorschoten, die openlijk haar sympathie tegenover de Duitschers had be tuigd, door met hen omgang te hebben, werd veroordeeld tot interneering van 1 jaar en 6 mnd., eindigende op 13 Sept. 1946, voorts ontzetting uit de kiesrechten. C. de Best, eveneens uit Voorschoten, moeder van de vorige verdachte, hoorde zich- scherp door den president terecht wijzen en bleef ge ïnterneerd tot 3 Jan. 1947, waarna zij ook de kiesrechten verliest. Tegen C. Laros uit Alphen a d Rijn oud-schare-leidster van den Jeugdstorm eischte het Tribunaal internee ring tot 13 r»ct. 1946 en ontzetting uit de kies rechten. Mevr. E. Ch. J. Meijers-Baal te Leiden, werd met inachtneming van haar leeftijd en gezondheidstoestand onmiddellijk in vrijheid gesteld, terwijl van haar vermo gen f 25.000 werd verbeurd verklaard. De kiesrechten werden haar ontzegd. C. Pouw te Leiden, die vrijwillig in Duit- sche keukens had gewerkt kwam er af met interneering tot 8 Nov. 1946 ontzetting uit de kiesrechten en voorts een verbod om ambten te bekleeden en bij de gewapende macht te dienen. De gezusters v. d. Plas uit Katwijk a. Zee werden beide onmiddellijk in vrijheid gesteld, met ontzetting uit amb ten en kiesrechten. D. v. d. Mee uit Leiden werd eveneens in vrijheid gesteld, ook met ontzetting uit ambten en kiesrechten. C. L. v. Dam te Leiden, die reeds veertien dagen geleden in vrijheid werd gesteld: ontzetting uit de kiesrechten, voorts worden zijn uit Letland medegebrachte Reichsmarken verbeurd ver klaard. J. P. Warmerdam uit Noordwijkerhout, eveneens reeds veertien dagen geleden in vrijheid gesteld, werd ontzet uit de kies rechten en van zijn vermogen werd f 4500 verbeurd verklaard. Als eenige nieuwe •'aak werd behandeld die tegen mevr. J. Wolters-de Groot, die er van werd beschuldigd tijdens de bezetting met de Winterhulpbus te hebben gecollec teerd, voorts had zij sympathieën getoond voor den vijand. De verdediger mr A. W. Kymmell laat door den secr. de acte van beschuldiging voor lezen, waarin verd wordt beticht een ver raadster te zijn, wier man bij de S. D. was en een gevaarlijk N. S. B.-er. Verd. merkt op een desbetreffende vraag op. dat zij niet pro-Duitsch was. Na enkele getuigenver klaringen wijst verdachte erop. dat zij in Winterhulp slechts een liefdadige instelling had gezien. Hierna nam pleiter het woord en wees in de allereerste plaats op het feit, dat hij zuiver uit vriendschapsoverwegingen dezp -'P*>k op zich had benomen daar de echtgenoot van verd. tijdens de bezetting een actieve rol had gespeeld in het ver strekken van persoonsbewijzen aan onder duikers (voornamelijk Joden). Deze heele HAASTIGE SPOED IS ZELDEN GOED. Het publiek op het Leidsche station werd gisteravond omstreeks 8 uur in opschud ding gebracht, toen een onbekend gebleven jongeman van ongeveer 2025 jaar op het laatste nippertje den trein naar Amsterdam nog wilde halen en daarom maar op de reeds in vaart zijnden trein sprong. Hij miste even wel de treeplank, en aangezien de deuren gesloten waren kon hem geen bulp van bin nenuit geboden worden, zoodat hij, hangende met de beenen tusschen het perron en de trein, aan een deurknop werd meegesleept. Een van de hevig verschrikte toeschouwers kon hem met groote moeite losrukken en de roekelooze treinreiziger kwam op het perron terecht. Bijna gelijktijdig hadden de passa giers aan de noodrem getrokken en den trein tot stilstand gebracht. Ondertusschen was de jongeman opgekrabbeld en had zich ijlings uit de voeten gemaakt, zoodat hij er met den schrik afkwam. Het is slechts te hopen, dat hij geen navolgers heeft, anders kon het wei eens minder goed afloopen. Wederom Engelsclie gasten in de Sleutelstad Hedenmorgen 12 uur arriveerden 158 jeug dige Engelsche gasten, hoofdzakelijk be staande uit jongens, waarvan er enkele reeds een welverzorgd snorretje hadden, in het kader van de uitwisseling van de World Friendschip Association in Leiden. Op het station waren ter begroeting aan wezig: de presidente van de Leidsche Af- deeling, mevr. A. van Dam, en de secr.esse mevr. LeenhoutsVerstraaten, tevens ds D. J. Vossers De gasten hadden een goede reis gehad en begaven zich rondom hun toekomstige gastvrouwen en gastheeren met hun koffers, waarop het kenteeken W.F.A. was aange bracht, naar „Zomerzorg", waar zij koffie kregen aangeboden, distributiebescheiden in ontvangst konden nemen en een pond kon den wisselen. Morgen staat op het programma een be zoek aan de bunkers te Katwijk, waarna een wandeling over het strand naar Noord- wijk zal worden gemaakt. Verder een autotocht naar Amsterdam, waar men een rondvaart over het IJ zal maken en staat een bezoek aan Marken en Volendam op het programma. Vervolgen^ ook een boottocht met de „Beatrix" over de 4 meeren. Voorts een excursie naar de Sterrewacht. en een bezoek aan de oude ge bouwen en kerken in de Sleutelstad. Zaterdagmorgen zal de burgemeester hen toespreken en zullen de gasten deelnemen aan de aubade. OEGSTGEEST. Koninginnedag Oegstgeest. „Al geeft de zorgvolle tijd, die we beleven, geen reden tot uitgelaten feestvieren, al eischt de we deropbouw van ons Vaderland bij voortdu ring aller inspanning, werklust en energie, ons volk heeft één dag, waarop het werk behoort te rusten. Deze dag is 31 Augustus, de verjaardag van onze „Landsmoeder". Met deze woorden opent de Oranjevereeni- ging te Oegstgeest haar programma voor Koninginnedag, dat dezer dagen versche nen is. Daarin zien we. dat de kinderen, der goede traditie getrouw, weer een groot aandeel in de feesten zullen hebben. Om half tien begint de aubade der schoolkinderen voor het Gemeentesecretarie, waar Burg. Baumann enkele woorden zal spreken. Een estafette loop tusschen de 4 scholen, een gymnastiek- demonstratie van O.G.A.V. en een vlieger wedstrijd vullen den morgen, terwijl onder leiding van mej. C. C. Ie Clercq de jongste kinderen volksdansjes zullen uitvoeren. De middag wordt gevuld met volks- en kinderspelen op het A.S.C.-terrein, terwijl om 4 uur het ringrijden met versierde rijtui gen zal aanvangen bij „Het Witte Huis" en een hïnderniswedstrijd met rijwielen in het Wilhelminapark. zaak, aldus pleiter, is door de P. R. D. ontzettend opgeblazen en nu blijkt, dat vend, alleen beschuldigd kan worden voor het col lecteeren voor Winterhulp. Het tribunaal stelde verd. onmiddellijk im vrijheid en bepaalde de uitspraak over veer tien dagen. Aangezien de overige beschul digden niet waren verschenen, worden zij op 10 Sept. a.s. weer gedaagd. Om zeven uur zal een défilé worden ge houden voor den nieuwen Burgemeester in het Wilhelminapark, door de leden van alle Oegstgeester vereenigingen. Na dit défilé is er gelegenheid om rond de tonen van „Werkmans Wilskracht" op het van Griethuysenplein uiting te geven van zijn blijdschap, terwijl om half negen een nationale samenkomst wordt gehouden in het Patronaatsgebouw. Medewerking wordt in deze samenkomst verleend door het Gere formeerd Kerkkoor, het Oegstgeester Man nekoor, de muzikale familie Gouw, terwijl ook een vroolijke „Raadwedstrijd" op het programma vermeld staat. De Burgemeester hoopt dezen avond een korte toespraak te houden. De toegangskaarten (voor leden der O.V. f0.50, niet-leden fl.kunnen tele fonisch besteld worden aan nr. 21007 en zijn tevens verkrijgbaar Toorenveltstraat 3, Duivenvoordestraat 24 en van Assendelft- straat 37. Het restant der keurig uitgevoerde pro gramma's voor den geheelen dag, die huis aan huis verkocht zijn, zijn verkrijgbaar bij den plaatselijken boekhandel raison van 20 cent. Russen zijn nogal boos op Den Haag Maar houdt men de zaken wel uit elkaar? Naar aanleiding van een „Prawda"-artikel, waarin dit Moskousche blad de Nederland- sche regeering beschuldigde zes Russische onderdanen repatrieering naar de Sowjet- Unie te weigeren en deswege maatregelen vroeg, wendde de Nieuwe Leidsche Courant zich tot het dep. van Bui- tenl. Zaken. De Ned. regeering, zoo werd ons daar meegedeeld, weet van een dergelijke weigering niets. Het is zeer onwaarschijnlijk, dat zooiets geschied is, aangezien hun. die repatrieeren willen, nimmer een stroobreed in den weg gelegd wordt. Integendeel, zij worden op alle mogelijke manieren geholpen hun doel te bereiken. Het geval is dan ook een volkomen mystificatie. Er zijn uiteraard wel Russische onderdanen in Nederland, die niet naar de Sowjet-Unie terug willen. In ternationale overeenkomsten verhinderen hun uitzending. Misschien gaat het hier om dergelijke „repatrieerenden" Haagsche recherche onidekt tapijtensniokkel En slaat goeden slag in Leiden De Haagsche Econ. Recherche is op het spoor van een smokkelhandel in tapijten. Bij een inval in een perceel aan de Kemper straat werden drie Belgische tapijten in be slag genomen Het spoor voert naar Leiden, want bij een expediteur aldaar werden 98 Belgische vloerkleeden en 1000 ke katoen, of 10.000 knotten gevonden Voorloopig geen nieuwe leger uniformen Zou in dezen tijd ook niet verantwoord zijn Een der bladen bracht gisteravond het op zienbarend bericht, dat de Regeering op kor ten termijn invoering van nieuwe legeruni formen zou overwegen Bij informatie te bevoegder plaatse vernam de Nieuwe Leidsche Courant dit ter gerust stelling van allen, die zich afvragen of een dergelijke maatregel in een tijd van zóó groote textielschaarschte nu wel verant woord is dat de Regeering van een der gelijk voornemen niets weet Amerikaansche schoenen komen waarschijnlijk vrij Nieuwe regeling voor kinderschoenen op komst. Eergisteren meldde de „Nieuws Crt." dat Amerikansche schoenen binnenkort zonder bon verkrijgbaar zijn. Bij navraag werd ons bevestigd, dat het inderdaad in het voorne men ligt de voorraden Amerikaansche schoe nen, die, omdat er weinig vraag naar is, thans bij de sohoenhandelaren staan, bonvrij te maken. Een desbetreffend voorstel nam de minister van Handel in overweging. In dit verband verneemt de Nieuwe Leidsche Courant, dat ook de nieuwe regeling voor de kinderschoenen, die in de maak is. met deze kwestie samenhangt GAAT DE HARK NU TOCH VERDWIJNEN? Nadat de Nieuwe Leidsche Cou rant reeds eenige maanden geleden schreef, dat de HARK binnen afzienbaren tijd zou verdwijnen, komt thans van andere zijde een gelijksoortig bericht. Officieele be vestiging ontbreekt tot nu toe. Het beëindigen van de werkzaamheden wordt wel overwo gen. zoo deelde men ons mede Geweigerd onder de wapenen te komen Voor den president der Haagsche recht bank, mr Rueb, is gistermorgen in kort ge ding een proces gevoerd waarin betrokken waren 24 personen, die geweigerd hadden gevolg te geven aan den oproep, zich op nieuw te melden voor den militairen dients ter uitzending naar Indië. Voor hen trad op mr Felders, die betoogde, dat aantasting plaats vindt van de persoonlijke vrijheden, waartegen in dit geval de burgerlijke rech ter maatregelen kan treffen. Pleiter betoogde voorts, dat aantasten van subjectieve rechten plaats vindt en de nor men van de Dienstplichtwet overschreden worden Uitvoerig ging pl. na de bepalin gen in de Dienstplichtwet omtrent oproepen van dienstplichtigen, bijzonder wat betreft den buitengewonen dienstplicht, die plaats vindt in geval van oorlog of voor herstel van orde. Pl meende, dat de thans gestelde daad on rechtmatig moet worden genoemd Tegenover dit pleidooi werd van de zijde van het de partement de noodzakelijkheid en de juist heid van betreffende maatregelen uiteenge zet. Na rede duplieken besloot de oresident nader uit-^raak te doen (Reeds in een gedeelte van de vorige editie opgenomen De schouders er onder 19401945. Er wordt gewerkt in de werk plaatsen en fabrieken. Alle krachten worden ingeschakeld in een arbeidsproces, dat er toe bij moet dragen een oorlog zegevierend te doen beëindigen. De arbeiders worden met behulp van lokmid delen en dwang aangezet tot steeds grooter prestaties. Er wordt gewerkt, mderdaad, maar de be wegingen zijn automatisch en graag, en er is een weldadig aandoende sabotage, want het is de vijand, die de bevelen geeft. Dan komt de bevrijdingHandel en industrie richten zich op, langzaam, maar er is kentering. Weer is er een intens arbeidspro ces gaande. Maar nu is er ook de ambitie, het heilige vuur, want er wordt gewerkt aan den opbouw van ons land. Onze stad, ons nijvere Leiden, levert haar aandeel. Onze industrie en onze handel doen weer van zich spreken. Ook in de Sleutelstad valt een machtig streven omhoog waar te nemen. Nog is er op velerlei terrein een kampen met materiaalschaarschte, maar alle mogelijkheden worden overwogen en alle kansen uitgebuit. Indien wij er in slagen de noeste vlijt en de gelukkig steeds toenemende arbeidsvreugde te bewaren zal er voor onze stad en ons ge plunderde land weer een toekomst zijn, schoo ner dan wij thans wellicht durven bevroeden en W edstrijden CRICKET. -liSCHE CRICKETERS TOCi. NAAR OXFORD. ivuri na net vertrek der Oxford-gasten uit Leiden moesten wij mededeelen, dat er van den toer der Leidsche cricketers naar Oxford niets zou kunnen komen, omdat men in Oxford geen cricket-team als tegenprtij be schikbaar had. Hierover werd door som migen verwondering geuit, doch de oorzaak bij de Oxforders lag niet in het feit, dat. er geen cricketspèlers zijn zouden als tegen partij, maar dat alle clubs overbelast waren met competitiewedstrijden en eindstrijden der cricketcompetitie. Inmiddels, dit ging den deelnemers van de eerste Oxfordploeg, die Leiden bezochten, toch te ver en men heeft net zoo lang ge werkt, dat er toch een Leidsche ploeg zou kunnen komen. Deze betrekkelijk kleine ploeg naar wij vernemen rond 20 perso nen zou volgende week Woensdag ver trekken. Volgens gisteren uit Engeland ont vangen bericht, verwacht men de Leidsche gasten echter in den morgen van 4 Septem ber, zoodat het vertrek is bepaald op Dins dagavond 3 September. Ten minste indien alle deelnemers in het bezit zijn van passen, visa en deviezen. Men hnnrip hiermede rekening VOETBAL .kl.ID 1—ARC 1 (2— tj AkL i speelde Zaterdag mee in het z.g. „Fruittournooi" van de vereeniging KMD te Wateringen, een elftal uit den Haagschen Voetbalbond, onderaf d. KNVB. Men telde 2 invallers. Op het kleine terrein had men voor de rust alle krachten in te spannen en toen scoorden beide partijen twee maal. Na de thee waren onze plaatsgenooten in gespeeld en de gastheeren kregen toen geen voet aan den bal. Vooral mid voor Bos had het op z'n heupen en goochelde dat het een lust was. De resultaten bleven niet uit. Met vijf doelpunt*"- --erschil kwam KMD er nog best Fr ,V ATERPOLO. jje gaarnes)H.W.V. 2 (dames) 70. De Hageneesjes begonnen niet kwaad, maar vonden in de Leidsche verdediging, met Jet de Bree als uitblinkster, een onover komelijk struikelblok. De Zijl-aanval was al spoedig aan bod en toen Janny Crama een niet te missen kans kreeg bezorgde zij haar club de leiding (10). De thuisclub bleef sterk in de meerderheid en we zagen achtereenvolgens Janny Crama, Gees je Blauw en Truus S jar din enkele goede kansen om den voorsprong te vergrooten, mis sen. Nog voor de rust wisten echter Geesje Blauw en Truus Sjardin den stand op 3—0 te brengen. Jet Verbree bracht direct na het draaien goed op en het kostte Truus Sjardin weinig moeite te doelpunten (40). Ook nu gingen enkeie goede kansen voor de thuis club door sleoht schieten verloren. Geesje Blauw (2 x) en Janny Crama wisten het Haagsche doel nog te doorboren en daar mede den stand op 70 te brengen. De links- achterspeelster van H.W.V., dat met 6 speel sters verscheen (De Zijl liet uitvallen) was uitgesproken zwak. De Zijl-dames zijn nu tezamen met Vitesse uit Den Haag gepromoveerd naar de 1ste klasse in de kring-competitie Den Haag en omstreken. Onze gelukwensohen, dames! Morgenavond wordt de laatste promo tiewedstrijd in Den Haag tegen Vitesse ge speeld. De Leidsche dames zullen ongetwij feld alles in het werk stellen om revanche te nemen op de onlangs in Leiden geleden nederlaag.- Morgenavond van 5.307.30 u. wordt er in de „Overdekte" de traditioneele zwemwed strijd tusschen de Politie en de N.Z.H.T.M. gehouden Tevens is er een demonstratie van reddend-zwemmen. Ook De Zijl 4 (heeren) promoveerde en wel naar de 2e klasse kring Den Haag en omstreken Ook zij gefeliciteerd met deze prestatie DAMMEN. De driekamp dammen tusschen de leden A. Rijnberg en M. de Groot van de damclub H.D.C. is na spannend-en strijd door eerst genoemde gewonnen, die hierdoor voor een jaar in het bezit is gekomen van den HDC- wisselb eker WANDELSPORT. 25 leden van de vereeniging „Wij Willen Wandelen" te Aliphen a/d Rijn hebben deel genomen aan den 25 km-marsch, uitgeschre ven door de Chr. Wandelsport vereen. „Prins Bemhard" te Leerdam. Allen liepen het goede parcours uit en ontvingen een fraaie médaille. DE COOP. VEILINGVEREENIGING H.B.G. TE LISSE Verslag van leverbare veiling. Zeer groote aanvoer Hyacinten: E, W. L. L'Innocence 19, 17.2022.—; idem 18, 20—: idem 16, 10.45— 11.9515.E R Mr Damos 18, 15.50; idem 17, 12.75; idem 16 10 45; idem 15, 9.15; idem 14, 7.40; E. G. City of Haarlem 15, 12 70; idem 14, 8.15; E. R. La Victoire 17, ie 45: idem 16, 16.90; idem 15, 15.60; idem 14. 1365: Jan Bos 18. 22.40; idem 17. 19 74; idem 16 18.10; idem 15, 16.30; idem 14. 13.15; Ger trude 19. 21.—; idem 18. 18.50; idem 17. 15 75: idem 16. 14.20; idem 15, 13.—: idem 14, 10 65: E. P. Mansfield 17. 14 75; idem 16. 14.50: (E R. Dr Lieber) 15, 11.60; idem 20 70; E. R Pink Pearl 19 20.10; idem 18. 17.50: idem 17. 14 25; idem 16. 14.—; idem 15 13.50: idem 14. 11.15: E B Duke of Westminst. 17. 14 35: idem 14. 11.65; E B Queen of the blues 18. 20.70: idem 17. 18.35; idem 16, 15 30—16.40: idem 15. 14.50—15 20; idem 14. 11.55; E R Nimrod 20, 20.90: E W La Grandesse 16. 11.40; E. R. Giganthea 20, 18.—; idem 19 17.10; Qu. o.t. Pinke 18, 19.50; Panorama 16, 19.40; Begraf enisonderneming A. ZAALBERG Jr. Hoogewoerd 27a Leiden TELEFOON: 25605 26180 Moreno 16, 13.20; idem 15, 12.40; idem 14. 9.35; E. B. Grand Monarque 19, 23.30; idem 18, 20.80; idem 17, 18.35; idem 16, 16.70; idem 15, 13.40; idem 14, 11.65; Schotel 19. 22.90; idem 18. 21.—; idem 17, 16.55; idem 16, 14.70; Hyacinten geprepareerd: E R. Lady Derby 19 op 20.80. Late tulpen: Dwt. Mr Grullemans 5.25; Pr. Rauwenhoff 4.50; The Bishop 6.406.50; Ph. de Comminet 12/op 6.35; La Tulipe Noire id. 6.507.25; Pr. of Haarlem 4.30; Ph. Snowdon 4.60; Pr. Elisabeth 4.65; Wm. Pitt, 5.55; Nw. Orleans 6.25; Zwanenburg 12/op 5.906.30; City of Haarlem id. 6.idem 4.85; Eclipse 12/op 5.70 Yellow Giant 5.55; idem 4.80; Elt. Mongolia 5.95; id-em 4.45; Carara 12/op 6.50; John Schepers 4.55; Ingl. Yellow 4.45; Temis 12/op 5.75; Picoté 6.25; Mrs Moon 5.75; Dwt. Clara Butt 12/op 7.80; idem 6.65. Vroege tulpen: Evt. Pink Beauty 12/op 8.20; Proserpine id, 10.059.40; Dvt. Vuur baak id. 7.606.40; Evt. Due de Berlin 10.05 8.80: Dvt. Murillo 12/op 8.45—6.50. Breeder tulpen: Brt. Cherbourg 7.50; Dil lenburg 5.30; Indian Chief 5.05; Clio 12/op 7.50. Triumph tulpenTrt. Kansas 4.45; Uncle Tom 6.205.25; Kansas 4.65; Telescopium 4.70. Parkiet tulpen: Park. Fantasie 12/op 8.30; idem 6.307.30. Narcissen: E. N. Emperor 6.70; Glory of Sassenheim 8.60; Actea 5.70: King Alfred 9 45—6.10; Victoria 9 25—6 10: v Wav. G;ant R R" VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 27 Aug. De opbrengst der stoomtreilers met versche visch bedroeg he- den f 8060. Stoomtreilers met versche haring: IJm 183 f 36954, IJm 48 „Ewalt" f 32.746, IJm 37 „Gloria" f 31.969, motorlogger Sch 99 f 3704, IJm 204 f 4474, kustvisschers Uk 144 f 149, 119 f 124, IJm 224 f 129, Kw 199 f 118. Aangevoerd werden 600 kisten versche visch en 5400 versche haring. NOTEERINGEN NEW-YORKSCHE BEURS. NEW-YORK, 27 Aug. (Reuter). Atch. Top. 102; Baltimore 20V2; Can. Pac. 16%: New- York Central 120%; Pennsylv. 35; Un. Pac. 144%; Anac. Copp. 42: Bethl. Steel 105%; Chrysler 105%; Gen. Electric 44%; General Motors 62%Int. Nickel 33%; Kenn. Copper 51%; Packard 8; Rep. Steel 33%Shell Union 33%; Star-V»-'* on 70%: U S Rubber 65: U.S. wnaierdaiiisch Beursoverzicht Het schijnt, dat naar mate deze vacantie- maand haar einde nadert, des te sterker de afwezigheid van zaken op de effectenbeurs zich doet gevoelen. Wat de omzetten betreft spanden de obligaties eergisteren de kroon met een bedrag van f 1.181.710, terwijl de aandee- len met f 700.705 ver beneden het millioen bleven. Hiervan werd in Herstelbank omgezet voor f 112.000 en in Vredestein voor f 48.000 Pandbrieven maakten een omzet van f 103.225 Waar het van zoo onderscheiden factoren afhangt of hierin eenige verbetering kan treden, kan men de naaste toekomst nog niet bijzonder blijmoedig tegemoet zien. De m-arkt had een opmerkelijk lusteloos aanzien en aangezien bijzonder nieuws ontbrak bood geen enkele afdeeling eenig interessant as pect. De hoeklieden konden het zeer rustig aandoen en de koersen die men hoorde ad viseer en weken niet van de noteeringen van eergisteren af. Op de industriemarkt waren de toonaan gevende fondsen weinig veranderd; aandee- len Ford gingen 5 pCt. en Copper 10 pCt. omhoog; ook Calvé was aan den vasten kant. De markt had over het algemeen uiteindelijk een min of meer verdeelden aanblik. Aan- deelen Vredestein gingen weer 4 pCt om laag en belanden op 125. Bankaandeel en wa-ren met uitzondering van certificaten Ned. Handel Mij goed gedispo neerd en Hohandsche Bank unie liep op tot 236. De cultuurfondsen waren opmerkelijk stil Tabaksfondsen weken weinig van de vorige noteering af. De Ned. Staatsfondsen waren aan den luien kant. De 4 leeningien 1940 noteerden eens luidend 101%. De 3% leeningen deden 102. Pandbrieven waren prijshoudend van toon en ook Provinciale en Gemeen teleeningen ondergingen geen groote wijzigingen. De leening Indië 1937-a kwam Vb boven pari. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Westland, 26 v. Bahia n. A'dam; Salland, 26 v. Victroia v. A'dam n. B. Aires; Sumatra, 25 v. Suez n. Indië; Johan de Witt, thuisreis, 24 te en van Colombo; Singkep, v. Kaapstad via Antwerpen n. A'dam; Iris, 27 te A'dam v. Gothenburg; Hercules, 24 te Saloniki van Izmir; Orpheus, pass. 26 Gibraltar v. Genua n. A'dam; Deo Duce, 26 v Odense n. Kopen hagen; Ariadne, 26 te Istanboul van Izmir; Berkel, 26 van Bardabas n. Trinidad; Prins Willem IV. v. Montreal n. R'dam, pass. 25 Belle Isle; Prins Maurits, v. Rotterdam n. Montreal, p. 27 (v.m.) Belle Isle; Winsum, v. A'dam n. Montreal, p. 26 Scilly; Westplein, v. R'dam n. New Orleans, vertr. 27 v. Ant werpen; Themisto, v. R'dam n. Calcutta, p. 26 Gibraltar; Prins Willem van Oranje, van Montreal n. R'dam, 27 (8 n.m.) te Antwerpen verw.; Japara (uitr.), pass. 26 Malta; Over- ijsel, 24 v. New Orleans via de Kaap van Batavia; Sibajak, 26 van R'dam te Batavia, vertr. 31 via Makassar n. Australië; Ondina, 20 v. Singapore n. Balik Papa-n; Cleodora, 19 v. Abadan n. Aden; Perna, 19 v. Las Piedras n. Rotterdam Wal de Radio morgeD brengt Programma voor Hilversum I (301 m.). KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram; NCRV. 10.15 Morgendienst; KRO. 11.00 Ziekenbezoek; 12.05 Gram.; 12.30 Klaas van Beeck; 13.00 Nieuws; 13.15 Metropole Orkest; NCRV. 14.00 Kwintet; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Kamermuziek; 16.00 Bijbellezing; 17.00 Marinierskapel; 18.00 Orgel; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.25 De vaart der Volken; 20.00 Nieuws; 20.08 Vrij en Blij; 21.00 Indië; 21.20 Radio Philh. Orkest (Smetana, Dvorak, Délibes); 22.00 Nieuws; 22.30 Chopin; 23.00 Beethoven; 23.20 Fr Schubert; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m). AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.45 Mozart; 9.15 Mor genwijding; 9.50 Arbeidsvitaminen; 10.35 Bizet; 11.10 Orgelconcert; 12.00 Duo's voor viool; 12.35 Magyari Imre; 13.00 Nieuws; 13.15 Ensemble, 14.00 Zweden; 14.20 Inter mezzo; 15.00 Voor zieken en gezonden; 15.20 Opera; 16.15 De Camera loopt; 17.00 Kaleido- scoop; 18.00 Nieuws; 18.15 Musette-orkest; 18.45 Sport; 19.30 Moederliefde; 20.00 Nieuws; 20.15 Radio Philh. Orkest (Mendelssohn, Chopin); 21.00 Hoorspel; 21.30 In Cupido's tuin: 22.00 Jap. oorlogsmisdadigers; 22.15 Skymasters: 22.45 Wereldkamp wielrennen; 23.00 Nieuws; 23.15 Staunton Schaaktournooi; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 8