NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1941 Uit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN. Door den Kon. Bond van Chr. Zang en Oratoriumvereenigingen worden pogin gen in het werk gesteld om te komen tot een Ring „Rijnstreek" van Chr. Zangver- eenigingen. Om een en ander te stimuleeren heeft onze plaatsgenoot, de nog jeugdige dirigent D. van Vliet, het initiatief genomen om in de verschillende plaatsen, waar door hem een zangkoor wordt geleid, openlucht-zang avonden te houden. De eerste hiervan is dezer dagen gehouden op het terreijn van de „Leerhoeve" aan de Hooftstraat. De pu blieke belangstelling was zeer groot. Deel nemende koren waren: „Excelsior" Leimui- den, „De Lofstem' te Woubrugge, idem te Aarlanderveen en „Jubilate Deo" alhier. Het publiek toonde zich zeer dankbaar voor het gebodene, dat op goed peil stond. Het echtpaar Van Triest-van Ren es hoopt 3 September a.s. den dag te herden ken waarop zij vóór 50 jaar in het huwelijk zijn getreden. Op Woensdag 4 Sept. a.s. wordt in onze gemeente een groote Fokveedag gehouden. Tal van inschrijvingen kwamen hiervoor bin nen en het belooft op dit gebied een van de belangwekkendste dagen te worden, die na den oorlog gehouden zijn. Men heeft hiervoor de beschikking over het terrein van de Alphensche IJsbaan. Tevens wordt dan in het IJsclubgebouw een kaasdag ge houden ilAZERSWOUDE. morgenavond hoopt voor den Geref. Bond voor te gaan Ds. P. J. Dorsman van Schelluinen. Deze samenkomst vindt plaats in het gymnastieklokaal en vangt aan om 7.30 uur. Vrijdagavond kwam de nood-gemeente raad voor het laatst in vergadering bijeen. Afwezig waren de Burgemeester A. Wamaar en de Raadsleden Bos, de Heijer en Heij- mans. Aan de orde kwam de benoeming van een commissie voor het onderzoeken van de geloofsbrieven der nieuwe raadsleden. Bij monde van den heer Ravensberg werd ge rapporteerd, dat de bescheiden in orde waren bevonden, waarna werd besloten de nieuwe raadsleden toe te laten. Enkele ingekomen stukken passeerden den hamer, o.a. vaststel ling begrooting Waterleidingbedrijf 1946 en de 'begrooting 1946, waarin enkele wijzigingen worden verlangd door Gedeputeerde Staten. Voorstel van Gedeputeerde Staten om de Straatbelasting te verhoogen; 4 op ge bouwen te brengen op 5 en op ongebouwd van 1 /2 op 2 y2 Dit wordt door den voorzitter nader toegelicht, waarna besloten wordt niet op dit nieuwe voorstel in te gaan. Tevens wordt hierbij nog opgemerkt dat er 75 is uitgetrokken als bijdrage voor de her stellingskosten van een gezonken schip van den schipper, dae de aloude dorpsklok op den bodem van het IJsselmeer heeft be waard. Hierna komt nog een verzoek aan de o-rde van den School artsendienst om een subsidie toe te staan; dit wordt aangenomen. Enkele leden maken gebruik van de rond vraag en wijzen o.a. op den slechten weg in de Loete. Ook wordt geïnformeerd naar de voorschotsregeling consumenten. De voorz. deelt mede, dat hiervoor reeds een commissie is benoemd, en dat op nadere instructies wordt gewacht. De voorzitter zegt den raadsleden die niet meer in den nieuwen Raad terugkomen, dank voor hun werk in het belang der ge meente gedaan. De heer C. Bos wordt nog speciaal herdacht en de voorzitter spreekt den wensch uit, dat hij 9poedig van zijn ziekte mag genezen. De nieuwe gemeenteraad komt Maan dag 2 September a.s. om 9.30 uur in open bare vergadering bijeen. De agenda bevat o.a.: Installatie nieuwe raadsleden. Donderdag maakte de Chr. Gem. Zang ver. „Zang en Vriendschap" per salonboot „Prinses Beatrix" een boottocht naar Hoek van Holland. Via Alphen a/d Rijn en Gouda werd eerst de Maastunnel in Rotterdam be zichtigd, waarna de tocht werd voortgezet naar Hoek van Holland. Na aldaar een uur tje rondgekeken te hebben werd de terug tocht weder aanvaard, waarbij vooral de havens van Rotterdam de volle belangstel ling hadden. Hoogst voldaan keerde een ieder des avonds om ruim 9 uur weer huiswaarts. Het was een schitterende dag zonder regen en met veel zon, en dat wil tegenwoordig heel wat zeggen. GEBORENJohannes H, z van P J A Smits en A M Janmaat; Antonia J L M, d van G C B de Frankrijker en J A Timmer mans. ONDERTROUWD: J Platteel, 53 j en J Moerman, 31 j; A Bregman, 26 j en A Sloot weg, 25 j- GETROUWD: J Kroon en M. A. Bou- huijs OVERLEDEN: J Staring,74 j en J M van Zuilen, 12 j HILLEGOM. Voor de Koninginefeesten worden een aantal gereserveerde plaatsen beschikbaar gesteld voor Ouden van dagen en invalieden, waarvoor men zich moet wenden tot den voorz. van het Comité, den heer Kappert, Stationsweg 174. De opbrengst van de collecte ten bate van het Prins Bernhardfonds bedroeg f 209.35. Het manufacturenbrevet werd behaald door onze plaatsgenooten J. Lemkes, en W. Trossel. KATWIJK a/d RIJN. Voor het examen Hoofdacte L.O. is te Haarlem geslaagd de heer C. Doets. De Katw. Damclub K.D.C. zal Maandag a.s. het damseizoen weer openen. De club avonden zullen worden gehouden in de zaal „De Kroon", Kerkstraat. Voor de liefhebbers is er dus weer gelegenheid om him krachten te toonen. Aanvang half acht. De heer J. Kralt heeft zijn benoeming tot raadslid niet aanvaard. Zijn opvolger is de heer C. van Egmond. KOUDEKERK. De gemeenteraad kwam o.l.v. burg. G. Verheul in vergadering bijeen. De heer Lieverse als commissielid brengt verslag uit over de gemeente-rekeningen 1944 en ad-vi seert tot goedkeuring. De Raad verklaart zich hiermede accoord. De heer Kok als commissielid brengt ver slag uit over de rekening Waterleidings bedrijf, waarna de Raad haar goedkeuring geeft. Wat betreft het bouw- en woningtoezicht en de regeling die afgesloten is met Wou brugge en Leiderdorp kan niet van opzeg ging worden gesproken, maar van opheffing. Dit wordt in een voorgelezen statuut vast gelegd De geloofsbrieven der nieuw geko zen raadsleden worden onderzocht en in orde bevonden. Bij de rondvraag wijst de heer Kok op den desolaten toestand op de algemeene be graafplaats. Dit heeft de aandacht van B. en W. De burgemeester spreekt woorden van dank tot de scheidende raadsleden, t.w. de heeren Kok, Lieverse, Reijneveld, Lekx en Van Bostelen. De heer Lieverse dankt den burgem. voor de prettige samenwerking. Ook de heer Kok spreekt woorden van af scheid en waardeering. Hiëma sluiting der vergadering. Bij het kort maar hevig onweer, dat zich Zondagmiddag boven onze gemeente ontlastte, werd het paard van de wed. Salm uit de Lagewaard door het hemelvuur ge troffen en gedood. LISSE. De tijdelijke Raad der gemeente kwam 5jn vergadering bijeen.. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden der Raad werden door de Commissie van onderzoek onder zocht en in orde bevonden. De wijziging van de verordening op den Gern. Dienst voor Sociale Zaken werd aangenomen, evenals de wijziging van de Verordening op de Ver makelij khéidsbelasting, die van 10 pet op 20 pet wordt gebracht. Op de wijziging van de heffing hondenbelasting van f 5 en f 7.50 op f 5 en f 12.50 maakt de heer F. J. Knetsch bezwaar en stelt voor f 8 en f 10, opdat het SASSENHEIM De gemeenteraad vergaderde onder lei- dang van burgemeester Sand berg van Boe lens. Na de opening had de beëediging van de raadsleden plaats. De burgemeester acht te zich gelukkig om weer een normalen raad welkom te heeten. Ongetwijfeld staan moei lijke perioden te wachten, maar met inspan ning van alle krachten, en Gods zegen zullen de moeilijkheden worden overwonnen. Ver volgens werden de heeren A. Vogelaar en M. Malmberg wederom tot wethouder gekozen." Bedde namen hun benoeming aan. De burge meester feliciteerde beide gekozen wethou ders en sprak zijn blijdschap uit om weer Gisteren werd de op zoo tragische wijze in de Harskamp om het leven gekomen sergeant W. J. Tilanus op Oud Eik-en-Duinen ter aarde besteld. Boven de groeve staat zijn vader, het Tweede Kamerlid H. W. Tilanus, daarnaast lt.-gen. jhr W. Röell, oud gouverneur der Residentie, het oud-Kamerlid L. F. Duymaer van Twist, daarnaast eenige familieleden van den overledene en geheel rechts de moeder van het slachtoffer. verschil niet zoo groot is. Dit voorstel wordt aangenomen. Het voorstel van den heer J. J. Bos om de honden los te laten loopen wordt ver worpen. De Raad verleent den heer J. H. M. Bul ten eervol ontslag als waarnemend-ontvan ger. Vervolgens vindt de beëediging plaats van den heer J. H. M. Bulten als waarnemend- secretaris en van den heer A. Vïisser als adjunct-commies ten kantore van den ge meente-ontvanger. Bij de rondvraag vestigt de heer C. de Koning de aandacht op den gevaarlijken hoek Kanaalstr.Heerenweg en den hoek Vierkant bij Heda, en zag hier gaarne ver keersborden of lichtpunten geplaatst. De voorzitter zegt toe, dat dit in behandeling wordt genomen. De heeren J. Kortekaas en J. W. A. Lefe- ber spreken nog enkele woorden nu de Raad voor het laatst bijeen is, waarna de verga dering wordt gesloten. Wij vernemen dat de heer J. G. Siebelt, die tot lid van den Gemeenteraad werd ge kozen, niet tot het raadslidmaatschap kan worden toegelaten, op grond van het feit, dat hij het vereischte ingezetenschap der gemeente niet bezit. RIJNSBURG. Men schrijfft ons: Nu de festiviteiten voor Koninginnedag weer in 't zicht zijn, worden alle burgers ter plaatse opgeroepen om mede te werken ter bescherming der plantsoenen. Er zal streng worden opgetreden tegen even- tueele vernieling of beschadiging. Laat de nieuwe politieverordening overbodig zijn en niet in toepassing behoeven te worden ge bracht NOORDWIJK. Morgen zal in de Ned.. Herv. Kerk te Noordwijk-Binnen een Kerkconcert worden gegeven door Hans Boelee (orgel), en het Chr. Dameskoor „Vodako". Verder verleent medewerking mevr. Beker-v. Rooyen (sopr.). De burgemeester maakt bekend dat nota's en rekeningen betreffende de evacua ties binnen deze gemeente, vóór 1 September moeten worden ingediend bij het Districts bureau „Verzorging Oorlogsslachtoffers". Het programma voor de Oranjefeesten op 3, 4 en 5 Sept. luidt als volgt: 3 September Kinderfeesten: om 8 u. v.m. klokgelui, daar na défilé voor den burgemeester, poppen- kastvertooning en estafetteloop voor scholen om een wisselbeker. 's Middags worden div. kinderspelen gehouden, zooals hardloopen met hindernissen, vlaggetje steken enz. Ver volgens prijsuitreiking. 4 Sept. Volksfeesten. Tobbetje steken, ringrijden voor meisjes op versierde fietsen, estafetteloop door de Noord wijksche spor tvereenigingenDaarna ringrijden voor paren met versierde twee wielige wagens en touwtrekken op het strand met ploegen van 4 amnnen. 5 Sept. Volks feesten. 's Morgens paardenrennen op het strand met ongezadelde werkpaarden, 's Mid dags behendiiigheidswedstrijd voor motor rijders, kruiwagenrace voor paren (volwas senen). Hierna prijsuitreiking aan de win naars op beide dagen. Tenslotte zal op het strand een vuurwerk worden afgestoken. De opgave tot deelname kan alsnog plaats heb ben Woensdagavond van 78 uur bij den heer A. van Kan, Oude Zeeweg. Op 31 Augustus zal op het plein van de Openbare Lagere School van Panhüysstraat weer een volkszangavond worden gehouden, ditmaal o.l.v. mevr. K lok -Boerda m B. en W. schrijven aan den Raad: Reeds vóór den oorlog was het voor de diverse sportvereenigingen ter plaatse zeer moeilijk de beschikking te krijgen over behoorlijke terreinen. Tijdens de bezetting is het be staande sportpark zoo grondig vernield, dat het, mede in verband met de plannen voor wegenaanleg, niet meer hersteld zal worden. De behoefte aan sportterreinen is hierdoor zeer acuut geworden, zelfs zoo, dat de plaat selijke voetbalclubs gedwongen werden in een naburige gemeente te gaan spelen. In beginsel is reeds door den Raad beslo ten tot aanleg van een sportterrein op gron den aan de van Panhüysstraat. Bij wijze van onderhandsche huur kan de gemeente thans de beschikking krijgen over bedoelde gronden. B. en W. stellen daarom voor de huur van deze terreinen op nader genoemde gronden te doen ingaan. De gron den zijn van verschillende eigenaars, doch vormen één complex, en zijn zeer gunstig gelegen ten opzichte der beide dorpen Noordwijk Binnen en Noordwijk aan Zee. Het terrein is in het geheel ongeveer 5 ha groot, zoodat hiervan wel iets te maken is. De wijze van inrichting, explortatie en uit gifte van de gronden zal nog nader moeten worden bezien. Daar de terreinen uit bouw land bestaan, en er dus voldoende gelegen heid moet zijn de terreinen speelklaar te ma ken, hebben B. en W. een mogelijkheid ge zocht om ook dezen winter in de bestaande behoefte te kunnen voorzien. Het ?s gelukt de hand te leggen op een in de nabijheid der v. Panhüysstraat gelegen weiland, groot pl.m. 2 ha, dat zeer geschikt is om dezen winter als oefenterrein dienst te doen. Nader zal dan overwogen worden of dit terrein ook noodig zal zijn in het eerstge noemde plan, waarna de huur hiervan zal worden overwogen. B. en W. stellen daarom voor tot bovenbedoelde huur te besluiten. met deze heeren samen te werken. Ingeko men was een schrijven van de commissie parkherstel, die voorstelde de Z.-O.-zijde van het park te sluiten tot bescherming van de beplanting van jonge boomen. Dit schrij ven werd aangehouden voor een praeadvies van B. en W. Aangenomen werd een besluit i.z kasleening voor 1947. In de rondvraag stelt de heer Van Breda een wijziging in de sportcommissie voor, en de heer Schrama een commissie van georganiseerd overleg. —■De pranjevereeniging heeft aanbesteed de bank in het Park (voor de vrouwen) De aannemers K. W. v. Breda en C. J. K?ebert zullen beiden het werk uitvoeren voor f 2165. Onze plaatsgenooten C. D. v. Coeverden en C. Vliem, slaagden voor het schildersgezel examen te '"Jtrecht. VALKENBURG. Vergadering van den ni-euw gekozen gemeenteraad. Burgemeester A. C. de Wilde opende de vergadering. De leden legden de eeden af. Hierna wenschte de voorz. de leden geluk met het door de kiezers in hen gestel de vertrouwen en wees er op, dat de Raad thans weer op de door de wet gestélde wijze is samengesteldDe volle bevoegdheid is daardoor weer aan den Raad toegekend. Tot wethouders werden gekozen de heeren J. van der Meij en P. Zwaan. Enkele ingekomen stukken werden vervol gens behandeld en een nieuw^ verordening op de straatbelasting vastgesteld. Als oudste raadslid bracht de heer J. SchoneveLd den voorz. dank voor de goede wenschen en de gesproken woorden. Na de rondvraag sluit de voorzitter de vergadering. VOORHOUT. De taxichauffeur A. B. V., die met pas sagiers langs de Haarlemmertrekvaart reed, had het ongeluk, dat door groote knikgaten de as van de voorwielen brak, zoodat een wiel van den wagen afliep. De chauffeur reed langzaam en hij kon den wagen direct stop pen, zoodat de passagiers met den schrik vrti kwamen. J De bollenkweeker P. v. d. H. die in een ^■Si?en, rmrnte bloembollen kookte op een ohestookmriohtinggevoelde zich plotseling onwel worden. Met hevige hoofdpijn liep hij zwaaiende en struikelende naar buiten., viel en bleef bewusteloos liggen. Arbeiders die dat zagen waarschuwden onmiddellijk een geneesheer. Dr Dots, die spoedig ter plaatse gasvergiftiging. Na genees kundige behandeling kon het slachtoffer s avonds weer huiswaarts keeren. ,Burg- rnr G. F. W. van Berckel heeft in ae 3.1. gehouden gemeenteraadsvergadering al lereerst den nieuw benoemden secretaris ge ïnstalleerd. 6 Y!3*1 den Nouland sprak namens den raad Ook de heer v. d. Ploeg hoopte op een prettige samenwerking. De secr. betuigde ver volgens zijn dank. geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden worden onderzocht en goedge keurd. De heer Kruithof deelde hierna mede, dat hij op formeele gronden bedankte als lid van de begrotingscommissie. Bij een eerste stemming wordt de heer Spie renburg gekozen, die wegens zijn drukke werkzaamheden het niet aanneemt. Bij de tweede stemming wordt het lid v. d. Ploeg gekozen, die het aanneemt. B. en W. stellen voor om mej. van Wieringen als schoonmaak ster voor het gemeentehuis op arbeidscontract aan te nemen. Nadat de leden zich over dit punt hebben uitgesproken, wordt de schoon maakster voor één jaar op arbeidscontract aangenomen op een jaarwedde van f 619.- met de mogelijkheid om hierna in vasten dienst te komen. Het voorstel van B. en W. tot verhooging van het salaris van het hoofd van openbare werken wordt verschoven naar de begrootings- vergadering. Voorstellen voor wijzigingen voor de hon denbelasting passeeren de revue waarna de raad van oordeel is, gezien het groote aantal losloopende honden, om eenige ambtenaren alle clandestiene honden te laten opsporen. Enkele begrootingswijzigingen worden aan genomen, waarna wordt vastgesteld dat het begrootings-tekort over 1945 f 35.000.- be draagt. Als laatste puntt worden enkele pensioens grondslagen van ambtenaren vastgesteld. Bij de rondvraag vraagt de heer v. d. Nou land aandacht voor wegenschouw. De heer v. d. Ploeg wijst op het dringend herstel van gem eentewoningen De heer Kruithof vraagt waarom pasge trouwden menschen een woning wordt toege wezen, terwijl geëvacueerden bij anderen moeten inblijven. B. en W. is van oordeel dat jongen menschen niet altijd de gelegenheid moet worden ontnomen om te kunnen trou wen. Het lid Koomen informeerde naar de kosten van een inrit in het trottoir waarop hem wordt geantwoord dat deze f 32.- bedragen. De Burgemeeester zegt nu te zijn gekomen aan 't einde in 't kader van den noodgemeente- raad en de samenstelling heeft er toe geleid, dat het gemeentebelang is voorgestaan. Twee leden zullen niet meer terugkeeren. Het lid Prins, dat niet aanwezig kon zijn, bedankte spr. en het lid Kruithof, die een tiental ja ren deel uitmaakte van den gemeenteraad, heeft hij bevonden als een man met een re- eel gevoel voor de verschillende groepen in Begrafenis van sergeao' W. J. Tilanus Ontroerende plechtigheid op Oud Eik en Duinen Diep ontroerend was gistermiddag de ter aardebestelling van wijlen serg. W. J. Tilanus, die tijdens de militaire oefeningen in de „Harskamp" door een kogel dooddelijk werd getroffen. Daar waren collega's van den overledene, benevens de Commandant der divisie; voorts lt.-gen. jfor Roel!, gen. Duymaer van Twist, ds. I. Voorsteegh, en tal van andere belang stellenden.. In de aula op Oud Eik en Duinen sprak de vader, het Tweede Kamerlid H. W. Tilanus, daar de bejaarde predikant, die ruim drie jaar geleden het huwelijk van den overleden zoon, inzegende, uitstedig is. „Dat een vader hier nu het woord voert, is niet zoo vreemd", zoo zeide de spreker, „want een vader behoort een priester te zijn in zijn gezin, en dit is door mij steeds ge tracht. De slag die is gevallen is wel heel zwaar. En er lagen reeds moeilijke jaren achter ons. toen onze jongste zoon tijdens de Mei-da gen van 1940 op Waalhaven streed, daarna zijn verzetswerk deed en gearresteerd werd, waarbij slechts twee van de vijftien jongemannen aan de fusillade ontkwamen, gevolgd door zijn strijd tegen den Jap. Bij zondere woorden van troost richtte spr. tot zijn schoondochter, die met twee jonge kin deren achterblijft. Uit Ps. 103 las de heer Tilanus troostwoorden. Daarna voerde de heer M. R. Loze, com mandant kwartier B.-West van de B.S. het woord, gevolgd door den heer H Spyklimg namens de vroegere Burgerwacht, terwijl een broer van den overledene een persoon lijk woord sprak. Aan de groeve heeft de vader een dank woord gesproken, en met het bidden van het „Onze Vader" de plechtigheid beëindigd. Nog steeds geen Huishoudzeep „Wat een tegenvaller. Nog steeds geen nieuwe bon voor huishoudzeep. Dat zal een toer worden „Kom, niet zoo somber. Je kunt in vele gevallen je zeep sparen door VIM te ge bruiken. Probeer 't eens; het gaat prima (Adv.). de gemeente. Hij was een actief raadslid. De heer Kruithof dankte voor de waardee- rende woorden en hoopte dat de nieuwe raad prettig zou mogen samenwerken tot groei en bloei van de gemeente. Met ingang van 1 Sept. a.s. is het hulp postkantoor alhier geopend op werkdagen (behalve Zaterdag) van 912.30, van 14.15.30 en van 1819 uur. Op Zaterdag voor de postdienst van 913 uur en voor telegraaf en celgesprekken van 913 en van 1415.30 en van 1819 uur. Op Zondag alleen voor telegraaf en celgesprekken van 89 uur. Op 31 Aug. a.s. wordt de postdienst alhier uit gevoerd als op Zondag. WARMOND. Voor de laatste maal is de nood-raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen gekomen. De agenda bevatte slechts enkele punten van ondergeschikt belang, wijl deze zitting speciaal was belegd om afscheid te nemen van de beide wethouders en enkele raadsleden, die in het nieuwe college geen zitting meer zullen hebben. De geloofsbrie ven van de nieuw benoemde leden werden, onderzocht en in orde bevonden, zoodat zij dus als llid werden toegelaten. Vervolgens schetste de voorzitter, burgemeester Von Fisenne, in een uitvoerige rede de groote verdiensten van beide wethouders, de hee ren A. Oudshoorn en C. Zwetsloot, voor deze gemeente. Wat zij in hun meer dan. 20-jarig wethouderschap hebben gedaan, al dus 9pr„ is van enormen invloed geweest op den groei en bloei van Warmond. Ook bracht spr. een woord van bij zonderen dank aan de raadsleden H. J. Weyers en C. van Schie, die eveneens hun taak aan jongeren hebben overgedragen en die beiden tal van jaren de belangen dezer gemeente op zoo'n voortreffelijke wijze hebben gediend. Beide wethouders dankten den voorzitter voor de tot hen gesproken woorden en hoopten van harte dat ook het nieuwe college van B. en W. de belangen van deze zoo mooie ge meente zullen voorstaan en behartigen. Nog werden de beide wethouders toegesproken door de heeren Weyers en De Greef, die hun eveneens dank brachten voor het vele werk dat zij in het belang van Warmond hadden gedaan. Uit de burgerij was een comité gevormd onder voorzitterschap van notaris P. H. Ro- meyn om de scheidende wethouders te hul digen. Duidelijk is hierbij gebleken dat de door hen verrichte werkzaamheden ten zeerste worden geapprecieerd. Door de in gezetenen was een belangrijk bedrag bijeen gebracht om aan de beide heeren een stof felijk blijk van waardeering te kunnen overhandigen, welke geschenken door den voorzitter van het comité, na een gevoel volle rede, aan de scheidende wethouders werden aangeboden. Van de gelegenheid om persoonlijk van de wethouders afscheid te nemen werd een zeer druk gebruik ge maakt en uit alle lagen der bevolking kwa men tientallen menschen om hun een hand tot afscheid te drukken. Des avonds werd hun door beide muziekkorpsen een serenade gebracht, waarna deze herdenkingsdag be sloten werd met een maaltijd, hun door het comité aangeboden in „Hotel de Stad Rome". WOUBRUGGE Onder voorzitterschap van burgemeester J. C. van Wageningen kwam de tijdelijke raad der gemeente in vergadering bijeen. B. en W. stelden den raad voor tot opheffing van de overeenkomst met Leiderdorp en Koudekerk van bouw- en woningtoezicht. Nadat de voor zitter deze zaken nader had uiteengezet, wordt z. h. st. aldus besloten. Hierna richtte de voorzitter een woord van afscheid tot die raadsleden, welke in den nieuwen gemeenteraad niet meer zullen te rugkeeren. Een bijzonder woord van dank sprak hij tot den heer Anker, die sinds 1935 onafgebroken de gemeente heeft gediend. Te vens dankte de voorz. voor de hartelijke woorden tot hem gericht bij de installatie op 3 Aug. j.l. Bij de rondvraag wees weth. Angenent op de zeer slechte riooleering van enkele per- ceelen in het Zuideinde. De voorz. merkte op, dat door den gemeente-architect hiervan reeds een rapport is opgemaakt. Weth. Angenent wees tevens op het veel vuldig gebruik van motoren en auto's op ver boden wegen. Ook de heer Schraverus wil ditzelfde onder de aandacht van B. en W. brengen, speciaal het verkeer op het pad langs het perceel van den heer Jac. v. Raad. De voorz. zegde toe deze zaken te onderzoeken. Als scheidend raadslid richtte de heer van Schagen het woord tot burgemeeester en mede-raad sled en. Ook de heer Zwetsloot sprak enkele woorden van dank. Hierna werd de vergadering gesloten. Op Dinsdag 3 Sept. a.s. zal op het ter rein van de Chr. Nat. School een zangavond worden gegeveen waaraan naast de plaat selijke zangvereeniging ,J)e Lofstem", ver schillende vereenigingen uit den omtrek zul len medewerken. Het geheel staat o. L v. den heer D. v. Vliet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3