Accountantskantoor JAC. STOL Knoeiende meikhandeiaar kreeg f 550 boete Noordwijk gaat in 1946-47 88 hu zen bouwen nieuwe leidsche courant DINSDAG 27 AUGUSTUS 194# Stadsnieuws Duitsche manieren van een wapendrager i\iet minder dan 130 personen moesten voor verschillende delicten voor den pl.v. kantonrechter mr de Clercq terecht staan. De meeste verdachten waren echter niet verschenen en werden bij verstek veroor deeld, terwijl veel zaken werden aange houden. J. Th. P. A. L., melkhandelaar te Hille- gom, moest terecht staan wegens ergerlijke melkvervalsching. Op 2 en 11 April had hij volgens de deskundigen zeer groote hoeveel heden water bij de melk gedaan, hetgeen gebleken was bij het onderzoek der mon sters, waarbij het vriespunt dichter bp het O punt dan bij 52 gr. Celc. lag. De gemach tigde van verdachte, de heer B. uit Hille- gom, erkende, dat verdachte geknoeid had, maar vroeg, daar de melkzaak nu gesloten is, en hij geen melk meer kan vervalschen, geen pr. hechtenisstraf op te leggen. Het O. M. dat eerst pr. hechtenis wilde vragen voor deze ergerlijke melkvervalschmg, vroeg, nu de melkzaak gesloten is, f 250 boete en f 300 boete f 550 boete of 3 maanden hechtenis. Uitspr. conform. H. M. v. H. uit Zoeterwoude had met ge weer op schouder „gepost' op den weg en ook met zijn bajonet gedreigd. Hij droeg zijn geweer met bajonet, om meer houding te geven. Het Ó.M. eischte f 10 boete of 4 dh. De pl. kantonrechter was niet op deze Duitsche manieren gesteld, en veroordeelde verdachte conform den eisch. M. G. J. B., uit Oegstgeest, had van G. J. v. d. Voort een pistool voor f 60 gekocht, en dit vuurwapen had gecirculeerd tusschen A. D. S. v. B. en Th. S. Verd. had het als curiositeit gekocht. Het O. M eischte tegen iederen verdachte f 15 boete of 5 dh. De pl. kantonrechter vond wapens gevaarlijk speelgoed, en dagelijks gebeuren er ongeluk ken mee, en veroordeelde M. G. J. B., G. J. v. d. V. en Th. S. elk tot f 10 boete of 4 dagen en A. D. S. v. B. tot f 5 boete of 2 dh. met verbeurdverklaring van het vuur wapen G. J. D. had, komende met zijn auto van de Steenschuur bij het kruispunt Breestraat geen voorrang aan het rechter verkeer ver leend, met gevolg een ernstige botsing. Eisch O. M. f 25 boete of 10 dagen. Uitspr. f 10 boete of 5 dh. M. A. V. stond voor hetzelfde feit terecht. Hier had het plaats gevonden hoek Morsch- singelSteenschuur. Eisch O. M. f 20 boete of 10 dh Uitspr f 15 boete of 5 dh. J. N. S., schoenmaker uit Noordwijker- hout, had een jongen, die nog leerplichtig was, in dienst genomen. Hij begreep er niets van, daar de jongen een arbeidskaart had, welke hij toonde. Eisch O. M. f 25 boete of 10 dh. Uitspr. f 10 boete of 5 dh. J. F. W., die voor hetzelfde feit terecht stond, werd veroordeeld tot f 30 boete of 10 dh. Eisch f 40 boete of 10 dh. W. Chr. K. en W. F. B. hadden zonder toe stemming van de Kamer v Koophandel en departement Sociale Zaken, een timmer- manswerplaats in de Pietersk.k.steeg geves tigd. Eisch tegen iederen verdachte f 30 boete of 10 dh. Uitspraak f 10 boete of 5 dh. Th. v. H., melkhandelaar, had op zijn wa gen. beladen met bussen melk, ook aardap pelschillen en afval vervoerd. Eisch O. M. f 20 boete of 10 dh. De pl. kantonrechter DE VLOOTREVUE OP 31 AUG. A.S. We willen onze lezers er voor de laatste maal nog even aan herinneren, dat op 29 Aug. a.s. de inschrijving voor de vlootrevue op Koninginnedag, georganiseerd door de buurtver. „Het Centrum", wordt gesloten. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. AGENDA GEMEENTERAAD. Maandagmiddag 2 uur komt de tijdelijke Gemeenteraad bijeen. De agenda bevat o.m. onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van den Gemeente raad; benoeming van een onderwijzer aan de opleidingsschool voor Gymnasium en H.B.S. aan de Kernstraat, evenals een onderwijzer aan de opleidingsschool voor U.L.O. aan den Mairesingel; benoeming van een directeur van de Gemeentelijke Volkscreddetbank; voorstel i.z. het voor het jaar 1946 geldig verklaren van een begrooting gelijk aan die' van het voorgaand dienstjaar, behoudens enkele noodzakelijke wijzigingen. WIJ GAAN MET K. EN O. NOG EENMAAL ZINGEN. De nieuwsdienst van K. en O. meldt: Donderdagavond half acht geeft K. en O. de laatste openluchtzaingavond in dit seizoen en wel op het Stadhuispleintenminste... als het niet regent! Wie deze gezellige zanguurtjes kent, zal die gelegenheid zeker wiet willen laten voor bijgaan. Gij allen, die uw HoUandsch lied liefhebt, komt medehelpen en toont d'at zij, die be weren dat ons volk niet kan zingen, ongelijk hebben. Tot a-s. Donderdagavond om half acht bij Herman Stenz op het Stadhuisplein! Tilly Stenz-Leening zal u weer begeleiden en het K. en O.-koor zal u steunen! Het K. en O.-koor, verleden jaar October opgericht ter ondersteuning bij de samen- zangavonden, vangt na de vacantie zijn repe tities onder leiding van Herman Stenz weer aan, op Maandagavond 2 Sept. 8 uur in geb. Staal wijk, Heerenstraat hoek 3-Ootoberstraat. Onze speeltuin Oosterkwartier krijgt Woensdag a.s. bezoek, daar de buurt- en speeltuinvereeniging „Kindervreugd" uit Leidschendam dan een excursie organiseert naar haar zustervereeniging en tevens naar de Lakenhal. Na afloop gaat „Kinder vreugd" dan per boot naar de Kagerplassen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Roy W. B., z. van J. C. Hof stede en J. R. Onnekes; Henny E. D., dr van J. A. Bouland en H. Prins; Wilhelmina J. L., dr van C. Rietkerken en W. C. J. Plezier; Jacobus L. M.. z. van A. van Veen en M. G. Akerboom; Johanna, dr van D. v. Tongeren en H. A. Sinteur; Laurens J. L., z. van L. J, l. Aalibersberg en A. Pouw; Wilhelmina, dr van L Ynitema en G. Bulten; Per, z. van J. van Roy en en S. de Vink; Maria G., dr van H. Rijnsburger en S. Kantebeen; Wilhelmina S., dr van N. de Tom-be en G. v. d. Lucht; Maria G., dr van A. van Hove en J. van der Meij; Christine A., dr van W. van Oostveen en A. Happé; Pieter J. A., z. van J. P. Meijer en M. Glasbergen; Wilhelmina, dr wan B. Leensvaart en M van Beek; Nicolaas, z. van P. Hockx en M. Keijzer; Petrus C., z. van C. J. de Boer en J. H. de Vries; Catharina J. M., dr van C. van Strater en S. van der Linden; Anthonde J., z. v. W. F. v. Klaveren en H. Bij; Jan, z. van J. Ouwersloot en M. van der Mey; Petrus J., z. v. P. J. Kortekaas en A Hoogkamer; Helena J., dr van A. van Du ij venbode en H. J. van der Est. OVERLEDEN: P. Visser, 2 jaar. GETROUWD: M. Verduijn en J. Bulthuis; H. van der Meer en W. M. DeviLee. vond zulk vervoer niet erg frisch, en ver oordeelde verdachte tot f 10 boete of 5 dh. J. d. 1. R., was op de Hooge Woerd op een rijdende tram gesprongen. Eisch O. M. f 4 boete of 2 dh. Uitspr. f 3 boete of 2 dh. Chr. B., Noordwij kerhout, had, rijdende op een motorrijwiel, geen rijbewijs kunnen toonen. Eisch O.M. f 15 boete of 5 dh. Uit spraak f 10 boete of 5 dh. C. v. K., brandwacht, had rijdende met een auto te Wassenaar, zijn rijbewijs verge ten Eisch en uitspr. f 3 boete of 1 dh. Een groot aantal personen uit Leiden en omliggende plaatsen moest terecht staan wegens overtreding der leerplichtwet. In sommige gevallen hadden de ouders, in- plaats naar school te sturen, hun kinderen laten werken. Eisch en uitspraak f 10, f 7.50 en f 5 boete, met de ernstige waarschuwing tot de ouders, dat hieraan een einde moet komen. In een' Zaterdag te Leiden gehouden vergadering van afgevaardigden van 20 Chr. zangvereenigingen is opgericht de ring Rijn streek van den Kon. Bond van Chr. Zang en Oratoriumvereenigin genTot voorzitter is gekozen M. Meeuse te Voorschoten en tot secretaris C. Westmaas te Al-phen a/d Rijn. Een schipperstarief van 1658 De trekschuit was in de 17e eeuw vrijwel het eenige vervoermiddel. Het reizen en ver voeren van goederen was dan ook vrij duur, bovendien ging het vervoeren niet vlug! Tarief voor vervoer per schuit tusschen Rotterdam en Leiden: Voor eiken persoon 9 stuivers, kinderen beneden 10 jaren half geld. Voor een brief 1 stuit. 8 penn. Voor een afgehuurde schuit 12 gld. Voor een koffer 6 st. Voor een pakje, dat men onder den arm draagt, hetzij men het laat bezorgen of niet, 2 stuif. 8 penn. Voor een ton haring 6 st. Voor een pijp wijn 16 st. Voor een versche zalm 2 st. Voor andere vrachten naar evenredigheid. De schipper of zijn knechts kregen voor de bezorging een vierde van het vrachtloon. Men bedenke echter dat de waarde van het geld heel wat hooger was dan, thans. Minister Huysmians zal Woensdag as. naar Stockholm vertrekken, waar hij Don derdag de Ned. dag van de aldaar gehouden Jaarbeurs zal openen. Zaterdag keert Z. Exc. naar Nederland terug. Met betrekking tot den roofoverval op het Rotterdamsche postkantoor wordt nog gemeld, dat meer dan 200.000 gulden uit de kluis werd ontvreemd. Volgens den portier zou de overval door twee mannen gepleegd zijn. die een kwartier voor het ledigen der kluis noodig hadden. LAAT NU UW BOEKHOUDING IN ORDE MAKEN DOOR HET BEKENDE BREESTRAAT 117 LEIDEN Tel. 24891 Privé-adres' VAN SLINGELANDTLAAN 1 Belast zich tevens met ALLE BELASTINGZAKEN (Jit de Omstreken DISTRIBUTIEVARIA. Morgen zijn aan de beurt om bonkaarten af te halen, zij wier achternaam begint met de Letters X, IJ en Z. Terrassen op N.-Boulevard worden verpacht of verkocht Woensdagavond kwam de Gemeenteraad in openbare vergadering bijeen, onder leiding van den loco-burgemeester C. Punt. Met ken nisgeving is afwezig de heer E. L. de Witt. De voorz deelt mede, dat bericht is ont vangen dat het Raadsbesluit, waarin werd vastgesteld, dat de noodgemeenteraad de zelfde bevoegdheden zou hebben als een ge wone Raad, geschorst is tot 1 Jan. 1947. De voorzitter benoemt een commissie, be staande uit de heeren Coenraads Nederveen, Urlus, en De Raad, teneinde de geloofsbrie ven te onderzoeken van de nieuwgekozen leden van den Raad. De commissie brengt bij monde van den heer De Raad verslag uit, en rapporteert dat er geen reden is één der nieuwgekozenen het zitting nemen te be letten. De heer Eichelsheim vraagt inlich tingen over één der leden, den heer Schu macher, van wien beweerd werd, dat deze nog geen jaar in de gemeente woonachtig is. De voorz. deelt mede dat deze bewering ongegrond is bevonden, wat de heer Schu macher nader toelicht. Een tweetal wijzigingen van de Alg. Politieverordening worden hierna z.h.st. aan genomen, n.l. betreffende losloopende hon den, en controle op speelautomaten. De laat ste wijziging lokte nogal eenige discussie uit. De heer Urlus hoopt op een soepele toe passing van deze verordening. De heer van Dam meent, dat de gevaren in kleine zaken als ijssalons e.d. grooter zijn dan in hotels. De heer Plug is van een andere meening, en wenscht geen onderscheid te maken. Spr. stelt zijn stemmen voor dit voorstel af hankelijk van de garantie, dat het besluit voor allen zonder onderscheid geldt, hetgeen de voorzitter toezegt. De heer Plug verzoekt aanteekening in de notulen van zijn op merkingen. Vervolgens wordt z.h.st. vastgesteld de kostprijs per leerling der O.L. school over de jaren 1944 en 1945. De werkelijke uitga ven waren voor 1944 f 1842.11, in totaal en voor 1945 f 2563.46. Door de toename van de werkzaamheden bij den Techn. dienst van Gemeentewerken achten B. en W. het noodzakelijk, het personeel van dezen dienst uit te breiden met een technisch opzichter, waartoe een. voorstel ter tafel was. De heer Meijer kan zijn stem aan dit voorstel wel geven, temeer daar de com missie voor openbare werken gunstig hier over heeft geadviseerd. Spr. vindt echter het slot van het voorstel niet prettig. Hierin wordt gezegd dat betreffende het crediet voor den nieuwen functionaris reeds machti ging aan Ged. Staten is gevraagd om erover te beschikken. Ook is reeds een advertentie geplaatst. De heer Meijer kan zich niet ont worstelen aan den indruk, dat men denkt: De Raad zegt toch wel ja en amen. Verder maakt spr. nog de opmerking, dat van de 6 leidende functionarissen bij Gem. Werken slechts 1 R. Kath. is. Spr. hoopt dat bij de volgende benoeming rekening zal worden gehouden met de godsdienstige richtingen in de Gemeente. De voorzitter beantwoordt den heer Meijer en merkt op dat het niet de bedoeling is den Raad voor voldongen fei ten te stellen, maar dat de urgentie hiertoe drong. Wat het andere betreft zal spT. tege moet probeeren te komen aan den wensch van den heer Meijer. Het voorstel wordt hierna zjh.st. aangenomen. Nadat nog een aanvrage tot toekenning van weezen gelden is toegestaan, volgt de rondvraag. De voorzitter deelt mede, dat het in de bedoeling ligt volgende' week Woensdag de laatste zitting van den Nood- gemeenteraad te houden. In deze vergade ring zal tevens het college van B. en W. af scheid nemen van den Raad. In de rond vraag verklaarde de voorzitter op een vraag van den heer De Raad, dat in 1046 en 1947 in totaal 88 huizen zullen worden gebouwd in onze Gemeente. Daarnaast zal gepoogd worden materiaal te krijgen voor den bouw van noodwoningen. De straatverlichting is miserabel, aldus de heer Schumacher. De voorz. beaamde dit, doch dit is te wijten aan de slechte kolen die de gasfabriek kreeg toegewezen. Hierbij komt de groote toeloop van badgasten, waar door het gasverbruik aanzienlijk steeg. Er wordt hard gewerkt aan de noodaansluiting met Leiden, zoodat binnenkort deze misère achter den rug zal zijn. De terrassen op den N. Boulevard zullen aan de pensionhouders worden verkocht of verpacht, maar de ter rasmuren blijven eigendom van de Gemeente. Aldus de voorz. in antwoord op een vraag van den heer Urlus. Dr Coenraads Neder veen drong aan op het openhouden van het postkantoor te Noordwijk aan Zee, ook ge durende den winter. Vijf en zestig jongens hebben zich op gegeven voor den wintercursus voor het bloembollenvak. Daar er maar 30 geplaatst kunnen worden, zal men aan de oudsten de voorkeur geven. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Directeur van het P.T.T.-kantoor deelt mede dat op 31 Augustus a.s. de dienst zal worden verricht als op Zondag. De bureaux van de gemeente-secretarie en van den burgerlijken stand, zoomede het kantoor van den gemeenteontvanger en dat der water- en lichtbedrijven zullen 31 Augustus den geheelen dag gesloten zijn. Voor hen, wier geslachtsnaam begint met de letters W, X. IJ en Z zal morgen van 912 en 24 uur in het distributiekantoor gelegenheid bestaan tot het afhalen van bon kaarten. LIS SE. De R.K. Harmoniekapel „Canité Tuba" heeft op het muziekconcours te Langeraar met 391 punten (het hoogste aantal) in de afd. Uitmuntendheid een mooi succes be haald. Medegedeeld wordt, dat, met het oog op de a.s. feestdagen, het venten in de ge meente, ingevolge het bepaalde bij de Alg. Politieverordening, zonder vergunning ver boden is. Door de afd. Lisse van „Draagt Elkan ders Lasten" zal 28 Aug. een bloempjesdag worden gehouden. Behoudens goedkeuring van den Raad zal de vermakelijkheidsbelasting van 10 op 20 procent worden gebracht. NOORD WIJKERHOUT. De gemeenteraad zal Donderdag a.s. vergaderen en o.m. de begrooting behande len. VALKENBURG. Er wordt in Valkëhbuirg op het oogen- blik een groote actie gevoerd, in verband met de as. paardenmarkt. Wie ook Valken burg passeert, kan. de opwekking lezen om 11 September as. naar deze plaats te komen. Ook in verscheidene andere gemeenten wordt kennis gegeven, dat „De Paarden markt" weer in zijn oude glorie is hersteld. Volgens betrouwbare inlichtingen is deze markt reeds meer dan. 1000 jaar oud! Valkenburg heeft dus wel een zeer oude historie. Daar men diezen traditioneelen dag weer allen luister bij wil zetten, is er uit de burgerij een comité gevormd om dezen dag weer in aller belangstelling te brengen. Van harte hopen wij, dat dit plan ten volle slaagt. B. en W. maken bekend, dat op Woensdag 28 Augustus a.s., 2 uur, in het Gemeentehuis de gelegenheid zal zijn opengesteld tot koste- looze inenting of herinenting tegen pokken van hen, die zich daartoe aanmelden. Bij twijfel omtrent den gezondheidstoestand van den in te enten persoon, raadplege men vooraf den huisarts. Voor een juiste vermel ding in de vaccinebe wij zen van de namen en geboortedatums der kinderen is het ge- wenscht, dat bij de aanmelding worden me degebracht trouwboekjes der ouders of ge boortebewijzen der kinderen. VOORSCHOTEN. Het Koninginnefeest belooft op luister rijke wijze gevierd te worden, als we zien naar het programma, samengesteld door de Koningin Wilhelmina Vereeniging. Het be vat o.a.: Donderdagavond 29 Augustus, 19.30 uur, opvoering van het openluchtspel „Oranje Hotel" op het terrein van Rouw koop, Wijngaardenlaan, door de Stichting Zuid-Nederlandsch Tooneel onder directie van Pierre Balledux. Vrijdag 30 Augustus: concert op de Voorstraat door het muziek gezelschap „Benvenuto" (dir. de heer Wak- ka); aanvang schietconcours. Zaterdag 31 Augustus: voortzetting schietconcours; vogel schieten; tractatie schoolkinderen; kinder zang; kinderspelen; behendigheidswedstrijd voor motoren met duopassagler; verder den geheelen Zaterdagmiddag spelen voor da mes en heeren van 15 jaar en ouder. De avond wordt gevuld met een voetbalwed strijd, concert, openlucht-film en fakkel optocht. Aan de straat- en gevelversiering is een wedstrijd verbonden. Verschillende prijzen zijn beschikbaar gesteld. De hoofdprijs is de zilveren wissel-beker, welke bij de bevrij dingsfeesten in 1945 beschikbaar werd ge steld voor den wedstrijd in straatversierin gen en in dat jaar voor de eerste maal werd gewonnen door de straatcommissie Bijdorp- straat* Sport en Wedstrijden Onderling tournooi „De Zijl"- heeren „De Futen" winnaar. Voor de derde maal in dit seizoen organi seerde de P.C. een waterpolo-tournooi voor de heeren-leden. Er was weer naar een zoo juist mogelijke krachtsverhouding gestreefd en de zeventallen ontliepen elkaar dan ook niet veel. Allereerst kwamen „de Kikkers" en „de Futen" tegen elkaar uit. Eerstgenoemd en na men de leiding, maar nog voor het draaien was de stand weer gelijk. Weer namen „de Kikkers" de leiding, echter van korten duur, want spoedig was het 2—2 en slaagden „de Futen" er zelfs in de leiding te nemen, die zij niet meer afstonden. „De Snippen" namen het hierna tegen „De Meeuwen" op, namen de leiding, waarna de stand voor het draaien gelijk werd. „De Meeu wen" namen door Prevoo een voorsprong en voerden den stand voor het eindsignaal tot 31 op. Vervolgens was het de beurt aan „de Fu ten" en „de Meeuwen". Eerstgenoemden slaag den er in de eerste helft in de leiding te ne men, die zij tot het einde behielden. De ontmoeting tusschen „de Kikkers" en „de Snippen" had eveneens een spannend ver loop. „De Snippen" wonnen met 21. „De Futen" behaalden daarna hun derde overwinning, door „de Kikkers" met 21 te kloppen en wonnen daardoor dit tournooi. „De Meeuwen"„de Kikkers" kon helaas vanwege het sluitingsuur niet worden ge speeld. Hedenavond 7 u. spelen „de Zijl"'-dames thuis voor de promotie-competitie tegen de Haagsche Watervrienden. „De Zijl" dient de zen wedstrijd te winnen, wil zij haar gunstige kansen op promotie behouden. SCHAKEN. Noordwijk nog niet definitief aangewezen? Wist het A.N.P. gasteren te melden, dat Noordrwijk definitief was aangewezen voor het wereldschaaktouirnooi 1947, thans ver neemt hetzelfde persbureau van den Kon. Ned. Schaakbond, dat Nederland is aange zocht het tournooi te organiseeren, doch dat de Bond nog geen beslissing nam over de plaats, waar het wordt gehouden. VOETBAL. In het kader van d'e Oranjefeesten speelt „Scheveningen" a.s. Zaterdagmiddag op het A_D.O.-terrein tegen W.V.C. uit Win terswijk KAMPIOENSCHAP Z.H. DRAVERIJEN. Morgen wordt te Rijnsaterwoude het kam pioenschap van de Kortebaandraverij voor Zuid-Holland verreden. De deelnemers zijn bepaald en de volgende paarden zullen aan de start verschijnen: Buziau K. W., Dalver, Abdullah Scott, Flying Guy, Dictator Spears, Kalumet Axkit, Baron Harvester, Ida Scott, Edelman, Guy Hanover, Jim Wilkes, Absijr- tus, Welkom, Dutch Hanover, Eduard Anvil, Georde Wilkes, Fleetness T, Akron B, G. de Mascotta. Feronica Scott, Allouez, Hollandia, Gonny D, Anzolar, Admiral Guy, E. Carla Lee, Claudy C. De wedstrijden worden verreden op het terrein van den heer C. M. Rijkelijkhuizen, en vangen aan om 2 uur. Op het terrein is gelegenheid voor stalling van alle mogelijke voertuigen. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 26 Aug. 1946. Versche haring werd aangevoerd door de IJM 73, „U K" f35.762; KW 4. f2380; KW 22 f 1300. De stoomtreilers besomden aan versche visch f42.230. Zweedsche kotters G.G. 74 f 10.077; motorloggers KW 27, f5394; 84, f4600; 59, f3205; 173, f3182; 33, f2496; 107, f2871; 24, f4371; 89, f3036; 104, f2928; 21, f2095; 94, f2228; 10, f 2971; 53, f 872; kustvisschers IJM 23, f2200; 27. f1661; 224, f2872; 318, f 1024; H.D. 119, f128; U.K. 244, f 1887; 234, f973. Er werden 4200 kisten versche visch en 2200 kisten versche haring aangevoerd. Amsterdamsch Beursoverzicht Er waren ook gisteren maar weinig orders en de koerfsen verschilden over het geheel genomen niet veel bij die van den vorigen beursdag. Op de beleggingsafdeeling was het meest kenmerkende verschijnsel het aanbod van de 4 pet. Ned. Staatsobligatiën. Alle lee ningen werden beneden de vorige prijzen afgedaan. Men begint thans ernstig rekening te hou den met een conversie dezer 4 pet leeningen binnen afzienbaren tijd. De 3V2 pet jongere Staatsleeningen waren prijshoudend en een fractie lager; de gestaffelde leening "was echter iets lager. De tweede 3 pet. Ind. lee ning liep een kleinigheid achteruit en kwam juist op pari. De oude schuld was nagenoeg onveranderd. Wat de aandeelenmarkt aangaat, zoo waren de toonaangevende industrie-aandeelen nau welijks gewijzigd Waar bevinden zich onze zeeschepen? Van Ruisdael, v. Hamburg n. Batavia, 24 (12 u.) v. Southampton; Frans van Mieris, v. Norfolk n. R"dam, 23 te Vera Cruz; Kota Inten (uitr.), 2 v. Southampton; Zijpenberg, v. A'daim n. Australië, 23 te Colombo; Rem brandt, v. R'dam n. Australië, 25 te Port Sudan; Themisto, v. R'dam n. Calcutta, 25 v. Lissabon; Kelbergen, 25 (11 v.m.) v. Casa blanca n. VLaardingen; Glashaven, 25 van Kopenhagen n. R'dam; Oosterbeek, 24 van Galveston via Norfolk n. Holland; Stad Haarlem, v. Sfex n. R'dam, 24 v. Oram; Stad Maassluis, v. Galveston n. Holland, 24 van Pensacola; Cory da, 27 v. Los Piedras te Rot terdam verw.; Prins Willem van Oranje, v. Montreal n. R'dam, 25 Scilly; Alphard, van Buenos Aires n. R'dam, pass. 26 Fernando Naronha; Tabinta, 25 v. LTmuiden n. Indië; Sumatra, 24 te Port Said v. Hamburg naar Batavia; Ariadne, 24 v. Izmir n. Istanboel; Stuyvesant, 25 van Paramaribo n. Trinidad; Randfontein, 25 te Antwerpen v. A'dam n. Oost-Afrika; Madoera, 25 te Lorenzo Marquez v. Durban. Wal de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m.). NCRV. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 8.20 Morgenccxnoert9.30 Gram.; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Piano; 12.00 A'damsch Politie Muziekcorps; 13.00 Nieuws; 13.20 Orgel; 14.00 Hoborecital; 15.00 Koor; 15.30 Viool; 16.15 Zomer; 16.45 Voor de Jeugd; 17.35 Cinderella; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.15 Chr. Nat. Vakverbond; 19.30 Engelsche les; 20.00 Nieuws; 20.16 Kurh ausconoert (Brahms); 22.00 Nieuws; 22.46 Avomdherdenking; 23.00 Zangresital; 23.30 Piano; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m.). VARA. 7.00 Nieuws; 7J5 Gymnastiek; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.00 Bach. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.35 Zang en piano; 11.30 Gram.; 12.00 Orgel; 12.35 Walsen; 13.00 Nieuws; 13.15 Miller-Sextet; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Kamermuziek; 15.00 Voor de Jeugd; 15.45 AndTé Kostelanetz; 16.15 Voor de Jeugd: 16.45 Het stond in de krant; 17.15 Eddy Wains; 18.00 Nieuws; 18.15 Jan Cordu- wener; 19.30 UNRRA; 20.00 Nieuws; 20.20 Nieuws; 20.20 Ramblers; 20.45 Hoorspel Re becca; 21.30 Operette; 22.15 Radio Schetsen; 23.00 Nieuws; 23.15 Staunton Schaaktournooi 23.30 Gram.; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3