Onze Hollandsche worden bedreigd De distributie-fraude te Noordwijk is opge'ost NIETTWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 16 AUGUSTUS 19M De tentoonstelling „Kent gij onze molens" werd geopend. In het museum ,,De Lakenhal" vond Zater dagmiddag de opening plaats van de tentoon stelling: „Kent gij onze molens". Allereerst voerde het woord de heer Lun- singh Sheurleer, die in het bijzonder den heer P. v. d. Velde, die namens den minl-ster van O.. K. en W. aanwezig was, weth. S. Menken, die het College van B. en W. ver tegenwoordigde en den voorz. van de Ver. „De Hollandsche Molen" welkom heette. De heer Lunsingh Scheurleer wees er ver der op, dat er in den oorlogstijd vele molens geheel of gedeeltelijk zijn vernield, maar ook, dat reeds vele molens worden bedreigd door vervanging met electro-motoren. Iets dat minder bekend, doch erger is en het Iaat zich aanzien, dat deze tendens zich voortzet, wat niet minder dan een ramp voor ons nationaal bezit zal zijn. Spr. bracht mede namens de commissie dank aan de inzenders en de talrijke per sonen, die voor deze expositie iets hebben gedaan. Toch zou deze tentoonstelling, aldus spr., onmogelijk zijn geweest, zonder de fiinan- cveele bijdrage van o.m. het ministerie van? O., K. en W., de vereeniging „De Holland sche Molen" en den A.N.W.B., terwijl het dank zij de medewerking van de directie van de Stedelijke Lichtfabrieken mogelijk is gemaakt een der molens in werking te zien. Mr dr P. G. van Tienhoven voerde hierna als voorzitter van de ver. „De Hollandsche Molen" het woord en sprak over het be lang van de molens in het Hollandsche land schap. Spr. merkte o.m. op, dat wij gelukkig in het bezit mogen zijn van onze aloude maal werktuigen, van welker schoonheid in het landschap wij meermalen hebben kunnen genieten. De initiatiefnemers, hebben deze tentoonstelling ingericht voor degenen, die de schoonheid van de molens kennen, maar ook voor hen, die zich niet indenken welk groot verlies ons land zal lijden, indien het dit karakteristieke beeld zou moeten ontberen. Spr. wees er op, dat de molens tijdens den oorlog onontbeerlijke diensten hebben bewe zen, o.a. de voedselvoorziening en de polder- bemaling, en thans zeer ernstig worden be dreigd. De bezetter heeft in Brabant en Limburg VISCHWEDSTRIJD SPEELTUINVER. „WESTERKWARTIER." Onder zeer veel belangstelling heeft Za terdagmiddag de Speeltuinvereeniging Wes terkwartier" in de Trebvliet (verlengde Rijn en Sohiekade) een visch wedstrijd ge houden. Om ongeveer drie uur vertrokken de veertig deelnemers in optocht van uit de Genestetstraat naar de plaats van den wed strijd. Om ongeveer 4 uur nam de wedstrijd, welke onder leiding van de heeren J. Pauw en J. Kienjes werd gehouden, een aanvang. Er werd met veel animo gevischt, doch daar de wind ongunstig was, werd er weinig ge vangen. Om ongeveer 5 uur werd het eind signaal gegeven. Nadat de scheidsrechter verzamelen had geblazen, wer dde vangst gecontroleerd. Daarna had de prijsuitreiking plaats. Ie prijs, P. de Vos; 2e prijs, K. Teske; 3e prijs Chr. Verhage; 4e prijs, D. v. d. Lin den; 5e prijs, J. Hartevelt; 6e prijs, J. v. Heiven; 7e prijs, Nelly Pauw; 8e prijs, K. Verlinden; 9e prijs, Corn. Juffer mans. De prijzen waren welwillend beschikbaar ge steld, door de winkeliers uit het Haagweg- kwartier de hoofdprijzen en de fruitman den door de groente en fruithandel firma Sinteur, Nic. Beetstraat. DIS TRIBUTIEV ARIA. Morgen zijn aan de beurt om bonkaarten af te halen, zij wier achternaam begint met de letter W. Uit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN. Onze plaatsgenoot, de heer Th. Gaals- wijk, is te Den Haag geslaagd voor het di ploma schoenhersteller. Voor hen, wier geslachtsnaam begint met een der letters T, U, V, zal Dinsdag van 912 en van 24 uur in het distributiekan toor gelegenheid bestaan tot het afhalen van bonkaarten. 30 Augustus a.s. hoopt onze gem.-secre taris, de heer A. Veenhuijsen, den dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden in dienst is getreden. Hij was toen als commies 2e klas werkzaam ter gemeente-secretarïie; en kele jaren later volgde zijn bevordering als commies le klas en met ingang van Jan. 1931 tot hoofdcommies. 1 Nov. 1945 werd hij door den toenmaligen waarn. burgemeester, gemeente-secretaris mr F. A. Helmstrijdt, die naar Arnhem vertrok, als zijn opvolger be noemd. Vrijdag 30 Aug., 's namiddags 4 uur, zal in het Raadhuis een huldiging plaats hebben. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Harmonie „Katwijk" heeft voor haar concerten thans een andere plaats dan voorheen gekozen, nJ. het pleintje voor het voorm. Gemeentehuis. Niet alleen de heeren musici, doch ook het publiek was hiermede voldaan. Den Laatsten tijd heeft men het nogal gemunt op rijwielen. Twee heerenrij wi el en verwisselden ongewenscht van eigenaar. De politie zoekt de dader(s). LEIMUIDEN Er is ingebroken bij den wijnhandelaar J. B. Wolken, waarbij 50 L. sterke drank en een tweetal rijwielen met goede banden werden ontvreemd. De graanhandelaar R. ten Brink werd in de Legmeer zoodanig aangereden, dat hij een been brak. De breuk was van ernstigen aard, zoodat hij naar het ziekenhuis te Lei den moest worden vervoerd. Voor de gemeenten Leimuiden en Rijn- saterwoude is een districtsraad voor het con- sumentencrediet ingesteld. Tot administra teur werd benoemd de heer H. W. v. d. H orn en tot voorzitter burg. J. A. Bakhui zen en tot leden de heeren R. Kroon, C. J. de Rijk, mevr. Hank te Leimuiden en de heeren J. Groeneveld, A. Kempenaar en mevr. H. Kiebert te Rijnsaterwoude. LIS SE. De R.K. Voetbalver. „Lisse" hield onder presidium van den heer Jac. van Dijk haar jaarvergadering, waarin uitvoerige jaarver slagen werden uitgebracht door den secreta ris en penningmeester. Bij de bestuursver kiezing werden herkozen de heeren N. Beijk en Jac. van Dijk. In de vacatures Th. Kor- tekaas en C. Lamboo werden gekozen de heeren J. N. Boekei en N. W. Castien. De elftallencommissie werd herkozen en uitge breid met de heeren aanvoerders der elftal len. De Roode Kruis-collecte bracht op de som van f 524.54, terwijl 121 nieuwe leden zich lieten inschrijven. Op Donderdag 5 Sept. zal op de gewone spreekuren bij de geneesheeren gelegenheid zdjn tot kostelooze inenting of herinenting. Wij vernemen, dat de Harmonie „Trou moet B'lycken" ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan in 1947 een groot Nationaal Concours zal organiseeren, waarvoor men de hoogste onderscheiding van H.M. de Koningin tracht te verkrijgen. 170 molens zoo vernield, dat ze niet meer zijn te gebruiken. Met voldoening constateer de spr., dat de regeering zooveel mogelijk bij de restauratie behulpzaam wil zijn en daarvoor reeds een groot bedrag disponibel stelde. Spr. hoopte, dat velen de tentoonstel ling zouden bezoeken en hun steun zouden willen geven, opdat althans een deel van de molens voor het nageslacht behouden zal blijven en citeerde tenslotte de regels: Het kan niet, Holland zonder molens, 't is ons eigen Holland niet. Bij den daarna gemaakten rondgang werden, tal van modellen zeker 30 van koren-, water- en industriemolens en ook vele foto grafische opnamen bewonderd. Voorts wa ren er vele onderdeelen van molens, een massa lectuur en last but not least het restau ratieplan van Gemeentewerken i'.z. molen „de Valk" te zien. Ongetwijfeld zullen velen van de geboden gelegenheid, om deze expositie te bezoeken, gebruik maken. Veertig kinderen van de buurt- ver. „de Kooi" op stap Brachten een week in Beekbergen door. Doordat op initiatief van het bestuur der buurtver. een spaarfonds was gevormd, wa ren ongeveer 40 kinderen in de gelegenheid om een week op een boerderij in het mooie Beekbergen door te brengen. In de bosschen en hei hebben de kinderen veel kunnen ge nieten. Ook de eetlust liet natuurlijk niets te wenschen over. Zaterdag kwam men gezond en wel weer in de Sleutelstad terug. GEREF. BOND IN DE NED. HERV. KERK Woensdagavond, 7.30 uur, hoopt in de Evang. Luth. kerk aan de Hoogl. Kerk- gracht voor de afd. Leiden van den Geref. Bond in de Ned.-Herv. kerk te spreken ds W. Vroegindewey van Huizen (N.-H.). Ex-ambtenaar in het bezit van 18 inlegvellen Omtrent de malversaties op het Distribu tiekantoor te Noordwijk vernemen wij van bevoegde zijde het volgende: De politie ontving eenigen tijd geleden een aanwijzing, dat een ambtenaar bij den Distributiedienst aan derden bonnen had verkocht. Deze ambtenaar werd gearresteerd en aan een scherp verhoor onderworpen. Na aanvankelijke ontkenning, volgde dra een verhaal hoe hij aan deze bonnen was geko- me. Het bleek dat hij van September 1945 af zioh diverse dingen had toegeëigend en mis bruik had gemaakt van het vertrouwen van zijn collega's. O.a. had hij formulieren inge vuld en van een valsche handteekening voor zien, waarna hij de bescheiden die daarop werden verstrekt, voor zichzelf hield. Tijdens het lange verhoor dat hem werd afgenomen, kwamen echter ook nog andere dingen aan het licht. Op de vraag wie hieraan nadden geholpen, verklaarde hij dat hij daarentegen een andere ambtenaar had geholpen. Hij had n.l. van een ex-ambtenaar zekere fouten en onregelmatigheden ontdekt en dezen de hand boven het hoofd gehouden. Ook de ex-amb tenaar werd gearresteerd, in wiens woning bij huizoeking 18 inlegvellen van stamkaar ten werden gevonden. De ex-ambtenaar be kende deze inlegvellen te hebben verduisterd en hierop regelmatig distributiebescheiden, zooals levensmiddelenkaarten, rook- en snoep'kaarten te hebben betrokken. Hij had de 18 inlegvellen kunnen verkrijgen, doordat het vorig jaar veel militairen in Noordwijk en omgeving waren gelegerd. Dezen moesten hun distributiebescheiden inleveren, doch dit geschiedde zóó onoordeelkundig, dat con trole niet geheel mogelijk was. Hierdoor zag de ex-ambtenaar zijn kans schoon en benutte dde. Bij het uitreiken van distributiebeschei den manipuleerde hij zóó handig met de inlegvellen, dat zijn collega's, die geheel te goeder trouw waren, hem de bonkaarten, waarop hij volgens de inlegvellen recht had, overhandigden, zondier verdere controle. Hij beweerde nJ. zelf de bijbehoorende stam kaarten te zullen codeeren en meer van der gelijke smoesjes. De bonnen, die deze per soon zoodoende bekwam., behield hij ge deeltelijk voor zichzelf en werden gedeel telijk door een derden persoon, een hulpagent van politie, aan den man gebracht. Deze had hiervan echter geen enkel geldelijk voordeel, want de opbrengst werd keurig afgedragen aan den „eigenaar" van de kaarten. Bij het onderzoek bleek, dat de ex-ambtenaar ook, op dezelfde manier, schoenenbonnen had be trokken. Uit de verhooren is echter komen vast te staan, dat geen anderen bij dit zaakje betrokken zijn, behoudens dan onbewuste medewerking. Zij zijn het slachtoffer gewor den van, achteraf bezien, misplaatst ver trouwen, in hun collega's. Zoowel de ambtenaar als de ex-ambtenaar zullen voor den Officier van Justitie geleid worden. Zij zullen zich hebben te verant woorden wegens fraude, valschheid in ge- NOORDWIJK Woensdagavond 8 uur zal voor de laat ste maal de Noodgemeenteraad vergaderen, terwijl de nieuwe Raad Vrijdagmiddag 3 uur voor het eerst bijeenkomt. Aan de orde is dan beëediging der Raadsleden en Wet houdersverkiezing. Door de toeneming der werkzaamheden bij den techn. dienst van Gemeentewerken is het noodzakelijk dat het personeel van de zen dienst uitgebreid wordt met een tech nisch opzichter. Reeds voor den oorlog bestond een regel matige achterstand en overbelasting van het personeel kwam veel voor. Deze toestand werd nog verscherpt door de omstandigheid dat de Hoofdopzichter van Gemeentewerken tijdelijk moest worden gedetacheerd bij het plaatselijk bureau van den Wederopbouw, in verband met de distributie van bouwmateria len. In verband met het bovenstaande ach ten B. en W. het noodig het aantal technisch opzichters in vasten dienst te brengen van twee op drie. Gezien de urgentie van deze aangelegen heid hebben B. en W. het in het belang der Gemeente geacht aan G&d. Staten machtiging te vragen om over heV ter beschikking te stellen crediet te mogen beschikken, ten einde een door den Raad te nemen besluit zoo spoedig mogelijk te kunnen uitvoeren. NOORDWIJK-BINNEN. Enklele leden van de Oranjevereeniging hébben tot het bestuur dezer vereeniging het verzoek gericht, nog deze maand een spoedvergadering te willen bijeenroepen. Naar wij vernemen, willen zij hun bezwaren naar voren brengen tegen het in de jongste vergadering genomen besluit van de feeste- lijkhdeen ter gelegenheid van Koninginne dag eerst in September te houden. NOORDWIJKERHOUT. Onze plaatsgenoot, de heer W. P. Mens is te Amsterdam geslaagd voor het vak examen in textielgoederen. VALKENBURG. Zaterdagochtend vond in de Burgem. Lotsystraat de eerste-steen-legging plaats van de te bouwen 11 wonipgen. Burgemees ter De Wilde, die dezen steen legde, zeide, dat dit meer een symbolisch werk was, daar de huizenbouw reeds een eind is gevorderd. Maar in het huis waar deze steen gelegd wordt, zal een gedenksteen aangebracht worden, zoodat ik, aldus de Burgemeester, toch gehoor wil geven aan den wensch om di|t alsnog te doen. Nadat de steen gelogd was, hield Burge meester De Wilde nog een korte toespraak, waarin hij o.a. vertelde, dat het woning tekort ongeveer 100 bedroeg. In de laatste periode van de bezetting zijn nl. nog 38 wo ningen afgebroken, terwijl er onlangs nog drie zijn afgebrand en er ook nog gebouwd moeten worden, die in Mei 1940 verwoest werden. Spr. hoopte, dat er zegen op dit werk mag rusten en sprak de beste wen schen uiit voor den aannemer, den heer v. d. Laar. Deze bedankte allen, die hem met raad en daad terzijde staan en wel in het bijzonder den heer Kriele, hoofd van het streékbureau „Rijnmond" van den Weder opbouw. Ook deze voerde nog het woord en gaf de verzekering van de grootste mede werking, en gaat alles volgens het plan, dan worden er volgend jaar 51 huizen gebouwd. VOORSCHOTEN. Nieuwe bonkaarten halen. Dinsdag 27 Augustus a.s. van 9.3012.30 uur en van 14 16 uur bewoners van Beatrixstraat, Bijdorp- straat, Bonklaan, Duivenvoordestraat, Hya- sintstraat, Schoolstraat, Tulpstraat, Voor straat. Nieuwe bonkaarten halen. Woensdag 28 Augustus a.s. van 9.3012.30 uur en van 1416 uur bewoners van Duivenvoordsche- weg, Essenlaan, Haagwijk, Horstlaan, De Kempenaerstraat, Kniplaan, Oranjekade, Pa pelaan, Rouwkooplaan, Rozenburgerlaan, Veurscheweg, Vliet-en Wegen, Hilgenlaan, Woelwijklaan. Nieuwe bonkaarten halen. Donderdag 29 Augustus a.s. van 9.3012.30 uur en van 1416.30 uur bewoners van Nieuw-Voordorp, Huize Bijdorp, Huize Beresteyn en Gemeen te-instellingen. schrifte, e.d. De hulpagent is onmiddellijk ontslagen, en zal zioh eveneens voor zijn daden moeten verantwoorden. De politie ver dient een compliment voor het snelle en afdoende ingrijpen in deze affaire, waar door aan de kwade praktijken der schuldi gen een einde kon worden gemaakt. Sport en Wedstrijden Gerda Koudijs en F. Blankers Koen zorgen voor Eur. titel Slijkhuis door Wooderson geslagen op de 5000 m. De volgende dames klasseerden zich voor de finale discuswerpen: Dumbads (Rusl.); Wajs-Gretkiewicz (Polen), Sevrjukova (Rusl.) en Dobrzauska (Polen). Gerda Koudijs plaat ste zich bij de 10 finalisten vèrspringen met een sprong van 5.42 m. Kusnetzov (Rusland) leidt in het afgewerkte deel van den tien kamp. Lunis Fr.), Holst-Sorensen (Denemar ken) en Kunnen (België) wonnen hun serie op 400 m. heeren. De beste tijd in de series van de 100 m. was die van den Brit Archer 10.6 sec. Lammers noteerde 10.9 sec. Gerda Koudijs won met een sprong van 5.67 m. het Europeesch kampioenschap vèr springen. 2. Gajlis (Rusland) 5.66 m. De 5000 m. heeren werd door Wooderson gewonnen in 14.8.6 Wim Slijkhuis kwam als tweede aan in 14.14.3. De IJslander Husely stootte den kogel 15.56 m. en werd kampioen. De finale discuswerpen dames bracht een zege voor de Russin Dumbadse met 44.52 m. Mej. Wiesink werd tweede met 40.46 m. De Eng. sprinter Archer werd in 10.6 sec, kampioen 100 m. Fanny BlankersKoen liep de 80 m. horden in de finale in 11.8 sec. en zorgde daarmee voor den tweeden Eur. titel voor ons lond Nel van Vliet vestigt twee nieuwe wereldrecords Op de 100 en 200 yards schoolslag Nel van Vliet, Holland's nieuwste zwem- wonder, is er Zaterdagavond tijdens het wa- terpolotournooi in het Pesie's Bad te 's-Gra- venhage in geslaagd haar aangekondigde po ging tot het verbeteren van het wereldre cord 20 yards schoolslag, dat sedert 1939 met 2 min. 40.3 sec. op naam stond van Jopie Waal berg, met succes te bekronen en terug te brengen op 2 min. 35.6 sec. Nel startte, zooals gewoonlijk, te laat en kon eerst na het tweede keerpunt haar rivale tijdens deze poging, Wil Haverlag, inloopen. Regelmatig vergrootte zij haar voorsprong om tenslotte 4.7 sec. onder Jopie Waalberg's topprestatie te blijven. Wil Haverlag noteerde den goeden tijd van 2 min. 42.5 sec. Maar nog scheen Nel van Vliet niet tevre den, want daarna deed zij het wereldrecord van Alie Stijl op de 100 yards schoolslag sneuvelen en wist het van 1 min. 13.2 sec. op 1 min. 11.1 sec. te brengen. En wij teek enen hierbij aan, dat zij o.i. haar hoogtepunt nog niet berei-kt heeft de nieuwe records kwa men zonder eenige schijnbare inspanning tot stand en dat wij in de toekomst nog veel van de 20-jarige Hilversumsche zullen hooren. Tevoren had Kees Hoving een aanval op het Ned. record 100 m borstcrawl onderno men, die echter, doordat hij verschillende malen in de touwen geraakte en alle keer punten miste, tot mislukking gedoemd was. Hij maakte een tijd van 1 min. 2 sec. Ook André Slikker kon zijn record 3 x 100 m wis selslag persoonlijk niet omlaag halen. VOETBAL NIEUWE SECR.-PENN. DER L.V.B. Het L.V.B.--bestuur heeft met ingang van 1 November a.s. benoemd tot Secretaris- Penningméester eh Competitieleider den heer L. J. ï1. v. Leeuwen. Het Bondsbureau wordt met ingang van dien datum verplaatst haar Heerengracht 41. QUICK BOYS—VOLENDAM (3—4). Met groote belangstelling werd deze ont moeting door de vefe Sportliefhebbers tege moet gezien. Men was nieuwsgierig hoe Q.B., die ongeslagen kampioten werd van de Zat er- dagmiddag competitie, zich zou houden tegen het sterke Vólendam, dat een mooie plaats op de ranglijst van de 2e klasse-competitie van den K.N.V.B. innam. Dait Q. B. zou ver liezen lag in de lijn der verwachtingen. Zij heeft ook verloren, doch het was met eere. De gasten waren over alle lindes de meer deren., vooral de voorhoede en de verdediging blonken uit. Het begin was sensationeel. Q. B. nam den bal van den aftrap mee en na een goed opgezetten aanval schoot de rechts buiten C. Parlevliet keihard in (10). De volgende minuut maakten de gasten na keu rig samenspel gelijk (11). De wedstrijd was neg geen vijf minuten oud. toen keeper De Heijer voor de tweede maal het nakijken had en de stand was 21 voor Vólendam. Nadat Q. B. nog even in den aanval was geweest, kwamen de gasten opzetten en iedere aanval Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m.). KF.O, 7.00 Nieuws; TJS Gymnastiek; 7.30 Morgengebed:; 8.00 Nieuws; 820 Gram.; 9.d5 Pater de Gneeve; 10.10 Eric Coates; LIJ# Gram.; 11.30 Als de ziele luistert; 12.03 Zang recital; 12.30 Piet van Dijk; 13.00 Nieuws; 13.20 Vervolg 12.30; 14.00 Balletmuziek; 15.00 Voor de vrouw; 16.00 Ziekenbezoek; 16.30 Muz. beschouwingen; 16.50 Kamermuziek 1®15 Sport; 18.30 Ned). Strijdlkr; 19.00 Nieuws; 19.30 Voor de Jongeren; 20.00 Nieuws; 20.15 Raiiod Pihilh. Orkest oJLv. Erich Leinsdorff (Baoh, Debussy, R. Strauss); 2115 Film; 22.00 Nieuws; 22.20 Avondgebed; 22.35 En semble; 23.00 Opera; 23.15 Staunton Schaak- tournooi; 23.30 Gram.; 24.00 Sluiting. Prgroamma voor Hilversum n (415 m.). AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 8.00 Nieuws; 8.15 Rhythm, gram. 1; 9.16 Morgen wijding; 9.50 Arbeidevitaminen; 10.35 Ensem ble; 11.00 Voordracht; 11.30 Koorzang; 12.00 Trio: 12.40 Ensemble; 13.00 Nieuws; 13.15 Vaudeville-Orkest; 14.00 Knipcursus; 14.20 Recital; 15.00 Parijs; 15.15 Count Basie; 1530 Kamerorkest; 17.30 Sky masters; 18.00 Nieuws; 18.15 Reno va-septet; 1930 Omroeporkest; 20-00 Nieuws; 21.20 Heeren, dat is niet netjes 21.30 Romancers; 22.30 Sport report age23.00 Nieuws; 23.16 Joe Andy; 23.45 Gram.; 24.00 Sluiting. was een gevaar voor de gastheeren, daar de verdediging van Q. B. volkomen weid over speeld. Het was dan ook geen wonder dat de gasten de score voor de rust tot 41 wisten op te voeren. Na de rost pakte Q. B. de zaken beter aan. Zij waren nu 't grootste deel van den tijd in den aanval. Verschillende kansen gingen door slecht schieten verloren, of werden door den keeper, die een prachtpartij speelde, onscha delijk gemaakt. De aanvallen van de gasten bleven heel gevaarlijk, en enkele malen ont kwam het Q. B.'s doel ternauwernood aan een doorboring. We dachten reeds, dat er niet meer gedoelpunt zou worden, toen in de Laatste minuten de spil, J. de Best, van grooten afstand een tam schot loste, dat over de handen van dien verrasten keeper in het doel belandde (24). Weer volgde een aan val, waarbij M. Verdoes den bal inschoot. De bal kwam weer terug in het veld, maar scheidsrechter Van der Meij, die uitstekend leidde, wees naar het middenomdat de bal den doehnond had gepasseerd (34). Direct daarop kwam het einde van dezen spannen- den wedstrijd. NOORDWIJK I—QUICK BOYS II (5—1) Zaterdagmiddag speelden bovengenoemde clubs hun langzamerhand traditie geworden wedstrijd op het strand. Het was een aan trekkelijke wedstrijd, die door een groot aan tal toeschouwers werd bijgewoond. Reeds kort na den aftrap gelukte het Arie Duindam voor Noordwijk te scoren. De par tijen speelden daarna tamelijk gelijk op, Quick Boys wist spoedig een tegenpunt te maken (11). Even voor de rust gelukte het Arie Duindam nog tweemaal het Katwijk- sche doel te doorboren, zoodat de thee ge bruikt werd met een stand van 31 voor Noordwijk. Na de pauze voerden Noteboom en v. d. Wiel de score op tot 51, waarmede het einde kwam. Het spel stond aan beide zijden op hoog peil. Quick Boys had een goed combineerend elftal in het samenspel, doch was niet schotvaardig. De „Noordwijk" voorhoede was zeer productief. Na de rust bewoog het spel zich bijna geheel op de Quick Boys-helft, hoewel de keeper van Noordwijk bij enkele gevaarlijke situaties moest ingrijpen. lm dezen wedstrijd is geble ken dat „Noordwijk" over een goede homo gene ploeg kan beschikken, die voor de sterkste tegenstanders niet behoeft onder te doen. Dit belooft wat voor de a.s. competitie Scheidsrechter Spaanderman floot dezen wedstrijd tot ieders genoegen. Door deze overwinning is de V.V.V.-wisselbeker nu definitief in de handen der Noordwijkers gekomen. QUICK BOYS V—A.R.C. V (5—3). Quick Boys V speelde een aantrékikelijken wedstrijd tegen A.R.C. V in de competitie om den Van derr Meij-beker. Met de rust was de stand 12. Na de rust was Quick Boys sterker. Eindstand 53. KORFBAL PERNIX I—KVS I (5—0) Direct na afloop van een door een Inter kerkelijke Commissie georganiseerden Jeugd- Landdag, speelden Zaterdag Pernix en KVS (Scheveningen) een propaganda- en demon stratiewedstrijd. Vrij spoedig namen de oranjekragen de leiding door een goeden vaartbal, waarna zij kort daarop den voor sprong vergrootten. De volgende aanval liep minder goed, zoodat het tot kort voor het einde duurde dat opnieuw van vak gewisseld moest worden. Ln deze laatste minuten, maakte Pernix nog een uitstekend doelpunt, zoodat KVS, dat vrijwel steeds duidelijk in de minderheid was, waaraan het feit, dat het eenige invallers had mede schuldig was, met 50 werd geslagen. De reis en het lange wachten voor be gonnen kon worden, bleken minder goeden invloed te hebben gehad. Anderzijds was er wel strijdlust, waardoor sommigen vergaten dat demonstratie hier voorop moest gaan, waarbij meerdere begane fouten en slordig heden niet hadden mogen voorkomen. Laten we hopen dat deze wedstrijd mede ertoe mag bijdragen dat Gouda spoedig een bloeiende Christelijke korfbalclub herbergt en de CKB ook in deze streek vasten gTond onder de voeten krijgt. ZWEM- EN POLOVER. „DE ZIJL" Hedenavond 9 u. worden er in „de Over dekte" onderlinge wedstrijden georganiseerd door de zwem- en polover. „De Zijl". Aan deze wedstrijden zijn prijzen verbonden. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 24 Aug. De opbrengst der stoomtreilers bedroeg heden f 11.738. Bin- nengeloopen zijn (met versche haring) de IJm. 89, Irene, f 17.098; IJm. 15, Cornells, f 25,482; LJm. 71, Bloemendaal, f21.707; KW 164Kw 2, f 22.736; motorloggers Kw 168, £6413; Kw 91, f3777; kustvissohers IJm. 250, f219; 264, f626; 262, f1874; 207, f486 213, f856; 241, f1013; 343, f424 202, f470; 215, f 5t5; 249. f851; Kw 160. f468; 125, f218; 190, f44; 81. f53; 185, f165; 210, f 1111; 199, f495 77, f2134; 109, f572; Wr 116, f198; VD 60. f616; Tx 29. f4529; Za 21. f1600; Uk 7. f350; 101. f354 86. f336 79. f2269 76, f3000 45. £1661; 51. f2879; 34. f1847 52, £1582; 300. f1913; 91. f1821; 16. f1937; 174, f198; 16. f562; 105, f274; HD 125. f3208; 26, £967; 18. f4654 210, f266; 7. f537. Aange voerd werden 2400 kisten versche visch en 5100 kisten versche haring. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Albert Cuyp 25 v R'dam n de Pacifickust; Colytto 21 v Philadelphia te New-York; Fort Rensselaer 21 v Shanghai; Govert Flinck 23 v R'dam te Durban; Kedoe 23 v East-London n Kaapstad; Maaskerk 23 v Duala te Acera; Mapia v Calcutta n Batavia. 22 v Colombo; Murena 22 v Singapore te Abadan; Mirza v Pernis n Abadan, 23 v Suez; Notos 22 V Curagao te Houston; Rembrandt v R'dam n Sydney, 23 v Soez; Salland v A'dam n B. Aires, 23 te Victoria; Van Heutsz 23 v Aimrey te Penang; Vulcanus 24 v R'dam n Lissabon; Westplein v R'dam n New-Orleans, 25 té Antwerpen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3