„DE LANDBOUWER" NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1946 Stadsnieuws Het Cadi-werk in de Sleutelstad bestaat een jaar Dit feit werd met een feestavond in het Clubhuis herdacht. Het was gisteren een jaar geleden, dat in de Sleutelstad de Cadi-club werd opgericht. In het clubhuis is dit feit gisteravond in opgewekte stemming herdacht. De voorzit ter wan het Cadi-comité, de heer J. Hey- mans, zeide in zijn openingswoord, dat dank het hart vervult, nu na 1 jaar werk de Club nog bestaat. Er was behoefte aan een tehuis, maar van groot belang was d^ stuwkracht in de goede richting, die achter het werk moest staan. Tal van wenschen zijn niet of nog niet in vervulling gegaan, maar voor alles moet den militairen, die hun plichten voor het Vaderland vervullen en ver van het ouder lijk huis zijn, een gezellig tehuis worden geboden. Spr. zegde in het bijzonder dank aan het bestuur van de U.V.V., hetwelk hij een har telijk welkom toeriep, evenals majoor v. Kampen, hoofd van de Cadi-Centrale, den res.-kapt. H. J. Guyt, hoofd Cadi-West, en weth. S. Menken, den commandant en gar nizoenscommandant van Lelden. Met groote erkentelijkheid deelde spr. mede, bericht van burgemeester Jhr. v. Kin schot te hebben ontvangen, waarin deze, de uitnoodiging om in het eerecomité zitting te nemen, aanvaardt. Spr. was zeer dank baar voor de van alle kanten ondervonden medewerking. Majoor v. Kampen zelde in zijn speech, dat de Cadi-club Leiden iets bijzonders voor de Cadi beteekent. Spr. schilderde de moeilijkheden die bij de oprichting in het Zuiden des lands, na de bevrijding, zich voordeden. Idealen waren er op velerlei' ge bied en nu we een jaar verder zijn. moest spr. zich afvragen, of we vergeten zijn, dat het oorlog is geweest. Leiden heeft echter bewezen, dat militai ren van onderscheiden religie bij elkaar kunnen komen. Dank bracht spr. aan het comité en U.V.V. en ook aan sergt. Linden- hof. die zeer veel werk heeft verricht. Van Leiden begon ditmaal de victorie, aldus be sloot maj. Van Kampen. De voorz. las hierna nog een binnenge komen felicitatie voor van majo orv. Eek. Het Cadi-comtté had een gelukkigen greep gedaan door het laten optreden van mej. Cia van Boort met haar poppenspel, den heer Han de Wilde als declamator en de negerband The black star". Groot succes had mej. v. Boort met het stuk „impromptu", waarin zij haar poppen het bezoek van Franz Liszt aan haar ge boorteplaats Zaltbommel laat uitbeelden. Gaarne zouden we hierover meer schrijven, doch de plaatsruimte staat ons dit niet toe. Pater Gasman sprak na de pauze nog een kort woord van waardeering, dat door de Cadi-club Leiden 3s gepresteerd, waarbij hij in het bijzonder op het belang van den geestelijken achtergrond van het werk wees. 't Was al even na middernacht, toen de heer Heymans een slotwoord sprak en de avond besloten werd met het zingen van het le en 7e couplet van het Wilhelmus. Geen Leidsche sportploeg naar Oxford Nieuwsdienst „Radio-Nederland" verspreidde een onjuist bericht. De nieuwsdienst van Radio Nederland gaf ki de uitzending van hedenmorgen 8 uur het bericht door, dat 27 Leidsche athleten en ook de burgemeester van Leiden, Dinsdag a.s. naar Oxford zouden vertrekken. Wij hebben ons naar aanleiding van dit be- ridht, onmiddellijk met één der organisato ren, mr N. J. Rowaan in verbinding gesteld, die ons mededeelde, dat dit bericht ten eenen male onjuist is. Nog dezer dagen heeft hij een schrijven uit Oxford ontvangen, waarin wordt vermeld, dat de trip in September a.s. niet kan doorgaan. De woningbouwver. „Ons Belang" in het jaar 1945 Nieuwbouw zal thans een feit worden. Blijkens het jaarverslag 1945 van de Wo- ningbouwvereeniging „Ons Belang", is de woningvoorraad zeer nijpend en kwamen er dit jaar zoo goed als geen verhuizingen voor. Geconstateerd moet zelfs worden, dat zich enkele gevallen van dubbelbewoning voor doen, hetgeen echter, volgens de reglemen ten, verboden is. De omstandigheden zijn echter van dien aard, dat ook hier eenige soepelheid geboden is. Bij de vaststelling van dit jaarverslag had het bestuur de zekerheid, dat dit jaar een aanvang kon worden gemaakt met den bouw -van 82 eengezinswoningen aan het verlengde van de Tomatenstraat. Dit worden zeer ge rieflijke woningen, waarin diverse verbe teringen zullen komen. Het doet het bestuur rntusschen een groot genoegen, middels de vereeniging, te kunnen medewerken den ontzettenden woningnood eenigszins te ver minderen. De in te halen achterstand zal veel werk vergen, doch de vereeniging is volgaarne bereid de schouders er onder te zetten, want hierdoor wordt voldaan aan onzen plicht als woningbouwvereeniging,. welke is: het exploiteeren en verkrijgen van.goede en gerieflijke arbeiderswoningen. Wat het onderhoud der woningen betreft, dit bleef tot het hoogst noodzakelijke be perkt, zooals herstellen van mastiekdaken, het vernieuwen van defecte gootsteenen en schoorsteenen. Reparaties van vloeren, hoe noodig ook, moesten langen tijd opgehouden worden, wegens gebrek aan hout. Plan V werd in de grondverf gezet, om dit jaar af te schilderen. Ofschoon de reparaties zoo zuinig mogelijk werden uitgevoerd, overtrof fen de uitgaven hieraan besteed, toch verre de inkomsten. Door het bestuur werd een onderzoek ingesteld naar de door de bewo ners aangebrachte schade tengevolge van den brandstoffennood. Het kwam daarbij tot de treurige ervaring, dat sommigen er wel wat al te gemakkelijk over gedacht hebben Het is droevig als men sommige woningen van binnen bekijkt. Toch zal het bestuur genoodzaakt zijn de aangebrachte schade op de bewoners te verhalen, daar zij rechtens "hiervoor aansprakelijk zijn. De Tuintjesvereeniging hervatte haar nut tig werk met vernieuwde activiteit en al is de deelname nog niet zóó groot als voor heen. het bestuur vertrouwt, dat zij in den loop der tijden weer zal toenemen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre- d:nden herkozen. In de plaats van den heer C. Paauw, die als bestuurslid bedankt had, werd de heer J. Ph. van den Bosch gekozen, die reeds jaren lid van den Raad van Com missarissen was, en in het vereenigingsleven een bekende persoonlijkheid is. Het bestuur bestaat thans uit de heeren: J. Gerritsen, voorzitter: H. v. Donselaar. 2e-voorzitter; P. J Schouten, secretaris: Joh. v. d. Mark, 2e-secretaris; Joh v. d. Bos, penningmeester. P. Winterkamp, 2e-penningmeèster; H. W. ♦tenaar. W. v. Westbroek en J. Ph. v. d. Bosch, commissarissen. In de kascommissie werd in de plaats van den heer L. Volkers, de heer Chr. Vijlbrief gekozen. Doordat de heer Bosch als bestuurslid gekozen werd, ontstond in den Raad van Commissarissen een vacature, welke door den heer Chr. Vijl brief werd vervuld. Zesendertig nieuwe leden werden inge schreven. Bloembollen naar Rusland Onder auspiciën van het Internationaal Expe ditiebedrijf COPEX, zal een dezer dagen een schuit met ongeveer 80 ton bloembollen ver trekken naar Helsingfors, vanwaar de bollen per trein zullen worden doorgezonden naar Moskou. De bedoeling is langs dezen weg de belangstelling van Rusland weer op te wekken voor de bloembollen, waardoor de Bollen streek weer een afnemer van belang rijker zou worden. Binnen enkele weken zullen eenige belanghebbende bloemisten naar Mos kou vertrekken voor het geven van voor lichting. ONDER EEN PLAAT VAN 100 KG GERAAKT De 20-j. W. de K. geraakte gisteren bij het verrichten van werkzaamheden op Scheepswerf van de fa Boot aan de Surina- mestraat onder een plaat van 100 kg. Met een gebroken rechterbeen werd de K. door de E.H.B.O. naar het Acad. ziekenhuis over gebracht. SPREEKUUR WETH. J. C. VAN SCHAIK. De wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, is verhinderd Woensdag 28 Aug. spreekuur te houden. DISTRIBUTIEVARIA. Morgen zijn aan de beurt om levensmid delenkaarten af te halen, zij wier achter naam begint met de letter T. Morgen kunnen aanvraagformulieren voor klompen worden ingeleverd door hen, wier naam begint met de letters S t/m V. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna S. W., d v. L. Boekkooi en J. S. W. Regeer; Frans, z. v. F. Zirkzee en E. de Tombe; Karei J., z. v. T. van Leeu wen en P Blansjaar; Jacoba J., d. v. C. Ros kam en T. Jeronimus; Judith C. M. Th. A.t d. v. S. W. C. van Egmond en J. van Strien; Janny, d v. J. Wessel en A. Kwaadgras; Lydia C. W., d. v. A. J. van Goozen en A. J. Fre- riks; Hendrika J. M., d. v. J. A. Wezelenburg en W. M. van der Heijden; Piet T., z. v. T. P. Gijsbertse en F. Fieten; Catharina M. E., d. v. J. A. Beekman en G. van Eijk. Overleden: H. P. van Es. 1 mnd.: B J. Bink, 61 j. Getrouwd: J. J. Piket en N. de Krieger; J. van den Broek en M. van der Beek; G. J. van der Wel en M. A. Steenbergen; M. Al berts en G. Elijzen; C. Baars en C. H. R. Wielinga; A. Bouchier en R. H. M. Köss; G. Christiaanse en A. H. van Koolbergen; F. P. Devilee en E. Duffels; J. Kruit en A. van Buuren; L. Kruit en J. P. Keereweer; M. Mulder en A. D. Marijt; W. Roest en A. J Honders; F. Swagers en J. Blok; C. van Tien hoven en M. A. Buurman; J. Verbaan en G. van der Gust; J. van Zeijst en M. G. Bleijie. Vil de Omstreken DR A. J. VERHAGE BESPRAK HET TEELTPLAN VOOR DE AFD. LISSE VAN „BLOEMBOLLENCULTUUR." Onder voorzitterschap van den heer C. J. Segers vergaderde de afd. Lisse van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur. De alg. voorzitter, dr A. J. Verhage, gaf een korte toelichting op het door het bedrijf schap voorgestelde teeltplan. Uit de cultures is gebleken, dat er een groot overschot was. Wat moet men mi doen voor het teeltplan van 1947? Hierover liepen de meeningen uit een. Eenerzijds was men voor inkrimping, anderzijds weer niet. Het bedrijfschap had besloten om de hyacintencultuur met 10 pCt. uit te breiden en het overige zoo te laten. Tegen dit plan zijn bezwaren opge worpen. Het bedrijfschap is hierin tegemoet gekomen door voor te stellen een inkrim ping van 15 pCt. tulpen en 20 pCt. narcissen. Deze inkrimping kan nu reeds geschieden of in de volgende jaren. Bij niet-inkrimping dit jaar moet men evenwel het volgende jaar de volle surplusheffing betalen. De inkrimping wordt gevonden in de inlevering van plantgoed. Een uitvoerige discussie volgde. De heer Jac. de Vrooanen wilde een progressieve be perking over het algemeen. De heer D. W. Lefeber is tegen het geheele plan, doch wilde de kweekers vrij laten om zelf te bepalen welk percentage zij voor htm bedrijven wil len inleveren in afwachting van de areaal heffing voor de toekomst. De zeer vele vra genstellers werden beantwoord door den inleider, dr Verhage. Op een desbetreffende vraag werd op uit voerige wijze uiteengezet, hoe de straffen van te veel en clandestien geteelde bloem bollen zullen zijn. De heer Mens bepleitte de stichting van een verkeerslbond in de alg. vereeniging. Verschillende andere het vak betreffende vragen werden eveneens gesteld en beant woord. KOUDEKERK. Onder leiding van ds J. Wolven maak ten een 60-tal leden der Geref. jeugdver- eenigingen 'n 2-daagsoh uitstapje, s Morgens om kwart voor 6 vertrok men van hier per auto. Via Velsen ging de reis over den Af sluitdijk. Bij Jutrijp-Hommerts leek 't aan vankelijk dat de reis ontbonden zou worden, doch door de welsprekendheid van enkelen werd dit gevaar afgewend en trok men na een oponthoud van 2% uur verder. De N.O. polder werd bezichtigd, terwijl Vollen- hove ook met een bezoek vereerd werd. In Belter-Sehutsloot werd overnacht. Na een korte maar welgedane rust in 't hooi werd de reis 's morgens vroeg voortgezet. Giet hoorn en omgeving werd bezichtigd en natuurlijk ook gebruik gemaakt van den Giethoornschen punter. Vervolgens ging de reis verder naar Apeldoorn. In den speeltuin „Julianatoren" werd nog een poosje genoe- gelijk doorgebracht en om ongeveer mid dernacht kwam men behouden en wel wederom in ons dorp aan. OVERLEDEN: UitholVerhorst, H. J. 83 jaar. GEBOREN: Dirk. z. van Scheer, A. en v. Bakker, A. KATWIJK AAN ZEE Een 400-tal aanwezigen waren er gister avond in de Nieuwe Kerk om te luisteren naar de orgelbespeling, gegeven door den organist van de Nieuwe Kerk te Delft, den heer Dirk Jansz. Zwart. Ds. J. G. van Ieperen riep eerst de clementie van de toehoorders in wegens den slechten toestand, waarin het kerkorgel verkeerde. De opbrengst van dezen avond zou ten goede komen aan het restauratiefonds voor het or gel. De organist speelde eerst Fantasie Tocca- tine Ps. 33 1 van Jan Zwart. Het tweede stuk was a. Andante, b. Fuga van J. S. Bach. Na nog eenige nummers ten gehoore te hebben ge bracht, besloot hij met de Finale van Ps. 146 1 van Jan Zwart .Prijst den Heer met blijde galmen". Iets fijns voor de boterham: volv. kaas of fijne vleeschivaren? VOORSTRAAT 36 KATWIJK a/ZEE Uitsluitend eerste soorten! LISSE. De collecte voor Herwonnen Levens kracht bracht ƒ518,06 op. De Noodgemeenteraad komt morgen avond, 7.30 uur, in openbare zitting bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen Raadsleden; 2. Wijziging verordening Gem. Dienst Sociale Zaken; 3. Wijziging verorde ning heffing openbare vermakelijkheden; 4. Wijziging verordening hondenbelasting en Politieverordening; 5. Eervol ontslag van den heer J. H. M. Bulten als waarnemend Gem. Ontvanger en benoeming in diens plaats van den heer A. Visser, adjunct-commies ten kantore van den Gemeente-Ontvanger. LEIMUIDEN De politie is er in geslaagd den dader van de inbraak bij den heer B. J. Walken aan te houden. Zooals bekend, werden bij den heer Walken twee rijwielen en 50 1. sterke drank gestolen. LEIDERDORP. Met verwijzing naar het desbetreffende persbericht dxi. 15 Aug. j.L kunnen t.m. 24 Augustus te Oegstgeest van 912 en aan de Agentschappen op de uren, dat deze open zijn, aanvraagformulieren voor klompen worden afgehaald en ingediend. Bij indie ning aanvraagformulieren tweede distribu- taesbamkaart medebrengen. De buurtver. „Festo-Forto" is met haar leden met een 2-tal autobussen op excursie geweest, 's Morgens vroeg werd gestart en werd gereden naar Schiphol, alwaar onder deskundige leiding de vliegtuigen werden bezichtigd. Daarna werd een rondvaart ge maakt door de Amsterdamsche havens en grachten, 's Middags werd een bezoek ge bracht aan den Gooisohen Boer en werd langs het paleis Soestdijk gereden, terwijl de na middag werd besteed voor excursie aan de AVRO-studio's. 's Avonds werd in de AVRO- studio een concert, wat tevens door de radio werd uitgezonden, bijgewoond. Om streeks 11 uur werd het startsein „huistoe" gegeven en „Festo-Fort" kan op een uitste kend geslaagden eersten excursiedag terug zien. NOORDWIJKERHOUT. - Een 14-jarig meisje uit Amsterdam, dat logeerde bij de familie W. te Noord wij kerhout, had het ongeluk met haar rijwiel op den Heeren weg tegen een auto te rijden. Het voorwiel van de fiets werd in elkaar gedrukt en het meisje bleef met hoofd en schaafwonden bewusteloos liggen. Een van de leden van de Alg. Ned. Ver. E.H.B.O verleende de eerste hulp en alar meerde dr Van Praag, die de patiënte be handelde en met zijn auto het meisje naar haar familie vervoerde. Gewichtige wetsontwerpen ingediend Over uitzending naar Indië en Grondwetsherziening Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van art. 192 der Grondwet, dat bepaalt, dat dienstplichtigen niet dan met him toestemming naar Ned.- Indië, Suriname en Curacao kunnen worden gezonden. In het ingediende ontwerp wordt thans voorgesteld het artikel als volgt te lezen: „De dienstplichtigen, niet vallende onder art. 191 (dit zijn de dienstplichtigen ter zee Red.), mogen zónder hun toestem ming niet dan krachtens een wet naar Ned.- Indië, Suriname en Curagao worden gezon den". Tevens is ingediend een wetsontwerp, waarin wordt voorgesteld art. 203 der Grond wet (inz. de veranderingen) aldus te lezen: ,Na de afkondiging dezer wet wordt binnen twee maanden een verkiezing gehouden voor een kamer voor Grondwetsherziening. Deze kamer overweegt dat voorstel en kan niet dan met de stemmen van van het aantal leden de aan haar overeenkomstig voor noemde wet voorgestelde verandering aan nemen." Als griffier der kamer voor Grond wetsherziening treedt op de griffier der Eerste Kamer. Tenslotte is voorgesteld in art. 204, dat luidt: „De veranderingen in de Grondwet, door den Koning en de Staten- Generaal vastgesteld, worden plechtig afge kondigd en bij de Grondwet gevoegd", te laten vervallen de woorden „door den Koning de Staten-Generaal vastgesteld." Voor FIJNE CROQUETTEN CHR. VERPLANCKE VOORSTRAAT 12, Katwijk a/Zee DE BAKKER van de HEERLIJKE KOEKJES Geopend tot des avonds 12 uur. BEURS VAN AMSTERDAM Off. not medegedeeld door de Ver voor den Effectenhandel I bieden f laten ged en bieden t ged en laten S stopk WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1946 OBLIGATlëN V.K. 2,30 u 102& A dam i 37 3% 102% Haag I 37 ..3% 103 N. Holland II 38 3 102 102% Rotterdam 37 3V2 102 102% Utrecht D 37 31/2 1C2A Fr. Gron Hyp. 3 103% 1023 Holl Hyp 3% 101% 101% Ned Hyp. 3% 101% 101V; Rotterd. Hyp 3% lol 100% N .Ned. Am .Hyp. 5 i27§ .25% N Scheepsv.b 3% 102V8 Bergh Jurg 3% 103% Leverszeep 3% 10~% Bataafsche 3% 1C4"< 103%"' NT Spoorw. 37 3% 55 55% 1 Sem Oheribon 5 31 A.K.U. 3% 101% 101% Werkspoor 3% 1C2% 102% A FONDSEN Staatsleenlngen Nederland f 1000 1940 n 4 102% 102% caet belasting 4 102% 102% tooo 1941 !02A 102A 1931 3» ,01% 101A 1938 3—3% 102»A l( 3»,2 ».ffi 3% e4 EMi 1 100 Spaarcert 100% N. Ind 1000 37 A3 100% Diversen. N. Hand Mij eva 110 A.K.U135* Van BerkeQ I05%t Caivé C. v. A. 146V2 Centr. Suiker Mij I90t Fokker A 274 Lever Br C.V.A 262 Philips A 307* Kon Petroleum l"i A'dam Rubber 4601 Bandar Rubber., ill Deb Bat Rubber ill* O Java Rubber 83' Serbadji Rubber f2 Holl. Am Lijn 138 KN.S.M 160 N. Scheepv. Unie j?8 Rott Lloyd 12' My. Nederland. 136 H.V.A242* Java Cult My ios* N. I. Suiker Unie 115 Deb Bat Tabak 12? Deli Mij Tabak 131 Senembab Tabak 12*% AANDEELEN A'diamsobe Bank 130% 3§ 81 137% 1®1 137% 125% ?50* Hob. Bank Unie Incassobank Rott. Bank Ver. Twentsche Bank Gelder Zoon Int. Beton Hoogoven C.vA. Ned Gist Ned Kabel Nyrna Rott. Droogdok.. Stokvis Stork Co Werkspoor Wilt. Feyenoord Wyers A .N.I. Electr My N.I. Gas My Int. Cr Hand.v Linde Teves Bibdton 2 Oost Borneo pr. Banjoevvangi thee Sedep thee A'dam Ballast Gem Eigendom Houth W Pont Thomsons Haven Sabang Haven Deb Spoorweg Ned. I. Spoorweg Madoeratrara Sem Cherib tram Nat Herstel GELDKOERS Prolongatie 2% 226% -26% 134% 134% 128 137% 137 327% 106% 106% 131 119 114 345 3455 250* 251* 195% 196 260 261 140% 140% 124 18? 154 149 144 144 115% 116 128 1273/.! 110% 379 379 136 135' 133' 123% 123%8 117% zz 150/ 145 37 38%* 2»% 283/4 3%t 11 10% •c 0% 'r0% Voorloopig geen huishoudzeep. „Wat een strop, de bon voor huishoudzeep is uitgesteld. Dat wordt woekeren met wat we hebben." „Ja, 't is wel naar. Als de menschen nu maar zoo verstandig zijn geen zeep te ge bruiken, als het met VIM even goed kan. Laten we daar tocih goed aan denken!" (Ingez. Med.) 't Vertrek van gen. Spoor naar Indië „Ik ben zeker van den steun van het Ned. volk" Bij het vertrek van generaal Spoor op het vliegveld Valkenburg gistermiddag waren o.a. aanwezig Prins Bernhard die met den Mitchel-bommenwerper van den gene raal deze week Engeland bezocht lt.-gen. mr H. J. Kruis, lt.-gen. J. P. J. C Wilson, lt.-adm. C. E. L. Helfrich, minister Jonk man, secr.-gen. van Oorlog L. C. Rietveld, de kolonels D. J. Asjes en C. Giebel en de Chef van den Legervoorlichtingsdienst luit. N. D. van Goethem. Voor zijn vertrek ver klaarde gen. Spoor, dat zijn bezoek aan Nederland goede resultaten heeft gehad. „Ondanks verschillen neem ik den sterken Indruk mee terug naar Indië, dat het over- groote deel van het Ned. volk de politiek van zijn Regeering ten opzichte van Indië met overtuiging steunt. Ik ben er dan ook zeker van dat het Ned. volk zijn soldaten en mij, die op ons terrein de uitvoerders Van den wil der Regeering zijn, dien steun niet zal onthouden. (Reeds in een deel der vorige editie opgenomen NOTEERINGEN NEW-YORKSCHE BEURS. NEW-YORK, 21 Aug. (Reuter). Atch. Top 112, Baltimore 23%, Can. Pac. 18, N.York Centr. 22%, Pennsylv. 36%, Un. Pac. 150, Anac. Copp. 45%, Beth. Steel 110%, Chrysler 112%, Gen. Electr. 45%, Gen. Motors 64%, Int. Nick. 36, Kenn. Copp. 54%, Packard 8%, Rep. Steel 36%, Shell Un. 78, Standard Oil 78, U.S. Rubber 71%, U.S. Steel 88%. VISSCHERIJBERICHTEN. UMUTDEN, 21 Aug. De besomming der stoomtreilers bedroeg heden f 12.800 (vereche visoh); KW 78, f8252; stoomtreilers met ver- scbe haring. Gloria, Um. f 30.480; IJm. 95, Maria, f20.505; IJm. 183, Viking balm f38.080; RO 15. Antje, f26.472. Kustvisschers: HD 119, f66; HID 22, f80; HD 15. f46; HD 210, f112; HD 77, f121; UK 234 f177; UK 174, f416; UK 7, f715; UK 282, f326; UK 105, f212; IJm. 215, f634; Um. 210, f4104; IJm. 264, f511; IJm. 318, f296; Um. 343, f167; Um. 276, f4012; KW 185, f130; KW 199, f387; KW 34, f493; KW 160, f514; KW 125, f414; KW 190, f157; KW 109, f552; WR 116, f 42; VD 60, f 562. Er werden 1500 kisten versche vïsch aangevoerd en 5100 kisten ver- sohe haring. „GEEN KLEINIGHEID." Gisteren voerde de UK 7 te IJmuiden een steur aan van 68 kg, welke f7 per kg op bracht. Voorwaar, geen kleinigheid. IPaar bevinden zich onze zeeschepen? Aert van der Neer, v. Mobile n. A'dam, p. 1 Scilly, 22 verw.; Aldabi, 20 v. R'dam te B. Aires; Blommersdijk, v. Tampico n. Antwer pen en R'dam, 18 te Havana; Frans Hals, v. R'dam n. Vancouver, 18 v. Curagao;Helder, v. A'dam n. Chili, p. 16 Cristobal; Japara, (uitr.) (7 n.m.) v. Southampton; Jan Lievens, 17 v. A'dam te Monrovia; Kota Inten, 20 (n.m.) v. R'dam n. Batavia; Kedoe, 18 v. Beira te Durban; Melampus, 19 v. Glasgow te New York; Manoeran, 19 v. New Orleans n. Zuid- Af rika; Macuba, 18 v. Aba dan n. Mombassa; Noesaniwi, 17 v. San Francisco n. Batavia, 11 Sept. aldaar verw.; Nijkerk, v. R'dam na Dur ban, 19 East London; Noord Brabant, 17 v. Vancouver n. Lor. Marques; Straat Soenda, 18 v. Colombo n. Fremantle; Straat Malakka, 20 v. Durban te B. Aires; Sarvena, 17 v. Bornburg n. Abadan; Selawati, 18 v. Busrek n. R'dam; Sumatra, v. Hamburg n. Batavia, p. 20 Gibraltar; Themito, 20 (n.m.) v, R'dam n. Calcutta; Van Honthorst, v. Huelva n. A'dam, p. 20 Finisterre; Van Heutsz, 18 v. Penang n. Be la wan; Westland, v. B. Aires n. A'dam, 19 te Rio de Janeiro. Ariadne, 20 v. Piraeus n. Kiuluck; Alphard, v. B. Aires n. R'dam, 20 te Bahia; Alcor, 21 v. Antwerpen n. R'dam; Bacchus, 16 van Curagao n. Cuba; Dordrecht, 21 n.m. v. Ant werpen te Schiedam (werf Nieuwe Water weg); Ena, 17 v. Abadan te Karachi; Erna, 16 v. Sete te Bona; Gouwe, 20 v. R'dam te Hernösand; Hercules, 19 v. Istanboel naar Izmir; Iris, 20 v. Kopenhagen n. Halmstad; Ino, 16 v. Curagao n. Puerto Cabello; Luna, v. Java n. New-York, 20 v. Port Said n. Gi braltar; Nykerk, 20 v. R'dam te Durban; Macona, v. Algiers n Aruba, p. 17 Gibraltar; Merwede, v. A'dam n. Batavia, p. 20 Gibral tar; Oranjefontein, 20 v. East London n. Port Elisabeth; Stad Haarlem, 20 v. Sfax n. Hol land; Singkep, 21 v. East LondoA n. Port Elisabeth; Tegelberg, v. Batavia n. A'dam, 19 v. Suez; Tjibadak, 16 v. Shanghai n. Amoy; Tjisadane, n. A'dam n. Batavia, 19 te Port Said Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m) KRO: 7.00 Nieuws: 7.15 Gym.: 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 10.00 Sibelius; 11.00 Opera aria's: 12.03 Gram.; 12.45 Klaas van Beeck; 13^00 Nieuws; 13.20 Vervolg 12.45: 13.35 Gram.; 14.30 Het boek der boeken; 15.00 Voor de vrouw; 16.00 Gram.; 16.30 Tenor en piano; 17.30 Viool en piano; 18.00 Hawaiian; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nieuws: 19.20 Piano duo; 20.00 Nieuws: 20.15 Kurhausconcert; 22.00 Nieuws: 22.20 Avondgebed; 22.35 Ri- cardo's; 23.15 Staunton-schaaktournooi; 23.30 Tito Schipa en Ben j amino Gigli; 24.00 Slui ting. Programma voor Hilversum II (415 m) VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Gym.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.00 Brahms; 9.50 Egmond Ouver ture; VPRO: 10.00 Morgenwijding; VARA: 10-20 Voor de zieken; 10.45 Piano; 11.30 Eddy Walis; AVRO: 12.00 Viool en piano; 12.35 Bandi Balogh; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel en zang; 14.00 Kookkunst; 14.20 Kamerorkest; 15.35 Hoorspel: VARA: 16.00 Trio; 16.30 Va- cantie; 17.00 Operaduetten: 17.30 Kon. Mil. Kapel; 18.00 Nieuws; 18.35 Muzikaal bab beltje; VPRO: 19.30 Sociaal werk; 20.00 Nieuws; 20.05 Qhopin; VARA: 9.00 Op de brug; 21.15 Rep. Athletiekkampioenschappen Oslo; 21.30 Men vraagt $n wij draaien; 22.15 Jazz; VPRO: 22.40 Avondwyding: VARA: 23.00 Nieuws; 23.15 Ned. Gram.; 24.00 Slui ting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3