Met prof. dr van Nes ging 'n groot geleerde heen G. Hordijk nam afscheid v. d. Chr. vakbeweging NIEUWE LEinSCHE COURANT MAANDAG 19 AUGUSTUS 19K Een veelzijdig leven in dienst der Kerk Omtrent het overly-den van prof. dr. H. M. van Nes, waarvan wij reeds op pagina 1 mel ding maakten, vernemen wij nader, dat de hoogleeraar nog vrij onverwachts is overle den. Zooals bekend, was hij reeds geruimen tijd lijdende, maar de toestand was niet van dien aard, dat zoo spoedig het einde kon worden verwacht. Zaterdag jl. is prof. van Nes nog op geweest, doah in den nacht van Zaterdag op Zondag trad een inzinking in met het gevolg, dat hij kort daarop is over leden. De overledene was in breeden kring een geëerd en bekwaam man op het gebied der N. T. theologie en der Zending. Zoowel in woord als geschrift, maar niet minder voor zijn persoonlijkheid, was prof. van Nes, o.m. als rector der Zendingsschool en door zijn arbeid op het terrein der philantropie, een geliefd prediker en veelgelezen schrijver, wiens levenswerk inzonderheid in de ge schiedenis der Zending een schoone blad zijde vult. Hendrik Marius van Nes werd in 1862 te Goedereede geboren. Hij studeerde theologie en de klassieke letteren te Amsterdam. Na dat in 1883 zijn antwoord op een prijsvraag bekroond was, promoveerde prof. van Nes in 1887 cum lauide tot doctor in de theologie op een proefschrift: „Het Nieuwe Testament in de clementinen".Gelijk met wijlen oud-minis ter A. S. Ttalma deed hij voor 't Prov. kerk bestuur van Zuid-Holland zijn proponents examen. Na in Engeland en Schotland te hebben gestudeerd, nam hij uit 9 beroepen dat naar Woudenberg aan, waar zijn leer meester, wijlen prof. dr. J. H. Gunning, hem 15 Juli 1888 bevestigde. Tijdens zijn verblijf in zijn eerste gemeente, Woudenberg, promoveerde hij in 1891, thans tot doctor in de klassieke lettteren, op een Latijnsche dissertatie over het Homerische vraagstuk. In 1892 werd het beroep naar Rotterdam aangenomen, waar dr. van Nes 31 Jan. 1892 zijn intrede deed. Op 17 Oct. 1900 verbond hij zich als 13e predikant aan de Ned. Herv. Ge meente in de Residentie, waar toen juist de Regentessekerk verrezen was. In 1905 volgde zijn benoeming tot rector van de toen gestichte Zendingsschool te Rot terdam en 1 Oct. 1905 preekte hij afscheid van de Haagsche gemeente, wegens bekomen emeritaat. Dr. van Nes kwam in Rotterdam terug en werd daar buitengewoon lid van het ministerie van predikanten. Reeds na 2 jaar werd hij benoemd tot hoogleer aar van wege de Ned. Herv. kerk aan de R.U. te Lei den als opvolger van prof. dr. M. A. Goozen, P.P.A. VERGADERT EN WANDELT. Naar wij vernemen, hoopt P.P.A. morgen avond in haar clubgebouw aan de Oude Sin gel 236 een buitengewone ledenvergadering te houden. Dat de animo voor het wandelen steeds grooter wordt, blijkt wel, dat P.PA. met verschillende groepen aan diverse wan deltochten in het land heeft deelgenomen, oa. aan den 9en Standaard wandeltocht van de W5.V. „Wilhelmina" te Amersfoort, den Plas- en Singeltoeht van de R.K.W.S.V. „D.V.T." te Rotterdam en aan den Bosch- en Heidetocht van de W3.V. „De Volharding" te Heerlen. Alle leden volbrachten de zware, doch zeer mooie wandeltochten en kwamen in het bezit van de uitgeloofde prijzen. De 9500ste bezoeker van de tentoonstel ling Zeehaven Katwijk was de heer O. La- bruyère, een badgast uit Npordwijk, wonende te Zeist, die een vaatje haring ontving. De 10.000ste bezoekster was mej. J. Du- rieux, uit Katwijk a. d. Rijn, wie een kist fijne koek werd overhandigd. Zaterdag avond is de tentoonstelling, welke in totbal 10250 bezoekers trok, gesloten. FEIJENOORD—CURACAO. Ter voorkoming van teleurstellingen deelen wij onzen lezers mede, dat er geen kaarten meer te verkrijgen zijn voor den wedstrijd FeijenoordCurasao, die morgenavond 6 uur in 't Feijenoordstadion te R'dam wordt ge speeld. Wij zullen echter voor een uitvoerig verslag van dezen wedstrijd zorgdragen. In totaal zullen 65.000 toesvchouwers-een plaats Vinden. DISTRIBUTIEVARIA, Morgen zijn aan de beurt om levensmid delenkaarten af te halen, zij wier achter naam begint met de letters P, Q en R tot en met Ri. Morgen kunnen aanvraagformulieren voor klompen worden ingeleverd door hen, wier naam begint met de letters D t/m H. om onderwijs te geven in de dogmatiek, zen ding, kerkrecht en ethiek. Veel heeft prof. van Nes geschreven. Be halve brochures en artikelen in onderschei den tijdschriften, publiceerde hij een drietal boeken over de oudste kerkgeschiedenis, nl. „De adventstijd der wereld", „Drie eeuwen van strijd" en „De eeuw der overwinning" Van zijn biographieën noemen we John Bunyan, Zinzendorf en John Wesly. Verder zagen van zijn hand het licht: „Simon Pe trus". „D nieuwe mystiek" en „Historie, mythe en geloof", terwjjl in de bekende se rie „Tekst en Uitleg" van zijn hand versche nen verklaringen o--er den brief aan de Ga laten, Philemon en Hebreëen, Jacobus en Petrus. Prof. van Nes was voorzitter van de Zen dingsschool te Oegstgeest, evenals van het Leidsche Diaconessenhuis, waarvan hij bij zijn aftreden tot eere-voorzitter werd be noemd, van het Leidsche Pilgrim Fathers Genootschap, van de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente te Leiden en van de bekende Stichtingen te Doetinchem. Chrysanten-tentoonstelling in de Stadsgehoorzaal Van October3 November Het Bestuur van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinoouw en Plantkunde, te Leiden, heeft besloten, een speciale Chrystanten- tentoonstelling te houden, van 29 October tot en met 3 November a.s. in alle zalen van de Stadsgehoorzaal, te Leiden. Duizenden Leidenaars zullen zich de schit terende Dahlia-tentoonstelling September 1945 nog wel herinneren. Welnu, ook deze Chrysanaten-tentoonstelling belooft iets moois te worden. Wij raden U aan, de data te noteeren, opdat U deze unieke verzame ling Chrysanten, binnen Leiden's veste, niet zult vergeten. Zoowel kweekers als lief hebbers kunnen hun producten op deze ten toonstelling inzenden. Het secretariaat is ge vestigd. Vree wijkstraat 31, te Leiden. KATWIJK. Zelf verzorgers kunnen hun bonnen voor melk, vleeoch en aardappelen en hun alg. bonkaarten halen: Woensdag 21 Augustus vm. nm" FG; Donderdag 22 Aug. vm. H K« n™- L—Q: Vrijdag 23 Aug. vm. P—U, nm. V Z. Stamkaarten en inlegvellen mee brengen. Huldiging door den Chr. Metaalbewerkersbond De afd. Leiden van den Chr. Metaalbe werkersbond is in een bijzondere ledenver gadering bijeen geweest om afscheid te nemen van haar districtsbestuurder, den heer G. Hordijk, wien nas vele jaren als hoofdbestuurder van dezen bond werkzaam te zijn geweest, met ingang van 1 Aug. jj. als zoodanig eervol ontslag werd verleend wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd. Waar de heer Hordijk tal van jaren in nauw contact heeft gestaan met de afdee- ling Leiden en hiervoor veel goed werk heeft .verricht, was het bestuur van oordeel hem een afscheidsavond te moeten aanbie den en bij monde van den heer J. Barendse werd de scheidende hoofdbestuurder har telijk toegesproken en dank gebracht voor den zegenrijken arbeid in dienst van de Chr. Vakbeweging tot stand gebracht, mede voor de pl. afdeeling. Namens allen bood de voorzitter den heer Hordijk als blijk van waardeering een boekwerk aan. De heer Hordijk heeft hierna een toespraak gehou den, waarin hjj zijn dank betuig de voor de hem gebrachte hulde. Spr. herinnerde aan den tijd, dat hij als gesalari eerd bestuurder dienst trad, toen er nog veel I was op 't sociale erf. dat verbete ring eischte. Door het werk der Vakbeweging is er. onder Gods zegen veel ver andering ten goede gekomen, alhoewel de toestand nog aller aandacht vraagt om veranderingen aan te brengen. De poging om de rechtspositie van den arbeider te verbeteren, aldus de heer Hor dijk, moet worden voortgezet, want het is geen kwestie van barmhartigheid, waarvoor de Vakbeweging zich inzet, doch het gaat om het goed recht van den arbeider. Wij moeten onze taak en roeping echter zoo zien, dat ons deze van Godswege is opge legd. Zoowel werkgever als werknemer heb ben te arbeiden overeenkomstig den eiscih Gods. Het gaat er om, hoe wij onze kennis ge bruiken, de aarde te maken tot een paradijs, of tot een ruïne. De tijd is zeer ernstig en de volken sidderen en daarom moeten wij de wacht betrekken om toe te zien wat thans geschiedt, want de arbeider is het kind van de rekening. G. HORDIJK BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Magdalena, d van P van Kla veren en M. G. Batenburg; Jannetje, d van B M v d Walle en M Ttmremhout; Rosina, d van A F Marck en R L C van Woudenberg; Wilhelmina, d van H Vogel en A A C Haas; Johnny L, z van H J Doove en R Mderemet; Cornells W C, z van W G Wiedeman Ken- beek en W C Versteegh; Gerardus, z van G Weening en C de Water; Johannes JAM, z van R van der Zee en P C Thorn; Cor nelius, z van D van der Reijden en S G H Fluiter; Petrus C, z van D de Wolf en S W de Boer; Jacobus, z van J van Schoon- derwoerd den Bezemer en P H. Broers; Ypdena G A, d van R G ten Kate en A R Bruins; Dick z van D van Klaveren en E M A van der Khigt. Spr. hoopte, dat de Goddelijke wijsheid het zal wmnen van de menschelijke kennis Alleen langs dien wag zal er welvaart komen voor- de volken der wereld he?I, Hordtjk besloot met deti wensch. dat hoofdbestuur en afdeelingsbestuur steeds de Goddelijke wijsheid zouden mogen begee- ren om den strijd voor de sociale rechts positie van den arbeider te blijven voeren. De plaatsvervanger van den heer Hordijk! de heer J. v. d. Burg, die mede op deze vergadering aanwezig was, het woord ver krijgend, merkte op, dat voor de Chr. Vak beweging een groote taak is weggelegd en betoogde aan de hand van cijfers en feiten, dat thans 2/3 deed van de arbeidende bevol king nog buiten de organisaties staat. Spr. was optimistisch gestemd ten aanzien van den groei der Vakbeweging, doch waar schuwde tegen machtsmisbruik. Door samen werking en overleg is er nog veel te berei ken, waarvan de Stichting van den Arbeid het bewijs levert. Tenslotte gaf spr. een overzicht van het C.A.O.. waarna hij enkele vragen beant woordde. Aan het einde van deze geslaagde bijeen komst richtte de voorzitter zich tot den heer en mevrouw Hordijk om hen een rijk geze gen den levensavond toe te wenschen, waar na de heer Hordijk voorging in dankgebed. VU, de Omstreken ALPHEN A. D. RIJN. Na 8 maanden hierin door ziekte ver: hinderd te zijn geweest, heeft ds. G. Mulder gisteren zijn ambtswerk als predikant van de Geref. kerk weer hervat. Hij ging voor in den morgendienst in de Zuiderkerk en den avonddienst in de Noor- derkerk. In het inleidend woord tot de pre diking wees spr. op de dankbaarheid jegens God, Die hem dit voorrecht schonk. Aanvan kelijk was de toestand toch zoo, dat hij moest vreezen niet meer zoover te zullen komen. Voorts wer<l dank uitgesproken aan de commissie die regelmatig getracht heeft te voorzien in den dienst des Woords. Een vaak ondankbaar werk, waarop veel critiek wordt geuit, maar waar spr. een woord van waar deering voor wilde doen hoor en. Hierna dankte hij zijn collega ds. Bosch, die in den tijd van spr.'s ziekte extra zwaar werd belast. En tenslotte voor de vele belangstelling, niet alleen uit den Geref. kerkelijken kring, maar ook van velen daarbuiten ondervonden. Ds. Mulder bediende hierna het Woord uit 2 Kron. 32 24 en sprak over: 1. De dDode lijke ziekte; 2. Het vurig gebed en 3. De won derbaarlijke genezing van Hiskia. Aan het einde van beide diensten werd ds. Mulder door een ambtsdrager namens ker- keraad en gemeente toegesproken en door de gemeente toegezongen. LISSE. Wij vernemen, dat er door de Ned. Herv. Gem. een Zendingscommissie is op gericht bestaande uit de volgende heeren: ds Alma, voorz.; P. Bos, penn.; A. Tigchelaar. seer.: N. Bak, P. Marseille, W. v. d. Wel en D. Riedijk. Het ligt o.m. in de bedoeling in de komende wintermaanden enkele avonden te organiseeren om meerdere bekendheid aan de uitwendige zending te geven, terwijl voorts de Inwendige zending en de zending onder de Joden tot den arbeid der zendangs- commissie behoort Door de afd. Lisse van Bloembollencul tuur zal morgenavond een praatavond wor den gehouden, waarin dr Verhage het voor gestelde teeltplan zal behandelen. Sport en Wedstrijden VOETBAL C.N.V. ONTVANGT E.S.C. (ELBURG) Zaterdagmorgen 10 uur arriveerde een 50-tal spelers van de Chr. Voetbalvereeniging E.S.C. uit ELburg (Gelderland) voor een te genbezoek aan de Chr. Voetbalvereeniging C.N.V. Ter begroeting waren aanwezig de heeren P. v. d. Sleet en J. Padding, die de gasten begeleiden naar „Hotel v. d. Geest". Hoewel de regen bleef neerstroomen, was er een gezelllige sfeer. Om kwart voor één'ging men gezamenlijk naar het voetbalterrein, waar om half twee de wedstrijd van de juniors een aanvang nam. Beide elftallen gaven elkaar niet veel toe, maar het uithoudingsvermogen van de C.N.V.-junior es was niet bijster groot. Dit is te begrijpen, als men weet, dat deze jongens om 12 uur arriveerden, van een kampweek, en om half twee weer in het veld moesten zijn. Er waren er dan ook die met moeite het eene been voor het andere konden krij gen, zoodat een nederlaag tegen de enthou- sisaste juniores van ESC niet uit kon blijven. Toen het fluitsignaal van den scheidsrechter W. Scheepmaker het einde aankondigde, was de stand 41 voor E.S.C. Even later kwamen C.N.V. 2 en E.S.C. 2 te gen elkaar uit. Dadelijk na den aftrap nam C.N.V. de lei ding. Maar ook E.S.C. II wist zijn kansen te benutten, het duurde dan ook niet lang of de gelijkmaker was er. Na twintig minuten spelen nam E.S.C. de leiding en met een kleine voorsprong voor E.S.C. werd er ge draaid. De tweede speelhelft kon door een ongeval niet worden uitgespeeld. De C.N.V.- speler R. Padding, die bij het wegtrappen van den bal zijn evenwicht verloor en daar door eenige passen achterwaarts maakte, struikelde over een gevallen clubgenoot, met het noodlottig gevolg dat hij zijn been brak. De wedstrijd werd onmiddellijk gestaakt. Dr. K. van Praag verleende de eerste hulp en liet den patiënt per ziekenwagen naar het Academisch Ziekenhuis te Lelden vervoeren. Door dit ongeval was de animo er bij de leden van S.N.V. uit. Dit was dan ook zeer goed merkbaar, toen beide eerste elftallen hun krachten gingen meten. C.N.V. toonde zich in dezen strijd zeker ^gewassen tegen E.S.C., maar door de terughoudendheid der verschillende spelers zagen wij niet wat wij van C.N.V. gewend zijn. Na 12 minuten spe len nam C.N.V. de leiding, doch spoedig wist E.S.C. den achterstand in te halen -en de lei ding te nemen. CN.V. kreeg tal van kansen, doch wist ze niet te benutten. E.S.C. kreeg niet zooveel gelegenheid om te schieten, daar zij niet al te gemakkelijk door de C.N.V.- adhterhoede heen kon komen, maar de scho ten, die op het doel gelost werden, waren gevaarlijk en meestal onhoudbaar. Zij wis ten den stand tot 51 op te voeren. Het laatste kwartier, toen C-N.V. er beter in kwam, kon zij den achterstand verkleinen tot 5—3. Zeer voldaan over de gezellige en spor tieve wedstrijden die zij hier gespeeld heb ben, gingen de Ellburgers om 7 uur huis waarts. Bij den aanvang der wedstrijden werden den voorzitter van C.N.V. een herinnerings medaillon en den aanvoerders der elftallen bloemen aangeboden. ALPHENSCHE BOYS 2—A.R.C. H (2—9). Het tweede elftal van A.R.C. kwam na de groote rust voor het eerst in het veld tegen de plaatselijke Alphensche Boys. De rood zwarten bleken over een heel behoorlijk elftal te beschikken, waartegen de Boys niet veel in te brengen hadden. Toch namen zij de leiding, maar de rust ging in met 21 voor A.R.C. In de tweede helft waren de doelpunten goedkoop. Met den stand 41 scoorden de Boys nogmaals tegen, maar hierna drukte A.R.C. haar overwicht uit door nog 5 doelpunten. Donderdagavond speelt A.R.C. 1 tegen Alphensche Boys 1 om het kampioenschap van Alphen. Het bestuur en de spelers van de voet balver. Haarlem recipieerden Zaterdagmid dag i.vm. het behaalde landskampioenschap. ZWEMMEN NEL VAN VLIET VESTIGT HAAR TWEEDE WERELDRECORD Nel van Vliet verbeterde tijdens de Zater dag te De Bilt gehouden nationale wedstrij den het wereldrecord 200 m schoolslag en bracht het op 2 min. 52.6 sec., daarmede 3 sec. onder het oude wereldrecord, dat op naam stond van A. Kapel (Duitschland), blijvend. De Nederlandsche zwemster Hanni Ter- meulen zal deelnemen aan de 24 Augustus in Londen te houden internationale zwem wedstrijden. Het ligt in de bedoeling teza men met haar Deensche en Schotsche col lega's Fritzi Nathansen en Nancy Riach een aanval te doen op 't wereldrecord 100 Yards. SCHAKEN. De Katwijksche Schaakclub heeft mr dr graaf v. d. Bosch, een zeer bekend interna tionaal schaakmeester, uitgenoodigd om in Casa Cara simultaan te komen spelen. Hij speelde aan 30 borden, waarvan hij er 26 won, 2 verloor en 2 remise speelde. De 2 winnaars waren A. de Wit er Th. Admiraal, terwijl remise speelden W. Houwaart en H. Zonneveld. ALPHENSCHE WANDELSPORT- VEREENIGING. Een aantal leden van de A.W.S.V. namen deel aan den 30 km. wandelmarsch, uitge schreven door de Chr. Wandelspcrtvereen. „Wilhelmina" te Amersfoort. Er waren 1400 deelnemers. Het parcours voNjrde door de mooie streken van Soest en Soestduinen. Helaas naim de regenval een deel van het genoegen weg. HILLEGOM. Het postkantoor zal vanaf 1 September a.s. geopend, zijn van 812.30 en van 2—7 uur. Telegrammen zullen tot 8 uur kunnen worden aangeboden. Uitgaande van de Evangelisatie Com missie der Geref. Kerk zal Woensdagavond 7.30 uur, een Straatpredfking worden gehou den aan de van de Endelaan, hoek Molen straat. Twee sprekers zullen optreden, ter wijl een zangkoor uit Nieuw-Vennep mede werking zal verieenen. De uitreiking van nieuwe bonkaarten vindt plaats aan de Jhr. Mockkade vanaf Maandag 26 Aug. tot en met Donderdag 29 Aug. a.s. NOORD WIJK. Vrijdagavond gaf de muziekvereen. „de Morgenavond, 9 uur, geeft de bekende pianist George van Renesse een concert in de concertzaal van „Huis ter Duin". Het programma bevat werken van Bach, Mozart. Chopin, Liszt, Tsjakowsky en Rach maninoff. De muziekvereen. „Excelsior" behaalde op het muziekconcours te Lange raar een len prijs voor marschloopen met 102 p. en een len prijs in de afd. Uitmuntendheid voor concerteeren. Hiermede promoveerde de vereendging naar de Eereklasse. Gerepatrieerden kunnen hun bonkaar ten afhalen Woensdag 21 Aug. des namid dags van 24 uur op het Distributiekantoor. Morgenochtend van 912 kunnen for mulieren voor het aanvragen van klompen worden afgehaald. Bedrijven met meer dan. 10 arbeiders moeten collectief aanvragen. Ouders van schoolgaande kinderen kunnen - niet aanvragen, daar dit geschiedt door de hoofden der scholen. De inlevering der formulieren moet ge schieden op het Distributiekantoor Woens dag, Donderdag en Vrijdag 21, 22, en 23 Aug. Op den Gooweg kwam de 14-jarige S„ die van een paardenwagen sprong, in aan raking met den zijkant van een juist passee- rende autobus, waardoor de knaap een lichte hersenschudding opliep. Te Rotterdam is voor het hoofdacte examen geslaagd de heer A. J. Mooijekind te Noordwij k-Binnen. NOORDWIJKERHOUT. Het echtpaar J. v. d. KlugtPrins, wo nende N. Duinstraat 8, hoopt 26 Aug. a.s. den dag te herdenken, dat het vóór 50 jaar in den echt werd verbonden. Bij de gehouden wedstrijden van CJN.V. tegen E.S.C. (Elburg) op Zaterdag jl. brak de heer R. Padding, lid van C.N.V., zoowel zijn kuit- als scheenbeen. Dr. K. v. Praag verleende de eerste hulp. waarna P. naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd overge bracht. VOORSCHOTEN. Op de begraafplaats bij het Groene kerkje te Oegstgeest vond, onder groote be langstelling, de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer C. G. J. Lohmann. in leven architect, hoofd van den Gem. Woningdienst en oud-hoofd van den Luchtbeschermingsdienst. De kist, welke met vele bloemstukken was bedekt, werd door gemeente-ambtenaren en leden van de Woningdistributie-commissie grafwaarts gedragen. Aan de groeve heeft burgemeester C. J. v. d. Hoeven zoowel den persoon, als het werk van den overledene herdacht en tot de fa milie woorden van troost gesproken. Namens de familie heeft de heer C. J. J. Laken dank gezegd voor de betoonde belangstelling. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 17 Aug. 1946. Besommingen: Um 73 (Utrecht) met versche haring f34.766; stoomtreilers, versche visch totale besom ming f31.330; motorloggers, IJm 204 f 4758, Kw 35 f 1986; kustvisschers, Um 213 f 338, 31 f59, 715 f 206, 250 f170, 207 f211, 237 f149, 239 f 429, 343 f 108, 202 f 166, 264 f 376, 318 f 251, 262 f 762, 241 f 173, Kw 160 f 362, 109 f 719. 185 f241, 34 f219, 125 f126, 190 f218, 199 f 253. Aangevoerd werden 1900 kisten versche ha ring en 2200 kisten versche visch. De IJm 111 (Olympia) heeft 160 mijlen van IJmuiden de Kw 35 aangetroffen, kampend met motorschade. De „Olympia" sleepte het schip de haven van IJmuiden binnen. IVaar bevinden zich onze zeeschepen? Bloemfontein, v. Australië n. R'dam, 16 V. Port Said, 25 verw.; Dordrecht, 17 v. Phila delphia te Antwerpen; Delftdijk, 17 v. R'dam n. New York; Indrapoera, vertr. ca. 20 Aug. v. Batavia n. R'dam; Joh. van Oldenbarne- veldt (thuisr.) p. 16 Kaap Bon; Kota Agoeng (thuisr.), p. 16 (7.30 n.m.) Finesterre;Lek haven, v. R'dam n. B. Aires, 16 te Montevi deo; Mijdrecht, 12 v. Hamburg n. Houston, om te laden voor Engeland; Nassauhaven, 16 v. Abo te Helsinki*; Odysseus, 16 n. A'dam; Oosterbeek, 16 v. Hampton Roads te Galve ston; Sibajak, vertr. eind Aug. v. Batavia via Australië n. R'dam; Stad Haarlem, 17 v. Napels n. Sfax; Sumatra, v. Hamburg n. Ba tavia, 16 v. Londen: Stuvvesant, 16 v. Cura sao n. A'dam; Tabinta, 16 v. A'dam via Hamburg n. Ned.-Indië; Tyro, 16 v. Oporto n, A'dam; Van Ostade, 16 v. R'dam te Para maribo: Westland, v. B.-Aires n. A'dam, 15 v. Montevideo. Clavella 14 v. Colombo n. Abadan; Corilla 15 v. Botany Ray n. Abadan; Ganesella v. Tyne n. Curacao p. 15 Lizard: Koningin Emma 15 te Aruba; Merwede v. A'dam n. Ba tavia, p. 16 Dungeness; Paula 14 v. Singapore n. Batavia: Saroena 15 v. Abadan te Bom bay; Trajanus 15 v. Port au Prince n. N.- York; Winsum 15 v. Huelva n. IJmuiden; Waterland v. A'dam n. B. Aires, p. 15 Dun geness; Flevo 14 v. Veracruz te Barranquilla. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m). K.R.O. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.45 Pater de Greeve; 10.10 Schumann; 10.45 Voordracht; 11.00 Gram.; 11.30 Als de ziele luistert; 12.03 Opera 12.30 Ensemble; 13.00 Nieuws; 13.20 Vervolg 12.30; 14.00 Van Léhar tot Sullivan; 15.00 Gram.; 16.00 Ziekenbezoek; 16.30 Muzikale be schouwingen; 17.00 Piano; 17.30 Chansons; 18.00 Splendora; 18.15 Sport; 19.00 Nieuws; 19.20 Splendora; 20.00 Nieuws; 20.15 Radio Philh. Orkest (Schumann, Bizet, Rossini); 22.00 Nieuws; 22.20 Avondgebed; 22.35 Jaap Meyer; 23.15 Staunton-schaaktournooi; 23.30 Parijs; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II £415 m). A.V.R.O. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.45 Opera; 9.15 Morgen wijding; 9.50 Arbeidsvitaminen; 10.35 Zang en piano; 11.25 Coldstream Guards Band; 12.00 Papavers; 12.30 Ons Platteland; 12.40 Toscanini; 13.00 Nieuws; 13.15 Malando; 14.00 Knipcursus; 14.20 Trio; 15.00 Parijsche kap sels; 15.30 Kamermuziek; 16.00 A'damsch strijkkwartet; 16 45 Eddy de Latte; 17.15 <=tfeest; 18.00 Nieuws; 18.15 Renova-septet; 18.45 Metropole Orkest; 19.30 Viool en piano; 20.00 Nieuws; 20.15 Bonte trein (Lou Bandy, Skymasters); 21.10 Gram.; 21.30 Orgel en piano; 22.30 Musette-orkest; 23.15 Carlo Car- cassola; 23.45 Gram.; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3