Lichte gevallen voor hei Leidsche Tribunaal NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG U AUGUSTUS.®* Vrouwen en meisjes waren gisteren aan de beurt Het Leidsche Tribunaal heeft gistermorgen allereerst een aantal uitspraken gedaan, en wel tegen G. Mulder te Leiden, die reeds veertien dagen geleden in vrijheid was ge steld en niet was verschenen: ontzetting uit de kiesrechten. Mevr. E. de Groot-Hesse te Alphen a/d Rijn, wie ten laste was gelegd dat zij zich o.a. zeer beleedigend had uitgelaten over H. M. de Koningin en evenmin was ver schenen: ontzetting uit de kiesrechten. Mevr. C. C. M. Varik-Schipper te Koude kerk a/d Rijn, die er van beschuldigd werd lid te zijn geweest van de N.S.B., tevens lid der N.S.V.O. Uitspraak: intemeering tot 13 Jan. 1947 en ontzetting uit de kiesrechten. Mej. M. S. de Jong te Leiden was lid van de N.S.B., vrijwillig naar Duitschland ge gaan, had gecollecteerd voor Winterhulp; uitspraak: intemeering tot 26 Dec. 1946 en ontzetting uit de kiesrechten. Mej. H. F. C. M. van der Staak te Leiden was ten laste gelegd dat ze veel omgang had gehad met Duitsche militairen; verdachte was niet verschenen. Uitspraak: ontzetting uit het kiesrecht. Mevr. C. G. van Wijk-Jongeneel was lid Van de N.S.B. en N.S.V.O. Uitspraak: ver beurdverklaring van den inboedel en ont zetting uit de kiesrechten. Mevr. M. W. C. Waasdorp-de Graaf te Lelden werd beschuldigd van lidmaatschap der N.S.B.N5.V.O., voorts wijkhoofd van den N.V.D. en collectante van Winterhulp. Uitspraak: verbeurdverklaring van den in boedel en ontzetting uit de kiesrechten. C. H, Tegelaar, echtgenoote van J. Brussee te Leiden, die er in had toegestemd dat haar kinderen de Duitsche School bezochten en lid van de Hitler-Jugend waren, terwijl zij op den verjaardag van Hitier een haken- kruisvlag had uitgehangen en verder den Duitschers hand- en spandiensten verleende; Uitspraak: intemeering tot 6 Mei 1947 en ontzetting uit de kiesrechten. Hierna werd een aanvang gemaakt met een aantal nieuwe zaken, waarbij als eerste be schuldigde J. P. Warmerdam uit Noordwijker- hout voor de balie kwam, en ervan werd be schuldigd 3 4 maanden buurtboerenleider van den Ned. Landstand te zijn geweest, voorts hulp had verleend aan de Duitsche Wehrmacht door zijn paarden in dienst van den vijand te laten werken en verder handel met militai ren had gedreven Verd. ontkende de tenlaste legging en ver klaarde. da hij slechts vrijwillig had gereden Voor de Centrale Keuken, wat hij verder had vertransporteerd was door den bezetters ge dwongen, voor boerenleider had hij op aan dringen van past. Westerwoud bedankt. Get. Hulsebosch was niet erg duidelijk in zijn verklaring en de verdediger mr. W. Hu- genholtz ondervroeg get. naar de vele goede zijden, die beklaagde tijdens de bezettingsjaren had getoond voor wat betreft het uitdeelen van voedsel en het helpen van onderduikers, in zijn Verdere getuigenverklaringen bracht mr. Hu- genholtz dit geval terug tot een aantijging van een naijverige mededorpelinge en ontzenuwde de beschuldiging. Na in de Raadskamer te zijn geweest, stelde het Tribunaal verdachte onmiddellijk in vrijheid, terwijl het de uit spraak bepaalde op 27 Augustus a.s. Vervolgens werd verdachte J. W. Teske uit Voorschoten voorgeleid, die openlijk blijk had gegeven van sympathie voor Duitsche militai ren en vertrouwelijken omgang met hen had gehad, terwijl zij voorts geschenken aan nam. Verd. gaf de ten lastelegging toe. waarna pleiter wees op het feit, dat beschuldigde bij het uitbreken van den oorlog 15 jaar was en waarschijnlijk onder invloed van haar moeder heeft gestaan. Uitspraak over 14 dagen. Hierna was de moeder aan de beurt onder beschuldiging van blokhoofd te zijn geweest van den Ned. Volksdienst, Duitsche militairen in haar huis had ontvangen, voor Winterhulp had gecollecteerd en de omgang van Duitsche militairen met haar dochter had bevorderd. Ofschoon de verdediger niet aanwezig was, vond op verzoek van verdachte de zaak toch voortgang. Verd. moest de tenlastelegging bij ondervraging erkennen. Uitspraak over veer tien dagen. C. Laros uit Alphen a/d. Rijn, werd be- schuldwigd van tot aan de bevrijding lid te zijn geweest van de N.S.B. en Nat. Jeugd- stodm, vrijwillig in dienst te zijn getreden bij de N.A.D. en de belofte van trouw aan Mus- sert had afgelegd, na ..dolle" Dinsdag is zij naar Duitschland gevlucht. Geen verdediger, uit spraak over veertien dagen. De volgende verdachte was mevr. E. Ch. J. Meijers-Baal te Leiden, beschuldigd van lid maatschap der N.S.B. waarn. leidster N.S.V.O. lidmaatschap van den N.VD gecollecteerd voor Winterhulp, voorts een portret van Hitler in EXCURSIE NAAR HET STADHUIS. Gisteravond hebben een groot aantal leden van de buurt ver. „Het Centrum" een excur sie gehouden naar het Leidsche Stadhuis. Deze rondgang stond o.l.v. den heer H. Bey, ohef-bode en mag volkomen geslaagd hee- ten. Het succes, dat het bestuur van deze buurtvereenigiing met haar cultureele ex cursies heeft, blijkt wel het beste uit het groeiend aantal léden, dat hieraan deel neemt. Aan het slot van deze excursie heeft de 2e voorz., de heer A. v. Tuyn, den heer H. Bey namens de leden hartelijk dank gezegd voor zijn bereidwilligheid en zijn prettige en aangename uiteenzettingen. Het ligt in de bedoeling om ook excur sies te houden naar de Lichtfabrieken, Tele fooncentrale, Kamei-hngh-Onnes-Laborato rium, verschillende kerken en door Oud- Leiden. OPBRENGST T.B.C.-COLLECTE. De T.B.C.-collecte, t.b.v. het sanatorium „Zonnegloren", welke Zaterdag 10 Augustus j.l. werd gehouden, heeft opgebracht de som van f2431.76, Allen, die hieraan hebben me degewerkt, worden hartelijk dank gebracht. DE VEBO. In de gisteren alhier gehouden algemeene ledenvergadering van de Vebo is besloten de in September te houden land- en tuin bouwtentoonstelling te doen eindigen op Zaterdag 28 September, en niet,' zooals aan vankelijk in de bedoeling lag, op Zondag 29 September. Voor het concours hippique, dat zal wor den gehouden op Zaterdag 28 September, is het bestuur zoo gelukkig geweest de be schikking te verkrijgen over de groote speelweide in den Leidschen Hout, een ter rein dat in kringen van deskundigen als ideaal voor dit doel wordt aangemerkt. haar huiskamer had opgehangen De plaatsverv. voorz, mr M. G. A. M. v. d. Kamp ondervroeg verd. op scherpe wijze naar de beschuldigin gen, waarop verd. weinig wist te antwoorden en wat de foto van Hitler in de huiskamer be trof slechts ter verweer kon aanvperen, dat zfj dit zoo'n „aardige plaat" vond. De echtgenoot J. J. M. Meijers verklaarde, dat zijn vrouw misschien geïnfluenceerd was geworden door de houding van hem op zijn twee zoons. Mr P. v. 't Hoff Stolk wees op den invloed van den man van verdachte, die in Leiden tijdens de bezetting een reputatie van felle N.S.B.-er had gekregen en overlegde ver schillende verklaringen van buren, die al tijd goed met haar konden opschieten en er niets op tegen zouden hebben, indl'en verd. een dezer dagen in vrijheid werd gesteld. Eveneens uitspraak over 14 dagen. 's Middags kwamen nog een aantal zgn. lichte gevallen voor het Tribunaal. J. C. Pouw, te Leiden, was sympathiseerend lid der N.S.B. en had den vijand hulp verleend door vrijwillig in Duitschland bij de A.E.G. fabrieken te gaan werken; voorts had zij gewerkt in de keukens op de vliegvelden Valkenburg en Teuge en veel omgang met Duitsche militairen gehad. Geen verdediger. Uitspraak over veertien dagen. D. Tegelaarv. d. Mee. was lid geweest van de N.S.B. en N5.V.O. en werd voorts ervan beschuldigd aan een Duitsche mili taire instantie te hebben verraden, dat bij Dreef en Spiering naar de Eng. radio werd geluisterd, zoodat de radiotoestellen in be slag waren genomen. Verd. ontkende het ten laste gelegde en verklaarde, dat haar eigen zoon altijd naar de nieuwsberichten had geluisterd en dat zjj bovendien nooit alleen met haar „mans naam" teekende, welke onder den verraads- brief had gestaan. De pleitster wees op de zwakke punten in de bewijsvoering. Uit spraak over veertien dagen. Vervolgens werden de gezusters W. en G. v. d. Plas uit Katwijk a/Zee binnengeleid, die beiden lid waren geweest van den Nat. Jeugdstorm en voor Winterhulp hadden ge collecteerd, voorts hadden zij omgang ge had met Duitsche militairen. Verdachten wezen, wat betreft het werken in Duit- schen dienst op financieele noodzaak, in verband met de invaliditeit van hun vader. Mr J. v. d. Plas nam de verschillende be schuldigingen onder de loupe en noemde het procesverbaal te overdreven. Na het uit voerig pleidooi betuigden beide verdachten hun spijt over het gebeurde en bepaalde de voorz. de uitspraak over veertien dagen. De laatste zaak was tegen C. L. v. Dam te Leiden, lid der N.S.B. en Ned. Landstand, later administrateur van den Ned. Oost- bouw. Verd. verklaarde uit sociaal-econo misch oogpunt te hebben gehandeld, waar na mr H. O. Thunnissen een uitvoerig plei dooi hield, waarin hij ondermeer wees op verdachtens gezondheidstoestand. Zonder in de Raadskamer te zijn geweest, stelde het Tribunaal hierop verdachte onmiddellijk in vrijheid en werd de uitspraak bepaald op 27 Augustus a.s. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Gisteren herdacht de (heer P. A. Lezwijn den dag, waarop hij vóór 40 jaar als boek houder in dienst kwam bij A. M. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij. De jubilaris werd 's morgens in tegenwoordigheid van het ge- heele personeel door den directeur, den heer S. G. v. Looy, gehuldigd. Deze sprak woorden van waardeering voor de trouw en plicht, waarmede hij steeds heeft gewerkt. Als blijk van erkentelijkheid werd hem een couvert met inhoud overhandigd, terwijl zijn vrouw en dochter bloemen ontvingen. Hierna sprak de afd. chef, de heer T. Blangé en deze had ook niets anders dan lof voor de werkzaamheden, door den jubilaris verricht. Tenslotte sprak namens het géheele perso neel een van zijn collega's, de heer H. A. Ghantdron, die wees op goede samenwerking en verstandhouding, die er steeds was ge weest. Namens allen werd den jubilaris een geschenk onder couvert aangeboden, alsmede een mooie fruitschaal en een jubileum album, welke smaakvol was uitgevoerd en was verzorgd door diverse collega's. Deze bevatte tevens alle handteekeningen der le den van het jubileumfonds. De jubilaris dankte allen hartelijk voor hun welgemeende woorden en cadeau's. Hij bracht den verderen dag in huiselijken kring door.- MOLENTENTOONSTELLING TE LEIDEN. Op Zaterdag 24 Augustus a.s. zal in het museum de „Lakenhal" te Leiden een ten toonstelling worden geopend, welke geheel gewijd zal zijn aan de Nederlandsche wind molens. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Cornells A., z. van H. Rusman en J. Nieuwenhuysen; Hendrik, z. van J. Nievaart en J. te Water; Christina C. M., d. van W. J. M. Kriek en W. J. M. Sélier; Theodorus H., z.. van S. G. Reijken en J. van Kampen; Willem, z. van W. Slingerland en E. Onvlee; Martina G. M„ d. van H. Stol en J. Bavelaar; Giok A. N., d. van T. H. Liem en J. M. E. Distelvelt; Gerard, z. van G. Ver hoogt en C. J. Jansen; Catharina J„ d. van L. Meijer en J. Rasser; Catharina J. M., d. van C. de Haas en J. Spierenburg. REEDS BIJNA 8000 BEZOEKERS OP DE TENTOONST. „ZEEHAVEN-KATWIJK" Het waren twee inwoonsters van Katwijk, en wel mej. A. van Rijn en mej. L. Groen, die resp. de 7000ste en de 7500ste bezoekster der tentoonstelling „Zeehaven Katwijk" wa ren en die een blik biscuit en een kg vlok- kenzeep ontvingen. Reeds meer dan 7700 personen hebben de tentoonstelling bezocht. Laatste Nieuws COMMISSIE VAN ADVIES BETREFFENDE DIENSTWEIGERING. Aan mr A. J. L. v. Beeck Cnlkoesi, n*r L. B. J. Vermeulen, mr A. M. KamerÜngh Onnes en. mr A. S. Rueb is eervol ontslag verleend als leden van. dte Commissie van Ajdvaes betreffende Dienstweigering. Als leden dezer Oommissie zijn benoemd puof. mr A. C. Josephus Jitta (Voorz), pater H. Gail, mr T. A. v. Dijken, tot plv. leden mr D. J. Veegens, prof. mr F. J. F. M. Duynstee en ds K. J. F. Wesseldijk. tot adv. leden res-maj. mr M. H. K. v. d. Graaf en res.-kap. J. G. Nahuizen, terwijl als secre taris fungeert de heer J. S. v. d. Lans, hoofdcommies van het dep. van Marine. Eerst thans is bekend geworden, dat de Japanners op Java na de capitulatie van hun land honderdduinzenden koeienhuiden ver duisterd hebben, daarmede de Ned. regeering voor meer dan een millioen gulens benadee- lend. LEIDERDORP. De uitreiking van bonkaarten zal plaats vinden tegen inname van bon A E 602 van het inlegvel en geschiedt uitsluitend aan hen, die in het bevolkingsregister van Lei derdorp zijn ingeschreven, op vertoon van de 2e Distributiestamkaart, voorrijen van een TD 2-zegel, dienststempel en het bij- behoorend inlegvel op: Maandag 19 Aug. van 9.3012 uur de letters A tm. Bok en van 13 uur de letters Bol tm. Boo; Dins dag 20 Aug. van 9.30—12 u. de letters Br tm. emde D en van 1—3 u. de letters E tm. Gi; Woensdag 21 Aug. van 9.30—12 u. de letters van G1 tm. Hoe en van 13 u. de letters Hof tm. Hout; Donderdag 22 Aug. van 9.30 12 u. de letters Houw tm. Kok en van 13 u. de letters Kol tm. Kr; Vrijdag 23 Aug. van 9.3012 u. de létters Ku tm. Meij en van 13 uur de letters Meijer tm. Noord; Maan dag 26 Aug. van 9.30—12 u. de letters Noort tm. Re en van 1—3 u. de letters Ri tm. Rijk; Dinsdag 27 Aug. van 9.30—12 u. de letters Rijn tm. Stoel en van 13 u. van Stok tm. einde T; Woensdag 28 Aug. van 9.3012 u. de letters U tm. einde V. en van 13 uur de letters W tm. We; Donderdag 29 Aug. van 9.3012 uur de letters W tm. Zwaan en van 13 uur de rest van het alphabet. Aan deze regeling wordt stipt de hand gehouden. Na-uitredking te Oegstgeest op Vrijdag 30 Aug. van 912 en 24 uur. Het werkcomité „O. O." van Ned. Volksherstel, Ledderdorp-Zoeterwoude-Hooge Rijndijk, meende goed te doen jongelui, dóe hun vrijen tijd nuttig wenschen te beste den, tegemoet te komen door te trachten hier ter plaatse ontwikkelingscursussen ie organdseeren. Daarbij is gedacht aan de vol gende mogelijkheden. Ie. Een algemeene voorbereidende Land en Tuinlbouwcursuswelke in de eerste plaats bestemd is voor jongelieden, die later hier of elders een algemeenen Landibouw- cursus of Tuinbon wcursus wenscben te vol gen. Dit is eenvoudig ondierwijs, dat aansluit bij de lagere school en een her haling en verdieping hiervan wil geven. De vakken zijn: Ned. taal, rekenen., aardrijks kunde (vooral economische), natuurkunde en inleiding tot de scheikunde, dier- en plantkunde. Deze cursus düurt ongeveer een half Jaar, berekend op 140 lesuren. Minimum leeftijd vóór 1 October 14 jaar. 2e. Een cursus meer voor kennis van het bedrijfsleven; vakken Ned. taal, rekenen, handelskennis, boekhouden. c. Een speciale cursus in één vak Engelsch, Fransch, of Duitsch. Inlichtingen verstrekt de heer C. J. M. de Krijger, Acacialaan no. 26, secretaris „O. en O." Op 13 Augustus herdacht de heer J. Bavelaar, Voorstraat 40 te Leiden het feit, dat hij 40 jaar onafgebroken in dienst was bij de Steenfabriek „Ouderzorg" te Leider dorp. De jubilaris, die dezen dag natuurlijk vrijaf had, werd op het kantoor door de directie ontvangen, waarbij een genoeglijk praatje over den afgeloopen diensttijd werd gehouden en hem de gebruikelijke gratifi catie werd ter hand gesteld. Beiderzijds werd de wensch uitgesproken, dat de heer Bavelaar in goeden gezondheidstoestand zijn gouden jubileum zal mogen vieren Het ge zamenlijke personeel liet zich niet onbe tuigd. Het liet zijn gelukwenschen vergezeld gaan van een prachtig bloemstuk en een enveloppe met inhoud. Amsterdamsch Beursoverzicht Zooals tegenwoordig gebruikelijk waren de omzetten op de effectenbeurs te Am sterdam vandaag van kleine afmetingen. Toch viel er eenig materiaal te verwerken; de koersen waren meer endeels wat lager. Van de industrieelen zakten de Unilever een kleinigheid in; Philipsaandeelen gingen een paar punten achteruit. Op de petroleummarkt verloren Konink lijken een viertal punten. Voor de Claims bestond nogal wat aanbod, zoodat bij een vorige noteering van f 769.- thans niet meer dan 757.- kon worden bedongen. Scheep vaartpapieren bijna algemeen wat lager; bankaandeelen waren prijshoudend zonder meer. Cultuurfondsen verwaarloosd; rubber- aandeelen vrijwel onveranderd; tabakken en suikeraandeelen niet of niet noemenswaar dig veranderd. De beleggingsmarkt was rustig. Van de 4 pCt. obligatiën was vooral de le leening '40 vast gestemd. Deze steeg tot 103 (vorige noteering 101 7/8). 3% jongere Staatsobliga ties onveranderd. In Gem. en Prov. obligatiën ging wat meer om dan de laatste dagen, waarbij de koer sen hier en daar een fractie hooger waren. *t Schaaktournooi werd gistermiddag geopend Dr. Euwe de eenige Nederlander te Groningen. Onze schaakmedewerker, de heer H. H. J. Slavekoorde, telefoneerde ons uit Groningen: Laten we vooropstellen, dat dit tourooi eajganfeatorisch een groot succes is. Wat nog VJSjwel nooit in de schaakgeschiedenis is voorgekomen, is nu een feit geworden, alle uitgenoodigde meestera zijn werkelijk ver schenen. Hierdoor is echter onbedoeld een probleem geschapen, want de beschikbare tijd liet niet toe, met 21 deelnemers te spelen. Immers, onmiddellijk na Groningen moeten de Rus sen en Amerikanen naar Moskou om daar hun landen wedstrijd te spelen. Het Groning- sche tournooi moet dus op 7 September ein digen. Het probleem is opgelost, doordat de Ned. speler Prins zich heeft teruggetrokken, waardoor het aantal spelers op 20 kwam en de loting kon plaats hebben. Aangezien de resultaten van de loting al leen van belang zijn voor degenen, die in het bezit zijn van paringstabellen, voor het tournooi met 20 deelnemers en vrijwel niemand bezit dfeze tabellen zullen we ons beperken tot de combinaties, welke in de eerste ronde zullen uitkomen. Deze zijn: SmislovVl-dmar, SteinerLun- din, BotwinnikSzabo, DenkerNajdorf, BoleslawskyGuimard, O'KellyChristoffel, Bernstein Kottnauer, Euwe Janovsky, StoltzKotov, FlohrTartakower. Dr Eeuwe is bizonder slecht door de loting bedacht. Weliswaar heeft hij wit tegen de beide Ame rikanen en Zweden, doch tegen alle vijf Rus sen moet hij met zwart spelen. In de speeltijden zijn op verzoek van de Russen en van enkele andere spelers eenige wijzigingen aangebracht. Ik had gelegenheid verschillende meesters naar ham meenirtg omtrent de kansen te vragen. Allen waren opmerkelijk vaag, doch zij waren het er over eens, dat van alles kan gebeuren en dat niemand van een hooge plaats verzekerd kan zijn. Dr Euwe, be- tsseheiden Ms immer, noemde hier bij zich zelf niet. Toen ik er hem uitdrukkelijk naar vroeg, verklaarde hij, dat hij niet geloofde den eersten prijs te zullen winnen, hoewei hij er hard voor zou strijden. Dr. Tartakower, met wien ik de kennisma king hernieuwde, wilde niet zonder meer toe ven dat de oude garde Tartakower, Bern stein en Vidmar, slechtere kansen zullen hebben, omdat dit lange tournooi zooveel van het uithoudingsvermogen vergt. Tenslotte vermelden wij nog, dat Versow, de leider der Russische delegatie. Prins heeft uitgen-oodigd deel te nemen aan de eerst- komnde Sowjet-tournooi. een aanibod dat door Prins werd aanvaard. Deze geste der Russen ewrd alom zeer geapprecieerd. (Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag geplaatst). Op initiatief van A.R.C. worden voetbal wedstrijden gespeeld om het kampioenschap van Alphen. In verband met een zeer bezet programma tot de a.s. competitie, heeft „Alphen" gemeend niet mee te moeten spe- le.n, zoodat de deelname zich thans be perkt tot de 4e klassers Alphia, Alphensche Boys, KNVA, kampioen afd. Leiden, met kans op promotie naar de 4e klas) en ARC. De eerste wedstrijd wordt vanavond 6.30 uur gespeeld op het Alphia-terrein aan de Nieuwe Sloot, tusschen Alphia en ARC. PASSAGIERSLIJST M.S. „KOTO AGOENG* Op onze bureaux, Hooge woerd 103, ligt ter inzage de passagierslijst van de „Kota Agoeng", welke 19 Aug. uit Indië in R'dam verwacht wordt. VISSCHERIJBERICHTEN. LJMUTDEN, 13 Augustus. De totale besom ming der stoom treilers bedroeg heden. f21.145- 2 kustvisschers f86. UK 143, f188; UK 161, f160; UK 53, f48; UK 121, f113; UK 105, f93; UK 234, f49; KW 190, f73; KW 34, f193; KW 199, f109; KW 123, f60; KW 160, f131; KW 185, f79 Helder 220. f52; Helder 119 f132; IJM 237. f125; IJM 224, f1112; IJM 215, f246; IJM 207, f138; IJM 250, f114; IJM 213, f182; IJM 241 f265; IJM 318 f194; IJM 264, f139; IJM 343. f185; IJM 249, f277; IJM 202, f139; IJM 262 f 287; IJM 239, f 78. Aangevoerd werden 1103 kis ten haring en 750 kisten versche visch. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Barendrecht, v. R'dam n. Port-Arthur, pass. 10 Dover; Beta 9 v. Liverpool n. Lis sabon; Biervliet, 10 v. de Tyne n. Seaham; Brastagi, 12 v. Penang n. Singapore; Hel vetia, 9 v. Antwerpen te Methil; Hilversum v. R'dam n. Napels, pass. 10 Gibraltar; Ittersum v. R'dam n. Buenos Aires, 11 v. Antwerpen; Keizersgracht v. Antwerpen n. Helsinki, pass. 11 Vlissingen; Leerdam, 10 te New York; Nijkerk, 11 v. R'dam te Port- Elisabeth; Orion v. Huil. n. Kopenhagen, pass. 11 Spunnhead; Overijssel, 10 v. New York n. Batavia; Saparoea, v. A'dam n. Batavia, pass. 9 Gibraltar; Singkep v. A'dam n. Durban, 10 v. Port Elizabeth; Streefkerk, v. R'dam n. Abadan, 11 v. Aden; Van der Helst, v. R'dam n. China, pass. 12 Dover; Voorwaarts, v. Antwerpen n. Boness, pass. 11 Flamborough Head; Viking, pass. 11 Beachy Head; Weltevreden, 11 v. R'dam te Batavia, vertr. 16 n. R'dam; Zuyderburgh, v. R'dam n, Setubal, pass. 12 Beachy Head. Aruba, 11 te Valparaiso; Blommersdijk, 11 v. R'dam te New-Orleans; Bazalt, 7 v. La- guaira te Curasao; Bonaire, 11 v. Batavia te Fremantle; Johan de Witt, 12 v. A'dam te Batavia; Noord wijk, 14 te A'dam verwacht; Oranjefontein, 13 v. Berra n. A'dam; Pericles, 10 v. Montevideo te Santos; Rembrandt, v. R'dam n. Australië, 12 te Messina: Saparoea, v. A'dam n. Batavia, 12 te Genua; Theseus, 12 te Valencia; Van der Capelle. 12 v. Mom basa n. Dar es Salaam; Westrdam, 12 v. R'dam te New York. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m.). K.R.O. 7.00 Nieuws: 7.16 Gymnastiek; 8.20 Hoogmis; 9.30 Lili Kraus. N.C.R.V. 10.15 Morgendienst; 10.45 Chopin. K.R.O. 1100 Ziekenbezoek; 12.03 Feestcantate; 12.30 Vi brafoon-sextet: 13.00 Nieuws; 13.15 Maria Motetten. N.C.R.V. 14.00 Postillons: 14.40* Voor de vrouw; 15.00 Hawaiian; 15.30 Sona tes; 16.00 Bijbellezing: 16.45 A'damsch strijk kwartet; 17.30 Kamerorkest; 18.30 Nederl. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.25 Lezing; 19 45 R.V.D.; 20.00 Nieuws; 20.08 Vrij en Blij; 20.50 Causerie; 21.20 Bevrijdingscantate; 22.00 Nieuws; 22.45 Avondoverdenking: 23.00 Bach; 23.00 Philh Orkest; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m.). AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Morgenwijding; 9.50 Arbeidsvitaminen: 10.35 Piano: 11.10 Ensemble; 12.00 Fluit en clavecimbel; 12.35 Skymasters; 13.00 Nieuws; 13.15 Malando; 14.00 Voordracht; 14.20 Kwintetspelers: 15.00 Voor zieken en gezonden; 15.20 Omroep Kamerorkest; 16.00 Brahms: 16.15 De camera loopt; 17.00 Kaleidoscoop; 17.35 Caroll Gib bons; 18.00 Nieuws: 18.15 Al Goodman en Paul Robeson; 18.45 Sport; 19.00 Viool en piano; 19.30 Metropole-orkest; 18.00 Nieuws; 20.15 Residentie-Orkest (Sjostakowitsj, Stra- winski); 21.25 Hoorspel; 22.00 Zomer-pot- pourri; 23.00 Nieuws; 23.15 Schaaktournooi Groningen; 23.30 Dansorkest Joe Andy; 24.00 Sluiting. BEURS VAN AMSTERDAM Off. not. medegedeeld door de Ver. voor den Effectenhandel bieden laten ged. en bieden t ged en laten Sstopk. DINSDAG 13 AUGUSTUS 1946 OBLIGATIëN. V-K. 2.30 u. 102% A'dam 1 37 3% 102% Haag I 37 3% 102% N. Holland II 38 3 101% 102 Rotterdam 37 3% 102 Utrecht II 37 3% 102 Fr. Gron. Hyp. 3 101%/ 102§ Holl. Hyp. 3% 100% Ned. Hyp. 3% 100% 100% Rotterd. Hyp. 3% ioc% IOOV2 N.Ned.Am.Hyp. 5 128% 126 N Scheepsv.b. 3% 102% Bergh Jurg. 3V2 102% 102% Leverszeep 3% 103% t 102% Bataafsche 3% 102% 103 NI Spoorw. 37 3 55% Sem Cheribon 5 si A.K.U3% 101A 101A Werkspoor 3% io?ü 103% A FONDSEN Staatsleeningen Nederland f 1000 1940 11 4 101% 101% met belasting 4 101% 10IA f 1000 1941 3% 102% '02%' 1937 3 101A 01A 1938 3-3% 102 01% N.WJ5. 2% 827% 82H f 100 Spaar eert. 100% N. Ind. 1000 37 A3 100 Diversen. N. Hand.. Mij eva m A.K.U137 Van Berkel 109 Calvé C. v. A. 147 Centr. Suiker Mij ïgot Fokker A 280 Lever Br. C.vJV. 256 Philips A 306 Kon. Petroleum 392 A'dam RubbeT ..157%* Bandar Rubber.. 112 Deli Bat. Rubber 109 O. Java Rubber 815 Serbadji Rubber 835 Holl. Am Lijn 13734 K.N.S.M156' N. Scheepv Unde 138 Rott. Lloyd 128 Mi1 Nederland.. 134 H.VA.240* Java Cult. Mij 110 N. I. Suiker Unie 114 Deld Bat. Tabak 123 Deld Mij Tabak141% Senembah Tabak 12%' AANDEELEN. A'damsche Bank 130% 1115 108% 815 P2' 35% 156% i 25% Holl. Bank Unde230/ Incassobank 133% 133% Rott. Bank Ver. 136% 136% Twentsche Bank Gelder Zoon ic6* 106 Int. Beton 122 121 Hoogoven C.vA. 121 Ned. Gist 340 338 Ned. Kabel 235 23i% Nijma 202 202 Rott. Droogdok.. 254 256 Stokvis 140% 139% Stork Co 130/ 120/ Werkspoor183 Wilt. Feyenoord 156 153 Wyers 145 144 A.N.I. Electr. Mij N.I. Gas Mij 116* 116* Int. Cr Hand.v. 12/ 125 Linde Teves 112 U0%* Billiton 2 382 425/ Oost Borneo pr. Banjoewangi thee 28 25§ Sedep thee 145/ A'dam Ballast 120 Gem Eigendom Houth. W. Pont 122 123 Thomsons Haven 150/ Sabang Haven Deli Spoorweg 38% 38% Ned. I. Spoorweg 20% 9% Madoeratram 3% 3% Sem Cherib.tram Nat. Herstel 100% GELDKOERS. Prolongatie 2% Vk Lichte en malle gevallen In de gisteren gehouden zitting van het Leidsche Tribunaal werd een der vrouwelijke verdaohten ondervraagd, waarom zij in haar huiskamer een por tret van Hitler had opgehangen. Haar antwoord was, dat zij het „zoo'n aardige plaat" vond, waarop de president van het Tribunaal bijtend repliceerde: „ik heb nog nooit zoo'n rotkop gezien". Moeten wij een -dergelijke presiden- tieele opmerking rekenen tot de „lichte" of tot de malle gevallen?

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7