NIEUWE LETDSCHE COURANT VRIJDAG 9 AUGUSTUS 194» Stadsnieuws Caat Zaalbergs dekenfabriek uit Leiden verdwijnen? Bouw van een nieuwe fabriek in de Sleutelstad veel duurder dan elders. „In verband met geruchten betreffende overplaatsing van onze fabrieken naar het Zuiden des lands, deelen wij u mede, dat dit bericht niet geheel juist is. In ver band met het ontbreken van een goede op leidingsgelegenheid voor personen werkzaam in de textielindustrie, is het aantal beschik bare vakbekwame arbeiders te Leiden be langrijk te klein. De aanvoer van jonge krachten stond in het verleden jarenlang stil. De gevolgen hiervan zullen zich in de eerstvolgende 15 jaren op ernstige wijze doen gevoelen. Verder is het bouwen van nieuwe fabrie ken hier ter stede kostbaar, althans belang rijk duurder dan bv. in andere textiel centra, zoodat iedere aanzienlijke uitbrei ding op groote, zoo niet onoverkomelijke moeilijkheden stuit. Het ligt daarom in de bedoeling hoe zeer ons dit om sentimentsredenen spijt t.g.t. de stad waar onze fabriek ruim 175 jaar is gevestigd, te verlaten. Onder de tegenwoordige omstandigheden (bouwrestnc- tie) kan evenwel van deze verplaatsing geen sprake zijn. Overwogen wordt t.z.t. te Lei den, althans voorloopig, een verkoopafdee- ling te vestigen. Het bovenstaande sluit niet uit, dat onder de tegenwoordige omstandigheden kleinere uitbreidingen en daardoor noodige verbou wingen voortgang vinden." EXCURSIE „HET CENTRUM" Het bestuur van de buurtver. „Het Cen trum" heeft besloten op Dinsdag, 13 Augus tus, des avonds 7 uur een excursie naar het Stadhuis te houden onder deskundige lei ding van den heer Bey, waaraan 30 leden boven 17 jaar kunnen deelnemen. Mocht blijken, dat er voor deze excursie veel belangstelling bestaat, dan zal deze ex cursie herhaald worden. De rondgang duurt ongeveer 2y2 uur, Deelnemers moeten zich uiterlijk Zaterdagmiddag, 12 uur, opgeven bij den heer S. de Niet, Nieuwe Rijn 39. DISTRIBUTIEVARIA. De letters G vanaf Gu en H t/m Ha, zijn morgen aan de beurt om de nieuwe bon kaarten af te halen. De politie heeft aangehouden en opge sloten den 40-jarigen W. S. en den 35-jari gen P. M., als verdacht van clandestiene slachting van schapen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Jan, z. van A Postma en Cl de Vente; Hendrik D, z van H van Iterson en P Ravensbergen; Maria Ch H H, d van D H C v d Linden en J E M Bosdriesz; Jacques, z van J Zwaan en C Geervliet; Comelis J H z van Th H Hoogervorst en C M Verdoom; Jacob, z van J van Alphen en H A Zonderop; Thedorus L S A, z van Th J J van Beek en C M v d Oord. ONDERTROPWDChr Breeschoten, 23 j en A Glasbergen, 24 j; S C G Alkemade, 24 j en Tr C v d Leden, 23 j; G Borger, 28 J en A H Avenarius, 22 j; E H M v d Horst, 26 j en A LGottmer, 30 j. GETROUWD: P J Smit en J M Verhaar; N Haasnoot en KI Glasbergen; G J van der Meer en J J Simmermans; H Weststra en C Star. OVERLEDEN: N Wassenburg-Storm» 59 j; D v d Gevel-Overwater, 73 j; M Veneman- Brakel, 85 j; J de Groot, 85 j; K F W van Luijken, 84 j; A de GrootHofman, 81 j. Uit de Omstreken VOOR DE BOLLENSTREEK. Werkgevers, die geen oproep ontvangen voor het afhalen van toeslagkaarten, kun nen op de hieronder aangegeven data hun toeslagkaarten afhalen: te Hillegom in het Distributiekantoor Huize „Treslong" (kamer 10) op 12 en 13 Augustus; te Lisse in „Rehoboth" aan den Achter weg op 14 en 15 Augustus; te Sassenheim in de Burgerzaal op 16 Augustus. De uitreiklokalen zijn geopend van 9 tot 12 liur v.m. en van 13.30 tot 15 uur n.m. ALPHEN AAN DEN RIJN. In de Julianastraat reed mevr. H. uit de v. Mandersloostraat met twee kinderen op haar rijwiel. Toen achter haar een per sonenauto naderde, maakte de dame zich wat zenuwachtig en kwam te vallen. M., uit de Ridderbuurt, trachtte nog een aanrijding te voorkomen, maar het 5-jarig dochtertje van mevr. H. kwam met een handje onder de auto, waardoor een pink werd afge reden. De moeder en het andere kind kwa men met den schrik vrij. Doordat de koppeling losraakte, is gis termorgen omstreeks half 7 een met groente beladen vrachtauto met aanhangwagen van het expeditiebedrijf v. D. en Zn. uit Leiden, tegen het huis van dr v. E. in de Juliana straat gebotst. De woning zoowel als de auto liepen schade op. Persoonlijke onge vallen hadden niet plaats. We hebben deze week gemeld, dat de heer J. Doelman zijn benoeming als lid van den raad niet had aangenomen. Daar echter voor hem in den Noord-Oost-polder nog geen geschikte woongelegenheid aan wezig is, heeft hij alsnog besloten het raadslidmaatschap te aanvaarden, al zal dit waarschijnlijk niet van langen duur zijn. Ten nadeele van den veehouder v. D. aan den Kortsteekerweg werden twee rij wielen ontvreemd bij een nachtelijk onge- wenscht bezoek aan de boerderij. Eén van de fietsen is achter het erf teruggevonden, echter zonder banden. De Chr. Gem. Zang ver eeniging „Con Amore." welke vorig jaar October opnieuw werd opgericht, nam deel aan het twee- daagsche concours te Leusden. Men kwam uit in. de 3e afdeeling en behaalde een len prijs met 320 punten. Een mooi succes voor „Con Amore' en haar dirigent, Frans van Elk Met den verkoop van gefrankeerde enveloppen en briefkaarten op den verjaar dag van Prinses Irene heeft het plaatselijk comité Nationale Hulpzegel zijn werkzaam heden beëindigd. Echter zij er de aandacht op gevestigd, dat de zegels aan het loket van het postkantoor verkrijgbaar blijven tot 31 Augustus a.s. De actie die tegen den ver jaardag van Prins Bernhard begon en 5 Augustus eindigde, had een alleszins bevre digend resultaat, n.l. een bruto-opbrengst van f2511.18. HAZERSWOUDE De uitreiking bonkaarten 10e en 11e Periode 1946 vindt plaats voor het dorp in het Oude Raadhuis van 9.15 tot 15 uur én wel op Woensdag 21 Aug. Zelfverzorgers AM, Donderdag 22^ Aug. NZ en Vrijdag de niet-zelfverzorgers AP en Zaterdag van 805—11.30 de letters Q—Z. Ds A, P. v. d. Haas verlaat Ned. Herv. Gem. te Oegstgeest Hij heeft het beroep naar Enschede aangenomen. Zooals uit het beroepingswerk in onze ru briek „Kerk en School" blijkt, heeft ds A. P. van der Haas te Oegstgeest het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Enschede in de vac. ds P. Fagel, die tot predikant in alg. dienst werd benoemd, aangenomen. Ds Van der Haas werd te 's-Gravenhage geboren, waar hij het Chr. Gymnasium door liep en wijlen ds Oreutzberg zijn leermees ter was. Vervolgens studeerde hij theologie aan de Leidsche Universiteit en in 1941 werd hij toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. In Dec. 1940 aanvaardde hij het hulppredikerschap te Oegstgeest, om te arbeiden naast ds Jansen Schoonhoven, die, toen hij in 1942 met emeritaat ging, cand. Van der Haas als zijn opvolger zag aangewezen. Dit was een duidelijk bewijs, dat de Oegstgeester gemeente den arbeid van cand. Van der Haas waardeerde. Op 3 Jan. 1Ö43 verbond ds Van der Haas zich aan zijn gemeente, waar hij een ruime plaats inneemt en tijdens zijn verblijf groeide de gemeente steeds meer uit, zoodat de gedachte een tweede predikantsplaats te vestigen zijn volle aandacht had. Korten tijd geleden zag hij zijn wensch en dien van Kerkeraad en Gemeente vervuld door de overkomst van ds C. G. Callenbach. Ds Van der Haas geeft zich naast zijn pastoralen arbeid aan veel vereenigingswerk, speciaal onder de jongeren. Regelmatig werden in den laatsten tijd onder zijn lei ding gemeentevergaderingen gehouden, waar in actueele kerkelijke vraagstukken e.a. worden besproken. De Ned. Herv. Gemeente te Oegstgeest ziet haar herder en leeraar dan ook noode heengaan. De uitreiking bonkaarten voor Zwaren arbeid en Rantsoenbonnen brood voor oogst- toeslag 9e periode 1946 vindt plaats voor het dorp Woensdag 14 Aug. van 9.15 tot 15 uur in het Oude Raadhuis. .Alle stamkaarten moeten worden overgelegd. KATWIJK AAN ZEE De tentoonstelling „Zeehaven Katwijk mag zich in een druk bezoek verheugen, de gestelde verwachtingen worden overtrof fen. Op den eersten dag waren er reeds 1000 entrée-kaartjes verkocht. Belangstellend staat men om het radiotoestel om de vissche- rijberichten uit zeepte vernemen. Naar wij vernemen, zal de te stichten Chr. Bijz. School voor buitengewoon lager onderwijs uit de omgevende dorpen, worden gevestigd in een woonhuis in de Kerkstraat te Katwijk aan den Rijn. Chr. Geref. Kerk vm. 10 uur en nm. 5 uur leesdienst. Geref. Gem. (Remisestraat) vm. 10 uur en n.m. 5 uur leesdienst. NOORDWIJK De uitreiking van nieuwe bonkaarten zal plaats hebben te Noordwijk aan Zee in het Vereen, gebouw en wel op Maandag 12 Aug van 912 en 24 u. de letters AC; Dinsdag 13 Aug. van 912 en van 24 u. de lettere. D—K; Woensdag 14 Aug. van 912 en van 24 u. de letters LS; Vrijdag 16 Aug. van 912 en van 24 u. de letters TZ. Bij het in ontvangst nemen van de kaar ten dient men zelf te controleeren, of men de juiste kaarten heeft ontvangen. Recla mes, nadat men. het loket heeft verlaten, kunnen niet worden behandeld. Uitreiking der bonkaarten geschiedt alleen aan per sonen ingeschreven in het bevolkingsregister van Noordwijk. Meegebracht moeten worden de Tweede Distributiestamkaart, voorzien van het contrölezegel benevens de inleg vellen. De nauitreiking vindt plaats op Vrijdag 30 Aug. a.s. Op Donderdag 15 Aug. a.s. zul len de kantoren gesloten zijn. Hedenavond organiseert VW een con cert op den N. Boulevard, gevolgd door een lampionoptocht. OEGSTGEEST. Dezer dagen had er een aanrijding plaats op den Rijksweg, nabij de 3 witte palen, tusschen een luxe wagen en een be stelwagen, beide komende uit de richting Den Haag. De bestuurder van de bestelwagen, die achter de luxe wagen reed, bemerkte te laat, dat deze wagen nabij de drie witte palen naar links afsloeg, zoodat hij bij het passeeren in de flank van de luxe wagen reed. Beide wagen li'epen aanzienlijke schade op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Bij de fam. A. F. Z., melkhandelaar, wonende in de Duinzichtstr. is in de afge- loopen week ingebroken. Vermoedelijk door gebruik van een valschen sleutel heeft men kans gezien de keukendeur open te krijgen. Een tasch met geld (met plm. f 380) heeft men leeggemaakt en den inhoud meegeno men. De politie stelt een onderzoek in. J. C. v. W. uit Leiden deed aangifte van diefstal uit zijn wagen, gestald in een garage. Uit den wagen zijn 4 5 vloerklee- den ontvreemd ten nadeele van den heer R. de W., eveneens uit Leiden. De uitreiking van bonkaarten K/L 610 voor de 10e en 11e periode 1946 zal te Oegst geest plaats vinden volgens onderstaand schema, tegen inname van bon A.E. 610 van het inlegvel. Voor de letters A t/m Post, voor welke letters de uitreiking reeds heeft plaats gehad vanaf Maandag 29 t/m Zaterdag 3 Aug. en die tijdens deze dagen niet in de gelegenheid zijn geweest, kunnen alsnog op de na-uitreiking op Vrijdag 30 Aug. tusschen 912 en 24 uur hun nieuwe bonkaarten afhalen. Voor personen, wier naam begint Pot t/m Rom. en Roo t/m Rijk op Donderdag 22 Aug. van 912 en 24; Rijn t/m Stee en Steu t/m U op Vrijdag 23 Aug.; U. t/m Wez. op Za terdag 24 Aug.; Wi t/m Zan rest alphabet op Donderd. 29 Aug.: Bewoners van den Hoogen Morschweg in het schoolgebouw aldaar op Woensdag 28 Aug. van 9.3012 en 13 u. Bewoners aan de Rijsjes enz. in het kantoor van den heer Zandbergen op Donderdag 29 Aug. van 9.3012 en van 13 uur. Aan bovengenoemde regel wordt stipt de hand gehouden. Bij ontvangst der kaarten controleere men direct of men de juiste kaarten en aantallen heeft ontvangen. Zelfverborgers op Woensdag 14 Aug. 912 en 24 uur. VOORSCHOTEN De noodgemeenteraad komt Dinsdags avond a.s., 20 uur, in openbare zitting bij een. De agenda vermeldt o.m. wijziging ver makelijkheidsbelastingverordening; idem le gesverordening; aanleg voetpad Leidsche- weg; verzoek medewerking op grond van art. 72 L.O.-wet 1920 van de Ned. Herv. school voor aanschaffing van leer- en hulpmidde len; voorloopige vaststelling gemeente- en bedrijfsrekening 1943; onderzoek geloofs brieven nieuwe leden. B. en W hebben benoemd tot commies chef van de afdeeling algemeene zaken, den heer J. van Prooije, le ambtenaar ter secretarie te Stolwijk en tot onbezoldigd Sport en Wedstrijden Vijf Russische schakers in Den Haag Groningen 't sterkst bezette tournooi na den oorlog De groep van vijf Russische schakers, t.w. Wotwinnik, Flohr, Kotov, Smyslov en Bolas- levsky, is gisteravond in Hotel des Indes te Dan Haag aangekomen. Botwinnik en Flohr verklaarden, dat zij het sohaaktour- nooi te Groningen het sterkst bezette na den oorlog achten. Het tournooi zal volko men open zijn en omtrent den uitslag valt niets te voorspellen. Inzake het tournooi om het wereldkampioenschap in 1947 te Noordwijk zijn den Russen nog geen offi- cieele mededeelingen gedaan. Voor een in ternationaal tournooi bestaan, althans voor 1946, geen plannen. Wel zal in December van dit jaar te Moskou het kampioenschap der Sowjet-Unie worden gehouden. Aan de ontmoeting Rusland-Amerika in September te Moskou zullen, behalve bovenstaande vijf schakers, van Russische zijde deelnemen Keres, Branstein, Ragosin, Lilienthal en Bondorevsky. CHRISTELIJKE KORFBAL BOND De afdeelingskampioenen van de CKB zullen in een halve competitie om het kam pioenschap van de CKB spelen. Van deze 4 afdeelingskampioenen zijn er momenteel 2 bekend t.w. DVS (Utrecht) van de afdeeling Utrecht en Vriendenschaar (Neder-Hardinx- veld) van de afdeeling Dordrecht. Pemix (Leiden) zal ongetwijfeld het kampioenschap van de afdeeling Den Haag behalen, daar uit de drie resteerende wedstrijden slechts 1 punt voldoende is voor den titel. Wat het kampioenschap van de afdeeling Rotterdam betreft, hier valt nog niets met eenige zeker heid te zeggen. Wel heeft Rotterdam-Zuid de mooiste kans, maar DIO (Rotterdam)) en Excelsior (Delft) hebben slechts 2 verlies- punten meer en daar deze drie clubs elkaar nog ontmoeten, kan er nog van alles ge beuren. Ook zal worden gespeeld om het kampioen schap van de 2e klasse der CKB. Hier zijn echter 6 afdeelingen, die in twee groepen verdeeld worden. De afdeelingskampioenen van Amstelland, Utrecht en Gelderland spe len evenals de afdeelingskampioenen van Rotterdam, Dordrecht en Den Haag op een Zaterdagmiddag tegen elkaar. De winnaars van beide groepen spelen tenslotte om het het kampioenschap 2e klasse. LCKC „PERNIX" Zaterdagmiddag 4 u. speelt Pemix Hl op het terrein Burggravenlaan een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Fluks n uit Noord wijk. WATERPOLO. Door met 00 gelijk te spelen tegen R.Z.C. (R'dam) is Z>an I er in geslaagd het waterpolokampioenschap van Nederland te behalen. H.Z. en P.C. en R.Z.C. zullen nu nog een beslissingswedstrijd moeten spelen om de laatste plaats. ZEILEN. Volgend jaar zal ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Kon. Ned. Roei- en Zeilver. de Flevo-race een inter nationaal karakter dragen. ambtenaar van den burgerlijken stand, den heer J. Aten, hoofdcommies ter secretarie. Ged. Staten hebben goedgekeurd de be grooting 1946 van het gemeentelijk grond bedrijf. B. en W. stellen den raad voor mede werking te verleenen aan het schoolbestuur van de Ned. Herv. School tot aanschaffing van kaarten en platen ten behoeve van het onderwijs in aardrijkskunde, geschiedenis en natuurkunde. In 1945 werd reeds een deel aangeschaft. Op grond van het feit, dat de gemeente noodlijdend is, behoeft deze aan vrage goedkeuring van Ged. Staten, welke nog niet is verleend, doch wel is medege deeld, dat indien de inspecteur van het L.O. een gunstig advies zou uitbrengen, geen be zwaren zouden worden gemaakt. De bedoel de inspecteur heeft inmiddels gunstig gead viseerd. ZOETERWOUDE Op den Hoogen Rijndijk had ter hoogte van de Rijnegommerstraat een ernstig onge val plaats. Toen de 32-jarige schipper O. P. Rijswijk uit Zoeterwoude met zijn motor fiets met een snelheid van ongeveer 80 km per uur reed, raakte hij de madht over het stuur kwijt. Hij slingerde over den weg en vloog eenige malen over zijn stuur heen. Met vele schaafwonden werd hij opgenomen, terwijl zijn motorfiets beschadigd was. Het slachtoffer was niet in het bezit van een rijbewijs. Marechaussees weer in hun voor- oorlogsche uniform Zoodra de textielpositie dat toelaat. Naar mr W. v. d. Hoek, kolonel der Kon. Marechaussee, in een persgesprek mededeel de, zal aan iederen marechaussee één uni form, naar het model van voor den oorlog, worden verstrekt. Textielschaarschte maakte de uitvoering hiervan momenteel nog niet voor allen mogelijk. Het aantal divisies, dat voor den oorlog 4 bedroeg, is thans op 6 ge bracht, terwijl het personeel ongeveer 3000 man bedraagt. Behalve het depót in Apel doorn, waar onderofficieren worden opgeleid, is er een opleidingsschool op het landgoed „Elswout", in de gemeente Overveen bij Haarlem, gevestigd. Het depót van de politie- troepen te Nieuwersluis zal eveneens be stemd worden voor de opleiding van mare chaussees. GEZINSHEREENIGING IN BATAVIA. Officieel wordt uit Batavia t.a.v. de ge- zinshereenigimg in Itidië het volgende ge meld: Bij een deel van het publiek schijnt de meening te bestaart, dat indien men slechts een verklaring van een huiseigenaar, directie of wijkhoofd, dat huisvesting verzekerd is, aan de autoriteiten in Nederland overlegt, van deze bepaling ontheffing wordt verleend. Ter voorkoming van teleurstelling zij hier meegedeeld, dat dergelijke verklaringen geen waarde hebben. Verder wendt men zich met verzoeken om gezinshereeniging veelal tot verkeerde in stanties. Wil men niet van het kastje naar den muur worden gestuurd, dan wende men zich uitsluitend tot den secr. van de H.O.A.B., Van Heutszplein 1. Batavia-C. De millioenennota (het plan van minis ter Lieftinck orh op de begrooting anderhalf milliard te bezuinigen) heeft zijn departement verlaten om in den Raad van State te wor den bekeken. De aanvoer van aardappelen is gestag neerd doordat de boeren momenteel aan het oogsten van andere producten voorrang moe ten geven. Speciale rijwieltreinen op 9 en 10 Augustus Fietsen binnen 24 uur op plaats van bestemming Wegens de drukte zullen op 9 en 10 Aug. rijwielen op kaarten van f 1.50 voor af standen grooter dan 40 km uitsluitend met speciale op die dagen rijdende rijwiel- treinen kunnen worden vervoerd. Naar de Nieuwe Leidsche Crt. ver neemt, is hi-er sprake van met de z.g. nacht- post-treinen gecombineerde goederentrei nen, die de fietsen binnen 24 uur op de plaats van bestemming zullen brengen. In dien noodig, zal ook op de volgende Vrijda gen en Zaterdagen tot dezen maatregel wor den overgegaan Ter vervulling van de vacatures van rechter te R'dam zijn op de lijst van aan beveling geplaatst mr Chr. J. Enschede te 's-Gravenhage, mr Fikkert te Goor en mr C. A. de Meyere te Leiden. Gegadigden voor het Politiediploma kun nen zich wenden tot den secretaris van de Examencommissie, G. Wisman, Korreweg 112a, Groningen en voor het diploma van candidaat-inspecteur van politie tot mr P. Frima, Graaf Florislaan 26a, Hilversum. VISSCHERIJBERICHTEN IJMUIDEN, 8 Aug. 1946. De opbrengst van 2 stoomtreilers was f 23.000. Motorlogger Kw 78 f 6828; de reis moest worden afgebroken, daar de stuurman M. Jagt gewond raakte en naar het St Antoniusziekenhuis moest wor den overgebracht. Kustvisschers Kw 161 f 121; UK 243 f 782; 53 f 883; 121 f 577 44 f 1029; 174 f 53; 86 f 479; 169 f 543; 36 f 539; 105 f 4. Tex 37 f 2816; 60 f 528. IJm 210 f 4500; 215 ,f 288 213 f 753; 202 f 56; 249 f 596; 250 f 110. Prijzen per 50 kg groote schelvisch f 2721; groote middel schelvisch f 2721; kleine middel schelvisch f 2317; middel schol f 31 24; kleine middel schol f 3529; kl. schol Hl f 13; bot f 17; kabeljauw II f 15—12; kabeljauw Hl f 14; wijting I f 14.5013; poontjes f 9; prijs per kg zalm f 13. NOTEERINGEN NEW YORKSCHE BEURS NEW YORK, 8/8 (Reuter). Atch. Top. 114 1/2; Balt. 24 5/8; Can. Pac. 17 7/8; N.- York Centr. 23 1/4; Pennsylv. 36 3/4; South. R. 59 3/8; Un. Pac. 148 1/2; Anac. Copp. 47 5/8; Bethl. St. 113 1/4; Chrysl. 119 1/2; G. El. 46 5/8; Gen. Motors 67 1/2; Int. N>ck 36 1/4; Kenn. Corp. 57 7/8; Packard 8 3/4; Rep. St. 37 3/4; Shell U 38 1/4; Standard OU 77 1/8; U. S. Rubber 72 3/4; U. S. Steel 90 1/8 ex. Amsterdamscb Beursoverzicht Er was gisteren bijna geen belamgstelling en op geen enkele afdeeling waren de om zetten van beteekenis; desniettemin legde de markt een goed weerstandsvermogen aan den dag, want het is een bekend verschijnsel, dat gebrek aan affaire vaak een afbrokke ling van de koersen veroorzaakt Olies werden begin beurs tegen 385 390 geadviseerd en werden tenslotte tegen 390 afgedaan, terwijl de claims bij een vori-gen prijs van f 754 voor f 765 van de hand gin gen. Industrieelen waren prijshoudend, niet veel veranderd, enkele minder courante soorten waren iets lager; de aandeelen Ned. Ford verloren zelfs een tiental punten. De scheepvaartafdeeling was zeer stil, ook prijs houdend, zonder variatie van beteekenis. Eenige bankaandeelen werden wat hooger genoteerd met uitzondering van Incasso- bank, waarvan een paar stukjes ann de markt waren, zoodat de koers iets achter uitging. Voor Cultuurfondsen bestond bijna in het geheel geen belangstelling. Van de suikeraandeelen waren HVA's iets hooger. De beleggingsmarkt was stil, prijshoudend voor de Ned. Staatspapieren. De meeste 4% obligatiën alsmede de 3^% jongere leeningen waren een fractie hooger. Van de oude schuld ontmoetten de 3% certificaten van inschrijving eenige vraag, zoodat de koers bij een vorige noteering van 975,fc omhoog ging tot 98Vz Waar bevinden zich onze zeeschepen? Jan Lievensz 5 te Dakar; Joh. van Olden- barneveldt pass. 6 Perim n. Indië; Singkep 6 te Kaapstad: Nijkerk 7 te Kaapstad; Kuwl 7 v. Antwerpen n. Oporto; Helder 7 v. Tri nidad n. Curagao; Orpheus 6 te Suzac; Ores tes 7 v. Dublin n. A'dam; Iris 7 v. Halm- stadt n. Götheborg; Starkenborgh 6 v. R'dam te Liverpool; Tjibadak 4 v. Hongkong n. Swatow; Fort Rensselaer 4 v. Hongkong; Tjibesar 3 v. Hongkong n. Australië; Van Heutz 6 v. Amoy te Hongkong; Rembrandt v. R'dam n. Australië pass. 6 Gibraltar; Tibia 5 v. Sydney n. Abadan; Macoma 6 v. Haifa n. Algiers; Maaskerk 5 v. St. Harcourt n. Duela; Tiberius 5 v. New-York n. Cura sao; Straat Soenda 6 v. Bombay n. Sydney; Straat Malakka 6 v. Durban n. Buenos Aires; Helbergen 13 te R'dam verw.; Salawati 7 te Basrah; Themisto 7 Vlissingen pass.; Haske- land 7 v. Setubal n. R'dam; Zaan 7 v. Em- den n. Kopenhagen; Nassauhaven 7 v. New port n. Abo: Witte Zee (sleepboot) arr. 8 v. Greenock met een droogdok in den Nieu wen Waterweg; Mr Linthorst Homan 6 v. Oporto n. Lissabon; Tim 6 n. West-Hartle- pool; Picas 7 v. Union Hall n. R'dam; Ert- sene 7 v. Immingham n. Aarhuusf Heems kerk 7 v. Aberdeen te Grangemouth; Rose Marie 7 v. Fowi n. Kopenhagen; Van Gelder, 7 v. Kopenhagen; Noordijk 6 v. Madeira n. A'dam; Aldabi pass. 7 St. Vincent v. R'dam n. Zuid-Amerika; Noordam 7 v. New-York vertr.: Delftdijk 11 te R'dam verw.; Salland 6 v. Las Palmas n. Buenos Aires; Ruys 4 v. Port-Said n. Gibraltar, 13 te A'dam verw. Wat de Radio morgen brengt Programma van Hilversum I (301 m.) KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. 10.15 Alt en piano. 11.00 Ziekenbezoek. 12.03 Gram. 12.30 Metropole orkest 13.00 Ned. Strijdkr13 30 Vervolg 12.30; 14.00 Coleman Hawkins. 14.15 Engel- sche les. 15.00 Kinderland. 16.30 Causerie. 17.15 Jonge kunstenaars 18.00 Continental Quintet. 18.15 Paul de Waart. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.20 Vervolg 18.00. 20.00 Nieuws 20.08 Pater de Greeve. 20.40 Pa Pinkelman 21.00 Potpourri. 22.00 Nieuws. 22.20 Avondgebed. 22.45 Psychologe. 23.00 Klaas van Beeck. 23.30 Gram. 24.00 Sluiting. Programma van Hilversum n (415 m.) VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 800 Nieuws. 8.20 Gram. 9.00 Mozart. VPRO. 10.00 Morgenwijding. 10.35 Cello en piano. 11.00 Voor de arbeiders. 12.00 Jan Corduwener. 12.35 Trio. 13.00 Nieuws. 13.15 Filmmuziek. 13.45 Zang en piano. 14.15 Sport. 14.30 Radio Philh. orkest m.m.v. Marjo Tal (Schubert, Mozart. Bizet); 16.30 Men vraagt en wij draaien. 17.00 A.J.C. 17.30 Film 18.00 Nieuws. 18.15 Novelty Serenaders. 19.00 Kamerkoor^ 19.30 Bijbelvertelling. VARA. 20.15 Vacan- tieconcert Residentie Orkest. 20.40 Mannen- kwartet. 21.15 Met vacantie. 22.15 Ramblers. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3