Woubrugge haalde zijn nieuwen burgervader in NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 5 AUGUSTUS 194t Stadsnieuws De verjaardag van Prinses Irene De tweede verjaardag, welke Prinses Irene in Nederland viert, gaat in de sleutelstad niet geheel onopgemerkt voorbij. Weliswaar zijn er geen feestelijkheden georganiseerd die zullen wel hoofdzakelijk in en rondom het paleis Soestdijk zijn maar er wordt hier toch druk gevlagd. Ook maakten de hier gelegerde gezagstroepen, voorafgegaan door het Leidsche Politie-Muziekgezelschap, een marsch door de stad en zij genoten veel be langstelling Leidsche zwemploeg verslaat Oxford op punten Ook de polowedstrijd werd door de Sleutelstad gewonnen In het kader der aportuntwiisséMme Leiden- Oxford wairen Zaterdagmiddag zwemwed strijden mi de Zij 1 vastgesteld. Hiervoor be- !ÏS?fïrïr00t<5, belanestólMng o.a. waren het voltallige ooltege van B. en W. en de Ee- meente-secretaré mi J. Bool aanwezig Voordat de wedstrijd begon, hebben de heeren B. J. Molenaar en mr S. Walthew, doe sprak nam-ens de giasten, nog enkele woorden gesproken en werden beide volks liederen ten gehoore gebracht. De dames v^1, Leidsche Watervrienden gaven een uutsteken.de demonstratie van figuurzwem- men, die vooral van de zijde der gasten veel bijval genoot. Miss Joyce Acrid gaf tussohen de nummers door een demonstratie sohoonsprrngen, die eveneens geslaagd mag heeten. Op de diverse nummers moesten de gas ten de meerderheid van de Deidenaars er kennen. hoewel ze uitstekend partij hebben gegeven. Leiden behaalde tenslotte 70 tegen Oxford 9 punten. De gedetailleerde uitslagen luiden: 100 m. rugslag (dames): 1. L. v. Veggel (L) 44.6; 2. B. Fakkel (L) 48.4; 3. J. Toan- liine (O) 51.2; 4. Joyce Acrid (O) 52.2. 100 m. rugslag (heeren): 1. H. de Tombe (L) 1.17.3; 2. F. Wiessing (L) 1.30.8; 3 J v. d. Reyden (L) 1.34.1; 4. P. Comings (O) 1.44.4; 5. S. Williams (O) 1.53. 100 m. schoolslag (dames): 1. L. Mens (L) 1.32; 2. W. v. Gastel (L) 1.40.4; 3. R. Scheer (L) 1.41; 4. J. Caspers (L) 1.43.4; 5. 22ff?Harr" 71 rJ^1<>rn,a'33on (O) tr1^, UAUU«6 villeren): 1. W. Stomps (L) 1.30; 2. D. Ganinoo (L) 1.30.1; 3. P. Cum- miugts (O) 1.30.7; 4. B. v. Hooidonk (L) 1.32.3; 5. S. Williams (O) 1.45.5. 100 m. borstcrawl (dames): 1. D. Stomps (L) 1.23; 2. T. Sjardin (L) 1.34.6; 3. A. de Bree (L) 1.35.2; 4. J. Tomline (O) 1.39.2; 5. G. Hanselaar (L) 1.46; 6. J. Acrid (O) 1.57.6. 100 m. borstcrawl (heeren): 1. C. Stomps (L) 1.11.4; 2. J. Biaorsjaar (L) 1.14.6; 3. J. Prevoo (L) 1.15.2; 4. G. Kikkert (L) 1.15.1; 5. J. C. Fisk (O) 1.19.6. 3 x 50 m. wisselslag est (dames): 1. Leiden (L. v. Veggel, L. Mens en D. Stomps) 2.46; 2. Leiden (B. Fakkel, J. Gaspers en A. de Bree) 2.9; 3. Oxford (Joyce Acrid, mrs. Har- nis en J. Acrid!) 2.27.9. 3 x 50 m. wisselslag est. (heeren): 1. Leiden (H. de Tombe, W. Stomps en N. Bremmers) 1.44.2; 2. Leiden (W. v. Welzen, D. Cannoo en W. v. Rilet) 1.54.4; 3. Oxford (P. Cuim- nuings, A. Neve en P. Williams) 1.58.8. 4 x 50 m. borstcrawl est. (dames): 1. Lei den (Tr. Sjardin,, G. Hanselaar, T. Lepelaar en D. Stomps) 2.39.6; 2. Oxford (Mm Cum- mdings, J. Tomline, mrs. Harris en D. Tho- masson) 3.8.7. 200 m. borstcrawl (heeren): 1. H. Thomas (L) 2.52.2; 2. J. D. Tomlanson (O) 2.52.6; 3. J. v. d. Reydien (L) 2.53; 4. J. J. Prevoo (L) 2.56; 5. J. Bateson (O) 3.17. 4 x 50 m. borstcrawl est. (heeren): 1. Lei den (ploeg Kikkert) 2.5; 2. Leiden (ploeg Blansjaar) 2.5.1; 3. Leiden (pioeg de Tom be) 2.14.3; 4. Oxford 2.15.1. Tot slot van de wedstrijden werd er nog een waterpolo weds trij d gespeeld tussohen een Leidsche en Oxfordsdhe ploeg. De Oxfordsohe ploeg begon goed en na Uitstekend op zwem men maakte P. Curmrangs er al direct 01 van. Hierna bleek echter al ras, dat de Oxfordsohe ploeg over alle Unies niet was opgewassen tegen de Leiide- naars. Door Lut (3 x) en Blansjaar (2 x) was de stand reeds voor het draaien 51 en na de rust was de wedstrijd het aan kijken niet meer waard. De Leidenaars ver vielen in een show-spelletje, dat zoo nu en dan te ver werd doorgevoerd. Lut maakte er neg 61 van en met dezen stand kwam bet einde. WATERPOLO. Beslissingswedstrijden in „De Zijl." Morgenavond wordt de beslissingswed strijd voor de le klasse tusschen Merwede I en D.W.R. I gespeeld. 13 Aug. 8 uur: R.Z.C. II—H.V.G.B. II. 14 Aug. 7.30 u.: A.Z.P.C.—De Zijl II en 2d Aug. Nereus IIDe Zijl n, beide laatste wedstrijden voor de promotie res. le kl. op nog nader aan te wijzen plaats. Woensdagavond 7.30 u. wordt in „De Zijl" gespeeld: De Zijl 1AZ.C. 1; De Zijl 2A.Z.C. 2 en De Zijl (dames)A.Z.C. (dames). Knaapje uit de Sumatrastraat bij het spelen verdronken Schipper trof het drijvende in een haventje aan Het 3-jarig jongetje F. R. N., wonende in de Sumatrastraat, is Zaterdagavond, vermoe delijk spelenderwijs in het haventje achter de fabriek Boot geraakt. Schipper J. J. vond het knaapje drijvende en heeft hem op bet droge gebracht. De E.H.D. heeft nog getracht de levensgeesten met zuurstofapparaten op te wekken, welke poging echter niet mocht baten. DS J. PLOMP. In de gisteravond gehouden gemeentever gadering der Geref. kerk is met groote meer derheid van stemmen in de vac. ds J. Weg- gemans tot predikant gekozen en door den kerkeraad beroepen ds J. Plomp te Soera- ba ja, thans met verlof, wonende te Rijswijk (Z.H.) Ds Plomp werd 13 Oct. 1911 te Rijswijk, waar zijn vader een vooraanstaande plaats in het Chr. organisatieleven heeft ingeno men, geboren en bezocht de le Chr. H.B.S. te 's-Gravenhage, waarna hij Staatsexamen aflegde. Hij studeerde vervolgens aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij in Juni 1935 candidaat werd en in Oct. van dat jaar aanvaardde hij het predikambt te Grijpskerke (Z.) In Oct. 1938 vertrok hij naar Soerabaja. In Sept. 1943 werd ds Plomp, die hoofd redacteur was van het Kerkblad voor de Geref. kerken in Ned. Indië, geïnterneerd. Na zijn bevrijding verbleef hij gedurende drie maanden op Ceylon, van waar hij in Mei 1946 naar Nederland vertrok. Sinds hij in ons land vertoeft, gaat hij regelmatig in de godsdienstoefeningen der Geref. Kerken voor. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Kairdue L M d van G J Jaskl en H M Langezaal; Johanna M E d van C J Vedu en L M Zwi'er; Eva C M P d van J Kramp en A C Berkhout; Johannes W M z van W L Wiitteman en JAM Lubbe; Jacoba J d van J J Roman en T Maas; Madel'ome C G d van H B van Egmond en G E Delfos; Anna E M d vain J H A A Gub- bens en M A M Jorugmans; Gerrit z van G Springer en P Niehot; Antonius B W z van A C Driessen en H A Devüee. De heeren G. Terpstra, alhier en A. Lasschuit, Oegstgeest slaagden te A'dam voor de acte Duitsch L.O. DIS TRIBUTIEV ARIA. Morgen zijn de letters K en L aan de beurt voor het afhalen van schoenenbonnen. Gelegenhéid voor het aanvragen van rijwielen en/of rijwielbanden voor arbeiders, die meer dan 5 km van hun werk wonen en/of meer dan 20 km per dag moeten af leggen. Morgen is de letter B. vanaf Bi t/m. Bo aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bonkaarten. Wijlen burgemeester Berkhout van Voorschoten herdacht Zaterdagmiddag heeft in de hall van het Raadhuis te Voorschoten een eenvou dige, maar daarom niet minder treffende plechtigheid plaats gehad. In tegenwoordigheid van mevrouw Berk hout-van Meeteren, dochter en zoon, ouders en familieleden van wijlen Burgemeester M. F. Berkhout, het gemeentebestuur, ds J. C. Houtzagers en echtgenoote, dr C. Kuijpers, den heer en mevrouw P. Kaadijk en den heer L. Spaanderman heeft het comité, ge vormd uit het gemeentepersóneel, bij monde van den heer W. F. van Spronsen een pla quette aangeboden met de beeltenis van wij len burgemeester M. F. Berkhout, die op zoo'n tragische wijze in Augustus 1944 uit het leven werd weggerukt. Deze middag stemt ons weemoedig, aldus de heer v. Spronsen, ook het gemeenteper sóneel, want niet alleen werd een jong le ven, maar tevens een krachtige persoonlijk heid weggerukt. Het stempel van zijn per soonlijkheid heeft hij óók op ons gedrukt. Zijn dagorder was .dienen" in het waarach tig belang en op de plaats aan ieder toe vertrouwd. Nadat spr. dank had gebracht aan het ge meentebestuur voor het afstaan van de plaats in de hall voor het aanbrengen van deze plaquette, verzocht hij den gemeente secretaris, den heer Joh. de Bres. de me- meentevlag weg te nemen en het gemeente bestuur dit huldeblijk wel te willen aan vaarden. De plaquette is aangebracht dicht bij de burgemeesterskamer en vertoont een borst beeld, met als onderschrift: Ter nagedachtenis aan M. F. BERKHOUT, Burgemeester van Voorschoten 1936 1944 Het gemeqntepersonreel. Namens het gemeentebestuur deelde de heer O. R. I. Viveen mede, dat het hem spijt het woord te moeten voeren, omdat burge meester C. J. v. Hoeven verhinderd was aanwezig te zijn, maar toch is het hem een genoegen, voor zoover dit in deze weemoe dige oogenblikken mogelijk is, de woorden te kunnen onderschrijven van den voorzit ter van het comité. Spr. nam de plaquette gaarne ón ontvangst en hoopte dat de naam en figuur van wij len den heer Berkhout nog vele jaren hier zal prijken. Spr. besloot zijn rede met een persoon lijk woord tot de familie. Ds J. C. Houtzagers heeft ten slotte na mens de familie Berkhout aan allen die tot de totstandkoming hadden meegewerkt, dank gezegd Aan het postkantoor werd bij de Rijks postspaarbank gedurende de maand Juli in gelegd f 23059,19 en terugbetaald f 1179.44. De heer J. van der Schinkel, leeraar aan de School met den Bijbel (hoofd N. J. Schut) is geslaagd voor het examen Duitsch L. O. DUIVENSPORT. L.P.C. (N.B.V.Z.) Wedvlucht jong en oud van St. Kat Wuvre. Afstand der resp. hokken 117.55 tot 124.43 km, welke om 13 u. met Zuid-Westenwind in vrijheid werden gesteld. De uitslag is als volgt: Boeikooi 1235 6; Ter Haar 49; Breedijk 78; Jonk 10. De eerste vogel werd geconstateerd om 2 u. 56 min. 29 sec., de laatste vogel om 3 u. 5 min. 31 sec. Uit de Omstreken ALPHEN A. D. RIJN. Na een doorVolksherstel georgani seerde prettige vacantieweek zijn de ruim 300 Hedelsche en Rossumsche kinderen Za terdagavond weer naar hun woonplaatsen vertrokken. Het was om dien tijd een drukte van belang op het station. I» de meeste ge vallen werd den kinderen uitgeleide gedaan door hun pleegouders en de verworven vriendjes en/of vriendinnetjes. En we ge- looven dat er banden gelegd zijn voor lan gen tijd en de vriendschap AlphenHedel Rossum des te sterker zal zijn geworden. In het algemeen heeft de plaatselijke Volks- herstel-afdeeling met haar volrjverigen directeur, den heer E. de Goede, zeker suc ces gehad met l3e organisatie en het daar voor vastgestelde programma. De boottocht jes naar Katwijk waren steeds overbezet, maar mooi strandweer was het geen enkelen keer. Donderdag, toen de boottocht naar Amsterdam gemaakt werd, heeft men het nog best getroffen. Helaas beantwoordde deze toch ook niet geheel aan de verwach tingen. De afstand, die men te voet van en naar ..Artis" moest afleggen, was zoo groot, dat er slechts weinig tijd over bleef om den dierentuin te bezichtigen. Een en ander deed gelukkig geen afbreuk aan de goede stemming De ontvangst op Maandagmor gen was zeer hartelijk En die goede ver standhouding die er direct was, is tot het einde gebleven Velen hebben het als een voorrecht beschouwd wat licht te doen schijnen op het levenspad van deze kinde- De heer J. C. van Wageningen Zaterdag geïnstalleerd Onder groote belangstelling heeft Zaterdag burgemeester J. C. v. Wageningen in Wou brugge zijn ambt aanvaard. Zeer vele col lega's uit omliggende plaatsen waren hierbij tegenwoordig; wij merkten o.m. op: mr Dra ger, chef van het kabinet van de Commissa ris der Koningin in Zuidholland, de burge meesters J. C. Baumann van Oegstgeest, K. v. Diepeningen van Leiderdorp, G. Verheul van Koudekerk, J. Peek van Alkemade, D. Rijnders, oud-burgemeester van Woubrugge. Nadat het gezelschap zich naar hotel „Het Oude Raadhuis" had begeven, nam weth. H. Angenent het woord en riep burgemeester v. Wageningen een hartelijk welkom toe, er op wijzend, dat er zich in Woubrugge voor hem een ruim arbeidsweld zou openen op het gebied van land-, tuinbouw en vee houderij, voorts de watersport en kleine be drijven. De uitbreidings- en rioleeringsplan- nen zouden in de toekomst de volledige aan dacht komen vragen, waarbij men dan ook met wijs beleid de financiën diende te voe ren. Spr.eindigde met op te merken, dat Woubrugge in burgemeester van Wageningen 'n waren burgervader wenschte te zien. Hier na vond de installatie plaats en overhandigde weth. Angenent den voorzittershamer aan burgemeester van Wageningen. Vervolgens richtte de nieuwe burgemees ter zich tot raad en aanwezigen en bepleitte allereerst een goede samenwerking. Spr. wees op de achterliggende oorlogvaren, welke voor Woubrugge niet zonder gevolgen waren gebleven en zegde voor de voorbe reiding en uitvoering van de plannen zijn volle medewerking toe. Nadat spr. zijn ambt had aanvaard, volg den verschillende toespraken, o.m. van den gemeentesecretaris, namens het personeel, burgemeester Peek van Alkemade, namens de collega's en oud-burgemeester Rijnders, die burg. v. Wageningen speciaal opmerk- ren, die onder zoo moeilijke omstandigheden leven moesten en nog leven. De collecte ten bate van het T.B.C.- fonds „Draagit elkanders Lasten," instelling van hèt C.N.V. heeft opgebracht de som van f 221.971/2. OEGSTGEEST. Wij vernamen, dat in Oegstgeest, even als in de vorige jaren tijdens dezen zomer, voor de Oegstgeester jeugd speel-middagen georganiseerd worden, waaraan ieder kind kan meedoen. Op 4 punten in onze gemeente kunnen de kinderen samenkomen om te spe len en wel in de weken van 5 t.m. 28 Aug.: Op het A.S.C.-terrein (Dinsdag- en Vrij dagmorgen). Indische Buurt, Rijnzichtweg (Woensdag en Zaterdagmorgen). Vogelenbuurt, veld Nachtegaallaan (Maan dagmorgen Schoutenburgstraat, grasveld (Donderdagmorgen) Voor elk terrein zijn de speeltijden vast gesteld van 9.3010.45 voor kinderen van 6 t.m. 8 jaar, van 10.4512 voor kinderen van 9 jaar en ouder. Het ligt in de bedoeling wedstrijden te or- ganiseeren en volksdansen te houden. Ook wordt er gezongen met accord --onmuziek. Aan het einde van iederen speeltijd zal men de kinderen eenigen tijd bezig houden met ver tellingen en wel speciaal over een geschie denis uit den Bijbel. Hedenmiddag is op het ASC-terrein een groote algemeene openingsmiddag gehouden voor alle groepen uit de geheele gemeente. Verschillende personen uit het buitenland hebben gedemonstreerd hoe in hun land door de kinderen wordt gespeeld en gezongen. Tegen het einde van de vacantie wordt op ieder veld een openbare speelmiddag gehou den met demonstratie voor de ouders. De leiding van deze speelmiddagen berust bij mej. C. C. le Clerq, Rijngeesterstraatweg 33A. Degenen, die willen helpen de onkosten voor 'deze organisatie te .bestrijden, kunnen hun kinderen iets meegeven voor de bus, hetgeen echter geheel vrijwillig is. zaam maakte op de woningtoestanden ln Hoogmade en de buitengewoon sympathieke bevolking van Woubrugge, welke 'n actieven Chr. denkenden burgemeester behoefde. Tot slot sprak ds Hugenholz, Ned. Herv. pred., die burgiemeester van Wageningen voor zijn werkzaamheden Gods zegen toe wen sch te. De bevolking van Woubrugge liet zich ook niet onbetuigd, want zij haalde haar nieuwen burgemeester van of de grens der gemeente met muziek in, terwijl overal in het dorp de vlag was uitgestoken. Enkele meisjes boden bij het betreden van „Het Oude Raadhuis" aan mevr. van Wageningen bloemen aan. KATWIJK AAN ZEE. De Kerk roept U, ook in vacantietijd. Morgenavond zal er wederom een wijdings- dienst gehouden worden in de Oude Kerk. Het onderwerp luidt: „De wijsheid van het Kruis." Medewerking verleent de heer Nic. v. Beelen (orgel). De nood-gemeenteraad kwam o.l.v. bur gemeester Woldringh v. d. Hoop in vergade ring bijeen. Na de ingekomen stukken volg de de beëediging van den heer Fornara tot gemeenteontvanger. Het vermenigvuldigings- cijfer van schoolgelden werd vastgesteld op 2. De wijziging van de verordening op het leggen van gas-, water- en electr. bui zen werd goedgekeurd. De kosten over 1945 van het openbaar gewoon L.O. hadden be dragen f 1050.80, wat een bezuiniging was van ruim f 60. De heer v. Beelen vroeg nog eenige definitie van deze kosten. Over het voorstel tot het verleenen van een subsidie van f 1000 aan de Katw. Sportstichting, voerden verschillende leden het woord. Al len vonden het bedrag wat laag. De voor zitter merkte op, dat van Gedep. St. wel geen goedkeuring zou worden verkregen voor een hooger bedrag. Katwijk is een noodlijdende gemeente. F 1500 moet de Sportstichting zelf bijeenkrijgen. Ten slotte werd het voorstel goedgekeurd. Dan het voorstel tot vaststelling van het ontwerppan van uitbreiding, waarin opge nomen het wederopbouwplan, enz. De heer 's Jacob wenschte het aan den nlieuwen raad over te laten. De voorzitter opperde verschillende bezwaren en het wederop bouwplan is in handen van Ged. Staten. De raad kan alleen adviseeren. Na lang gere deneer bleek het voorstel niet ondersteund te worden en kwam dus in z*n geheel in bespreking. Uit het vele gesprokene en de uitvoerige toelichting door den voorzitter bleek, dat er in de gemeente een geheel verkeerde meening bestaat ten opzichte van deze plannen. En ten onrechte bleek ook. De plannen hebben trouwens 4 weken ter inzage gelegen en niemand is gekomen om er inzage van te nemen. Nu is er bij een bepaalde groep een zekere hetze en wordt er, wat de voorzitter noemde, gestookt on der de bevolking. En waar het Rijk 90 pet der kosten voor zijn rekening neemt, is het ook begrijpelijk dat het Rijk nogal een en ander te zeggen heeft. De gedupeerden worden trouwens allen zooveel mogelijk tevreden en schadeloos gesteld en komen, wanneer zij zulks wenschen, op hun eigen terrein weer terug. Ook komen er evenveel nieuwe woningen, 670, als er tijdens de be zetting geheel zijn afgebroken. Nog ver schillende voorrechten worden genoemd en de vele gestelde vragen worden tot tevre denheid der leden beantwoord. Zonder hoofdelijke stemming worden de plannen dan ook goedgekeurd. Bij de rondvraag be pleitte de heer v. d. Zwan eenrichtingver keer in Katwijk a. d. Rijn. De heer v. Bee len vroeg naar de bestratïing in de Rijn straat-Zuid te Katwijk a. d. Rijn. Dit wordt voorjaar 1947 zegt de voorzitter. De heer Boskamp wees op het onpractische der tegelbestrating langs de Sandtlaan, en de heeren v. Duyn en Parlevliet op de noodige afzetting in het Zuid. KATWIJK a. ZEE. Op het 9trand, ten zuiden van Katwijk is aangespoeld het lijk van een gekleede vrouw, naar schatting 45 55 jaar oud. Sport en Wedstrijden Eenheid in Ned. Voetbalwereld bekrachtigd Belangrijke fusiebepalingen van den K. N. V. B. Zaterdagmiddag nam de bondsvergade ring van den KLN.V.B. een gewichtig be sluit. Zij aanvaardde de fusiebepalingen in zake het samengaan van den bond en de Roomsche voetbalorganisaties en aangezien de fusiebepalingen met den Chr. Voetbal bond eveneens werden aangenomen, is de eenheid in de Nederlandsche voetbalwe reld bekrachtigd. Het ligt in de bedoeling, dat het seizoen 1946/'47 op de gebruikelijke wijze zal aan vangen, dus rekening houdend met de re sultaten van het afgeloopen seizoen. KORFBAL. L. C. K. C. „Pernix". Pernix I winnaar van Excelsior- serie wedstrijden. Zaterdag was het de beurt aan de eerste klassers, om op de Excelsior-seriewedstrijden de krachten te meten en het is Pernix I weer eens gelukt om als overwinnaar uit den strijd te komen. In de afd. A en B vielen verrassingen. In A wist het Rotterdamsohe D.I.O. het niet verder te brengen dan een gelijk aantal pun ten met D.E.S. (Delft). Beide ploegen had den een gelijk doelgemiddelde en bij de strafschoten wist D.E.S. zoowaar te zege vieren. In B was het Excelsior, dat tegen de ver wachting in uitgeschakeld werd. Het eindigde gelijk met Oranje-Nassau Vlaardingen), dat echter een beter doelgemiddelde had en dus winnaar was. In Afd. C was het vooral de wedstrijd Rotterdam-ZuidPernix, die met spanning was tegemoet gezien. De strijd was het aan zien ten volle waard. Beide ploegen hadden 1 invaller en 2 invalsters. In de eerste helft had Rdam-Zuid het windvoordeel, maar geen overwicht en Pernix had bij de wisseling (00) dan ook de beste kansen. Inderdaad had zij met den wind mee een flink over wicht en wist na tien minuten te scoren (10). De spanning bleef er echter in, want ook de Rotterdamsche aanvallen bleven ge vaarlijk. In de laatste seconde trof een ver schot van den Pernix-aanval nog doel (20). Hierna zorgde Ijsvogels uit Den Haag voor de verrassing door van het eenigszms ge deprimeerde Rotterdam-Zuid te winnen met 10, hoewel de Rotterdammers sterker waren. De wedstrijd PernixIjsvogels moest dus de beslissing brengen en deze kwam pas in de laatste minuten met maar liefst 3 Leid sche doelpunten, tot stand. Voor dien tijd wist de Pernix-aanval de vele kansen niet te benutten, terwijl aan den anderen kant de Ijsvogels geen schijn van kans kregen tegen een hechte verdediging. Toen het eer ste doelpunt werd gemaakt, ging het vlot en ook hier kwam het laatste doelpunt in de laatste minuut. De drie winnaars, D.E.S. I, Oranje-Nas sau I en Pernix I ontmoetten elkaar toen in een halxe competitie. Deze wedstrijden stonden op aanzienlijk lager peil en de ver moeidheid sprak een geducht woordje mee. Geen der twaalftallen wist den korf te vin den en dus moesten ook hier strafschoten beslissen. De eerste maal viel D.E.S. af en plaatsten Pernix en Oranje-Nassau beide 3 treffers. De tweede maal trof 1 schot van Oranje-Nassau doel en Pernix wist met het laatste schot het 2e en winnende doel punt te maken. le prijs Pernix I; 2e prijs Oranje-Nassau, 3e prijs D-E.S. I. In plaats van Donderdag traint Pernix deze week op Dinsdag (Zoeterw. Singel). ZWEMMEN Nel van Vliet zal zich na ingewonnen medisch advies 'laten inschrijven voor de kampioenswedstrijden te Apeldoorn op het estafettenummer in de ploeg van de Rob ben. Zij zal ook op de 200 m. schoolslag uit komen en trachten op dezen afstand even eens het wereldrecord te verbeteren. SCHAKEN. 9 Vrijdag j.l. vond een vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschen de Sted. Lichtfa brieken en P.T.T. De P.T.T.-club won met 8V2—IV2. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Amstelkerk, 31 v. Dakar n. A'dam; Alpha, 2 v. Vejle n. Frederica; Beta, 2 v. R'dam n. Dublin; Boissevain, 2 v. Madeira n. Lissa bon; Gouwe, 2 v. Oskarshan n. Dordrecht; Helena, 2 v. A'dam te R'dam; Haskerland, 2 te Leixous aangek.; Hermes, 2 v. Poto naar Plata; Ida, 2 te Koge aangek, v. R'dam; Iso- bel, 1 v. Paramaribo n. Trinidad; Iris, 2 v. IJmuiden n. Kopenhagen; Kota Agoeng, 2 Perim gepass.; Merwede, 2 te Londen; Oranje 2 v. Southampton n. Indië: Odysseus, 2 te Lissabon; Orestes, 2 v. A'dam n. Dublin; Ruys, 2 te Suez; Regeja, 2 v. Vejle n. Lim- ford; Saparoea, 2 te A'dam; Spica, 1 v. Car diff te Union Hall; Streefkerk, 2 t. en v. Port Said: Tyne (sleepboot), 1 v. Southamp ton te Akranes; Weltevreden, 31 Perim pass. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 M). KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Mor gengebed; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 10.15 Piano; 11.00 Kwartet; 11.30 Als de ziele luis tert; 12.03 Zangrecital; 12.30 Lunchconcert; 13.00 Nieuws; 13.20 Continental Quintet: 14.00 Opera (Bizet); 14.30 Hoorspel; 15.00 Trio; 16.00 Ziekenbezoek; 16.30 Radio Philh: Orkest (Franck. Honegger, Bartók); 17.30 Krontjong; 18.00 De Spelbrekers; 18.15 Sport; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.15 Ver volg 18.00; 20.00 Nieuws; 20.15 Kamerorkest: 20.30 Luisterspel; 20.15 Kamerorkest; 21.40 Het Kind: 22.00 Nieuws; 22.35 Gram.; 22.45 Film; 23.00 Klaas van Beeck; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum 11 (415 M). AVRÖ. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.45 Kamermuziek; 9.15 Morgenwijding; 9.50 Arbeidsvitaminen; 10.35 Piano; 11.15 Bach en Haydn; 12.00 Lyra-trio: 12.40 Pablo Casals en Edwin Fischer; 13.00 Nieuws; 13.15 Skymasters; 14.00 Knipcursus: 14.20 Orgel; 15.00 Voordracht; 15.30 Beetho ven; 16.00 Muzikale Beschouwingen: 17.0C Cello en piano (Brahms); 17.30 Jan Hof meester; 18.00 Nieuws; 18.15 Romancers: 19.3' Kamermuziek; 20.00 Nieuws; 20.05 Honga rije; 21.05 Hoorspel; 21.40 Vaudeville-orkest 22.30 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Report. Haarlem; 23.30 Serenade; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3