Professor Wisse in een ernstige tijdrede De Tuchtrechter deelt hooge boeten uit Voor Radio-service Radio Westrik NIEUWE LEIDSCHE COURANT SATERDAG 3 AUGUSTUS 19M Voor de Chr. Ceref. jeugd- vereenigingen De positie van Christus' Kerk in deze wereld, moet door alle eeuwen heen een getuigende zijn en vooral in dagen van hoogspanning als wij thans beleven, nu men spreekt van vrede en veiligheid, van vereenigde volken en vol kenbonden, zonder dat men vraagt om Gods wil en wet. Men vergeet bij al de conferenties, dat het gaat om het grondbeginsel: Is God souverein, of is het de mensch?, aldus prof. G. Wisse in zijn gisteren gehouden rede voor de Chr. Geref. Jeugdvereenigingen, getiteld „De twee bloedgetuigen en het beest uit den af grond. Prof. Wisse ontwikkelde zijn redevoering naar aanleiding van Openb. 11, waarin spr. allereerst het heidendom vergeleek met Egypte en Sodom, getypeerd als het streven om Christus Kerk in de vervolging en verdruk king te brengen. In Egypteland wordt tot uit drukking gebracht de machtswellust en Sodom. meest immoreele stad, is het teeken van het groote zedelijke verval. In deze tijden leven wij thans aldus spr. heel Europa is er door ge ïnfecteerd. De machtswellust en menschenver eering stijgen ten top. Het atheïsme is een pa ganisme geworden dat men opvoert tot een vitalisme. In deze immoreele wereld zendt God twee getuigen zij treden op en profeteeren Hun namen worden niet genoemd zoo ver volgde prof. Wisse maar het zouden Mozes en Elia geweest kunnen zijn. Mozes die in Egypte te velde trekt tegen de staatsalmacht. terwijl Elia Gods wet plaatst tegenover de zedenverwildering in Achab's dagen. Zij waren in hun tijd geen humanisten, die gingen praten en vergoelijken, maar zij durfden den vinger op te heffen en van Gods straffen te spreken. Deze getuigen, waarvan Johannes profeteert spreken een getuigenis, dat opkomt uit de doorvuring van den Heiligen Geest, zoodat de roep over heel de aarde weerklinkt: De Heere is God en Hij alleen. Voorts komen deze getui gen op met een boetekleed, zij komen met een Hartelijk welkom aan Burg. v. Diepe- ningen na zijn installatie. Ook de Lei- derdorpsche schooljeugd kwam in den vorm van een zanghulde gelukwenschen aanbieden. PROGRAMMA WERKCOMITÉ VACANTIE 1946. Vanaf 8 Augustus. 8 Aug. 7.30 u.: Samenzang op het v. d. Waalsplein onder leiding van Herman Stenz. Accompagnatrice mevr. Tilly Stenz-Leen'yng. 8 Aug. 7.15 u.: Gymnastiekdemonstratie met medewerking van de Gymnastiekver- eenigingen Brunhilde, Concorda, L.T.C. en Excelsior Leiden, O.G.A.V. Oegstgeest, Her cules Katwijk, op het Sportterren aan den Zoeterwoudschen Singel. 9 Aug. 8 u.: Oefenavond „Leidsche Water vrienden". 10 Aug. 4 u.: Athletiekwedstrijden tusschen de Kon. Marine en de Kon. Landmacht. Voorafgegaan door een handbal wedstrijd H.V.L.Haagsch Elftal (aanvang 2.45 uur) op het Sportterrein aan den Zoeterwoud schen Singel. VACANTIE BROODBAKKERS. De onderstaande zaken zijn wegens vacan- tie gesloten in de week van 5 t/m 10 Augus tus. De broodbakkerijen: N.V. Broodfabriek „De Zeeuw", Mare 22; Ceres „Jan de Vey", Oude Rijn 11; G. P. J. Corba, Hoogewoerd 64; K. Laurier, Zuidsingel 21-23; C. J. v. d. Meer, Rijndijkstr. 4; Gebr. Nagtegaal, Linde straat 8, Cobetstr. 89 en Lage Rijndijk 113; J. v. d. Burg, Noordeinde 44; Wed. A. Th. Wanninklhof, Turfmarkt 9; v. d. Meer, v. d. Hoeven, v. d. Geest te Zoeterwoude, waar nemend zijn alle andere broodbakkers in Leiden en Zoeterwoude. Door de C.C.D. is aangehouden en in arrest gesteld de 31-jarige W. S., verdacht van clandestien slachten. FEDERATIE VAN BUURTVEREENIGINGEN Donderdagavond heeft de Federatie van Buurtverenigingen in het voormalig R.K. Militair Tehuis aan de Mare een vergade ring gehouden. De voorz. de heer J. Poll man opende deze bijeenkomst en heette in het bijzonder het bestuur van de Ver. „Koninginnedag" hartelijk welkom. Dit be stuur had een voorstel gedaan om voor 31 Augustus een groote spookjesoptocht te or- ganiseeren. Dit voorstel werd echter ingetrok ken en men kwam met een ander plan voor den dag De heer Linden berg, voorz. van de ver. .Koninginnedag" verklaarde het een en ander en riep de medewerking in van de andere buurtvereenigingen. Hierop volgde een langdurige gedachtewisseling, waarin verschillende organisaties hun medewerking toezegden. Nadat het bestuur van „Ko ninginnedag" is vertrokken, vindt de verga dering voortgang en bespreekt men enkele ingekomen mededeelingen van de 3 October- vereeniging. Hierna werden de statuten en huishoude- delijke reglementen van de buurtvereeni gingen goedgekeurd. In een gehouden be stuursverkiezing werd het bestuur opnieuw samengesteld en wel de heeren H. M Ver hulst, voorz.; J. Pellmann, 2e voorz.; Staal, secr., Melchior Treublaan 11; R. Crama, 2e secr.; mevr. Chaudron, le penn.; Struik, 2e penningm. en voorts de commissarissen, de heeren Silvester, Breddels en Crama. protest tegen de zonde. Zoo moet ook de Kerk een instrument zijn om te durven ge tuigen. Wij weten wel, zoo merkte prof. Wisse op, dat het rechtzinnige deel van ons volk op het oogenblik wordt geminacht; alles is doortrok ken van een humanistischen geest welke ten verderve voert Gods woord spreekt niet voor niets van een beest uit den afgrond, dat Satan doet opkomen uit de duisternis van de alge- meene Godsverwerping. Toch behoeft de ware Christen niet te twijfelen, want de laatste wor steling tusschen het beest en het Lam, heeft Chrisus reeds gewonnen. Prof. Wisse besloot zijn betoog, dat in een stampvol kerkgebouw met groote aandacht werd gevolgd, door te wijzen op de rechte belijdenis, want, aldus spr., Christus zegt ons: „Wie Mij belijden zal in de wereld, dien zal Ik belijden voor Mijn Hemelschen Vader". LET OP UW HOND Het aantal overreden honden is den laat- sten tijd schrikbarend groot. De dieren zijn het auto-verkeer ontwend en door de chauf feurs wordt vaak niet genoeg opgelet. Voor de honden-eigenaren zij dit een spoorslag om beter op hun dieren te letten: in druk verkeer aan de lijn houden en op rustiger plaatsen niet uit het oog verliezen. En ook op de chauffeurs zij een beroep gedaan tot voorzichtigheid. Het is toch niet verantwoord dat elke week meerdere overreden honden bij het Leidsche dierenasyl belanden. GODSDIENSTOEFENINGEN. Acad. Ziekenhuis 10.30 uur geen dienst. Geref. Mimmehuiis, Dond. 7 uur dhr de Groot; Chr. Geref. Kerk, 10 en 5 uur prof. Wisse. Geref. Gemeente, 10 en 5 uur ds Rijksen. Evang. Luth. Kerk. 10.30 uur ds Smit Duy- zentkunst. Doopgez. Gemeente, ds A. J. Snaayer. Remonstr. Gem., 10.30 uur ds Iter- son, Oegstgeest. Vrijz. Herv. Volkshuis 10.30 uur ds Verstraaten, Delft; W. de Zwijger- kerk, ds v. d. Heyden. Leger des Heils 10 en 7 uur adj. Offenberg. Evang. Ohr. Gem. (Miïddelstegr. 3) 10 en 5.30 uur dhr v. d. Horst. Vrije Kath. Gem. 10.30 uur dienst. LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is gedurende de maand Juli 1946 ingelegd f 376.535.32 en terugbetaald f 342.602.60; ingeschreven zijn 196 nieuwe inleggers, terwijl 97 boekjes ge heel werden uitbetaald. Het tegoed der 24.097 inleggers, hieronder begrepen 1229 deelnemers aan den Afhaal- dienst, bedroeg einde Juli 1946 f 14.265.924.51. Door den Afhaaldïienst is in deze m&and f 12.278.50 ontvangen in 4436 posten. 93 Spaarbusjes werden ter lediging aan geboden met een gezamenlijken inhoud van f 153.48. Op de scholen werd gespaard f 115.20. Wij ontvingen het volgende schrijven: De Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te Leiden besloot in zijn vergadering -/an 31 JuM j.l. het volgende schrijven te rich ten aan het Dagelijksch Bestuur der Gemeen te Leiden: Met droefheid heeft de Kerkeraad der Ge reformeerde Kerk te Leiden kennis genomen van Uw besluit, gepubliceerd in het „Leidsch Dagblad." van 22 Juni 1946, om gedurende de week van 3—10 Augustus 1946 in het kader van de actie tot organisatie van vacantiebe- zigheden op het terrein der voormalige Ka- toenfabriek een Lunapark te doen houden. Uit de publicatie zelf blijkt al, dat het ver sohal tusschen Lunapark en kermis geheel wegvalt. Het zal U bekend zijn, dat de Ge meenteraad van Leiden indertijd besloten heeft tot afschaffing van de kermis. Het spijt den Kerkeraad, dat het tegenwoordig College van Burgemeester en Wethouders gemeend heeft bovenstaand besluit te moe ten nemen zonder blijkbaar daarin -den Ge meenteraad te kennen. Ook al zou dit wèl ge schied zijn, dan moeten wij onze spijt er over betuigen, dat dit besluit genomen werd door een zoo bijzondere instantie als een Noodgeaneenteraad is. Bovenal is de Kerke raad van oordeel, dat Ih een tijd, waarin al lerwegen de krachten moeten worden inge spannen om de zedelijke verwildering van ons volk tegen te gaan, het Gemeentebestuur van Godswege de dure roeping heeft om elke aanleiding, die tot deze zedelijke ver wildering kan leiden, te weren. Naar wij vernemen wenscht de Kerkeraad der Chr. Geref. Kerk te dezer stede aan bo venstaand adres adhaesie te betuigen. SIKKENS LAKFABRIEKEN VOOR DEN RECHTER. Voor den Haagscheti Tuchtrechter voor de Prijzen werd gistermiddag behandeld een strafzaak tegen de Comm. Vennootschap Sikkens Lakfabrieken te Sassenheim, die voor artikelen te hooge prijzen zou hebben berekend. Ten laste gelegd was ook, dat op uitgaan de facturen registratienummers ontbraken, terwijl op de halfjaarlijksche. balansen kos ten, onkosten en winstbedrag ontbraken. In deze zaak waren verbalisanten als getuigen, doch het bleek, dat vooral administratief- technische problemen zich deden gelden, als gevolg waarvan de rechter geen voldoende inzicht in de kwestie kon verkrijgen, zoodat de zaak werd aangehouden. VOORSCHOTEN Uit Voorschoten hebben zich een groot aantal deelnemers opgegeven voor den Stem- peltocht van V.V.V. Bij informatie op het gemeentehuis is ons gebleken, dat tot op heden 110 stempelboekjes en 13 inlegvellen werden verkocht, terwijl er nog dagelijks boekjes worden afgegeven. De gelegenheid tot deelname blijft opengesteld t.m. 30 Sep tember a.s. Dank zij de medewerking van de plaatselijke industrie zal Voorschoten ook nog een aantal prijzen beschikbaar kunnen stellen. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat op Zaterdag 29 Juni j.l. de heer E. W. v. K., die thans 76 jaar oud is, zich voor den stempeltooht heeft opgegeven. Zwarte handelaren moeten diep in hun geldbuidel tasten Voor den tuchtrechter hebben weer ver schillende personen uit Leiden en omgeving voor zwarten handel terecht gestaan, waarbij zeer hooge boeten werden opgelegd. A. M., rijwielhersteller te Voorburg, had een oud motorrijwiel waarde f 5Ö0. zonder waardebewijs voor f 2000.verkocht. Op een vraag van den rechter, wat hij met dat geld gedaan had, antwoordde verdachte, dat hij hiermede zijn zaak had uitgebreid. Hij kreeg een boete van f 1700.A. M. de H., zaadhandelaar uit Hillegom, had zich ook op het zwarte pad begeven en witte boonen voor f 1.75 per kg verkocht, maar dit was niet het ergste, want in Nov. '45 was hij met „zwart" gekochte franken naar Antwerpen getogen, en had daar margarine voor f 8.- p. kg, thee f 20.per kg, lucifers f 1.- p. doosje en siga retten voor f 4.per pakje gekocht. Dit alles was in een legerauto over de grens gesmokkeld en hier was de margarine voor f 14.per kg, thee f 35.p. kg, lucifers f 1.- p. doosje en sigaretten voor f 5.50 per pakje verkocht, f 1000.boete en publicatie van het vonnis in de dagbladen. Verdachte moet ook nog voor den politierechter terecht staan, wegens overtreding der distributiebepalingen. „Dure gebakjes". D. F. V., banketbakker te Leiderdorp, had 4 gebakjes, met inlevering van boter en suiker voor f 1.44 verkocht, f 400.boete en publicatie van het vonnis in de dagbladen. J. T. J., banketbakker te Al phen aan den Rijn, had gebakjes voor 50 cent per stuk en koekjes voor 50 cent per 100 gram verkocht, f 1000.boete en publicatie van het vonnis in de dagbladen. N. V. O. te Alphen aan den Rijn, die terra-cotta platen en be- tontegels te duur verkocht had, kreeg f *0UU. EEN DOKTER NOODIG7 De Zondagsdienst der huisartsen wondt morgen waargenomen door dr de Bruyne, Langezaal en Postel. NAAR DE APOTHEEK De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 3 Aug. 13 uur tot Zaterdag 10 Aug. 8 uur waar genomen door de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 20523; te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Raadhuispark 8, telefoon 26274 DISTRIBUTIEVARIA. Maandag zijn de letters H, I en J aan de beurt voor het afhalen van schoenen bonnen. Maandag zijn eveneens zij, die werk zaam zijn in de land- en/of tuinbouw en veeteelt voor zoover de afstand tusschen hun woning en plaats van het werk meer dan 5 km bedraagt en/of voorzoover zij dagelijks meer dan 20 km moeten afleggen in de uitoefening van hun beroep, aan de beurt voor het aanvragen van rijwielen en/ of rijwielbanden. Maandag zijn de letters A. en B. t/m. Be aan de beurt vooor het afhalen van nieuwe bonkaarten. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Maria, dr van B. A. den Hol lander en M. Krél; Arie, zn van A. Wies en G. Bom; Cornelis, zn van A. Schuurman en K. Schellingerhout; Jenneke E., dr van F. W. Bontje en W. C. Anten; Jan K., zn van A. Querido en H. Pimentel; Hendrica P., dr van P. van der Meijden en M. L. van den Bon; Jacobus J„ zn van L. W. van der Hoorn en H. van Gerven; Simonis, dr van R. Weede en N. J. Schellingerhout; Elisa beth C. M., dr van C. F. M. Langezaal en C. M. L. Wijtenburg; Evert, zn van E. du Prie en M. Kuijt; Marijke C., dr van D. H. Hoog straten en M. C. van den Berg. OVERLEDEN: J. van den Baan, 77 J. boete. A. D. K. te Zwammerdam, had op rij wielbon heeren- een damesfiets voor f 150. verkocht, en op dezen bon een heerenrijwiel voor f 250.geleverd, met inlevering van oud heerenrijwiel, f 500.boete, met publi catie van het vonnis in de dagbladen. J. de T., die als grossier meubelwas voor f 5.per kg had verkocht,, kreeg f 100.boete. H. G. J. F., grossier, die waschknijpers te duur had verkocht, kreeg f 100.— boete. C. A. te Lisse, had een kamer in plaats voor f 3.— voor f 5.— per week verhuurd, f 100.— boete. F. V., ka merverhuurder te Noordwijk, had zijn huis in plaats van f 5.voor f 10.per week ver huurd. f 100.boete. Kunst en Letteren CONCERT PIETERSKERK. Piet Uiterliruden is een rasorganist; dat hootrt men al dadelijk aan zijn echt orga- niistische attaque, zijn kernachtig rhythme en zijn smaakvolle registratie. Hij opende het concert in de Pieterskerk, dat onder auspiciën van K. en O. gegeven werd, met een praeludium en fuga van Vincent Lübeck, een tijdgenoot van Buxtehude, dat een gave, muzikale vertolking ten deel viel. Meer nog overtuigde hij ons van zijn organistische kwaliteiten met de vertolking der sonate in Es van Bach. Deze sonate, de eerste van zes triosonates, die Bach schreef om zijn oudsten zoon Wilhelm Friedemann in het hoogere orgelspel in te leiden, stelt veel hoogere edschen aan den spieler dan de on ingewijde vermoeden kan. Allereerst is hier de uiterste technische precisie noodag, daar in dit doorzichtige stemmenweefsel de klein ste ongerechtigheid zeer storend werkt. Daarbij moet de organist zoo levendig en tegelijk zoo logisdh doordacht piuraseeren en articuleeren, dat het schijnt of de stemmen gespeeld worden op drie verschillende in strumenten, die den klank van orgelpijpen voortbrengen. Ui terlinden heeft het eerste en het laatste deel voortreffelijk gespeeld. Het langzame middendeel denken wij ons iets langzamer en expressiever. Het monu mentale blijkt dezen organist vooralsnog beter te liggen dan het verstilde, medita tieve. Ook in het koraal van Franck be hoorde het Adagio, dat absoluut meer rubato vraagt natuurlijk zonder dat de groote rhytihimische lijn verbroken mag worden, niet tot de beste momenten, ai werd de groote stuwing naar het laatste deel voor treffelijk aangevoeld en gerealiseerd. Overi gens stond de vertolking van dit werk en van het koraal van Andiriessen op zeer hoog peil. Dulci Ouwerkerk bewees met .een sonate van Leclair en een romance van' Laio, dat zij een uitstekende techniek en een mooien toon heeft. Wat deze Jonge violiste echter presteert werd eerst geheel duidelijk in die solosonate van Bach. Deze eenstemmige pottypfhanae Is uiterst moeilijk te benaderen en men hoort dan ook herhaaldelijk vertol kingen van gerenommeerde violisten, die er glad naast zijn. De wijze, waarop Dulci Ouwerkerk de latente meerstemmigheid in deze grootendeels eenstemmige melodieën wist te belichten door volkomen juiste plaat sing van de accenten en een zuiver dyna misch bal an cement, getuigt van een artis tieke rijpheid, die bij een zoo jonge instru- mentaliste wel bijzonder frappeert. Bravo voor deze prestatie. Alles bij elkaar een van de meest ge slaagde kerkconcerten., die dit jaar in Leiden werden gegeven. HENNIE SCHOUTEN. naar i tf Geversstr. 39, Oegstgeest, Tel. 26608 VALKENBURG. Voor rekening van de gemeente Val kenburg had de aanbesteding plaats voor den bouw van acht woningen met schuur tjes. Er waren 32 inschrijvingen. Laagste inschrijver was L. J. Boeman Zn., Zoet te rwaude, voor f 83.500, hoogste inschrijver Fa. Vogels Zonen te Wassenaar, f 119.000. Voor examen Nederl. Handelsexamen is geslaagd mej. Annie Boskamp. WARMOND. Ter herdenking van het feit, dat de heer A. van Es, bedrijfsleider der N.V. Pa- dox, 25 jaar werkzaam was bij genoemde maatschappij, werd de jubilaris met zijn echtgenoote en kinderen gisteren op plech tige wijze door de directie ontvangen. De beide directeuren, de heeren G. Kalemink en H. v. d. Boogaart, spraken den jubilaris op hartelijke wijze toe en memoreerden het feit, dat hij, zelf in het vak opgegroeid, het reeds sinds jaren tot bedrijfsleider van de omvangrijke fabrieken had gebracht, waar na hem een enveloppe met inhoud, zoo mede het gouden insigne voor 25 jaren dienst werd aangeboden. Ook leidinggevend-, kan toor- en fabriekspersoneel ontvingen den jubilaris op bijzonder hartelijke wijze en boden hem geschenken aan. VISSCHERIJBERICHTEN. De besomming van. een treiler bedroeg f 10180. Een treiler was lossende en wei de Ym, 37 met 1500 kisten haring. Zweedsdhe kotters G.G. 457, f 6325. Motor- loggers Kw. 84, f 1009. Kustvisschers Kw 10, f 655; Urk 234, f 75; Urk 119, f 61; Uric 174, f 53; Urk 143, f 91; Urk 85, f 57; Urk 282, f 12; Urk 7, f 65; Urk 36, f 133; Urk 202, f 217; Urk 86, f 46; Urk 121, f 102; Urk 53. f 91; Uric 161. f 112; Ym. 321, f 1165; Vol. 60. f 121; Held. 210, f 28. De Kw. 10 is binnengesleept dcor de Kw. 84. Aangevoerd werden 1000 kisten versche visch. Alles verkocht tegen max. prijzen. NOTEERINGEN NEW YORKSCHE BEURS. NEW YORK, 2 Aug. (Reuter). Atch. Top. 112; Baltimore 24%; Can. Pac. 17%; N. York Cervtr. 23%; Pennsylv. 37%; South. Railw. 59; Un. Pac. 149; Anac. Copp. 47; Bethl. St. 113%; Chrysler 121; Gen. El. 46%: Gen. Motors 68; Int. Nick. 36%; Kenn. Copp. 57%; Packard 9; Rep. St. 37%; Shell U. 37%; Stand. Oil 76%; U.S. Rubb. 73%; U.S. Steel 90%.- Waar bevinden zich onze zeeschepen? Alphard, 30 v. Montevideo n. R'dam; Cla- vella, 31 v. Portsmouth te Bahrein; Colytto, 31 v. Barry n. Genua; Erna, 31 v. Sete te Bona; Kedoe, 31 v. Houston te Durban; La- renberg, 30 v. Montevideo n. A'dam; Niger- stroom, 31 v. A'dam te Freetown; Nieuwaal, 30 v. Huil n. Reyckjavik; Salland, v. A'dam n. Buenos Aires, 31 te Dugeness; Socrates, 30 v. Rio de Janeiro n. Callao; Tabian, 30 v. Bombay te Singapore; Venus, 31 v. Barry n. Genua; Van der Velde, 30 v. Buenos Aires n. A'dam; Van der Capelle, R'dam n. Oost Afrika, 31 v. Aden; Themisto, 31 v. Barry te Casablanca; Duiveland, 2 te A'dam aangek.; Borelli, 1 v. Nijkoping n. R'dam; Prinses Margriet, 1 v. Liverpool n. Algiers; June, 1 v. Hobre n. Horssens; Evertsen, l v. Londen te R'dam; Papendrecht, 2 v. R'dam vertr.; Dordrecht, 1 v. Philadelphia n. Antwerpen; Alphard, 30 v. Montevideo n. Antwerpen; Pieter de Hoogh, 31 v. Genua n. Port Said; Sibajak, 1 Gibraltar pass.; Kota Agoeng, 1 Cardiff pass.; Tarakan, 31 te Batavia; Sapa- roea, 2 te IJmuiden; Bloemfontein, 29 v. Fremantle, ca. 27 Aug. te R'dam verw.; Klip fontein, 29 v. Port Said 7 Aug. te Adam verw.; Singkep, 30 v. Matadi n. Kaapstad; Van Ostade, 30 Juli v. Cardiff n. West Indiië; Union, 1 v. Gothenburg n. A'dam; Ariadne, 1 v. Malta n. Alexandrië; Hercules, 1 te Jaffa; Iris, 1 v. A'dam n. IJmuiden; Juno 1 v. Willemstad; Stuyvesant, 1 Aug. te Curagao; Westland, 1 v. Rio de Janeiro «1. Buenos Aires. Wat de Radio Zondag brengt Programma voor Hilversum I (301 M). NCRV. 8.00 Nieuws; 8.30 Prot. Studio- dienst. KRO. 9.45 Hoogmis; 11.30 Trio; 12.15 In 't Boeckhuys; 12.30 Harry de Groot; 13.00 Nieuws; 13.20 Vervolg 12.30; 13.40 Apologie; 14.00 Mozart; 16.00 Vroolijk progr.; 16.30 Zie- kenlof. IKOR. 17.00 Prot. Kerkdienst. NCRV. 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Gewijde muziek. KRO. 19.30 Nieuws; 20.00 Sport; 20.15 Kur- haus-concert m.m.v. Nic. Orloff; 21.15 Hoor spel; 22.00 Nieuws; 22.20 Avondgebed; 22.50 Ensemble; 23.15 Gram.; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 M). VARA. 8.00 Nieuws; 8.30 Gram.; 9.00 Dich ters; 9.15 Orgel en zang. VPRO. 10.00 Decla matie. IKOR. 10.30 Prot. Kerkdienst; 12.00 Tipica-orkest; 12.30 Padvinders; 12.40 Koor; 13.00 Nieuws; 13.15 Romancers; 14.05 Boe kenhalfuur; 14.30 Residentie-orkest o.l.v. Jan Out; 16.15 Sport. VPRO. 17.00 Lezing. VARA. 17.30 Mannenkoor; 18.00 Nieuws; 18.15 Mil ler-sextet; 18.45 Sport; 19.00 Radio-succes sen; 20.00 Nieuws. AVRO. 20.05 Metropole orkest; 21.00 'Inspecteur Vlijmscherp; 21.50 Viool en piano; 22.30 Alexandra Choir; 23.00 Nieuws; 22.30 Skymasters; 24.00 Sluiting. Wat de Radio Maandag brengt Programma voor Hilversum I (301 M). NCRV. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuw; 8.20 Morgenconcert; 9.30 Finsche muziek; 10.00 Zangrecital; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Trio; 12.00 Trio; 12.20 NCRV- orkest; 13.00 Nieuws; 13.20 Mandolinata; 14.00 Voor jonge moeders; 14.20 Piano-duo; 15.15 Omroep-kamerorkest; 16.00 Bijbelle zing; 16.45 Knapenkoor; 17.00 (ïooilanders; 18.00 Al is ons Prinsesje nog zoo klein....; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.30 Sport; 20.00 Nieuws; 20.15 Residentie-orkest o.l.v. Neumark m.m.v. Gerard Hengeveld (Dvorak, Chopin); 22.00 Nieuws; 22.30 Viool en piano; 23.30 Haydn; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum n (415 M). AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gynm.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.45 Strijkkwartet; 9.15 Morgenwijding; 9.50 Arbeidsvitaminen; 10.35 Piano; 12.00 Fransche kamermuziek; 12.35 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Malando; 14.00 Sextet; 15.00 Kinderfeest; 16.30 Zweedsche gram.; 17.30 Skymasters; 18.00 Nieuws; 19.15 Musette-orkest; 19.30 Zang en piano; 20.00 Nieuws; 20.05 Omroepijorkest; 21.15 Klank beeld; 22.00 Renova-septet; 22.30 Dutch Swing College; 23.00 Nieuws; 23.15 Gerard van Krevelen; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7