Radio Westrik NIEUWE LEIDSCHE COURANT s ZATERDAG 20 JULI 19M Stadsnieuws De heer J. C. Baumann burge meester van Oegstgeest Thans secretaris van de Ned. Ver. voor Gemeentebelangen. Met ingang van 1 Aug. a.s. as tot burgemees ter van Oegstgeest benoemd de heer J. C. Baumann te Voorburg, secretaris van de Ned, Ver. voor Gemeentebelangen en oud-burge meester van Overschie. De heer Baumann, die 9 Dec. 1886 werd ge boren, werd na hét examen Gemeente-admi nistratie volontair ter secretarie van Leimuiden, waar wijlen zijn la teren schoonvader, den heer Ninaber, burgemeester was. Op jeugdigen leef tijd, dn 1912, werd hij benoemd tot burgemeester van .Oude Tonge, ter- wijl vier jaren later, in Oct. 1916, zijn benoeming volgde tot burge meester van Woubrugge. Op 15 Sept. 1928 aan vaardde hij het burgemeesters ambt van Overschie, de groeiende rand J. C. BAUMANN gemeente van de In Aug. 1941 werd burgemeester Baumann ambteloos burger wegens de door de Duitschers doorgevoerde annexatie van Overschie bij Rotterdam. In zijn laatste standplaats is onder leiding van den heer Baumann veel tot stand gekomen ei evenals dn Woubrugge stond hij bij de bevol king in hoog aanzien en welke gemeente hem dan ook zeer lief is geworden. De heer Baumann vestigde zich later in Den Haag, waar hij op verzoek van den secretaris generaal van het Dept. van Binnenl. Zaken optrad als evacuatie-commisaris in Zuid- Holland. Hij is thans secretaris van de Ned. Ver. voor Gemèentebelangen, bestuurslid van den Centralen Bloedtransfusiedienst in Neder land en secretaris van de examencommissie voor gemeente-administratie. Burgemeester Baumann, die lidmaat is van de Ned. Herv. Gemeente, behoort tot de Chr. Hist. Unie. Naar de Nieuwe Leidsche Cou rant verneemt, zal de installatie van den heer Baumann plaats vinden op Zaterdag 3 Augustus. Nationale konijnententoonstelling in de Stadsgehoorzaal Werd gisteravond officieel geopend Gisteravond is de groote Nationale Ko- nijnentem toonstelling, wtelike voor de 17e maal door L.E.O. is georganiseerd, officieel geopend, nadat de keuringscommissie den geheelen dag bezig was geweest om de meer dan 800 inzendingen, omvattende ruim 1000 dieren te keuren. Dit was geen gemakkelijke taak, want er waren tal van prach'tige ko nijnen bij, welke met elkaar wedijverden om de prijzen. Bij de opening heeft de voorzitter van L.E.O.de heer J. Rol, de aanwezigen harte lijk welkom geheeten, in het bijzonder den heer W. Wassink uit Hengelo, voorzitter van den Ned. Bond van konijnenfokkers en de besturen van zuster vereenigingen. Spr. wees op de hooge kwaliteit van de ingezon den dieren en legde er voorts den nadiruk op, dat deze tentoonstelling een nationaal ka rakter draagt, waar inzendingen uit alle provincies van ons land aanwezig waren. De heer Anton de Groot, secr.-penn. van de tentoonstellingscommissie, wien door den voorzitter hulde was gebracht voor zijn om vangrijken arbeid, bracht op zijn beurt zijn medewerkers dank, waarna hij de tentoon stelling voor geopend verklaarde. Alvorens men een rondgang maakte langs de hokken heeft de heer W. Wassink als voorzitter van den N.K.B, nog het woord gevoerd en deze roemde de goede samen werking in L.E.O., alsmede de uitstekende verzorging van de expositie, waardoor het behaalde succes buitengewoon te noemen was. De hoof deere-prij zen werden als volgt toegekend: Beker voor het hoogste aantal punten, J. Jense, Delft, die ook op den tweeden prijs voor het hoogste aantal punten in de klasse A en B beslag heeft gelegd. Hoogste aantal punten in de klasse C en D behaalde A. Waayenberg te Baarn: mooiste dier der groote rassen, P. v. d. Berg, Den Haag: idem der midden rassen, O. Vermeulen, Bunnik (U); idem kleine rassen, Joh. Broekhuis, Leiden; idem dwergrassen, Theo Belt, Lei den; idem langharige rassen. J. Westhoek, Wassenaar, idem kortharige rassen, O. Ver meulen, Bunnik. Voorts werden de volgende prijzen toegekend voor de mooiste dieren in de daarbij vermelde rassen: Vlaamsche reus, C. C. v. d. Bosch, Leiden; Lotharingen, B. H. Vink, Veisen; Fransche hangoor, J. Otten, Leiden; Groot-Chincilla, O. Vermeulen, Bu:. - nik; Groot-zilver, J. C. Sonsbeek, Utrecht; Weener, H. A. de Vries, Rotterdam; Blauwe van Berevern, W. Wessie, Brielle, Roode Nieuw-Zeelander, J. Koopmans, Roosendaal, Japanner en Rijnlander, W. v. d. Bent, Kat wijk; Belgische haas, H. A. Hendrikse, Am sterdam, Papilion, van Klaveren, Alphen a/d Rijn; Thuringer, H. Breitsma, Bilthoven; Ha vana, A. Heukels, Delft; Alaska, D. Ver boom, Nieuwerbrug a/d Rijn; Gouwenaar, J. B. Vessies, Alkmaar; Marter, P. de Boor- der, Lisse; Zilvervos, H. de Graaf, Nieuwe Wetering; Klein-Chincilla, B. Kwakernaak, Leiderdorp; Tan-konijn, J. Jense, Delft; Hol lander, J. H. Broekhuis, Leiden; Kleiin-zilver, A. Waayenberg, Baarn; Rus, H. Brink, Rot terdam; Kleurdwerg, Th. Belt, Leiden; An gora, J. Westhoek, Wassenaar; Rex, O. Ver meulen, Bunnik. GODSDIENSTOEFENINGEN. Acad. Ziekenhuis, 10.30 uur ds. Westeriik; Geref. Minnehuis, Donderdag 19 uur de heer De Groot; Eglise Wallonne, geen dienst; dhr. Geref. Gem., 10 en 17 u., ds J. Jansen; Geref. Gem., 10 en 17 uur leesdienst; Evang. Luth. Gem., 10.30 u., ds. Hailewas te Bergen op Zoom; Doopsgez. Gem., 10.30 uur ds. M. Onnes te Zutphen; Rem. Gem., 10.30 u. ds. Poortman; Ver. v. Vrijz. Herv., Volkshuis, 10.30 uur ds. J. N. v. d. Heijden te Eind hoven, bevestiging; Willem de Zwijgerkerk, 15 uur ds. F. v. d. Heijden (intrede); Evang. Ohr. Gem., 10 en 17.30 uur dhr J. Verweij te Zwolle; Leger des Heils, 10 en 19.30 uur, maj. Wels; Vrije Kath. Gem., 10.30 u. dienst. SUBSIDIE VOOR SPEELTERREINEN. B en W. stellen den gemeenteraad voor een bedrag van f 1300 beschikbaar te stellen ten behoeve van het inrichten van speelter reinen door diverse buurtvereenigingen. Hiervan zal „Morschkwartier." „De Profes- sorenwijk" en Maredijkkwartier" resp. f 500, f 400 en f 400 ontvangen. De Verkiezingsactie Over een week weten wij hoe de gemeen teraad van Leiden eruit zal zien. Er rest dus nog een korte tijd van werken voor de pro- paganda-commissie der kiesvereenigingen. Niemand blijve achter, doch helpe mede aan de actie. Thans is het verzamelen gebla zen voor de verspreiders van de verkiezings- lectuur van AJt. en C.H. Heden zijn bij alle wijkhoofden de pakketten met „Hand in hand," het verkiezingsorgaan der gezamen lijke kiesvereenigingen bezorgd. En deze moeten vandaag nog door de geheele stad worden bezorgd. Ieder kent dus zijn taak, want ook deze laatste ronde moet gewonnen worden. Dus voor heden is het parool: Versprei ders, voor! NAAR DE STADSGEHOORZAAL. In het kader der verkiezingsactie wordt Woensdagavond, 8 uur, in de groote Stads- zaal een meeting gehouden der A.R. en C.H. Kiesvereenigingen, waarin verscheidene spre kers de aanwezigen voorlichting zullen geven over de gemeenteraadsverkiezingen. In deze meeting zullen het woord voeren, de heeren Chr. van den Heuvel, lid der Tweede Kamer, D. van der Kwaak, de aan voerder van lijst 4, mr C. J. Woudstra, twee de candidaat der A.R.C.H. lijst en ds A. D. Meeter, voorheen Ned. Herv. pred. te Leiden, terwijl de leiding berust bij den heer L. Questroo, voorzitter van de C.H. Kiesvereenigin g SPORTCONTACT „LEIDEN—OXFORD." Het plaatselijk comité sportcontact „Lei denOxford" heeft B. en W. verzocht in verband met de sportuitwisseling tusschen beide steden een bedrag beschikbaar -te stel len voor deze doeleinden. Hiervoor vragen B. en W. aan den raad thans f 500, hetgeen zeker gevoteerd zal worden, gezien het be lang, dat met deze sportuitwisseling is ge- .moeid. CHR. SPOOR- EN TRAMPERSONEEL Dinsdagavond, 7.30 uur, houdt de afd. Lei den van den Prot. Chr. Bond van Spoor- Tram- en ander vervoerpersoneel in het ge bouw van Chr. Boe. Belangen haar jaarver gadering. Leidsche schoemnakerscursus voorzag in een behoefte Wteh. J. C. van Schaik verrichtte de slotplechtigheid. Dat er hier in Leiden iets voor het vak onderwijs voor Schoenmakers is gedaan, bleek wel overduidelijk toen gisteravond in de school voor» B.L.O. aan de Caeciliastraat de 10-maandelijiksche cursus schoenmakers opleiding ter vergrooting van de vakbe kwaamheid, ten einde liep en een 50 paar schoenen keurig gerepareerd werden ten toongesteld. De voorz. van den Gew. Kring Vakgroep Schoenmakers, de heer J. Hoek, opende deze openbare les en heette weth. J. C. v. Schaik, als promotor van deze cursussen, in het bij zonder hartelijk welkom. De heer v. Schaik, die als volgende spre ker het woord voerde, wees er op, dat deze cursus niet alleen was gegeven ter vermeer dering van de vakkennis, maar ook tevens daarbij vormend onderwijs had geboden. Het was, aldus spr., voor- den schoenmaker in Leiden altijd zeer moeilijk om de noodige vakbekwaamheid op te doen. Men moest daarvoor altijd naar Den Haag. Toen men dan ook na vele moeilijkheden overwonnen te hebben, in de Sleutelstad met een der gelijken vakopleidingscursus kon beginnen, waren er ruim 70 aanmeldingen, welke in drie klassen werden verdeeld. Deze cursus trok ook in de omstreken groote belangstelling, want er kwamen cur sisten uit Noordwij k, Sassenheim, Woubrugge en Hoogmade. De heer v. Schaik dankte in het bijzon der den heer Spaanderman, die het finan- cieele gedeelte voor zijn rekening had ge nomen. Tenslotte legde spr. den nadruk op het algemeen belang, dat deze vakopleiding voorstaat. Hierna stelden de leeraren, de heeren J. W. Harting en P. Heynsbroek, eenige vragen omtrent theorie en practijk, waarbij de heer Harting vooral veel aandacht schonk aan boekhouden, wetskennis en sociale wetten. Vervolgens gaf de heer M. Stofregen uit Rotterdam een beschouwing over het ten toongestelde, waaronder zeer veel goed werk aanwezig was en zijn goedkeuring dan ook ten volle kon wegdragen. Dit is de politieke staalkaart van Leiden, zooals men die thans in onze stad by elke brug kan zien. Op deze wijze raakt de burgerij vertrouwt met de lenze: Let op Uw sack, stemt Van der Kwaak, lijst 4. FILMAVOND CHR. GEREF. JEUGD- VEREENIGINGEN. De Contactcommissie der Chr. Geref. Jeugd vereenigingen heeft in wijkgeb. „Le vendaal" een filmavond georganiseerd, waar de heer A. E. Timan een aantal van zijn eigen films heeft gedraaid. De voorz., de heer J. J. Overduin, opende deze druk bezochte bijeenkomst met een korte toespraak, waarin hij den nadruk legde op het rechte gebruik van de film, welke toch als deel van Gods mooie schepping door ons mag worden worden gebruikt, maar dan alleen, aldus spr., wanneer dit tot Zijn eer kan strekken. Hierna ving de heer Timan zijn voorstelling aan. Wat ons in verschillende van zijn films onmiddellijk opviel, was de veelzijdigheid van den operateur, die vooral tot uiting kwam in de film „Sleutels," welke een beeld geeft van onze oude Sleutelstad met haar pittoreske hoekjes en geveltjes, met haar schilderachtige grachten en met haar stille hofjes, waarin toch het leven zijn eigen gang gaat. In de films „De Gracht" en „Wodakeh komen, hoewel de opzet geheel verschilt, het eene oogenblik de actie en het andere oogenblik de rust naar voren, ofschoon dit aan de film op zich zelf geen afbreuk doet. Van zijn journaals kunnen we den intocht van Churchill tot de beste rekenen. De be vrijdingsfilm is minder goed1, de handelingen volgen te snel op elkaar, hoewel dit psy chologisch gezien wel was te verantwoorden. Toch zijn dit alle niet zijn beste films. Hiertoe moet ongetwijfeld de film „Water" gerekend worden, welke een stap verder in de goede richting beteekent. De dynamiek in dit product valt onmiddellijk in het oog, waaraan de met smaak gekozen begeleidende muziek niet vreemd is: b.v. „Die Moldau" van Smetana, de Bolero van Ravel en de Prelude van Liszt. Prachtig was het voort snellende grauwe water, dat niet tot rust schijnt te willen komen en dan opeens in flagrante tegenstelling het schip in het ijs vastgevroren, waarin toch weer de bewe ging tot uitdrukkig worde gebracht, wan neer het ijs gaat scheuren en de schotsen steeds sneller afdrijven. Het hoogtepunt in „Water" is wel het luchte spel van de zon door en met het water, dat van rad tot rad door den watermolen wordt geslagen. Een film, welke ons stil doet zijn en ons de schoonheid van Gods rijke natuur laat zien, ook in het aller eenvoudigste. Ds Joh. Jansen, die met zijn echtgenoote aanwezig was. eindigde met dankgebed. BIJZONDERE KERKDIENST. „Is esr nog plaats voor het Woord van God?", hierover spreekt ds. W. H. Kelder Jr morgenmiddag, 5 uur, in een bij zonderen dienst in de Pieterskerk. De toegang is ge heel vrij. EEN DOKTER NOODIG? De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de dr. Kortman, Jasperse en De Jager. WELKE APOTHEEK? De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 20 Juli tot Zaterdag 27 Juli waargenomen door de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085, en de Doe-za-Apotheek, Doezastraat 31, tel. 20313. OEGSTGEEST. Apotheken: dienst de Oegstgeester apotheek, Wilhedminapark 8, tel. 26274. KOUDEKERK A/D RIJN Geslaagd voor het M.U.L.O.-examen J. v. d. Sterre. HERSTEL SCHOOLGEBOUW. Zooals bekend is het schoolgebouw aan de Paul Krugerstraat dermate door oorlogs handelingen beschadigd, dat het momenteel niet voor het onderwijs is te gebruiken. B. en W. stellen thans echter den raad voor het gebouw te doen herstellen, waarvoor zij een crediet van f44.800 aanvragen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Johanna S., dr v. W. F. Lan- desbergen en A. M. Schouten; Johannes, zn W. G. Apeldoorn en J. Smit; Marinus W., zn v. P. J. ten Brink en M. A. G. van Nie; Bertus, zn v. A. Eradus en T. J. C. Lange- veld; Jansje, dr v. C. H. van Teijlingen en J. Neuteboom; Andreas H. N. L., zn v. J. C. Ooijendijk en A. A. Slootjes; Matthijs V., zn v. J. G. van Ginkel en A. Middelburg; Cor nells J.. zn v. A. Parmentier en A. Broeksma. OVERLEDEN: A. Zwetsloot-Roman, 37 jr; J. A. Groene woud-Smit, 44 Jr. Sport en Wedstrijden Vanavond wordt tournooi om de „Lepelaarprijzen" gespeeld Zal L.Z.C. of „De Zijl" beslag leggen op den wisselprys? Hedenavond zal in de Zweminrichting plaats vinden het jaarlijksche door „De Zijl"* georganiseerde tournooi om de „Lepelaar- prijzen." Dit tournooi, waaraan door alle plaatselijke vereenigingen steeds met groot enthousiasme wordt deelgenomen, omdat de winnares zich officieus kampioenen van Leiden kan noe men, werd voor de eerste maal gehouden in 1936 en kon slechts in de jaren 1938 en 1939 door bijzondere omstandigheden niet doorgaan. Ook ditmaal wordt gespeeld in twee afdee- lingen, te weten de eerste afd., waarin uit komen: L.Z.C. I, Poelmeer I en De Zijl I en de tweede afd., waarin den „strijd zullen aan binden: L.Z.C II, Poelmeer H, L.W.V. I en De Zijl II. In beide series wordt een halve competitie gespeeld. In de tweede afdeeling verwierf De Zijl II reeds in 1940 den definitieven eigendom van den oorspronkelijken. wisselprijs, doch de heer P. Lepelaar stelde toen een nieuw exemplaar ter beschikking, zoodat het jaar lijksche polofeest weer was gered. De prijzen moeten namelijk driemaal achtereen of vijf maal in totaal worden gewonnen om daarop blijvend aanspraak te kunnen maken. De situatie in de eerste afd. is thans zoo, dat sedert 1936 L.Z.C. viermaal overwon, De Zijl driemaal zegevierde, terwijl Poelrfreer slechts in 1942 zich de sterkste toonde. L.Z.C. of De Zijl legt echter, indien een van beide ditmaal als eerste eindigt, definitief beslag op den wisselprijs, daar in het eene geval L.Z.C. het aantal harer overwinningen op vijf brengt," terwijl De Zijl bij een overwinning driemaal in successie zou hebben gezege vierd. Aan Poelmeer dus de taak om te zorgen, dat het niet zoo ver komt. In ieder geval kunnen zeer spannende wedstrijden worden tegemoet gezien. Aangezien zoowel L.Z.C. als De Zijl dit seizoen nogal wisselvallig spelen en vooral Poelmeer in den laatsten thuis- Geversstraat 39 - Oegstgeest - Tel. 26608 (Ingez. Med.) wedstrijd voor de competitie zich van een goede zijde liet zien, wagen wij ons niet aan een voorspelling omtrent het resultaat. In de tweede afdeeling slaan wij de kansen van De Zijl II het hoogste aan. Het programma van het tournooi, dat om 6 uur aanvangt, luidt als volgt: 18—18.12, Poelmeer 2—LZ.C. 2, scheids rechter N. J. Moonen; 18.1418.26, De Zijl 2L.W.V. 1, H. v. d. Reyden; 18.2818.45, De Zijl 1—Poelmeer 1, H. v. d. Reyden; 18.46 18.58, L.Z.C. 2De Zijl 2, B. Moolenaar; 19.0019.12, L.W.V. 1Poelmeer 2, N. J. Moo nen; 19.14—19.32, Poelmeer 1—L.Z.C. 1, A. van Egmond; 19.34—19.46, L.Z.C. 2—L.W.V: 1, N. J. Moonen; 19.48—20.00, -De Zijl 2—Poel meer 2, H. y. d. Reyden en 20.05—20.20, L.Z.C. 1De Zijl 1, B. Moolenaar. VETERANEN R. BOYS—L. SCHEIDSR, 3-2. In een aardïigen wedstrijd behaald-en de geelzwarten hun 2de overwinning. Voor de pauze kopte Bouwman een voorzet van rechts op fraaie wijze in. De bezoekers wisten toen-door 2 doelpunten den stand op 12 te brengen. Na de rust waren de Boys doorloopend sterker en al spoedig is het Pauw, die waar lijk fraai inkopt, terwijl even later Jac Zwaan met een goed doelpunt voor de over winning zorgde. De scheidsrechter leidde goed. VISCHWEDSTRIJD. Gisteravond werd onder buitengewoon groote belangstelling een vischwedstrijd ge houden voor de leden van de Ontspannimgs- vereeniglng Ned. Spoorwegen. Er werd ge- visoht in het Rijn- en Schiekanaal (Jaag pad), maar de vangst was heel gering. Slechts twee spoormannen vinigen een viscih boven de maat. De hoofdcontröle bestond uit den Leidschen Hengelaarsbond, voorz. de heer Hendriks. Na afloop werden door den sportleider J. Crama, die dezen wedstrijd had georganiseerd, in Café Spoorzicht de prijzen uitgereikt. De uitslagen waren:: le prijs C. Westdorp; 2e Kramp; 3e Slegtenhorst; 4e Kriek; 5e van Dam; 6e Roos; 7e Zwanen burg; verder kregen alle deelnemers een troostprijs. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 20 Juli 1946. De totale be somming der stoomtreilers bedroeg heden f 12.000.' Kw. 168 f 1989, binnengeloopen met kapotte motor; kustvisschersKw 10 f 4239; 148 f 37; 72 f 1520; Tex. 49 f 1620; 29 f95; Urk 2 f1330; 76 f198; 87 f974; 31 f709; 243 f 1536: 64 f128; 51 f830; IJm 210 f4590; 262 f500. Prijzen per kg.:-tarbot I f 1.641.37; per 50 kg tarbot II f61—54.. m f 45—44; griet I f 30; wijting f 30; kabeljouw I f 1917; II. f 15, per 125 kg kabeljauw f 5452. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Van der Capelle, v. A'dam n. Beira, 17 v. Genua; Erinna, 15 v. Calcutta n. Abadan; Gerard Dou, v. Vancouver n. R'dam, 13 te San Francisco; Cory da, 14 van Curacao te Buenos Aires; Trajanus. 15 v. Trinidad n. St. Félix; Notos, 15 te New Orleans: Noord- Brabant, 15 van Philadelphia n. Norfolk; Prins Willem van Oranje, 15 v. Botwood n. St. Johns; Cleodora, 13 v. Port Pirie naar Abadan; Tegelberg, v. A'dam n. Batavia, 17 v. Suez; Randfontein, v. Beira n. A'dam, 17 v. Genua n. Marseille; Saparoea, 19 v. R'dam te Antwerpen; Venus, 19 v. R'dam te A'dam; Stad Haarlem, 20 (2 njm.) v. Sfax te Vlaar- dingen verw.; Indrapoera (uitr.), 18 v. Suez; Berkel, 18 v. Hudiksvall n. R'dam; Katwijk, 18 v. Kopenhagen n. Kalmar; Noordwijk, 18 v. Paramaribo n. Trinidad; Albert Cuyp, 17 v. A'dam te Barry; Boskoop, v. R'dam n. Chili, 17 v. Trinidad; Bacchus, 17 v. Mara- caiibo te Curacao (moet dokken); Hermes, 16 v. Curacao n. Cristobal; Maaskerk, 15 v. A'dam te Co-na-burg; Manoeran, 17 v. New York n. Panama City; Oranjefontein, 18 v. A'dam te Plymouth; Pygmalion, 17 v. Balti more n. New York; Randfontein, v. Beira n. A'dam, 17 v. Genua n. Marseille; Starken- borgh, 17 v. A'dam te Manchester; Tabinta (thuisreis), p. 18 Gibraltar; Tiberius, 16 v. New York te Maracadibo; Van Heutsz, 16 V. Belawan te Hongkong. Wat de Radio Zondag brengt Programma voor Hilversum 1 (301 m). NCRV. 8.00 Nieuws; 8.15 Lezing; 8.30 Prot. kerkdienst; 9.30 Nieuws. KRO. 9.45 Limb, volkslied; 10.00 Hoogmis; 11.00 Lezing; 11.20 Voordracht; 11.35 Carillon; 11.45 Limb, progr.; 1.00 Nieuws; 1.20 Regio Quintet; 1.55 Orgel; 3.30 Limb, progr.; 3.45 Caval. Rus- ticana. IKOR. 5.00 Prot. kerkdienst. NCRV. 6.30 Strijdkr.; 7.00 Orgel; 7.15 Ds Straatsma; 7.30 Nieuws.. KRO 7.45 Lezing; 8.00 Koor; 8.20 Limb, progr. 9.20 Volksspel; 10.00 Nieuws; 10.15 Gebed; 10.30 Volksspel; 11.15 Fr. Kreisler; 1-1.30 Gram.; 12.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m). VARA. 8.00 Nieuws; 8.15 Platteland; 8.30 Gram.; 9.00 Litteratuur; 9.15 Johan Jong; 9.45 Lezing. VPRO. 10.00 Poëzie. IKOR. 10.30 Prot. kerkdienst. AVRO. 12.00 Gram.; 1230 Padvinders; 12.40 Koor; 1.00 Nieuws; 1.15 Romancers; 2.00 Yehudi Menuhin; 2.05 Litte ratuur; 2.30 Concert; 4.15 Sport. VPRO. 5.00 Litteratuur. VARA. 5.30 Oome Keesje; 6.00 Nieuws; 6.15 Ramblers; 6.45 Sport; 7.00 Muziek. AVRO. 8.00 Nieuws; 8.15 Concert; 9.15 Hoorspel; 9.30 Musette; 10.20 P. Palla; 10.30 Skymasters; 11.00 Nieuws; 11.15 Johny v. Beest 1-1.45 Gram.; 12.00 Sluiting Wat de Radio Maandag brengt Programma voor Hilversum I (301 m). NCRV. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gew. muziek; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.15 Zieken; 9.45 Piano en zang; 10.15 Mo zart; 10.30 Morgendienst; 11.00 Cello en piano; 11.15 Litteratuur; 11.45 Indië; 12.00 Postillons; 1.00 Nieuws: '1.20 Orgel; 1.45 Gram.; 2.00 Moeders; 2.20 Strijkkwartet; 3.20 Piano; 4.00 Ds G. Laarman; 4.45 Zang en piano: 5.15 Cindarella; 5.45 Rijk Overzee; 6 30 Strijdkr.; 7.00 Nieuws: 7.20 Gevr. platen; 7.30 Sport; 7.45 Landbouw; 8.08 Mariniers- kapel; 9.00 Lezing; 9.15 Koor; 10.00 Nieuws; 10.15 Reportage; 10 30 Gram.; 10.45 Gebed; 11.00 Vioolduet; 11.35 Gram.; 12.00 Sluiting Programma voor Hilversum II (415 mj. AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.45 Klass. progr.; 9.1f Morgenwijding; 9.50 Arbeiders; 10.30 Vrouw 10.35 Gram.; 11.00 Lezing; 11.15 Orgel; 12.0' Lyra-trio; 12.35 Gram; 1.00 Nieuws; 1.1' Bandi Balogh; 2.00 Viool en piano; 2.3 Zang en piano 3.00 Sprookjes; 3.15 Gram 3.45 Swing; 4.30 Piano;' 5.00 Lezing; 5.3' Orgel en zang; 6.00 Nieuws; 6.15 Skymasters 6 45 Kwintet; 7 15 Lezing; 7.30 Vlaamse! progr.; 8.05 Reportage; 8.15 Concert; 9.15 Voordracht; 9.45 Gram.; 10.00 Gram.; 10.3C Swing: 11.00 Nieuws; 11.15 Kamermuziek; 12.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7