Oud-burgemeester Sikkens voor het tribunaal NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 17 JULI 19M De verdediger bepleit uiterste clementie voor den 72-jarige In liet verdere verloop van de zaak tegen oud-burgemeester Sikkens vestigde deze er de aandacht op, dat het getuige De Groot bekend was, dat hij meermalen onderdui kers had beschermd; get. De Groot beves tigde dit en ook get. Diamant kon hiervan meepraten, daar verd. had aangeboden een familielid van hem te willen herbergen. Vervolgens verscheen in de getuigenbank de beer A. Koerten, chef van politie te Oegstgeest, die o.m. verklaarde, dat verd. nooit getracht had N.S.B.-ers in het politie apparaat te werken, maar dit integendeel altijd had tegengehouden. Ook was verd. welwillend jegens onderduikers en bij een razzia te Leiden had hij een opgepakte ambtenaar uit zijn gemeente, een zekere Heeren, tezamen met get, uit Heck's Café- taria gehaald. De president, mr- Ph. J. de Ruyter de Wildt, behandelde vervolgens de tenlaste legging. Verd. gaf toe lid der N.S3. te zijn geweest, maar nooit het N.S.B.-speldje te hebben gedragen. Wat betreft zijn dingen naar een functie bij het „Vrijwilligers legioen Nederland" merkte verd. op, dat het hem door bemiddeling van generaal Snij ders gelukt was met generaal Seyffard hier over te praten, doch deze had hem toege voegd. dat hij te oud was voor dienst neming en zijn ambtenaren-apparaat geen aanvulling noodig had. Dat hij tot burgemeester van Oegstgeest is benoemd, komt, doordat hij reeds vóór den oorlog bij min. De Wilde had ge solliciteerd en zijn sollicitatie op „het kleine stapeltje" was terechtgekomen. Zoo-, doende was hij door de Duitschers aange zocht, die er zich over hadden verwonderd, dat hij niet opnieuw had gesolliciteerd. In zake de ariseering van het Rex-theater te Hilversum, merkte verdachte op, dat dr Zimmer met hem hierover had onderhan deld, doch dat hij met den eigenaar, den Jood Van den Heuvel, had willen samen werken. De president wees er op, dat v. d. Heuvel zitch in geheel anderen zin had uitgelaten. Verd. zou tot hem gezegd hebben; „Je bent toch maar een Jood". Ten slotte betreurde verd. het, dat hij lid van de N.S.B. was ge weest. De verdediger van den heer Sikkens, mr E. J. M. H. Bolsius, hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij verschillende punten in de tenlastelegging bestreed. Zoo achtte hij het poëiftief bewijs over het aanbieden van diensten in den brief, die de verd. aan ge neraal Seyffard schreef, niet bewezen en ook in de zaak Kreuz faalde volgens hem volkomen het bewijs. De getuigen Kreuz en Boog spraken elkaar tegen en het verhaal van Boog, van de 2 Duitsche officieren, die 2 Joden, luisterend naar den Engelschen zen der met rust zouden gelaten hebben, achtte pleiter nfet aanvaardbaar. Dezelfde Boog, die dit verklaarde, aldus mr Bolsius, ging later bij verdachte dineeren. Ook in Laren had verd., toen hij nog niet van twee wal letjes kon eten, zooals een get. had ver klaard, goed werk. Na nog meerdere pun ten te hebben nagegaan, voegde pleiter den president toe: „Niemand, mijnheer de pre sident, kunt u aanwijzen, die van dezen man nadeel heeft gehad". Voorts wees hij op de verklaring van den geneesheer uit het kamp, waarin wordt gezegd, dat verd. o.m. lijdende is aan een ernstige slagader- verkalking. Komend aan de strafmaat, bracht pleiter naar voren, dat de dochter van den verd. 6 maanden ten onrechte in een kamp had doorgebracht en verd., die 72 jaar oud is, op den drempel van het leven staat. Niet alleen hij vraagt voor verd. ontslag uit in- terneerinig, maar dat doen ook de moeder van het kind, dat hij redde van de dood straf, de vrouw van den man, d!iien hij uit Heck's Cafétaria haalde, de vele opge- jaagden bij razzia's, de tewerk gestelden in het buitenland, die hij behulpzaam is ge weest. Pleiter zag als het mooie en het schoone van het Tribunaal, dat het mag spreken als de mond van het Volk. Ten Feestavond van de Chr. Fabrieks- èn Transportarbeiders Bondsvoorzitter W. Strïjbis sprak de vergadering toe. De afd. Leiden van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders heeft gisteravond in „Prediker" haar 29ste jaar feest gevierd. De voorz., de heer Jac. v. Es, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en richtte z'i|Ch hierbij in het bijzonder tot de afgevaardigden van den Leidschen Chr. Be sturenbond. In zijn openingswoord wees de heer v. Es er op, dat, hoewel, men in de afgeloopen 5 jaren officieel non-actief was geweest, men het ondergrondsch contact met de getrouwen had gehandhaafd en zoo na de bevrijding direct een aanvang kon gaan maken met den spoedigen heropbouw der Chr. Vakorganisatie. Dat er echter thans omtrent de Chr. Vakorganisatie andere mee ningen bestaan, betreurde spr. ten zeerste, doch dit zal slechts een prikkel te meer zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. Het streven van de E.V.C. om het in moei zame jaren opgebouwde werk te vernieti gen, zal men, staande op den bodem van Gods Woord, trachten te verhinderen. De Bondsvoorz., de heer W. Strijbip, bracht na het zingen van het Bondslied, de felicitaties namens het bondsbestuur over en legde daarbij den nadruk op de grond slagen van de Chr. organisatie, welke de verwezenlijking moeten zijn van recht en gerechtigheid. In dit verband merkte de heer Strijbis ten aanzlien van stoffelijken nood op, dat de loonen, die op het oogen- blik verdiend worden, in verhouding tot den levensstandaard veel te laag waren'. Spr. toonde met een klein voorbeeld aan hoe het tegenwoordig met de prijsbeheerschimg gesteld is; een klein borsteltje, dat door den fabrikant wordt afgeleverd voor f 0.35, moet in een Haagsch magazijn f 4.50 kosten. De eenige oplossing om uit deze impasse te geraken, zoo vervolgde de heer Strijbis, moet men trachten te bereiken door geza menlijk, met inspanning van alle krachten, mede te werken aan het productie-proces, om zoodoende een prijsdaling in de hand te werken, terwijl de loonen op hetzelfde peil van thans gehandhaafd moeten blijven. Spr. eindigde met een opwekking tot alle Chr. arbeiders om zich ook Christelijk te organiseeren. In de pauze huldigde de voorzitter de heeren: J. Mieremet, J. de Oude, W. Taf fijn, F. Zier5|kzee, G. de Gunst, J. Mettelaar, W. Otgaar en C. Blansjaar, die allen ruim 25 jaren lid van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders waren ge weest. Aan de dames der jubilarissen werd een bouquet bloemen overhandigd, waarna men hun de zegenbede uit Ps. 134 toezong. De Chr. Rec'rteer- en Tooneelver. „Ons Genoegen" uit Leiderdorp voerde dezen avond het stuk „Amor en Bananen" op, dat bij de aanwezigen zeer in den smaak viel door het vlotte spel en goede voordracht, terwijl voorts het salonorkest „Symphonie" o.l.v. den heer v. Waas aan dit samenzijn eeo gezellige noot verleende. slotte vroeg spr. voor den verdachte de uiterste clementie. Door een misverstand zijn in ons verslag van de zitting van gisteren de zaken van C. Plug te Noordwijk en O. L. J. Sikkens in elkaar gevloeid. Vervolgens kwam de zaak tegen den heer O. J. G. Kranig,voorheen arts aan het Acad. Ziekenhuis aan de orde. Kronig werd o.m. ten laste gelegd, dat hij lid was van de N.S.B., het medisch front, de artsen kamer, de S.S. (waar hij later voor bedenk- te), Frontzorg had gesteund, geabonneerd was op het weekblad Storm, de N.S.B.-vlag vanuit het laboratorium te hebben uitge stoken, portretten van Mussert en Hitier op zijn kamer en vriendschappelijken omgang met Duitschers te hebbèn gehad, hulp van den groepsleider der N.S.B. te hebben in geroepen tegen 400 anti-mannen. Drie ge tuigen werden in deze zaak. gehoord en verdachte ontkende enkele punten in de tenlastelegging. Na een langdurig pleidooi van den verdediger, mr A. J. Sormani, vroeg deze ten slotte onmiddellijke invrijheids- stelling van den verdachte. Het Tribunaal achtte hiervoor geen gronden aanwezig, zoodat verdachte tot over 14 dagen weer naar het interneeringskamp in Wezep ver- trok.- Als laatste verdachte stond terecht L. de Vries, winkelier te Leiden, aan wien ten laste werd gelegd: begunstigend lid der Germaansdhe S.S., het optreden als Verwal ter bij de firma Blitz te Leiden en de firma De Wind te Scheveningen, waarvoor verd. 550 per maand ontving, het lidmaatschap van de N.S.B., groepsleider van de N.S.B., het aanbrengen van een jood aan een hulp agent van politie (deze jood had op een voor hem verboden uur den winkel van de Fa. Oostendorp betreden), collecteeren voor Winterhulp, wijkhoofd van den N.V.D., het geabonneerd zijn op Vova en het Nat. Dag blad, het brengen van den Hitlergroet, het koopen bij liquidatie van de panden van dien heer Blitz, het ten geschenke ontvangen van een gashaard, een looper en een gasstel uit den inboedel van den heer Blitz, het bren gen van een bezoek aan Mussert in verband met een betrekking van zijn zoon. Verd. gaf al deze feiten toe. Verdadhte's raadsman, mr J. v. d. Plas, moest toegeven, dat de beschuldigingen in derdaad een lange lijst waren. De Vries was een flink lid van de N.S.B. geweest en had voor 100 achter de nat.-socialistische be ginselen gestaan. Aan verachtelijke prac- tijken heeft verd. spr. dacht hier aan de landwacht niet meegedaan. Voor wat het aanbrengen van den jood betreft merkte de verdediger op, dat verd. tegen den hulp agent gezegd had: „Kan je er niet op toe zien, dat joden niet na zes uur koppen". Dat de agent den jood gearresteerd had, schrijft spr. toe aan het feit, dat deze bang was,_ dat De Vries er werk van zou maken. De jood is na twee dagen weer vrijgelaten. Tenslotte wees mr van der Plas nog op het voornemen van de Regeering om in October een groot aantal politieke delinquenten (50.000) los te laten. Wellicht, dat dit voor nemen bij de strafmaat nog in oogenschouw kan worden genomen. Nadat de uitspraak op 30 Juli was bepaald sloot de president het was inmiddels reeds kwart over acht geworden de zitting. JUBILEUM A. HEKSTRA. Dezer dagen mocht de heer A. Hekstra, verificateur der invoerrechten en accijnzen zijn 25-jarig jubileum als ambtenaar bij 's Rijks Belastingen herdenken. Des middags werd hij met zijn gezin ont vangen in de feestelijk versierde bovenzaal van de Harmonie aan de Breestraat, waar honderden van de gelegenheid gebruik maak ten den jubilaris de hand te drukken. Het woord werd gevoerd door de heeren inspecteurs der invoerrechten en accijnzen, Bodde Bouman en Schutz, oud-inspecteur Boot en den ontvanger der Accijnzen te Lei den, benevens door verschillende ambtena ren, die allen in hartelijke woorden uitdruk king gaven van hun gevoelens en sympa thie, de groote plichtsbetrachting van den jubilaris, zijn gedegen wetskennis en zijn humaan optreden jegens ambtenaren en publiek. Door de vertegenwoordigers uit handel en industrie werd uiting gegeven, van de groote waardeering jegens den jubi laris, die steeds de belangen van den fiscus in het oog houdende, in zijn wijze van uit voering der voorschriften, blijk geeft de be hoeften van het bedrijfsleven te verstaan, zoodat het steeds een genoegen is met hem m ambtelijke aanraking te komen. Een schat van bloemen vertolkte verder de gevoelens van de aanwezigen. EXAMENS M.U.L.O. Gisteren zijn geslaagd voor A: A. P. Run hof, Katwijk; Ester v. d. Deijl, J. M. Llfid- hout en D. J. v. d. Niet, allen te Noord- wijk; C. W. v. Klaveren, J. M. v. Waveren en S. de Zee, allen te Lisse; H. v d. Waals P. J. v. d. Weijden, H. v. d. Lucht en A. J. Vis, allen te Leiden; E. Weststeijn, Haar lemmermeer; Haebeltje Schotanus, Benne- broek; G. M. C. Scholten, Hillegom; P. C. G. J. Ie Mair, Leiden en F. K. Box, Oegst geest. Geslaagd voor B: H. M. Boot, Lisse; C. van Geen, Alphen a. d. Rijn; D. Braggaar en C. W. Berendrecht, beiden te Leiden. SCHILDERSPROBLEMEN. Het bestuur van de Sehilderspatroonsver- eenigingen wenscht de aandacht van het Leidsche publiek te vestigen op het feit, dat sinds eenigen tijd geen oliehoudendede verf meer beschikbaar wordt gesteld voor het onderhoudswerk aan woningen en gebouwen, (dit geldt natuurlijk niet voor ziekenhuizen, fabrieksinstallaties, bruggen, e.a.) en dien tengevolge de schilders slechts zeer moeilijk aan de vele aanvragen kunnen voldoen. Ver der wordt er op gewezen, dat glasreparaties eerst aan den schilder moeten worden be taald en dan pas kan men met de kwitantie naar de Schade-enquête-commissie ter ver dere verrekening. Tenslotte maakt men het publiek er op attent, dat het in de oorlogsjaren verrichte schilderswerk gedaan moest worden met door de verffabrieken afgeleverde verf, welke een laag oliegehalte had, zoodat er kans bestaat, dat dit werk er, na na korteren of langeren tijd, vervallen gaat uitzien. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Cornells J. z van P C Onvlee en A M Gerritsen; Ettore z van C van Waning en J W de Heer; Jacobus z van H J Tudnhof de Moed en H van Strater; Petroneüa d van J van den Burg en B Lie- freaunik; Jules A z van A F Gimibrère en A T Nieubuurt; Marian P d van J Wieriks en J W van Eijsden; Johannes P z van J Ver- weij en C van Rooijen; Pieter z van J Vree- ken en C A van Beijeren; Johannes H N M z van J Bakker en M W A van Velzen; Wil helmus P A z van A G Brands en G A Schelvis; Luzia M C d van J C van Duijn en M K Gubbi. OVERLEDEN: T L Elshof, 76 j; I van Vel zen, 74 j; J de Vrind-de Heiden, 52 j; C van der Ham-de Haas, 63 j; G Harland, 67 j; T A A H Schmeltz-Rose, 67 j; H J Furst, 67 j; M GilbauSchneijder, 56 j; J. Droogh Zoet 74 j. GETROUWD: A J T J M Vervoort en M J Oude Groeneger; P C de Vos en A C Blote. Laatste Nieuws Michailowitsj reeds geëxecuteerd? Radio New York meldi/t dat Michanlowitsj vanmorgen door een vuurpeloton is geëxecu teerd. Er is alsnog te Londen geen ocfifiicieel be richt van Joego Slavische zijde hierover ont vangen. Verkiezingsstrijd voor gemeente raad werd ingezet De belangstelling echter niet zoo groot als bij de vorige verkiezingen t)eze week is de slag begonnen om de „bezetting" van onze Leidsche raadzaal. Vol gende week wordt de burgerij opgeroepen haar stem uit te brengen op de candidaten hunner keuze en zes lijsten zullen haar worden voorgelegd waaruit die keuze kan geschieden. De eerste teekenen van den strijd in deze „ronde om Leiden" zijn thans zichtbaar. Ver scheidene partijen hebben reeds weer op de bruggen, borden doen aanbrengen, waarop de aandacht op lijstnummer en candidaat wordt gevestigd. De Partij v. d. Vrijheid verscheen als eerste in de arena, op de hie len gevolgd door A.R. en C.H. Het is een duidelijk biljet, waarmede de beide Prot. Chr. groepen de Leidsche kiezers opwekken hun stem uit te brengen op den eersten can didaat van lij9t 4. den heer D. van der Kwaak. Op den achtergrond van het biljet ziet men de contouren van den Stadhuistoren en onderaan twee ineengeslagen handen als symbool van sa menwerking en wederzijdsch vertrouwen. Al is de belangstelling aanmerkelijk min der dan bij de vorige verkiezingen, waar het om gaat is niet minder belangrijk, want hoe zal de raad in meerderheid worden, links of rechts? Vast staat, dat er een groote veran dering in de samenstelling van den raad komt. De A.R. keeren erin terug en men mag redelijk .verwachten, dat de gezamenlijk op trekkende C.H. Unie en AR. partij negen zetels zullen bezetten in den nieuwen ge meenteraad. terwijl ook bij de Kath. Volks partij de verwachting leeft, dat eenige winst zal worden geboekt. De Partij v. d. Arbeid, welke in den huidig.en nood gemeenteraa d ver boven haar stand leeft met 19 zetels, zal diit aantal aanzienlijk zien terugloopen en de Communistische partij „De Waarheid", welke nu over een éénmansfractie beschikt, komt zeker met 4 5 vertegenwoordigers terug, hetgeen éen belangrijke verschuiving befcee- kent, welike van invloed zal blijken te zijn. Hoe nu straks de stemming voor de wet houderszetels zal uitvallen, is nog met geen enkele zekerheid te zeggen, want hierover zal nog overleg moeten worden gepleegd tusschen de fracties onderling, opdat het college van B. en W. in goede verstandhou ding zal kunnen worden samengesteld. In ieder geval dient het een afspiegeling te zijn van den te kiezen gemeenteraad en wij hopen bewaard te blijven voor eventueele uitsluiting van bepaalde groepen, zooals wij ook elders in andere colleges hebben ge zien. Indien b.v. de Prot. Chr. fractie, welke straks als één blok .in den raad zal optreden, zou worden genegeerd, zou protest van deze zijde zeker gerechtvaardigd zijn, hetgeen op onze krachtige insteming zou kunnen rekenen. Het Prot. Chr. deel van de Leid sche burgerij vormt zeker nog een vierde deel hiervan en kan dus moeilijk worden veronachtzaamd. Hier ligt dan ook een belangrijke taak voor de Christenen in de Sleutelstad. Laten zij als één man achter de candidaten van de C.H. en A.R. kiesvereenigingen gaan staan, opdat een sterke, hechte fractie kan worden gevormd. De candidaten zijn allen mannen, die den nood van dezen tijd kennen en in gehoorzaamheid aan Gods Woord hiervoor een oplossing wallen trachten te vinden. Zij zijn het vertrouwen van alle Leidenaars waardig en daarom wekken wij reeds nu de burgerij op: LET OP UW SAECK, STEMT VAN DER KWAAK, No. 1 van lijst 4 DIS TRIBUTIE VARIA Morgen zijn de letters W t/m Z aan de beurt voor het afhalen van schoenenbonnen. VOORSCHOTEN. Ten bate van Volksherstel wordt mor genavond 8 uur in de Ned. Herv. Kerk een concert gegeven, 'Medewerking verleen en: Maria Struycken van den Adel, sopraan, Bel- lia Brussen-Keyser, alt, Contant van den Els- houdt, tenor, Herm. WelborenT bariton, S. C. Jansen, orgel, R.-K. Zangver. „Animo", Chr. Oratoriumver. „De Lofstem" en de muziek- ver. „TAVENO". In verband met de bestrijding van den cólorado-kever meet de to espuiting van het gewas op alle met aardappelen beteelde per- ceelen voor de tweede maal worden uitge voerd. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer van den burg. van Voorschoten. Kunst en Letteren CONCERT PIETERSKERK. Voor het concert begon kondigde de orga nist Leo Mens aan, dat de zangeres Hélène Ludolph door plotselinge ongesteldheid ver hinderd was en vervangen zou warden door den tenor Peter Dogger. Deze verandering van solist bracht natuurlijk ook een ver andering van programma mede. Wij kregen thans een recitatief en aria uit de Messias te hooren, een aria uit Eli as en drie Bibli- sche Lieder van Dvorak. De vertolking die Peter Dogger van deze overbekende werken gaf heeft ons eenigts- zims teleurgesteld. Heeft deze zanger zijn stem moeten forceeren om de groote ruimte van de Pieterskerk te vullen? Was, in ver band met het onverwachte optreden de tijd van voorbereiding misschien te kort ge weest? Hoe dan ook, het was qua klank niet mooi. En in de aria's van Handel en Men delssohn werden de vocale tekortkomingen niet door een boeienden voordracht gecom penseerd. In de liederen van Dvorak was Dogger beter op dreef. Hier was zijn voor dracht nu en dan meesleepend. Simon Jansen, die den solist prachtig be geleidde, had het concert geopend met prae- ludium en fuga in b van Bach. Jansen be schikt over een zeer geacheveerde, uiter mate betrouwbare orgeltechniek, hij phra- seert oordeelkundig, articuleert scherp en registreert helder en doorzichtig. De b-moll kreeg dan ook een vertolking waarbij elke stem duidelijk te volgen was. De fuga frap peerde bovendien door interessante manuaal- wisselingen en een mooi uitgewerkten dyna- maschen climax. Dat wij dit werk lyricher en rpediitatiever aanvoelen is tenslotte een kwestie van persoonlijke opvatting. Het hoogtepunt van den avond was wel de fuga in F van Reger, waarin die prach tige registratie en grootsche opvatting ge heel in evenwicht waren met de mathema tische precisie der technische vertolking. Het concert werd besloten met een virtuoze uit voering der toccata van An dn essen. Jansen, die gisteren voor het eerst in de Pieters kerk speelde, kent de acoustiek van het kerkgebouw natuurlijk nog niet voldoende. Daaraan is het natuurlijk te wijten, dat de klankverhouding tusschen manualen en pedaal niet steeds gelukkig was, waardoor de groote lijn in het werk niet overal dui delijk te volgen bleek. HENNIE SCHOUTEN. Sjahrir opnieuw aangewezen alt „Kabinetsformateur" Leden worden over enkele dagen bekend gemaakt. Na zijn terugkeer te Batavia heeft Sjahrir medegedeeld, dat hij opnieuw opdracht heeft ontvangen een .kabinet" te for- meeren. De namen van de leden van dit „kabinet" zullen wellicht binnen twee dagen worden bekend gemaakt. Sport en Wedstrijden WATERPOLO. DE ZIJL I—W.Z.C. I f3—1) In een spannenden wedstrijd is de Zijl I erin geslaagd en verdiende 31 overwinning te behalen op het Woerdensche W.Z.C. I. W.Z.C. kwam met 6 man in het water en de Zijl liet een man uitvallen. W.Z.C. was aanvankelijk iets in de meerderheid en wist dit verdiend in een doelpunt uit te drukken. Beide doelen verkeerden beurtelings in ge vaar en vooral Dragt (de Zijl) kreeg het zwaar te verduren, doch liet zich niet pas seer en. De Zijl kwam er toen beter in en nog voor het draaien wist J. Blansjaar den stand gelijk te maken. K. Prevo had vlak hiervoor een mooi achterwaarts schot inge zonden, dat de W.Z.C.-keeper uitstekend wist te stoppen. Na het draaien had de thuisclub het initia tief en nadat W. v. Weizen na goed opzwemi- men er 21 van gemaakt had, wist A. v. Egmond met een goed schot de Zijl veilig te stellen. DE ZIJL 2—ZIAN 4 (7—1). De reserves van de Zijl toonden zich gis teravond zeer productief. Niet minder dan 7 maal wisten zij den ZIAN-keeper het na kijken te geven, terwijl het den Hagenaars slechts eenmaal gelukte het Leidsche doel te vinden. Arbouw schiet uit een doorslagbal naast, maar spoedig weet Lepelaar, na een vrije worp, de score te openen (10). Even later is het door denzelfden speler 20 en nog voor die rust maakt de Tombe er na vrij zwemmen 30 van. Direct na het uitzwemmen brengt Arbouw den stand op 40 en zien we de Tombe voor open doel missen. Even later hei-stelt hij zijn fout en het is 50. De rechtsvoor van ZIAN weet dan de eer voor zijn club te redden, maar door Stouten en Arbouw wordt de stand nog tot 71 opgevoerd. DE ZIJL (DAMES)—H.W.V. 2 (DAMES) 6-1 De Zijl (dames) hébben haar kampioens kansen zeer doen stijgen, door gisteravond een groote welverdiende overwinning te be halen. Reeds voor de rust werd een voort durend overwicht der thuisclub in een 50 voorsprong uitgedrukt. Tr. Sjardin, C. Blauw (2 x) en J. Crama (2 x) namen de doel>- punten voor hun rekening. Na de rust kwam H.W.V. er beter in en beide zeventallen wisten toen nog elk eenmaal te scoren. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 Juli 1946. Leidsche Groentevei ling. Andijvie f46.20, bieten f711, bloem kool I f35—71, n f 10—25, m f5—13; peen f 1755, snijboonen f 105—155, stokboonen f 140200, tuinboonen f 912, doperwten f 2072, komkommers I f 1934, H f 1326, m f9—12, roode kool f 2833, spitskool f 10 —11, meloen f42—190, bospeen f 16—23, peen zonder lof f 12.50—17, peterselie f 3.70—6.40, peulen f 2943, postelein f 1025, rabarber f5—8, radijs f2.70—3.40, selderij f 4.20—8.70, sla f2.10—9.30, II f 1.30—3 60, stoofsla f 10, spinazie f 8f-23, tomaten f 5468. Alles per 100 kg, 100 bos of 100 stuks. VISSCHERIJBERICHTEN IJMUIDEN, 17 Juli. De totale besomming der stoomfreilers bedroeg heden f 26.250; Kw 159 f 7833; kustvisschers IJm. 143 f 100, 318 f128, 245 f45, 241 f129, 249 f63; D 119 f 18; P 46 f37; Uk 53 f161; 143 f281; Kw 181 f 18; 160 f27. Er waren 1500 kisten vi9oh aangevoerd; per 50 kg groote schol f2723, midd. schol f33—20, z. schol f33—27, schol IV f 7.50—7; rog f85.80; vleet f75.50; kabeljauw I f19—16, II f 15, f 19, m f9—7.50; wijting gestript f 147.50; poontjes f 72.70; tarbot n f46—37, IH f43—40; per kg tarbot I f 1.53 f 1.44; groote tong f 1-781.76; middel tong f 1.80. Heden bïnnengeloopen de Kw 32 met 430 kantjes hraing aan boord. Amsterdamsch Beursoverzicht Er zat gisteren ook weer geen lijn in de markt en de noteering van ieder aandeel op zichzelf ontwikkelde zich naar verhouding van de toevallige marktpositie. Olie's werden begin beurs 437 geadviseerd en tenslotte tegen denzelfden koers geno teerd, waaruit bleek dat er onder beurstijd in de verhoudingen geen verandering was gekomen. Van de industrieelen waren Aku's een paar punten lager, doch Calvé. die gis teren een tuimeling had gemaakt, verkeerde thans in herstel. Voor de Philips aandeelen en Unilever werden ongeveer de vorige prijzen genaamd. De bankaandeel en waren prijshoudend. De beleggingsmarkt was kalm. In de 4 pet Ned. Staatsobligatiën ging zoo goed als niets om en voorzoover noteeringen tot stand kwamien, waren deze practisch onver adderd. De 3% pet. jongere staatsleeningen, die gis teren vast gestemd waren, werden heden wat lager afgedaan. Van de oude schuld waren integralen een fractie beter. De omzetten in gem. en prov. obligatien, alsmede pandbrie ven, waren klein. De 3pet. pandbrieven bewogen zich tusschen prijzen loopende van 100 tot 100%. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 M.). KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gebed; 7.45 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.00 Vrouw; 9.05 Gram.; 9.45 Jeugd, NCRV. 10.00 Fhilh. orkest; 10.15 Morgenw.; 10.45 Viool en piano. KRO. 11.00 Zieken; 11.4g Indië; 12.05 Kamerorkest; 12.45 Klaas van Beeek; 13.00 Nieuws; 13.15 Blue Serenaders; 13.45 Lezing. NCRV. 14 00 Klemorkest; 14.40 Vrouw; 15.00 Pianokwartet; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Oello; 17.00 Fluit en piano; 17.30 Gregor Douwinsky; 18.30 Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.25 Lezing; 20.08 Marinierskapél; 21.00 Landbouw; 21.20 Mannenkoor; 22.00 Nieuws; 22.15 Reportage; 22.30 Gram 22.45 Meditatie; 23.00 Dvorak; 23.57 Sluiting. Programma voor Hilversum n (415 M.). AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.45 Beet hoven en Brahms; 9.15 Morgenwijding; 9 50 Arheids vit am inen10.30 Vrouw; 10.36 Sopr. en piano; 11.10 Koor; 11.30 Bariton en piano; 11.45 Honegger; ^2.00 Malando; 12.35 Pierre Palla; 13.00 Nieuws; 13.30 Aeolian sextet; 14.00 Literatuur; 14,20 Kamermuziek; 15.00 Zieken; 15.20 Confetti; 16,25 Film; 17.00 Vraaggesprek; 17.35 Strauss; 17.50 Indië; 18.00 Nieuws; 18.15 Skymasters; 18.45 Sport; 19.00 Viool en piano; 20.05 Nieuws; 20.15 Residen- tie-ork.; 21.15 Monia Liter; 21.30 Hoorspel; 22.00 Metropole-orkest; 22.25 Lezing; 22.40 Harpkwintet; 23.00 Nieuws; 23.15 Swintfi parade; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3