„Nieuwe koers" en „onrust" in Ned. Herv. kerk Bijzondere promotie aan de Leidsche Academie V NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 10 JULI 194* Referaten van prof. dr H. Krae- mer en A. Knetsch (Van onzen specialen verslaggever). In de "„Nachtegaal" te Lisse werd gisteren een conferentie gehouden waarin gesproken is over den nieuwen koers en de onrust in de Ned. Herv. Kerk. Prof. dr H. Kraemer van Leiden behandelt in deze conferentie „De nieuwe koers", ter wijl de heer A. Knetsch van Leiden sprak over „De onrust in de kerk". Tot* deze vergadering, welke belegd was door den Kerkeraad der N.-H. Gemeente Leiden, hadden uitsluitend toegang de leden van dezen Kerkeraad, terwijl ook die van de N.-H. Kerk te Lisse en omgeving waren uit- genoodigd. Na de opening door den voorzitter, ds. D. J. Vossers, hield prof. dr H. Kraemer een referaat over „De Nieuwe Koers". Spr. begon met er op te wijzen, dat het er om gaat of de N.-H. Kerk weer kerk zijn zal en niet alleen een genootschap voor gods dienstige stichting. Het zijn daarbij de lijnen, die door de synode gevolgd worden op gees telijk, cultureel en politiek kerkelijk leven in ons vaderland en eigenlijk in de heele wereld. God geeft niet om onze mooie woor den, maar verlangt van ons daden. Hierbij moeten we niet vragen naar wat wij aan genaam of onaan genaam vinden. In laatste instan tie gaat het om de geestelijke be slissing, hoe wij tegenover Chris tus staan. Op het oogenblik is er veel misverstand en verwarring m onze kerk. Deze zijn onvermijde lijk, omdat sinds 1940 de kerk zoo geheel anders te midden van ons volk staat. Die misverstanden moeten eerlijk doorgesproken worden. Het luis teren naar eikaars bedoelingen is een daad van christelijk naastenliefde. Nu staat de kerk voor de keu ze of we waarachtig kerk zullen zijn of een oude mannen- en vrouwenhuis. Zullen we een stad op een berg zijn? Of het vervolging of glorie brengt doet er niet toe. Alle kerken moeten zich deze vraag stel len, gezien de machten die zich verzamelen om het evangelie af te wijzen: maar ook blij ken deze vaak een open oor te hebben. De kerk deed als kerk voor de wereld niets, zoo betoogde prof. Kraemer. De wereld kwam daardoor in de meening, dat de kerk zich van haar nooden niets aantrok. De oorlog was er om ons duidelijk te maken, dat de kerk wat met de wereld te maken heeft. Nu is het tijd om het zwijgen der kerk te ver breken en te laten merken dat Joh. 3 16 het hart van deze wereld is. De kerk zal moeten zeggen wat commu nisme en. democratie is. De wereldkerk maakt zich op ons te spreken over de orde Gp$s en de wanorde der menschen. In naam der kerk zullen alle machten der wereld worden toegesproken. Bij al deze dingen staat de waarheidsdrang nadrukkelijk op den voorgrond. Als we het Ev. als kracht Gods in deze wereld plaatsen, trekt het als mag neet alle vraagstukken aan, daarom houden we ons met duizenden dingen bezig. Niet als bemoeial. God heeft ons in een tijd geplaatst waarin we met allerlei werk overladen zijn, dat is een bewijs dat het evangelie in het middel punt geplaatst is. We kunnen niet eerder tevreden zijn voor er een publieke boetedag in Nederland ge houden wordt, waarop de veranderde vrijzin nigen openlijk uitspreken, dat door hun preken duizenden van Christus zijn gehou den en de orthodoxen om vergeving smeeken, omdat ze duizenden hebbén afgéhouden door Prof. dr H. Kraemer H.B.S. VOOR MEISJES TE LEIDEN. Geslaagd voor het eindexamen B: D. C. Bekkers, R; BM-tz, E. Brinkman., J. F. van Eek, M. P. Groenewegen, A. Huysman, C. Korswagen, J. A. van Loo, J. M. Peenstra en M. A. F. Vreeburg, allen te Leiden, H. Bodde Bouman, H. G. v. d. Sande Bakhuy- zen en A. S. Rienstra, allen te Oegstgeest en A. den Hertog te Alphen a/d Rijn. EXAMENS M.U.L.O. Gisteren zijn geslaagd voor diploma B: W C van Beelen, Katwijk a/d Rijn, D v d. Plas en P v d Oever, Katwijk aan Zee en A Wiggers, Noordwijk aan Zee. Geslaagd voor diploma A: A J Neuteboom, A Schreuder, M A W v d Eijkel, J Pijl en H Stikkelorum, allen te Leiden; J Baalbergen, Noord wij k-Binnen, J D v Duijn, C Tavenier, beiden JCatwijk aan Zee, E Planje, Voor schoten, W T Uitenhout en G M M Lang- hout, beiden te Oegstgeest; C A van Waard- huijzen, Leiderdorp; H N v d Berg, Val kenburg. DE COMMISSIE VAN ADVIES BIJ HET GEW. ARBEIDSBUREAU GEÏNSTALLEERD Dezer dagen heeft in het Gew. Arbeids bureau de installatie plaats gehad van de Commissie van Advies door den directeur, den heer H. Hazelhoff, die daarbij wees op de groote waarde van de commissie voor het werk van het Gew. Arbeidsbureau. De commissie, welke bestaat uit vertegenwoor digers van werkgevers en werknemers, on der voorzitterschap van Weth. Menken, zal advies kunnen uitbrengen over alle zaken, welke de arbeidsbemiddeling en de daarmee samenhangende kwesties raken. Zeer belang rijk is, dat door het instellen van deze com missie gebroken wordt met eenN overheids bemoeiing uitsluitend van bovenaf. Door het intermediair dezer commissie kunnen de belangen van het regionale bedrijfsleven en de aan de plaatselijke overheden ter behar tiging opgedragen belangen op sociaal ter rein beter tot hun recht komen. Na de installatie werd door den voorzitter der commissie de tegenstelling tusschen de visie van het publiek op de arbeidsbureaux tijdens de bezettingsjaren en thans uiteen gezet. Zonder tekort te doen aan de wijze, waarop de ambtenaren van de arbeidsbu reaux hun teak destijds hebben opgevat, moet worden geconstateerd, dat gedurende dien tijd de arbeidsbureaux algemeen wer den gemeden. Thans worden zij ten zeerste gewaardeerd, zoowel door werkgevers als werknemers. De directeur heeft daarna in een uitvoe rige beschouwing de inrichting, werkwijze en taak van het arbeidsbureau Leiden en zijn bijkantoren uiteengezet. Het ligt in de bedoeling, dat de commissie regelmatig bijeen zal komen ter bespreking van de vraagstukken, welke zich bij het werk van het Gew. Arbeidsbureau voor doen. velerlei orthodoxe prediking dde niet ortho dox was. Het gaat er in de N.H. Kerk om of Christus recht gedaan wordt. Hierop volgde een zeer uitvoerige bespre king. De onrust in onze Kerk. Na de lunch en een'korte wandeling kreeg de heer Knetsch het woord over „Onrust in onze kerk". De onrust is er doordat zekerheid ont breekt. Een voorgaande voorzitter der Sy node vond dat de kerk allereerst rust noodig had, doch nu brengt de Synode onrust. Zij plaatst ons tegenover allerlei vragen waar we vroeger niet aan dachten. Nu is er strijd over de Chr. school, onrust over de vakbe weging, onrust over de wegen welke de Synode volgt Bij het oprichten der Chr. school werd ook al gezegd, dat ze tegen de eenheid was. Bij de opkomst v. d. Christ, partijen sprak men over verdeeldheid in Christenen en paganis- ten. Nu heeft het geluid echter een geheel anderen klank. Wat de Ohr. organisaties doen is de taak der kerk. Spr. schetste vervolgens ontstaan en doel der vakvereenigingen. De Chr. vakbeweging is geen klassebeweging, maar wil heel het volk dienen. Het rapport der Gem. Synode spreekt over een nieuw type, dat zich naar de eischen van Gods woord richt. Men meenit dat de Chr. organisaties schade aan de doorwerking van het evangelie hebben ge bracht. Anderen meenen, dat het separatisme een struikelblok was. We twijfelen toch niet aan de goede be doelingen van Brunsveld, Kuyper enz.? Ze hebben geworsteld met de vraag hoe we het best tot heil van het heele volk werk zaam kunnen zijn. De ohristelijke gronds- slagen zullen nog lang worden bedreigd. Groote massa's van de oude SD.A.P. zijn naar de CP.N. gegaan, omdat ze de zwaai van het historisch materialisme naar het idealisme niet konden „nemen". We moe+en waakzaam blijven en ons niet opbergen in zelfbehagende kringen en zeggen: ..Wat heb ben we het heerlijk ver gebracht". De chr. organisaties brachten heel wat leidende mannen voort. Zij zoeken naar de juiste beginselen en als ze afwijken van de beginselen die aan de kerk ontleend zijn, dan moet de kerk waarschuwen. De kerk kan zich niet uitspreken, over allerlei vraagstukken van socialen aard, daarvoor is vakkennis noodig. De hoofdlijn der hist, ontwikkeling moet worden vastge houden. Voor den oorlog gold het vasthou den der beginselen als noodzakelijk. Nu is er een strooming die van beginselen niets wil weten en hoonend spreekt over „eeuwige" beginselen. In dezen tijd wordt een funda- nienteele levenshouding gevraagd. Als men de massa wil bereiken kan men echter niet telkens veranderen, verandering wordt door niemand gewaardeerd, de massa is reaction- nair en conservatief. De kerk, zoo besloot spr., blijve op haar eigen terrein, hetgeen een zegen zal zijn voor het volk. Ook hierop volgde een zeer uitgebreide bespreking. Aangezien ds Swijnenburg wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, werd in de avond vergadering de bespreking voortgezet. Ds J. C. van Apeldoorn verzorgde de dag sluiting. Dr C. v. d. Meii uit Lisse ont- ?ohrlft be£°™nv w,fd aj s Jtroon op zijn werk gezet. Reeds is dr v. d. Mey vervuld v£n nieuwe studie-objecten, waarmede hij ook ongetwijfeld zal slagen. Vermeldenswaard is nog, dat de promo tor van dr v. d. Mey. prof. W. v. d. Woude, gisteren voor het laatst als zoodanig optrad, aangezien de hoogleeraar den 70-jarigen leeftijd heeft bereikt en de Universiteit gaat verlaten. vangt den doctorsbul Een wel zeer bijzondere promotie had gis teren in de Sleutelstad plaats. Op het proefschrift: „De resultant in de theorie der algebraïsche bronnen" promo veerde aan de Leidsche Hoogeschool de 32- jarige heer G. v. d. Mey uit Lisse, die blind en doof is en bovendien een stoornis heeft aan de evenwichtsorganen. Dr v. d. Mey, die 5 Jan. 1914 te Lisse werd geboren, werd op 5-jarigen leeftijd blind. Toen hij 7 jaar was, ging hij naar Huis ter Heide, waar hij op de Prins Alexan- d er-Stichting lager onderwijs genoot. In Am sterdam bezocht hij het Instituut voor onder wijs aan blinden en vertrok daarna naar Marburg a/d Lahn, waar hij het gymnasium doorliep. In 1936 liet hij zich als student in schrijven aan de Leidsche Universiteit en in 1939 deed hij het candidaatsexamen in de wis- en natuurkunde. Door de sluiting van de Academie, was hij genoodzaakt zijn studie aan de V.U. te Am sterdam voort te zetten en juist korten tijd voor de sluiting van deze Universiteit slaag de hij in 1943 cum laude voor het docto raal examen. In den winter van 1944-'45 hield hij uil een ziekte een doofheid over, terwijl tevens zijn evenwichtsorganen werden verstoord. Ondanks deze tegenslagen heeft dr v. d. Mey zijn enorme wilskracht getoond en is hij o.l.v. prof. dr J. Haantjes aan zijn proef- GEUZERWAARD. Onder het motto: „De kunst gaat door het vrije land", organiseerde gisteravond het Cadi-comité, in samenwerking met het Ara- sterdamsch Studententooneel de opvoering van het tooneelstuk „Geuzer waard", van mevr. dr E. VerkadeCartier v. Dissel. Hoewel de opbrengst bestemd was voor de Stichtingen „1940'45" en „Herstellingsoor den". was de Gehoorzaal niet uitverkocht. Wellicht is dit het gevolg hiervan, dat dit de 5e of 6e opvoering van dit stuk in de Sleutelstad is. Reeds eerder gaven wij den inhoud van „Geuzerwaard" weer, waarom wij ons nu willen beperken tot enkele opmerkingen over 'het spel der Amsterdammers. Het stuk in zijn geheel werd vlot ten tooneele gebracht, iets dat van amateurs zeer lofwaardig is. Mr J. de Blieck, die als gast de rol van burgemeester speelde, deed dit op uitsteken de wijze. Hij was geen oogenblik; uit zijn diepingedachte rol. Marion, zijn vrouw, ligt een blijspel beter dan een drama. Pastoor Bastiaanse werd waardig vertolkt door H. v. d. Velde en hierbij stak de vertolking van de rol van ds Robert Klift, overigens wel een van de moeilijkste, eenigszins af. Heidepriem, de Duitsche officier, en Jan Rood, als huisknecht, voldeden. J. A. H. v. Beusekom was een waardig type van de vrij- denkersgilde. De bijval in de zaal was groot. De heer J. Heymans opende en sloot dezen avond. SPEELTUINVER. „HET WESTERKWARTIER". Gisteravond hield bovengenoemde vereeni- ginig, in het gymnastieklokaal van de Chr, School aan den Morsdhweg, haar jaarl. ver gadering. De voorzitter, de heer G. F. Lar- dee, opende deze vergadering met een har telijk woord van welkom tot de zeer tal rijke aanwezigen. Spr. achtte het een gun stig toeken, dat het speeltuinwerk meer. de aandacht trekt. Hoewel de speeltuin „Wes- tebkwartier" ook van den oorlog te lijden had, is nu de speeltuin weer geheel geres taureerd, en zijn verschillende verbeteringen aangebracht, dank zij ook de medewerking van het Gemeentebestuur. Het ledental neemt toe en volgens het jaarverslag van den pen ningmeester staat de kas er gunstig bij. Het a.s. zomenprogramma, o.m. omvatten de een visohwedstrijd, vliegerwedstrijd, en een vrouwenavond, werd met al-gemeen-e stemmen goedgekeurd, terwijl door de dames Schroder en Poianen een damescomité ge vormd werd. Ook werden met algemeene stemmen de heeren G. F. Lardee, als voor zitter, W. van Zonneveld als secretaris en J. Ph. v. d. Bosch als commissaris herkozen. Tot nieuwe bestuursleden werdien gekozen; de heeren. W. Verhoeven, H. Kïenjes, en H. Schroder; de bestuursfuncties zullen nader worden geregeld. In de plaats van den heer de Jong, die door ziekte de functie van por-" tier niet meer kan waarnemen, werd be noemd de heer W. l'Egluse. Verschillende aardige attracties, waren aan dezen avond verbonden, terwijl Jiet muzi kale gedeelte op uitnemende wijze door den heer v. d. Locht werd verzorgd. BUURTVER. „KONINGINNEHOF". Gisteravond heeft de buurtvereendging „Koningiinnehof" in geb. „Prediker" een aOg. ledenvergadering belegd, ter bespreking van de plannen voor de op 27 JuM a.s. te hou den feestdag. Na vele besprekingen heeft men besloten in de middaguren voor de kinderen verschillende spelen te organisee- ren, terwijl 's avonds voor de ouderen een programma is vastgesteld. Hierbij zal het in het afgéLoopen jaar opgerichte muziekgezel schap goede diensten bewijzen. DISTRIBUTIEVARIA Morgen zijn zij, wier familienaam begint met de letters N en O aan de beurt voor het afhalen van schoenenbomen. T. VAN DRAANEN. t Ten gevolge tfan een noodlottig ongeval is gisteren plotselïfng overleden de heer Teu- nis van Draanen, pres.-commissaris van de N.V. De Leidsche Bro.odfabriek. LEIDSCHE TELEGRAMMEN. Op 26 Juli a.s. is het 40 jaar geleden, dat de heer A. Heijboer in dienst trad bij de N.Z.H., waar hij thans wagenvoerder is. In een gecombineerde samenkomst werd na enkele besprekingen ook hier ter plaatse opgericht een bedrijfsunie van de Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Hierin hebben zitting de heeren H. Broka-ar, voorzitter namens de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden, T. G. Varga, secretaris, (RJC. Bond) en W. van Leeuwen, vice-voorzitter Alg. Ned. Bond („Mercu- rius"). LEIDERDORP. Vorige week wist de Rijkspolitie van Leiderdorp de hand te leggen op eenige inbrekers, die in den winter van 1945 en het voorjaar van 1946 de Buurtschap Acht- hoven te Leiderdorp onveilig maakten. Bij het uitgebreide onderzoek, hetwelk de poli tie instelde, wist zij de hand te leggen op een paar personen, die van deze inbraken meer afwisten. "Deze week kon dan ook de diefstal in de fabriek van den heer Filippo tot klaarheid worden gebracht. Enkele perèanen bevin den zich thans in voorarrest, terwijl-de poli tie diverse gestolen goederen kon. achter halen. Zooals wij reeds eerder hébben ge meld, waren er veel goederen gestolen van politieke delinqueten. K.L.M. OPENT LUCHTLIJN OP GLASGOW. Op 29 Juli a.s. zal de K.L.M. een twee- maal-wekelijkschen dienst openen van Am sterdam naar Glasgow (Prestwick) v.v. Kunst en Letteren DEBUSSYCONCERT—ISKAR ARIBO. Reeds enkele malen hebben- wij in deze kolommen de vraag gesteld, waarom hier in Ledden wel Beetho vena vonden worden ge geven, maar nooit een concert geheel aan de werken van Mozart of Debussy wordt ge wijd. Eindelijk hebben wij dan een Debussy- avond gehad. Iskar Aribo speelde Zaterdag voor leden der anthrophosopMsche vereend- ging en voor genoodigden alle préludes en liet zijn recital voorafgaan door een monde linge toelichting. Dat Debussy de grootste componist der laatste decennia is en als de schepper van een nieuwen stijl mag worden beschouwd is een uitsprakk, waarmede wij geheel accoord gaan. Maar de beschouwingen, die Aribo op deze uitspraak liet volgen, waren grootendeels zeer aanvechtbaar. Aribo be weerde, dat de kunst der oontrapuntisten de kunst der wentelende harmonie is. Niet juist in de contrapunt ische muziek van de eerste meesters der vocale muziek tot en met Bach is de melodische lijn primair, de harmoniek is het resultaat van 't samen gaan der stemmen. Deze contrapuntische muziek kan wel sterk harmonisch zijn, maar is niet hier ligt het 'essentieele onder scheid met homoiphone muziek harmo nisch gefundeerd. Volgens Aribo is in de muziek tusschen 1600 en 1-880 de harmonie secundair, een aanhangsel. Nu berust alle muziek uit deze periode op de tonale functies Tonica, Domi nant en Subdominant. In de werken van Mozart, Beethoven, Schumann, Wagner, Fran-ok komt geen accoord voor, dat niet tot deze tonale functies te herleiden is. Natuurlijk kan. de melodie de grenzen, door de harmonische functies gesteld, niet over schrijden'. Hoe kan zij d'an primair zijn en de harmoniek secundair. Dat bij Debussy ,de harmoniek primair is en de melodie sl-eóhts van tijd tot tijd op treedt komt toevallig uit in het voorbeeld-, dat hij gaf „Le vent sur la pladne". Maar de melodie is zeker niet van secundaire be teek enis in „La fDie aux cheveaux de ldn", niet in „Prélude l'après-midd d'un faune", niet in de viool-, niet in de cellosonate, niet in talrijke lied-eren van Debussy. Was deze inleiding allerminst geschikt om het inzicht in Debussy te verhelderen, de vertolking, die Aribo gaf, heeft ons den componist wezenlijk nader gebracht. Ieder Leidenaar weet nu langzamerhand wel hoe Aribo pian-o speelt. Virtuoos, met een prach tig, rijk geschakeerd toucher en een verfijnd pedaal-gebruik. Daarbij is Aribo sterk geprae- disponeerd voor de modern-Fransche"muziek; zelden hoort men zulke prachtige vertol kingen van Debussy en Ravel als hij geeft. Wanneer Ari-bo zijn superieure pianistiek en aristocratische muzikaliteit in dienst blijft stellen van de meesters, die hem zoo na aan het hart liggen, vult hij een lacune in ons concertleven en velen zullen hem daar dank baar voor zijn. Maar laat hij in het vervolg direct achter den vleugel .plaats nemen en geen inleidin gen meer houden! HENNIE SCHOUTEN. Delta zeep) ist halve werk Sport en Wedstrijden SCHAKEN. NATIONAAL SCHAAKTOURNOOI L.S.O. Voor het Nationaal Schaaktournooi van het Leidsch Schaakgen ootscliap, waarvan de de finitieve data zijn vastgesteld op 21 Oct. t/m 2 Nov. a.s., is een eerecomité gevormd dat als volgt is samengesteld: jhr mr F. H. van Kinschot, burgemeester, voorzitter; J. C. van Schaik, wethouder van Onderwijs; prof. dr B. G. Escher, rector magnificus; K. J. Cath, praeses Collegiï; mej. J. Nauta, praeses V.V. S.L.; J. G. J. Verhey van Wijk, voorz. Kamer van Koophandel; P. Herfkens, voorz. Leid sche Schaakbond; N. C. F. van Ginkel, voorz. Ver. Vreemdelingen Verkeer: B. W. Menk- horst, voorz. Leidsche Journalisten Kring. Op 25 Juli a.s wordt te Winterthur in Zwitserland o.l.v. den voorz., onzen landge noot mr A. Rueb, het zeventiende congres van de Internat. Schaakfederatie gehouden. Het belangrijkste punt o-p de agenda is de bespreking van het verspelen van het we reldkampioenschap. Dr Eu we zal, namens den K.N.S.B. voorstellen het eerste tournooi om den wereldtitel in Nederland te doen spelen, daar Los Angelos van de organisatie heeft afgezien. Het ligt in de bedoeling, dat 10 A 12 spelers in Amsterdam, Rotterdam en Groningen zullen uitkomen. WATERPOLO. De Zijl (dames)Zian (dames). Voor de compe-tatie Kring Den Haag speel de gisteravond De Zijl (dames) tegen Zian (dames). Reeds dadelijk is De Zijl in den «aanval en het is Janny Crama, die den stand op 10 brengt. Dan zijn het de Zï»arudames, die er snel van door gaan en door goed sa menspel den stand op 11 brengen.. Het spel gaat wat heen en weer en. wordt door en kele dames niet goed begrepen, totdat door een vrijen worp de bal bij G. Blaauw belandt en deze geen fout maakt (21). Hierna breekt de rust aan, waarna het De Zijl- dames zijn, die den toon aangeven en nog 3 goals weten te maken, welke gemaakt wer den door Jan-ny Crama en waarmede de dames van De Zijl hun 6en wedstrijd in deze competitie hebben gewonnen. Scheidsrechter J. Ydens leidde »tot ieders tevredenheid- De Zijl 4 speelde tegen de L.W.V. II; voor de rust is de stand 21 voor De Zijl. Na de rust weet L.W.V. door goed samenspel den stand op 22 te brengen. Hierin komt geen verandering. Scheidsrechter Versluis leidde dezen wedstrijd uitstekend. Amsterdamsch Beursoverzicht Er waren ook gisteren weinig orders en de advieskoersen, welke bij de opening werden verstrekt, waren bijna alle gelijk aan de vorige noteeringen, omdat er hoegenaamd geen teekening in de markt zat. Onder beurstijd kwamen maar weinig opdrachten binnen, zoodat in de situatie vrijwel geen verandering kwam, maar wel bleek, dat de koersontwikkeling onregelmatig was, waar aan de ten uitvoerlegging van ruilorders niet geheel vreemd bleek. Voor olies werd begin beurs een prijs ge noemd van 435 en tenslotte kwam de notee ring op 436 en deze ontwikkeling was wel teekenend voor de geheele marktconstella- tie. Voor scheepvaartpapieren bestond op bescheiden voet vraag en de kleine reactie van gisteren had klaarblijkelijk eenige koo- pers in de markt gelokt. De industrieelen waren onregelmatig, weinig veranderd. Bankaandeelen bewogen zich op hetzelfde peil- De suikermarkt was stil. H.V-A. s waren nagenoeg onveranderd. Van de tabakken waren Dell Mij en Senembah een paar pun ten lager, maar Dell Batavia wat hooger. BIJ kleine omzetten waren de rubberaandeelen prijshoudend. De aandeelen Herstelbanlk werden vandaag iOOTfe genoteerd. Op de beleggingsmarkt ging In Gem. en Pro-v. ObM-gatiën iets meer om; het aan bod dat beschik-ba-ar was, werd grif opge nomen. Opvallend was de noteering voor de 3 pet. Ned. Hypotheekbank, welke tegen 101V2 werd afgedaan. Prolongatie 2%. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m). K.R.O. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.20 Gramofoon. N.C.R.V. 10.15 Morgendienst. KR.O. 11.00 Radio-zieken-bezoek; 12.05 Zang en piano; 12.30 Klaas van Beeck 13.00 Nieuws; 13.15 Ensemble. N.CR.V. 14.00 Postillons; 14.40 Voor de jeugd; 15.00 Cinderella; 15.30 Chopin; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Strijkkwartet: 17.30 Travellers; 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Nieuws; 19.45 RVD; 20.00 Nieuws; 20.08 Paasehberg- koor; 21.00 De autozending in Nederland; 22 00 Nieuws; 23.00 Richard Crooks; 23.10 Orgel; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum n (415 m). AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 8.00 Nieuws; 9.15 Morgenwijding; 9.50 Arbeids vitaminen; 10.36 Zang en piano; 11.10 BBC- Symph. Orkest 12.00 London's Philh. Orkest; 12.35 Lyra-trio; 13.00 Nieuws: 13.30 The Sky- masters; 14.00 De Papavers; 14.25 Sopraan en piano; 15.20 Confetti; 16.30 Coates en Cha- brier; 17.00 Kaleidoscoop; 18.00 Nieuws; 18.15 Vaudeville-orkest; 18.45 Sport; 19.00 Theo van der Pas; 19.30 Zwitsercche dansorkestei*: 20.00 Nieuws 20.15 Dorothy Lamour; 20.30 Radio Philharm. Orkest; 21.30 Hoorspel; 22.00 Bach; 22.40 Piano; 23.00 Nieuws; 23.15 Strijd orkest; 24.00 Sluiting. A

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3