Ernstige fraude ontdekt op het Leidsche D.K.? Studenten kloppen dienaren van „Hermandad' NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 3 JULI 19« Onderzoek door C.O.K. en Politie in vollen gang Naar de Nieuwe Leidsche Crt. verneemt, is de directeur van het distributie kantoor te Leiden, Th. J. van H., heden in zijn ambt geschorst, terwijl hem tevens huisarrest is opgelegd. Gisteravond zou, naar verluidt een politie bewaking voor zijn woonhuis geplaatst zijn en ook het distributiekantoor aan de Steenschuur werd onder politiebewaking gesteld, zoodat niemand het gebouw kon be treden of uitgaan. De ambtenaren, die gis teren zouden overwerken, moesten het ge bouw verlaten en hedenmorgen 7 uur wer den de werksters, die het kantoor schoon houden, onverrichterzake teruggestuurd. Deze maatregelen zijn genomen in ver band met het onderzoek door het C.DJK., dat reesd eenigen tijd gaande is, op vermoe den dat onregelmatigheden zouden hebben plaats gehad. Het was een publiek geheim, dat verscheidene ambtenaren van het distri butiekantoor wegens verdenking van mede plichtigheid zijn ontslagen, o.m. de ambte naren v. K„ v. Eu, B. S., J. K., waarvan eerstgenoemde sedert enkele weken in ar rest is. De overigen zijn na een voorloo- loopig onderzoek op vrije voeten gesteld. Den geheeien nacht hebben ambtenaren van het C.D.K. op het Distributiekantoor doorgebracht, teneinde van den stand van zaken op de hoogte te komen. Het is te begrijpen, dat er vanmorgen op het kantoor een zenuwachtige stemming heerschte. Aan een der chefs werd de lei ding van de werkzaamheden opgedragen, op dat deze normaal zouden kunnen verloopen. Naar wij nader vernemen, zouden vermoe delijk nog meer arrestaties volgen. De officier van Justitie te 's-Gravenhage, mr Tonkens, is met de leiding van het on derzoek belast en genoemde personen zijn allen voor hem voorgeleid. De politie te Leiden kon ons geen inlich tingen verstrekken. Omtrent het onderzoek van het C.D.K. op het Leidsche Distributiekantoor vernemen wij uit zeer betrouwbare bron, dat deze zaak reeds geruimen tijd aan den gang is. Toen enkele weken geleden een ambtenaar- een bepaalde taak door een der chefs werd opgedragen, zou deze hebben geweigerd. De chef stelde hiervan den directeur ii\ kennis en deze dreigde den ambtenaar met ontslag. Laatstgenoemde' zou daarop zeer bezwarend Nachtelijke uitslaande brand op de Hoogewoerd Krachtig ingrijpen van de "brandweer voorkomt een ramp. Voor de tweede maal in een week tijds werden de bewoners van de Hoogewoerd opgeschrikt door het alarm: „brand." Het was kort na 't middernachtelijk uur, dat de brandweer moest uitrukken voor een uit- slaanden brand, welke was uitgebroken in het pand Hoogewoerd 84a. Het bleek, dat de boven-achterkamer toen reeds één vuurzee was. Commandant Flameling liet onmiddellijk krachtig ingrijpen en slechts enkele oogen- blikken na aankomst van de brandweerauto werd het vuur met twee stralen aangetast, terwijl nog een slang in gereedheid werd gehouden om bij eventueel gevaar direct wa ter te kunnen geven. Spoedig verschenen ook de tweede motorspuit en de magyrusladder op 't terrein van den brand, doch deze be hoefden geen dienst te doen. Massa's water werden in den vuurhaard geworpen en hier door gelukte het de brandweer uitbreiding te voorkomen, alhoewel men niet kon ver hinderen, dat de woonkamer geheel uit brandde en alles verloren ging. Tevens werd op de benedenverdieping nogal waterschade aangericht, om. ook in de winkel van den heer W. van Ingen Schenau, die in dit pand zijn lijstenwinkel heeft gevestigd. Het blusschingswerk heeft nog geruimen tijd in beslag genomen, want eerst om over half drie in den morgeri kon de brandweer inrukken. Omtrent de oorzaak van den brand ver nemen wij, dat deze is ontstaan op de kamer van den medischen student M. Pfeiffer, die echter niet thuis was, toen de brand uit brak. Zijn hospita, mej. Blok, heeft om onge veer 12 uur op het gascomfoor in zijn kamer een ketel water opgezet. Toen zij eenigen tijd later ging kijken, of dit kookte, stbnd een gedeelte van de kamer reeds in lichter laaie. Onmiddellijk wekte zij haar man en dochter, die met een kind van drie jaar op den zolder sliepen, terwijl een baby in de wieg in de voorkamer rustig lag te slapen. De heer Blok heeft nog getracht het vuur met emmers water te blusschen, doch dit was. gezien de hevigheid waarmede het vuur om zich heen greep, ondoenlijk. Toen de be woners zich in veiligheid stelden, sloegen de vlammen reeds de gang in, waar ook een verstikkende rook hing en het was dan ook zeker te nauwer.jnood, dat de fam. Blok aan een ramp is ontkomen Bij zijn thuiskomst trof de student, die naar zijn ouderlijk huis was geweest, niets anders dan een ravage aan. Al zijn eigen dommen, w.o. zijn bibliotheek gingen verlo ren. Tevens zijn nog een aantal babykleer tjes verbrand, welke in een dressoir op de kamer waren opgeborgen. De schade wordt door verzekering gedekt, doch het is te voor zien. dat de student zeer ernstig is gedu peerd. Comm. Flameling, die een onderzoek naar de oorzaak heeft ingesteld, was van mee ning, dat door hitte-uitstraling van het bran dend gascomfoor voorwerpen, welke in de directe omgeving hiervan stonden, vlam heb ben gevat. EINDEXAMENS CHR. H.B.S. Geslaagd voor het eindexamen B van de 4e groep: J. Parmentier, W. G. Snellen, T. Somer, A. Spaanderman, W. Thijssen, G. Veerman, W. Timmerman, Stella Timmer man. Afgewezen: geen. EINDEXAMENS MEISJES H.B.S. A. Geslaagd voor het eindexamen de volgen de dames: E. v. d. Bent, N. E. M. Roemaert. H. Clerkes uit Voorburg, E. Engels, L. van Hispen uit Oegstgeet, H. B. Janssen uit Voorburg, I. Molenbeek uit Voorburg, E. C. J. van Moll, H. N. L. la Rivière, C. C. D van Strijen, E. H. Versteeg uit Voorburg, A. D. Bats uit Voorburg, E. Bosma, A. Drop uit Oegstgeest, A. E. Hazenkamp- uit Voor burg, C. Keizer, A. J. C. Kortenhoeve uit Wassenaar, H. Wint uit Voorburg, N. A. L. Ravelli uit Oegstgeest, N. A. H. Ringelen- stein uit Voorburg, N. E. Ruys uit Den Haag, H. P. van Rijn, C. Schlüter uit Voor burg. A. D. J. Scholl, A. F. N. H. Sormant, J. A. v. d. Stoet uit Wassenaar, Ch. J. Strü- ve uit Boskoop, A. J. Venema, C. A. Zand vliet, A. Zwartendijk uit Boskoop, N. E. Janssen, A. C. H. Lanberts, T. Marrse uit Voorburg. Afgewezen 2 candidaten. Waar geen woonplaats is vermeld, zijn candidaten uit Leiden. materiaal van zijn chef naar voren hebben gebracht en na een onderzoek is deze chef terstond in arrest gesteld, evenals de sous chef van de betrokken afdeeling. De chef is echter na eenigen tijd vrijgelaten, doch de soue-chef, v. K., bevindt zich nog steeds in hechtenis. Naar aanleiding van het ingestelde onder zoek heeft men een groot aantal inwoners van Leiden opgeroepen om op het Stadhuis te verschijnen, waar een rechercheur en een ambtenaar van het C.D.K. de stamkaarten van de opgeroepen personen controleerden, of zij in het bezit waren gesteld van de distributiebescheiden, welke in het betref fende vakje op de stamkaart waren gecodeerd. Het is toen wel komen vast te staan, diat verscheidene personen niet die bonnen had- dien ontvangen, welke wel op de stamkaart wanen aangegeven. Steeds meer bezwarend materiaal stapelde zich tegen onderscheiden ambten-aren op en het vermoeden is gewet tigd, diat de genoemde souschef, diiie eerst alles bleef ontkennen., thans hierin, niet meer kon volharden, zoodat een uitgebreid onder zoek moest volgen. Hangende het onderzoek willen wij met deze feiten volstaan. Mochten zich er echter nog meer voordoen, dan zullen wij niet aar zelen deze te publiceeren, want de Leidsche burgerij moet het volle vertrouwen kunnen hebben in de ambtenaren op het Distributie kantoor. Wij twijfelen er dan ook niet aan-, of de Officier van Justitie zal deze zaken tot volledige klaarheid weten te brengen. Hiermede is een landsbelang gemoeid. DISTRIBUTIEVARIA Morgen zijn de letters W vanaf Wetering t/m einde, X, IJ en Z aan de beurt voor het afhalen van levensmiddelen-, tabaks- en versn-aperingenkaarten. Schoenenbonne-n afhalen letters F en G. Aanvragen voor klompen letters M, N, O, P, Q en R. De feestcommissie van de Breestraat, die verschillende bevrijdingsfeesten heelt georganiseerd, is geliquideerd Het restant van de gelden, circa 300 gulden, is overge stuurd naar Vlissingen in het raam van de actiie Leiden helpt Vlissingen. De Haagsehe rechtbank veroordeelde H. van T. uit Leiden, d;i-e een. reservewiel gestolen had tot drie maanden gevangenis straf met een proeftijd van drie jaar. Uit de Omstreken ALPHEN a. d. RIJN. Vanuit deze gemeente zijn in verband met den verjaardag van Prins Bernhard niet minder dan 4000 gelukwenschen verzonden door middel van de kaarten met Nat. Hulp zegel. Een mooi resultaat. Als technisch ambtenaar bij den dienst van gemeentewerken is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd de heer C. Verhey, thans opzichter bij gemeentewerken te Woerden. De Haagsehe rechtbank eischte tegen W. V. wegens het stelen van een fiets een jaar gevangenisstraf, waarvan acht maan den voorwaaidelij'k met een proeftijd van drie jaar. De beschadiging van de Alphensche brug is wat het scharnierenmateriaal betreft zoodanig meegevallen, dat reeds gietermorgen vroeg de brug weer open en dicht kon. Hier mee was de waterweg weer vrij en ook het lichte verkeer te land mocht weer van de brug gebruik maken. Het geval heeft weer duidelijk het klemmende van een oplossing voor de Bruggestraatkwestie in het licht ge steld! Maar hoe lang nog? De opbrengst van de Zaterdag j.l. ge- hoouden collecte voor het Prins Bernhard- fonds is in Alphen f 1389,73 en in Aarlan- derveen 7832. Hierbij komt nog een bedrag van 140 van de door de firma Lemkes ver kochte anjers. Gisteren herdacht de heer D. Arknan, werkzaam op de afd. boekbinderij van de fa. N. Samsom N.V., dat hij 40 jaar werk zaam was bij genoemde firma. De jubilaris is een prettig persoon, die tal van jaren ook leiding gaf in de plaatselijke afdeeling van den Ned. Chr. Graf. Bond, waarvan hij penningmeester was. Temidden van het volledige personeel vond gisteren een huldiging plaats. Eerst schetste namens de directie de heer W. Samsom de verdiensten van den jubilaris en overhan digde een enveloppe met inhoud. Namens de collega*s sprak de heer H. van Dongen. Ook in een door den heer J. Tuin man afgestoken speech werd den jubilaris» lof toegezwaaid. Hierbij ontving de heer Arlman eveneens een geschenk in enveloppe en zijn echtg'enoote bloemen Voorts werd nog gesproken door den heer J. Christiaanse, waarna de jubilaris bedankte. HAZERSWOUDE. Voor de afd. v. d. Geref. Bond spreekt morgenavond 7.30 uur in het gymnastiek lokaal ds. H. G. Abma te IJsselstein. De extra collecte voor de restauratie der eeuwenoude Ned. Herv. kerk heeft op gebracht ƒ271,08. De schapencollecte voor de Ned. Herv. School heeft opgebracht 480. De uitreiking van schoenenbonnen vindt op Woensdag 10 Juli plaats te Hazerswoude- dorp in „Het Oude Raadhuis" van 9 tot 12.30 en van 14 tot 16 uur voor de letters AL en 17 Juli voor de letters MZ; te Hazers- woude-Rijndijk in de Chr. school op Don derdag 11 Juli voor de letters AL en 13 Juli voor de letters MZ. Gistermiddag is mevr. Binnendijk-Muil wijk, bij het zwemmen in de Watergang, verdronken. HILLEGOM. Voo-r de akte Nijverheidsonderwijs N A slaagde te A'dam: mej. B. C. M. Blanken- daal. KATWIJK Het kleuterhuis van de Leidsche Bui tenschool, het eenige gebouw van deze stichting, dat nog niet in gebruik is, en on der leiding staat van de directrice, mevr. Tavernaat, is heden in gebruik genomen. Binnenkort zal de officieele opening plaats vinden.. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Harmonie gaf ter gelegenheid van den "verjaardag van Prins Bernhard een con cert op de Turfmarkt. We vermelden dit niet als iets belangrijks, het is immers de ge woonte van de muziekvereeniging concerten te geven op verjaardagen van leden van het Koninklijk Huis. Maar het is vanwege de ergerlijke wijze, waarop het veelal jongere publiek zich gedraagt tijdens het concer teeren, dat joelend en schreeuwend van alle muziek hosmuziek maakt. Dit is echter geenszins de bedoeling van deze concerten. Vele ouderen hebben zich dan ook terecht staan ergeren. De heer W. W. deed aangifte bij de politie, dat een door hem j.l. Zaterdag aan een jongeman verhuurd roeibootje ,.'t Wachtje no 2" niet bij hem was terug gebracht. De politie heeft de zaak in onder zoek. Door de politie werd ten huize van J. G. aan den Overrijn een aantal balken in beslag -genomen, die van diefstal afkomstig bleken te zijn. Tijdens afwezigheid van de familie C- C. aan de Noord wij ker weg werd een radio toestel ontvreemd. Aangifte bij de politie volgde, die nu probeert den dader op te sporen. KATWIJK AAN ZEE. Op den hoek BadstraatVoorstraat had tusschen een auto van de R. A. F. en een vrachtauto bestuurd door den heer C. P. een aanrijding plaats. Het bleef gelukkig bij materieele schade. Hedenavond, 7.30 uur zal in de Chr. Geref. Kerk optreden ds P. v. d. Bijl van Barendrecht. Onze plaatsgenoot, de heer J. v. d. Hucht, onderwijzer aan de Herv. School in Voetbalelftal behaalde een 42 overwinnning Gisteravond heeft dah Leidens burger vader jhr mr F. H. van Kinschot als be schermheer der L.P.S.V. kennis gemaakt met de spelers en het spel dezer vereeniging. 't Was jammer, dat een 4-tal cracks, w.o. mid- voor Windhorst, door opgeloopen blessures Het elftal van de L.P.S.V. wordt voorge steld aan den burgemeester, jhr mr F. H. van Kinschot niet in het veld konden verschijnen. Nu wa ren er eenige „oude paardjes" van stal ge haald, o.a. de zwaar „geknevelde" Slot, die wat jaren betrof wel een paar studenten voor zijn rekening nam en ook nog wel met den bal terecht kon. Overigens beteekende het gemis der 4 cracks een geduchte ver zwakking, hoewel spil Verzijden aardig werk liet zien. De studenten verschenen met een elftal in het veld, dat verschillende goede spelers bevatte, met midvoor De Jong, spil Stol, rechtsback Scheur en keeper Flieringa, als de besten. In snelheid en techniek overtrof fen de studenten hun tegenstanders en daar om is de 24 overwinning dan ook wel ver diend. Na speeches van den voorzitter van de L.P.S.V., den heer Frank, alsmede van den nieuwen beschermheer en het voorstellen der spelers, verrichtte jhr v. Kinschot den aftrap. De studenten begonnen met 10 man, maar dit was voor hen geen beletsel om reeds na 10 min. door hun midvoor De Jong een 02 voorsprong te nemen. Het spel ging toen aardig gelijk op en neer en in de 17e minuut kreeg Piket een goede kans, toen de uitste kende studenten-keeper den bal na een hard schot niet direct onder controle kon krijgen. Ook Smiet kreeg enkele kansen, maar vond Flieringa op zijn post. Midvoor Piket en rechtsback v. d. Sluis verwisselden toen van plaats en werkelijk gelukte het laatstge noemde vlak voor de rust uit een voorzet van rechts tegen te scoren (12). Na de rust begon L.P.S.V. goed en ze had eenigen tijd een overwicht. Linksbuiten Smiet slaagde in die periode er in Flieringa met een schitterend schot te passeeren en daarmede den stand op 22 te brengen. Midvoor De Jong verliet het veld' en langen tijd geleek het er op of daarmede het ge vaar uit de voorhoede der studenten verdwe nen was. Geleidelijk aan hadden de gasten echter het spel verplaatst en trok spil Stol goed met de voorhoede mee. Deze speler was het ook, die uit een strafschop de studenten weer de leiding gaf (23) en 5 min. voor het einde, toen keeper Pardon verzuimde uit te loopen den stand op 24 bracht. Spil Verzijden zat de laatste minuten goed ach ter zijn voorhoede aan en Smiet loste nog enkele kogels, die echter bij Flieringa in ongenade vielen. Met onveranderden stand brak hierop spoedig het einde aan. UITSLAGEN ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE L.T.C. „DE MUNNIK" Het eerste team zette zijn reeks overwin ningen voort. Zaterdag werd ACE uit Den Haag met 50 verslagen. De uitslagen waren: Heer en-enkelspel: J. SepersH. Oudshoorn, 6—3, 6—1. Dames-enkelspel: Mevr. PlatteelMevr. Mulder, 60, 63. Ie Mixed: Mej. E. Koning/Engelenburg Mevr. Mulder/Eyken, 60, 62. 2e Mixed: Mevr. Platteel/Se persMevr. Harkema/Oudshoorn, 61, 60. Heeren-dubbelspelSepers/Engelenburg Oudshoorn/Eyken, 75, 62. Het tweede team moest zijn wedstrijd tegen het sterke Rood en Wit 5 weer afbreken in den stand 12. De uitslagen waren: Dames-enkelspel: Mej. KulkMej. v. Eke- ris, 64, 63, Heeren-enkelspel: Roozendaalden Holder, 5—7, 6—3, 2—6. 2e Mixed: Mej. Kulk/DunkMej. Sanders/ Boot. 7—5, 6—8, 7—5. Zaterdag a.s. worden de laatste wedstrijden gespeeld. DE ZIJL 4HWV 2 (6—1) Gisteravond vond in de Zweminrichting de Zijl de wedstrijd plaats tusschen De Zijl 4HWV 2 (Haagsehe Watervrienden). Voor de rust wist de Zijl tweemaal te doel punten n.l. door A. Sanders en L. Castelein, terwijl de midvoor van de H.W.V. een mooi tegenpunt maakte. Na de rust verhoogde de Zijl het aantal doelpunten met 3 en de H.W.V.-ers konden hier niets tegenover stel len. zoodat de Zijl met 61 won. Scheids rechter P. Koppenol leidde dezen wedstrijd goed. Dr H. M. Hirschfeld heden naar Indië vertrokken Gistermorgen is dr H. M. Hirschfeld op uitnoodiging van dr Van Mook naar Ned.- Indië vertrokken ten einde een onderzoek in te stellen in economische aangelegen heden. De Vakgroep Detailhandel in Visch te 's-Gravenhage heeft in een telegram aan den minister van Landbouw verzocht de haring in een minder gezouten toestand aan te voeren daar zij thans voor direct gebruik ongeschikt is. VER. VAN CHR. UITGEVERS OPGERICHT Te 's Gravenhage is opgericht de Vereeni ging van Chr. uitgevers, die tot doel heeft het behartigen van de speciale belangen van de Chr. uitgevers. Als secretaris fungeert de heer J. H. C. Voorhoeve te 's Gravenhage. Het vliegtuigmoederschip „Karei Door man" wordt Vrijdag a.s. te R'dam verwacht. de J. Tooropstraat, is benoemd tot lid van de classicale commissie in de classis Leiden. De padvinders hebben, zooals we vroe ger reeds meldden, een terrein in de duinen in gebruik gekregen. A.s. Zaterdag zal de opening van dit terrein met de daarin aan wezige bunkers op officieele wijze plaats vinden. LISSE. Wij vernemen, dat vanaf heden tot a.s. Zaterdag 6 Juli de bekende jaarlijksche Blin- den-collecte zal worden gehouden. Hoewel het tentoonstellingsgebouw dit jaar nog niet gereed kan zijn, is de Ten toonstellingscommissie toch paraat en zullen in den a.s. winter en het voorjaar groote tentoonstellingen worden georganiseerd. Zoo vernemen wij, dat er voorloopig drie groote tentoonstellingen op het programma staan, n.l. een groote tentoonstelling met Kerstmis en voorts in de maanden Januari en Fe bruari, terwijl er verder gelegenheid is voor een permanente expositie van broeiproeven. De tentoonstellingscommissie is er in ge slaagd een tijdelijk gebouw te vinden dat ge schikt is om deze groote tentoonstellingen te kunnen onderbrengen. De bloembollen kweekers zitten niet stil om het vak weer op de hoogte van voorheen te brengen on danks de moeilijke tijdsomstandigheden waaronder het vak nog gebukt gaat. Men acht dit juist een reden te meer om zooveel mogelijk de goede resultaten der proefne mingen op het gebied van nieuwe variëteiten en cp vaktechnisch gebied en wetenschap pelijk gebied te exposeeren. Het is voor de gemeente Lisse een groote eer in de naaste toekomst deze belangrijke tentoonstellingen te mogen huisvesten! In de vacatures aan de Ned. Herv, School zijn de volgende personen benoemd: tot onderwijzeres in vasten dienst mej. A. Ziermans te Leerdam, tot tijdelijk onderwij zeres mej. J. G. S. Horst te Ter Aar en tot tijdelijk onderwijzer de heer W. F. H. Moreu te Nieuw Vennep. De heeren J. Dekker en J. Henkus, bei den belast met de leiding in het electrisch bedrijf HillegomLisseSassenheim zullen binnenkort 25 jaar aan dit bedrijf verbonden zijn. Onze plaatsgenooten mej. Mies Dekker, Rie Geerdes, J. Grisnich en C. v. d. Aart zijn geslaagd voor het diploma kantoorste nograaf, voor het diploma typiste, mej. Truus van Houten. De Harddraverij veréeniging „Lisse en Omstreken" hield o.l.v. den heer J C de Haan de jaarvergadering. De gebruikelijke jaarverslagen gaven een gunstig overzicht van den stand der vereeniging. Het ligt in de bedoeling in het najaar weer een groote harddraverij te organiseeren. Volksherstel heeft f 2CO0 beschikbaar ge steld voor „Noodgebieden." NOORDWIJKERHOUT. A. M. van der Linden, tuindersknecht te Noordwijkerhout, werd overeenkomstig den eiech door het Bijz. Gerechtshof te Den Haag tot 1 jaar gev.straf veroordeeld met aftrek van preventief, wegens treden in Duitschen krijgsdienst. OEGSTGEEST. Voor de akte Nijverheidsonderwijs N A slaagde te A'dam: mej. S. I. H. Bentfort van Valkenburg VALKENBURG Onze plaatsgenoote, mej. H. Botermans, is geslaagd voor het examen costumière. VOORSCHOTEN. B en W. zullen in het openbaar aanbe steden het bouwen van 20 woningen met bergplaatsen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in ons bfed van morgenavond. VISSCHERIJBERICHTEN IJMUIDEN, 3 Juli Een stoomtreiler, be somming f 6000.-, kustv. Ym. 207, f 465; 214, f 3441; 328, f 18; 351, f 287; 265, f 58.-, 211, f 77.-, 318, f 157.-, 264, f 76.-, 275, f 102.-, 241, f 454.-, 343, f 229.-, KW 260, f 238.-, 199, f 96-, 12. f 210 -, 165, f 37 -, 185, f 94.-, 1194, f 421.-, 115, f 548.-, 143, f 554.-, ISO f 190.-, 85 f 350.-, 185, f 198 -, 161, f 413.-, EH 20, f 275.-, HA 4, f 262.-, 96. f 324 -, BR 15, f 255.-, 58, f 255.-, 27 f 268.-, W. 177, f 244. Er waren 700 kisten visch; 50 kg griet f3029II f 24; Groote schol f 18—50, 6 mid. f 23—16.50; zetrchol f 34- 16, schol II f 25—22; III, 15—13; IV. f 10—7.40, 4 dicht f 7405, p. kg. vleet 10 .rog 0.12; tarb. I f 1.0.68, gr. en m. tongen f 1.481.10; kl. m. 154—1.18. IJMUIDEN, 2 Juli. De totale besomming stoomtreilers bedroeg f 49.249; kustvisschers, Kw. 116 f 208, 181 f 100; IJm. 310 f 8; Br. 25 f 99, 10 f 135 20 f 356; IJm. 202 f 275; Vrije markt: Prijzen per 50 kg: middelschol f 3130, klein middelschot f 3633, kleine schol 4, f 11, kleine schol 4 (dicht) f 7.405.20. griet I f 40, tarbot H f 5045, tarjeot III f 4439; per kg tarbot I f 0.980.84, groote tong f 1.64, middel tong f 1.501.34, klein middel tong f 1.40, kleine tong 1 f 1.241.22. Kw. 18 afgebroken reis. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m) KRO: 7.00 Nieuws, 7.15 Gymn., 8.00 Nieuws, 8.20 Gram.; NCRV: 10.15 Morgenwijding; KRO: 11.00 Voor de zieken, 12.05 Cello, 12.35 Klaas van Beeck, 13.00 Nieuws, 13.15 Harry de Groot: NCRV: 14.00 Ensemble, 15.00 Utr. Strijkkwartet, 16.00 Bijbellezing, 16.45 Orgel, 17.45 Mandolinata, 18 30 Ned. Strijdkr., 19.00 Nieuws, 19.45 RVD, 20.00 Nieuws. 20.08 Jan Schouten, 20.20 NCRV-orkest, 21.00 Luister wedstrijd, 21.30 Vervolg 20.20, 22.00 Nieuws," 23.00 Trio, 23.30 Onvoltooide Symph. Schu bert, 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m) AVRO: 7.00 Nieuws, 7.15 Gymn. 8.00 Nieuws, 9.15 Morgenwijding, 950 Arbeids vitaminen, 10.36 Piano, 11.10 Jerome Kern, 11.30 Orgel, 12.00 Kamermuziek, 12.35 Lyra- trio, 13.00 Nieuws, 13.15 Omroeporkest, 14.00 Voordracht, 1520, Confetti, 16.15 Filmrepor tage, 17.00 Kaleidoscoop, 17.30 Charlie Kunz, 18.00 Nieuws, 18.15 Vaudeville-orkest, 18.45 Sport, 19.30 Cabaret. 20.00 Nieuws, 20.15 Residentie-orkest, 21.16 Amerika, 21.50 Ro mancers, 22.35 Orgel en trompet, 23.00 Nieuws, 23.15 Skymasters, 2400 Sluiting

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3