KIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 19 JUNI IMS Stadsnieuws De postduif in dienst der liefdadigheid Een speciale vlucht ten bate der t.b.c.-vereenigingen. In September 1946 zal de Leidsche post duiven vereeniging „De Vriendenclub" ter viering van haar 3e Lustrum een t.b.c.-lief- dadigheidsconcours organiseeren, en 26 ver een i gingen met pl.m. 700 leden in een kring van plm. 25 K.M. om Leiden zijn uitgenoo- digd om deel te nemen, teneinde gelden in te zamelen voor de t.b.c.-vereenigingen. Dat dit noodig is, zal iedereen wel bekend zijn. aangezien sedert 1940 in ons land het aantal t.b.c.-gevallen met 300 is gestegen. In de laatste vijf jaren die achter ons liggen is het voor de duivenliefhebbers niet mogelijk geweest die belangstelling te too- nen, doch thans kan dit weder geschieden en zal blijken dat de belangstelling van vroeger niet verflauwd is. Voor dit doel is een Eerecomité gevormd: bestaande uit de heer en: weth. J. A. Riedel, loco-burgemeester van Leiden, dr G. Brou wer, dr A. J. B. Poortman, dr P. M. de Planque, dr S. A. de Graaf, Zr. J. Elema, directrioe-Diaconessenhuis, ir M. C. de Jong, dir. der Kon. Ned. Grofsmederij, J. G. J. Verheij van Wijk, dir. der Leidsche Textiel fabrieken Gebr. v. Wijk en Co N.V. Het werkcomité werkt hard om zich van buitenaf flanken steun te waarborgen opdat deze weldadigheids vlucht een goed verloop zal hebben. Elk rechtgeaard Nederlander zal voor dit mooie doel zeker een prijs be schikbaar willen stellen om zoodoende een zoo groot mogelijk bedrag te kunnen afdra gen aan de T.B.C.-vereenigingen. Deze gaven worden gaarne ingewacht bij den secretaris penningmeester van het Werkcomité, Chr. v. d. Pluym, Lage Rijndijk 96 Leiden, post giro no. 158125. HOE KUNNEN DE LEID EN AREN HUN VACANTIE BESTEDEN. In de vorige maand is tot stand gekomen het Centraal Werkcomité „Vacantie 1946". Dit comité stelt zich ten doel, om met het oog op de nog geringe reis- en verblijfge- legenheden en het toegenomen aantal van hen, die dit jaar over vacantie zuilen be schikken, in die behoefte aan een goede recreatie te doen voorzien. Het richt zich daartoe in de eerste plaats op de groote be volkingscentra en de geteisterde gebieden des lands en streeft er naar dat plaatselijk of regionaal programma's worden samenge steld, voorbereid en gepropageerd, die al thans gedurende de meest druikke weken vélen ontspanning, verstrooiing en verhef fing kunnen bieden. Door dit Centraal Comité is de medewerking voor zijn streven gevraagd van de gemeentebesturen. Op instigatie van den Wethouder van Onderwijs, den heer J. C. van Schaak, is be sloten een plaatselijk werkcomité „Vacantie 1946" op te richten, waarin behalve de Wet houders van Sociale Zaken en Onderwijs, vertegenwoordigers van Ned. Volksherstel, A.N.W.B., V.V.V., Ned. Reisvereen., sport- vereenigingen, buurtvereendgingen en werk gevers- en werknemersorganisaties zitting hebben Dit comité zal voor Leiden een vacantieprogramma voor 1946 samenstellen, nadat de verschillende recreatie-mogelijk heden door een uit het werkcomité gevormde subcommissie zijn onderzocht. Gedacht Is aan het geven van tuirndlemonstracies op de stadspleinen en een sportdemonstratie in de Leidsche Hout, met medewerking van de spor tvereenigingenaan museumbezoek volkszangb ij eenkomsten met medewerking van de zangvereenigingen, aan concerten te geven door de plaatselijke muziékvereeni- gingen, aan wandeltochten met inschakeling van de buurtvereenigingen, aan boottochten, zwemwedstrijden, e.d. Voor dit doel is door „Volksherstel" een niet onbelangrijk bedrag beschikbaar gesteld. Het spreekt vanzelf diat voor het welsla gen van deze actie de medewerking van de plaatselijke vereenigingen en instellingen onontbeerlijk is. Indien een -beroep op die medewerking wordt gedaan, geeft haar dan, in het besef, dat hiermede wordt bijgedra gen tot verhooging van het vacantiegenot van vele Leidsche ingezetenen. GRAFSTEEN DS H. JANSSEN. Zaterdag 22 Juni a.s. zal op de begraaf plaats „Oud Eik en Duinen" te 's-Graven- hage de overdracht aan de familie plaats vinden van den gedenksteen, welke wordt geplaatst op het graf van wijlen ds H. Jans sen, den bekenden veldprediker in alg. dienst. Deze steen wordt geschonken door de Chr. Geref. Jeugdbonden in Nederland, waarvan ds Janssen eere-voorzitter is ge weest. DE OLIEVLEK. Zaterdag werd na een zeer geanimeerde reünie in den foyer der Stadsgehoorzaal, een vereeniging van oud-leerlingen van de Gem. H.B.S., „De Olievlek", opgericht. Het comité van aanbeveling bestond uit: mej. A. A. de Kier, dr J. D. A. Boks, dr J. v. Alphen, dr A. J. Kors, ir. H. A. v. Oerle en H. de Wilde. In het bestuur werden gekozen: W. Grebel, (voorz.), P. G. A. Vermeulen (vice-voorz.), P. H. Barentzen (seer.), H. J. Ginjaar (pen- ningm.), J. J. v. Koolbergen (2e secr.-pen- ningm.), mej. A. A. de Kier. Het secretariaat is gevestigd: Hooge Rijn dijk 163. TENTOONSTELLING IN DE LAKENHAL. Door het Museum De Lakenhal is een klein stilleven van den Leidschen schilder L. Ver koren aangekocht, dat thans is geëxposeerd in de afdeeling van moderne schilderkunst. De tentoonstelling „De oudste geschiede- nis van Leiden", speciaal bedoeld voor de rijpere jeugd, is verlengd tot en met 25 Juni. DISTRIBUTIEVARIA Morgen levensmiddelen-, tabak- en ver- snaperingenkaarten afhalen voor de let ters H, vanaf Hoitink en I en J. Voor schoenenbonnen is aan de beurt de letter T t/m Tims. Leidsche telegrammen De heer Th. v. d. Klugt, plaatsvervan gend leider van het Distributiekantoor, is met ingang van 1 Juli benoemd tot leider van het Distributiekantoor te Pijnacker. Gisteren heeft de heer v. d. Klugt zijn werkzaamheden te Leiden beëindigd. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, is voor sluiting van winkels wegens vacantie geen toestemming van B. en W. meer noodig. Geslaagd voor het examen vakbe kwaamheid beroepsfotograaf, de heer Kok V. d. Mey. Zaterdagmiddag, 2.30 uur, zal weth. J. C. van Schaik het terreincomplex van de speeltuinvereen. „Oosterkwartier" officieel openen. Als verdacht van clandestien slachten van 3 schapen, heeft de politie aangehouden en opgesloten den 45-jarigen W. J. R. De gemeenteraad komt Maandagavond in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt als volgt: 1. Voorschotten aan de wo- ningbouwvereeniging „Gezinsbelang", voor den bouw van 19 arbeiderswoningen. 2. In stelling van een gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken. 3. Vaststelling van de be- drijfsbegrooting voor het dienstjaar 1946 en de gemeentebegrooting 1946. CHR. BOND VAN METAALBEWERKERS. Uit het jaarverslag van den Chr. Metaal- bewerkersbond afd. Leiden ontleenen wfj het volgende: Kort na het beëindigen van den oorlog waren er weldra plannen om de afd. Leiden van den op 18 Maart 1903 o pger i oh ten Bond van Chr. Metaalbewerkers weer te doen her rijzen, en met succes, want op 6 Juli 1945 werd o.l. v. den Bondsvoorzitter, den heer G. Hordijk, de afdeeling weer in eere her steld. Tot bestuursleden werden toen gekozen de heeren: P. Barendse, H. Terwee, H. Vos en J. Egberts. Het is vooral aan de activiteit van de bestuursleden, die in Christelijke vakorganisatie een roeping zagen, te dan ken, dat het ledental der afd. ki bijna drie maanden van 25 tot 71 steeg, zoodat dien tengevolge ook de financiën vooruit gingen. In de hierop volgende vergadering werd daarom ook besloten het aantal bestuurs leden van 5 op 7 te brengen, en het thans zittend bestuur ziet er als volgt uit: P. Barendse (voorz.), H. Terwee (2e voorz.), J. Stavleu (secr.), J. van Bemmel (2e secr.), H. Vos (penndngm.), J. Egberts (2e penning- in.) en W. Rijnsburger. Het verdere van het verslag geeft een uit voerig overzicht van de werkzaamheden: er werden 4 bestuurs- en 5 ledenvergaderingen gehouden, voorts deed de afd. Leiden op de Bondsvergadering te Apeldoorn, 23 en 24 Mei j.l., het voorstel om te komen tot een weke- lijksche uitkeering aan oude leden en werd onlangs een afd. Unie in het leven geroepen. Hieruit blijkt duidelijk, dat niet het aan tal leden (thans 104), maar de geest welke haar draagt beslissend is voor den bloei en activiteit van deze Leidsche afdeeling, die Gods Woord voor haar werkzaamheden op het sociaal-economisch terrein tot grondslag heeft genomen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. GEBOREN: Maria A, d van H van der Zeeuw en A M Leemans; Annette, d. van J M Uppenkamp en E. Luteijn; Connie J. d van J J Kuitems en S. G. van Du ij venbo den; Christina P, d. van F Vrolijk en J van der Lecq; Johannes, z. van S Weeda en N Sip; Susan S, d. van A Plezier en S Thiel; Gonda C, d van P A Brussee en C. van der Walle; Andreas A J z. van C. J van der Ploeg en P C van Tol. OVERLEDEN: E F Seller—Godijn, 67 j. GETROUWD: N van Albada en E B Riet bergen; G A C Aenmeij en M MüHer. Uit de Omstreken LEIDERDORP. Zaterdagmiddag werd de tentoonstelling „Kunst in Rijnland" in het Wapen van Lei derdorp geopend door den wnd. Burgemees ter, weth. M. P. Splinter. Deze schetste m zijn openingswoord deze expositie voor Lei derdorp als van groote cultureele en paeda- gogische beteekenis. De vorige industrieeie tentoonstelling toonde de beteekenis der nij verheid in Leiderdorp, de huidige heeft een geheel andere strekking en geeft een over zicht wat de geheele Rijnstreek van Utrecht tot Katwijk op het gebied der kunst presteert. De heer Splinter bracht den aanwezigen onder het oog, dat hier duidelijk spreekt het verschil tusschen het goud der kunst en wat men zou kunnen noemen de blikken doozen van de namaak. Spr. hoopte, dat de tentoon stelling in haar cultureele beteekenis tot een druk bezoek zou leiden, maar ook de commercieele zrjde der expositie zou slagen. Tijdens de opening was groote belangstelling voor de bijeengebrachte collectie schilde rijen, grafiek, sieraardewerk en beeldhouw werk, welke ieders bewondering afdwong. Van een der exposanten, den heer H. Zaal berg te Leiderdorp, werd door het Museum de Lakenhal te Leiden eenig handgedraaid aardewerk aangekocht. Door het Werkcomité O. en O. van Volksherstel afd. LeiderdorpZoeterwoude- Hooge Rijndijk zijn een reeks Volksconcerten georganiseerd. Medewerking daaraan wordt verleend door de Chr. Muziekver. „Devote", Chr. Gemengd koor „Excelsior", N.H. Kerk koor ,,Hart en Stem" en het Mannenkoor van de Ver. Touwfabrieken te Leiderdorp. Het eerste concert zal plaats vinden op 19 Juni a.s., aanvang halfacht, in het Zijl kwartier te Leiderdorp. Alle andere concerten worden per raam biljet en in de plaatselijke bladen bekend gemaakt. In verband met de a.s. Oranjefeesten op 31 Augustus kwam de Buurtvereeniging „Heereweg-Noord" in vergadering bijeen, in welke vergadering de plannen besproken werden. Besloten werd een lijst te laten circuleeren om gelden in te zamelen. In het bestuur werden gekozen de heeren P. Schou ten en A. Tichelaar en de dames Grulle- mans en Veldhuyzen van Zanten. In de gehouden jaarvergadering van de vereeniging „De Hyacint" werden de vol gende bestuursleden gekozen: in de vac.-S. Verdegaal de heer Th Jonkheer van Hillegom en in de vac.-G. van der Marei de heer M. Veldhuyzen van Zanten Rz. Woensdagavond, 8 uur, wordt in de Ned. Herv. Kerk het eerste Zomer con eert gegeven, waaraan medewerken Janny Klein (viool) en Fred, de Nie (orgel). Het pro gramma bevat o.m. werken van Joh. S. Bach. Men zie de advertentie in ons blad van heden. De Kerkeraad der. Ned. Herv. Gem. heeft besloten een jeugdraad te vormen, welke de eventueele moeilijkheden en mo gelijkheden der jeugdvereenigingen én het jeugdwerk in zijn geheel nader zal bezien,. Voorts zal een jeugddienstcommissie worden' geformeerd, die de organisatie der jeugd diensten ter hand zal nemen. De uitreiking van distributiebescheiden geschiedt uitsluitend aan hen, die in het bevolkingsregister van de gemeente Leider dorp zijn ingeschreven op vertoon van de 2e Distributiestamkaart voorzien van een TD2-zegel en dienststempelBij de uitrei king w or dit bon A-E 608 van het nieuwe inlegvel ingenomen. De uitreikdata zijn: Maandag 24 Juni, 9.3012 uur A t/m Bok; 13 uur Bol t/m Boo; Dinsdag 25 Juni, 9.3012 uur Br t/m einde D; 13 uur E t/m Gi; Woensdag 26 Juni, 9.3012 uur G1 t/m Hoe, 13 uur Hof t/m Hout; Donderdag 27 Juni, 9.3012 uur Houw t/m Kok; 13 uur Kol t/m Kr; Vrijdag 28 Juni, 9.3012 uur Ku t/m Meij13 uur Meijer t/m Noord»; Maandag 1 Juli, 9.3012 uur Noort t/m Re; 13 uur Ri t/m Rijk; Dinsdag 2 Juli, 9.30 12 uur Rijn t/m Roel; 13 uur Stok t/m einde T; Woensdag 3 Juli, 9.3012 uur U t/m einde V; 13 uur W t/m We; Donder dag 4 Juli, Wi t/m Zwaan; 13 uur rest alphabet. Na-uitreiking te Oegstgeest op Vrijdag 5 Juli, van 912 en 24 uur. Bij zonderen arbeid op Donderdag 13 Juni, van 9.3012 en 13 uur. Zelf verzorgers op Maandag 17 Juni, van 9.3012 en 13 uur. OEGSTGEEST. De tuinder M. V., wonende aan de Em- malaan, heeft aangifte gedaan van diefstal van klein glas, wat in den nacht van Woens dag op Donderdag j.l. uit zijn tuin, gelegen aan den Abspoelweg, is gestolen. Van den installateur J. L. N. is aan de Prins Bernhardlaan een bakfiets gestolen. Geruim en tijd geleden werd ten na- deele van den invaliden heer K., wonende in de Assendelftstr., gedurende het kerkbe zoek, zijn rijwiel ontvreemd, hetwelk hij als invalide zoo hard en hard noodig had. De Indiü kort en klaar Vele Inheemschen, die zich in M e d a n e. o. niet meer veilig voelden voor de extre misten, zijn geëvacueerd. Het te Medan ver schijnende extremistische blad „Soeloeh Merdeka" stelt een nationalistische dictatuur voor om politieke avonturiers gemakkelij ker „op te ruimen". Medan heet door het „Volksleger" omsingeld, op grond waarvan de extremisten zich op een driejarigen strijd voorbereiden. Lt.-gen. S. H. Spoor bezocht Timor, waar 165 Jap. oorlogsmisdadigers streng be waakt worden. Voorts bezocht hij Bali en Soerabaja, waar hij de stellingen der mariniers inspecteerde. Wereldnieuws in zakformaat Britsche troepen hebben te Haifa, waar Joden de centrale locomotiefloodsen opblie zen. 7 personen gedood en een ongeveer gelijk aantal gewond. Zes Britsche officieren zijn als -"gijzeiaars ontvoerd. De staking in de Belgische electrici- teitsvoorziening gaat niet door. Het Ital. Hof van Cassatie heeft den repub li kein schen staatsvorm geconstateerd, waarmee hij officieel een feit is geworden. Ter herdenking van den sterfdag van Maxim Gorki, nu tien jaar geleden, zullen postzegels met zijn beeltenis worden uit gegeven. De zitting der Tsjecho-Slowaaksche constitueerende vergadering is. gisteren ge opend. De toestand van den viplist Kreisler is, hoewel er eenige verbetering na de opera tie intrad, nog steeds ernstig. De communistische partij in Italië ver zet zich tegen onderteekenng van het wa penstilstandsverdrag. President Gaspari van Italië ver zocht de Engelsche Labourpartij om steun. politie heeft geen moeite gespaard om het te achterhalen. D. P. uit Leiden stuurde dien morgen zijn vrouw naar de kerk in Oegst- geest. Na 10 minuten verliet zij de kerk en na zich overtuigd te hebben, dat de heer K. in de kerk was en zijn rijwiel buiten stond, heeft zij dit meegenomen en aan haar man overgegeven, die stond te wachten op den hoek van de Nassaulaan. D. P. is in voor- loopig arrest gesteld, terwijl 't frame reeds door de politie is in beslag genomen. Ds Calllenibaoh zal» als 2e predikant van de Ned. Herv. Gem. op Zondag 14 Juli a.s. zijn intrede doen. De 2e predikant van de Vrijzinnige Herv. Gem. zal vermoedelijk den Zondag daarop, den 21sten Juli zijn intrede doen. Zaterdagmiddag raakte het 2-jarig jon getje J. v. K., die uit huis kwam loopen, in de Rijndijkstraat onder een hittewagen. Het ventje kreeg het rechter voor- en achterwiel over het lichaam en moest per E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis worden vervoerd. Het bleek, dat de rechterarm op 2 plaatsen was gebroken. Na verschillende veranderingen zijn offi cieel de lijsten als volgt samengesteld: Lijst 1. Gemeenschappelijke lijst (C.H. en A.R.). 1. J. deti Ouden. 2. N. Zandbergen, 3. C. Oosterom. 4. L. de Neef. 5. P. van Nieuwkoop. 6. Mr J. H. Valentgoed. 7. C. Vianen. 8. J. P. C. Sentel. 9. H. van Wezel. 10. Nic. van Weizen. 11. A. P. van Egmond. 12. J. Brusse. 13. L. Noort. 14. N. Verhoeven. 15. A. B. Breebaart. 16. J. L. Bijl. 17, J, Treur. 18. A. Goedhart. De C.H. bezetten de oneven, de A.R. de even plaatsen en ook plaats 17 en 18. Lijst 2 (R.K.). 1. W. J. J. Dijsselbloem. 2. J. J. van der Poel. 3. P. J. Verhoef. 4, N, A. Verhoef. 5. C. M. den Hollander. 6. W. J, M. Kerkhoff. 7. A. H. J. Kooloos. 8. W, F, de Rooij. 9. M. Creijghtonvan den Berg. 10. M. van den Berg. Lijst 3 (P. v. d. V.). 1. Dr. K. Simon- Thomas. 2. Ir P. de Gruijter. 3. J. A. Bou- land. 4. J. C. de Jong. 5. F. P. Flu, 6, H, E, Stenfert-Kroese. 7. A. N. Ballego. ..Lijst 4 (P.v. d.A.). 1. G. J. Blomsma. 2, G, A. Kramers-de Vlaming. 3. H. Boom. 4. J. S. van Mameren. 5. J. van Leeuwen. 6. K. Krui-zinga. 7. K. Heeroma. 8. F. J. Parmen- tier. 9. H. M. Rooij-van Meeren. 10. P. J. van Mullem. 11. G. J. Bon. 12. H. P. Wolve- karnp. Afhalen van nieuwe bonnen voor levensmiddelen-, tabaks en tabaks-versnape- ringenkaart. Op Maandag '24 Juni, A. Bees t/m Bek- Bin; Dinsdag 25 Juni, Bis-Bra t/m Rre- Brus; Woensdag 26 Juni, Bruij-Dan t/m Dau- Drieb; Donderdag 27 Juni, Driel-F. t/m G. Haar; Vrijdag 28 Juni, Haas-J. t/m K. Lei; Zaterdag 29 Juni, Lek-Meij t/m Meijb-Noorb; Maandag 1 Juli, Noort-O t/m P. Plo; Dins dag 2 Juli, Plu-Red t/m Reij-Roz; Woensdag 3 Juli, Ru-Sp t/m St. Velt; Donderdag 4 Juli, Velz-Wel t/m Wen.Z. Bewoners aan de Morsch, afhalen in schoolgebouw aan de Morsch op Donderdag 4 Juli 2.155 uur n.m. Bewoners aan den Bazar afhalen in schuur weth. Zandbergen op Donderdag 4 Juli van 9.3012 uur v.m. Na-uitreiking op Vrijdag 5 Juli. Zelfverzor- gers bonnen afhalen op Woensdag 19 Juni. In de grootste plaatsen van Indië zullen R.K. Studieclubs voor staatk. en cult, pro blemen worden gevormd. VOORSCHOTEN. Wij herinneren nog aan de ledenver gadering van de vereeniging „Onderling Hulpbetoon," welke wordt gehouden op Don derdag 20 Juni a.s. 's avonds om 8 uur in het gebouw voor Chr. Belangen, Wijngaar denlaan. De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dr C. Kuypers, Leidscheweg. Over de maand Mei is ten postkantore op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 19.555.85 en terugbetaald f 33.770.43. Er werden 15 nieuwe boekjes uitgereikt. Op de Candddatenlijst voor die a.s. raads verkiezing van de Partij van den Arbeid ko men de volgende namen voor: 1. O. R. I. Viveen, aftr.; 2. C. van der Werf, aftr.; 3. mevrouw H. A. S. RomijnOostveen; 4. C. J. Rekkers; 5. W. Kreeft; 6. B. Hoogwerf Kroon, aftr.; 7. T. Noomen; 8. mevr. A. Sto ker; 9. F. H. van Meurs; 10. J. van der Molen. Een bekende figuur in Voorschoten, de heer H. J. P. Pieron vierde gisteren onder groote belangstelling zijn 80sten verjaardag. De heer Pieron is in Goor geboren en be zocht de H.B.S. in Amsterdam. Op 23-jarigen leeftijd kwam hij in dienst bij de Fa. Kem pen, De Zilverfabriek in Voorschoten, waar hij o.a. als boekhouder werkzaam was. Toen hij na 35 jaar, dus op 58-jarigen leeftijd, zon der werk kwam, het hij den moed niet zinken, doch begon met energie, den nu bekend ge worden wijnhandel. Gaarne bewoog hij zich op het gebied van het practisoh Christendom. Hij is één van de oprichters van de Koningin Wilhelmina- vereeniging. Met deze oprichting wist hij te bereiken dat de kermissen werden afgeschaft. Tevens verrichtte hij veel sociaal werk, ter wijl hij bovendien het ambt bekleedde van diaken en ouderling in de Geref. Kerk. Nog steeds verricht hij met levenslust zijn arbeid. VOORHOUT. Vtechakten zijn vanaf heden op de gemeentesecretarie weer verkrijgbaar voor den geldigheidsduur van 1 Juli 1046 t/m. 30 Juni 1947. Sport en fPedstrijden SCHEJDSRECHTERSCOMPETITIE. In het kader van de veteranen-competitie speelde Alphen gisteravond tegen de Leid sche scheidsrechtere. Bij Alphen speelden verschillende spelers mee uit de gloriejaren als Binnenkamp, Dijkman, Weijers en doel man Van Leeuwen. Voor de rust scoorden de scheidsrechters. Na de rust was Alphen veel sterker. De voorhoede was echter niet productief. Het was Binnenkamp, die als linksback gelijk wist te maken, maar tegen de verhouding namen de scheidsrechters weer een voorsprong, die ze niet meer af stonden. Einde 21. WATERPOLO. Zijl (dames)D.V.Z. (dames). Onder vroolijk gejuich van de jeugd, die in groeten getale aanwezig was, begaven beide zeventallen zioh te water en al dadelijk was de Zijl in de meerderheid. De rust ging dan ook in met 'n 30 voor sprong voor De Zijl (dames), die na de rust tot 5—0 werd opgevoerd. Indeeling A.Z.C.-zeventallen. De indeeling van de A.Z.C.-zeventallen te Alphen a.d. Rijn voor de waterpolo-compe- tities in de komende zomermaanden ziet er als volgt uit: Dames I. 3e Klasse A. Ned. Zwembonds A.Z.C. I, Brandenburg I Bilthoven, Gouwe 1 Waddinxveen, W.Z.C. I Woerden en Zwem- lust I Utrecht. Dames II. Ie klasse Goudsche K ringt A.Z.C. II, Boskoop I, Gouwe H, en B.Z. en P.C. I Bodegraven. Heeren I. 3e klasse D. Ned. Zwembonds: A.Z.C. I, Bodegraven I, Boskoop I, Gouwe I en Liesbosch I Utrecht. Heeren II. Reserve 3 klass A. Ned. Zwem» bond: A.Z.C. II. De Zijl III leiden. D.Z.V. II Delft, en H Z. en P.C. Hl Den Haag Heeren III. 2e klasse Goudsche Kringj A.Z.C. ni. Gouwe III, B.Z.C. II Berg Am bacht, O.Z.V. III Oudewater en B.Z en PC. II. Adspiran.ten Goudsche Kring: A.Z.C. (a). Boskoop (a.) G.Z.C. (b.) Gouda en B.Z. en P.C. (a.) De Zijl IV—D.V.Z. H (4—1). Gisteravond vond in de zweminrichting „De Zijl" de wedstrijd plaats tusschen De Zijl IV en D.V.Z. n. Voor de rust wist De Zijl een 4—0 voorsprong te behalen. Na de rust kon de midvoor van D.V.Z. de eer met een mooi doelpunt redden (41). Bij de gehouden nationale wedstrijden werd H. de Tombe (De Zijl) derde op de 100 m. rugslag (heeren) in 1 min. 18,2 sec. achter C. Rol 1 min. 17 en Han Scheffer 1 min. 18 sec. Zlan 4—De Zijl 2 (1—4) Voor de res. 2e kl. C werd in Den Haag gespeeld de wedstrijd Zian 4De Zijl, wel ke eindigde met een 41 overwinning voor De Zijl. TENNIS L.T.C. De Munnik. Het eerste team heeft ook Zaterdag weesr gewonnen, met 50 werd Vredenburch naar huis gestuurd. De kans op het kampioen schap is nu zeer groot geworden. De uitslagen waren: J. Sepers sl. H. den Daas 64, 62; Mevr. Platteel sl. mej. Chr Mohr 60, 86; mej. E Koning en L. Engelenburg slaan mej. Chr. Mohr en H. den Daas 63, 64; mevr. A. Platteel en J. Sepers slaan mej. P. Pronk en H. Schellingerhout 61, 61; L. Enge lenburg en J. Sepers slaan J. Bosman en H. Schellingerhout 64, 64. Het tweede team kon den wedstrijd niet uitspelen, slechts één partij werd geheel ge speeld. Met den stand 10 voor De Munnik moest voor den regen gestaakt worden. Mej. C. Ekeris won weer haar enkelspel. Het is nog niet bekend wanneer de wedstrijd Uit gespeeld wordt. Zaterdag gaat De Munnik I naar Vredeiv- burch en speelt bet tweede thuis tegen Thor 7. WANDELSPORT T. M. V. (Leiderdorp) De wandelsportvereenïging T. M. V. uit Leiderdorp nam Zaterdag j.l. met 10 leden deel aan de Nationale wandeltochten van „de Zuid-Holandsche" in Den Haag. Het parcours, dat grootendeels door deWaalsdor- per duinen voerde, werd door allen met goed gevolg volbracht, waarvoor dan ook een fraai uitgevoerde medaille in ontvangst genomen kon worden. De vereeniging zal met ongeveer 14 leden aan de avond-vier- daagsche deelnemen, welke deze week te Leiden wordt gehouden. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 17 Juni. Leidsche groenteveiling^ Andijvie f 10.24; kroten f 914; bloemkool IA f 36—58; I. f 25—44; H. f 15—30; IH. f 8—13; snijboonen f 150195; stokboonen f 255260; tuinboonen f 2436; doperwten f 6786; kom kommers I f3549; II. f2833; Hl. f 1926; stekkomkommers f 1036; spitskool f 1317; bospeen f 1324; peterselie f 8.809.60; ker vel f2.102.60; peulen f3869; postelein f 2134; rabarber f 5—9; selderie f 5.9010.80; sda I f3.50—8.30; II. f2—4.20; stoofsla f 10— 15; spinazie f 8—36; aardbeien f 184—216; perziken f 21110. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUTDEN, 18 Juni. De totaalopbrengst de stoomtreilers bedroeg f 60.750. De motorloggers besomdenKW 104 f2035; KW 91 f3964; KW 108 f3701; KW 107 f 2607; KW 59 f3100; KW 162 f4089; KW 227 f2967; KW 89 f3145; KW 52 f 2965; KW 166 f3154? KW 64 f3712; KW 84 f4173; KW 173 3425. Kustvisschers: KW 21 f1425; KW 10 f 2529; IJm. 23 f1152; IJm. 239 f 69; IJm 185 f 192; IJm 184 f241; IJm. 61 f271; B 25 f145; Br 1 f374; Br 58 £257; Br 46 f 300; Br 6 f250; Br 27 f22; Br 20 f 366; B 15 f222; Br U0 f 100; Br 57 125. Wat 8e Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m). AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.45 Liszt; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Gram.; 10.36 Viool en piano; 11.10 Ensemble; 12.00 Johian Wagenaar; 12.35 Tango's; 13.00 Nieuws; 13.15 Septet; 14.00 Voordracht; 14.20 Strijkkwartet; 15.20 Confetti; 16.15 Film; 17.00 Kaleidoscoop; 17.35 Metropole-orkest; 18 00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.05 Sport; 19.20 Musette; 20.00 Nieuws; 20.15 Pierre Palla en zang; 20.45 Hoorspel; 21.35 Omroeporkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Radio dansorkest; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m% KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymm.; 8.00 Nieuws; 8.15 Hoogmis; NCRV. 10.15 Morgendienst; 10.45 Strijkkwartet; KRO. 11.00 Pianisten; 11.30 Reportage; 12.05 Ofgél; 12.30 Klaas van Beeck; 13.00 Nieuws; 13.15 Piet van Dijk; 13.35 Voordracht; NCRV. 14.00 Sextet; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Concert; 16.00 Bijbel lezing; 17.00 Kinderkoor; 18.00 Travellers; 19.00 Nieuws; 19.40 Lezing; 20.00 Nieuws; 20.05 NCRV-orkest; 20.45 De vroolijke golf; 21.30 NCR V-orkest; 22.00 Nieuws; 22.30 Zang- recital; 23.00 Bach; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3