Leidens burgemeester werd geestdriftig begroet Plechtige oogenblikken in de Leidsche raadszaal NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 18 JUNI 1»M Duizenden inwoners brachten hem een ovatie De Leidsche burgerij heeft haar nieuwen burgemeester ingehaald op een wijze, welke ongekend is voor de Leidenaren. Duizenden hebben jhr Van Kinschot en zijn echtge- noote een ovatie gebracht, welke klonk als een klok. De band tusschen bevolking en burgerva der dit mogen wij zeker zeggen na de grootsche hulde van gisteravond is gelegd en met één slag hebben de eerste burger en burgeres van de Sleutelstad de harten van duizenden voor zich gewonnen. Joviaal en ongedwongen begroetten jhr Van Kin schot en zijn gade de toejuichingen van de samengestroomde burgerij en als na afloop van de serenade het voor het Stadhuis een menschenzee is, die niet moede wordt te juichen en te zwaaien, plukt mevr. Van Kinschot de bloemen van haar prachtige bouquet en werpt deze temidden van de menigte, een daad, die de geestdrift hoog doet oplaaien Nadat de burgemeesterfamilie het Stadhuis weer is binnengegaan, blijft men buiten aanhouden en nog eenmaal ver schijnt de burgervader op het bordes, waar na een driewerf „leve de burgemeester" wordt uitgebracht, dat over de Breestraat weerklinkt. Leiden op zijn best, zoo zouden wij het in eenige woorden kunnen typeeren en de drukte op straat evenaarde die van onze „echte" tap toe-avond en op 2 October. Tegen acht uur is het reeds enorm druk op de Breestraat. De drukte concentreert zich in de omgeving van het Stadhuis, want men wil den nieuwen burgemeester en zijn vrouw zien en als beiden in gezelschap van de Leidsche wethouders komen aanwandelen, klinkt,een daverend applaus op, dat herhaald wordt, wanneer jhr Van Kinschot op het bordes Vérschjjnt. Om tien minuten voor half negen komt de stoet in zicht en het muziekcorps, dat aan den kop marcheert, speelt het „Lang zullen ze leven," hetwelk het publiek overneemt, het wordt de eerste zanghulde voor Lei dens nieuwen burgemeester. Het bestuur van de 3-Octobervereeniging vooraf gegaan door den heer B. de Koning Het Leidsche Gemeentebestuur gaat naar Alkmaar Een officieel bezoek op Vrijdag 5 Juli a.s. Naar de Nieuwe Leidsche Cou rant verneemt, heeft het college van B. en W. van Alkmaar het gemeentebestuur van de Sleutelstad uitgenoodigd voor een bezoek aan Alkmaar, hetwelk beschouwd kan wor den als een tegenbezoek van Alkmaars B en W. aan Leiden bij de installatie van Jhr mr F. H. Van Kinschot. Dit bezoek zal plaats hebben op Vrijdag 5 Juli a.s. en o.m. zal dan de beroemde dag 4 Juli a.s. en o.m. zal dan de beroemde Kaasmarkt worden bezichtigd. En toch bleef het rood-ivit! Burgemeester van Kinschot en zijn vrouw betreden het Stadhuis, de auto achter latende. Dan is het groote oogenblik ge- 'De chauffeur verwijdert het Alk- maarsche vlaggetje en bevestigt nu de stedelijke vlag van Leiden, met de sleu tels, aan den standaard, welke voortaan de auto van Leidens magistraat zal sieren Een simpele daad, welke echter een mijl paal, ook in het leven van den chauf feur beteekent. Maar wat veranderde, de kleuren bleven toch rood-wit. GESLAAGD VOOR HET MIDDENSTANDS EXAMEN. J. Smit, A. Smittenaar, C. J. Souverijn, J. Splinter, A. C. J. M. Staats, N. A. J. v. Staveren, C. J. M. v. d. Steen, W. D. Stein, W. v. d. Ster, J. J. M. v. Steyn, J. Stikke- lorum, A. J. Stolwijk, S. W. M. v. Straalen, W. H. M. v. Straalen, W. Streef, R. J. Stut voet, J. C. Suidgeest, J. A. Suidgeest, A. v. d. Tang, J. J. Taskin, G. H. Teernstra, N. Telgen, F. B. M. Teuben, J. v. Tienhoven, C M v. d. Togt, C. E. v. Tol, C. J. Tuuren- hout, C v. d. Tuyn, J. Melenreef, W. A. Va- lentijn, H. J. Vaneveld, J. Varkevsser, A. J. v. Veen, C. v. Veen, G. L. v. Veen, P. v. Veen, A P. v. Velzen, A. Verbeek, C. J. Vergunst, J. Verhoeven, J. Verhoogt, E. A. T. Vermond, B. v. Vliet, G. Vlaardinger- broek, J. T. Vitters, G. Visser, H. Visbeen, F. W. Visbach, C. J. Vink. C. P. J. v. Vliet, D. A. v. Vliet, F. v. Vliet, A. J. v. d. Vlist, A. v. d Voet. J. H. Vogelzang, C. J. Vonk, J. G. Vonk, W. Vonk, C. A. Voordouw, A. Voorwinden, J. de Vos, J. Vreeburg, A. Vreeken, H. de Vries, A. C. de Vroomen, C. J. Vuyk, N. P. Vuyk. P. Wachter, W. A. M. Wamelink, J. C. v. Waanrooy, J. Weststeijn, G. Wieeherink B. v. d. Wiel, G. B. v. d. Wiel. .J. v. d. Wiël, D M. v. d. Willik. A. de Wit, G. Wolters, N. A. v. d. Worp, H. P. Würzer, S. L. J. C. Wijnhoven, J. Wijntjes, A. Zaalberg, A. v. d. Zalm, J. M. v. d. Zalm, A. v. Zanten, R. v. d Zee, D. C. de Zeeuw, P. H. v. Zeil. G. Zekveld, Gijs Zekveld, G. Zevenhuizen, J. -A. Zuidbroek, F. H. v. d. Zwart, C. J. Zwetsloot, J. Zwier, F. G. v. Zwieten, W. v. Zwieten. WAARSCHUWING. De Politie vestigt er nogmaals de aandacht op dat hot inrijden van de Hoogewoerd van uit de richting Breestraat verboden is voor motorrijtuigen en bespannen voertuigen. Het verbod is door modelborden aangegeven. Tegen overtreders zal streng worden opge treden. BEGRAFENIS Dr J. A. HAMMES. Zaterdag vond op de begraafplaats „Oud Eik en Duinen" te 's-Gravenhage de teraar debestelling plaats van het stoffelijk over schot van wijlen den heer dr J. A. Hammes, den nestor der Leidsche artsen. Toen de kist, welke met vele bloemstukken bedekt was, in de aula stond opgebaard, heeft mr Eriks uit Leiden, namens de vriendèn van den over ledene het woord gevoerd. Nadat het stof felijk overschot in het familiegraf was bijge zet, dankte dr S. Hoogerwerf namens de fa milie voor de betoonde belangstelling. TERAARDEBESTELLING VAN WIJLEN DR G. A. STIASNY. Zaterdagmiddiag vond op de begraaf plaats „Rhijnhof" de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen dr G. A. Stiasny, oud-conservator aan het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie. On der de aanwezigen merkten wij o.a. op: dr H. C. Blöte, wnd. dir. van bovengenoemd museum, dr F. P. Koumans, dr J. Goslings, ds J. P. Bijl, Doopsgez. predikant, mr W. de Clerq, namens den Kerkeraad. dr P. H. v. Thiel, dr C. Bayer, prof. dr P. H, G. v. Gilse. mej. A. Buitendijk, conservator, dT L. B. Holhuis, conservator en dr A. W. Borger- hoff Mulder, oud le geneesheer van „Rhijn- geest" te Oegstgeëst. Nadat de kist in het familiegraf was nedergelaten, heeft de heer Boele van Hensbroek, uit Den Haag, zwa ger van den overledene, namens de familie woorden van dank gesproken voor de be loonde belangstelling. te paard met het vaandel opent den stoet en de populaire voorzitter, de heer W. van der Laan „presenteert zijn Volgelingen" bij jhr Van Kinschot. En dan trekken de stu denten voorbij met hun vaandels, het be stuur van de Cihr. Oranjevereeniging, alle Leidsche gymnastiekvereenigingen, „Pernix" en andere sportorganisaties, onze padvinders en het Meisjesgilde, het Leger des Heils, ver scheidene buurtvereenigingen, enz. Jhr Van Kinschot en zijn echtgenoote zwaaien de deelnemers onophoudelijk toe, de hooge hoed gaat herhaaldelijk de lucht in en onze burgemeestersvrouw-doet hetzelfde met haar bouquet. Wie denkt, dat het met „Werkmans Wils kracht," als laatste, is afgeloopen, vergist zich, want dan komt de burgerij, die jui chend en zingend meemarcheert. Het wordt een spontane, grootsche hulde en voor het bordes stroomt men bijeen om ons burge- meesterspaar te bejubelen. Toen wij na afloop jhr Van Kinschot naar zijn indrukken vroegen, zeide hij: „Deze spontaneïteit van Leidens burgerij gaat boven onze verwachtingen en vooral deze serenade en hulde ons gebracht was ongelooflijk leuk" en mevr. Van Kinschot had er maar één woord voor. „zeldzaam." De Alkmaarsche wethouders waren het erover eens, dat hun oud-burgemeester „reusze was ingehaald Werden wreed verstoord door een wanklank Leiden en zijn burgerij hebben gisteren historische oogenblikken beleefd, 's middags binnen de muren van ons schoone Stadhuis en 's avonds er buiten op de Breestraat. Het waren momenten om .nooit te vergeten. De installatie-plechtigheid in de raads zaal van onze vroedschap werd, zooals wij gisteren reeds meldden, door tal van auto riteiten bijgewoond. Aanwezig waren o.m. de commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, baron de Vos van Steenwijk, president-curator van de Leidsche Univer siteit, de vader van den burgemeester en vele familieleden, burgemeester mr S. J. R. de Monchy van 's-Gravenhage en tal van burgemeesters uit de omliggende plaatsen, verscheidene hoogleeraren, o.w. prof. mr E. M. Meyers, oud-leermeester van jhr. Van Kinschot, ds D. J. Vossers als vertegenwoor diger van de onderscheiden kerkformaties, en deken A. H. M. J. Homulle, mr dr P. G. Knibbe, secr. van de K. v. K., afgevaardig den van het L.S.C. en de V.V.S.L. en vele anderen, te veel om op te noemen. Nadat het Kon. besluit van jhr Van Kin schots benoeming was voorgelezen, werden de burgemeester en zijn echtgenoote binnen geleid door het oudste raadslid, mevr. Brag- gaarde Does, en den gemeente-secretaris, mr J. Bool. Mevr. Van Kinschot, die in stem mig zwart was gekleed, droeg een prach tig bouquet anjers in de Leidsche kleuren, welke haar bij het betreden van het Stadhuis was aangeboden door een dochtertje van weth. Riedel. De installatierede. In zijn installatie-rede wierp onze loco burgemeester een terugblik op het leven van het laatst der vorige en het begin van deze eeuw, welke ons doet beseffen, hoe grondig onze omstandigheden en ook onze kijk op leven en wereld veranderd moeten zijn en als voorbeeld noemde spr. de tech niek, welke goede toepassingsmogelijkheden heeft geboden, doch ook losgeslagen kan zijn, waarvan de twee wereldoorlogen ons de enorme gevaren hebben getoond. Thans is een veel sterker beheersching vereischt van de machten, welke aan de oppervlakte van deze jaren kwamen om te heerschen, doch welke aan het einde van een militaire ne derlaag niet zijn verdwenen. En te dien aanzien worden ook aan den stadsbestuur der hooge eischen gesteld. Van hem wordt gevraagd een goede verdeeling en het voor komen van verspilling zijner energie en tel kenmale een samenballing van kracht, ge richt op het doorzetten van wat goed is voor het leven zijner stad en haar burgerij. De dreigende gevaren van geestelijk verval en godsdienstig vacuum, maken deze taak zwaarder, doch ook eervoller dan ooit. Nu kan men wel hopen op beter inzicht na een zoo gruwelijken bezettingstijd, maar 's we relds beloop trekt zich daarvan weinig aan. Spr. wees hierna op'hetgeen thans op cul tureel gebied in de Sleutelstad wordt ge daan, waarbij hij een krachtig beroep deed op jhr Van Kinschot dit vast te houden en mede te werken om de menschen tot elkaar te brengen,, want het vraagstuk van de vul ling van den vrijen tijd is er een van de eerste orde en legt ons groote verplich ting od. Uitvoerig schetste weth. Riedel hetgeen gedurende de ambtsperiode van jhr van Kinschot te Alkmaar- was tot stand gekomen en hij zeide. dat het testimonium van de burgerij van Alkmaar met voldoening in de Sleutelstad wordt vernomen. De loco-burgemeester besloot zijn rede met den wensch uit te spreken, dat de Leidsche bevolking in de komende jaren door het bestuur van jhr Van Kinschot een opbloei van innerlijk leven tegemoet zou treden, niet langer gebannen in de fatalis tische angstvisioenen van een zieltogend West-Europa, doch met de toekomstvisie van een met vertrouwen bezielde en daardoor krachtiger .en gelukkiger menschheid, ge leid door de zedelijke normen van Waar heid en Gerechtigheid. De zeer hooge norm, welke beknopt en treffend tot uiting komt in het laatste couplet van ons Wilhelmus: Gedenkteeken voor gen. Snijders onthuld Aangeboden aan het Nederl. Legermuseum. Zaterdagmiddag is in het Ned. Leger museum te Leiden een gedenkteeken ont huld voor wijlen gen. C. J. Snijders, opper bevelhebber van land- en zeemaoht van 1914—1918. Generaal K. E. Oudendijk, voorz. van het „Nationaal Comité", bracht hulde aan den beeldhouwer Keuzekamp en aan de nage dachtenis van mej. J. A. E. v. Beeck Cal- koen, die het gipsmodel vervaardigde. Gen. W. J. C. Schuurman schetste vervolgens gen Snijders als een man van uitzonderlijk formaat. Mevr. de wed. SnijdersMeyer verrichtte de onthulling, waarna een depu tatie van den Bond van ridders in de mil. Willemsorde een krans legde. Tenslotte nam de dir. van het Legermuseum, kolonel M. C. v. Houten het monument over. Ver schillende autoriteiten,, o.m. de generaals Winkelman, RöellMuller Massis en v. Voorst tot Voorst, alsmede ritmeester Dorhout Mees, als vertegenwoordiger van Prins Bemhard, woonden de plechtigheid bij. De heeren wethouders van Financiën, van Fabricage en van Sociale Zaken zijn ver hinderd a.s. Woensdag 19 Juni spreekuur te houden. „Voor Godt wil lok belijden. En Zijner grooter macht. Dat iok tot gheenen tijden Den coninck heb veracht; Dan dat ick Godt den Heere,. Der Hoochster Majesteit, Heb moeten obedieren, In der gerechtigheit. Na het uitspreken van deze rede, ging weth. Riedel tot de installatie over en als teeken van zijn waardigheid hing hij jhr Van Kinschot de ambtsketen om. Terstond hierop nam de burgemeester het woord en van zijn rede hebben wij gisteren reeds verslag gegeven. Het oudste raadslid .(in zittingsjaren), mevr. Braggaarde Does, beantwoordde namens den raad de toespraak van den burgemeester, dien zij hartelijk geluk wenschte met zijn benoeming, om vervol gens na weth. Verwey te hebben herdacht, erop te wijzen, dat het thans met volle kracht vooruit moet in onze stad, want tal van problemen, o.m. de volkshuisvesting, die spr. in de bijzondere aandacht aan beval, dienen tot oplossing te worden ge bracht. Wij zullen U beoordeelen naar Uw daden, aldus mevr. Braggaarde Does, doch moge Uw beleid zoo zijn, dat de bevolking van Leiden het een geluk gaat achten U als burgemeester te bezitten, zoo besloot spr Een wanklank. De woorden, welke hier in de raadzaal klonken, waren van den heer D. J. van Dijk, fractievoorzitter van de Partij van den Arbeid, die een verklaring aflegde, dat de fractie van de P. v. d. A. als zijnde de grootste fractie, pijnlijk getroffen was door het feit, dat de Regeering, alhoewel op de hoogte met de meening dezer fractie, geen voorstander van het democratisch socialis me had benoemd tot burgemeester. Met nadruk stelde de heer van Dijk voorop, dat het niet ging om den persoon van den nieuwen burgemeester, doch dat dit protest gericht werd tot hen, die voor de benoeming verantwoordelijk zijn. Temidden van de vreugde, welke er alom heerscht ovef de benoeming van jhr Van Kinschot noemen wij deze verklaring een wanklank. Was dit n.u noodig geweest op dit tijdstip en op deze plaats? Wij meenen van niet, want, zeker de fractie van de Partij v. d. Arbeid is nu met 19 leden de grootste, doch men zal moeten toegeven, dat de verhouding van thans in Leidens gemeenteraad niet klopt met de groepeerin gen in de burgerij, welke zich bij de laat ste verkiezingen ook over de Partij v. d. Arbeid heeft uitgesproken en wel in dien zin, dat het afkeurend vonnis overduidelijk was. Een beetje minder arrogantie had dan ook wél aan den dag mogen treden, want de ronde om Leidens raad is nog niet ge streden en het kon wel eens zijn, dat deze laatste ronde voor de surrogaat Labour- partij een nog gevoeliger verlies zal op leveren. Jhr van Kinschot zeide in zijn dankwoord, dat hij zich met alle kracht, die in hem is, zou geven aan den opbouw van de stad en daarin dienaar wilde zijn van de belangen van geheel Leiden en op grond van zijn ervaring twijfelde hij er niet aan, of hij zou met alle groepen in goede verstandhouding kunnen leven. Nadat de burgemeester de raadszitting had gesloten, recipieerden jhr Van Kinschot en zijn echtgenoote in de koffiekamer voor de genoodiigden van buiten Leiden, terwijl men zich vervolgens naar den Foyer van de Stadsgehoorzaal begaf, waar de burgemees ter een receptie hield voor de burgerij. Velen, zeer velen zijn hier verschenen om den nieuwen burgemeester en zijn gade ge luk te wenschen en welkom te heeten in de Sleutelstad. Het is ons niet mogelijk namen te noemen, doch wij kunnen ervan over tuigd zijn, dat de burgemeestersfamilie ge troffen werd door de hartelijkheid, welke uit dit drukke bezoek sprak. Vermelden wij nog, dat jhr Van Kinschot tusschen de raadszitting en de receptie in zich per auto naar het monument aan de Steenstraat heeft begeven om daar een krans te leggen als hulde aan de Leidsche slacht offers van den oorlog:. Laatste Nieuws Toch een Rood-Roomsch Kabinet Er zijn sterke aanwijzingen in die richting (Van een onzer verslaggevers.) In politieke kringen verwacht men, dat de heer Beel H. M. zal meedeelen de opdracht te aanvaarden en dat hij morgen zal begin nen met de consultatie der toekomstige mi nisters. Dat de K.VP. voor zich de portefeuilles van Binnenlandsche Zaken, Justitie, Sociale of Economische Zaken zal opeischen, wordt niet uitgesloten geacht. Ook voor Buiten- lanc^sche Zaken worden verschillende namen genoemd, waaronder van R.-K. candidaten. Zijn onze waarnemingen juist, dan moet men er rekening mee houden, da't een uit sluitend Roomsch-Rood kabinet tenslotte het resultaat van 's heeren Beels bemoeiingen zal zijn, Met de Prot. Chr. fractieleiders had de formateur nl. den laatsten tijd geen contact meer, terwijl ook onderling in die kringen geen politieke besprekingen meer zijn ge voerd. Bovendien is de heer Bierema heden middag naar zijn woonplaats, Usquert, ver trokken, waaruit men kan concludeeren, dat de Partij van de Vrijheid eveneens op een afstand de verdere evoluties volgt. Van de breede basis, die de heer Beel zich voorstelde, blijft dus niet veel over. EXAMENS GYMNASIUM Gisteren zijn de eindexamens van het Gymnasium begonnen en de volgende can didaten zagen de kroon op hun werk gezet: A, v, d, Bie, J. Haasnoot, Katwijk a/d Rijn; A. A. Herfst, H C H. Jasperse, E. H. v. d. Plas, Oegstgeest en C. Verhey-v Wijk, allen leerlingen van de B-klasse. 1 candidaat werd afgewezen, terwijl met 1 candidaat het examen wordt voortgezet. Sport en Wedstrijden NATIONALE ROEIWEDSTRIJDEN „HOLLANDIA". Goede belangstelling Drie recordver beteringen. Muziek, vlaggen, langzamerhand drukker wordend bezoek en vooral in het begin van den middag goed roeiweer, dat waren de factoren, die den tweeden dag van het ,,Hollandia"-roeifeest slagen deden. En niet te vergeten: de recordverbeteringen. De eenige ploeg van „Njord", die aan deze wedstrijden deelnam, wist niet alleen te winnen, doch tevens het eerste baanrecord van dezen dag te breken. Het was de Oude Twee van deze vereeniging, die het record van 8 min. 14 3/5 sec. op 8 min. 9 4/5 sec. bracht. De beide andere records werden ge maakt door Triton (lichte vier) in 7 min. 24 2/5 sec. (oud record sinds 1937 op naam van dezelfde ploeg in 7.28 min.) en door Delftsche Sport, die het sinds 1935 op naam van „Triton" staande record van de Oude Acht met 1 sec verbeterde en de 2000 M. in 6.26 min. aflegde. De bekende ,,Bertha"-prijs (Bertha zelf was ook weer aanwezig) werd gewonnen door Delftsche Sport, evenwel met gelijk aantal punten als Laga en Willem IH. Het winnen van de oude Acht gaf hier den door slag. Uitslagen. Stijlroeien Oude Vier: 1. Spaarne, 2. Laak. Oude Twee: Een felle eindspurt bracht Njord hier de overwinning in 8.09 4/5 min. (nieuw baanrecord); 2. Triton, 3. Leythe. Jonge Vier A: 1. Laga I 7.214/5, 2. Triton, 3. Laga II. Lichte Skif: 1. Willem IH 8.56 min., 2. Laak. Stijlroeien Jonge Vier: 1. Vliet. 2. Spaarne. Stijlroeien Oude Skif: 1. Dordt, 2. Willem in. Lichte Vier: 1. Triton 7.24 (nw. baanrecord), 2. Argo, 3. Laga. Dames Dubbel Vier: 1. Willem Hl 3.53 4/5 min., 2. Hunje. Hoofdnummer Oude Vier: 1. Nereus 7.10 2/5 min., 2. Triton, 3. Argo. Beginnelingen Vier: 1. Argo 7.27 2/5; na een spannende race tus schen Triton en Leythe om de 2e plaats werd 2. Leythe, 3. Triton. Oude Skif: 1. Willem III 9.04 1/5 min. Jonge Skif A; 1. Delftsche Sp. 8.06 4/5 min.; 2. Willem Hl op 1000 M. omgeslagen. Jonge Acht A: 1. Laga, 2. Wil lem III, 3. de Laak. Dame? Acht: Een ge- lij kopgaande race, door slecht sturen van Nereus verloren: 1. Vliet 4.41 1/5 min., 2. Ne reus. Dames Vier: 1. Willem III, 4.03 2/5 min., 2. Maas. Dames Skif: 1. Vliet in 4.35 2/5 min., 2. Delftsche Sp. Twee zonder stuurman: 1. Laak in 8.021/5 min., 2. Triton. Jonge Acht B: 1. Laga 6.27 1/5 min., 2. Spaarne. Hoofd nummer Oude Acht: 1. Delftsche Sp. 6.26 min. (nieuw baanrecord), 2. Nereus, 3. Maas. Ve teranen Acht: 1. Laga, 2. Njord. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Helbergen, 16 v. Venetië n. Sfax (om te laden voor Holland); Alcor, v. R'dam n. Buenos Aires, p. 14 Fern. Noronha; Tiba, 14 v. Buenos Aires via Montevideo n. Ant werpen; Westplein, 15 v. New York n. Ant werpen; Noordwijk, 15 v. Curacao n. Ba- ranquilla; Dordrecht, 8 v. Curasao n. Rot terdam: Kota Agoeng, (uitr.) p. 15 (6 vm) Suez; Frans van Mieris, v. Curacao n. A'dam 17 (vm) te Antwerpen; Tabian, 15 v. Ma nilla n. Singapore; Saparoea, 15 te Antwer pen v. Z.-Afrika; New Holland, 15 v. A'dam n. Indië; Pericles, 11 te San Antonio; Ba- ralt, 14 v. Curacao; Clio, 14 v. Curasao; Cot- tica, 16 te Curacao; Doros, 14 v. Curagao; Helder, 15 v. A'dam n. Huelva; Juno, 15 v. Curacao n. Gulfport; Odysseus, 15 v. Mal ta n. Piraeus; Pygmalion, 15 v. Curacao n. Paramaribo; Roelf, 15 v. La Pallice n. Rot terdam: Stnyvesant, 15 te Antwerpen v. W.- Indië n. A'dam: Vermeer, 14 v. Tocopilla n. Pisco: Nero, 12 te Guayaquil; Ena, 11 v. Port Sudan te Abadan; Erinna, 5 v. Singa pore n. Abadan: Taria, 7 v. Singapore n. Bahrein; Phrontis, 12 v. New York te Bata via; Swartenhondt, 10 v. Port Swettenham Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m). VARA. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 NieuwS; 8.20 Gram.; 9.30 Strijkkwartet. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.35 Zang en piano; 10.55 Voor de arbeiders; 12.00 Ensemble; 12.35 Ramblers; 13.00 Nieuws; 13.15 Vaudeville-orkest; 14.15 Cello en piano; 15.00 Voor de jeugd; 17.00 Eddy Walis; 17.35 Jan Corduwener; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr. VPRO. 19 30 Uit de Psalmen. VARA. 20.00 Nieuws; 20.15 Kurhausconcert. 21.00 Hoorspel; 22.15 Trio; 23.00 Nieuws; 23.15 Dansmuziek; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m). NCRV. 7.00 Nieuws: 7.15 Gymn.; 8 00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.50 Dvorak; 10.30 Mor gendienst 11.00 Fluit en piano; 12.00 Stafmu ziekkorps; 13.00 Nieuws; 13.20 Orgel; 13.45 Espressivo; 15.00 Sextet: 15.30 Kamermuziek; 16.15 Kinderkoor; 16.45 Voor de jeugd; 17.30 Piano; 18.15 Mandolinata; 19.00 Nieuws; 19.30 Engelsche les; 20.00 Nieuws; 20.05 Orgel; 21.15 Radio-Philh. Orkest; 22.00 Nieuws; 22.30 Ver volg 21.15; 23.15 Gram.; 23.50 Schriftlezingl 24 00 ftl nlt inff Onder groote belangstelling is Zaterdag in het Ned. Legermuseum te Leiden een gedenk teeken voor den oud-opperbevelhebber, gen. C. J. Snijders, onthuld, waarbij het nieuwe Ned. leger een eeresaluut bracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3