Accountantskantoor JAC. STOL De eerste rede van onzen Burgemeester NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 17 JUNI 194® „De wil tot volharding wint het uiteindelijk" Aan de rede van jhr Van Kinschot ontleenen wij het volgende: Na een woord van eerbiedigen dank aan H.M. de Koningin te hebben gebracht voor zijn benoeming, herdacht jhr van Kinschot met erkentelijkheid den belangrijken arbeid van zijn ambtsvoorganger, mr A. van de Sande Bakhuyzen, die zoo lange jaren zijn groote werkkracht tot het welzijn van Leiden heeft aangewend en wiens naam onverbrekelijk ver bonden is aan den bouw van het prachtige stadhuis, alsmede den arbeid van hem, die als loco-burgemeester op zoo consciëntieuze wijze zijn taak vervulde, totdat de dood hem weg riep, Weth. Verweij, die. ook tijdens de bezet ting met bijzondere volharding 'n zwaren be stuurslast heeft gedragen. Voorts bracht hij dank aan Weth. Riedel, voor hetgeen hij als loco-burgemeester met zooveel toewijding heeft verricht om met dankbaarheid te memo- reeren de tegenwoordigheid van zijn oud-leer meester prof. Meijers en verschillende collega's. Ik ben er mij van bewust, dat de taak waar voor ik sta niet licht zal zijn, aldus spr. Deze tijd stelt zware eischen aan ieder die een ver antwoordelijke plaats in het openbaar bestuur inneemt. En in het bijzonder aan hen die te midden der bevolking met haar nooden en be hoeften als het ware van dag tot dag kennis maken en geroepen zijn binnen de grenzen van het mogelijke te doen wat noodig is om daaraan tegemoet te komen. Steeds blijven zij in al hun arbeid verbonden aan de locale gemeenschap met haar eigen leven, haar eigen mogelijkheden en hebben daarbij nauwlettend aoht te geven op de reacties der bevolking. Aan dezen arbeid te mogen medewerken in een stad, die er zich op mag beroemen, binnen haar muren te hebben gehad mannen als Thorbecke, Buys en Oppenheim, die in zoo belangrijke mate hebben bijgedragen tot den bouw van- en de vormgeving aan ons Ned. gemeentewezen, heeft voor mij als alumnus van de Leidsche universiteit een bijzondere bekoring. Eén belangrijk geschenk breng ik daartoe mede uit mijn vorige standplaats, uit Alkmaar: dat is het sterke gevoel voor de stadstraditie. Hoe verschillend Leiden en Alkmaar ook in aard en karakter mogen zijn, in één opzicht komen zij overeen, n.l. in de bijzondere plaats, die zij in 's Lands historie hebben ingenomen en in de ge hechtheid der burgerij aan alles wat de herinnering aan dit roemrijke verleden kan levendig houden, welke ik met kracht zou steunen en aanwakkeren. Vervolgens bracht de burgemeester den bezettingstijd in herinnering, waarvan de verbondenheid, die ons verdrukte en ver trapte volk als een belangrijke geestelijke winst uit den chaos overhield, niet weer teloor mag gaan. Zijn ervaring heeft hem geleerd, dat bij alle principieele verschil van inzicht niemand op den duur ontoegan kelijk is voor het bewustzijn, dat het ge meenschapsbelang hem heeft geroepen en dat het de gemeenschap is, die met haar eigen eischen en behoeften van hem mag verlangen, het hoogste te geven wat hij te geven heeft, d.w.z. ziqh op te werken tot het hooge niveau, dat reeds tot uitdrukking s kwam in Vondels Roskam, in den regel die gegrift is in den voorgevel van het Alk- maarsche Stadhuis:* „Indien 't gemeen U roept, besorgt het als Uw eigen." Jhr van Kinschot deed een beroep op den Raad, in dien geest zijn taak op te vatten. In het bijzonder diep hij den bijstand en de medewerking van de Wethouders in. Uit mijn vorige gemeente weet spr. van hoe groote be- teekenis een hechte samenwerking is van de leden van het College, dat aan den gang van zaken de dagelijksche leiding heeft te geven. Ook en vooral in het college van het dagelijk sche bestuur is deze samenwerking slechts mogelijk door den wil tot wederzijdsch be grijpen en door de bevordering van de daar toe noodige goede verstandhouding. Voorts merkte spr. op te vertrouwen op de toegewijde medewerking van het gemeente- personeel in al zijn onderscheidene rangen in de verschillende takken van dienst, ambtena ren en werklieden. De dienst aan de gemeen schap kan juist door den ideëelen achtergrond een arbeidsvreugde geven, die door geen an dere wordt overtroffen. Voor hen, die staan in de leidende functies geldt dit wel zeer in het bijzonder. En van dezen noem ik, zonder uiteraard anderen te kort te willen doen, den Secretaris als den man van wiens arheid, initiatief en inzicht zeer veel afhangt voor den gang van zaken in de besturende colleges. Ook de gemeente Leiden staat voor allerlei problemen, aldus jhr. van Kinschot, aan de op lossing waarvan wij met alle kracht zullen moeten werken. Voorzoover daarbij financieele offers betrokken zijn, zullen wij helaas evenals vrijwel alle gemeenten in den arbeid geremd worden door den nood der tijden. Zoo ook is het huisvestingsprobleem bijkans onoplosbaar En de moeilijke omstandigheden waarin de in dustrie verkeerte vervullen het gemeentebe- VONNIS H. HOPPENBROUWER. Aan de voorwaardelijke buitenvervolging- stelling van Hendrik Hoppenbrouwer, geb. te Leiden op 10 Juni 1001, genomen vanwege den Procureur-Fiscaal bij het Bijz. Ge rechtshof te 's-Gravenhage door den Offi cier-Fiscaal te Leiden zijn als voorwaarden verbonden, dat hij zich als goed Nederlander dient gedragen en een bedrag van f500 moet betalen ter Bijz. Gerechtshof, terwijl een proeftijd van drie jaren is gesteld. Voorts is hij voor den tijd van tien jaren ontzet van het recht tot het bekléeden van ambten; het dienen bij de gewapende macht, het kiezen en verkozen worden en het zijn van raads man of gerechtelijk bewindvoerder. Zijn de- tineering duurde een jaar en twee weken. MIDDENSTANDSEXAMENS. Op 11 en 12 Juni: N. Heemskerk, E. A. G. Loomans, M. A. Looijenstein, D. v. d. Luijt, H. A. van Maasdam, T Mantel, P. Marcelis, J. van der Marei, E S. Melis, J. P. Mertens, A v. d. Mey, N. v. d Mey. F. van Mastricht. C. G. Meyer, D. Meyer, G. Meyer, W. P. C. Meyer, J. P. M. v. Mil, H. Minnee, A. Moer kerken, G. B Mol, G. H. Molenaar, T. G. Montana, P. C. Mooten. J. Muis, J. de Moov, J. D. de Mooy, W. G. Mulder, C. W. Muller. C. P. Muyen, H. C. de Niet, Z. Naber, T. P. C. Nagel, H. Niepoth, D. v. d. Niet, G. v. d. Niet, D. van Nieuwkoop, J. Nievaart, N. Noort, C. van Noort, A. G Ober, L M F Onderwater. C. G. Onvlee. H. Onvlee-Ober. G C. A. Onvlee, R. G. Oppelaar, J. F. N. v Os, A. G. J. Oskam, A. G. van Osnabrugge, H. J. Otte, G. A. Otto, J. P. Ouwerkerk, M. Pagrach, G. v. d. Niet, G van der Plaat. C. Parlevliet, G. Parlevliet-^Boot, G. B. Pelt, C. J. C. Peters, G S. Peters, H. Pieterse, J. A. Pieterse, H. van Duinen, D. Plug, M. Polman, J. H Pronk, A. van der Putte. J. Planje, P. Qualm. M Redeker. J. van Rhijn, D. J. Rietveld, J. Rietveld, J. Riphagen- Plaizier, C. H. Rol, J. J van Roode, C. van Rooden, J. de Rooy, D. J. v. Rossum, P. J. J de Ru, A. G. J. Ruigrok, M. v. Rij-Houben, C. G Rijke, A. van Rijn, C. E. v. Rijn, L. C. v. Rijn, P. J. v. Rijn. S. G. F. Rijnsburger- Oudshoorn. F. van Rijnswou, H. B. D. Rvs- semus, A. S. Schalkers, C. J. Scheenaard, G. J. Scheenaard, C. Schellingerhout, C. C. M Schenk-Deutekom, A. Schering, A. van Schie, C. T. van Schie, P. J. Schipper, A. Schippers, D. B. Schonenberg, W Schone- veld, J. Schouten, J. C. Schrama, J G. J. Schrama, D. C. Schreuder, J. Schrier, J F. Schrier, S P. Serdijn. J. Seysener, J. M. v. Sisseren C P. Sjardijn, A. Sleeuwenhoek, J J. Sluis, N. A. H. Sluis. stuur uiteraard eveneens met groote zorg. Maar dat moet ons niet weerhouden, toch de vraag stukken kloek onder het oog te zien om te doen wat wij kunnen en met het maken van plannen gereed te zijn tegen het oogenblik, waarop de mogelijkheid van uitvoering aan wezig is. Juist de geschiedenis van deze stad bewijst duidelijk, dat de wil tot volharding hierbij het uiteindelijk wint. Teruggekomen naar de stad, waar spr. zijn wetenschappelijke vorming ontving, gevoelde j'hr Van Kinschot er tenslotte behoefte aan. van deze plaats en op dit voor hem zoo ge wichtige moment, een eerbiedigen groet te brengen aan de aloude alma mater, de roem rijke Universiteit, sieraad van de stad en van ons vaderland, die vooral in de laatste jaren vele lauweren heeft toegevoegd aan de tallooze, waardoor zij zich in den loop der eeuwen heeft onderscheiden. Spr. twijfelde niet, of ook zijn gezin zal zich hier spoedig thuis gevoelen. Het zal ons sterken in onzen arbeid, wanneer Leiden ons wil tegemoet treden op dezelfde wel willende wijze, waarop dit het geval was met de bevolking van Alkmaar; deze heeft ons gedurende mijn ambtsperiode en speciaal in de moeilijke oorlogsjaren, in al haar lagen zóó bevoorrecht met haar warme vriendschap en groote sympathie, dat wij daaraan de meest aangename en dankbare herinneringen zullen bewaren. Dat wij prijs stellen op een goede ver standhouding ook met de studentenwereld, die hier van ouds een zoo bijzondere plaats inneemt, spreekt wel vanzelf. Na nog het contact gememoreerd te heb ben als Burgemeester van Alkmaar bij de viering van het 3. Octoberfeest in 1938, besloot onze nieuwe burgemeester zijn rede met den wensch dat God hem de kracht moge schenken om dit ambt te vervullen op een wijze, die deze stad waardig is en die hem in staat stelde te beantwoorden aan de verwachtingen, die allen van hem koester den in het belang van onze goede st^d. LISSE. Naar wij vernemen worden door de afd. Lisse en Hillegom van den Ned. Protestan tenbond pogingen in het werk gesteld om te komen tot het beroepen van een eigen pre dikant. In de komende weken zullen enkele predikanten in verband daarmede hier ko men preeken. In de Veilingzaal van H.B.G. werd on der presidium van den heer J. W. A. Le- feber de 39ste jaarvergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank. Na de lezing van de notulen werd het financieel verslag voor gelezen, hetgeen ons een duidelijk beeld gaf van den gezonden financieelen toestand van deze bankinstelling. Door de geldsaneering werd bij deze instelling een bedrag van ruim 8Y2 millioen gulden gestort, waarvan bijna 5 millioen werd geblokkeerd. Het aan tal leden bedraagt thans 373. Het aantal spaarrekeningen steeg van 1962 tot 2644 en het aantal rekening-couranthouders van 476 tot 810. De rekening werd vastgesteld met een bedrag van f21.818.577,57. De omzet verdubbelde. De balans sluit met een be drag van f7.397.197,53 en een winst van f 8.961.78, welke winst werd toegevoegd aan het reserve-kapitaal. De heer G. C. Tromp Rz. werd herbenoemd tot lid van den Raad van Toezicht. In de vac. J. Rotteveel werd benoemd de heer J. P. Rotteveel. De heer J. W. A. Lefeber werd herbenoemd als voorzitter der Bank NOORD WIJKERHOUT. De K.V.P. heeft de volgende candidaten gesteld voor den gemeenteraad: 1. J. v. d. Voet; 2. M. Hoogervorst; 3. J. P. v. d. Ploeg; 4. C. v. d. Clauw; 5. H. Jansen; 6. P Dui venvoorde; 7. G. v. d. Rotten; 8. N v. d. Clauw; 9. J. Zonneveld; 10. C. Geerlings; 11. H. Oostdam; 12. J. Duivenvoorde; 13. Th. Langeveld; 14. A. v. Ruiten; 15. C. v. Moort en 16. V. Vink. De directeur van de Twentsche Bank, de heer P. Th. Zijlstra, is benoemd in gelijke functie te Katwijk a/Zee. Gedurende 16 jaar heeft de heer Zijlstra zijn functie in onze gemeente vervuld en zich groote erkentelijk heid van zijn cliënten verworven. De heer D. Algera, van de Twentsche Bank te Lisse. volgt den heer Zijlstra op. LAAT NU UW BOEKHOUDING IN ORDE MAKEN DOOR HET BEKENDE BREESTRAAT 117 LEIDEN Tel. 24891 Privé-adres: VAN SLINGELANDTLAAN 1 Belast zich tevens met ALLE BELASTINGZAKEN Waar bevinden zich onze zeeschepen? Madoera, 10 te San Francisco van Grays Harbour; Tawali, 13 te Manilla v. Batavia; Johan van Oldenbarneveldt. 15 v. A'dam n. Indië; Saparoea, 15 te Antwerpen v. Durban n. A'dam: Tarakan, 13 v. New York n. New Orleans; Stuyvesant, 14 v. Plymouth v. W.- Indië n. A'dam; Noord wijk, 14 te Curagao v. Lissabon; Ariadne, 14 v. Izmir n. Gibraltar; Roelf, 14 v. Bordeaux n. La Pallice; Theseus, 14 te Kopenhagen v. Gothenburg; Orpheus, 14 v. Susak n. Alexandrië; Cottica, 14 te Trinidad; Nederland, 10 v. Bahrein; Back- hnysen, 9 v. Abadan n. Lands End; Cleo- dora, 10 v. Abadan n. Adelaide; Survetta, 11 v. Abadan te Suez; Brastagi, 11 v. Kaap stad n. Durban; Jaarstroom, 12 v. Sydney n. Hongkong; Koningin Emma, 8 v. Trinidad? Pericles, lil v. Valparaiso n. Curasao; Tiba, 4 v. Rosario te Buenos Aires; Kota Agoeng (uitr.), 14 v. Port Said; Go vert Fllnck, van Buenos Aires 14 n. Fern. Noronha; Straat Malakka, 11 v. Melbourne n. Durban; Stad Arnhem, 14 v. R'dam n. Bilbao; Oranjefon tein, v. Kaapstad n. A'dam, 22 te Southamp ton; Macoma, 14 v. R'dam n. Abadan; Rand- fontein, 13 v. Mombassa n. Port Soedan? Tegelberg, 17 (v.m.) v. Batavia te A'dam verw.; Jan Lïevens, 14 (n.m.) v. Freetown te R'dam; Alphard, vertr. 15 v. R'dam n. Buenos Aires; Bengkalis, 14 v. Fremantle te Sydney; Kelbergen, 13 v. Immingham te Venetië; Waterland, 14 v. Antwerpen n. Montreal; Prins Willem van Oranje, v. Montreal n. R'dam, pass. 14 (4 v.m.) Scilly, 16 (6 nin.) verw.; Algenib, 13 v. Singapore te Calcutta; Pieter de Hoogh, v. Bahia Blanca n. R'dam, 14 te St. Vincent; Aldabi, 14 v. Fremantle n. R'dam; Alphard, vertr. 15 v. R'dam naar Buenos Aires; Linge, 14 van Karlsham n. R'dam; Zaan, 14 v. Hudiksval n. Umuiden; van Honthorst, v. Cebu n. R'dam, pass. 14 (5 n.m.) Perim. Wal de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m). A.V.R.O. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.15 Grieg; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Gram.; 10.36 Piano; 11.15 Lyra-trio; 12.00 Bandi Balogh; 12.40 Pierre Palla; 13.00 Nieuws 13.15 Musette-orkest; 14.00 Knipcur sus; 14.20 Trio; 15.35 Kwintetspelers; 17.00 Gerard Hengeveld; 17.30 Radio-dansorkest; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.05 De waarheid over Java; 19.20 Zang; 19.45 Lich ting 1945 20.00 Nieuws; 20.08 Avondtrein; 21.30 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Dansmu ziek 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m). K.R.O. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.20 Graan.; 10.30 Voordracht; 11.00 Piano; 11.25 Pater de Greeve; 12.05 Blaas- kwartet; 12.30 Metropole-orkest; 13.00 Nieuws; 13.20 Klaas van Beeck; 14.00 Le Quatuor en „D" Majeur; 15.00 Voor de vrouw; 16.01 Voor de zieken; 16.30 Causerie; 17.00 Strijkkwar tet; 18.30 Harry de Groot; 19.00 Nieuws; 20.00 Nieuws 20.05 Radio PbiTlh Orkest; 20.35 Rönt gen-kwartet; 21.15 Klaas van Beeck; 22.00 Nieuws; 22.30 Nina Dolce; 23.15 Gram.; 24.00 Sluiting. Sport en Wedstrijden Njord-ploegen voor Hollandia gedeeltelijk teruggetrokken Voor het eerst na 1941 had de Zeil- en Roeivereeniging „Hollandia" de roeiers uit den lande weer bijeengeroepen naar 's Mo- lenaarsbrug, voor de traditioneele wedstrij den op den Rijn. De belangstelling op den eersten dag was nog maar matig en van de echte sfeer was nog niet bijster veel te mer ken. Over de deelname viel in het algemeen niet te klagen, al kan niet worden ontkend, dat de toename van de damesnummers een aanmerkelijk grooter aandeel van het pro gramma gaan vergen. Een andere factor van beteekenis was ditmaal het feit, dat de Leidsche Studenten ditmaal met vier terug getrokken ploegen in drie nummers op het programma prijkten. Het Njord-bestuur had zich nl. genoodzaakt gezien strafmaatregelen toe te passen op verschillende leden, die d« trainingsvoorschriften hadden overtreden Ongetwijfeld een zeer harde maatregel, waarvan de verantwoording ten volle bij het Njordbestuur ligt, dat zelf zeker het beste weet wat in de gegeven omstandig heden noodig is. En al mogen de Njord- leden hierdoor in de eerste plaats gedu peerd zijn, niet in het minst werd Hollan dia door dezen maatregel getroffen en daar naast ook de overige deelnemende vereeni- gingen, die door het terugtrekken van de Njordploegen, eveneens gehandicapt zijn. De eerste dag van het programma werd voornamelijk gevuld door voor wedstrijden, doch daarnaast vielen er ook reeds diverse beslissingen. Intusschen namen de dames ook nu weer een belangrijk deel van het programma in beslag, waaruit blijkt, dat het damesroeien nog steeds toenemende belang stelling ondervindt. De voornaamste uitslagen zijn; Dames Vier: le heat: Willem III, 2e heat: 1. Willem III, 2. Viking: 3e heat: 1. Maas, 2. Dordt. Dames Skif. le heat: Delftsche Sport; 2e heat: Delftsche Sport; 3e heat: 1. De Vliet; 2. Die Leythe. Beginnelingen Skif: beslissing: 1. De Hoop; 2. Amstel. Jonge Skif A: le heat: 1. Delftsche Sport; 2. Laga; 2e heat: 1. Maas; 2. Die Leythe; 3e heat: 1. D. Sport; 2. Maas: 4e heat: 1. Wil lem III; 2. Triton. Jonge Vier A: le heat: 1. Laga II; 2. Vi king: 2e heat: 1. Laga; I; 2. Triton. Beginnelingen Vier: le heat: 1. Maas; 2. Laak; 2e heat: 1. Triton; 2. Nereus. Lichte Vier: le heat: 1. Laga. Stijlroeien Beginnelingen Skif: le heat: '1. Laak; 2e heat: 1. Leythe; 2. Viking ((beste tweede). Beslissing Die Leythe en Viking eindigden gelijk. Jonge Twee A: beslissing: 1. Dordt. Jonge Vier B: 1. Delftsche Sport; 2. Tri ton; 3. Hoop. Beginnelingen Twee: 1. Willem III. Stijlroeien Beginnelingen Vier: in de finale plaatsten zich Ar go. Spaarne en Laak. Van deze drie werd Spaarne winnaar. Jonge Acht A: le heat: 1. Laak; 2. Nereus; 2e heat: 1. Die Leythe; 2. Triton n. Beginnelingen Vier: 3e heat: 1. Triton; 2. Nereus; 4e heat: 1. Die Leythe: 2. Triton II; 5e heat: 1. Argo; 2. Delftsche Sport.' Dames Acht: le heat: 1. De Vliet; 2. Laak; 2e heat: 1. Nereus; 2. Die Leythe. Twee zonder stuurman: le heat: 1. Triton; 2. Njord; 2e heat: 1. Laak; 2. Amstel. VOETBAL. De uitslagen van Zaterdag j.l. luiden: Kampioenscompetitie: CSVDQuick Boys 1—7. lste klasse: Noordwijk 2Leiden 1, 14. 2de kl. A.: Quick Boys 3Lisser Boys 1, 3—1. 3de klasse: Katwijk 4T. en D. 2, 40, Rijnsb. B. 4Noordwijk 3, af gel, RCL 2Lis- ser Boys 2, 1—1. Zaterdagmiddagbeker: kwart eindstrijden: Rijnsb. BoysHoogvliet 43, ARC-SOS 37. Vriendschappelijk: KatwijkNoordw. 36 Voor het algeheel kampioenschap der Za- terdagmiddagafd. had Quick Boys het tegen een verzwakt C.S.V.D. niet moeilijk en won met 71. Doordal Excelsior P. en Oranje Wit de punten deelden (1—1), zijn de Kat- wij kers zoo goed als kampioen. De stand is; Quick Boys 5 4 1 9 27— 4 Excelsior P4 1 3 5 75 Oranje Wit 4 2 2 2 3—14 C. S. V. D3 3 2—16 In de lste klasse had Noordwijk niet veeJ baat in den wedstrijden tegen Leiden I (14). Lisser Boys 1 stelde in Katwijk teleur door van Quick Boys 3 te verliezen. Hierdoor is het kampioenschap van de mannen uit Lisse een weekje uitgesteld en bewaard voor den wedstrijd Lisser Boys IT. en D. I. Katwijk 4 stuurde het Leidsche T. en D. met een 40 nederlaag huiswaarts. RCL 2 en Lisser Boys 2 deelden de puntjes. Hadden wij gehoopt op een eindstrijd tus- schen Rijnsb. Boys en ARC voor den Zater dagmiddagbeker, nu is het zóó, dat Rijnsb. Boys maar net aan den halven eindstrijd be reikte en ARC definitief uitgeschakeld werd. Een blessure van den ARC-keeper ln de laatste minuten, was oorzaak van een geflat teerde overwinning van de Amsterdammers. C.S.V.D.—Quick Boys I 1—7 Een wedstrijd, welke beide partijen nog wel lang in het geheugen zal blijven. Van het begin tot het einde stroomde de regen neer. Over het spel kunnen wij uit den aard der zaak dan ook niet roemen. De Delftsche ploeg gaf al heel weinig spel te zien. Q.B. was er iets beter in. Deze had van begin tot einde het spel volledig in handen. Na verschillende missers kreeg na een kwartier Q.B. door een schot van rechtsbuiten Kees Parlevliet de leiding (01). Al spoedig werd tot tweemaal toe door midvoor A. v. d. Oever in het net geschoten (03), terwijl voor de rust de score verhoogd werd door een fraaien kopbal van linksbinnen M. Verdoes, nog aangevuld door een 5e goal van den midvoor (05). Na de rust werd het spel beter. C.S.V.D. deed alle mogelijke moeite om het vijandelijke doel te beriken. Tenslotte, na nog een tweetal door boringen van het Delftsche doel (07) kwam het tegenpunt door den linksbuiten (1—7). Aan beide zijden werden geweldige kansen gemist, hetgeen wel aan de gladheid van het veld te wijten was. Katwijk 4T. en D. 2 40. Onmiddellijk na den aftrap kreeg men den indruk, dat T. en D. in de meerderheid was. Spoedig bleek echter, dat haar voorhoede niet de schutters bezat, die noodig waren. De voorhoede van Katwijk benutte de kansen beter. Na 7 min. spelen gaf de rechtsbuiten zijn club de leiding (10). De^ middenlinie van T. en D. zette steeds haar voorhoede aan het werk, maar het zat hun niet mee. tal van mooie kansen gingen verloren. De Katwijkers hadden meer geluk, nog tweemaal passeerden zij voor de rust T. en D.'s doelman. Na de rust gaf de strijd weer het zelfde beeld te zien. Een paar doelpunten waren voor T. en D. verdiend geweest. „TONNY" STAAL BENOEMD TOT RIDDER IN DE ORDE VAN ORANJE-NASSAU. Zaterdagmiddag vond in het Kurhaus te Scheveningen, onder zeer groote belangstel ling, de huldiging plaats van den heer A. I. Staal, t.g.v. diens 25-jarig jubileum als secr.-penningmeester van den Kon. Ned. Voetbalbond. Het woord werd o.m. gevoerd door de heeren Lotsy, ir. Kips, Muiier. De Boer, v. Meerum Terwogt, Rector Finke, Weekenstroo, v Leeuwen en Langenes, die allen de groote verdienste van den heer Staal voor het Nederl voetbal schetsten. Dr J. Miedema, hoofd van den Rijksdienst voor L.O. en Sport, sprak namens den min. van O., K. en W. en deelde mede, dat het H. M. de Koningin behaagd had den jubilaris te be noemen tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Tenslotte dankte de heer Staal voor de belangstelling. CHRISTELIJKE KORFBALBOND. De uitslagen van Zaterdag jl. luiden: 2e klasse: Ijsvogels 2TOP 13. 3e klasse: Fiks 2—VEO 2 1—4, FluksTOP 2 1—2. 4e klasse: VEO 3Zeemeeuwen 04, Excel sior 4Fluks 2 06, Tonego 2Pernix 4 00 (gestaakt), Tonego 3—TOP 3 0—2, Pernix 5— Ijsvogels 3 0—7. Het C.K.B.-twaalftal definitief vastgesteld. Na vele proef wedstrijden, waarvan Zaterdag de laatste is gespeeld, is het C.K.B. XII-tal samengesteld. De volgende spelers en speelsters zijn gekozen: Dames: I. v. d. Meij (Pernix), T. Zoutendijk (DES), v. Zuilen (Vriendenschaar), Hessels (Vriendenschaar), A. Bronsema (VES) en Tuinenburg (Rotterdam-Zuid). Heeren: N. Jansen (Fiks), W. v. Z wieten (Pernix), K. v. d. Giesen (Excelsior). H. Groenendijk, Kalkman en Keiler (allen Rot terdam-Zuid). Dames: le res. Hoek (ODI), 2e res. v. <L Burg (Oranje Nassau). Heeren: le res. J. v. d. Meij (Pernix), 2e reS. J. v. Kasteele (Ijsvogels). Dit twaalftal zal op 29 Juni een wedstrijd spelen tegen het Haagsche twaalftal van den N.K.B., dus een zeer sterke tegenstander. Om een zoo goed mogelijk figuur te slaan zal het C.K.B.-twaalftal volgende week eerst nog een oefenwedstrijd spelen tegen een Excelsior/ DES-combinatie te Delft. L.C.K.C. PERNIX. Pernix V, dat voor de eerste maal een competitiewedstrijd speelde, moest het onder spit delven tegen Ijsvogels IH. De Ijsvogels waren bijna allen veel grooter dan de Pernix- junioren en konden regelmatig scoren. Ze wonnen dan ook met 07. Pernix V mag zich hierdoor niet laten ontmoedigen, maar dient dit als een goede training te beschouwen. De tweede wedstrijd, die voor Pernix op het programma stond, viel in het water en moest worden gestaakt na een half uur, waarin zoo wel Pernix IV als Tonego II niet hadden gescoord. WANDELSPORT. Vandaag begint de Avond-Vierdaagsche. Hedenavond zuiden de deelnemers, die a.s. Zaterdagmiddag verhinderd zijn, de Avond-Vierdaagsche aanvangen, echter zaü pas morgenavond officieel, de eerste tocht worden gewandeld. Zooals men weet, worden deze tochten achtereenvolgens morgenavond, Donderdag* avond. Vrijdagavond en Zaterdagmiddag gehouden. Er bestaat voor de avond-vierdaagsche groote belangstelling, daar zij een kleine voorproef is voor de a.s. Vierdaagsche in Nijmegen en velen schreven daarom to; voor hen die hiervoor niet in de gelegen heid waren, maar graag wilden deelnemen, bestaat nog de gelegenheid om morgenavond aan het startbureau in te schrijven tusschen half zeven en zeven uur. Ook zij, die niet in de gelegenheid zijn de avond-vierdaagsche te volbrengen, kun nen één der vier dagen deelnemen, ook zij ontvangen hiervoor een passende herinne ring. De route, welke morgenavond volbracht moet worden, gaat via Witte Singel, Zoeter* woudsche Singel, Zijl-, Heeren-, Mare-, Rijnsburger- en Morschsingel, Rijn- en Schiekade, Kanaal weg. Hooge Rijndijk, Hoo ge woerd, Breestraat, Noordeinde en Witte Singel terug naar „Oud Hortuszicht" waar zoowel het begin- als het eindpunt van de A.V.-tochten is. WATERPOLO. Morgenavond, 8 uur, warden in die Zwem inrichting ,,De Zijl" drie competitiewedstrij den gespeeld, te weten: De Zijl HI—A.Z.C. II (Aliphen); De Zijl IVD.V.Z. II (Den Haag); De Zijl I (dames) D.V.Z. II (dames). TENNIS. L.T.C. „De Munnik." De uitslagen van de afgebroken wedstrijden tegen AEC te Den Haag zijn: mevr. Har- kema en Oudshoorn verl. van mevr. A. Platteel en J. den Holder 64, 36, 265 mevr. Visser en Eyken verl. van mej. E. Koning en L. Engelenburg 26, 26; Ouds hoorn en Eyken verl. van Engelenburg en Den Holder 16 gestaakt) De Munnik 1 won dus dezen wedstrijd met 5—0. DAMMEN. Katwijksche Damclub „K.D.C." De uitslagen van de finale van den derden Bekerwedstrijd zijn als volgt: J. Freke—W. Böttcher 2—0: W. Böttcher—C. de Ruiter 02; C. de Ruiter—J. Freke 02. J. Freke heeft dus beslag gelegd op dea beker. „HULPACTIE ZEELAND» Van 1 tot 13 Juli wordt de „Hulpactie Zee land voor de lichamelijke opvoeding en sport georganiseerd. In het kader van deze acte is er op Zater dag 6 Juli te Vlissingen een groote demoa*i stratie van alle sportvereenagangen, j,

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3