Zilveren jubileum van hei Vrijwilligerscorps NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 28 MEI 19* Kerkelijke herdenking in de Pieterskerk Ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van het Vrijwilligerscorps in de Ned. Herv. Kerk, werd gisteravond in de Pieters kerk een wijdingsdienst gehouden. Ds J. Vossers voerde hierin het woord over: „Dienstbaarheid". Na het ontstaan en het werk van het corps te hebben nagegaan hiervan gaven wij reeds eerder een overzicht wilde spr het corpswerk zien in grooter kerkelijk ver band, nl. als „dienstbaarheid voor 's Ko- nings eer". Het Woord dienen, aldus spr, heeft een ongunstigen klank gekregen. Er valt dan ook een merkwaardige verschuiving van woorden waar te nemen. De Kerk is echter nog een plaats waar gediend wordt, ja, ge diend moet worden. Jezus Christus kwam om te dienen en Hij gaf aan dit woord een nieuwe klank. De Kerk heeft een taak in de wereld, maar als zij niet meer wil die nen, is zij smakeloos zout geworden. Vaak wordt een onzuivere toon gehoord, daar waar men te zelfstandig is en voor zichzelf een plaats wil stichten. Het komt echter niet aan op wat men doet, maar hoe men het doet. Ten slotte sprak ds Vossers den wensch uit, dat zoolang de Kerk, ook het Vrijwilligerscorps zal bestaan en dat het zal blijven medewerken aan de uitbreiding van Gods Koninkrijk. De tweede spreker, ds M. J. W. Geursen, sprak over: „Voor 's Konings eer". Spr be handelde achtereenvolgens de begrippen eer, de Koning en het waken. De Bijbel open baart dat Gods eer beteekent, dat God zich Chr.-Hist. groslijst voor den Gemeenteraad vastgesteld De samenwerking met de A.-R. goedgekeurd. In gebouw Rehoboth kwam de C.H.U. afd. Leiden in ledenvergadering bijeen. De voorzitter, de heer L. Questroo, sprak er in zijn openingswoord zijn blijdschap over uit, dat de gehouden Tweede Kamerverkie zing voor de C.H.U. zulk een verblijdend re sultaat had opgeleverd. Naast de blijdschap is er echter de bezorgdheid over het aantal stemmen, dat de communisten wisten te be halen. Spr. wees erop, dat de Nederlanders in staat moeten zijn in woord en daad het Christendom terug te brengen tot ons volk. Ook de C.H.U. draagt daardoor de verant woordelijkheid. Medegedeeld werd nog, dat ruim 50 nieuwe leden na de laatst gehouden verkiezing tot de afdeeling waren toegetreden. Vervolgens bracht hij uitvoerig verslag uit over de besprekingen, die met de A.R. Kiesvereeniging waren gevoerd en waarbij in principe besloten was met een gecombi neerde lijst uit te komen. Hierna werd de groslijst voor de Gemeen teraadsverkiezing samengesteld, waarbij 37 namen werden genoemd. De definitieve vast stelling van de lijst zal op Dinsdag 4 Juni plaats vinden. Tenslotte werd nog van ge dachten gewisseld over de te voeren propa ganda. Bouw van 84 woningen ten Z. van de Toniatenstraat Uitvoering van het plan van de Woning- bouwvereeniging „Ons Belang" B. en W. hebben van den inspecteur van de Volksgezondheid voor Zuid-Holland be richt ontvangen, dat ter voorziening in het groote woningtekort dit jaar 60 permanente woningen zullen kunnen worden gebouwd. Aangezien voor woningbouw door particu lieren nog geen nadere financieele regeling is vastgesteld, is het noodzakelijk, dat deze bouw geschiedt door de gemeente of door woningbouwvereenigingen. terwijl die bouw plannen de voorkeur verdienen, welke zoo spoedig mogelijk kunnen worden uitgevoerd. Na onderzoek is gebleken, dat het bouw plan van de Woningbouwver. „Ons Belang" betreffende het bouwen van 84 woningen ten Zuiden van de Tomatenstraat het snelst in uitvoering kan komen, daar dit voor den oorlog reeds voor uitvoering gereed lag en het stratenplan met rioleering in dit project reeds werd aangelegd. Bij nader overleg met den Inspecteur van de Volksgezondheid heeft deze goedgevonden dat het geheele plan van 84 woningen wordt uitgevoerd en over de definitieve vaststel ling van dit plan worden thans besprekingen gevoerd. B. en W. stellen den raad voor, in afwachting van de definitieve voorstellen in principe te besluiten het zesde bouwplan van „Ons Belang" zoo snel mogelijk tot uit voering tebrengen. De aanbesteding zal reeds in het begin van de volgende maand plaats hebben. WETHOUDERS MORGEN GEEN SPREEKUUR. Wegens verkiezing van leden der Prov. Staten zijn de wethouders morgen verhinderd spreekuur te houden. INTER-KERKELIJKE GEZINSZORG. Het internaat van de Stichting „Inter- Kerkelijke Gezinszorg" aan de Boerhaave- laan 30 zal Zaterdag 1 Juni a.s., 's mïiddags 3 uur, officieel worden geopend. UITSPRAKEN TRIBUNAAL. Hedenmorgen heeft het Tribunaal de vol gende uitspraken gedaan: N. Fros, Voorschoten, lid NSB, groepsad- ministrateur, enz., 2 j. interneering tot 15 Mei 1947, ontzetting van kiesrechten en openbare functies; mej. M. E. van Steyn, Leiden, lid Jeugd storm en NSB, ontzetting kiesrechten; B. J. Kluit, Voorschoten, lid NSB, WA en NVD, groepsleider en opleiding te Schalkhaar genoten, 3 j. interneering tot 5 Mei 1948, ont zetting kiesrechten en ambtelijke functies in overheidsdienst; J. van Mill, Alphen a/d. Rijn, vrijwillig naar Duitschland gegaan en werkzaam bij Todt, 1 j. 13 mnd. interneering en ontzetting kiesrechten; D. Vonk, Leiden, lid NSB, werkzaam ge weest voor Duitsche Weermacht, enz, 2 j. interneering tot 7 Mei 1947, ontzetting kies rechten verbeurdverklaring vermogen, ex clusief woning en inboedel; A. van Guit, Leiden, lid NSB en bloklei- der, onmiddellijke invrijheidstelling, ontzet ting kiesrechten en dienen bij gewapende macht; G. Laros, Alphen a. d. Rijn, lid NSB en verkoop NSB-lectuur in zijn winkel, ontzet ting kiesrechten; P. J. Rovers, Katwijk, lid NSB en Duit- schers ontvangen in zijn woning, 1 j. inter neering tot 28 Dec. 1946, ontzetting kiesrech ten en verbeurdverklaring vermogen, behal ve zijn inboedel. Chr. E. R. van Helsdingen, Alphen a. d. Rijn, lid NSB, ontzetting kiesrechten. Voor het examen maatschappelijk wer ker (ster) afgenomen door de Ned. Ver. voor Gemeentebelangen te Den Haag, zijn ge slaagd onze stadgenooten mej. A. G. Piene- man en de heeren P. M. de Jong en J. Wes- sel Hm. laat gelden tegenover de menschen, die zich zelf willen laten gelden. Hij wil erkend worden als volstrekt Heer. Zoo kwam het uit im 't Paradijs, bij 't volk Israël, maar ook in het N.T. Als Koning in de zending van Zijn Zoon, toen alle menschenstemmen zwe gen en de Zoon tot aan Zijn laatsten snik getuigde van Gods eer. Ook wij mogen naast Jezus Christus staan en van Gods eer getuigen. Vrijwilligers, aldus spr., weest blij moedig en trouw, opdat gij God in blijd schap moogt dienen. Met een oproep tot jong en oud, dat de Heer der Kerk hen noo- dig heeft voor de verbreiding van 's Konings eer, besloot spr zijn rede. „Ex AnimoLeo Mens en bazuinmuziek droegen zeer veel bij aan de wijding van dezen dienst. Onze Verkiezingsdienst Evenals op 17 Mei 1.1. zal de Verkiezings dienst van de „Nie uwe Leidsche Cou- rant" en „Trouw" morgenavond de uit slagen van de Prov. Statenverkiezingen be kend maken op het Stadhuisplein. Wij zorgen weer voor een snelle bericht geving, zoodat wij er niet aan twijfelen, of de belangstelling zal even groot zijn als bij de Tweede Kamerverkiezingen. NAAR DE VERGADERINGEN. We herinneren er aan, dat de C.H. Kies vereeniging morgenavond weer een verga dering houdt in „Prediker", waarin de uit slagen van de verkiezingen zullen worden bekend gemaakt, terwijl de A.R. Kiesver eeniging bijeenkomt in „Den Burcht". Gaar ne wekken wij op tot bezoek aan deze ver gaderingen. VERKIEZINGSBUREAU. Het verkiezingsbureau van de A.R. Kies vereeniging houdt morgen zitting in de school, Hooglandsche Kerkgracht 29a, Tel. 21421. Het H.A.B.O.-coraité verrichtte prachtig werk Tot liquidatie werd thans overgegaan. Vorige wieek werd de liquidatievergadering gehouden van de H.AJ3.0. Elk Leidenaar zai zich nog herinneren de maaltijden, die door dit comité gegeven wer den in de Stadsgehoorzaal en in het St. Lidwinaihuis aan den Zoeterwoudschen Sin gel. Zegenrijk werk heeft dit comité verricht in den barnen oorlogswinter 1944/'45. Begon nen werd met een warmen maaltijd aan pl.m. 7000 schoolkinderen met Kerstmis 1944; het werk werd voortgezet en bijna elke week werden de maaltijden verstrekt, nu eens op een doktersadvies, dan weder door tusschen- komst van de geestelijkheid en dan wieder in samenwerking met den Geneeskundigen Dienst voor hongeroedeem-patiënten. De laatste maaltijd werd gegeven op Vrij dag 4 Mei 1945 en deze maaltijd was spe ciaal aangericht voor aanstaande- en jonge moeders. Op dezen maaltijd kon de mededeéling worden gedaan, dat de vijftigduizendste por tie was verstrekt. Voorwaar een respectabel aantal. Bij het eindrapport van den secretaris kwam ter sprake, dat zoowel door de I.K.O. als door de B.S. in hun verslagen mededee- lingen werden gedaan die den indruk kunnen wekken, dat deze instanties in het werk van de H.A.B.O. betrokken waren. Uitdrukkelijk werd vastgesteld, dat de H.A.B.O. geheel zelfstandig werkte en zoo wel de I.K.O. als de B.S. buiten dit werk stonden. Ook moet nog gememoreerd worden hel werk in het H.A.B.O-babytehuds aan den Ouden Singel, waar een vijftigtal baby's ver pleegd werden, die thuis geen voedsel, warmte en kleeddng hadden. Betreurd werd dat, toen Volksherstel haar tehuis „Margriet" opende, geen contact is gezocht met het H.A.B.O.-comité, dat op dit terrein zijn sporen had verdiend en over een veelzijdige ervaring beschikte. Ten slotte werd een woord van bijzonde ren dank gebracht aan ds. D. Kuilman, pa ter Louwe en dr. H. J. Westerink, die geza menlijk die commissie van advies uitmaak ten. Vele en zeer belangrijke adviezen zijn door deze commissie gegeven in het belang van de bevolking van Leiden. En, zoo behoort dit stuk oorlogswerk we der tot het verleden. Met rechtvaardigen trots mag het comité op zijn werk terugzien, dat in den bangen bezettingstijd en vooral in den laatsten oorlogswinter, voldaan heeft aan zijn doel: H(ulp) te verleenen A(an) de Bur gerbevolking) in O(orlogstijd). HULP AAN VLISSINGEN. Met de binnengekomen nagiften is het be drag van de collecte, welke in, het Ned. Herv. kerkgebouw is gehouden, ten behoeve van de hulpactie aan de zustergemeente in het zwaar getroffen Vlissingen, thans gestegen tot f4883.63, zoodat de geraamde f5000 spoe dig bereikt zal zijn. Giften kunnen nog ge stort worden op giro 384233, ten name van den penn. van het comité „Hulp aan Vlissin gen," den heer C. W. Oostveen, Rijn- en Schiekade 121 GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het was gisteren 50 jaar geleden, dat het echtpaar F. LardeeKaapaan, wonende Ger- rit Doüstraat 19, in het huwelijksbootje stapte. Deze dag is natuurlijk niet onopge merkt voorbij gegaan, want reeds vroeg in den morgen werden bloemen en geschenken van familie, vrienden, kennissen, buurtver., woningbouwver. en buren gebracht, zoodat weldra de kamers in een bloemenzee ver anderden. Gelukkig mogen bruid en bruidegom zich in een goede gezondheid verheugen, hoewel zij den leeftijd van de zeer sterken bijna be reikt hebben. De heer Lardee heeft een werkzaam leven achter den rug: 35 jaar was hij verbonden aan den Wijnhandel van de Fa. Proot, daarna, toen deze zaak liquideerde, kwam de bruidegom bij de Fa. v. d. Heijden aan de Nieuwstraat in betrekking. Ruim anderhalf jaar geleden is hij door de laatste firma gepensionneerd. Zijn vrouw heeft hem al die jaren trouw terzijde gestaan en zoo brengen zij thans een rustigen en verzorgden ouden dag door. Wij wenschen hun te mid den van kinderen en kleinkinderen nog vele gelukkige jaren toe. S MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 27 Mei 1946. Leidsche Groente veiling. Andijvie f4569; bloemkool I A f70—90; I f49—68; II f 34—55; III f22—27; snijboonen f350580; kaskomkommers I f53—61; II f45—49; III f37—41; stek f70; peen f3957; peterselie f8.2010.50; peulen f215—240; postelein f 78—82; prei I f 18—29; II f 5.14; rabarber f 1016; radijs f 3.30 4.90; bosseldrie f5.30—10.20; sla I f2—5.10; II fl2; stoofsla f 1013; spinazie f843; aardbeien f 360580. Sport en Wedstrijden ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE. Koudekerk ILeiden III (112) Koudekerk wint de toss en verkiest voor den wind te spelen. Direct na den aftrap volgt een aanval van Koudekerk, een voor zet van de linksbuiten en de mid-voor scoort. Hierna golft het spel 15 min. heen en weer en volgt het tweede doelpunt. Koudekerk blijft geregeld in den "aanval en de rust gaat in met een 60 voorsprong voor de thuis club. Na de rust neemt Koudekerk het wat ge makkelijker op. De middenvoor en -half scoren ieder nog een punt, waarna uit een penalty Leiden de stand op 8r-l brengt. Na 35 min. volgt een uitval van Sjors Hakkebrak en hij scoort onhoudbaar voor den keeper. Leiden maakt dan haar tweede punt, terwijl Koudekerk de eindstand weet te brengen op 11—2 KORFBAL. L.C.K.C. „Pernix." De wedstrijd Pernix IIT.O.P. I is in derdaad een spannende strijd geworden. Over het algemeen was T.O.P. iets gevaar lijker voocr den korf, maar het was jammer, dat de T.O.P.-aanval werd ontsierd door herhaaldelijk gedekt schieten. Er werd voor de rust toch niet gescoord, maar na de rust duurde het niet lang of een T.O.P .-dame gaf haar club de leiding. Pernix II kwam er steeds beter in en het spel was van goed gehalte. Ongeveer 20 min. voor het einde wist Pernix II uit een doorbraak gelijk te maken. Er werd daarna nog fel om de over winning gestreden en TO.P. had wel heel erg pech toen de bal heel langzaam den korf over wandelde en er toen toch maar buiten viel. Met 11 kwam het einde van een wed strijd, waarin T.O.P. misschien een kleine overwinning had verdiend. Pernix II gaat nu weer samen met Tonego I aan den kop, direct gevolgd door T.O.P. I. Direct na dezen wedstrijd trad het eerste twaalftal in het veld tegen de Ijsvogels uit Den Haag. Pernix speelde in een geheel ge wijzigde opstelling en aanvankelijk leek het dat 't „liep". Al spoedig werd een kans be nut (10). Daarna volgde een periode tot de rust, waarin Pernix steeds in de meer derheid was met een aanval die zich veel kansen maakte, doch wegens falend schot ze niet benutte. Us vogels bleef goed partij geven, doch wist evenmin de weinige kan sen te benutten. Rust 10 voor Pernix. Na de rust dacht de Pernix-aanval er an ders over en al spoedig werd nummer 2 in de mand gedeponeerd. Na de wisseling liep de zaak wat stroever, maar doordat de IJs- vogel-verdediging den Pernix-aanval iets te veel vrijheid liet werd de stand halverwege de tweede helft door twee schoten op 40 gebracht. Na de wisseling werd niet meer gescoord. Pernix III bracht het er minder goed af en moest met 41 in Fiks n de meerdere erkennen. Pas tegen het einde van den wed strijd kon Pernix III de eer redden. Fiks II won verdiend. AVOND-VIERDAAGSCHE Op 19, 20, 21 en 22 Juni organiseert de Ned. Wandelsport Bond in verschillende plaatsen van ons land, o.a. ook te Leiden en Alphen a. d. Rijn haar jaarlijksche Avond- Vierdaagsche over afstanden van 15 tot 20 km. Deze tochten zijn opengesteld voor indi- vidueele wandelaars, militaire- en semi-mili- taire groepen, sportvereemigingen, buurtver- eenigingen, schoolgroepen, padvinderij, etc. Nadere bijzonderheden worden zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt. De Leidsche Wandelsportvereeniging „Ontwikkeling en Ontspanning" heeft Zater dag deelgenomen aan den 20 km-tocht in Delft, ter gelegenheid van het 700-jarig be staan dezer stad. Een ieder ontving een fraai diploma. Verklaring van de kiesvereenigin- gen te Oegstgeest Inzake het anonieme pamflet tegen Dr K. J. Brouwer Men verzoekt opname van het volgende: Ondergeteekenden verklaren, dat het ano nieme tegen dr K. J. Brouwer te Oegstgeest gerichte politieke pamflet, hetwelk Zater dagavond j.l. op groote schaal te Oegstgeest is verspreid, niet van hen afkomstig is en dat zij deze methode van bestrijding ten scherpste afkeuren. De besturen van de A.-R. Kies vereeniging, C.-H. Kiesvereem, Kiesver. der Kath. Volkspartij. LEIDERDORP Donderdag j;l. hebben ouders en kinde ren de gelegenheid gehad, mej. G. Meerburg te huldigen. Het was dien dag n.l. 25 jaar geleden dat zij verbonden werd aan de Chr. Bewaarschool. Mevr. Voorma en de helpsters der Bewaarschool hebben alles in het werk gesteld om mej. Meerburg en de leerlingen een mooien dag te bereiden. Afgehaald met een auto, reed de jubilaresse door de met vlaggen feestelijk versierde Hoofdstraat naar de Chr. School, waarin ze. na de afbraak van haar eigen lokaliteit door de Duits chers, een ruim onderdak in den vorm van twee lokalen heeft gevonden. Bij de feestelijke huldiging temidden van haar leerlingen, door den loco-burgem., weth. M. P. Splinter, die haar, mede namens gemeentebestuur dankte voor haar opvoedende taak, die zij 25 jaren aan de kinderen van alle gezindten zoo plichtsgetrouw en liefdevol heeft vervuld, Spr wees vooral op het feit. dat zvi o^k -or haar vertellingen uit den Bijbel bij de kin deren reeds zoo vroeg het fundament mag leggen voor het hoogste Goed. Woorden van waardeering werden eveneens gesproken door den voorz. van het Schoolbestuur (dat tevens de Bewaarschool exploiteert), den heer A. Roest, door den eere-voorz., den heer G. Los; door den heer A. Wissel, namens het perso neel der School; door mevr. Voorma, namens de ouders, en door mej. C. Wissel, namens de kinderen en helpster der KleuterschooL Een schat van bloemen vergezelden deze gelukwenschen, terwijl leerlingen, personeel en bestuur ook stoffelijke bewijzen van hul de en dankbaarheid aanboden, o.a. een. respectable taart, die zelfs door 6 kinderen gedragen moest worden. Mej. Meerburg dankte met enkele wel ge kozen woorden voor deze blijken van waar deering. De leerlingen zongen hun juffrouw toe, waarvoor zij natuurlijk op „zoete" wijze beloond werden. Door zeer veel ouders en belangstellenden werd gebruik gemaakt van de gelegenheid, de „juffrouw" 's middags in de school te komen feliciteeren. Op uitnoodiging van de jubilaresse was des avonds in de school een groot gezelschap bij elkaar (familie, bestuur en personeel met genoodigden) om dit jubileum in besloten kring te vieren. En gezien den korten tijd van voorbereiding kan dit een zeer geslaagde avond genoemd worden, daar velen zich be ijverd hebben, in het bijzonder de heer Roe- leveld, die de leiding had en steeds een goede sfeer wist te scheppen. VOORSCHOTEN. De Koningin Wilhelmina Vereen! ging houdt op Maandag 3 Juni a.s., 8 uur nm., in de groote zaal van Hotel „Deurlo" haar jaarlijksche ledenvergadering. De agenda vermeldt o.a.: Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend: F. W. C. Blom (niet herkiesbaar) J. G. van Gent (herkiesbaar), P. Kaayk (herkiesbaar). De leden hebben gelegenheid candidaten voor te dragen, mits dit schrif telijk en onderteekend door minstens 10 leden geschiedt; indiening tot uiterlijk Vrij dag 31 Mei a.s., aan het secretariaat: Voor straat 25. Bespreking programma 31 Aug. a.s. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Ariadne, 24 te Alexandrië v. Malta; Iris, V, A'dam, p. 24 Ouessant; Oranjefontein, 23 V. Beira n. Lorenzo Marques; Randfontein, 24 v. Durban n. Beira; Nijkerk, v. O.-Afr. n. A'dam, 26 te Las Palmas verw.; Saparoea, 22 v. Port Elisabeth n. Antwerpen; Themisto, 25 v. Baliia Blanca te R'dam; Noesaniwi, 25 (nm) v. Beira te R'daim; Boskoop, 27 v. Madeira te R'dam; Piet Hein, 22 v. Norköping te Har- lingen; Van Ostade, 25 v. Curacao te A'dam; Bloemfontein, 25 v. Southampton n. N.-Indië; Java, 25 te Southampton; Stuyvesant, 25 te Paramaribo; Tjibesar, 25 v. Suez n. Sjanghai; Tjisadane, 23 v. Colombo n. Batavia; Van Ruysdael, 26 Gibraltar gepass., n. Antwerpen; Vulcanus, 26 v. Leixous n. Lissabon; Ruys, 26 te Southampton; Saparoea, 22 v. Port Elisabeth n. Kaapstad; Nijkerk, 26 te Las Palmas; Maaskerk, 26 v. Plymouth n. A'dam; Jan van Goyen, 25 v. New-York n. Antwer pen; Gouwe, 25 v. Saffi n. Holland; Zuider- burgh, 27 (11 nm) v. Almeria te IJmuiden verw.; Curacao, v. Melbourne n. R'dam, p. 26 Gibraltar, 29 te Antwerpen verw.; Kat wijk, 26 v. Vlissingen te Swansea; Ooster beek, 25 v. Danzig n. Sundsvall; Noordwijk, 24 v. Newport n. Lissabon; Zeeland, 25 v. Hernösand n. Umuidien; Keilehaven, 25 v. Imimdngham n. Casablanca; Jupiter, 21 v. Demarara n. Trinidad; Aert van der Neer, v. New Orleans n. R'dam, 20 te Havana; Nero, 21 te La Guaira; Macoma, 21 v. Pernis te Curacao; Juno, 22 v. Houston te Curacao; Ino, 21 v. Curacao n. Lagunillas; Perna, 19 v. R'dam te Aruba; Castor, 21 te Maracaibo; Manto, 21 v. Tampico n. Progreso; Martha, 19 v. Rouaan te Lissabon; Cottica, v. A'dam n. Curacao, p. 23 Beaohy Head; Hermes, 21 v. N.-York n. Curacao; Pieter de Hoogh v. Bahia Blanca n. R'dam, 20 te Montevideo; V. Heutsz, 21 te Hongkong; Cistula, 22 v. Bombay n. Abadan; Randfontein, 21 v. East London n. Beira; Oranjefontein, 21 v. R'dam te Bedra; Tibia 21 v. R'dam te Abadam; Bantam, 22 v. Karachi n. CochinSibajak, v. R'dam n. Batavia, 23 v. Colombo; Antonia, 21 te Singapore; Melchior Treub, 22 v. Singapore n. Bangkok; Socrates, 22 v. Curacao te Vain paraiso; Trajanus, 22 te Demarara. Wat de Radio morgen brengt Programma van Hilversum I (301 m). VARA. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Tsjai- kofsky; VPRO 10.00 Morgenwijding; 10.20 Piano; 10 45 Illegaliteit; 12.00 Orgel; 12.35 Eddy Walis; 13.00 Nieuws; 13.18 Omroep orkest; 14.30 Cocktails for two; 15.00 Voor de jeugd; 17-00 Carlo Garcassola; 17.35 Koor; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Hawaiian; VPRO. 19.30 Lezing. VARA. 20.00 Nieuws; 20.15 Philh. Orkest; 21.00 Revue; 21.30 Ramblers; 22.25 Orgel-ensemble; 22.45 Geestelijk leven; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram* 24.00 Sluiting. Programma van Hilversum n (415 m). NCRV. 7.00 Nieuws; 7.15 Gyrmn.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.15 Ziekenbezoek 10.20 Strijkorkest 10.30 Morgendienst; 11.15 Saint- Saëns; 12.00 Vedelaars; 13.00 Nieuws; 13.20 Piano- 14.00 Omroepkamerorkest; 15.00 Bach; 16.01 Voor de jeugd 17.30 Zang en piano; 17.45 Rijk overzee; 18.00 Mandolinata; 18.35 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.30 Engelsche les* 20.00 Nieuws; 20.05 Verkiezingsuitslagent 23.50 Schriftlezing; 24.00 Sluiting. BEURS VAN Off. not. medeged. door de 8 bieden, f laten. ged. en MAANDAG Obligatiën PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN V Jt 2-30 u A'd. Ie 1. 1937 3% 102/4 101% NH. 2e '38 3% S ïoiA 100-fr R'd. 1 en 3 -37 3% 102% 101% PETROLEUM Bataaf. 3% 102% 103% TRAMWEGEN. Sem. Oh '26 5 40/ 36/ VOORL. GEN. OBLIG. A.K.U3% 102t 100 Werksp3% 102% 102 A Fondsen STAATS LEENINGEN ad f 1WK Nederland le L 1940 4 101% 101%* (m. b. f.) 1940 4 102 101% (m. b. t 1941 4 102%* 102%* 1937 I 101% lOOlï 1938 (3%) 101% 101%* N.W.S2% 84 84 Nederl.-Indifl Inddë 1937 a 8 99 98 BANK- EN CRED. INST. im AMSTERDAM Ver. voor den Effectenhandel bied„ t ged. en lat.. S stopk 27 MEI 1946 INDU6TR. ONDERN. AAND AJC.Ü. A 134 123% v. Berkeï A 103% 108 Calve c. v. a. 156 158 Lev. Br. c.va 240 250 Phil, gmb A 261 28" PETROLEUM. Kon. Petroleum... 320 (35 SCHEEPVAART Hold. Am. Lijn.. 125 I26t K.N.S.M. N. B. 137 1355 Ned. S cheep v. U. 127 135 Rotterd. Lloyd 127 140 Stv Mij Nederl. 127 140 INDISCHE MI JEN H. A- V. A'dam A 210/ 229* Jav. Cult. Mij A 120/ 110 N. I. Suiker U. A 120/ 120 Dell Batavia A 80§'25/ 110* Déld Mij C 130§140/ 126§ Senembah Mij A 805120/ 115*" Aandeelen BANK- EN CRED. INST. A'dam Bk M, A 122% 128 Inc. Bank A 124% 132 R'dam Bk A 125% 129 Tw. Bank s. a. A 125 127% INDUSTRIEëN. v. Gelder A lifl 117 Int, Beton A 140/ 135t Hoogov C.V4L 110 1158 Ned. Gist A 325 225 Ned. Kabel A 228 235 Nijma 155 160S R-D-M. A 263 Stokvis 132 131* Stork en co A 146 150 Werksp. s. A 162% 163 Wilt. Feyenoord 151 Wyere* A 150 155* HANDELSONDERN. I. C. H. R'dam A 150/ 135* Linde Teves A 140850/ 138/ DIVERSEN A'dam Ballast 131 1358 - Gem. Eigendom... 175/ Houth. W. Pont A r 2 136* Thorns. Haven 150' 140 Z. K Sab. f 1000 58/ GELDKOERS. 1 Prolongatie 2% 2%

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3