Accountantskantoor JAC. STOL Oegsigeester zending in kerkelijke banen NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 27 MET 19M Stadsnieuws Ds J. Swijnenburg Ds J. Swijnenburg deed zijn intrede in de Sleutelstad Als predikant in de vacature van wijlen dr W. Th. Boissevain. Het was gisteren wederom een blijde dag voor de Ned. Herv. kerk in de Sleutelstad. Door de komst van ds J. Swijnenburg van Sloten werd opnieuw een vacante plaats bezet en kan het werk in een open wijk in al haar onderdeden weer ten volle worden behartigd. Een vriend van ds Swijnenburg, ds F. D. Emous van Badhoevedorp, heeft den nieu wen herder en leeraar 's morgens in de Pieterskerk bevestigd, waarbij hij tot tekst gekozen had Jeremia 1 vers 7b: „Want overal waarhenen ik U zenden zal, zult gij gaan, en alles, wat Ik u gebieden zal, zult gij spreken." Na de bevestiging richtte ds Emous zich in hartelijke bewoordingen tot ds Swijnenburg. 's Middags deed ds Swijnenburg in de zelfde kerk zijn intrede en bediende hij het Woord uit Marcus 2:17b: „Ik ben niet ge komen, om te roepen rechtvaardigen, maar zondaars tot bekeering." Allereerst zette ds Swijnenburg uiteen, dat ko men een bedoe ling heeft. Het verwekt verwach ting en spanning, een hunkering naar een ant woord op de vraag. Gods Woord, aldus spr, komt ons in deze aangelegenheid te hulp. Dat er een predikant naar Leiden komt is 'n heel onbelang rijke gebeurtenis: Er is er Een in de wereld geko men, Jezus Chris tus en wij vra gen naar de re den van Zijn ko men en daarna komt pas de vraag van de komst van den predikant. Je zus Christus is in de wereld gekomen, dat is het wat het Evangelie verkondigt. In deze komst ligt het wonder van de roeping en de zending: „Gelijk Ik in de wereld gekomen benzend Ik Ulieden." Jezus Christus heeft gezegd: Ik ben niet gekomen om te roepen rechtvaardigen, maar zondaars tot bekeering. Hij maakt hier scheiding, niet voor deze, maar voor die menschen. Kan dat waar zijn, aldus spr.? Levi nam het leven zooals het was en haalde er uit wat er in zat. De menschen noemden hem een zondaar, en daarmede was hij geboycot. Ook Levi wist van zichzelf, dat hij een zondaar was. Maar nu komt de Derde, Jezus Christus, en Hij zegt: Ik ben gekomen voor den zondaar en zooals Jezus Christus Levi ziet als zondaar, zoo heeft nog nooit een Farizeër hem als zondaar ge zien. En zonder dat Levi eerst catechisatie krijgt en wat dies meer zij, zegt Jezus Christus zonder meer: Volg mij. Gelijk als tot ons allen: Gij zijt van Mij. Daarvoor is Hij gekomen en als Hij komt, trekt Hij de scheidslijn door ons leven. Spr. is heel dankbaar voor de ontvangst in Leiden, maar verwacht van de gemeente niets. Jezus Christus heeft dit zelf gezegd. Spr.'s eenige vreugde is te mogen zeggen: Volgt Hem, Die gekomen is in de wereld om te roepen zondaars tot bekeering. Zalig is hij, die zich afvraagt, of hij niet behoort tot de Farizëers, die zich zalig prezen. Er zullen menschen in Leiden zijn, aldus spr., voor wie Jezus Christus niet gekomën is en Hij zal ze zelf aanwijzen. Na de predicatie heeft ds Swijnenburg Zich gericht tot de collega's, den kerkeraad het gemeentebestuur, dat vertegenwoordigd werd door den gemeente-secretaris mr J. Bool, en allen die aan den eeredienst het hunne bijdragen, de jeugdvereenigingen, zijn bevestiger en de gemeente. Deze zong hem na den dienst Gez. 263 vers 1 en 5 toe. In de consistorie heeft ds J. de Wit nog het woord gevoerd, waarbij deze er o.a. op wees, dat de gemeente houdt van nieuwe menschen. Of zij ook houdt van nieuwe dingen wilde hij in het midden laten. Ds Swijnenburg dankte nog met enkele woorden. De S.G.P. in vergadering bijeen Ds L. Rijksen en ds H. Visser voerden het woord In een overvolle zaal hield Zaterdagavond de Staatk. Geref. Partij een openbare ver gadering onder voorzitterschap van den heer A. v. Egmond. Na de opening was het woord aan ds L. Rijksen, die het gewicht van de verkiezing voor de Provinciale Staten uit eenzette. De S.G.P. klein in aanzien, mag niet nalaten, te wijzen, op de verderfelijke vrijheid, die heden ten dagen gepredikt wordt. Met vrijmoedigheid mag ik aanbe velen, aldus spr., brengt Uw stem uit op de S.G.P. Nehemia zoekt het goede voor zijn volk, werd bespot, maar mocht zeggen: Wij zullen bouwen, en de God van den hemel zal het ons doen gelukken. Ds H. Visser, als tweede spr., zette het doel der S.G.P. uiteen en nam de andere partijen onder de loupe. CHR. BOND VAN BELASTINGAMBTEN. De afd. Leiden van den Chr. Bond van Belasting Ambtenaren hield Zaterdag in het Geb. voor Chr. belangen een vergadering. Wegens ziekte van den voorz. werd de vergadering geleid door den penningm., den heer Alberts. Deze wees in zijn openingsrede op de aanvallen die zoowel van binnenuit, als van buitenaf op de Chr. vakbeweging wor den gedaan. Hij wekte op tot krachtige pro paganda. welke vooral nu noodzakelijk is, vooral onder de jeugdige werknemers, die zijn opgegroeid in een tijd waarin de vrije organisatie was verboden, zoodat zij geen kennis dragen van de Chr. beginselen in den strijd op het sociale terrein. Zij zijn het materiaal waaruit straks de natie, zoo wel als de organisaties moeten worden ge bouwd. Besproken wordt het verslag, uitgebracht door den secr., den heer Zwijgers, inzake de gehouden bondsvergadering, de voorstel len tot fusie met de andere bonden van Overheidspersoneel, contributieregeling en salarispositie. Het was een zeer opgewekte vergadering, waarin bleek dat de goede geest onder de Chr. Belastingambtenaren in de bezettings jaren niet had geleden. CANDIDATEN GEMEENTERAAD K.V.P. De Kiesver. Leiden van de K.V.P. heeft de volgende candidatenlijst voor de Ge meenteraadsverkiezingen vastgesteld 1. S. Menken; 2. Th. B. J. Wilmer: 3. J. A. M. v. Oyen; 4. H. M. J. W. J. Kortman; 5. Th. H. Perquin; 6. A. v. Dijk; 7. J. A. E. Aalberds: 8. H. Lombert. Over de candVïaten voor de plaatsen 9 t/m. SO moet nog gestemd worden. Voor het examen sociaal werker(sters), afgenomen door de Ned. Ver. voor Ge meentebelangen te Den Haag, zijn geslaagd onze stadgenooten mej. A. G. Dingeman en da heeren P. M. de Jong en Jan Wessel. POLITIEKE AVONTURIERS Te Oegstgeest is een pamflet verspreid en ook op verschillende punten opgeplakt, waarin critiek wordt geleverd op het op treden van dr K. J. Brouwer voor de Partij v. d. Arbeid. In dit pamflet vragen de op steller zich af, of het werk der zending nog wel veilig is in handen van dezen man en wordt gezegd, dat voorgangers als dr Brouwer „zich belachelijk hebben gemaakt en veel van prestige hebben verloren". Dat men critiek heeft op iemands optre den, nemen wij niemand kwalijk, doch laat deze critiek dan falir zijn. Men moge het dan eens zijn met den zakelijken inhoud van dit pamflet, wij achten deze wijze van bestrijding beneden het peil, waarop de ver kiezingsstrijd moet worden gevoerd. Want hier wordt dr Brouwer anoniem aangeval len, hetgeen toch zeker niet verwacht had mogen worden van hen, dae naar wij mogen aannemen uit het kamp der Prot. Chr. partijen voortkomen. Laten deze „avonturiers" eerlijk voor den dag treden en zich niet verschuilen achter ongeteekende pamfletten. Dr Brouwer, aan wiens goede bedoelingen wij geen oogenblik twijfelen, is zeker in staat zijn houding zelf te verdedigen, doch tegen de manlier, waarop hij hier bestreden wordt, meenen wij toch ernstig te moeten waarschuwen. PROF. HOLWERDA SPREEKT TE OEGSTGEEST. Het is op zich z^Lf een ernstig feit, thans na de bevrijding over deformatie van het Chr. leven te moeten spreken, aldus ving prof. B. Holwerda, hoogleeraar te Kampen, na een inleidend woord van ds A. Veldman, Geref. pred. (art. 31 K.O.) zijn referaat aan, dat hij Zaterdagavond in de „Willem de Zwijgerkerk" heeft gehouden onder den titel: „Deformatie van het Ghr. leven." Ons Christelijk leven is bezig te deformee- ren en hieraan is de kerk niet vreemd, ster ker nog, dit vindt haar oorzaak in de Kerk. Men gelooft dit niet, zie slechts naar de reohtsche partijen, welke in de verkiezingen hebben stand gehouden, zoo zegt men ons. Maar, zoo vervolgde spr., moet dit niet onder voorbehoud worden gezegd, want getalsterkte is immers niet beslissend voor de werkelijke macht. En wanneer wij dan naar de innerlijke kracht van ons volk kijken, openbaart zioh een ontbindingsproces, veel ernstiger dan velen vermoeden en op het kerkelijk terrein op het oogenblik een afbrokkeling, waarvan het einde nog niet is te zien.Spr ging op deze laatste uttspraak dieper in, waarbij hij ach tereenvolgens stil stond bij terreinen van de school, van het politieke-eociale leven en van het Kerkelijk leven. Er is heden ten dage bij velen geen be wust begeeren meer van het Chr. Onderwijs. Men is lauw geworden, zeker men erkent nog wel dat er door de vaderen offers zijn gebracht om het ideaal, een Chr. School, te bereiken, maar in de praktijk staat men er onverschillig tegenover. Prof. Holwerda achtte dit een uitvloeisel van het feit, dat het geloofsleven niet meer bloeit, waarvan de Ghr. opvoeding de gevogen ondervindt en schade lijdt. In dit verband betoogde spr., dat door den „nieuwen koers" in de kerk talloozen wel waardeering hebben voor hetgeen het Chr. Onderwijs tot stand' heeft gebracht, doch niet de tegenstelling aanvaarden, zooals God deze in Zijn Woord heeft geopenbaard. Men ziet eenerzijds een verflauwing op het ter rein van de School, anderzijds een openlijk streven naar een Openbare School. Op t politieke en sociale erf valt in den grond van de zaak precies hetzelfde te con st at eeren, indien de AJt. partij, aldus spr., in haar propaganda haar beginsel te zwak naar voren brengt, b.v. in haar leuze als1: „Stemt op de partij, die de menschelijke persoonlijkheid wil hooghouden." onder scheid zij zich daarin niet van de partijen, welke op humanistischen grondslag staan. Gaat het dan alleen maar om het aantal stemmen en is het woord van Groen van Prinsterer, .geen staatsman, maar Evangelie belijder", op den achtergrond geraakt. In dezen tijd van nieuwe geluiden, nieuwe ze den en nieuwe wetten, geldt echter nog steeds op alle levensterreinen Christus' woord „Het is Mijn". Tenslotte ging spr. uitvoerig in op de ker kelijke geschilpunten en eindigde hij met op te merken, dat waar op elk terrein alles thans op het spel staat, ieder die dit ziet in het licht van de Heilige Schrift zal ont dekken. dat alleen het Profetisch getuigenis de ware lamp voor den voet is en het Licht op ons levenspad. Uit de Omstreken HAZERSWOUDE. Het Bestuur met de Stemgerechtigde Ingelanden van den polder „De H'woudsche Droogmakerij" vergaderde vorige week in Café „Het Oude Raadhuis". De begrooting over het dienstjaar 1946 werd vastgesteld alsmede de rekening over het jaar 1945. De heer W. Buitenhuis werd gekozen tot Heem raad. KATWIJK. Het bestuur der C.H.U. heeft contact gezocht met een groep van. de C.D.U. en LAAT NU UW BOEKHOUDING IN ORDE MAKEN DOOR HET BEKENDE BREESTRAAT 117 LEIDEN Tel. 24891 Privé-adres: VAN SLINGELANDTLAAN 1 Belast xich tevens met ALLE BELASTINGZAKEN Zendingsdirectoren thans officieel aan de Kerk verbonden. Zooals wij reeds elders in dit blad meld den, beleefde de Ned. Herv. Kerk in ons vaderland gisteren in de mooie Pauluskerk te Oegstgeest een grooten dag, nu drie Zen dingsdirectoren van de samenwerkende Zen- dingscorporaties verbonden werden aan de kerkelijke gemeente, waarin het Zendings- bureau is gelegen. Dat het een bijzonder moment in de geschiedenis der kerk was, werd nog beklemtoond door het feit, dat de bevestiging van da- K. J. Brouwer, dr W. F. Dankbaar en ds A. M. Knottnerus ge schiedde door dr E. Emm en, den tegen - woordigen secretaris van de Gen. Synode. Deze heeft er in zijn prediking over Jesaja 55 12, „want met blijdschap zult gijlieden uittrekken",den nadruk opgelegd, dat het zendingswerk niet gedreven mag worden door enkele menschen, doch opdracht der Kerk is, waarachter de gemeenten moeten staan. „Een kerk, die niet meer aan. Zen ding doet, is een stervende kerk" en daar om is er groote vreugde, nu de Ned. Herv. kerk heeft beseft, dat wat in Oegstgeest gebeurt, werk der kerk is. Wij mogen als kerk nu staan in de blijdschap, waarmede Christus ook zijn discipelen uitzendt, aldus spr., want wij vieren in dankbaarheid en ootmoed het feest van het verbond tussohen Kerk en Zending. Onze zendiingisarbeiders zullen met blijdschap uittrekken op het Woord Gods, dat niet ledig wederkeert en zoo zal straks uit den oogst het koren wor den geborgen in Gods eeuwige schuren. Na de bevestiging zong de gemeente de drie dienaren des Woords Gez. 117 1 en 4 toe. Dr K. J. Brouwer, die in denzelfden dienst zfjn intrede deed), wees erop, dat het hem wonderlijk temoede was, nu hij zijn intrede mocht doen in de gemeente van Oegstgeest, in welker mid den hij reeds 20 jaren het Evan gelie verkondigt. Hij koos tot-tekst de woorden uit 1 Petrus 1 4, „die bereid is" en zijn hoofdgedachte was, dat de za ligheid, bereid door het vol brachte werk van Jezus Christus klaar ligt om te worden gepredikt in de wereld, die met haar op de spits gedreven eigenbelang en machtswellust, ten onder gaat. De Kerk leefde wel uit den rijk- Dr K. J. Brouwer dom van het Evangelie, maar deelde bet niet uit. Ons geheele kerkelijk bestaan, aldus dr Brouwer, is echter niets anders dan een beantwoording aan de be reidheid van God tegenover kerk en wereld en daarom zullen wij met blijdschap uit trekken en thuiskomen. De pastor-looi van Oegstgeest, ds A. P. v. d. Haas, vertolkte den dank der gemeente, reu de ware zendingshouding der kerk tot uitdrukking w ordt gebracht en zij hiermede de eerste schreden zet op een nieuwen weg. Spr. besloot met den zendingsarbeiders der kerk den zegen Gods toe te bidden in den strijd, welke gestreden moet worden om het Evangelie in de wereld te brengen. De plechtige, indrukwekkende dienst. Dr W. F. Dankbaar werd besloten met het zingen van Ps. 65:3. In den middagdienist verbonden dr Dank baar en ds Knottnerus zich aan de gemeente van Oegstgeest. Dr Dankbaar bediende het Woord uit Hand. 4 Tb. Wij moeten ver heugd zijn, dat het werk der Zending nu geschiedt in de ruimte der Kerk. Aan de kerk wordt in allerlei toonaar den gevraagd „wie zijt gij en in wiens naam treedt gij op?" En ook in de kerk hooren wij nu het vragen, waarom zij zich met alle dingen inlaat. Daarom zijn Kerk en Zending temeer geroepen ant woord te geven op deze vragen. Wij moeten de wereld ervan doordringen, dat God in Jezus Christus de hand op de wereld heeft gelegd, en die Naam alleen geeft ons het recht van ons optreden en uitgaan. En als wij in Zijn Naam gaan, geeft Hij ons ook de kracht. De kerk moet zich in haar geheel door gebed en offer aan die kracht ter be schikking stellen., want dan alleen zullen Kerk en Zending waarlijk één zijn. Ds Knottnerus, die sprak naar aanleiding van Joh. 21 17c, toonde aan, dlat het nu geen valsche leuze meer is: vóór af tegen Christus.. Zij, die in liefde tot het zendings werk worden gedrongen, ontvangen van God den ridderslag, zoo zegt men, maar God gaat zelf in Zijn Woord een andere richting uit door heel de kerk op te roepen voor Zijn dienst. Hij gaf ons Zijn Woord ten leven en plaatst ons telkens voor de vraag: „Hebt gij Mij hef?" De liefde tot Christus moet, zooals Cahrijn deze eveneens voor dein kerke- dienst voorop stélt, de voor waarde zijn voor 't zendingswerk. Wij mogen dan staan in de zekerheid van de wederliefde van Christus. Zoo willen wij allen te zamen Hem en onze kerk die nen. omdat de liefde tot Chris tus ons daartoe dringt. Na het staande zingen van Ps. 138 1 en 3 en het uitspreken van de zegen bede ging de ge meente uiteen. De kerk van Oegst geest ontving drie nieuwe predikanten in alg. dienst, doch wat meer is, ja, wat als een mijlpaal in de historie van de Ned. Herv. Kerk in Nederland mag worden be schouwd, Kerk en Zending werden onlos makelijk aan elkaar verbonden. Het was het kerkelijk feest van het Verbond tusschen Kerk en Zending. De beide diensten werden om. bijge woond door prof. dr J. N. Bakhuizen v. d. Brink, prof. dar H. Kraemer en proef, dr J. de Zwaan, Ds A. M. Knottnerus eenige uitgetreden bestuurders van de P* v. d. A. Dit heeft er toe geleid, dat dezen zich bij de C.H.U. hebben aangesloten, on der beding, dat ook eenige van him canda- daten op de lijst voor de gemeenteraadsver kiezing zullen voorkomen. In het bestuu# van de C.H.U. zijn opgenomen de heeren Co. v. Rijn, B. Parlevliet en C. v. d. Plas. SASSENHE1M. De oproep in onze gemeente om werk willigen voor onze havenplaatsen is niet onbe antwoord gebleven. Eiken morgen gaan onze mannen, meest jongelui, er op uit. Het is gebeurd, dat ze bij aankomst in één der steden werden lastig gevallen door de stakers en een der werkwilligen licht werd gewond. Maar onze jongens blijven onversaagd en hun élan voor het zoo noodige werk werd door dit voorval zoo geprikkeld, dat hun motto is geworden: Wij gaan door! Bravo, beste kerels! Zoo heeft Nederland nog een toekomst. Sport en Wedstrijden Kampioenscompetitie Zaterdagmiddag-af <Ll Quick Boys—CSVD 7—1. lste Klasse K.N.VJ3., afd. Leiden: Noord- wijk 2Katwijk 1 17; RCL 1Quick Boys 2 02 (Quick Boys kampioen); Leiden 1— Rijnsb. Boys 2 41. 2de Klasse A: ARC 3Lisser Boys 1 24$ 2de klasse B: Rijnsb. Boys 3ARC 4 33; 3e klasse: Noordwijk 3Lasser Boys 2 22; Katwijk 4Rijnsb. Boys 4 afgeL; T en D 3— Quick Boys 6 25. Jun. A: CNVRijnsb. Boys 26. Zaterdagmiddagbeker (2e ronde): Zweï* versARC 13: AlsiumRijnsb. Boys 1—5. Quick Boys is ook in deze kampioenscom petitie op het pad der overwinning voort gegaan. Het toch lang niet zwakke CSVD uit Delft beet nu met niet malsche cijfers iin het Katwijksche zand. Wanneer deze club echter met niet al te ver opgedrongen backs speelt en het buitenspel zetten-systeem laat varen kan zij nog een goede plaats innemen. In de lste klasse behaalde het reserve elftal van Quick Boys door een 02-zege op RCL 1 het kampioenschap. Onze gelukwen- schen! Katwijk 1 was volgens de verwach ting te sterk voor Noordwijk 2 (17) en Leiden 1 behaalde een 41-zege op de re serves van Rijnsb. Boys. Lisser Boys 1 kwam in 2A een stapje dich ter bij den titel, door ARC 3 in eigen home met 24 te kloppen. Rijnsb. Boys 3 zette het voordeel van eigen terrein tegen ARC 4 in winst om (32). In de 3e klasse hadden de veteranen van Noordwijk de lange rust nog in de beenen en brachten het ditmaal niet verder dan een gelijk spel (22). Bij de Jun. A buitten de Rijnsb. Boys voor de rust het spelen met 12 man uit en wisten met 26 van CNV te winnen. Voor den Zaterdagmiddagbeker blijven de clubs uit Leiden en omgeving het goed doen. Ook ditmaal wisten ARC en Rijnsb. Boys in lastige uitwedstrijden de overwinning te be* halen. C.N.V.—Rijnsb. Boys Jun. (2— CNV kwam met een paar invallers in het veld en wist na 10 min. spelen de leiding ta nemen (10). De Rijnsb. Boys, die voor da rust met 12 man speelden, wisten tamelijk vlug gelijk te maken en zelfs een 15 voor sprong te nemen. In de tweede helft scoor den beide elftallen elk nog eenmaal. CNV Let twee strafschoppen onbenut. KORFBAL. CHRISTELIJKE KORFBALBONTX. Afd. Den Haag en omstreken. De uitslagen van Zaterdag jl luiden: lste klasse: DES—KVS afgeb; VES-» VEO 24; PemixIjsvogels 40. 2de klasse: Pemix 2TOP 1 1(U VES 2Ijsvogels 2 3—4. 3e klasse: Fiks 2Pemix 3 41. 4e klasse: Fluks 2TOP 3 00. 4e klasse B: TOP 4—VES 3 1—4. MAR KTTBERICHTEN SCHEVENINGEN25 Mei. Donderdag waren met versche visch aan de markt drié motorloggers met tezamen 23-384,75 en 66 kustvïsschers met 23.927,12 besomming. Vrijdag waren aan de markt een motor- logger met f 7.782.90 en 19 kustvïsschers met f 12.340.48 besomming. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Johan de Witt, wordt 16/6 v. Batavia ta A'dam verw. met 1140 evacué s; Mirza, 10 V, Curacao n. R'dam; Helbergen, 23 v. R'dam te Immingham; Orpheus, 23 v. Cardiff m Genua; Venus, 23 te Alexandrië v. Jaffaj Vulcanus, 23 v. Gibraltar n. Leixoes; Suma tra, 23 v. Batavia n. A'dam; Glashaven, 24 v. Cardiff te R'dam; Zaan, 24 v. R'dam ifc Stockholm; Stad Arnhem, 24 v. R'dam n, Saffi; Sommelsdijk, 24 v. R'dam n. Batavia Alcor, 24 v. R'dam n. B. Aires; Tjisadajqe, V* R'dam n. Batavia, 23 v. Colombo; Klipfon* tein, 24 v. A'dam n. Batavia; Limburg, 22 v» New-York te Batavia: Prinses Margriet, 24 v. Bilbao n. Se tubal; Mr. Linthorst Homan, 24 v. Oporto te Setubal; Lekhaven, begiil Juni v. Norfolk n. R'dam; Streefkerk, Basrah n. R'dam. 24 te Port Said; Delft dijk, 28 n.m. v. New-York te R'dam verw.; Noord wijk, 24 n.m. v. New-York n. Lissabon! Westland, v. B. Aires n. A'dam, 24 v. Santos! Tegelberg, 23 v. Batavia n. A'dam. W at de Rddio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m.). AVRO, 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Gram.j 10.36 Offenbach; 11J5 Zang en piano; 11.43 F am. ber. uit Irtdië; 12.00 Baïïroom-orkest; 12.30 Ons platteland!; 12.40 Pianoduo; 13.00 Nieuws; 13.15 Septet; 14.00 Knipcursus; 14.20 Orgel: 15.00 Voor de vrouw; 15.30 Chopons 16.30 Kindertijd; 17.00 George van Renesset 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.: 19.00 P. v. d. A.; 19.20 Kamermuziek; 20.00 Nieuws; 20.08 Dinsdagavond trein; 21.30 De waarheid over Java; 21.50 Gram.; 12.00 Sluiting. Programma voor Hilversum n (415 m.), KRO. 7.00 Niieuws; T.15 Gymn.; 7750 Mor gengebed; 8.00 Niieuws; 8.20 Gram.; 10.15 Voor de vrouw; 10.30 Orgel; 11.30 Orkest muziek; 11.45 Piano; 12.30 Metropole-orkest; 13.00 Nieuws; 13-15 Kwintet; 14.00 Der Fre4- schütz; 15.15 Opera; 16.00 Ziekenbezoek; 17.00 Cello en piano; 18.15 Lustrum; 19.00 Nieuws; 19.40 KVP; 30.00 Nieuws; 20.10 Kamerorkest; 21.00 Film; 21.15 Ensemble! 22.00 Nieuws; 22.30 Ensemble; 23.15 I^aQ sche muziek; 23.45 Geraldo; 34.00

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3