Een laatsie beroep op de Le dscne k ezers Ons volk moet teruq naar he? woord Cods NIEUWE LEID SC HE COURANT 5 DONDERDAG 16 MEI 1946 Op, naar het Stadhuisplein. BIJNA 40.000 LANDGENOOTEN UIT HET VERRE OOSTEN GEREPATRIEERD. Op 1 Mei hadden 25.750 repatrieerendem Ned. Indië verlaten, en wel 19.800 uit Java, 5400 uit Sumatra, 556 uit Borneo en de Groote Oost. Uit Australië en Nieuw Zeeland vertrokken 600 gerepatrieerden. uit Singa pore 10.000, uit Ceylon 2400, uit Siam 1000 en uit Manilla 200 Het totaal aantal gerepatrieerden bedroeg dus op 1 Mei: 39950 Op dien datum wachtten in totaal nog 27.800 personen op vertrek naar Nederland', n.l. 15.000 op Java, 430$ op Sumatra, 1®00 te Singapore. 600 op Ceylon. 2600 in Siam eai 3400 in Australië REEDS 16 NED. PAARDEN VOOR KONING GEORGE NAAR ENGELAND Van de 36 Nederlancteche paarden, die den Engelschën koning ten geschenke zijn gege ven, vertrokken er gisterochtend 14 gitzwarte en 2 appelschimmels met het schip „Shering- ham" uit Den Hoek. Br volgen thans nog 16 zwarte paarden en 4 schimmels, aldus ver neemt de Nieuwe Leié6che Crt. CONTACT-COMMISSIE VLIEGVELDEN. Tijdens een bijeenkomst te Amsterdam van vertegenwoordigers van alle gemeenten en N.V.'s, die vliegvelden exploiteeren, werd besloten tot instelling van een „Contactcom missie vliegvelden," welke zich ten doel stelt alle vraagstukken tot een oplossing te brengen die van belang zijn voor de Ned. luchtvaart. Ds Jac. Poort becritiseert het toetreden van predikanten tot de Partij van den Arbeid In de gisteravond gehouden vergadering van de C.H.U. heeft mr. A. A. Sandick, dir. van de Ned. Handelsmij te Rotterdam, het woord gevoerd en speciaal daarbij de sociale- en eco nomische problemen, die ons volk thans bezig houden besproken. Spr. merkte op, dat wij om tot een oplossing van de huidige moeilijkheden te geraken, moeten woekeren met de talenten, die God ons heeft gegeven. Uitvoerig ging spr. in op de geleide economie, welke thans wordt gepropageerd en die door de huidige regeering wordt voorgesteld. De vrije economie, aldus spr. is gebaseerd op de nationale wetten, welke voor het leven gelden, waarbij als hoogste wet geldt. een ieder voor zich. Dit is volkomen in strijd met de wetten van Christus, welke ons voorhoudt: „Draagt elkanders lasten". Met nadruk betoog de spr. dat het Groen van Prinsterer, de groote voorman uit de Christelijke partij groepeering is geweest, die zich heftig heeft verzet tegen de staatsalmacht. Het is verkeerd het econo mische en sociale leven van bovenaf te bin den, want hierdoor komt wat nationaal is ge groeid in het gedrang. Wij moeten ons keeren tegen de geleide economie, aangezien deze tot verstarring van het economische en sociale leven leidt. De C.H.U. wil, dat wij ons steeds vaster bin- Waar bevinden zich onze zeeschepen Ansyma, 13 v. Sete n. Oran; Nato, 12 v. Londen te Oporto; Corilla, v. R'dam naar A'badan, p. 10 Mei Gibraltar; Wilpo, 7 v. Algiers te Sete; Doorman, v. New York n. Java, 11 v. Aden; Macuba, 9 v. Barry te A'badan; Backhuysen, 9 v. Abadan n. Suez; Agatha, 5 te Batavia; Aldegonda, 9 v. Singa pore n. Wyndham; F. Amnuputty, 9 te Eni- wetok; Fort Schuyler, 8 v. Saipan eil. naar Yokohama: Terborch, 10 v. Vancouver te Coosbaai; Nero, 11 te Guayaquil; Tiberius, 11 v. Ma ra ca lbo te La Quaiira; Trajanus, 9 v. La Quaira n. Pto la Cruz; Plato, 9 v. La Quaira n. Carupano; Castor, 11 v. La Quaira n. Pto Cabello; Clio, 9 v. Curasao n. Barran- quilla; Philips Wouwerman, v. Londen naar Vancouver, p. 10 Cristobal; Aert v. d. Neer, 9 v. Port Arthur n New Orleans: Notos, 10 te Mobile; Sint Maarten, 9 v. Mobile n. Pt Sulphur, van New York te New Orleans: Kijkduin, 12 te Se tubal; Aruba, 13 v. Monte video te Buenos Aires: Lekhaven, 15 van Norfolk n. R'dam: Prinses Margriet, 15 v. Dublin n. Bilbao; Evertsen, 15 v. Esbjerg n Hamburg; Aldebaran, v. Bueons Aires n. Nederland, 15 te Bahia; Kerkplein, 14 van Caibarien n. Nederland; Sloterdijk, 18 of 19 v. Batavia te R'dam verw.: Waterland, 15 v New York te Antwerpen; Westplein, vertr. 22 Mei v. VHssingen n. New York; Aalsum, vertr. 25 v. Antwerpen n. Zuid--Amerika; Hercules, 14 v. Lissabon n. A'dam; Berkel- stroom, 15 v. A'dam n. Londen; Oronje- fontein, 14 v. R'dam te Kaapstad; Odysseus, 16 v. Lissabon te R'dam: Oranje, 16 van Batavia te R'dam; Meerkerk, vertr. l^Juni v. R'dam Via Antwerpen en Br. Indië naar Australië. den aan het Evangelie, het eenige richtsnoer op alle terreinen des levens. Ds. Jac. Poort, Ned. Herv. pred. te Den Haag, bepaalde zich hoofdzakelijk bij het toe treden van diverse predikanten tot de P. v. d. A. dat beginselen voorstaat, die niet naar den eisch van Gods Woord zijn. In den mensch zelf ligt het beginsel van rationalisme, natura lisme en- humanisme, doch het ideaal van ons protestanten is: Zoekt eerst het Koninkrijk Gods en daarom kunnen wij ons niet met an deren vereenigen. Wij C.H. zijn geen menschen van de reactie. Wij willen vooruit, maar dan daarbij vasthou den aan de oude beginselen. Spr. besloot met erop te wijzen, dat wij er naar moeten streven het Nederlandsche volk te brengen rondom den open Bijbel en gegroe peerd om den troon van Oranje. NED. VER. E.H.B.O. LEIDEN Op 7 en 8 Mei werd den cursisten van de Afd. Leiden van de Ned. ver. E.H.B.O. het examen, ter verkrijging van het Eenheids diploma, afgenomen door dr M. D, Horst, bijgestaan door den docent dir Boer. Hiervoor slaagden de dames M. C. v. Weeren, D. Bosse, J. J. Dinant, N. H. Lee mans, H. J. Flaman-Boersema, G. C. Maters, J. C. Schophuizen, M. E. de Haas-de Wolf, H. v. Venetiën, H. L. Nyenhuis, A. M. Maters- Toll, M. Rotteveel-Sutterland, J. A. v. d. Mey en de heeren G. B. ten Wolde, B. W. Lut, A Th. de Jong, A. v. Royen, H. C. Pieëte, P, J v. Zeelen en P J. Majolee. MARKTBERICHTEN LEIDEN 15 Mei. Leidsche Groenteveiling. Andijvie 7092; bloemkool I A f 90-96; I f 45—80; II f 32—62; III f 21—40; kaskom- kommers I f 6170; II f 59; III f 45; bospeen f 4055; peterselie f 6.306.70; peulen f 210 —230; postelein f73—84; prei I f 15—28; II f 412; raapstelen f 46; rabarber f 1519; radijs f 2.204.30; selderij f 4.107.50; kassla I f 7.60—11.80; II f 4.30—6.10 natuursla I f4.80 —8.80; H f 3.60—5.10; stoof sla f 17—35; spi nazie f 9.3036.40; aardbeien f 520800; wit lof I f 88—90; II f 32. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m.) VARA. 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; VPRO. 10.00 Morgenwijding; VARA. 10.20 Ziekenbezoek; 10.45 Voor de vrouw; 11.00 Eddy Walis; AVRO. 12.00 Dans- ork.; 12.30 Sport; 12.40 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.30 Mountain boys; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Kamerork.; 15 20 Hoorspel; VARA 16.00 Muzlekpraatje; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Koor; 17.30 Metropole-ork.; 18.00 Nieuws; 18 30 Voor Ned. Striidkr.: 19.00 Lezing; 19.15 Dep. spreken; VPRO. 19.30 Lezing; 20.00 nieuws; 20.05 Gram. en verkiezingsuitslagen. Het programma van Hilversum II (415 m.) KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.30 Mor gengebed; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 10.15 Lichtbaken; 10.30 Gram.; 11.15 Als de ziele luistert; 11.30 Viool; 12.15 Voordracht; 13 00 Nieuws; 13.20 Nina Dolce; 14.30 Lezing; 15.00 Voor de vrouw; 16.05 Gram.; 17.00 Voor jongeren; 17.45 Lezing; 18.00 Vaudeville-ork.; 19.00 Nieuws: 19.20 Gram.; 19.45 R.K. boe ren en tuinders; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram. en verkiezingsuitslagen. Mr J. A. de Wilde sprak in de Stadsgehoorzaal In grooten getale zijn de Anti-Revo- lutionnairen uit Leiden en omgeving gisteravond naar de Stadsgehoorzaal getogen om tegenwoordig te zijn bij het laatste appèl voor de verkiezin gen van Vrijdag a.s. Geen stoel bleef er in de zaal onbezet. Er is wel ge fluisterd, dat men moe was, van al dat vergaderen in den laatsten tijd. Maar de A.-R. hebben bewezen dit niet te zijn. De oorzaak hiervan, zal men vragen? Omdat er ook op deze vergadering weer zooveel beloften voor de kiezers zouden worden ge daan? Och neen, 'dat hebben de spre kers van deeen avond niet naar vo ren gebracht. De beloften van het A.R. verkiezingsprogramma verschil len niet zoo bar veel van de woorden, die Churchill in de benauwde dagen tot het Engelsche volk sprak, waar geen beloften in voorkwamen, maar wel de eisch van bloed, ziweet en tra nen om het tot een goed einde te brengen. De voorzitter van den Statenkring, ds E. H. Broekstra, opende de verga dering, stond een oogemblik stil bij onze bevrijding en noemde het een bewijs van de vrijheid, dat de stem bus weer open gaat. Voorts bracht spr naar voren, dat deze vergadering, ook met het oog op de Statenver kiezing, gezamenlijk door de kies kring Leiden en den Statenkieskring was belegd. In het bijzonder heette hij beide sprekers hartelijk welkom. Hierna was het woord aan mr J. A. de Wilde, die sprak over: „De politieke revue." De 17e Mei, aldus ving spr. zijn rede aan, is een hoogstgewichtige dag voor het Vader land. Voor het eerst na de bevrijding zal men door het uitbrengen van zijn stem in vloed kunnen uitoefenen op de landszaken. Spr. meende, hoewel hij alle hulde bracht aan de leden van het kabinet, dat thans aan bet bewind is, dat de wagen op het verkeer de spoor is gezet en hoopte, dat dit bij de stemming tot uiting zal komen. Spr. con stateerde, dat verschillende partijen zijn verdwenen of zijn opgegaan in andere groe pen, zooals de S.D.A.P. en Vrijz.-Democraten. Zoo niet de A.R., die op grondslag van haar beginsel in den na-oorlogschen tijd de roe ping tot het Volk gevoelden, zij het gereor ganiseerd. Na de deputatenvergaderingen van 23 Jan. en 3 April en de jeugdjneeting op 2 April in „Tivoli" te Utrecht, gememoreerd te hebben, stond spr. stil bij het programma van actie, dat nu allerwegen bekend is ge worden door de reclamebiljetten. Allereerst besprak mr De Wilde d'e ge- zagshandhaving, waar een ieder mee te ma ken heeft. Het blijft zoolang er menschen leven, aldus spreker, een groote vraag, hoe de eene mensch kan heerschen over den anderen. Wij stellen ons daarvoor op Rom. 13. De bedoeling van de overheid moet zijn, dat het Volk op hooger peil komt. Wanneer wij echter de overheid op de gezagsuitoefe ning gaan toetsen, dan kan critiek niet uit blijven. Het kabinet Gerbrandy is wegge- faan zonder verantwoording af te leggen oen N kwam het kabinet Schermerhorn— Drees. maar zij riepen de Volksvertegen woordiging niet bijeen. Ons volk was mach teloos en rechteloos, wat geheel in strijd met de grondwet was, hetgeen spr. met voor beelden duidelijk illustreerde. In den breede stond mr De Wilde stil bij de kwestie Indië, waarin de Regeering bet spel speelde van geven en nemen, i.p.v. het gezag te handhaven. De bewe ring, dat de A.R.' niet zouden voelen voor de autonomie van Indië, werd door spr. weerlegd. De eerste groep, die hierover gesproken heeft, is de A.R partij ge weest, reeds in 1878, en later, in 1934, door Colijn op advies van Idenburg na der uitgewerkt. De A.R. zijn voor auto nomie voor Indië, aldus spr., maar bin nen het Staatsverband. De groote fout is echter gemaakt, dat men met de revolu tionnairen is gaan onderhandelen. Dr. Soetarna, die momenteel in ons land ver toeft, heeft aan spr. verteld,, dat hij met dr v. Mook heeft willen praten, maar het niet gedaan kon krijgen. Van Mook sprak alleen met de revolutionnairen. Indië heeft het recht om te beslissen of het al dan n;et binnen het staatsverband wil blijven, maar spr. vroeg zich af, hoe dit volk, dat 50 verschillende talen spreekt, dat zal uitmaken en zag er van komen dat het een groepje revolutionnairen zijn, die dit zullen beslissen. Ook heeft onze Regee ring onze belangen bij Engeland en Amerika nief goed behartigd. Sprekend over de geestelijke vrijheid, merkte mr De Wilde op, dat, dank zij het werk onzer voorvaderen, wij leven onder een gemengde bevolking. Wanneer wij voor onze vrijheid mogen strijden met geestelijke wa penen, dan zijn wij voor geen tegenstander bang. Dat heeft de schoolstrijd duidelijk be wezen. De groote Cort van der Linden heeft moeten toegeven: Gij hebt gelijk gehad. 70 pet. van de tegenwoordige schooljeugd be zoeken nu de bijzondere scholen. Ook op het gebied van de geestelijke vrij heid, heeft dit kabinet verkeerd gehandeld, door zich te laten leiden door het beginsel van valsche eenheid. Men heeft het huma nisme en het Christendom gelijk willen schakelen en uit het oog verloren, dat de be grippen in beide kringen verschillend wor den opgevat De hoogste gerechtigheid van het Christendom is het kruis van Christus (de bloedtheologie), iets wat de moderne mensch niet aanvaardt. Zoo ook de andere begrippen. Wat de waarheid betreft, merkte spr nog op, dat het eenige blad, dat dien naam draagt, een communistisch blad is. Na stilgestaan te hebben bij de neiging in ons volk tot nadoen en zich te spiegelen aan andere volken, iets dat wel zeer sterk bij de P. v. d. A. voorkomt, merkte spr. op, dat de overheid begrensd is in haar macht naast het terrein van het gezin, de kerk enz. kantte mr. De Wilde zich tegen de sociali satie en bedrijfsorganisatie van min. Vos. Wat de geldsaneering van min. Lieftinck betreft, zeide spr., dat hij het ernstig be twijfelt of het gevaar van inflatie gekeerd is. Een feit is, dat de staatsschuld nu 39 mil liard bedraagt tegen voor den oorlog 4 mil liard en wij alles leenen moeten, zelfs geld voor een broodje bij den bakker. Aan het einde van zijn rede gekomen, wees mr De Wilde er op, dat de strijd Vrij dag niet gaat tegen personen, maar tegen verkeerde zaken. De kiezers hebben tot taak. den wagen, die op het verkeerde spoor staat, op een ander spoor te brengen. Sprak Schermerhorn verleden jaar nog van een natioiiaal kabinet, nu is, volgens zijn uit spraak, een socialistisch kabinet op komst. Evenals de heer Schouten is spr. aangezocht om zitting te nemen in het Nationale kabi net. maar de formateurs vergaten den eer sten eisch, die hiervoor noodztakelijk is, nl. het voorleggen van 't Regeeringsprogramma. Prof Schermerhorn kan optimist zijn zoo veel als hij wil, maar dat de P. v. d. A. 51 xetels zal behalen, kan hjj zelf niet geloo- ring aan Gods weldaden en een andere kant naar de toekomst. Wie in het verleden op Hem hoopte, kan rekenen op Zijn genade. 't Is vandaag aan den dag geen sinecure de bemanning van zulk een broos scheepje te zijn, vervolgde spr. En daarom, omdat er zulke mannen zijn, die het toch willen be mannen, zullen wij niet van verre staan en hen schragen met onze gebeden We zullen hen aanbevelen fn eigen kring, ook al loo- pen we gevaar verkeerd beoordeeld te wor den. Uit dien hoofde willen we toonen ook nog predikers te zijn, die niet meegaan op het pad der waaghalzerij van andere predi kanten. en trouw blijven. (Groote bijval). Ook op het stukje volksinvloed van de man nen, die ons vertegenwoordigen, zullen zij rekenplichtig blijven aan den Koning der Koningen, doch ook wij, de kiezers, zullen verantwoordelijk blijven, voor hetgeen wij hebben gedaan. Tot de discipelen, die in nood waren in het scheepje, sprak Jezus: Zijt goedsmoeds, vreest niet, Ik ben met U. Saevis, tranquillu6 in undis, rustig, temidden van de woelige baren. Waarom? Omdat we zulke verstandige mannen hebben? Gelukkig wel. Maar ook door het Woord: „Ik zal niet laten varen de werken Mijner handen". ZONDAGSSCHOOL „DE 24 HUIZEN". Vanavond houdt de Zondagsschool De 24 Huizen" een ouderavond in het gymnastiek lokaal van de Chr. school Pasteurstraat. De voorzitter, ds M. Ottevanger, zal een openingswoord spreken, en een meisjes koor zal zingen, terwijl de mandolineclub „Ars et Labor" medewerking verleent. In verband met het 70-jarig bestaan van de Zondagsschool in 1947, worden op dezen avond zeer belangrijke mededeelingen ge daan. Leidsche telegrammen Maandag 27 Mei a.s. viert het echtpaar LardeeKaapaan, Gerrit Doustraat 19, zijn gouden huwelijksfeest. Zoowel de bruidegom als bruid, die resp. 72 en 75 jaar oud zijn, genieten nog een goede gezondheid. HAAGSCHE RECHTBANK. De schipper AGS uit Rijnsater- woude, zag op 5 Dec. voor een woning te Rijp-Wetering een fiets staan, die hij net noodig had. „Het was eigenlijk maar een kwajongens streek", zoo vertelde hij Dinsdag aan de rechtbank, waar hij voor diefstal van die fiets terecht stond. De zwager had het rijwiel een tijdje gebruikt, maar die wist niets van den diefstal af. Waar de inlichtin gen over verdachte niet erg gunstig waren, vorderde de Officier thans een jaar gevan genisstraf met aftrek van preventief. Wegens diefstal van olie en een fiets heeft terecht gestaan B. N., uit Leiderdorp, tegen wien acht maanden gevangenisstraf werd geëischt; de rechtbank heeft hem con form dien eisch veroordeeld Tien maanden gevangenisstraf vorderde de Officier tegen H. M., uit Leiden, die te recht stond wegens diefstal; de rechtbank heeft hem veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. Omdat hij een boodschap te Rotterdam moest gaan doen, had F. S., te Voorschoten een fiets gestolen, die hij voor een woning zag staan. Verdachte beweerde thans voor nemens te zijn geweest de fiets na gebruik weer terug te brengen, maar de Officier had daar weinig vertrouwen in. Hij vorderde acht maanden gevangenisstraf. ven, riep spr. onder grooten bijval in de- zaal uit! De andere partijen, wij en ook de Koningin zijn er nog! Toen de heer Schou ten voor de eerste maal oppositie voerde in de Kamer, heeft min. Schermerhorn hem met tranen in de oog en verzocht: Mijnheer Schouten, kom toch naast mij staan. - Doe mij het genoegen, aldus besloot spr. zijn rede, dat ik na de verkiezingen zeggen kan, dat er in Leiden nooit zooveel stemmen op de A.R. zijn uitgebracht als in 1946! Na de pauze voerde ds J. H. F. Romme het woord over: „Uit het diensthuis uitge leid." God kwam het volk Israël 7 weken nadat hij het geleid had uit Egypte, tegen met de woorden: Ik ben de Heere Uw God, die U uit het diensthuis uitgeleid hebt. God achtte het noodig het volk er bij te bepalen, dat Hij dat gedaan had. Waarom deze her innering ook voor ons Volk, nadat het ver lost is? Omdat het in gedachten houden van Gods daden van zulk belang is. Samuel richtte een steen op; Eben Haëzer, tot hier toe heeft ons de Heere geholpen. Eén kant was gericht naar het verleden: een herinne- Publicatie Verkiezingsuitslagen Evenals vroeger zal de Nieuwe Leid sche Courant in samenwerking met „T.r o u w" op den Verkiezingsdag de uitslagen publiceeren, teneinde deze zoo spoedig mogelijk aan de burgerij te kunilen mededeelen. Waar voor ons kantoor aan de Hoogewoerd de ruimte onvoldoende is om een groot aantal personen langen tijd een plaatsje te geven, zullen wij de uitslagen dit maal bekend maken op den hoek van de Bo termarkt-Rozenburgsteeg. Het groote publi catiebord wordt geplaatst aan de zijde van de Korenburgsteeg, zoodat men vanaf het Stadhuisplein rustig alles kan gadeslaan. Tevens wordt een sterke» geluidsinstallatie aangebracht, door middel waarvan men re gelmatig op de hoogte wordt gehouden over den stand van zaken in de omgeving van Leiden, in de groote steden, ja van het ge- heele land Wij verwachten dan ook, dat velen naar het Stadhuisplein zullen komen om de ver kiezingsuitslagen te zien en te hooren. Er is plaats voor duizenden, terwijl men niet bang behoeft te zijn, dat men niets zal zien, want hot bord zal door schijnwerpers duidelijk worden verlicht en de radio zal tot in alle hoeken doordringen om u de uitslagen „in te fluisteren". Waar wij onze telefoon dringend noodig hebben voor het ontvangen van uit slagen, verzoeken wij onze lezers met klem ons morgenavond geen telefonische inlich tingen te Vragen over de uitslagen, want vragen hieromtrent kunnen wij beslist niet beantwoorden. Wij rekenen er dp, dat men hieraan de hand zal houden. Wij hopen omstreeks 7 uur de eerste uit slagen te kunnen doorgeven, terwijl wij, in dien mogelijk, nog morgenavond laat den totaaluitslag hopen te kunnen publiceeren. Naar de vergaderingen! De A.R. en C.H. kiesvereenigingen beleg gen morgenavond vergaderingen, waarin de verkiezingsuitslagen worden bekend ge maakt. De C.H. komen bijeen in gebouw „Prediker", terwijl de A.R. samenkomen in „De Burcht" (groote zaal). Gelet op het groote belang van deze verkiezingen, ver wacht men voor deze samenkomsten groote belangstelling. Wij wekken de leden van de kiesvereenigingen op deze vergaderingen te bezoeken, teneinde met elkaar verheugd te zijn of elkaar moed in te spreken, indien teleurstellingen niet uitblijven. Kiezers opgepast Mem schrijft oms: Kiezers opgepast. In den Kamerkieskrimg Leiden zijn op de stembiljetten van de Tweede Kamer de lijsten niet, zooals vroe ger, in regelmatig horizontale rijen geplaatst, doch op onregelmatige wijze onder en naast elkaar. Hierdoor is de A.R. lijst nx 3 niet tusschen lijst 2 en 4, maar onder lijst 2 geplaatst. Dientengevolge valt de A.R. lijst minder op dan regelmatig gerangschikte andere lijsten. Kiezers opgelet. Knoopt het in uw oor: lijst 3 van Jan Schouten staat onder lijst 2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7