12 Mei Moederdag- bloemendag NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 10 MEI 194» Stadsnieuws TO Mr W. S. CHURCHILL Our ancestors in this old town of Leiden stand the siege of the Spanish domination in the year 1514. The now living inhabitants stand the iron German oppression during 1940—1945. We gave these Germans the cold shoulder but in trouble and distress we listened to the Voice of our free friends. Your words, Mr. Churchill, were often hard to hear but were sincere: Bad news of the front in France the war will be long and hard, the end will not come before 1945, perhaps 1946. But after the Victory of El-Alamein we heard the well-known voice again and the bells of London ringing and again we hoped: May the end become sooner? So we heard your voice during the war, Mr. Churchill, breathless but faithfull we listened and looked realty in the face. A hungry and plundered town, so we were the 5th of May 1945 but we endured the pain. Thank for your perseverance, Mr. Chur chill! RIEDEL, Deputy-burgomaster. Leiden maakte toilet voor den hoogen gast „Pro Patria" hiejd generale repetitie. Het was vanmorgen reeds vroeg in onze stad te bemeriken, dat er iets bijzonders op til was. Leiden maakte zich op om Churchill te ontvangen en men wilde natuurlijk niet on derdoen voor Amsterdam en 's Gravenhage, waar den hoogen gast een ontvangst werd bereid, welke men in ons „lauwe" Holland slechts bij hooge uitzondering medemaakt. De zon wierp haar gouden stralen over de Sleutelstad en de burgerij leefde in span ning, hetgeen voelbaar was aan de stemming op straat. Wie de vlag nog niet had uitgestoken, werd hieraan herinnerd door zijn buurman, die juist langs liep of kwam in den loop van den morgen tot de ontdekking, dat het toch wel eens tijd werd om het dundoek vroolijk in den wind te laten wapperen ter eere van den Britschen oud-premier. De Breestraat het hart van Leiden vertoonde een feestelijken aanblik met zijn talrijke vlaggen, waarbij ook Verscheidene Engelsehe. Ons mooie stadhuis, dat de be wondering van den staatsman trok, had van daar niet alleen het rood-wit-blauw in den toren, doch van den torentrans woeien ook een groote Oranjevlag en de Stedelijke kleu ren, rood-wit, terwijl aan den voorgevel bo ven het bordes de Engelsehe vlag was uitge stoken. geflankeerd door onze nationale driekleur. Een commissie uit de bewoners en winke liers van Breestraat, Raapenburg en Steen- schuur had voor een eenvoudige versiering van vlaggemasten, omgeven door groen met bloemen in rood, wit en blauw, op de hoe ken van de Breestraat zorg gedragen. In verband met de te verwachten drukte hadden verscheidene winkels en kantoren planken voor hun ramen aangebracht, ten einde ongelukken te voorkomen, want glas is een kostbaar product. ok zagen wij in de morgenuren reeds en kele personen in gala door de Leidsche stra ten gaan, zoo de praeses van het Studenten corps, de heer W. J. Geertsema, wien de eer te beurt viel, Churchill op de sociëteit te mogen begroeten. groep belangstellenden de generale repetitie Bij de Universiteit stonden reeds vroeg een van het studentenweerbaarheidscorps „Pro Patria gade te slaan. Luid klonken de com mando's over het binnenplein en het eerbe toon werd herhaaldelijk overgedaan, tenein de het tot in al zijn onderdeelen in de punt jes te doen zijn. De Leidsche bloemisten hebben de Pie terskerk in een bloementuin herschapen, zooals wij die slechts zelden zagen. Een fantastische versiering van horthensia's en seringen, waartusschen fraaie palmen, is tot in alle hoeken van het historische kerkge bouw aangebracht en deze dwong aller be wondering af. ok in het Groot auditorium was het een en al bloemenpracht, evenals in de Pieterskerk verzorgd door de Leidsche bloemisten. Zoo wachtte Leiden de komst van Win ston Churchill af en naarmate het middag uur naderde, werd het drukker in de bin nenstad en om twaalf uur stonden reeds velen langs de route geschaard om vooral niets te missen. Het was 3 uur geweest, toen de stoet van uit de richting A'dam aan de grens der ge meente aankwam en hier was de comm. v. politie, de heer R. J. Meyer, aanwezig, die den stoet voorafging tijdens den tocht door de stad. Vooral bij JDe Vink" hadden honderden uit de gemeente Voorschoten zich verzameld om Churchill toe te juichen en toen hij pas seerde maakte zich een geweldig enthou siasme van het publiek meester. Toen ging het via den Haagweg naar de binnenstad. Op den hoek van Haagweg en Witte Singel maakte Winston Churchill voor de eerste maal kennis met de geestdrift van de Leid sche burgere, die waaide met vlaggetjes én de Britschs oud-premier dankte vriendelijk lachend het samengestroomde publiek, terwijl hij met zijn rechterhand het V-teeken maakte, dat nu eenmaal bij dezen staatsman behoort. Langs den Witten Singel hadden tal rijke scholieren plaats genomen en dezen juichten, dat er geen eind aan scheen te komen. De tocht over Witte Singel, Zoeter- woudsohe Singel, Korevaarstraat en Bree straat werd dan ook een ware triomftocht. De politie had voor een goede afzetting zorg gedragen, maar iedereen kon den Britschen staatsman zien. Bij het Stadhuis hadden de gemeente ambtenaren een plaatsje gekregen en uit alle ramen van de huizen in de Breestraat hin gen de menschen om toch vooral niets van dezen triomfalen intocht te missen. Bij het Universiteitsgebouw op het Rapen burg vormde „Pro Patria" de eerewacht en hier werd Churchill ontvangen door den rector-magnificus der Leidsche Universiteit, prof. dr. B. G. Escher en talrijke autoritei ten. Na een korte ontvangst begaf het hooge gezelschap zich te voet naar de Pieterskerk, welke inmiddels in alle hoeken gevuld was met véle vooraanstaande personen uit Re- geeringskringen, verscheidene ambassadeurs en vele prominente figuren uit de Ned. Aca demische wereld. Ook het Prinselijk Paar, dat korten tijd na Churchill in de Sleutelstad arriveerde, werd op zijn weg door de stad uitbundig toegejuicht. De Prins en de Prinses reden in eens door naar de Pieterskerk, waar zij door een commissie van ontvangst werden be groet en naar de voor hen bestemde zetels werden begeleid. Morgen komen wij terug op de verdere p&echtighedea. Bezichtiging Pieterskerk De Pieterskerk is hedenavond van 68 uur voor het publiek te bezichtigen, tegen betaling van 0.25. De baten komen ten goede aan de Stichting 19401945. Moeten we hieraan nog een opwekking verbinden? Gevallenen van het 4e en 28e R.I. worden morgen herdacht Bijeenkomst in de Pieterskerk. Morgenochtend, 11 uur, zullen degenen, die deel uitmaakten van het 4e en 28ste R.I., in de Pieterskerk bijeenkomen ter herdenking van de gevallenen. In deze plechtige samen komst zal het woord worden gevoerd door Lt.-kol. H. D. Buurman, oud-commandant van het Reg., aalmoezenier, pater J. de Boer, O.P., van het 4e en ds H. O. Molenaar van het 28ste R. I. Na afloop zullen deputaties vertrekken naar de soldatengraven te Katwijk (Cantine- weg), Valkenburg (voorm. kerk), Rijswijk (Kleiweg) en Dubbeldam (gedenksteen), waar kransen worden gelegd. Tijdelijk burgemeester van Oegstgeest benoemd J. H. Luiting Maten te 's Gravenhage Met ingang van 8 Mei is tot tijdelijk bur gemeester van Oegstgeest benoemd de heer J. H. Luiting Maten te 's-Gravenhage, wnd. burgemeester van Waarder, Rietveld en Har- rewoudswaarder. De nieuwbenoemde burgemeester, die tot de A.R. partij behoort, werd 3 Dec. 1011 te Haarlem geboren en was voor den oorlog ambtenaar ter gemeentesecretarie van Rhe- nen, terwijl hij in 1940 verbonden werd aan het bureau Distex te Den Haag. Korten tijd na de bevrijding werd de heer Luiting Maten benoemd tot wnd. burgemeester van boven genoemde gemeenten. Aangezien het hier een tijdelijke benoeming geldt, zal geen officieele installatie plaats hebben, doch heeft burgemeester Luiting Maten gisteren zonder eenig ceremonieel zijn ambt aanvaard. Bij informatie te bevoegder plaatse kon den ons geen inlichtingen worden verstrekt, waarom deze benoeming van tijdelijken aard is. Weer handel in effecten Vandaag de beurzen heropend 10 Mei hebben de Amsterdamsche en Rot- terdamsche effectenbeurzen haar deuren weder geopend. De handel, welke de laat ste maanden ter beurze plaats vond, kon feitelijk deze benaming niet verdienen en mag niet anders betiteld worden dan als een „caricatuur" van een normaal beurs- verkeer. De functie, welke de effectenbeurs in ons economisch en financlieel verkeer vervult, is belangrijk, omdat zij de bedding vormt voor het geld, dat een belegging zoekt, ter wijl anderzijds de gelegenheid wordt ge boden om nieuwe economische projecten te financieren en oude beleggingen te gelde te maken. Het heeft wel lang geduurd alvorens onze financieele centra haar arbeild in grooteren omvang konden hervatten en de thans in uitvoering gekomen regeling moet dan ook gezien worden als een compromis. Een vol komen bevredigende oplossing zal eerst tot stand komen wanneer de beurshandel ge heel in vrij geld kan worden afgewikkeld en de monetaire belemmeringen opgeheven zijn. Intusschen zijn de bepalingen, waaronder het beursverkeer met ingang van vandaag hervat wordt een belangrijke verbetering in den bestaanden toestand te noemen. Zoowel oud als nieuw bezit aan effecten wordt bij verkoop voor de helft ijn vrij geld afgere kend, met uitzondering van Amerikaansche stukken, welke 60 pet in vrij geld krijgen. Moge spoedig de dag aanbreken, dat de Amsterdamsche en Rotterdamsche beurzen bevrijd worden van alle banden, welke een onbelemmerd effectenverkeer nog in den weg staan. NAAR DE APOTHEEK? De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 11 Mei, 13 uuj tot Zaterdag 18 Mei, 8 uur, waarge nomen door de Haven-Apotheek, Haven 18, Tel. 20085, en de Doeza-Apotheek, Doeza- straat 31, Tel. 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apo theek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LEIDSCHE AMATEUR FOTOGRAFEN VEREENIGING Woensdagavond hield de L. A. F. V. haar clubvergadering in Hotel „Central". Aan de wanden was opgehangen een ge deelte van de inzendingen der foto-compe titie, een onderlinge wedstrijd in 3 étappen van elk 2 maanden. De eerste serie was stil levens, verder vrije onderwerpen en de laatste serie: landschappen of stadsgezich ten. Er waren 10 mededingers, die elk 8 9 foto's inzonden. De jury van den Haagschen Fotokring deelde in een geestige inleiding, onder het motto: „geloog in jezelf", den uitslag mede van den totaalstand. Den eersten prijs verwierf de heer Gompel- man, met 3 pracht-collecties van hooge kwa liteit; 2e werd de heer Hoogwerf Eikelen boom; 3e de heer Groenendijk; 4e de heer Van der Mark en 5e de heer Bout. Alle prijswinners werden gecomplimen teerd om hun bijzonder fraaie inzendingen. Ook de niet-bekroonden kregen een pluim voor hun uitstekend werk en waardeering voor hun doorzettingsvermogen, waardoor zij de competitie tot zulk een goed einde brachten. Hierna besprak de jury een groot deel van het ingezonden werk, welke bespre king helaas door het gevorderde uur moest worden afgebroken. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat de volgende en laatste vergadering van dit seizoen zal zijn gewijd aan een lezing van den Bondsvoorzitter over „De kunst om te zien in de fotografie". DISTRIBUTIEVARIA. Maandag schoenen bonnen afhalen voor de letter K vanaf Kreugel t/m L. Vit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN In hotel „Centraal" hield de Chr. Hist, kiesvereeniging gisteravond een uitstekend bezochte verkiezingssamenkomst. De heer A. Tollenaar opende en constateerde met blijd schap dat zich alom in de kiesvereenigingen veel enthousiasme openbaart. Als spreker trad op kapt. P. Brijnen van Houten, lid van het hoofdbestuur van de C.H. Unie Spr. beaamde het openingswoord van den voorzitter. Inderdaad „het gaat zichtbaar goed in de Unie". Overal is actie en leven ondanks felle aanvallen en minder krachtig verweer gaat de Unie vooruit. Tot zijn rede komende, wees spr. er op hoe hij na zijn overkomst uit Engeland, na de bevrijding een sterk veranderd Nederland terugvond. Ons land is sterk besmet door wat in de laatste jaren is gebeurd. Ten bewijze hiervoor voerde spr. tal van punten aan. De bureaucratie; het taalge bruik; het feit dat het hoofd van de Regee ring propaganda voert voor een bepaalde partij; zelfs de vlag van de P. v. d. A. is een copie van de Duitsohe hakenkruisvlag. Voorts het gevaarlijke spel met de radio, die nu de Staat er in meedoet 4 maal zoo veel kost aan ons volk. Voor de C. H. Unie zijn er drie mogelijk heden: le. aanpassen bij de Duitsche metho den; 2e. doen als de Partij van de Vrijheid, de aandacht afleiden van het groote kwaad, de geestelijke infectie en te velde trekkeg tegen een uitwas, de bureaucratie en ambte narij; met verwerping van die twee waar schuwt de C. H. Unie voor de fouten ge maakt na de Fransche revolutie. Eerst in 1830 gaf Groen v. Prinsterer zijn klaroen stoot: Tegen de revolutie het Evangelie; het duurde tot 1848 eer er een nieuwe grondwet kwam. Daar moet het heen. Spr. waarschuwde met klem voor de truc jes. het bij stukjes en beetjes invoeren van dingen die onze geestelijke vrijheden be dreigen. Ons volk is besmet. Maar de oogen gaan open. Het begint zich te herstellen en komt terug op den weg die waarlijk Neder- landsch is. Na een korte pauze werd door Verschil lende aanwezigen gebruik gemaakt van de gelegenheid vragen te stellen. KATWIJK A/D. RIJN Zooals bekend heeft het Missie-College der Paters Franciscanen aan den Overrijn in de afgeloopen maanden onderdak verschaft aan enkele honderden oorlogspleegkinderen, kinderen van N.S.B.-ers en oorlogsslachtof fers. Thans hebben deze gebouwen een andere bestemming gekregen. Er zullen in geher bergd worden en opgevoed tot volwaardigen in de maatschappij z.g. S.S.-knapen, variee- rend van 17 tot 21 jaar. Een eerste kleine groep is dezer dagen gearriveerd en telkens zal de bevolking uitgebreid worden met nieuwe groepen. We vernemen, dat hun aantal opgevoerd zal worden tot ongeveer 300. Voor een dege lijke opvoeding van deze knapen zal 2 a 3 jaar vereischt zijn, al naar gelang het „zware" of „minder zware" jongens zijn. Op den hoek RijnstraatNieuwsteeg kwam de tram in botsing met de auto van dr L. Pers. ongelukken kwamen niet voor. De voorzijde van de auto werd beschadigd. KOUDEKERK a/d. RIJN. Hoe brengt gij uw stem uit? Zaterdag avond 7.30 uur wordt in de Geref. Kerk een verkiezingsappèl gehouden, georganiseerd door de C.H. en A.R. Kiesvereenigingen te Hazerswoude, Rijndijk en Koudekerk. Als sprekers hopen op te treden ds B. E. J. Bik van Amsterdam, over „In de Branding" en de heer P. Brijnen van Houten, van Wasse naar, over: „De juiete koers". Voor nadere bijzonderheden raadplege men de adverten ties en de raam- en strooibiljetten. LEIDERDORP. De C.H. en A.R. Kiesvereenigingen hou den Maandag 13 Mei a.s., 7.30 uur n.m. in de Ned. Herv. School, een openbare vergade ring, waarin als sprekers hopen op te tre den: Chr. v d. Heuvel, lid der Tweede Ka mer, met het onderwerp „De politieke strijd van heden" en kapt. G Maatjes, die spreekt over: „In 't verleden ligt 't heden, In het nu wat worden zal". NOORDWIJK. De Noordwijksche politie heeft, in sa menwerking met ambtenaren van den C.C.D., een goeden slag geslagen. Men had een tip ontvangen, dat op een boerderij in het Lan- geveld clandestiene slachtingen verricht zou den worden. Bij een ingesteld onderzoek wer den bloedsporen en ingewanden aangetrof fen. De bewoner, een zekere D., wist van niets. Na een echerp verhoor bekende hij echter zijn schuur te hebben verhuurd aan v. d. H., een berucht clandestien handelaar uit Stompwijk. V. d. H. kocht te Leiden koeien, die 's avonds in de schuur van D. werden geslacht. Dit geschiedde door v. d. B., chauffeur te Voorhout, die het vleescn tevens in de mogenuren per melkauto ver voerde. Beiden, v. B. en v. d. H., werden even eens gearresteerd en na aanvankelijke ont kenning, volgde later een volledige beken tenis, daar de bewijzen te overstelpend waren. Het bleek, dat in de afgeloopen 6 weken niet minder dan 8 koeien door de heeren waren weggewerkt. Het vleesch ging naar verschillende slagers in den omtrek. Het bleek, dat v. d. H. nog 4 mnd. hechtenis te goed had, wegens eenzelfde delict, en ook het register van v. d. B. was niet brand schoon. De melkauto is in beslag genomen en de boosdoeners zijn in het Huis van Be waring opgeborgen. Dezer dagen wordt een aanvang gemaakt met de teruggave van in den bezettingstijd in beslaggenomen bijlen en zagen. Aan de eigenaars wordt een oproep toegezonden wanneer ze hun eigendom op het politie bureau kunnen afhalen. Het heeft geen zin te komen informeeren, of ook schriftelijk om inlichtingen te verzoeken, daar hierop niet zal worden ingegaan. Den 17den Mei, den dag waarop de stem ming voor de Tweede Kamer wordt gehou den, zal de Gem. Secretarie en het kantoor van den Ontvanger, alleen voor zeer drin gende gevallen geopend zijn Bij de werkzaamheden op den Noord- Boulevard was een kleine jongen op een zandtrein aan het spelen. Tijdens het laden kreeg de knaap een klap van een zandgrij- per, waardoor zijn rechterhand bekneld raakte. Hij zal waarschijnlijk een vinger moeten missen. Men zij gewaarschuwd en late zijn kinderen niet spelen op gevaarlijk terrein De lijst van kiezers, niet voorkomende op de kiezerslijst van Noordwijk, die ver klaard hebben in Noordwijk te willen stem men, ligt ter inzage op het Gemeentehuis. OEGSTGEEST. Aan den Ouden Rijnsburgerweg werd dezer dagen geheel onbeheerd een automo biel aangetroffen, waarvan twee banden en een reserveband af waren gehaald. Bij een nader onderzoek en informatie bleek deze auto eenigen tijd geleden in Den Haag ge stolen te zijn. Van de daders is nog geen spoor gevonden. De politie heeft het onder zoek in handen. VALKENBURG. De opbrengst van de collecte voor de Stichting 1940'45 bedroeg f805. In dit be drag is inbegrepen de f 85 netto opbrengst van de „Valkenburgsche Tooneelgrcep", die een avond gaf voor de Stichting 1940—'45. VOORSCHOTEN. Volgens mededeeling van den inspecteur voor. de Volksgezondheid kunnen in deze ge meente in 1946 8 woningen worden gebouwd. B. en W. wenschen dit aanbod op grond van den ontstellenden woningnood aan te grijpen, te meer, daar het Rijk 90 pet bijdraagt in het verlies op de exploitatie. Het ligt in de bedoeling deze woningen te plaatsen in het plan Stadswijk op gemeentegrond, welke reeds bouwrijp is. De kosten zullen bedra gen f 9500 per woning of totaal f 76.000, waar voor een geldleening zal worden aangegaan op basis van 100 pet., rente 3 pet, looptijd 50 jaar. De exploitatieopzet geeft het volgende beeld. 3 pet annuïteit f 9500 gedurende 50 jaar f 369,22, onderhoud f 29.administratie f 7.50, grond- en waterschapslasten f 27. brandverzekering f 5.36, waterleiding f 21. huurderving door leegstaan etc. f 9.36, totaal f 468,44, minus huuropbrengst f 6.per week is f 312, opleverende een nadeelig exploitatiesaldo van f 156.44. Hiervan betaalt het Rijk 90 pet of f 140.80, zoodat ten laste omt van de gemeente f 15.64 per woning. Sport en Wedstrijden DISTRICTSDAG ZUID-HOLLAND VAN DE C.K.B. Morgen wordt te Schiedam de districtsdag Zuid-Holland van de C.K.B. gehouden. Dit district bestond voor den oorlog uit de af- deelingen Zuid-Holland (Noord) en Zuid- Holland (Zuid). Nu is dit echter, in verband met reismoeilijkheden (vooral in het Zuiden), veranderd in de afdeelingen Den Haag en omgeving, Rotterdam en omgeving en Dor drecht en omgeving. Dit jaar wordt eens afgestapt van het seriewedstrijd en-systeem en wil men dus zien, welke afdeeling het sterkst is. Van elke afdeeling nemen n.l. alle lste en 2de klassers plus de beste 3e klassers deel, in totaal uit elke afdeeling 16 twaalf tallen. Drie twaalftallen (uit elke afdeeling één) spelen in wedstrijden van 20 min. een heele competitie met elkaar, waardoor na telling der punten een vrij zuivere vergelij king der afdeelingen wordt verkregen. Pernix I, dat momenteel bovenaan in af deeling Den Haag staat, speelt dus tegen de no's één van de andere afdeelingen, t.w. Rotterdam-Zuid en Vriendenschaar uit Har- dinxveld. Van beide twaalftallen werd op den Bondsdag gewonnen en Pernix zal ook nu. op den dag van haar 25-jarig be staan, haar best doet de punten voor afd. Den Haag binnen te krijgen. Pernix II bindt den strijd aan met D.I.O. II (Rotterdam) en Snel n (Dordrecht). Fiks I krijgt het sterke Excelsior uit Delft en Snel uit Dordrecht te bekampen. Van laatstge noemde kan gewonnen worden, doch in den strijd tegen Excelsior heeft Excelsior de beste papieren. Perndx IH en Fiks n staan net iets te laag geplaatst en kunnen dus niet deelnemen. Het zal ons benieuwen of de traditie, dat de- Noordelijke Zuid-Hollanders de sterkste zijn, zal blijven gehandhaafd. De strijd zal wel hoofdzakelijk gaan tusschen Den Haag en Rotterdam.«De laatste plaats zal Dordrecht wel ten deel vallen. Voor de competitie zijn nog de volgende wedstrijden vastgesteld: Den Haag en omgeving: Klasse IH: TOP II—Fiks II. Pernix Hl— VEO II. Klasse IV: Tonego m—Pernix IV, TOP III Zeemeeuwen, Fluks IIExcelsior IV, VEO HlTonego II. Pernix IH en IV kunnen beiden winneni. SPORT EN WEDSTRIJDEN Het wedstrijdprogramma voor Zaterdag a.s. luidt: 4de KI. K.N.V.B.: NoordwijkTer Leede (terrein Ter Leede), J. G. Hoogduin, 3.30 u. lste KI. K.N.V.B., afd. Leiden: Leiden 1— RCL 1; 2de kl. A: Quick Boys 3—Lisser Boys 1, 6 u.; 2de kl. B.: Katwijk 3Koudekerk; 3de kl.: RCL 2Quick Boys 6; Lisser Boys 2 T en D 2; Jun. A.: CNV-WLV; Quick Boys (a)Warmunda (b), 2.45 u. Jun. B. afd^ B.: Roodenburg (c)UVS (b). Waar gen tijd is vermeld, vangen de wedstrijden te 4 u. aan. Voor de eerste ronde van den Zaterdagmid dagbeker wordt nog gespeeld: Quick Boys Sunlight, L. Hermans; Rijnsb. BoysPTT, S. Swanenburg; ARC—Duinoord, C. M. v. d. Geer; WIAKatwijk. Deze wedstrijden be ginnen te 4 uur. Noordwijk zal er tegen Ter Leede wel alles op zetten, teneinde uit de buurt van de laat ste plaats te komen. Voor Ter Leede hangt er van den uitslag niet meer af. Leiden 1 ontvangt in de lste klasse RCL op bezoek, dat er steeds beter inkomt. Quick Boys 3 en Lisser Boys zullen in Katwijk elkaar niet veel ontloopen. In 2B staat een belangrijke wedstrijd op het programma, nj. Katwijk 3Koudekerk. Beide zijn gega digden voor de eerste plaats en het zal in Katwijk niet aan spanning ontbreken. In Koudekerk slaagde Katwijk erin te winnen en we geven haar ook nu de beste kansen. In de 3de kl. hebben de ontvangende clubs de beste papderen, terwijl bij de Jun. A. CNV verliest van WLV evenals Warmunda (b) van Quick Boys (a). De Leidsche derby Roo denburg (c)UVS (b) zal wel op een gelijk spel uitloopen. Zaterdag 8 Juni a.s. organiseert de Swift-combinatie voor het Comité „Leiden helpt Vlissingen" een wielerwedstrijd voor Leidenaren. Er wordt gereden op surrogaatbanden, race-fietsen mogen* niet gebruikt worden. Deelname voor jong en oud staat open en mooie prijzen zijn beschikbaar. Inschrijvin gen te richten aan J. Riethoven, Nieuwe Rijn 112, Leiden. LEIDEN, 10 Mei. Veemarkt. Fokstieren 38; slachtstieren 11; kalf- en melkkoeien 145, f 500800; vare koeien 133, f 275400; vette koeien 140; pinken 54. f 170275; vette schapen 83, f 60—80; weideschapen 100, f 30 60; lammeren 709, f 1422; zeugen 1; mest- varkens 24, f 40—60; biggen 678, f 20—40; paarden 24, f 3001200; veulens 2; bokken en geiten 74, f 30—70. Alles matig. Wat He Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m.). VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. VPRO. 10.00 Morgen wijding. VARA. 10.30 Voordracht. 10.45 Voor continubedrijven. 12.00 Gram. 12.35 Eddy Walis. 13.00 Voor Ned. strijdkrachten. 13.30 Metropole-orkest. 14.00 Toespraak. 14.15 Huismuziek. 14.45 Van boek tot boek. 15.00 Radio philharm. orkest. 16.00 Maleische les. 16.16 Men vraagt en wij draaien. 16.45 Sport. 17.30 Film. 18.00 Nieuws. 18.15 Lezing. 18.30 Voor Ned. strijdkr. 19.00 Piano. VPRO. 19.30 Bijbellezing. 20.00 Nieuws. VARA. 20.05 En nuoké. 21.30 Novelty serenaders. 22.20 Gesprek van de week 22.30 Ramblers. 23.00 Nieuws. 23.15 Gramofoon. Het programma van Hilversum n (415 M). KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 7.30 Mor gengebed. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. 10.35 Voor dracht. 11.00 Voor zieken. 11.45 Solisten. 12.15 Voordracht. 12.30 Joan Lancé. 13.00 Nieuws. 13.45 Tooneelkijker. 14.15 Eng. les. 15.00 Kin derland. 16.Q0 Piano. 16.30 Lezing. 17.00 Kiosk. 17.15 Cantate. 17.45 Lezing. 18.00 Orgel. 19.00 Nieuws. 19.30 P. v. d. Arbeid. KRO. 20.00 Nieuws. 20.05 Lichtbaken. 20.20 Meiprogr. 22.00 Nieuws. 22.15 Avondgebed. 21.30 Be zoek Churchill. 22.30 Selecta. 23.45 Hoespraak* 23.15 Gram,

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3