Dooden gedenken ons tot doordenken Minister Logemann De vraag is zoo groot verontschuldigt zich NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 8 MEI 194B Wijdingsvolle ure in 'de Pieterskerk In de tot de laatste plaats bezette Pieters kerk zijn gisteravond herdacht, zij, die vie len in de jaren 19401945. Talrijke autori teiten woonden dezen dienst bij. Ds W. H. Kelder, als eerste spr., ving zijn toespraak aan door op te merken, dat we hier waren samengekomen als menschen van verschillende confessies en levensbeschou wingen om hen te gedenken, die vielen. Wij gedenken onze dooden vanaf 1940, die op het slagveld vielen, de slachtoffers van bombardementen, de helden ter zee en ln de lucht, de verzetsmenschen, de gefusll- leerden en vergasten, de doodgemartelden en de verhongerden; de prooi van het mon ster. Vergeten kunnen wij hen nooit, wij hadden op hun plaats kunnen staan. Deze bevoorrechting plaatst ons voor een verant woordelijkheid, wij moeten hen gedenken, nu en in het vervolg. Er zijn leege plekken en troostwoorden richten niets uit. Dit ge denken roept ons tot doordenken. Wij wor den overspoeld door een zee van zedelijk verderf. Wat is er overgebleven van de een- hed, waarmede we streden tegen den vij and? Wat is er overgebleven van de idealen, waarvoor gestreden werd? Onze verantwoordelijkheid, aldus spr., is groot, zij die vielen hebben het zelf getuigd, dat hun offer niet vergeef sch zou zijn. Dit gedenken is niet slechts een symboli sche handeling, wij gedenken niet in een zaal of in de openlucht, doch in de Kerk. Hun offer is een afglans van het offer van Jezus Christius, die de zonden der wereld wegdraagt. Dan lopt het requiem uit op een laudamus Zalig zijn d e dooden, die in den Heere sterven van nu aan zegt de Geest, zij mogen rusten van hun moeiten, want hun werken volgen hen na. Pater Borromeus de Greeve O-F.M., ais tweede spr., noemde het billijk, dat het volk opspringt van vreugde na jaren van onder drukking. Toch geloofde hij, dat de dooden- herdenking méér voordeelen voor ons volk biedt, omdat men de levenswaarde leert kennen bij de graven. De dooden spreken van de daden .van den beestmensch. In ieder mensch zit nog het beest. Het was niet het Nat. Socialisme, dat het beest gemaakt heeft, het heeft slechts den band doorbroken. Hij. die sprak van de Voorzienigheid, deed de werken van den anti-christ. En als ons volk niet het praedicaat Christelijk bewaart, dan herhaalt de hel zich. Wanneer ik de stem van de dooden beluister, aldus spr., dan hoor ik het reveille tegen het ontwaken van het heidendom. Zij zijn gestorven, opdat wij vrij zouden zijn. Zij, die vielen, spreken van de verheven heid van den geestelijken mensch. Spr. zijn door verschillende menschen vragen gesteld, als, waarom hebben wij gevochten, enz. Hoe staat het met de Leidsche Volkstuinen? Groote Lebovo-tentoonstelling op 6, 7 en 8 Sept. Reeds veel is er op het gebied van het volkstuinwezen te doen geweest. Door den oorlog zijn verschillende objecten op den achtergrond geraakt, en ook nu, na de be vrijding, moeten nog vele moeilijkheden worden overwonnen. Wat is er in onze stad bereikt? In den be zettingstijd besloot de Raad tot stichting van het eerste Volkstuinpark in den Stads- polder, plaats biedend aan ca. 750 volkstuin ders. De mogelijkheid van tuinieren werd voor jong en oud opengesteld. Tevens koes tert het Bestuur van den Leidschen Bond van Volkstuinders plannen, die met mede werking der Overheid groote kans op ver wezenlijking heben. Nu de jacht naar voeding gelukkig weer tot het verleden behoort, kan er meer aan dacht besteed worden aan de teelt van bloemen en fruit. Mede in verband met het 5-jarig bestaan van den Leidschen Bond van Volkstuinders wordt er op 6, 7 en 8 Sept. a.s. in alle zalen van de Stadsgehoorzaal een tentoonstelling» georganiseerd, die den naam zal dragen van „Lebovo"-tentoonstelling. Op groote belang stelling, ook van niet-volkstuindere, wordt gerekend. JUBILEA. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat het schilders- en decoratiebedrijf van de fa. Joh. Harting en Co., Alexanderstraat 18, werd op gericht. De receptie was gistermiddag zeer druk bezocht en o.m. kwamen alle leveran ciers, de voorz. van de vakgroep Leiden, de buurtver. „Uit vrijheid ontsproten" hun ge luk wenschen aanbieden. Namens het perso neel sprak de heer A. Cornet, onder aanbie ding van een fraaie schemerlamp. Vale bloemstukken versierden het huis. Tevens was het 25 jaar geleden, dat de heer W. Va- vier zich aan bovengenoemde zaak verbond. Nadat de jubilaris en fam. op feestelijke wijze waren ingehaald, werd hij toegespro ken door zijn directeur, den heer A. Cornet, namens het personeel en den heer W v. Oostrom namens de cliënten, die allen hun woorden met stoffelijke blijken van waar deering gepaard lieten gaan. UITSPRAKEN TRIBUNAAL In de gehpuden tribunaalzitting van hedenmorgen K uitspraak gedaan in de zaak £an. v- d- BerS- Mr Ph. J. de Ruyter Wüdt achtte de ten lasitelegging be wezen. Zijn uitspraak luidde intemeering voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden., ontzegging uit het kiesrecht en verbeurd verklaring van het vermogen tot f 5.000. De m ternee ring zal eindigen op 17 November 1946. Vervolgens kwam tot de orde de zaak tegen mej. J. C. Zeegers, niet gedetineerd. Zij werd ervan beschuldigd hulp en steun aan den vijand te hebben verleend, als keu kenmeisje bij den S.D. te hebben gefungeerd en vriendschappelijken omgang met een Bel gischen kok en een Fransdh meisje te hebben gehad, van wie zij f 800 en sieraden ont ving. Verd. verklaarde dit uit honger te hebben gedaan, ook voor haar beide broers. Voor de f 800 is eten gekocht. Verd. wist zich niet te verdedigen. Uitspraak in deze zaak op 17 Mei te 10 uur. De zitting werd vervolgens geschorst in afwachting van de beschuldigden., die uit Gastricum moesten arriveer en. DISTRIBUTIEVARIA. Morgen zijn zij, wier naam begint met de letters W., X., Y., en Z. aan de beurt voor het afhalen van levensmiddelen- en brand stoffen kaarten. Het kantoor in „De Burcht" is geopend van 8.40—12 en van 14.10—16 uur. Schoenenbonnen afhalen voor de letters I. en J. Leidsche telegrammen Op de Oude Heerengracht raakte gister middag de 18-j. L. P. D. bij het aanslaan van een motor van een vrachtauto met zijn linkeronderarm bekneld tusschen bumper en slinger. D. brak vermoedelijk zijn linker onderarm en werd, na verbonden te zijn, door den E.H.D. naar het Acad. ziekenhuis Vervoerd. t Weten die lafhartigen dan niet, dat geld en leven staan beneden plicht, eer en ercht. Dit zij ons tot vermaning. Zij, die vielen, spreken ook van den triomf der eeuwigheid, van opstanding en verheer lijking. Na zich gericht te hebben, tot dege nen, die hier niet aan willen gelooven, ein digde Pater de Greeve zijn rede met de woorden: Als ons Volk de roeping van de dooden verstaat, beteekent dat een verrij king. van de geestelijke goederen, en een versterkt Christendom, dan hebben wij ten minste nog een oorlogsbuit. Onze muziekmedewerker teekent hierbij aan: Nadat alle aanwezigen staande het Wil helmus hadden gezongen opende Leo Mens het muzikale deel van' den avond met de toccata in a van Sweelinck. Het was goed gezien op het programma van deze herden king een werk van onzen girootsten Neder- landschen componist te plaatsen. Ook de keuze der beide orgeïkoralen van Bach was in het kader van dezen avond zeer gelukkig. Het Requiem van Bruckner is een jeugd werk met vele zwakke plekken maar toch ook met mooie momenten. Het werd even als het prachtige Te Deum van Die pen- broek door verschillende koren onder lei ding van Willem Mizee gezongen. Het Utrechtsch Stedelijk Orchest begeleidde en als solisten traden op Mea Naberman, Belia BrusseKeyzer, Han le Fèvre, Herman Schey. De groote aandacht, waarmede beide wer ken werden gevolgd, bewees' hoezeer ook het muzikale gedeelte van dezen herden kingsavond door de zeer talrijke aanwezigen werd gewaardeerd. HENNIE SCHOUTEN DE SCHOLEN VRIJ! In verband met het bezoek van Winston Churchill aan de Sleutelstad zullen alle openbare scholen, zoowel middelbare als lagere, Vrijdagmiddag vrij zijn. Den bestu ren van de bijzondere scholen is hiervan mededeeling gedaan en verzocht dit voor beeld te willen volgen. Na de groente ook het fruit vrij voor den verkoop? Vraag, welke nog niet beantwoord kan worden In een vergadering van de R.K. kleinhan delaren in aardappelen, groente en fruit werd met dankbaarheid geconstateerd, dat men thans af is van de verdeeling door de grossiers, waardoor het tijdperk van wille keur van de baan is. De wensch werd echter uitgesproken, dat ook voor het fruit de vrije handel zou komen, doch dit is tot op heden een open vraag. Over het algemeen was men teleurgesteld over het Bondscongres, aangezien wegens de overladen agenda de verschillende voorstel len niet tot hun recht zijn gekomen. P.C.B. VAN SPOOR- EN TRAMWEG PERSONEEL Morgenavond, 7.30 uur, vergadert de afd. Leiden van de P.C.B. van spoor en tram wegpersoneel in gebouw Ghr. Soc. Belangen. DE POLITIERECHTER STRAFT De huisvrouw J. K. te Leiden had weinig kolen, zoo had zij geklaagd tegen den meter- opnemer van het G.E.B. en die klacht moest een rechtvaardiging inhouden voor het clan destien gebruik van electrischen stroom. Ze had wat aan den meter geprutst, zoodat de electrisehe kachel bij kilowatturen den stroom kon verwerken, zonder dat het rant soen werd overschreden. Veertien dagen gevangenisstraf vroeg nu de Officier, hetgeen de rechter prompt gaf. Ja, dat was geen prettig vooruitzicht voor de huisvrouw M, J. v. d. B. uit Leiden, veertien dagen in de gevangenis, en de tranen vloeiden rijkelijk. Ze had niet ge dacht dat het zoo'n vaart zou loopen, maar de rechter kondigde aan dat nóg zwaarder straffen opgelegd zullen worden, indien in Juni het clandestien gebruik van electrischen stroom maar door blijft gaan. Met een draad je buiten den meter om, had verdachte stroom betrokken; de Officier vond dat door gevangenisstraf her-opvoeding toegepast zal moeten worden voor dit clandestiene. De rechter veroordeelde tot veertien dagen gevangenisstraf. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Martha, dr van W. J. de Ko ning en H. E. Thors; Catharina J. M., dr van B. Overdijk en J. L. Langeveld; Theodora A. M., dr van P. F. Meijer en G. M. van de Pouw Kraan; Erna Al., dr van F. van der Bloem en A. H. Mast; Elsje, dr van G. C. Klay en A. van der Linden; Johanna S., dr van E. P. Oppelaar en S. E. Ouwerkerk; Francina S. C., dr van A. van der Waals en E. Lut; Jaap, zn van M. W. A. H. G. Raasveldt en G. Sinke; Johanna M., dr van E. F. Tempelman en M. Hendriksen; Gerar- dus J., zn van G. J. Philipsen en J. M. van Diemen; Elisabeth, dr A. E. van Gelder en A. E. Doorewaard; Arendtje J., dr van H. Hartveld en C. P. Kerkhoven; Elisabeth C. M., dr van G. N. T. van der Klaauw en M. J. Hilgersom; Johannes C. J., zn van J. Versteeg en G. van Wijgerden; Nicolaas J. M., zn van P. H. C. Vintges en J. W. van Klink; Maria M. J., dr van I. Kamphues en T. van Soest; Wijnand N„ zn van J. E. Rog geveen en G. P. J. van den Broek; Irene M., dr van H. van der Horst en M. den Ouden. OVERLEDEN: M. Kaptein, 9 maanden. GETROUWD: J. Boom, gesch., en G. J. Schimmel jd. J. A. Heemskerk jm. en M. J. Spring in 't Veld jd. L. H. Dee jm. en M. L. Tervooren jd. A. F. Bracke jm. en E. J. C. Meiman jd. L. Fielemon jm. en M. van Eg- mond jd. H. Kuyvenhoven jm. en M. Ver baan jd. J. van Leeuwen jm. en W. C. Sas burg jd. A. J. Mader jm. en C. M. Wesdorp jd. F. Piena jm. en J. J. de Graaf jd. G. D. Rodenburg jm. en I. T. Dickhoff jd. C. de Roode jm. en S. de Nobel jd. J. Sladek gesch. C. Hartkoorn jd. LEIDERDORP De P.A.C. schrijft ons: De „Leidsche Post" van 27 April jJ. publi ceerde naar aanleiding van de berechting van het N.S.B.-lid Bergers een uitvoerig artikel, waarin opgenomen een lijst van win keliers in Leiden en omgeving met ver melding van de qualificatie: lid- pro- of con tra-N. S.B. Deze lijst was in 1943 door den N.SB.-kringleider Bergers opgesteld en de „Leidsche Post" acht het wenschelijk, niet alleen deze gegevens openbaar te maken, doch tevens de daarin vermelde nering doenden rekenschap af te vragen van hun veronderstelde N.S.B.-sympathieën. De Plaatselijke Advies Commissie te Lei derdorp stelt er prijs op te verklaren, voor zoover het winkeliers in haar rayon (Lei derdorp) betreft, dat de hier gepubliceerde gegevens met de grootste reserve dienen te worden beschouwd. Met name de bakkers L. Verkuil en W. van Tongeren worden volstrekt ten onrechte van pro-N.SJ3.-gevoe lens beticht. Daar deze personen (en waar schijnlijk ook anderen buiten Leiderdorp, over wie deze P.A.C. evenwel niet tot oor- deelen bevoegd is) onverdiend in hun goe den naam kunnen worden aangetast, raadt genoemde commissie aan, zéér voorzichtig te zijn bij de beoordeeling van de feiten, zooals die door de „Leidsche Post" zijn be kend gemaakt. BEVRIJDINGSFEESTEN TE VOORSCHOTEN Aan den vooravond van den Nationalen feestdag was er dienst in de Ned. Herv. Kerk. Deze dienst was belegd door de Ned. Herv. en Geref. Kerk. De leiding berustte bij ds Fortgens. Het Ned. Herv. Kerkkoor verleende zijn medewerking. Zaterdagmiddag werden die inwoners her dacht, die in den strijd tegen den bezetter gevallen zijn. Aan de Koningin Wilhelmina- laan was een voorloopig monument opge richt, waar de burgemeester, de heer C. J. van der Hoeven een herdenkingsrede uit sprak. Behalve de burgemeester waren ver schillende autoriteiten, genoodigden en fami lieleden van de oorlogsslachtoffers aanwezig. „Zoo zijn wij dan hier te saam gekomen om met elkander te herdenken het feit, dat in den avond van den vierden Mei 1946 door het luchtruim het verheugend bericht klonk, dat Duitschland den strijd had opgegeven, en de wereld alzoo werd verlost van een schier ondraaglijk juk, aldus de burge meester. „De vijand heeft ons getracht Oranje te ontnemen, doch het is hem niet gelukt, om dat wij het ware Oranje in ons hart hebben. Bijzondere gevoelens van dankbaarheid ver vullen nog steeds onze harten voor dien grooten zegen ons geschonken. Die dank baarheid gaat ook uit tot hen., die in de verzetsbeweging aan den grooten strijd heb ben deelgenomen. En tenslotte past het ons zeer zeker hen, die voor de vrijheid vielen op dit moment te gedenken. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat gij allen er mede in zult stemmen, wanneer wij uiting geven aan onze gevoelens van hartelijk medeleven door het leggen van een krans aan den voet van dit monument voor hen die velen in de jaren 19401S45." Na het leggen van den krans, zongen de aanwezigen met begeleiding van het muziek gezelschap Benvenuto, twee coupletten van het Wilhelmus en hebben familieleden en verschillende corporaties bloemen en kran sen aan den voet van het monument gelegd. Als een stille groet trokken alle aanwezigen tenslotte langs het gedenkteeken. Voor de jeugd was de hoogtepunt van het feest de poppenkastvoorstelling in de Voor straat Een 1500 kinderen keken dan ook vol verwachting naar de stellage waar straks het wonderlijke spel zou beginnen. Er werd dan ook ten volle meegeleefd met de lotgevallen van de poppen, wat bleek uit de kreten die regelmatig door de Voorstraat klonken. De ouderen bezochten de filmvoorstellingen over de overwinning in Tunis in Green- way bioscooptheater en de vooretellingen die werden gegeven in het gebouw voor Chr. Belangen en in het gebouw van den R.K. Volksbond. Deze feestelijkheden waren allen georgani seerd door de Koningin Wilhelmina Ver een iging. Volgende week wordt in de Zilverfa- briek een aanvang gemaakt met het geven van een Bedrijfsoursus. Deze bestaat uit 2 deelen: theorie en praktijk en de lessen worden reep. gegeven door de heeren N. J. Bergwerf en Th. van der Plaats. De cursus duurt 6 maanden. Het Ned. bedrijfsleven heeft dringend behoefte aan werkelijke vak- menschen, daarom zal iedere jongeman en ook wel veel ouderen deze gelegenheid met beide handen aangrijpen, die htm geboden wordt. Bonkaarten halen. Donderdag 9 Mei a.s., Treubstraat 9, 's morgens van 9.3012.30 uur voor bewoners van Badhuisstraat, Bloklaan, Elslaan, Erasmusstraat, Kerkplein, Laan van Langenhorst, Landweg, Molenlaan, Nieuw- Voordorpstraat, Noortheystraat, Parkstraat, Stadwijkstraat, Tolstraat, Tramstraat, Treub straat, Vernèdepark, Vinkensteeg, Willibrord- straat. 's Middags van 1416 uur voor be woners van Bij dorpstraat, Van Kempenstraat, Schoolstraat, Voorstraat, Bakkersteeg. „Wij konden niet anders door houding der mogendheden" Minister LOGEMANN zette gisterochtend in de Tweede Kamer het rapport dier Kamer commissie voort. Hij bestreed het rapport der Kamercom missie. In Indië voelt men inderdaad niet veel voor de z.g. Brisbane Regeering, die de be zetting niet aan den lijve gevoeld heeft. Voor het politieke beleid is die Regeering hier te lande allleen verantwoordelijk, niet Van Mook. Op tal van plaatsen is het bij het over- gangsbestuur van nu wachten op jongere krachten. Voor de ondergrondsche beweging is ruime aandacht betoond, ondanks de groote poli tieke zorgen. Er is inderdaad een tegenstel ling tusschen ex-geinterneerden en de Re geering. De geest van de bevolking was inderdaad aanvankelijk zeer gunstig, maar het rommelde toch reeds. En dat zou nog erger geworden zijn, als we ons aan de oude situatie hadden vastgeklampt. Het duurde niet lang meer, of ieder werd verdacht, die met de Nederlanders sprak De Regeering is het niet eens met de theo rie, dat achter dit verschijnsel de Japansche wapens zaten. De Regeering 1e het nauwe pad gegaan, dat de mogendheden haar lieten. Hervatting van het Ned. bewind was on mogelijk. We hadden geen terrein om te werken met de plannen uit de kampen, noch uit Brisbane. De mogelijkheid er van begint misschien te dagen, nu pas; toen was er de mogelijkheid niet voor. Het gemis van openbare vrije critiek is ge volg hiervan, dat de publiciteitsmiddelen niet in onze handen waren. Toelaatbaar was niet, dat men steeds tegen de regeeringspolitiek inging; er zijn grenzen. De Regeering doet al ~het mogelijke om Nederland en Indië beter bekend te maken in binnen- en buitenland. De gangbare opinie onder de Nederlandsche bevolkingsgroep ln Indië mag geen maatstaf 2ijn voor beoordee ling van het regeeringsbeleid, dat gevoerd moest worden in een periode van- afhanke lijkheid. Het rapport geeft een eenzijdig accent aan de Nederlandsche opinie, maar ook ten aan zien van de Indonesische opinie. Daarom heeft het geen zin dit rapport te verspreiden in het buitenland. Zij, die er wat goeds van verwachten, leven in een droomwereld. Het gezag van Sjahrir is niet geweldig groot, maar niemand durft het van hem maar bovendien is er nog niet voldoende Maïzena fabrikaat Duryea beschikbaar. Blijf er aftijd attent op, vraag er iedere keer weer om. Nu en dan wordt Uw wensch bevredigd. Hei oade vermaarde merk Vorstelijke gift voor een tentoonstellingsgebouw Hollands Bloembollenhuis schenkt f 50.000 en bouwterrein. (Van onzen Losser correspondent) Morgen zal het zilveren jubileum van het Hollands Bloembollenhuis te Lisse op fees telijke wijze worden herdacht. In verband hiermede heeft de directie aan de vereeniging Bloembollencultuur een gift van f 50.000 geschonken voor een te stichten tentoonstellingsgebouw te Lisse, waarbij ook een bouwterrein beschikbaar werd gesteld. Het Hollands Bloembollenhuis heeft in de afgeloopen 25 jaren een enorme vlucht ge maakt. De veilinggebouwen, welke een op pervlakte van bijna 5000 m2 beslaan, toonen aan, hoe het bedrijf in dezen tijd is uitge groeid. Met deze vorstelijke schenking heeft het Hollands Bloembollenhuis, groot geworden door het bloembollenvak, een grootsche daad verricht ln het belang van dit vak. Het is zeer te wenschen, dat het tentoonstellingsge bouw spoedig zal verrijzen, opdat hierdoor tevens de roem van het centrum van de bloembollencultuur, het dorp Lisse, worden uitgedragen. Rotterdam delft zijn eigen graf Engelsche schepen maar weer rechtsomkeert. De gevolgen van de staking ln de Rotter- damsohe haven zijn niet uitgeblevenGis teren hebben vijf Engelsche schepen met voor het buitenland bestemde ladingen orders gekregen de haven van Rotterdam te ver laten, om in een Duitsche haven te lossen. Twee graanschepen hebben gisteren ook de haven verlaten en zullen in Hamburg lossen. Sport en Wedstrijden LEIDERDORPSCHE SCHAAKVER. Promotie-degradatiewedstrijd 3e4e klas Leidsche Schaakbond Ons Genoegen ILei derdorp II. Th. Bavelaar (res.)G. de Koning 01; L. v. TongerenG. Scheepstra xx; H. v. Es—A. Karstens 10; B. FavierC. Mernema 10; F. v. d. Mark (res.)H. Ginjaar xx; J. LoefG. Zwanenburg 01; J. ZitmanJ. Neuteboom 01; J. Bosch A. Boon xx; J. Crama Jr. (res.)D. Braam VzVzl A. v. Rossum (res.)J. Schouls 10. Voorl. uitslag 3V2—3%. over te nemen, ook aJ is zij militair niet oversterk. Politiek is zij echter sterk. De realiteit eischt samenwerking met deze groep, ook om internationale redenen, die de heele ontwikkeling in Azië beheerschen De motie ten slotte legt een aantal be langrijke punten vast, waarover overeen stemming is en welke van belang zijn voor Indië en voor de wereld. Zoo gezien is zij welkom. Maar niet wat den afvoer der ge ïnterneerden betreft. Er is een schema en het wordt reeds uitgevoerd. De besprekingen kan men dus daarom niet stopzetten. Ver andert men de woorden dan wordt de motie voor de Regeering acceptabel. (Applaus bij de P. v. d. Arbeid en bij den heer Krijger). In de middagvergadering der Tweede Ka mer heeft de heer van Poll bg de replieken de 5e overweging uit zijn motie aldus gewij zigd: „dat evenwel bij de voortzetting der besprekingen allereerst dient vast te staan, dat de thans in gang zijnde in vrijheidstelling van de nog in interneeringskampen vastge houden Ned. onderdanen, snel en regelmatig moet worden afgewerkt en dat het uitblij ven van deze in vrijheidstelling een beletsel zou zijn voor den voortgang der besprekin gen." Spr hoopte, dat hiermede aan de be zwaren der Regeering werd tegemoet geko men en dat de door hem nagestreefde over eenstemming met haar zou worden verkre gen. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 M). AVRO 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Gram.; 10.35 Eddy Cantor; 11.00 Voor de vrouw; 11.10 Solisten; 12.00 Lyra-trio; 12.35 Zevenklapper; 13.00 Nieuws; 13.15 Metropole- ork.; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Concertgeb. trio; 15.00 Confetti; 16.15 Film; 17.00 Kalei- doscoop; 17.35 The stars; 18.00 Nieuws; 18è30 Voor Ned. Strijdkr.; 19.05 Sport; 19.20 Caba ret; 20.00 Nieuws; 20.05 R.-K. Volkspartij, verk.rede; 20.25 Kamerork.; 21.30 Hoorspel; 22.00 Romancers; 22.30 Lezing; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. Het programma van Hilversum n (415 M). KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; -7.30 Mor gengebed; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram; NCRV 10.00 Gram.; 10.15 Morgenwijding; KRO 11.00 Ziekenbezoek; 11.45 Gram.; 12.15 Voordracht; 12.30 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Ouverture; NCRV 14.00 All round septet; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Gram.; 16.00 Bijbellezing: 16.45 Koor; 17.00 Lezing; 17.10 Solisten; 17.30 Or gel; .18.00 All round septet; 18.30 Land- en tuinbouw; 19.00 Nieuws; 19.30 P. v. d. Vrij heid, verk.rede; 20.00 Nieuws; 20.05 R.V.D.; 20.20 Volkszang; 21.00 Lezing; 21.20 Apollo; 22.00 Nieuws; 22.15 Lezing; 22.35 OmroejK ork.; 23.15 Gram; 23.50 Schriftlezing.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3