SCHRIJ F- OF TELMACHINE DEFECT JD F 1M" F TV ÏTF! De kunst gaat door het vrije Nederland Is Uw Radio defect? COLD WAVE SALON EUCÈNE TOM J. F. WESTEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 3 MEI 1946 OPENING SPEELTUIN GROENOORD. In tegenwoordigheid van o.m. weth. S. Menken, namens het Gemeentebestuur, is gistermiddag de speeltuin Groenoord geopend en door een geestdriftige kinderschaar in ge bruik genomen. De voorz. van de Speeltuin ver., de heer J. P. v. d. Holst, heette de autoriteiten in 't bijzonder welkom en greep terug in de geschiedenis der vereeniging, toen de plaats nog lommerijk was. Thans is het lommerrijke verdwenen, maar wat materiaal betreft, is men goed vooruitgegaan. In de toekomst hoopt het bestuur, behalve de aan winst van een glijbaan en een zandbak voor de kleinste kinderen, ook met aller mede werking het lommerrijke weer terug te win nen. Na gewaarschuwd te hebben tegen bal dadigheid en het a.s. 10-jarig bestaan te heb ben aangehaald, besloot spr. zijn speech met den wensch, dat de speeltuin moge groeien en bloeien. Weth. S. Menken vertelde den kinderen, dat ze een prachtigen speeltuin gekregen hebben en dankte namens het gemeentebestuur het bestuur van de Speeltuinver. „Groenoord" voor zijn werk. Ondertusschen hadden reeds vele kinderen de gloednieuwe schommels en ringen in ge bruik genomen en amuseerden zij zich kos telijk. JEUGDDIENST. Zondagmorgen 10.30 u. wordt in de Hoog- landsche kerk een jeugddienst gehouden ter herdenking van de Bevrijding. Ds. W. M. J. Geursen zal voorgaan en hij hoopt te spre ken over het onderwerp: „Een jaar later". Wij wekken de jongeren gaarne op, dezen dienst bij te wonen en van hen wordt ver wacht, dat zij vrienden en bennissen zullen medebrengen. GODSDIENSTOEFENINGEN. Acad. Ziekenhuis, 10.30 uur ds Kelder jr Geref. Minnehuis, Donderdag 7 uur Joh. de Groot. Geref. Gem, 10 en 5 uur ds Rijksen; Chr. Geref. Gem., 10 en 5 uur ds Jansen; Evang. Luth. Gem., 10.30 uur ds Makkink en ds Smitduyzendkunst; Rem. Gem., 10.30 u. ds Luca; Ver. v. Vrijz. Herv., Volkshuis, 10.30 uur dr Boersma: Willem de Zwijger- kerk, 10.30 uur, dr van Iterson; Eglise Wal- lonne, 10.30 u. ds A. H. J. Ie Gras, te 's-Her- togenbosch; Doopsgez. Gem. ds J Knot, te Zaandam. WELKE APOTHEEK? De avondwacht en Zondagsdienst der apo theken wordt van Zaterdag 4 Mei, 13 uur, tot Zaterdag 11 Mei, 8 uur, waargenomen door apotheek Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en apotheek Rijst. Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest door de Oegstgeester apo theek, Wilhelm inapark 8, tel. 26274. EEN DOKTER NOODIG? De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dr v. Bockel, de Graaff, Kors en Postel. DISTRIBUTIEVARIA. Morgen zijn zij, wier naam begint met de letter R. vanaf Richardson tot einde aan de beurt voor het afhalen van levensmiddelen- en brandstoffen kaar ten. Het kantoor in „De Burcht" is geopend van 8.4012 uur. Schoenenbonnen afhalen voor de letters C. en D. Maandag zijn zij, wier naam begint met de letter S. t/m Spitzen aan de beurt voor het afhalen van levensmiddelen, en brand stof fenkaarten. Het kantoor in ,,De Burcht" is geopend van 8.4012 en 14.1016 uur. Schoenenbonnen afhalen voor de letters E., F. en G MORGEN GEEN COMPETITIE WEDSTRIJDEN. I.v.m. den nationalen herdenkingsdag zijn er voor morgen geen competitiewedstrijden vastgesteld. Uit de Omstreken ALPHEN a. d. RIJN. Maandag komt de treinverbinding met Leiden weer tot stand. En de Spoorwegen zetten direct goed in. Want niet minder dan 11 maal zal een trein in beide richtingen gaan rijden. Bovendien ondergaat de ver binding met Gouda en Woerden uitbreiding, daar hier thans i.p.v. 5, 8 diensten gereden zullen worden. In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben ongenoode gasten een bezoek ge bracht aan de fabriek van koek, chocolade en suikerwerken van de Fa. Jac. v. Cliet aan de Houtstr. 45 balen en 4000 kg chocolade en suikerwerken werden ontvreemd. Omwonenden hebben 's nachts wel een auto voor het pand zien staan, maar meende, dat er in de fabriek werd overgewerkt, heeft men de dieven stil hun gang laten gaan. KATWIJK. Morgen zijn aan de beurt om schoenen bonnen af te halen de letters H, L, M, N, O en P. KATWIJK AAN ZEE. Ds H. A, Jellema, komende van Hat- tem zal a.s. Zondagavond, 6 uur in de Nieu we Kerk zijn intrede doen, 's morgens zal hij bevestigd worden door zijn vader, J. Jel lema, emer. pred. te Sneek. Chr. Geref. Kerk, 10 u. en 9 u. leesdienst. Geref. Gem. (Remisestraat) 10 u. en u., V. Neerbos. LEIDERDORP. Op vertoon van de 2e Distriibutiestam- kaart, voorzien van een DD-zegel en dienst- stempel, zullen tegen inlevering van bon A-E 601 van het nieuwe inlegvel, het res tant van de kolenkaart T 505 of T 509 en bon 49 nieuwe distributiebescheiden worden uitgereikt en wel: Maandag 6 Mei: v. Leeuwen t/m Mooy en Mor t/m Pau; OEGSTGEEST. Op de begraafplaats bij het „Groene Kerkje" had gistermorgen de teraardebe stelling plaats van den heer Oenstra, in le ven oud-bediende van de Sociëteit „Miner va". Onder de aanwezigen merkten wij en kele leden van de Sociëteit op, alsmede den heer en mevr. Borgerhoff Mulder. Na de teraardebestelling werden enkele woorden gesproken door den zoon van den overledene, den heer Th. Oenstra, diie de aanwezigen bedankte voor de betoonde be langstelling. De tooneelver. „Kunst en Genoegen" voerde gisteravond het tooneelstuk „Om de Koningsmacht" van M. Wagevoort en Henk Bakker op, een historisch stuk in 3 bedrij ven. Als amateurs kwamen de leden van „Kunst en Genoegen" vrij behoorlijk voor den dag, doch het stuk is ofschoon in zijn geheel mooi van opzet vrij zwaar te spelen en het eerste bedrijf deed dan ook tamelijk taai aan. De costuums en décors waren goed verzorgd. De zaal was jammer genoeg slechts half bezet. RIJNSBURG. Hedenavond, 7.30 uur, wordt een open luchtsamenkomst gehouden op den Vliet, waar zullen spreken de burgemeester, de pl. predikanten en kapelaan Van Bakel. Het publiek wordt verzocht de grootste stilte in acht te nemen, en den automobilis ten wordt gevraagd dit gedeelte van den Vliet, zoowel Noord-" als Zuidzijde, van 7.309 uur niet te berijden. Gisteravond is in gebouw „Flora" een grootsche herdenkingsbijeenkomst gehouden ten bate van het op te richten monument voor onze gevallenen. Ds. M. Post opende de vergadering en sprak een kort openingswoord, waarin hij den na druk legde op het herdenken, waarna een uit gebreid programma van zang, declamatie, en muziek werd uitgevoerd. De koren „Excelsior" en „De Lof stem" hebben gezamenlijk op uit nemende wijze een aantal liederen gezongen, o.a. uit Valerius' Gedenk clank. De verschil lende tableaux, die herinneren aan den bezet tingstijd met zijn verzet tegen onderdrukking, lieten niet na indruk te maken, terwijl-ook de declamatie bijzonder geslaagd kan worden ge noemd. Medewerking verleenden voorts het harmo niegezelschap „Wilhelmina" en „De Vlietkan- ters". Met stille bewondering hebben de talrijke aanwezigen de zaal was meer dan vol tenslotte het tableau „Het monument" gade geslagen, hetwelk aller respect afdwong. De heer C. D. v. d. Vijver sprak een slot woord, waarvan bet kernpunt was: „Wat deden zij wat doen wij" De collecte voor het monument bracht ruim f700 op VOORSCHOTEN. Bonkaarten afhalen. Maandag 6 Mei in De Nieuwe Vink, 's morgens van 1012.30 voor bewoners van Leidscheweg vanaf Hof weg; 's middags van 13.3015.30 uur voor be woners van Dijkhoflaan, Haagweg, Rijndijk, Valkenburgscheweg, Vinkweg. Door de Wilhelminavereeniging wordt op Zaterdag a.s. het Bevrijdingsfeest geor ganiseerd, waarvan het programma luidt: 14.30 uur Herdenkingsrede door den burge meester, nabij het aangebrachte monument voor oorlogsslachtoffers, waarbij kransleg- ging en défilé zal plaats hebben. De mu zikale opluistering geschiedt door de Voor- schotensche Muziekvereeniging Benvenuto. 15.30 uur Poppenkast op de Voorstraat en tractatie van de schooljeugd. 19.30 uur ge varieerd programma in het gebouw voor Chr. Belangen, 19.45 uur gevarieerd programma in het gebouw van den R.K. Volksbond. 16.30, 19.30 en 21.15 uur filmvoorstellingen in The Greenway Theater. Verder zal op verzoek van de Wilhelminavereeniging voor de genoodigden door de K.J.M.V. een stem mige feestavond worden georganiseerd. Het programma luidt Doodenherdenking met declamatie en solozang. Daarna zal worden opgevoerd de klucht in 2 bedrijven „Huis- tyran." Muzikale medewerking van „The Rythmer Tigers." Zondag zal een herhaling plaats hebben, toegankelijk voor iedereen Stadsnieuws Stichting Herstellingsoorden oud-illegale werkers Propaganda avond in de Stadsgehoorzaal. In de Stadsgehoorzaal werd gisteren een avond georganiseerd t.b.v. een onder-afdee- ling van de Stichting 1940—1945, de „Stich ting Herstellingsoorden oud-illegale wer kers". Voor dezen avond, waaraan toch ruim voldoende bekendheid was gegeven, bestond helaas geen overweldigende belangstelling, hoewel in de eerste plaats het doel, dait toch zeker aller instemming verdient en tevens het gebodene, diit ongetwijfeld ten volle rech tvaarddgen Inderdaad, het was geen cabaret-program ma, dat werd opgedischt, maar wat de Timdeler cluben het dubbel-mannenkwar- tet „Sempre Avanti" dezen avond serveer den, stond op hooger peil dan menig cabaret-programma, dat in den regel uit verkochte zalen trekt. Degenen, die naar de Stadszaal getogen waren, zullen daar ook zeker geen spijt van hebben gehad. De „Tim- delerclub" bra-cht het spel uit den goeden ouden tijd, door A. den Har tog geschreven en getiteld: „Tien ure heit de klok" ten tooneele en deed dit met succes. Reeds eer der werden hieraan enkele woorden gewijd. De heer P. A. Kouwenhoven heette na het zingen van het lste en 6de couplet van het Wilhelmus allen welkom, in het bijzonder de afgevaardigden van het districts-bestuur van de Stichting, De „Timdelerclub" en het dfubbelmannenkwartet „Sempre Avanti". De heer T. K. Lingsma, administrateur van de Stichting in het rayon Leiden heeft het doel van dezen avond nader uiteengezet, Spr. was in de laatste weken tot de over tuiging gekomen, dat velen er maar weinig van af weten. De Stichting dreigt, aldus spr., gezien de bezetting van de zaal, in een im passe te geraken, en hij vroeg zich af, hoe dit na 10 20 jaar zal zijn. De Stichting drijft op de gelden, die door het Ned. volk worden bijeengebracht. In 1 jaar tijd moet 7 ton worden uitgekeerd, per maand, in Leiden f 10.000 en dit zal langen tijd zoo moeten blijven. Wat betreft de stichting van herstellingsoorden, waar deze avond in hoofdzaak voor was belegd, deelde spr. mede, dat er een 10-tal oorden gesticht zijn waarvan Kareol te Heemstede en de vleugel van het Paleis ,,'t Loo", wel de bekendste zijn. Dit vraagt echter f 2.000 per dag en daarom deed spr. tenslotte een beroep op het Ned. publiek om geldelijken steun te verleen en BEGRAFENIS D. G. S. POELIJOE Onder groote belangstelling is gistermid dag het stoffelijk overschot van den heer D. G. S. Poelijoe, die kort na een ernstig ongeval Zaterdagmiddag j.l. is overleden, ten grave gedragen. Allereerst voerde ds M. Ottevanger, Ned. Herv. Pred. het woord, die aanhaalde hoe men van de tijding van het ongeluk en het nabij zijnde einde was opgeschrikt. Toen werden we bij het Schriftwoord bepaald: Gij hebt ons leven een handbreed gestéld. Wanneer we echter mogen zien op den grooten Levens vorst, mogen we ook zeggen: „Ik leef, en gij zult leven". Voorts sprak ds Ottevanger nog als vriend van den over ledene, die elkaar in de geloofstukken ge vonden hadden. Hierna sprak de heer J. Meel, als voor zitter van den Geref. Bond, die schetste wat de Bond in den overledene, die langen tijd hiervan voorzitter en later 2de voorzitter was geweest, had verloren. In alles was het hem om de eere Gods te doen en dit sterven beteeken t voor de vereeniging een ernstige roepstem. De heeren Luitjes en Dane spraken nog als huisvrienden. Een schoonzoon van den overledene sprak woorden van dank voor de betoonde Be langstelling. GEREF. SCHOOLVEREENIGING. In zijn openingswoord op de jaarverga dering van de Geref. Schoolvereenxging heeft de voorz., de heer P. Zijlstra, wijlen den heer D. Parmentier herdacht als een man, aan wien het Chr. onderwijs in de Sleutelstad veel heeft te danken. Deze heeft gedurende langen tijd op uitnemende wijze de stoffelijke en financieele belangen der scholen behartigd en wij danken God, aldus spr voor hetgeen Hij ons in den heer PaJ" mentier heeft gegeven. Voorts memoreerde de voorz. het 50-jarig bestaan der vereeni ging om tenslotte enkele woorden te spreken naar aanleiding van het voorgelezen Schrift gedeelte, 2 Tim. 3 (ged.) De secretaris, de heer D. de Bruijn, bracht een uitvoerig jaarverslag uit, waarin waren opgenomen de verslagen van de hoofden der scholen. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Jan. 1946 1474 tegen 1399 op 1 Jan. 1(944. De schade aan de twee school gebouwen, welke bezet zijn geweest, werd geraamd op f 20.000. Het fin verslag van den penningmeester, den heer J. H de Jong, vertoont een eind cijfer van f 120 710.05 (balans), terwijl de- verlies- en winstrekening een batig saldo van f 574 aangeeft, waardoor het reserve fonds is gestegen tot f 14.611.70. De exploi tatierekening van de scholen vermeldt on derstaande cijfers, U.L.O.-school, f46.144,91, school Hoogl Kerkgracht. f26.861.67. school Lusthoflaan. f 22.974.14, school Stadhouders laan f 39 691 17 en school Kooipark. f21.835.76. Den penningmeester werd décharge ver leend. waarna een controlecommissie voor 1946 werd benoemd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren D. de Bruijn, H. de Greef en J. Overduin en gekozen de heeren W. A. v. d. Tang (vac. wijlen D Parmentier) en mr A Mulder (vac J Polhuis). BEL EVEN 2 14 0 0 en wij komen direct. Sinds 35 jaar SPECIAALZAAK KANTOORMACHINES Haarlemmerstraat 169219 Ook de sleutelstad zal in dit teeken staan De Mei-maand, bevrijdingsmaand, zal voortaan in het teeken staan van de kunst. Tot dit doel is een landelijk comité opge richt, bestaande uit vertegenwoordigers der diverse kunstvereenigingen. De bedoeling is hen, die er doorgaans weinig mee in aan raking komen, te trekken naar het kunst leven in zijn verschillende openbaringen. Regionaal zijn 26 centra opgericht, waar van één in Leiden zal zetelen. Het voorzit terschap wordt bekleed door den weth. van onderwijs, den heer J. G. van Schaik. In een gisteren ten stadhuize gehouden persconfe rentie deelde deze ons een en ander mede over de plannen van het comité-Leiden, be treffende defe maand. Op 6 en 10 Med zal door Littris Sacrum en het Leidsch Studenten Tooneel het bekende stuk „Geuzenwaard" worden opgevoerd, dat handelt over de staking '43. De voorstel ling op 14 Mei zal tegen gereduceerde prij zen plaats hebben. In de tweede helft van Mei zal vermoedelijk Charlotte Köhler ver zetspoëzie voordragen. Verder zal in de Lakenhal een tweetal exposities gehouden worden: a. „Oud-Lei den", speciaal voor de rijpere jeugd en han delend over het onderwijs vanaf den oud sten tijd t/m den Romeinschen tijd. (3 ver volg-exposities zullen hierna nog komen over het onderwijs in latere tijden), b. „Lim- burgsche Kunst", een tentoonstelling van schilder- en beeldhouwkunst en ceramiek Voorts zal gedurende de geheele maand een Oost-Aziatische expositie gehouden wor den in het Museum v. Volkenkunde. (Muziek en tooneel). Op 18 Mei is in de Stadsge hoorzaal een avond van Javaansche en Ba- lineesche danskunst, met gamelangmuziek. De opbrengst zal ten bate komen van Indo nesische studenten, die in Holland willen studeeren. Daarom dubbel van harte aanbe volen! Ten slotte zal op 31 Mei of 1 Juni De Ridders van de Tafelronde" van Coc- Itau opgevoerd worden in den Schouwburg De heer van Schaik deelde ons nog mede, dat het moeilijk was in deze maand boven- staande avonden in te lasschen, gezien het feit, dat vele andere zaken in dien zelfden tijd ook hun beslag moeten hebben, als be vrijdingsfeesten, verkiezing, e.d. Vermelden wij nog, dat het Leidsche Plaatselijke Comité bestaat uit leden van Toonkunst, de Organistenvereeniging, Ars Emula, Schouwburgvereeniging en directie Lakenhal SHAKESPEARE EN ZIJN TIJD We zouden werkelijk niet verwonderd ge weest zijn, wanneer plotseling Hendrik V was komen binnenstappen in de oude Staalmees terskamer van de Lakenhal, toen wij gister avond ons geschaard hadden onder het zeer talrijke publiek, dat was komen luisteren naar de lezing van Dr. H. Gerversman uit Rotter dam, die sprak over het leven van den groot sten dramaturg-acteur, die ooit op Engelschen grond geboren is: William Shakespeare. De Leidsche Volksuniversiteit had moeilijk een geschikter persoon kunnen uitnoodigen om deze spreekbeurt te vervullen dan dezen Rot- terdamschen leeraar. De manier, waarop Dr. Gerversman verteld van het „merry old Eng land" met zijn „Queen Bess", zijn contrast van despotisch koningschap en tegelijkertijd bloeiend, tevreden en loyaaT volk, was koste lijk. Met welk *n zwier hanteert hij onze taal en onovertroffen is zijn fijne humor, wanneer hij den luisteraar meeneemt naar een schouw spel in het oude Engeland, waar de plutocra ten op het tooneel zaten en de grondelingen" staande de voorstelling moesten bijwonen. Op populaire wijze heeft hij het aandachtig ge hoor een volkomen inzicht gegeven in den tijd, waarin Shakespeare leefde en in de eeuw, waarin de nobele Hendrik V het levens licht aanschouwde. Na de pauze gaf hij een uitvoerige beschrij ving van de gelijknamige film, die vanaf 10 Mei in „Luxor" zal worden vertoond. DE BEETHOVEN-CYCLUS. Het Residentie-orkest zal Maandagavond o.l.v. Jan Out in de Stadsgehoorzaal het tweede Beethoven-concert geven. Als soliste treedt op Ida Handel (viool). Het pro gramma vermeldt de Tweede Symphonie, het vioolconcert en de ouverture Leonore Hl. Bel 24244 DE RADIOTECHNISCHE DIENST I.E.M.C.O. N.V., Nieuwe Rijn 32 Repareert vlug betrouwbaar vakkundig (Ing. Med.) JE MAINTIENDRAI.t Het symbool der vrijheid liet was reeds Willem de Zwij ger, de Vader des Vaderlands, die deze spreuk van het huis van Oranje in zijn wapen voerde. Je vnaintiendraiik zal handhaven En ziet: door alle eeuwen heen bleef dit devies gehandhaafd. Er Waren vaak donkere tijden voor Ons Vaderland. Tijden waarin hel «cheen of land en volk ten onder zouden gaan. Maar telkens kwam er redding en uitkomst. Ook nu. Vijf jaar lang was Nederland onder vreemde dwingelandij. Maar de oude wapenspreuk bleef bewaard onder ons volk. Ik zal handhaven wij zullen handhaven in ons verzet, in onze taaie Nederlandsche on buigzaamheid. De ketenen zijn verbroken. Wij vieren het feest der bevrijding. Je maintiendrai. De traditie blijft bewaard. Nu en in de toekomst. De Nederlandsche onderne mingsgeest bleef gelukkig ook bewaard. Meer dan een eeuw was het streven van De Gruyter: het beste te leveren tegen voor- deelige prijzen. En De Gruyter blijft handhaven het deviesbé tere waar en 10 procent. Ook deze traditie is gelukkig bewaard^ gebleven (Adv.) De nieuwe uitvinding op het gebied van permanent-wave zonder electriciteit, machine en warmte, dus een koude permanent wordt toegepast in: MAARSMANSTEEG 25 Gaarne verstrekken wij alle inlichtingen De Radio op den Nat. Feestdag _Het programma van Hilversum l (301 m.) VARA. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; VPRO. 10.00 Morgen wijding; VARA. 10.20 Solist; 10.45 Voor con- tinuebedrijven; 12.00 Eddy Walis; Nat. progr.; 12.40 Nieuws; 12.55 Inleiding; 13 00 Klokken; 13.05 Toespraak Min.-pres.; 13.20 Koor en or kest; 14.30 Olymp. Stadion; 16.00 Mil. kapel; 16.30 De vrouw in den nat. strijd; 17.00 Van uit „Kareol"; 17.40 Feestgroet; 18.00 Nieuws; 18.30 Voor de jeugd; 18.40 Metropole-ork.; 19.10 Orgel; 19.30 Lezing; 20.00 Nieuws; 20.05 Toespraak; 20.25 Radio Philh. Ork.; 21.15 Toe spraak; 21.35 Concertgeb. Ork.; 22.15 Klank beeld; 23.15 Nieuws; 23.30 Reportage en gram. Het programma van Hilversum 11 (415 m.) KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn. Morgenge bed; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.: 9.50 Ver. corp sen; 10.15 Reportage; 10.30 Solisten; 11.00 Zie kenbezoek; 11.45 Splendora; 12.15 Voordracht; 12.30 Gram.: 12.40 Nat. progr.; zie Hilver sum I. Wat de Radio Zondag brengt Het programma van Hilversum I (301 m) NATIONALE PROGRAMMA. 8.00 Nieuws; 8.15 Van man tot man; 8.30 Gram.; 9.15 Ver zetspoëzie; 9.30 Bachcantate: 10.00 Hoogmis; 12.00 Het uur van vrijheid; 13.00 Slotwoord van Prinses Juliana: AVRO: 13.30 Solisten; 13.50 N.S.; 14.05 Boekbespreking; 14.30 Ro mancers; 15.00 Kinderzang; 16.00 Op Gram.; 16.30 Reportage. VARA: 17.00 Cabaret.; 17 30 Oome Keesje; 18 00 Nieuws; 18.20 N S.; 18.30 Voor Ned. Strijdkr. IKOR: 19.00 Studiodienst. AVRO: 20.00 Nieuws; 20 12 Radio Philh. Ork.; 21.00 Hoorspel; 2130 Harpkwintet: 22.00 Or gel; 23.00 Nieuws: 23.15 Lezing. Het programma van Hilversum II (415 m) NATIONALE PROGRAMMA Zie Hilver sum I; 10.00 Gram.: 10.30 Kerkdienst.; verder Hilversum I. KRO: 12.30 Gram.; 14.00 Graal- koor; 15.00 prof. Kors: 15.15 Huisconcert; 16.00 Zieken.lof: 16.30 Hartvelt kwartet. IKOR: 17.00 Kerkdienst. NCRV: 18.15 Orgel en gram.; 19.15 Kent gij Uw Bijbel. KRO: 19.30 Nieuws; 19.45 Kampvuren langs den evenaar; 20.15 Hoorspel; 21.00 Vaudeville-ork.; 21.30 Puzzle; 22.00 Nieuws: 22.15 Avondgebed; 22.30 Gram. Wat de Radio Maandag brengt Het programma van Hilversum I (301 m) VARA; 7.00 Nieuws; 7.15 Gym.; 7.30 Gram.; 8 00 Nieuws; 8 20 Gram. VPRO: 10.00 Morgen wijding. VARA: 10.20 Ziekenbezoek: 11.00 Voordracht: 11.15 Solisten; 12.00 Accordeon- ork.; 12.35 George Frank; 13.00 Nieuws; 13.20 Minstreels 14 00 Solisten; 14.30 Voor de vrouw; 14.15 Orgel: 15.30 Voor kleuters; 15.45 Omroepork.; 16.30 De school is uit; 17.00 Gram.; 17.30 Eddy Walles; 18.00 Nieuws; 18.30 Voor Ned. Strijdkr.; 19.15 Dep. spreken; 19.30 Toespraak; 20.00 Nieuws; 20.05 P. v. d. Arbeid, verk. rede; 20.2521.30 Herdenking; 22.05 Ramblers; 22.45 Geest, leven; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram Het programma van Hilversum II (415 m) NCRV: 7.00 Nieuws; 7.15 Gym.; 7.45 Woord voor den dag; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.15 Voor jonge zieken 9.50 Gram.; 10.30 Morgen wijding; 11.15 Van oude en nieuwe schrij vers; 11.35 Zang; 12.00 Cantabile; 13 00 Nieuws; 13.20 Utr. salonork.; 14.00 Voor jonge moeders; 14.30 Clarinet; 14.55 Gram.; 15.45 Koor; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Gram.; 17.15 Mandolinata 18.00 Orgel; 18.30 Zuid-Afrika; 18.45 Sport; 19.00 Nieuws; 19.20 met band en Slaat; 19.30 C.-H. Unie, verk. rede; 20.00 fieuws; 20.05 Landbouw; 20.30 Res. Otrk.; 121.30 Amsterdam; 22.00 Nieuws en reportage; 22.30 Lezing; 22.50 Gewijde muziek: 23.20 Gram.; 23.50 Schriftlezing.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7