NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 30 APRIL 19M Stadsnieuws DE VERJAARDAG VAN ONZE PRINSES Onze Prinses verjaart. Dus de vlaggen wapperen vroolijk in dien wind en wij dragen allen het oranje op de borst, want het feest in het Prinselijk gezin, is ook ons feest, een echt Nederlandsch feest, vooral nu wij het weer na 5 jaren van onderdrukking, „vrij en onverveerd" mogen vieren. 't Is weer Oranjedag. De zon ontbreekt niet op het appèl en zette reeds vroeg in den morgen alles luister bij met gouden stralen. De Sleutelstad bleef in de feest vreugde niet achter en ontelbare vlaggen geven daar blijk van, terwijl de kinderen zich hebben getooid met sjerpen en strikken. Tergelegenheid van den verjaardag van de Prinses maakten de Gezagstroepen, vooraf gegaan door het Politie-muziekgezelschap, een marsch door de stad. Traditiegetrouw geeft de Chr. Oranjever eeniging vandaag een feestavond in de Stads gehoorzaal met mede werking van de Tim- delerclub, welke het historisch tooneelstuk .,De Lelie van ons Vorstenhuis" zal op voeren. Leidsche Herv. Gemeente helpt Vlissingen Groote collecte-actie ingezet. Nu de Leidsche Herv. gemeente kerkelijk Vlissingen gaat helpen, heeft zich onlangs een comité gevormd met het doel gelden in te zamelen, teneinde als Herv. gemeente zoo ruim mogelijken steun aan de zwaar ge troffen zusterge m eente te kunnen bieden. De scha.de, welke aan de Vlissingsche kerk gebouwen is aangericht, is zeer aanzienlijk en bedraagt alleen reeds voor de C-roote- of St. Jacobskerk, die op 1 Nov. 1944 door 22 granaten werd getroffen, f 150.000. De twee de kerk is echter zoo gehavend, dat tot her bouw van een nieuw kerkgebouw zal moe ten worden overgegaan. Men heeft een be langrijk bedrag moeten uitgeven om dit kerkgebouw tijdelijk te kunnen gebruiken, terwijl de eenige pastorie, welke het eigen dom der Kerkvoogdij is, door enkele vol treffers onbewoonbaar werd gemaakt. En ook de diaconie in de ScheLdestad werd ern stig getroffen door het verlies van het groot ste deel van haar gebouwen. Zooals wij reeds meldden, heeft de ge meente-commissie en de diaconie voor Vlis singen groote bedragen beschikbaar gesteld, doch er is nog veel meer geld noodig om daadwerkelijk hulp te kunnen bieden, waar om dan ook Zondag a.s. op den herdenkings dag van onze Bevrijding, in alle kerken een schaalcollecte zal worden gehouden, terwijl tevens manden zullen worden geplaatst, waarin de inteekenbiljetten, die bij de fol ders waren ingesloten, welke in alle gezin- en zijn bezorgd, kunnen worden gedepo neerd. De verwachtingen voor deze inzame ling zijn hoog gespannen en met het comité „Hulp aan Vlissingen" hopen wij, dat de Leidsche gemeente, die zelf zoo bijzonder is gespaard, haar roeping ten opzichte van de zwaar geteisterde gemeenten zal verstaan. OPBRENGST PAASCHCOLLECTE. De Paaschcollecte heeft in de Ned. Herv. kerken te Leiden, totaal f 7823.94 opgebracht. Vorig jaar was de opbrengst, zooals bekend, f 12.500 en de commissie voor de Paasch collecte betreurt het, dat het door de Gen. Synode voor Leiden opgegeven bedrag, f 10.000, niet werd bereikt, alhoewel men zeer dankbaar is voor den som, welke thans is bijeengebracht. Uitroeiing van kraaiennesten veroorzaakt ergernis Maar de burgerij behoeft zich heusch niet zoo druk te maken Menschen van den plantsoendienst moes ten vanmorgen voor den Plantenziektekun- digen dienst te Wageningen een aanvang maken met de onaangename taak om in den tijd van 29 April tot 10 Mei kraaiennesten uit te roeien. Het is een bekend feit, dat de kraaien wier aantal in de oorlogsjaren ge weldig is toegenomen, ontzaglijke schade aan land- en tuinbouw veroorzaken. Vroe ger vond men veel kraaien op „Cronestein" en „Groenoord". Aangezien in die omgeving echter veel boomen gesneuveld zijn, hebben de kraaien zich genesteld in boomen meer in het stadsgedeelte, ni. op de Hooigracht, Steenschuur, Nieuwe Rijn en Garenmarkt. Natuurlijk is het een minder prettig ge zicht voor de omwonenden als men de nes ten ziet uitstooten. Het regende dan ook vanmorgen telefonische klachten bij Politie en hoofd van den Plantsoenendienst over deze „wreedheden". We vertrouwen echter, dat na lezing van het bovenstaande men de noodzaak van dit regeeringsvoorschrift zal inzien. Wij vernamen nog nader, dat getracht zal worden het uitvoeren van deze maatregelen zonder verder opzien te doen plaats vinden. DISTRIBUTIEVARIA. Morgen-zijn zij, wier naam begint met de letter M. aan de beurt voor het afhalen van levensmiddelen, en brandstoffen ka ar ten. Het kantoor in „De Burcht" is geopend van 8.40 —12 en 14.10—16 uur. Voor schoenenbonnen is de letter A. aan de beurt. Touwfabrieken huldigt haar 46 jubilarissen Feestavond in de Stadsgehoorzaal. Acht en veertig jubilarissen zijn gister avond in de Stadsgehoorzaal gehuldigd. Het betrof hier een jubilarissenfeest, georgani seerd door de N.V. Ver. Touwfabrieken te Leiderdorp. De directeur van deze fabrieken, de heer J. van Deventer, heette allen wel kom en memoreerde, dat het ook 25 26 jaar geleden is, dat de fabriek van Rotter dam naar Leiderdorp werd overgeplaatst. Eerstdaags, aldus spr., hoopt ook Maassluis 103 jubilarissen te huldigen. Dit wilde spr. naar voren brengen om aan te toonen, dat er een kern aanwezig is. Naast goede sociale toestanden is er een goede bedrijfssfeer. Vervolgens verschenen de 46 jubilarissen op het tooneel, t.w. de heeren E. Elzenaar en J. Ent, die 50 jaar, C. Karregat, G. van Dijk, L. Dijkxhoorn, K. Karregat, B. Kok, die 40 jaar, J. Kok, H. Klip, A. A. Mulder. G. van Rees. A. Hoppers en P. Ent, die 35 jaar, A. Pooyer, KI. de Boer, P. v. Waard huizen, P. S. Tol, die 30 jaar en F. Weil, H. Kuilenberg, J. M. v. Weelden, M. Dekker, C. Das, J. Lagrand, P. Filippo, P. J. G. Polhuys, D. v. d. Wijngaard, C. Ton, H. Stoute, P. v. Westrienen, H. J. Dingjan, J. J. Chrispijn, J. E. v. d. Water, W. F. Smit, P. Braggaar, J. W. v. Weeren, D. Barendse, A. Honders, W. v. Waardhuizen, Ph. v. Waardhuizen, J. Arnoldus, J. Nievaart, W. Jonk, P. H. Kerkvliet, D. Bavelaar, J. Stouten en E. Overdijk. die 25 ia5r in dienst waren. De heer J. v. Deventer, die zelf ook 35 dienstjaren erop heeft zitten, overhandigde den jubilarissen een fraaie medaille. Namens hen, heeft de heer W. F. Smit woorden van dank, die uit het hart kwamen gesproken Reeds 25 jaar geleden, aldus spr. was er een groote fabriek, maar thans is de V.TX. een der grootste van Leiden. Hij prees de goede sociale toestanden die er bestonden en de hulp van de directie in oorlogstijd. Tenslotte braeht hij dank aan hen, die dezen avond hebben georganiseerd. Een gezelschap, onder artistieke leiding van Paul Ostra, heeft op welverzorgde wijze den avond verder gevuld. BUURTVEREEN. „H A AGWEGKW ARTIER" Vrijdagavond had im de Chr. School aan den Morschweg de eerste vergadering plaats van de onlangs opgerichte buurtvereeniging .Haagwegkwartier", oi.v. den heer G. F. Lardee. Er had een bespreking van de fees ten op 4 Mei plaats. In verband met het ver zoek van B. en W„ de feestviering van de 5 Mei vereeniging een sober karakter te geven, had de heer Lardee een bespreking met B. en W. gehad, of de feestviering van de buurtvereenigingen nu nog konden door gaan. Met goedvinden van B. en W. zal het muziekcorps „Nieuw Leven" op Zaterdag 4 Mei van half acht tot half elf een concert geven, met een omgang door de straten van het Haagwegkwartier. Voorts zijn door de buurtvereenigingen, die ook aangesloten zijn bij de Federatie van Buurtvereenigingen, alle bioscopen afgehuurd, waarin voorstel lingen zullen worden gegeven voor de Leid sche jeugd. Ook zullen er volksspelen ge houden worden en bij voldoende deelname een gecostumeerde voetbalwedstrijd. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen: G. F Lardee, voorzitter, J. Crama, seer. P. H. v. d. Bosch, penn. Jansen, Folanen, Schouten en Sloten. Nadat de heer Langeveld de be vrijdingsfilm vertoond had. sloot de heer Lardee deze vergadering. KAMPVUUR VOOR PUTTENS JEUGD Zaterdagavond, 4 Mei, zal het v. d. Waals plein door de padvinders uit de Professoren- wijk een groot kampvuur worden gehouden ten bate van Puttens jeugd. HERDENKINGSDIENST IN DE SYNAGOGE. Zondag, op den dag der bevrijding, vindt vanwege de Ned. Isr. Gemeente te Leiden een herdenkingsplechtigheid plaats in de Synagoge aan het Levendaal. Deze dienst, welke om 3 uur aanvangt, is voor een teder toegankelijk. OPENING SPEELTUIN. Morgenmiddag, 2.30 uur, wordt de speel tuin van de buurtver. „Groenoord", welke in de oorlogsjaren geheel was vernield, weer voor de jeugd geopend. Leidsche telegrammen De brandweer rukte gisteren uit naar het perceel Levendaal 113, waar een petro leumstel was omgevallen en het behang vlam had gevat. Door het ingrijpen van de brandweer is de schade beperkt gebleven. Een bediende van de Hejraa was op de bovenste verdieping aan het stofzuigen, toen een borstel van de slang op een gegeven mo ment door het bovenlicht vloog en de 55-j. dame H. V. uit Katwijk aan Zee door het vallende glas werd getroffen. Zij werd door de E.H.B. naar het Acad. ziekenhuis ver voerd. Morgen is het 25 jaar geleden, dat de heer J. P. van Hove, Sieboldstraat 26, in dienst is getreden bij de Gem. Reiniging. De boodschap voor de Koningin Daalde om 1 uur in Haar aanwezigheid neer. Het Engelsche vliegtuig, dat om half 12 uit Engeland opsteeg, met de bloemenhulde voor de Koningin, heeft zijn kleurigen last gistermiddag om 1 uur, met een persoon lijke boodschap van den R.A.F.-maarschalk Lord Tedder, boven Paleis Soestdijk uitge worpen, waar H.M. aanwezig was. De boodschap luidt als volgt: Mevrouw! Het doet mij veel genoegen U ter gele genheid van den eersten verjaardag van de operatie van het bommenwerperscommando, waarbij voedsel, toen Uw volk in zulk een nijpenden nood verkeerde, naar Nederland werd gebracht, U mijn groeten te zenden Het was voor mij en voor ons allen die aan deze operatie deelnamen, een groote vreugde in staat te zijn U te helpen en wij zullen nimmer de prachtige geestesgesteld heid vergeten, waarvan het Nederlandsche volk blijk gaf in den bitteren tijd, toen Uw land bezet was door een harden en meedoo- geloozen vijand. Wij allen zijn vol bewondering voor de geweldige en succesvolle krachtsinspanning, die de Nederlanders zich getroosten om de oorlogsschade te herstéllen. Namens de Royal Air Force zend ik Uwe majesteit en in U aan Uw volk, de beste wenschen. Gedurende den oorlog was de vriendschap tusschen het Nederlandsche volk en de Royal Air Force standvastig en oprecht. Moge deze in de komende jaren blijven bloeien. Ik heb de eer te zijn, Mevrouw, Uwer Majesteits gehoorzame dienaar, TEDDER. Gunstiger regeling voor do spaar duitjes Bij vermogensaanwasbelasting. In het wetsontwierp tot het heffen van een vermogensaanwasbelasting zijn eenige wij zigingen aangebracht. Als einde van het belastingtijdvak wordt thans 31 Dec. 1945 voorgesteld. Voor den on- oirbaren aanwas blijft het tarief 90 pet. Van den aanwas van andere herkomst, waarvoor eerst een uniform tarief van 50 pet was aangenomen, blijft dit tarief voor lichamen gehandhaafd; voor natuurlijke personen wordt hiet tarief 50 pet tot f 50.000, 60 pet tusschen f 50.000 en f 100.000 en 70 pot boven de 100.000 gulden. De algemeene vrijstelling voor natuurlijke personen boven 18 jaar ten bedrage van f 5000 blijft onveranderd. De extra vrijstel ling voor aantoorlbare besparingen uit ar beidsinkomen is verhoogd van f 5000 tot f 10.000, zoodat het totaal vrijgestelde bedrag aan besparingen f 15.000 kan bedragen. Er zal rekening worden gehouden met de uitputting van landbouwgronden en de af trekpost voor effecten is van 5 pet. verhoogd tot lOs pot. OEGSTGEEST De Oranjevereeniging te Oegstgeest biedt bloemen aan voor 1500 oorlogsgraven. Herinnert u zich nog wat er bij U om ging, toen Londen het groote nieuws ver spreidde, dat honderden zweefvliegtuigen over Nederland vlogen, bemand met een geheele luchtlandingsdivisie? Honderden van de best getrainde soldaten ter wereld zijn bij Oosterbeek gesneuveld, voor de bevrij ding van ons land. Ons past op 5 Mei een eerbiedige nagedachtenis aan deze strijders. Hun graven zullen op 5 Meïi versierd wor den met bloemen, die de Oranjevereeniging te Oegstgeest in samenwerking met het be stuur van het veilinggebouw „Flora" t( Rijnsburg aanbiedt. Deze bloemen leggen getuigenis af van onze dankbaarheid jegens de geallieerde strijders van den slag bij Arnhem. VOORSCHOTEN. Hedenavond 8 uur komt de noodgemeente- raad invergadering bijeen. De agenda ver meldt o.m. installatie van den nieuwen ge meentesecretaris, den heer G. A. Stolkwijk em voorstel van B. en W. tot het verleenen van een c red iet voor den bouw van 8 arbei derswoningen De heer P. C. Dekker, 2e waarnemend gemeente-secretaris, is benoemd tot hoofd commies tevens waarnemend secretaris van de gemeente Neede. B. en W. hebben den heer Dekker inmiddels eervol ontslag ver leend. B. en W. hebben aangewezen als 2n wnd. secretaris den heer G. A. Stolwijk, commies chef van de afdeeling financiën, onderwijs en personeelszaken. GEBOREN: Debora, M. J. d. van J. ter Borg en M. J. van Veen; Helena, M. A., d. van J. J. Schrama en E. M. Krabbe; Gerar- dus, z. van J T. van der Laan en C. van Wissen. Spoorwegplannen te R'dam of f 82 millioen geraamd Op de spitsuren 10 treinen tusschen Den Haag en Dordt. Volgens mededeelingen van ir W. Hupkes, dir. van de Nederl. Spoorwegen, zijn er plan nen om voor Rotterdam tot een geheel ge,- wijzigd spoorwegnet te komen, welke plan nen op 82 millioen gulden worden geraamd. Er zullen eenige nieuwe stations komen, ter wijl het Centr. Station D.P. vrijwel alleen voor reizigers-vervoer zal worden bestemd. De spoorwegen stellen zich voor, dat op de spitsuren 10 treinen het traject Den Haag- Dordrecht zullen berijden, 10 treinen het traject Feijenoord-Vlaardingen, terwijl nog een of twee internationale treinen zullen passeer en. Bij vierdubbel spoor be teekent dit, dat er om de zes minuten een trein zal passeeren. Voorts wordt gedacht aan een hangbrug over de Maas, waardoor de pijlers overbodig worden. Verlofgangers en Gerepatrieerden Zij die wel, en niet naar Indië worden teruggezonden. In het Bandóengsch Dagblad „De Courant van 15 April treffen wrj onderstaand be richtje aan betreffende de repatrieering uit Indië naar Nederland: Den evacuee's wordt onder de aandacht gebracht, dat geen enkele garantie wordt gegeven voor terugreis naar Ned.-Indië op kosten van de Ned.-Indische of Ne derlandsche Regeering. Ter zake informeerend, verneemt da Nieuwe Leidsche Courant van bevoegde zijde, dat het hier uitsluitend be treft de categorie „particulieren", die op eigen verzoek naar Nederland is gerepa trieerd. f Voor ambtenaren, die voor zes maanden of voor een jaar met verlof In Nederland vertoeven, geldt bovenstaande bepaling uit den aard der zaak niet, evenmin voor hen, die door de Ned.-Ind. Regeering of hun werkgever naar Indië zullen worden terug gezonden. NED. TULPEN IN DE ENGELSCHE PARKEN In den afgeloopen herfst is de heer M. W. Roosen uit Den Haag namens het Ned. Na tionale Comité naar Londen geweest om aan Sir Edward Salisbury, directeur van de Kew- Gardens, tulpenbollen aan te bieden, als dank van het Ned. volk. Van deze bollen heeft Sir Edward er 30.000 langs beide zijden van de breede paden der Kew-Gardens laten planten, terwijl 175.000 bollen zijn verdeelt over de overige Kon. parken. Bij ieder bed is een bordje geplaatst met het opschrift: „De gift van het Ned. Nat. Comité aan h£t Britsche volk". MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 29 April. Groenteveiling. Andij vie f65—71; peen f 42-^14; prei I f 16.21; prei H f 10—13; raapstelen f4—8; rabarber f20—38; stoofsla f10—18; spinazie f 9.80— 19.90; witlof I f78—91; witlof II f 38—57; aardbeien f 1360—1400, alles per 100 kg; bloemkool I f 80116; II f 5769; Hl f 3540, alles per 100 stuks; peterselie fl.101.20; radijs f 6-15; selderie f 24.50, alles per 10 bos. Glassla I f3.60—7.30-en U f2.60—4.40, alles per 100 krop. SCHEVENINGEN, 29 April. Met versche visch waren hedenmorgen aan de markt 8 motorloggers, 2 kotters en 2 schokkers. De binnengekomen loggers brachten 2500 tot 4000 kg tong aan. De prijzen waren: tong f 5054, tarbot f 62.50—75, kleinmiddelschol f9.70—11.—schol 2 f 11.60—13.—wijting f 12.—. VERKIEZ1NGS-PROPAGANDA TE LEIDEN Naar wij vernemen, hebben B. en W. in overleg met de politieke partijen, die aan de binnenkort te houden verkiezing deel nemen, de volgende gedragslijn vastgesteld met betrekking tot het maken van verkie zingspropaganda le. aan partijen enz., welke zich schuldig maken aan ongeoorloofd kalken en/of plak ken, zullen geen vergunningen worden ver leend voor het maken van reclame op wijzien. waarvoor vergunning is vereischt; 2e. aan partijen enz., welke zich niet aan ongeoorloofd kalken en plakken schuldig maken, zal: a. gelegenheid worden gegeven kosteloos te plakken op daarvoor door de gemeente beschikbaar te stellen en door den Commis saris van Politie aan de politieke partijen mede te deel en plaatsen; b. toegestaan worden reclames, aan te brengen op of nabij de door den Commis saris van Politie aan de politieke partijen aan te wijzen bruggen, met dien verstande, dat geen reclames worden bevestigd op posthuizen; c. toegestaan worden doeken over de open bare straat te spannen, zulks tegen betaling van de verschuldigde belasting; d. toegestaan worden ligplaats met schui ten met reclames in te nemen, voor zoover dit voor de scheepvaart geen bezwaar mede brengt; e. vergunning worden verleend om op andere wijze toelaatbare reclame te maken, een en ander in overleg met den Commis saris. van Politie; Aan den Directeur van den Gemeentelijken Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst is opgedragen onrechtmatig aan gebrachte reclame te doen verwijderen. Bepaald is voorts, dat niet eerder dan met ingang van 6 Mei a.s. vergunningen zullen worden verleend tot het maken van pro paganda en dat geen verkiezingsreclame zal worden gemaakt of strooibiljetten zullen worden verspreid voor genoemden datum. Sport en Wedstrijden VOETBAL. Zaterdagmiddagcompetitie. Rijnsb. B. kwam tegen Ter Leede goed voor den dag en wist met 52 te winnen, terwijl ARC en Noord wijk de punten deel den, waardoor CNV, dat zelf niet speelde, iets vaster op de onderste plaats is komen te staan. ARC 2 stelde in de 2e kl. na haar goede prestatie van de vorige week teleur, door met 0—5 van Katwijk te verliezen. Quick Boys 2 herstelde zich, waardoor Lei den uitgeschakeld werd, en RCL zegevierde over de reserves van Rijnsb. B. In 2B be haalden Koudekerk en Alphia normale over winningen. Bij de juniores verrastte Quick Boys (b), Warmunda (a) en behaalde Rijnsb. Boys een monsterzege op Warmunda (b). Roodenburg (b) hield tegen Roodenburg (c) haar eer op DAMMEN. Jaarvergadering L.D.D.B. Zaterdag hield de LD.D.B. haar jaarver gadering in Hotel „Centraal". Daar de heer Tol bericht van verhinde ring had gezonden, nam de heer G. Zijlstra zijn taak als voorzitter over. In zijn ope ningswoord memoreerde deze, dat na vijf lange jaren van onderdrukking de L.D.D.B. weer in haar ouden vorm terug is. Er zijn nog vele vereenigingen in ons district, die momenteel nog geen lid zijn, doch getracht zal worden deze vereenigingen zoo spoedig mogelijk te winnen. Vervolgens gaf de secr./penningm. een uit. gebreid jaarverslag. Een geheel nieuw bestuur werd er geko zen het ziet er als volgt uit voorz. G. Zijlstra (A.D.C.), secretaris A. Pronk (L.D.V.), penningm. L. P. D. Nachte- geller (D.C.L.), algem. adj. Kromhout (R. D.C.) en commissaris de heer Kruidenier (L.D.C.). Binnenkort zullen twee Leidsche districts tientallen hun krachten kunnen meten te gen twee Rotterdamsche tientallen. Voor 't eerste districtstiental komen de volgende heeren in aanmerking: 1. W. Huisman. 2. C. Zijlstra. 3. A. Pronk. 4. W. Heemskerk. 5. J. Klinkenberg. 6. J. de Knijff. 7. W. F. Oli vier. 8. J. Stavleu. 9. v. d Wiel. 10. A. de Vletter. Voor het tweede tiental: 1. F. Laterveer. 2. Slingerland. 3. Freeke. 4. Meijvogel. 5. v. d. Vegt. 6. G. Zijlstra. 7. Van Egmond. 8. Sandijk. 9. Rijnsberg 10. De Groot. Als reserves de heeren Nachtegeller, Jesse, v. d. Meij. SCHAKEN. Aan den wedstrijd om het P.T.T. club- kampioenschap van Nederland 1946, georga niseerd door het hoofdbestuur der P.T.T., waaraan 17 P.T.T.-schaakclubs uit het ge heele land deelnamen, is ook deelgenomen door de afd. schaken van de P.T.T. Ont- spanningsvereeniging te Leiden. Na een inspannenden strijd tegen sterke clubs uit Amsterdam en 's-Gravenhage. is het de Leidsche schakers mogen gelukken als overwinnaars te eindigen, waarmee het clubkampioenschap 1946 werd veroverd. Een mooi resultaat voor deze jonge afdeeling. Onze geluk wenschen. Ons Genoegenl speelde een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen O.G. II. Het tweede wist het eerste met 4—6 te kloppen. De ge detailleerde uitdagen luidden: KorenBoom 10, v. TongerenCrama Jr. 10, H. v. Es— v. Rossem 01, FavierCrama Sr. 01, Zit man—Roefstra 1—0, Marks—Bavelaar 0—1, Bosch—Zaal 1—0, v. d. Horst—Lourier 0—1, Vonk—Leek 0—1, Kouwen—A. Koren 0—L Waar bevinden zich onze zeeschepen? Zeeland, 27 v. IJmuiden te Bilbao; Gaas- terland, 29 v. R'dam te Leith; Berkel, 30 (vm) v. Casablanca te A'dam verw.; Alkaid, 28 (7 vm) v. Santos n. Montevideo; Tiba, 28 v. Santos n. Montevideo; Stad Haarlem, 27 v. Tampa n. New-York; Keilehaven, 28 v. R'dam n. Huelva; Lekhaven, 27 v. Sagua n. Cabanas; Glashaven, 28 v. Antwerpen n. Londen: Katwijk, v. Immingham n. Safn, pass. 27 (4 nra) Ouessant; Oosterbeek, v. Immingham n. Casablanca, p. 27 (2 vm) Ouessant; Noordwijk, 28 (vm) v. A'dam n. Immingham: Westplein, 27 (nm) v. R'dam te Newport voor Spanje; Jobshaven, 27 v. Am sterdam; Orestes, 27 v. A'dam n. Esbjerg; Curacao, 26 v. Fremantle n. R'dam; Van Ruysdael, 27 v. Calcutta n. R'dam via Ma dras; Helder, 27 v. Rio Grande te Zaandam; Cottica, 28 v. West-Indië te A'dam; Klip fontein, 29 (nm) v. Batavia te A'dam verw.; Noesaniwi, 29 v. Mombassa n. R'dam, 10 Mei te Antwerpen verw.; Salando, 27 v. A'dam te Londen, wordt 2 Mei te R'dam verw.; Paula, 21 te Singapore; Nieuw Holland, 25 van Bangkok te Singapore; Agatha, 20 v. Singapore; Manoeran, 24 v. Batavia te Pe- nang; Fort Schuyler, v. Bahrein n. Saipan- eilanden, 23 v. Colombo; Tawali, 24 v. Cal cutta te Colombo; De Sotoe, v. Seattle n. R'dam, 15 v. Christobal; Titus, 20 v. NeW- York te Curagao; Doros, 21 te CurasaoSint Maarten, 21 te Curacao; Flevo, 18 v. Curaqao n. Las Piedras; Saba, 19 v. Curagao n. Mara- caibo; Ino, 20 v. Curagao n. Maracaibo; Bacchus, 23 te Maracaibo: Plato, 22 te Cristo bal; Tiberius, 18 v. New-York n. La Guaira; Aert van der Neer, 23 te Coatzacoalcos; Ena, v. R'dam n. Abadan. p. 25 Gibraltar Niger- stroom, 23 te Lagos; Jan Lievens, 19 te Lome; Adinda, 20 te Suez; Tjibadak, 19 v. Bangkok; Maetsuycker, 19 te Calcutta: Erinnan, 22 v. Abadan te Calcutta; Ovula, 21 v. Calcutta n. Abadan; Plancius, 22 v. Soerabaja n. Macas sar; Agatha, 16 v. Macassar; Tasman, 23 v. Sydney n. Wellington; Douro, 20 te Curagaa. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m.) VARA, 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.45 Nieuws; 8.00 1 Mei-herdenking; 8.15 Orgel en voordrachtenVPRO, 10.00 Morgenwij ding; VARA, 10.20 Vaudevil'le-ork.; 11.15 Solisten; 12.00 Metropole-ork.; 12.45 Nieuws; 13.00 Toespraak; 12.20 1 Mei-symphonie; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Solisten en voor dracht; 15.15 Meisjeskoor; 15.45 Het stond in de krant; 16.45 Dansork.; 17.45 Nieuws; 18.00 Toespraak; 18.30 Voor Ned. strijdkr.; 19.00 Voor de jeugd; 19.25 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.05 Toespraken; 20.25 1 Mei-feest; 23.00 Orgel; 23.15 Reportages en gram. Het programma van Hilversum II (415 m.) NCRV, 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.45 Woord voor den dag; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.15 Voor jonge zieken; 9.50 Gram.; 10.30 Mor genwijding; 11.00 Solisten; 12.00 Utr. salon- ork.; 13.00 Nieuws; 13.20 Melodia; 14.00 Nieuws; 15.00 Solisten; 16.00 Postzegels; 16.15 Lenteleven: 16.45 Voor de jeugd; 17.30 Orgel; 18.00 Gregor Douwinsky; 19.00 iNeuws; 19 20 Met band en plaat; 20.00 Nieuws; 20.05 Dep. spreken; 20.20 Leger des Heils; 22.00 Nieuws; 22.15 De Klokkenberg jubileert; 22.35 Piano; 23.05 Gram.; 23.50 Schriftlezing.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3