SAVOY 4(cc9iiiitantslaitoor JAC. STOl LEIDEN GEORGE FRANK NIEUWE LEIDSCHE COURANT S DINSDAG 23 APRIL 19M LeidenNoordwijkerhout en VoQrhout per bus Op 29 April a.s. wordt de dienst geopend. Naar de Nieuwe Leidsche Courant verneemt, zal op 29 April a.s. een busdienst van de Blauwe tram worden geopend tus- schen Leiden, Noordwijkerhout en Voorhout. Alhoewel de dienstregeling nog niet bekend is, kunnen wij toch melden, dat het een geregelde verbinding zal worden van de Sleutelstad met genoemde dorpen. Zoolang de weg langs de Leidsche Vaart tusschen den Rijksweg en Voorhout nog niet is verbeterd, zullen de auto bussen hun route nemen over Rijnsburg. Met de verbetering van dit weggedeelte zal echter zoo spoedig mogelijk een aanvang worden ge maakt. ONTHULLING VAN HET MONUMENT OP HET GRAF VAN TH. TALBOO Onder veel belangstelling is op het graf van wijlen den heer Th. Talboo, die op 8 Maart 1945 te Amersfoort werd gefusilleerd, een monument onthuld. Als eerste spreker voerde ds D. J. Vossers het woord, die er aan herinnerde, dat het fusilleeren van den heer Talboo alom diepen indruk maakte, omdat hij een algemeen geacht en bemind persoon was. Zijn werk kan niet betef samengevat worden, dan in de woorden op het monument: Zijn eed ge trouw tot in den dood. Direct na het bericht van zijn sterven had zich een comité gevormd uit marine-offi cieren en leden van de illegaliteit en het monument is een geschenk geworden van talloozen die hiermede hun dank voor het werk van wijlen den heer Talboo wilden uitdrukken. Met enkele woorden van waardeering droeg vervolgens ds Vossers het monument aan mevr. Talboo over. Vervolgens sprak namens den minister van Marine schout-bij-nacht M. de Vries, die naar voren bracht, dat de dadendrang den overledene tot een groot figuur heeft ge maakt, iemand, die zijn geweten geen geweld aandeed, en die heeft gestreden tot het laat ste moment. Spr. hoopte, dat de woorden, die in het monument gegrift waren, zouden blijven spreken en den jongeren tot voor beeld zouden zijn. Ook spraken nog de heeren J. Kiljan, na mens den Bond van Oud-Marine-Officieren, P. Groen, namens de firma Moulijn en Co. te Rotterdam, waar de overledene werkzaam was geweest; drs H. A. Korthals, namens het ..Dagelijksch Nieuws" en de heer Chr. v. d. Beemt als kampcommandant van de Doelen kazerne. Namens de familie heeft de schoonzoon, de heer A. van Wijk, bedankt voor de onder vonden belangstelling. Sprekers en familieleden hebben tenslotte kransen bij het monument gelegd. Het mo nument is vervaardigd door de fa. Buddingh te Veenendaal. Stadsnieuws afdeelingsunie ^metaalbewerkers- Op een gehouden vergadering der samen werkende metaalbewerkersbonden, bestaan de uit Alg., R.K. en Chr. Metaalbewerkers bonden is de Afdeelingsunie samengesteld. Deze samenwerking heeft ten doel, met eer biediging van eikaars principen en zelfstan digheid in overeenstemming met het alge meen belang en overeenkomstig de bepalin gen in het reglement van samenwerking vast gelegd, de algemeene sociaal economische-en sociaal hygiënische belangen van alle werk nemers in de metaalnijverheid te behartigen, zooals b.v. uitoefening controle op de toe passing en naleving van voor de werknemers belangrijke bepalingen, bevorderen van op leiding, enz. In verband met deze samenwer king en behartiging voor alle belangen der arbeiders, voorgesteld en vastgelegd in col lectieve arbeidsovereenkomsten, is het een plicht voor eiken arbeider, werkzaam in de metaalindustrie zich aan te sluiten bij een van bovengenoemde organisaties; voor den Chr. Metaalbewerkersbond bij de heeren: P. Barendse, 2e voorz., Ververstraat 55 en J. Staulen, Borneostraat 21A. UIT DE NED. HERV. GEMEENTE De Kerkeraad heeft zrich accoord verklaard met een grenswijziging tusschen de wijken VI en VII. In verband met de geografische ligging en het in de practijk gericht zijn op het wtlkgebouw „Pniël" zal het stadsgedeelte, begrensd door Zuidsdngel, Kalvermarkt, Ha* ven, Kon. Grofsmederij, met inbegrip van de Kijf gracht en de Minnebroersgracht voortaan tot wijk VI behooren. Vrijdag a.s. wordt in gebouw „Prediker" een wij ka vond gehouden van wijk VII, waarin ds W. M. J. Geursen zal spreken over „Bestuurt God de wereld De commissie voor bijz. kerkelijke ge zinszorg houdt Donderdag a.s. een Paasch- middag in den Foyer van de Stadsgehoor zaal. Ds H. C. Touw zal een korte toespraak houden, terwijl het koortje o.l.v. dr J. Rie- mens en de heer Schouten hun medewerking verleenen. Aanvang 2.15 uur. DISTRIBUTIEVARIA. Morgen zijn zij, wier naam begint met de letters F. en G. aan de beurt voor het af halen van levensmiddelen- en brandstoffen- kaarten. Het kantoor in „De Burcht" is ge opend van 8.40—12 en van 14.10—16 uur. Schoenenbonnen afhalen voor de letters W.. X.. IJ en Z SCHAAKTOURNÖOI V.T.L. Voor dit tournooi, hetwelk de schaakclub V.T.L. te Leiderdorp, naar aanleiding van haar 10-jarig bestaan organiseert, blijkt flin ke belangstelling te zijn. Niet minder dan 140 spelers zullen op 26 en 27 April a.s. den Strijd aanbinden, welk aantal, gezien het feit, dat het hier slechts een regionaal tour nooi betreft voor spelers, aangesloten bij den Leidschen Schaakbond, zeer groot mag wor den genoemd. Verschillende bekende sterke ppelers van den Leidschen Bond hebben in geschreven. Het tournooi wordt Vrijdag a.s. 7 uur ge opend. In verband met de zaalruimte (re creatiezaal N.V. Ver. Touwfabrieken te Lei derdorp) kunnen slechts een zeer sterk be perkt aantal belangstellenden worden toege laten 'i'lsche telegrammen Dezer dagen reed de stadstram op de Breestraat een met balen textiel geladen handwagen aan. Deze werd het trottoir op drukt en de bestuurder, de 24-jarige H. K. raakte tusschen handwagen en een win kelpui bekneld, met het gevolg, dat hij een bloedige hoofdwond bekwam, terwijl de slagader van den rechterpols werd afgesne den. Bovendien klaagde het slachtoffer over pijn in de borst. De E.H.D. vervoerde het slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis. Van de winkelpui werden twee ruiten vernield. De 25-jarige J. Z. viel bij schoonmaak- werkzaamheden op de Vollebrechtshof van een trapje en brak zijn linker arm, terwijl hij klaagde over hevige pijn in den rug. Hij werd door den E.H.D. naar het Acad. Zie kenhuis overgebracht. Geslaagde bondsdag van Chr. Korfbalbond Bijna 100 twaalftallen bekampten elkaar. De traditiomeele bondsdag van den Chr. Korfbalbond werd gisteren na vijf jaar weer in Den Haag gehouden. Niet minder dan 92 twaalftallen kwamen samen om eikaars krachten te meten. De voorzitter van den C. K. B., de heer C. de Greef, opende dezen eersten bondsdag na de bevrijding. Wanneer ik u, aldus spreker na samen zang, een hartelijk welkom toeroep, doe ik dat omdat God ons in vrijheid weer samen brengt om op dezen jubileumdag, want pre cies 26 jaar geleden werd de C. K. B. opge richt, de bondswedstrijden te houden. Ook met blijdschap, want welke bond organiseert zulk een bondsdag? Welke bond laat op één dag op 16 velden meer dan 25 wedstrijden Zien? Het antwoord kwam in koor: de C.K.B. Hierna werd onder het zingen van het bondslied de nieuwe C.K.B. vlag geheschen. In de 2e klasse kwam als nummer 1 Rot terdam Zuid II naar voren, terwijl in de 3e klasse Z.K.C. II (Zaandam) de bovenste plaats innam. Excelsior (Delft). V.E.S (Den Haag), DIO (Rotterdam) en Pernix (Leiden) legden in die Ie klasse beslag op het afdeelingskam- LEIDSCH HERV. KERKKOOR Het voorstel aan den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente van een zangkoor om als Leidsch Herv. Kerkkoor medewerking te ver leenen in bijzondere kerkdiensten is door dezen kerkeraad onder bepaalde voorwaar den aanvaard. DOODELIJK ONGELUK TE ALPHEN Vrijdagmorgen heeft op den Oudhoornschen- weg te Alphen a/d. Rijn een ernstig ongeluk plaats gehad, hetwelk den 27-jarigen melk- slijter N. v. K. het leven heeft gekost. Een vrachtauto van de fa. V. uit Lisse nam een te scherpe bocht, met het gevolg, dat de auto links van den weg kwam te rijden. De be stuurder reed daardoor den melkslijter aan, die bekneld raakte tusschen de auto en de duw- kruk van zijn wagen. Hij werd met ernstige inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis ver voerd, waar hij Zaterdag aan deze verwondin gen is overleden. HAZERSWOUDE ..Hedenavond houdt de A.R. Propagandaclub om 7.30 u. een laatste Vergadering in de be stuurskamer der Christelijke School, waar de heer H. van Velde zal inleiden „Partij van den Arbeid". LEIDERDORP Op 24 April as. hoopt ds P. L. Tiehi voor de Jong-Hervormden een lezing te houden. Ds J. P. Honnef doet op Zondag 12 Mei a.s. zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeen te, waar hij zal worden bevestigd door dr G. C. van Nitrick van Zeist. LISSE. Voor een goed gevulde zaal trad Don derdagavond voor de A.R. Kiesver. op mr H. Bijleveld van Amsterdam. Het geheele betoog van spreker was er op gebaseerd dat er in het politieke streven van de A.R. Partij geen koerswijziging zal plaats vinden. Scherp nam spr. positie tegen de huidige regeering, die ons volk onrecht doet door het zoo lang te laten wachten op de mogelijkheid om zich uit te spreken. Wat het Indische vraagstuk betreft merkte spr. op, dat het onwaar is, dat wij als A.R. steeds Inddë wallen knechten en onderdruk ken. Ons stand punt is, dat het einddoel van Indonesië moet zijn een algeheele zelfstan digheid te bevorderen. De houding der Regeering werd scherp door spr. becriti- seerd. Met groot-en nadruk wees mr Bijleveld er op, dat de beginselen van de P. v. d. A. zeer nauw verwant zijn aan die der S.D.A.P. en hij eindigde zijn rede met een zeer krach tig principieel pleidooi voor beleving van het A.-R. beginsel. Een zeer geanimeerde gedachten wisseling volgde, waaraan ook werd deelgenomen door leden van de P. v. d. A. DE TRAMVERBINDING MET NOORDWIJK De herstelwerkzaamheden aan de Jan Swa- nenbrug vorderen regelmatig en de brug zal dan ook in den loop van de maand Mei in ge bruik kunnen worden genomen, waarmede de tramverbinding met Noordwijk weder kan worden hersteld. De uitreiking van nieuwe levensmidde len- en brandstoffenkaarten zal plaats heb ben te Noordwijk aan Zee in het Vereni gingsgebouw en wel; Woensdag 24 April de letters DK, Donderdag 25 April LR, Vrij dag 26 S—V, Zaterdag 27 W—Z. Te Noordwijk-Binnen in het Distributie bureau op: Maandag 29 April de letters AB, Dinsdag 30 April C—F, Woensdag 1 Mei GK, Donderdag 2 Q—T, Vrijdag 3 Mei U—Z. Alle dagen, behalve Zaterdag 27 April (912) van 9—12 en 24 uur. Medegebracht moeten worden: 1. Stam kaarten met nieuwe inlegvellen; 2. Aan vraagformulier voor nieuwe brandstoffen- kaart; 3. Restant van oude brandstoffenkaart, waarop zich bon 49 moet bevinden. Zelfverzorgero moeten meebrengen: 1. 2 en 3 als boven; 4. Het zelf verzorgersboekje. NOORDWIJKERHOUT Hedenavond zal voor de C. H. Unie optre den de heer G. Verschoor, voorz. staatskring Leiden, die zal spreken over „Waarom Chr. Historisch?" Morgen bonkaarten afhalen voor de letters C t/m F. OEGSTGEEST In het pl. bestuur van de Partij v. d. Vrij heid zijn gekozen: Ing. A. Thomassen, voorz.; Mr. W. Dekker, secr.; Mevr. Lignac penn.; prof. dr. Blok, H. F. B. M. Kortmann, dr. C. Krieger en Ir. J. Rutgers. Donderdagavond zal in het „Witte Huis" een openbare vergadering worden gehouden van de Partij van den Arbeid. Spreker is de heer J. Oudegeest, over „De Vrijheid en de zonde van het vrije Bedrijfsleven". GEBOREN: Cornelia J. M., d. van Th. Juffermans en J. M. Overdevest; Wilhel- mina C., d. van Adr. v. d. Boog en M. J. van Rijn; Theodorus B., z. van H. J. van Abswoude en C. J. M. de Vroom: Petronella H. M., d. van C. L. v. d. Kwaak en P. H. van Gurp; Wilhelmus G. M., z. van H. L. Morsink en G v. d. Ziel. ONDERTROUWD: N. J. Kager, 24 j. en G. R. Koolloos, 24 j.; G. Menkveld, 26 j. en A. J. Prins, 25 j. GETROUWD: E. J. Doedens en G. C. van Es; J. Braxhoven en B. W. van der Meij; A. Ravensbergen en W. van Vliet. OVERLEDEN: L. L. Verhaar, 36 j.; J. P. v. Lang-Berghuis, 74 j. Het twaalftal van „Pernix", dat ongeslagen kampioen werd op den Bondsdag van den C.K.B. V.I.n.r. de dames Barry v. d. Burg, mevr. Jo Beekman-Koster, Leny ten Wolde, Janny Beek- man-v. Evert, Iep v. d. Mey, Jetty de Bree en de heeren v.l.n.r. Kok v. d. Mey, Jan Beek man, Herman Looman, Nic v. d. Mey, Wim v. Zwieten en Frans v. Zwieten. pioenschap, zoodat we in de demi-finale de wedstrijden ExcelsiorVES en DIOPernix te zien kregen. VES kon het niet bolwerken en moest met 30 in Excelsior zijn meerdere erkennen, eveneens DIO met 10 in Pernix. De finale ExcelsiorPernix scheen met een 21-overwinning voor Excelsior te zul len eindigen, doch eenige seconden voor het einde maakte Pernix remise (22). In de verlenging was het tenslotte Pernix, dat, door den stand op 23 te brengen, den kam pioenstitel veroverde. Men schrijft ons: De Bondsdag van die C.K.B. is voor onze korfballers steeds een hoogtepunt voor de cluibs, die wat spelsterkte betreft een woordje meespreken, steeds iets bijzonders. Zoo heeft „Pernix" zich gisteren weer van haar beste zijde laten zien. „Pernix I" behaalde in de eerste klas den eersten prijs; het tweede en derde twaalftal wisten beide in hun afdee- Idng beslag te leggen op den tweeden prijs. Voor we den eindstrijd bespreken iets over de wijze waarop „Pernix" de finale bereikten. In haar afdeeldng won „Pernix" vier wed strijden met een totaal van 7 doelpunten te gen 0. De halvie eindstrijd bracht tegen D.I.O. uit R'dam in een matigen wedstrijd een 10 overwinning. Hoewel „Pernix" ook vroeger geregeld de finale bereikte, hadden we thans te doen met voor wie dit iets nieuws was, hetgeen, vooral in het begin van den wedstrijd tegen „Excelsior", zenuwachtig spel veroorzaakte. „Excelsior" kwaan het eerst op dreef, toen de „Pemix"-verdediging een fout maakte (10). Daarna kwam „Pernix" er beter in en vlak na de rust maakte die aanvoerder W. v. Zwieten na een doorbraak een mooi doel punt (11). Hoewel ook na de vak wisseling „Pernix" betere schoten loste dan „Excel sior", was het toch de laatste club die een voorsprong nam (21). Het spel bleef span nend en toen ieder reeds dacht, dat het pleit reeds beslecht was, redde N. v. d. Mey de si tuatie in de laatste minuut (22). Daarop werd besloten den strijd, die dus onbeslist was, te verlengen met 2 maal 5 minuten. Kort na de hervatting wist J. Beekman voor „Pernix" den winnend en goal te maken, zoodat de overwinning, die aan een zijden draad had gehandgen, toch nog in de wacht werd gesleept. Een bijzondere belooning op den Bondsdag is steeds de Schoonheidsprijs, welke wordt uitgereikt aan die club welke het mooiste spel vertoont. De commissie, die dit had te beoordeelen, stond voor een zeer moeilijke taak. Men had echter ook een kijkje geno men bij de senioren, die het korfballen nog lang niet verleerd waren. Het spel was van zulk gehalte, dat niet alleen de eerste maar ook de schoonheidsprijs door de „Pernix"- v eter an en in hun afdeeling werd gewonnen. LAAT NU UW BOEKHOUDING IN 0RDF MAKEN DOOR HET BEKENDE RAPENBURG 122 LEIDEN Tel. 20400 Privé-adres: van Slingelandtlaan 1Tel. 24891 belast zich tevens met ALLE BELASTINGZAKEN Van 5.30—6.30 uur speciaal verzorgd Bitteruur Vanaf 1 Mei op treden van den bekenden radio solist Kunst en Letteren CONCERT RESIDENTIE-ORKEST De Variations symphondques behoort tot d© allermooiste werken uit de literatuur voor piano en orkest. Maar dit werk stelt eischen aan den vertolker, waaraan de pianiste Ida Simons—Rosenheimer gisteren lang niet vol deed. Zij speelde de variaties veel te lang ham en toonde zich bovendien lang niet tegen het orkest opgewassen. In de finale kon zij met haar dubbeltriller het tempo niet meer aangeven; de blazers deden dit voor haar en gelukkig „Allegro non troppo". In deze finale waren geslaagde momenten (triolenvariatie in Fis). Maar als geheel was de vertolking te verbrokkeld, zij miste allé grootschheid en deed noch aan de meester lijke structuur, noch aan den geest van het werk recht wedervaren. Dat het Residentie-Orkest hier niet op zijn best was wordt na het bovenstaande begrij pelijk. Jan Out nam echter volledig revanche met de 6de Symphonie van Tsjaikowsky. Vooral van het eerste en het derde deel gal hij een meesleepende vertolking, gespannen en doorleefd en toch met vermijding van de gevoelsexcessen, waartoe deze laatste beken tenis van den componist, geschreven kort voor hij vrijwillig van het leven afscheid nam, zoo gemakkelijke verleidt. Het concert werd geopend met een cha conne van Puroell, in een transcriptie voor strijkorkest, waartegen gegronde stilistisch© bezwaren aangevoerd zouden kunnen worden HENNIE SCHOUTEN. „KUNST EN ONTSPANNING." „K. O." organiseert op Woensdag 24 April een voordrachtsavond in den Leidschen Schouwburg. Henk Schaer, de bekende voor drachtskunstenaar, zal voordragen Homeros^ Odyssee, in de vertaling van P. C. Boutens. „K. O." meent, hiermee een goede gele genheid te scheppen, om hen, die dit werk op school niet leerden kennen, in kennis te brengen met één der meest bekende klassie ken, doch ook de leerlingen der middelbare scholen zullen gaarne hooren, hoe de kun stenaar de figuren van Homeros weet te doen leven voor zijn gehoor. Nadere bijzon derheden over kaartverkoop en plaatsbespre, king volgen in de advertentiekolommen. DUBBEL-MANNENKWARTET „INTERNOS* Het Leidsche D. M.-kwartet „Internos", air. de heer D. Kok (den Haag), geeft een concert op Maandag 29 April des avonds te 8 uur in de Marekerk, waar als solisten op treden Jeanne Oskam, sopraan, en Feika Asma (orgel). OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN LEIDSCHEN SCHAAKBOND. Woensdagavond werd de derde ronde ge speeld met de partijen: Koevoet—Bark erna, Orbaanvan Gelder en Van der Natvan den Berg. De partij Demmendal tegen Kan bier moest wegens ziekte van Kanbier wor den uitgesteld. Omtrent het verloop van de partijen het volgende: Koevoet opende met d4, waaruit een Indische partij ontstond. Bar kern a bouw de zijn stelling op ongeveer dezelfde wijze op als in zijn vorige partij tegen Van der Nat. Koevoet kreeg het betere spel en stond om elf uur iets beter. De partij werd echter remise gegeven. Orbaanvan Gelder, eveneens Indisch, met al spoedig voordeeliger stand voor wit. Op regelmatige wijze vergrootte Orbaan zijn voordeel. Hij verzuimde echter een dame offer te brengen en na afruil van eenige officieren, werd tot remise besloten. Van der Nat speelde Spaansch, bracht na 5. Lc5, het schijnoffer op e5. Zwart, van den Berg, kwam al gauw in 't nadeel, ver loor twee pionnen, maar inplaats van met dit voordeel tevreden te zijn, trachtte wit de partij met een matcombinatie te beslis sen. Hij offerde zijn pionnen weer op, maar overzag een resource van zwart, waarna de partij zeer opwindend werd, mede doordat beide spelers zich in groot-en tijdnood be vonden. In zeer kritieke stelling is de partij afgebroken. tPaar bevinden zich onze zeeschepen? Tiba, 19 (8 vm.) v. Antwerpen te Santos? Oosterbeek, v. R'dam n. Noord-Afrika. 19 te Immingham; Kota Gede, (uiitr.) p. 18 (8 vm.) Perim; Bantam, 18 v. Batavia n. Bombay; Weltevreden, 19 te Batavia, vertr. 27 n. Ne derland met repatr.; Limburg 18 (nm.) v. Vancouver, 20 te San Francisco, vertr. 22 n. Batavia; Berkel, 18 v. Newport te Casa blanca; Curasao, 19 v. Melbourne n. R'dam; Albert Cuyp, 17 v. Norfolk te Buenos-Aires; Haskerland, 18 v. Londen n. Manchester; Stad Arnhem, 15 v. Vlaardingen te Huelva; Stad Vlaardingen, 18 v. Casablanca n. R'dam; Keilehaven, 20 v. A'dam te R'dam; Glas haven, 18 v. Liverpool n. Antwerpen; Bo naire, 19 v. Fremantle; Jobshaven, 20 (vm.) v. Baltimore te A'dam; Orestes, 19 v. A'dam n. Esbjerg; Tabinta, 20 v. A'dam n Java, via Southampton (met troepen); Boskoop, van R'dam n. Chili, 18 v. Tocopilla; Hercules, 19 te Istanboul; Van de Capelle, 20 te Freetown. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m.) VARA, 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.30 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; VPRO. 10.00 Morgenwijding; VARA, 10.20 Voor de vrouw; 10.35 Piano; 11.00 R.V.U.; 11.30 Gram.; 12.00 Orgel; 12.35 Ramblers; 13.00 Nieuws; 13.15 Eddy Walis; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Cabaret; 15.00 Voor de jeugd; 15.30 Kinderkoor; 16.15 Vra gen sitaat vrij; 17.00 Carlo Carcassola; 17.35 John Corduwener; 18.15 R.V.U.; 18.30 Voor Ned. Strijdkr.; 19.15 Dep. spreken; VPRO, 19.30 Lezing; VARA. 20.00 Nieuws; 20.05 C.H. Unie, verk. rede; 20.25 Radio philh. ork.; 21.15 Vandaag en vroeger; 21.45 Ongel; 22.10 Solisten; 22.45 Geest, leven; 23.00 Nieuws; 23.15 Novelty serenaders. Het programma van Hilversum II (415 m.) NCRV, 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.45 Woord voor den dag; 8.00 Nieuws; 8 20 Gr.; 9.15 Voor jonge zieken; 9.45 Gram.; 10.30 Morgenwijding; 11.00 Piano en zang; 12.00 Marine-kapel; 13.00 Nieuws: 13.20 Utr. salon- ork.; 14.30 Lezing; 14.50 Solisten; 15.25 Strijk- kw.; 16.15 Kinderzang; 16.45 Voor de jeugd; 17.45 Alt round septet; 18.30 Lezing; 19.00 Nieuws; 19.20 Gram.; 19.30 P. v. d. A.; 20.00 Nieuws; 20.05 Dep. spreken; 20.20 Band en plaat; 20.40 Indië roept; 21.00 Omroepork^ 22.00 Nieuws; 22.30 Vrij en bljj; 23.10 GranU 23.50 Schriftlezing.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7