Orgelklanken ruischen door de Pieterskerk NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 18 APRIL 1944 Plechtige ure in Leidens kathedraal Harten en monden van allen, die gister avond in de Pieterskerk aaiiwezig zijn ge weest, waren vervuld van dankbaarheid. Het ,,Soli Deo Gloria", Gode alleen de eer, was de kern van woord, lied en orgelspel in den bij zonderen dienst, welke gisteravond in Leidens kathedraal werd gehQuden tot het weder in gebruik nemen van het gerestau reerde orgel, hetwelk thans tot een der mooiste orgels van ons land, ja zelfs van Europa, kan worden gerekend, zooals de bekende prof. dr Albert Schweitzer reeds vroeger dit instrument heeft betiteld. En het oordeel van dezen wereldberoemden organist kan zeker voor waar worden aangenomen Reeds dadelijk bij den aanvang van den dienst zong de gemeente, voor de eerste maal begeleid door de volle forsche klanken van het bijna geheel vernieuwde orgel, haar jubel uit, toen ds D. J. Vossers, voorz. van den kerkeraad, haar deed zingen de woorden uit Ps. 33, „Zingt vroolijk, heft de stem naar boven". Na Schriftlezing en gebed klonk machtig Psalm 150, het mooiste loflied uit het Psalmboek van de Kerk der Reformatie, door de gewelven van het historisch kerk gebouw. De neer J. P. Mulder Sr., voorz. van de Gemeente-commissie, zeide in zijn openings woord, waarin hij tal van autoriteiten wel kom heette, dat reeds lang naar dit feestuur was uitgezien. Onze Pieterskerk, aldus spr., bezit nu een orgel, dat aan de hoogste eischen voldoet, en hij herinnerde daarbij tevens aan de boven aangehaalde woorden van prof. Albert Schweitzer. Dankbaarheid sprak de heer Mulder uit jegens de Overheidsinstan ties, die deze restauratie opgenomen hadden in het herstelplan van het kerkgebouw en bracht hun hartelijk dank voor den finan- cieelen steun. Een bijzonder woord van dank richtte spr. tot den orgelbouwer, den heer G. van Leeuwen, te Leiderdorp, die met groote toewijding de herstelwerkzaamheden had verricht, alsmede tot den organist, Leo Mens en den architect, den heer Niekerken. Tenslotte droeg de heer Mulder het orgel over aan den kerkeraad, daarbij den wensch uitsprekende, dat het zou mogen beantwoor den aan zijn doel. het medewerken aan het uitspreken van het geloof en het gebed der gemeente, opdat in de tonen van dit orgel steeds zou weerklinken de lof aan den Ko ning der Kerk. Jezus Christus Het was met vreügde en groote dankbaar heid. dat ds Vossers het orgel namens den kerkeraad aanvaardde en hij prees de ge meente gelukkig nu de ingebruikname juist voor het Paaschfeest kon geschièden. In har telijke woorden dankte de praeses van den kerkeraad de gemeente-commissie voor haar velerlei arbeid voor de restauratie verricht, terwijl hij bovenal God dank bracht voor het feit. dat Hij kerk en orgel in de oorlogsjaren had bewaard. Spr zeide het orgel slechts ge bruikt te willen zien als instrument tot eere Gods, want in den eeredienst hooren het Woord en het lied ten nauwste bij elkaar, terwijl ds Vossers besloot met op te mer ken. dat met deze ingebruikname een nieuw hoofdstuk in het kerkgezang in de Sleutel stad wordt opgeslagen. De laatste spreker, de heer Mens, gaf een historisch overzicht van de beteekenis van het orgel in den kerkedienst en wees erop. dat er na de Hervorming een sterke stroo ming was geweest, welke het orgel uit de kerken wilde weren, omdat het toch maar misbruikt werd. Erasmus en ook Voetius waren van meening, dat het orgelspel geen onderdeel van den openbaren eeredienst mocht zijn. Spr. ging vervolgens in korte trekken de geschiedenis van het Pieterskerk- orgel ria, om tenslotte een toelichting te ge ven op de door hem te spelen orgel-soli. de Fantasie en fuga g mol van J. S. Bach en Suite gothique van Boëlmann. Na een kort slotwoord van ds Vossers en hef bidden van het ..Onze Vader" werd als INDIë IN NOOD. Op ons bureau ligt ter inzage het telegram van de Stichting „Indië in Nood" aan H.M. de Koningin, waarin de dringende wensch wordt uitgesproken, dat inzake de verhou ding tusschen Nederland en Indië geen be slissing zal worden genomen, vóórdat alle belanghebbende volksgroepen van de drie Overzeesche gebiedsdeelen hun wensch en hebben kenbaar gemaakt en het Ned. volk door zijn wettige volksvertegenwoordiging een uitspraak zal hebben gedaan. Zij, die hieraan adhaesie willen betuigen, kunnen hun handteekening plaatsen op een lijst, welke eveneens op ons bureau ter teekening is neergelegd. WIJDINGSAVOND. Hedenavond, 8 uur, wordt in de Doops gezinde kerk een Paaschwijding gehouden vanwege de Geref. Kerk (art. 31 K.O.), waaraan het kerkkoor zijn medewerking verleent. DRAAGT ELKANDERS LASTEN Dinsdag a.s. houdt het fonds ter bestrijding der t.b.c. „Draagt elkanders lasten", onder- afd. van het Chr. Nat. Vakverbond een pro- paganda-feestavond in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal. De kas van D.E.L. is door de bezetters totaal leeg geplunderd en be hoeft dan ook dringend versterking. Gaarne wekken wij onze lezers dan ook op deze feestelijke bijeenkomst bij te wonen. De Timdelerclub, die evenals het dubbelman- nenkwartet ..Inter Nos" en het Leidsch Sa lonorkest, o.l.v. den heer Plu, geheel be langeloos haar medewerking verleent, zal opvoeren „Tien uur heit de klok". Men zie voorts de raambiljetten. JAARVERGADERING E.H.B.O. Dezer 'dagen heeft de E.H.B.O. haar jaar- lijksche alg. vergadering gehouden, waarin, na een inleidend woord van den voorzitter, A. F. Kriek, de jaarverslagen onveranderd werd'en goedgekeurd. Uit het jaarverslag varr den secretaris kun nen wij nog het volgende mededeelen: Ondanks de vijf oorlogsjaren is de ver- eeniging nog kerngezond; dank werd ge bracht aan de vele artsen voor hun gewaar deerde medewerking en in niet mindere mate aan de vele firma's en particulieren voor den altijd ondervonden financieelen steun. Juist door dezen steun was het moge lijk veel materiaal aan te schaffen en de diverse verbandposten uit te breiden. De cursussen hadden, evenals andere jaren, een vlot verloop en in de plaats van dr H. P. Veldhuizen Jr., wegens vertrek naar In dië, werd als medisch leider benoemd dr H. M. J. W. J. Kostmann en dr H. J. Postel als leider van de onderscheiden cursussen. Bijzondere aandacht zal voorts geschonken worden aan den onlangs opgerichten Raad van E.H.B.O.vereenigingen. De heeren A. F. Kriek en J. v. d. Heyden werden resp. als voorzitter en le-penning- meester herkozen en werd in de plaats van den 2en-penningmeester, de heer A. Cornet, gekozen de heer J. de Vos. Na een aangename gedachtenwisseling bij de rondvraag, werd allereerst dank gebracht aan den heer H. Cornet voor het vele werk in de zeer moeilijke jaren voor de vereeni- ging gedaan en bleef men nog gezellig een uurtje oefenen. slot van deze indrukwekkende ure het „Te Deum" aangeheven. Tot de aanwezigen behoorden mr dr J. J. R. Schmal, lid van Gedep. Staten van Zuid- Holland, loco-burgemeester, weth. J. A. Rie del, weth. J. C. van Schaik, prof. dr B. J. Escher, rector-magnificus der R.U., mr E. Wiersma, wnd.-secr. van het College van Herstel, prof. dr J. de Zwaan, mr P. E. Briët. mr A. Bouman van Amsterdam, secr. van den Ned. Klokken- en Orgelraad, ver tegenwoordigers van den Christen-Studen tenraad, het Collegium en van verscheidene vereenigingen. Na afloop vond in de consistorie een korte plechtigheid plaats, waarbij namens directie en redactie van de Nieuwe Leidsche Courant aan den kerkeraad een fraaie vergroote re productie in lijst werd aangeboden van de foto van het Pieterskerkorgel, welke wij gisteravond in ons blad hebben opgenomen. Hierbij werd tevens eenzelfde reproductie overhandigd aan ds D. J Vossers als prae ses van den kerkeraad, den heeren J. P. Mul der Sr., voorz. van de Gemeente-commissie, Leo Mens, organist en G. van Leeuwen, orgelbouwer. Deze foto, welke vervaardigd werd door den fotograaf N. van der Horst te Leiden, zal een plaats ontvangen in de consistorie van het kerkgebouw. Ds Vossers heeft met enkele woorden voor deze attentie dank gezegd. Onze muziekmedewerker teekent hierbij aanDe vertolking, die Leo Mens gister avond van twee orgelwerken gaf,heeft de indrukken, die wij bij de bespeling van het orgel kregen, versterkt. In de Fantasia en fuga in g van Bach frappeerde de volkomen helderheid van het stem men weefsel; voor een absoluut doorzichtige vertolking van poly phone muziek is het orgel thans wel ideaal. De Suite Gothique van Boëlmann stelt weer andere eischen aan een instrument. Hier bleek o.a. hoeveel egaler de toon ge worden is; vooral het bovenwerk deed het' prachtig. Dat het orgel thans veel beter op gewassen is tegen den gemeentezang heeft ieder, die gisteren in de Pieterskerk was. kunnen constateer en. En het zal dengenen, die het oude .orgel goed gekend hebben, niet ontgaan zijn, dat de heer Mens nieuwe registercombinaties (o.a. met De Cimbel en de Sesquialtera) heeft laten hooren, die een wezenlijke verrijking van de klankmogelijk heden Seteek en en. HENNIE SCHOUTEN Twee dooden bij een aanrijding te Zoeterwoude Motorrijder en 9-iarig: meisi verongelukt. Gistermiddag, omstreeks 4.30 uur, heeft op den Vrouwen weg te Zoeterwoude een ern stig motorongeluk plaats gehad, hetwelk twee slachtoffers heeft geëischt. Doordat de 9-jarige Annie van Steijn plotseling den weg overstak, kon de motorrijder K. uit Wasse naar een aanrijding niet meer voorkomen K. kwam te vallen en beide slachtoffers wer den in zorgwekkenden toestand naar het Acad. ziekenhuis te Leiden vervoerd. Naar ons hedenmorgen werd medegedeeld, zijn zoowel de motorrijder, als het meisje aan de bekomen verwondingen overleden. Omtrent de toedracht van het ongeluk ver_ nemen wij van de zijde der politie, dat de motorrijder K met een snelheid van ca. 80 km, over den weg passeerde, waarbij hij tevens aan den linkerkant van den Vrou- wenweg reed. vermoedelijk als gevolg van het spelen van kinderen op den weg. Het meisje Annie van Steijn bevond zich aan den waterkant en zonder op te letten, liep het den weg over met het gevolg, dat de heer K. niet meer kon uitwijken en het meisje meesleurde. Het ongeval heeft in de omge ving groote consternatie gewekt. „BAND NEDERLAND—INDIë" Op 16 April werd te Leiden, Rapenburg 8, de kring Leiden en omstreken opgericht van den bond van vrouwen en verloofden, wier mannen naar Indië zijn uitgezonden. De vergadering, die druk bezocht was, werd gepresideerd door Mevr. Heersink Beekman, vice-presidente van het hoofd bestuur. Na een woord van welkom, sprak de presidente de aanwezigen toe en lichtte de vergadering in omtrent de doelstelling van den bond. Daarna vertelde Mevr. Mul der, die als gast aanwezig was, een en ander over het leven in Indië. Zij deed zulks op eenvoudige en 'prettige wijze en vertelde juist datgene, wat de aanwezigen wel het meest zal hebben geïnteresseerde Na deze causerie werd een bestuur gekozen. - Het ligt in de bedoeling van den kring geregeld contact te houden met de leden door het houden van vergaderingen, lezingen, het vertoonen van films enz. GAAT DAT ZOO MAAR? Het is 10.31 op de klok in de hal van het Leidsche station. Voor drie loketten staan rijen wachtenden voor het nemen van een plaatskaartje en in één van die rijen bevindt zich ook een der redacteuren van ons blad. Intusschen komt een dame de hal binnen, die naar men verwachten zou ook haar plaats achter de wachtende reizigers zou in nemen, doch toen vergisten wij ons. Want wat geschiedde er? Deze dame werd door een der loketbeambten gewenkt, waarna zij terstond voor de andere treinpassagiers werd geholpen door den betrokken beambte. Toen wij tegen dezen gang van zaken pro testeerden, kregen wij ten antwoord: „O, dat is een familielid van mij." Dus omdat toevallig een familielid tot de wachtenden behoort, aan wie voorrang wordt verleend, zouden overige reizigers, die waar het tijdstip van vertrek voor den trein naar Den Haag naderde, dezen moeten missen, mede door de drukte aan het station. Wij meenen tegen deze bevoorrechting van familieleden en vriendjes van beambten, welke tegenwoordig mode schijnt te worden, ernstig protest te moeten aanteekenen en hopen, dat de instanties op het - Leidsche station, deze „vriendjespolitiek" met straffe hand zullen tegengaan. Want dit is toch al te gek VERKEERSERGERNISSEN. Nu het zoo langzamerhand met de banden distributie wat beter gaat, ziet men hoe langer hoe meer fietsen op onze straten ver schijnen en hiermede houden de verkeers overtredingen gelijken tred. Deze zijn, wan neer men er-op gaat letten, niet meer te tel len. Wij hebben het volgende meerdere malen meegemaakt Een "groot aantal menschen staat op het trottoir op de tram te wachten. Wanneer de tram dan aankomt en bij de halte stopt, is het een run om nog een plaatsje in de overvolle tram te bemachtigen. En wat doen nu in 99 van de honderd ge vallen de wielrijders: zij slippen, of liever gezegd, ze duwen zich door de trampassa giers heen en maken daarbij soms nog een stekelige opmerking, alsof ze meenen, het recht aan him zijde te hebben. De fietsers behooren zich toch, zoover ons bekend, be- zijde de tram op te stellen en te wachten totdat deze wegrijdt, dan kunnen zij hun weg vervolgen. Wij hebben gemeend het bovenstaande onder de aandacht van' het publieken de politie te moeten brengen en hopen, dat de laatste, indien noodig, niet zal aarzelen eventueel eenige „bonuitreikingen" te houden GEREPATRIEERD EN UIT NED.-INDIë. Zij, die in aanmerking wensdhen te komen voor een aanvullend gratis kleednngpakket en daar dringend behoefte aan hebben, kun nen zich wenden tot het pl. Comité „Neder land helpt Indië," Kamer 112, Stadhuis te Leiden; bureau geopend: Maandag en Vrij dag van 1012 uur v.m. Dit geldt voorloopig alleen voor die ge- repatrieerden oorlogsslachtoffers van 15 jaar en ouder, die vóór 16 Maart 1946 in Holland zijn aangekomen. GODSDIENSTOEFENINGEN (Goede Vrijdag) Chr. Geref. Kerk, 7 uur, ds Jansen; Evang. Luth. Kerk, 7 u., ds Makkink; Eglise Wal- lone, 7 u„ ds Blommaert; Rem. Gem., he denavond, 7 u„ ds Luca (H. Avondmaal); Goede Vrijdag, 7 u„ ds Poortman; Doopsgez. Gem., 7.30 u„ ds Snaaijer, (H. Avondmaal); Vrijz. Herv., W. de Zwijgerkerk, 7.30 u„ dr Boersema; Evang. Chr. Gem., 8 u„ Avondm. ZILVEREN JUBILARISSEN. In de met bloemen opgeluisterde boven zaal van „De Harmonie" werd gistermiddag het feit herdacht, dat de heeren J. Roman en H. de Koning voor 25 jaar in dienst waren getreden bij de Belastingen te Leiden. Zij werden toegesproken door de heeren D. B. v. Scheepstra, ontvanger der Directe Belastingen, L. H. Bodde Bouman, hoofd inspecteur invoerrechten en accijnzen, W. F. Broers, wnd. chef kantoor Directe Belas tingen en W. H. Bos, secr. van den Bond van Belastingambtenaren, die hun woorden met stoffelijke blijken van waardeering gepaard lieten gaan. DISTRIBUTIE VARIA. Morgen zijn zij, wier naam begint met de letter B vanaf Boer t/m. einde aan de beurt voor het afhalen van levensmiddelen- en brandstoffenkaarten. Het kantoor in „De Burcht" is geopend van 8.4012 en van 14.10—16 uur. Zaterdag is de letter C aan de beurt. Het kantoor is dan echter alleen geopend van 8.40—12 uur. Met ingang van 1 Mei a.s. wordt den heer G. Earthen, lampenist bij de N. S., als voorman-rijtuigpoetser overgeplaatst naar het station Den Haag. Sport en Wedstrijden Roode Duivels een klasse beter dan onze Zwaluwen Verdiende 32 zege voor de Belgen Een uitverkocht Feyenoordstadion zag gisteren een Roode Duivels-team, dat met klasseverschil een kleine 32 over winning op een vooral in de eerste helft zwak spelende Zwaluwen-ploeg behaalde. Reeds direct na het begin moet v d. Vliet handelend optreden en enkele mi nuten later komen de Belgen terug met een keurigen aanval over links, v. d. Auden- naerdeThrifait, Vaillant scoort (01). Uit een fout van v. d. HeijdenChouffoer maakte Govard het tweede doelpunt van korten afstand (02). De middenlinie Wuyts. Schijvenaar, v. droeven was niet bij mach te de gaping tusschen onze achterhoede en voorwaartsen op te vullen, waardoor de Bel gen steeds weer voor ons doel terug konden komen om het den moedig verdedigenden v d. Vliet met zijn weifelende achterhoede weer eens moeilijk te maken. Aan de andere zijde kregen de onzen verscheidene kansen: Bak ker miste half vlak voor het doel, Hazeveld schoot hoog over en de rust kwam met 02 De tweede helft toonde een hooger temoo en een kleine Zwaluwen-meerderheid, doen het Belgische back-duo AernoudtsGillard was steeds weer meester van de situatie. Op de tribunes hoorde men mompelen: „Ze ko men er beter in" Er zat een tegenpunt in de lucht en dat kwam ook weldra. Hazeveld, de nieuwe proef-middenvoor, die niet geheel voldeed, werd door Aernoudts wat te on stuimig aangevallen en scheidsrechter Nijs wees naar de stip: Strafschop Schijvenaar neemt zijn kans: 12. Daarna waren nog eenige aanvallen voor de Zwaluwen, doch een uitbraak der Belgen veroorzaakte een hef tige scrimmage van adembenemende span ning. Chouffoer werkte weg en het gevaar was geweken, toch waren de Roode Duivels direct weer terug en de uitrollende bai bracht redding. Van der Audenaerde, eer» der beste spelers, scoorde het alleszins ver diende derde doelpunt 13. Daarna kwam Zwaluwen nog even in den aanval en het reeds wegloopende publiek, zag v. d. Gijp met een schitterenden kopbal uit een voor zet van Bakker het tweede tegenpunt sco ren (23). Ontdekkingen? Misschien v. d Vliet, die met Kraak en Van Raalte een doelverdedigers-trio vormt, dat er mag zijn. De rest: een goede achterhoede, een zwakke middenlinie, een matige voorhoede met een goed spelenden Bouwmeester. De Belgen? v d. Audenaerde. Vaillant en Henriet speel den een heel goede partij en de overigen waren niet veel minder en tenslotte was er bij de Belgen veel meer eenheid dan bij ons De Blauwwitters v. Raalte, Wilders en Stijger werden vervangen door v. d. Vliet, v. d. Heyden en Wuyts, daar zij van hun be stuur geen toestemming voor deze match kregen. De V.V. Leiden heeft Zaterdagavond in „Oud-Hortuszicht" haar 5-jarig bestaan her dacht. In zijn openingswoord heette de voorz. van de feestcommissie, de heer L. v d. Stoel, in 't bijzonder welkom de afge vaardigden van den Leidschen Voetbalbond en L.F.C. Het tooneelgezelschap v. d. Woerd- v. Hoven,^M. v. d. Hoogt, accordeon en de Donelli's met Napolitaansche en Hollandsche liedjes, droegen er toe bij dat de avond uit stekend slaagde. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. Wedstrijdprogramma voor Zaterdag a.s... Beker: Ter LeedeCNV 4 uur; RCL Noordwijk Z\'2 uur; Quick B.Leiden 3y2 u; T en D.RAS 3V2 uur; Jodan BoysARC 4 uur; 1ste kl. ARC 2Quick B. 2 4 uur; Rijnsb. B. 2Katwijk 1 2V4 uur; 2de kl. A: Quick B. 3ARC 3 4 uur (Bijterrein); Lis- ser B. 1Katwijk 2 4 uur; 2de kl. B.: Alphia —Leiden 3 4 uur; KoudekerkQuick B. 5 4 uur; 3de kl.: Katwijk 4Lisser B. 2 4 uur; Jun. A: Warmunda (B)—VVLV 4 uur; CNV —Quick B. (A) 2% uur (Q.B.-terrein); Jun. B. Afd. A: ASC (A)—Quick B. 4 uur; UVS (a)—KRV 4 uur. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN LEIDSCHEN SCHAAKBOND. De uitslagen vain de 2de ronde, die gister avond in Hotel „Royal" verspeeld is luiden: v. d. Natv. d. Berg, afgebroken: Orbaan— v. Gelder \'2V2. KoevoetBarkema \2\'z- Demmendal—Kanbier uitgesteld. BERICHT Morgen, op Goeden Vrijdag, zal ons blad niet.verschijnen. DE DIRECTIE. ORGELCONCERTEN PIETERSKERK De serie orgelconcerten in de Pieterskerk, georganiseerd door het werkcomité „Kunst en ontspanning" van Volksherstel wordt ge opend met een orgelbespeling van Anthon v. d. Horst, op Donderdag 25 April a.s. Mede werking verleent Lucie Bolman (zang). BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Alex, z. v. D. Versloot en A. Bromet; Wouter A. P., z.v. W. A. van der Vet en M. W. Plezier; Adriaan H., z v. A. H. v. Es en P. H. Heidingsfeld; Nicolaas C„ z. v. N. v. Abewoude en E. A. Bunnik; Hendrika A M., d. v. C. G. J. v. Biest en H. C. G. M. Krom; Carla B., d. v. A. B. Hermsen en C..Taat; Robert H., z. v. H. Tims en G. Sij- laar; Jan E„ z. v. P. F. Scheepmaker en P. A. Bulk; Bartholomeus, z. v. J. v. Staden en A. Benning; Klazina A. A., d. v. W. C. v. Niekerk en W. J. G. v. d. Berg; Sara M„ d. v. 1,. de la Rie en S. M. v. d. Steen; Edward L. A„ z. v. G. R. v. d. Horst en J. M. de Lange; Maria J., d. v. M. Neuteboom en J. Tijsen; Alex, z. v. I. M. Doornik en M. E, v. Steenbergen; Huibert, z. v. P. S. Loeb en J. Klein; Wilhelmus, z. v. E. Bekkering en J. v.*Iterson; Cornelia J. E„ d. v. J. H. A. Kettenis en E. R. H. Alberts. OVERLEDEN: J. H. Sweris, 41 J.; D. W. Schellingerhout, 5 j..; E. Fles-Segaar, 64 j. M. M. W. Overdevest-Duynisveld, 33 j. GETROUWD: H. v. Wijngaarden en W. Koet; D. H. v. d. Werken en C. v. Gelder; F. Velthuijsen en W. M. Wassink; G. J. F. Montanus en M. B. Bouwmeister; G. Laker- veld en J. H. v. d. Merk; J. A. Hoogeveen en H. P. Wurzer; H. W. Dingemanse en S. Moenen; J. J. W. Choufour en A. Bennings- hof; M. Cerdijn en C. Vermeer; N. Carlie en S. v. Daalen; K. G. Bader en T. A. v. d. Spek. OEGSTGEEST Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van „Jong Oegstgeest" zijn verscheidene feestelijkheden georganiseerd. Op -Maandag 22 April, 2en Paaschdiag, worden 's middags de oud-leden in gebouw „Irene" ontvangen, waarna 's avonds, 7 uur, een herdenkings dienst plaats vindt in het Groene Kerkje. Woensdag 24 April is er in „Irene" een feest avond voor de leden en Donderdag wordt in dezelfde zaal de groote Padvinders-revue „We kunnen er wel tegen" opgevoerd. Voor Zaterdag 27 April heeft de jubileer en- de vereeniging groote Nat. Fadvindersmar- schen uitgeschreven, waarin groepen uit verschillende plaatsen zullen deelnemen. De start is 's middags, 2.30 uur, bij „Irene", Ende- geesterstraatweg. Voor bij zonderheden zie men de raambiljetten. Mevr. M. P. v. d. H„ die in Dec. 1945 na tuurboter voor f 12 per kg. had verkocht, werd door den tuchtrechter voor de prijzen te Leiden tot f. 250.- boete veroordeeld. GROOT ZANGCONCOURS Voor het groote Zangconcours te Wasse naar op Hemelvaartsdag en Tweeden Pink sterdag, georganiseerd door den Ring van Chr. Gem. Zangvereenigingen en Mannen koren voor Leiden en Omstreken, hebben 57 zangvereenigingen met een zangeraantal van 2750 ingeschreven. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 17 April 1946. Leidsche Groen teveiling. Andijvie f 5058; bieten f 1.50; peen f 22—32; prei I f 16—23; prei II f 8—10; raapstelen f 2—6; rabarber f 90105; stöofsla f 616; spinazie f 35—52; uien f 2128; wit lof I f 36—60; witlof H f 17—30; alles per 100 kg. Peterselie f 11.30; radijs f 1215, alles per 100 bos; sla I f 3.204.70; sla II f 1.90—2.60. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Nettie, 15 v. Havre n. Horsens; Kortenaer, 15 v. R'dam te Dublin; Straat Malakka, 15 v. Colombo n. Freemantle; Kerkplein, 16 van Cardiff te Norfolk (voor reparatie); Kelbor- gen, 18 v. Huelva te R'dam verw.; Jobshaven 19 v. Baltimore te A'dam verw.; Glashaven, 16 v. Ardrossan te Liverpool; Tabinta, 17 v. A'dam n. Batavia; Tarakan, v. Australië n. Nederland, 16 te Marseille: Jan Steen, 17 v. Mobile te Antwerpen; Saparoea, 7 v. Trini dad n. Tanger; Odysseus, 16 v. Oporto naar Tanger; Aalsum, v. Chili n. A'dam, 16 van Cristobal n. Curagao. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m). V.A.R.A. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 7,30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. V.P.R.O. 10.00 Mor genwijding. V.A.R.A. 10.20 Ziekenbezoek. V.A.R.A. en A.V.R.O. 11.00 Matthaus Pas sion. A.V.R.O. 12.30 Voordracht. 13.00 Nieuws. 13.15 Strijkkw. 14.00 2e deel Matth. Passion. V.A.R.A. 16.00 Muz. praatje. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Eddy Walis. 17.30 Orgel. 18.00 Nieuws. 18.15 Omroepork. 19.15 Dep. spre ken. V.P.R.O. 19.30 Kerkdienst. 21.00 Op de brug. V.A.R.A. 21.15 Zang en piano. 22.00 Büitenl. overzicht. 02.20 Gram. V.P.R.O. 22.40 Avondwijding... 23.00 Nieuws. V.A.R.A. 23.15 Orgel en gram. Het programma van Hilversum n (415 m). K.R.O. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 7.30 Mor gengebed. 8.00 Nieuws. 8.20 Op Goeden Vrij dag. 9.45 Gram. IJC.O.R. 10.30 Kerkdienst. K R.O. 12.00 Gram. 12.30 Amst. Stud. Mu- ziekgezel. 13.00 Nieuws. 13.20 Gram. 15.00 De Kruisweg. 16.00 Radio Philh. Ork. 17.15 Passie in Ned. litt. 18.00 Zang. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws en reportage. 19.30 Johannes Passion. 22.00 Nieuws. 22.15 Avondgebed. 22.30 Gram. Wat de Radio Zaterdag brengt Het programma van Hilversum I (301 m). V.A.R-A. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A. 10.30 Kort verhaal; 10.45 Gram.; 12.35 Cantare; 13.00 Voor Ned. Striidkr.; 13.15 Carlo Carcassola; 14.00 Lezing; 14.15 Arnh. Strijkkw.; 14.45 Van boek tot boek; 15.00 Koor en ork.; 16.00 Maleische les; 16.15 Gram.; 17.00 Voor jongeren; 17.30 City; 18.00 Niieuws; 18.15 De Krekels; 18.45 Lezing; 19.00 Vaudeville- ork.; 19.30 Voor Ned. Strijdkr.; 20.00 Nieuws; 20.10 S.G.P. Verk.rede. VARA. 20.30 Ram blers; 21.00 Cabaret; 21.55. Metropole-ork.; 22.55 Lezing; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. Het programma van Hilversum H (415 m). KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Paasch- zaterdag; 8.00 Nieuws; 8.20 Mis; 9.45 Gram.; 10.30 Solisten; 11.00 Ziekenbezoek; 11.45 Gram.; 12.15 Voordracht; 12.30 Gram.; 13.00 Niieuws; 13.30 Radio kwintet; 13.45 Tooneel- kijker; 14.15 Eng. les; 15.00 Hoorspel; 16.15 Amst. pol. harmonie; 17.00 Melodians; 17.30 Paaschlitt. 18.00 Orgel; 18.30 Lezing; 19.00 Nieuws; 19.30 R.K. Volkspartij Verk.rede; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichtbaken; 20.30 Vibra- foon-sceptet; 20.45 Lezing; 21.00 Operette: 22.00 Nieuws; 22.15 Avondgebed; 22.30 Nina Dolce; 23.00 Ten slotte. _j

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3