Accountantskantoor JAC. STOL Fa JAC. DE NEEF Morgen begint het Tribunaal zijn arbeid I NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 15 APRIL IMS Hef aantal zaken minder dan verwacht werd Bijna een jaar na de bevrijding zal nu eindelijk morgen de Leidsche Kamer van het Haagsche Tribunaal zijn openbare werk zaamheden aanvangen. Het is reeds gerui- men tijd geleden, dat wij de samenstelling ervan hebben gepubliceerd en dat het zoo lang heeft geduurd, vóór men aan den slag kon gaan, mag men zeker dit college niet verwijten, want de oorzaken van het trage verloop moet men elders zoeken. Deze zijn voornamelijk gelegen in het feit, dat het Haagsche Tribunaal, hetwelk vorige week zijn eerste openbare zitting heeft ge houden, voordat het kon starten, vele moei lijkheden heeft moeten overwinnen. In tegenstelling met Den Haag beschikte men Het gebouw van het Kantongerecht aan het Rapenburg, waar de Leidsche Kamer van het Tribunaal is gevestigd. hier direct over een eigen gebouw, waarin alles kon worden ondergebracht, de geheele administratie, enz., terwijl dit in de Resi dentie i.v.m. de toename van het aantal rijksbureaux en het tekort aan gebouwen niet gemakkelijk was te vinden. En de administratie van de zaken, welke de Leidsche Kamer te behandelen krijgt, loopt, daar wij hier een onderdeel van zijn, over het Haagsche Tribunaal, zoo vertelde ons mr W. de Koning, de secretaris van de Leidsche Kamer, met wlen wij onlangs een onderhoud hebben gehad. Al eenigen tijd was men in Leiden gereed JAARVERGADERING ROODE KRUIS. Zaterdagmiddag heeft de afd. Leiden van het Ned. Roode Kruis in het Volkshuis voor het eerst na de bevrijding een leden vergadering gehouden o.l.v. dr P. J. Gail- lard. In deze bijeenkomst werden de jaar verslagen uitgebracht door den secretaris mr J. C. de Vroom en den penningm. E. ^1. Moens. Hieruit kwam duidelijk de groote activiteit van het Roode Kruis, vooral na 7 Mei 1945, sterk naar voren. Voorts lazen de heeren A. J. Kors, arts en J. A. Tolenaar, internist, hun verslagen resp. als bestuurs lid belast met het transportwezen en als medisch leider van den Bloedtransfusie dienst. De winst- en verliesrekening wees per 31 December 1945 een voordeelig saldo aan van 28.130,22. Het voorloopig bestuur, dat in deze vergadering definitief werd, ziet er nu als volgt uit: dr P. J. Gaillard, voorz., mr J. C. de Vroom, secr., E. H. Moens, pen ningm.; verder de heeren: A. J. Kors, J. A. Tolenaar, mevr. G. C. Lem-Gunning, H. W. Wittenaar en P. J. Kaiser. WIJDINGSBIJEENKOMST. Donderdag a.s. wordt in de Zuddierkerk een Paaschwijdingsavond gehouden, waarin ds. P. Hainjé van Valkenburg zal spreken over: Christus Overwinnaar?" Medewerking ver- leenen mevr. Tr. Rensink-Zaalberg (solo zang) en de heer W. v. d. Brink Jr. (orgel). In het wijkgebouw Morscheweg (wijk ds H. C. Touw) wordt morgenavond een wijdingssamenkomst gehouden ter voorbe reiding van-'Goeden Vrijdag en het Paasch- feest. Het dubbelmannenkwartet „Inter Nos" zal enkele liederen zingen. De Geref. Jeugdraad heeft Het plan op gevat om Woensdagavond 17 April in de Zui- derkerk een Passie-avond te houden. Dit wordt een liturgische dienst, waaraan me dewerking zullen verleen en: het Geref. Kerkkoor, mevr. T. HarderPlantinga (so lozang), en de heeren M. H. Zaalberg (decla matie) en Chris Hanegraaf (orgel). De dienst staat onder leiding van ds H. A. Wier- singa. Plaatsbewijzen zijn te verkrijgen f 0.75 aan de bekende adressen. Op Donderdag 18 April zal in de Kooi- kapel een wiidingsdienst worden gehouden, waarin de heer Joh. de Groot zal spreken over:: „Jezus in het midden". Medewerking verleenen de zangvereenigirtgen en de heer Jac. Wijnbeek (declamatie). BUURTVER. „HET OOSTEN". Inwgeb. „Prediker" heeft de buurtver. „Het Oosten" een geslaagden filmavond ge houden, welke druk bezocht was. In zijn openingswoord deelde de voorz., de heer M. A. v. Upwich, mede, dat het be stuur plannen heeft gemaakt om te komen tot oprichting van een reisvereeniging. Ook heeft men tot den directeur van den Plant soenendienst het verzoek gericht om in deze buurt de schooljeugd eveneens jonge boo- men te laten aanplanten. Hierna vertoonde de heer J. v. Dijk ver schillende films over de Gas- en Electrici- teitsbedrijven, met ter afwisseling eenige komische films. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Commerina J. A. d. van J. Fossen en G. Prins; Geeske d. van C. L. de Groot en P. N. van Duist; Peter z. van W. de Meij en J. J. Spierenburg; Adrian us z. van J. de Vlaming en M. Hartman; Johanna R. d. van A. van der Zeeuw en E. Wesse- ling; Leendert z. van R. Vos en J. H. Meijer; Elsche d. van H. Kapaan en D. G. Bouman; Janna J. d. van J. Zandbergen en J# Her mans; Hermien d. van H. Cossee en P. Kasteel; Maria J. d. van S. Snoek en J. M. A. Habraken. OVERLEDEN: A. M. Kriek, vr. 43 j.; A. M. de Lamaar Varossieau, 60 j.; S. P. Heems kerk, 16 j.; T. C. M. van der Zalm, 6 j.; C. M. Jansen Roelofsen, 35 j. GETROUWD; L. Kikkert en G. A. Smol ders. voor het werk, maar het wachten was op Den Haag, waarover, zooals gezegd de ad ministratie loopt en waar een berg werk moest worden verzet. De van de P.R.A. bij den proc. fiscaal binnengekomen dossiers worden door dezen geschift, om uit te maken, welke zaken door het Bijz. Gerechtshof en welke door het Tri bunaal moeten worden behandeld. Nadat dit is geschied, verleent de proc.- fiscaal fiat-behandeling t.a.v. de Tribunaal zaken; waarna het onderzoek door het Tri bunaal een aanvang kan nemen. Meestal is dit een voor-onderzoek, hetwelk gewoonlijk opgedragen wordt aan den secretaris. Dit voor-onderzoek neemt een belangrijke plaats in. en vergt veel tijd, aangezien het Tribu naal i.t.m. het Bijz. Gerechtshof, dat over bepaalde feiten moet oordeelen, de geheele houding van een beschuldigde tijdens de bezetting moet beoordeelen. Zijn er veel zaken, die de Leidsche Kamer zal hebben de behandelen? Dat is nog niet te overzien, maar lk denk, dat er minder zijn, dan verwacht werd, omdat intusschen de officieren-fiscaal zijn benoemd, die de gevallen die daarvoor in aanmerking komen, al of niet voorwaar delijk buitengerechtelijk afdoen. De officieren-fiscaal zijn echter in het al gemeen van meening, dat zaken tegen be kende personen, in het openbaar behandeld dienen te worden. Denkt u, dat er veel belangstelling zal bestaan, bij de burgerij, voor de werkzaam heden van het Tribunaal. Ik meen van wel, allerwegen kon men klachten hooren en vragen, wanneer de be rechting van N.S.B.-ers, enz. nu eindelijk zal beginnen, vooral «van den z.g. „kleinen man Men wil hét rechtsgevoel bevredigt zien hetgeen een volkomen gerechtvaardig de eisch is. En nu het zoover is, dat hier aan wordt voldaan, zullen velen hiervan kennis willen nemen. De Leidsche Kamer krijgt zeker geen gemakkelijke taak, want op ieder, die „recht" moet spreken, rust een zware verantwoordelijkheid. Wij kunnen er van overtuied ziin. dat recht zal worden gedaan en de leden dat zullen doen over eenkomstig de wet en na inspraak van hun geweten, zonder aanzien des persopns. Ds H. H. GROSHEIDE. In de gisteravond gehouden vergadering van kerkeraad en manslidmaten der Geref. Kerk is in de vacture van ds J. Weggemans een beroep uitgebracht op ds H. H. Gros heide te Andijk. Ds Grosheide werd 5 Juli 1914 te Amster dam geboren, waar zijn vader, prof. dr F. W. Grosheide hoogleeraar is aan de Vrije Universiteit. Hij studeerde aan het Geref. gymnasium aldaar en genoemde universiteit, om op 13 Oct. 1940 het predikambt te Noor deloos te aanvaarden, vanwaar hij in Oct. 1943 naar Andijk vertrok. Zooals bekend, heeft ook de Geref. Kerk van Rotterdam- Charlois een beroep op dr Grosheide uit gebracht. Leidsche telegrammen Gistermiddag stak de 7-jarige R. A. uit de Stieltjesstraat onverwachts de Burggraa- venlaan over. Een motorrijder, die ndet meer kon uitwijken, heeft den knaap aangereden. Met een schedelbasisfractuur werd hij per E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De politie heeft aangehouden den 37-j. H. O., die verschillende clandestiene slach tingen op zijn rekening heeft staan. VOORSCHOTEN De Blauwe tram zal van heden af weder aan de Kniplaan stoppen. De distributiedienst wijst er met nadruk op, dat als men zijn brandstoffenkaart T 606 op welke wijze dan ook. kwijt raakt, daar voor geen andere meer zal worden verstrekt. Prof. dr W. Banning aanvaardde zijn koogleeraarsambt Met een rede over: Over de ontmoeting van theologie en sociologie. Ondier zeer groote belangstelling heeft prof. dr W. Banning zijn ambt als buiten gewoon hoogleeraar in de Kerkelijke Socio logie aan de R.U. te Leiden aanvaard met een rede over: „Over de ontmoeting van Theologie en Sociologie." Als ontmoetingspunten dezer beide weten schappen noemde spr. o.m. de puinhoopen, temidden der ontreddering van de na-oor- logsche wereld; d.w.z. een ontmoeting in diep menschelijk leed en verantwoordelijk heid. Spr. beperkte ziich tot wat theologie en sociologie in een concrete confrontatie elkaar hebben te zeggen, als de smartelijke vraag rijst: Hoe het zoo ver heeft kun nen komen. Het tweede ontmoetingspunt, aldus prof. Banning is de arbeid van herstel en recon structie. Men neme de beide begrippen in onverbrekelijke verbondenheid; reconstructie is in een ver ontwikkeld industrdalisme niet mogelijk, zonder herstel van het verwoeste; omgekeerd kan herstel zonder meer in dit tijdsgewricht niet voldoende heeten, recon structie behoort daaraan wezenlijk inhaerent te zijn. Spr. wil zich niet verdiepen in speculaties, maar het besef, dat een historische periode is afgesloten en een nieuwe" haar aanvang neemt, als steeds in de geschiedenis onder bloed en tranen .temidden van chaos en ver wording, bepaalt het denken over maatschap pij, cultuur en godsdienst in sterke mate. Tenslotte noemde prof Banning als derde ontmoetingspunt van theologie en sociologie het systeem der wetenschappen. Nadat spr. de geestesgeschiedenis der 19e eeuw met zijn toen overheerschende metho- den-monisme en rationalisme, geschetst had, oetoogde hij, dat het noodzakelijk is, dat de theologie als wetenschappelijke doordenking van het geloofsbezit eener geloofsgemeen schap haar woord moet spreken. Vervolgens schetste prof. Banning de wor steling, waarin de Ned. Herv. Kerk zich momenteel bevindt. Spr. eindigde met: „Ik meen mij niet te bedriegen, als ik zeg, dat de hedendaagsche sociologie uit zichzelve het sociologisme bezig is te overwinnen, terwijl de theologie bezig is te begrijpen, dat de zedelijke waarden verwerkelijkt moeten worden in het concreet gegeven sociale leven en zij voor de kennis van het materiaal de sociologie niet ont beren kan." AFSCHEID "DS J. WEGGEMANS. In den afsdheidsdienst van ds. J. Wegge mans. welke hedenavond in de Zuiderkerk wordt gehouden, zullen op zijn verzoek geen toespraken worden gehouden. Het afscheid van den kerkeraad vindt plaats na dezen dienst in een vergadering van den breeden kerkeraad. De intrede van ds. Weggemans te Hilversum is voorloopig bepaald op Zondag 9 Mei a.s. Kunst en Letteren Kunst in dienst van de Kerk Tentoonstelling in het gebouw Gerecht 10. Het is een eenvoudige, doch belangwek kende tentoonstelling, welke thans in het Federatiehuis. Gerecht 10, wordt gehouden. Deze expositie „Kunst in dienst van de Kerk" wil het licht laten vallen op hetgeen speciaal de schriftkunst voor de Kerk en kerkbouw kan beteekenen. Het werk van den heer G. J. Haalboom, dat hier te zien is, munt uit door soberheid, wat dan ook juist de waarde van dit kunstwerk bepaalt en wandschilderingen van Bijbelteksten in dezen nuchteren, sierlijken vorm spreken on getwijfeld tot ieder duidelijke taal, zoo b.v. de Paaschtekst met als achtergrond het LAAT NU UW BOEKHOUDING IN ORDE MAKEN DOOR HET BEKENDE RAPENBURG 122 LEIDEN Tel. 20400 Privé-adres: van Slingelandtlaan 1, Tel. 24891 Belast xich tevens met ALLE BELASTINGZAKEN Sport en Wedstrijden Zaterdagmiddagcompetitie. lste klasse: RAF 2Quick Boys 2 n. gesp.; ARC 2RCL 1, 5—2. 2de kl. A.: Ter Leede 2Quick Boys 4, af gel.: Quick Bóys 3—Katwijk 2, 1—2. 3de kl.: T. en D. 2—RCL 2, 2—1. Jun. B. afd A: Quick BoysAlph. Boys 0—5. ARC 2 heeft het terreinvoordeel in den wedstrijd tegen RCL 1 goed uitgebuit en klopte de bezoekers met 5—2. In de 2e kl. A. is Katwijk 2 er inderdaad in geslaagd re- vansche te nemen op Quick Boys 3 (12). T. en D. 2 zorgde in de 3de klasse voor de ver rassing door RCL 2 met. leege handen naar huis te sturen. Bij de juniores behaalde Alph. Boys de verwachte overwinning op Quick Boys. Zaterdagmiddagbeker. CNV—Ter Leede 5—2; Katwijk—Noord wijk 3—2; RASRijnsb. Boys 28; Lisser Boys— Quick Boys. Politie-elftal (KPSSV)—Gezagstroepen Leiden, (36). De straffe wind was oorzaak, dat het spelpeil wel wat omlaag getrokken werd. Toch was het een wedstrijd, die we met ge noegen konden bezien. Technisch waren de Leidsche gasten wel de meerderen van de Katwijksche politiemenschen. In de eerste speelhelft werd de stand gebracht op 11. Na de rust waren het echter de gezagstroe pen, die hun meerderheid terdege lieten blijken. Hoewel de gastheeren de minderen waren, werden de drie doelpuntjes, die twee maal door den linksbinnen P. J. v. Venetië werden gemaakt en eenmaal door den rechtsbinnen W. v. Nieuwenhuizen, die in vorige wedstrijden back speelde, (intusschen mag gezegd worden, dat hij ook hier op zijn plaats was) uit goedopgezette aanvallen gescoord. Woensdagmiddag 17 April a.s. zal te Rotterdam in het Feijenoord-stadion de wed strijd ZwaluwenRoode Duivels worden ge speeld. De samenstelling van de Zwaluwen luidt: Van Raalte (BI .Wit); Chouffour (Quick H.), Wilders (Bl.-W.); v. d. Hoeven (DWS), Schijvenaar (EDO) Stjjger (Bl.-W Bakker (Volewijck-ers), v. d. Vegt (HBS); T. Hazeveld (GVAV), v. d. Gijp (Emma) en Drager (Ajax). Res.: v. d. Vliet (ODS), de Jong (ADO). Hol (Elinkwijk) v. d. Bogert (DOS)en Ehlen (Sitt. Boys), De Roode Duivelsploeg is als volgt samen gesteld F Boogaert (White Star); Aernoudts (Ber- chem S.). R. Gillard (Standard Luik); v. Vaerenbergh (Anderlecht), J. Henriet (Spor ting Charleroi), A. Debuck (Eendr. Aalst); G. v. d. Berghe (Lyra), H. Govard (Luik), A. Vaillant (White Star), D. v. d. Aude- naerde (Antwerp). R. Thrifayt (Sporting Charleroi). CHRISTELIJKE KORFBALBOND. Afd. Den Haag. De uitslagen van Zaterdag luiden: lste klasse: DSFiks 44, Pernix—VES 62, VEODe Ijsvogels 14. 2de klasse: VS IITOP 04, TonegoPer nix II 7—2, De Ijsvogels II—DES II 2—0. 3de klasseFiks II—TOP II 1—3, Fluks I— Pernix III 3—1, KVS n—Excelsior IH 2—1. 4de klasse: Pernix IVFluks II 03, TOP niTonego III 140, Tonego IIExcelsior IV 3—0. L.C.K.C. „PERNIX" In den wedstrijd tegen V.E.S. speelde Per nix 'n slechten wedstrijd, welke desondanks toch met 62 gewonnen weid. V.E.S. heeft in dezen wedstrijd hard gewerkt en vooral toen zij de 40 achterstand (ruststand) ver kleinde tot 42, stelde zij alles in het werk om nog gelijk te maken. Er was toen nog bijna 10 min. te spelen. Pernix gooide er een schepje op en twee fouten in de V.E.S.- verdediging werden prompt met evenveel doelpunten afg^fetraft. Pernix II moest in haar afdeeling de lei ding afstaan aan Tonego. Het verloor met niet minder dan 27, welke uitslag geflat teerd was, aangezien het veldspel van Per nix II niet veel minder was. Tonego had echter een aanmerkelijk beter schot en won verdiend. Zoowel Pernix III als Pernix IV verloren. Eerstgenoemde uit met 31 van Fluks I (Noordwijk) en laatstgenoemde thuis van Fluks II met 03. Fiks, Oegstgeest. Fiks I speelde Zaterdag in Delft tegen D.E.S. I en oehaalde een gelijk spel, dank zij doelpunten van D. van Egmond, me). Berkhey, J. Boekkooi en N. Jansen. De uit slag 44 geeft de verhouding in het veld heel goed weer. Fiks II, dat enkele spelers aan haar eerste twaalftal moest afstaan en met een geheel nieuw damesteam verscheen, leed een 31 nederlaag tegen T.O.P. II, na eerst met 10 door een goed doelpunt van H. Schippers de leiding te hebben genomen, KLEEREN MAREIS DEN MAN Costuum, mantel of overjas oppersen en ontvlekken 3.00 Costuum, mantel of overjas oppersenƒ1.75 ONZE ABONNEMENTSKAARTEN VOOR OPPERSEN ZIJN VOORDEELIGER 1 Spoedige aflevering. Rapenburg 110, Leiden. T. 21339 Eerste Leidsche Handpersinrichting Kruis. Kenmerkend zijn veelal ook de kleu rencombinaties, welke wel bijzonder opvallen tn Het Hooglied van Salomo, hetwelk de kunstenaar zoo stijlvol heeft te boek gesteld. De zeven religieuze kleuren, waarin dit werk is uitgevoerd, hebben in eiken tekst bëteéke- nis. Dit boekwerk wordt uitgegeven in de Ned.-, Engelscbe, Fnansche en Zweedsche taal. De tentoonstelling is Zaterdagmiddag ge opend met een samenkomst in de Doops gezinde kerk, waar na een inleidend woord van prof. dr P. H. G. Gilse, dr R. Miedema, dir. van het Instituut voor Religieuze kunst, gesproken heeft over de Kunst in dienst van de Kerk. Spr. merkte o.m. op, dat Kunst is een herscheppende kracht Gods en zij, die door Zijn scheppende majesteit zijn gegre pen, wil Hij hiermede stellen in Zijn dienst. Men komt allengs meer tot de ontdekking, dat de kerk de kunst kan gebruiken en zij is het element, dat duidelijker dan wat ook getuigt van God, van hetgeen Hij wil in ons leven. Wij komen, aldus dr Miedema, in de bouwkunst schromelijk tekort en sedert eeu wen is er bij den Prot. Chr. kerkbouw geen eigen structuur te zien, terwijl het toch hier in gaat om de eer van God groot te maken, het verkondigen van Zijn heil, want het kerk gebouw moet zijn: bedehuis. In het bouwen moet het belijden van de geloofsgemeenschap tot uitdrukking komen. Dit is de edsch van den komenden tijd. De schriftkunst, de oud ste kunst der wereld, mag hierbij niet wor den vergeten en men moet komen tot over eenstemming van vorm en inhoud. Tenslotte betoogde spr., dat deze kunst zich in de toe komst een plaats zal dienen te veroveren in de kerk, erop wijzende, dat het in dit alles gaat om het „Soli Deo Gloria". Aan deze plechtige opening verleende mevr. J. Hageman-Verhagen (solozang) haar mede werking. CONCERT IN DE LAKENHAL. Het Residentie-Vrouwenkoor, o.l.v. Arthur Orobio de Castro, heeft Zaterdagmiddag een concert in de Lakenhal gegeven. Het klonk allemagl wel beschaafd en gestudeerd, maar van werkelijke klankschoonheid was even min sprake als van een meesleepende voor dracht. De ietwat moeizame pianobegelei ding van mejuffrouw Timmermans kon er ook niet toe bijdragen het peil der vertol king nog wat op voeren. Wij .hebben in Leiden dilettantenkoren, die veel beter zin gen; het is dan ook niet duidelijk waarom het Residentie-Vrouwenkoor in Leiden is komen concerteeren. Als altsoliste trad op mej. J. v. d. Bergh, die nog niet zoo ver is. dat zij zich de moei lijkheden aan solistisch optreden verbonden, kan realiseeren. Zoo had zij „Fussreise" van Hugo Wolf, een lied, dat uitdrukkelijk voor een mannenstem geschreven is, op haar pro gramma geplaatst! Haar stem staat nergens en nu en dan zong zij hinderlijk onzuiver. „Ueber Nacht" van Wolf werd te langzaam gezongen, met dik opgelegde accenten, die Wolf absoluut niet verdraagt. „Fussreise" werd ontsierd door dilettantische portamenti en ongemotiveerd ritardandi (o.a. bij „Mor- gensonne"). Het middendeel echter, waarbij Wolf „etwas ruhiger" schreef, werd in het zelfde tempo doorgezongen Van beelding was in 't geheel geen sprake. De pianiste Gusta Zeydel was evenmin voor haar taak berekend als de zangeres; alles klonk even slap en vervelend. Het heeft geen zin alle programnummers te bespreken. Het eenige verheugende van dit concert was de voordracht, die het „Col legium Musicum" van de Trauermusik van Locatelli gaf. Dit werk werd met enthou siasme en muzikaliteit gespeeld. HENNIE SCHOUTEN. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Zijpenberg, 11 v. Havanna n. A'dam; Ge rard Dou, 13 v. R'dam n. San Francisco, via Londen; Stad Maassluis, 13 v. A'dam te Vlaardingen Delftdijk, 12 v. New-York te R'dam; Pygmalion, 12 v. New-York n. Zuid- Amerika; Tites, 12 v. New-York n. Curagao; Nijkerk, 12 v. Lor. Maraues n. Beira; Tabin- ta, 14 (nm) v. Batavia te A'dam verw.; Rand- fontein, (uitr.) 12 te Casablanca; Zeeland, 12 v. AlmfHa te IJmuiden; Curacao, *2 v. Sydney via Melbourne en Fremantle; Kat wijk, 13 v. Huelva te Pernia; Iris, 11 v. Bil bao n. Bordeaux; Orestes, 11 v. Dublin n. A'dam; Vulcanus, 11 v. Malta n. Alexan- drië; Stuyvesant, 12 v. Antwerpen n. West- Indië; Deo Duce, 12 v. Kopenhagen n. Am sterdam; Hercules, 12 v. Beiroet n. Alexan- drië; Noesaniwi, 8 v. Durban n. Zanzibar; San Antonio, 13 v. Lissabon te Antwerpen; Algarve, 13 v. Oporto te Lissabon; Borgila, 12 v. Antwerpen te Lissabon; Pieter de Hoogh v. Barry n. Buenos Aires, p. 12 Fernando Noronka; Ena, 15 v. Curasao te R'dam verw.; Glarona, 15/16 v. Curasao te R'dam verw.; Stad Vlaardingen, 12 v. Marseille n. Casa blanca; Albert Cuyp, v. Norfolk n. -Buenos Aires, p. 12 Kaap Frio, 17 April verw.; Glas haven, 12 v. Belfast n. Ardrossan. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m). A.V.R.O. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.. 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Mor genwijding; 9.30 Gram.; 10.35 Piano; 11.00 Voordracht 11.15 Lyra-trio; 12.Géza Kiss; 12.30 Ons Platteland; 13.00 Nieuws; 13.15 Om- roepórk.; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Omroep- ork.; 15.15 Cocktails; 16.00 Piano; 16.30 Kin deruur; 17.00 Viool; 18.00 Nieuws; 18.15 Ro mancers 18.45 Causerie; 19.05 Röntgenkwar- tet; 19.30 Voor Ned. Strijdkr.; 20.00 Nieuws; 20.05 A.-R. partijverkiezingsrede; 20.35 Dins- dagavondtrein; 21.30 Hoorspel; 22.00 Cabaret; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. Het programma van Hilversum II (415 m). K.R.O. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.45 Mor gengebed; 8.00 Nieuws: 8.15 Gram.; 10.15 Voor de vrouw; 10.30 Splendora; 11.15 Als de ziele luistert; 12.15 Voordracht; 12.30 Metro- pole-ork.; 13.00 Nieuws; 13.20 Joan Lancé; 14.00 Solisten; 14.45 Gram.; 15.15 Lezing; 15.00 Zang en orgel; 16.00 Ziekenbezoek; 16.30 Ga melan; 17.00 Solisten; 17.30 Gram.; 18.00 John Corduwener; 19.00 Nieuws; 19.30 C.-H. Unie, verkiezingsrede; 2.00 Nieuws; 20.05 Lijdens meditatie; 21.05 Dep. spreken; 21.30 Cantate; 22.00 Nieuws; 22.15 Avondgebed; 22.25 Wie^ ringermeer; 23.00 En tenslotte! ,j

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3