samatoceh Indië staat op den rand van den afgrond I Nieuwe Leidsche Courant I NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 12 APRIL 19iO Rede van Dr H. A. Colijn voor de studenten Dr van Mook is thans opnieuw naar Hol land gekomen om nog verdere concessies van de Regeering te vragen, welke weer buiten het Parlement omgaan en zoo wil hij dezen buit voor de verkiezingen veilig stellen, aldus dr H. A. Colijn, de eenigste nog in leven zijnde zoon van wijlen den Ned. staatsman, dr H. Colijn, die gister avond voor de Leidsche studenten sprak over „Indië in de branding". Wij mogen echter geen enkele concessie meer doen en theoretisch kan een ramp nog worden voorkomen, indien men spoedig tot bezinning komt, doch dan dienen er sterke tegenspelers te komen, die het „spel" van de extremisten doorzien. Dr Colijn schetste den toestand in Indië vóór en na de Japansche capitulatie en be sprak uitvoerig het rapport van de commis sie-Visman, dat twee dagen na de overgave van Java is verschenen en hetwelk geba seerd is op 147 „hearings" van alle Inheem- sche politieke groepeeringen en vereenigin- gen. Geen enkele stem heeft zich toen uitge sproken voor uittreding uit het Rijksver band. In het rapport van een Japanschen generaal in 1943 wordt zelfs gezegd, dat Nederland Indië tot een paradijs heeft gemaakt. Het is echter de Japansche over- heersching geweest, aldus spr., die den geest van een deel der Inheemsche bevolking ra dicaal heeft gewijzigd en door een grenzen- looze, leugenachtige propaganda hebben de Japs vooral de jeugd beïnvloed, waarbij het den Japs te doen was om de Europeanen voor het oog van de Inheemschen zoo grievènd mogelijk te vernederen, hetgeen met tal van voorbeelden werd toegelicht. Na de capitulatie in Aug. 1945 geschiedde het ergste wat mogelijk was, het Ned. ge zag keerde niet terug, waarmee, de onbe kwaamheid van de Ned. organisatoren tot uiting kwam. Van dezen toestand heeft de collaborateur Soekarno misbruik gemaakt door de republiek uit te roepen en de In heemschen tegen de Nederlanders op te hit sen, alhoewel er ook toen geen sprake was van een anti-Nederland stemmingEn v. d. Plas verklaarde, dat een „symbolische, landing" der Britten reeds voldoende zou zijn om het gezag te herstellen. Zoo ont stonden steeds meer vreeselijke toestanden, onbeschrijfelijk veelal en dat hiervan in Holland niets bekend is, is de schuld van de onbetrouwbare wijze, waarop de Regeering het Ned. volk over Indië voorlichtte. Misleidend is deze voorlichting, zoo be toogde dr Colijn, en Nederland wordt thans voorbereid op beëindiging van zijn histori sche taak. Het werk van dr van Mook komt eigenlijk neer op na-oorlogsche collaboratie met Japan. Hij voert zijn politiek, evenals minister Logemann, geheel overeenkomstig de ideeën van de z.g. Stuwgroep, een kleine minderheid, die de volkomen losmaking van Indië uit het Rijksverband voorstaat. Dit alles geschiedt doelbewust en met op zet, terwijl het blijkt, dat de Europeesche bestuursambtenaren en particulieren buiten het Regeeringsbeleid worden gehouden. Spr. is van meening, dat het nog niet te laat is, doch dan moet het Parlement spoe dig in openbare zittingen kunnen beraadsla gen over de Indische politiek, welke nu tot den chaos voert, want wij staan op den rand van den afgrond. De troeven, welke wij thans nog in han den hebben, zoo besloot dr Colijn zijn De atoombom en de komende wereldbrand Tijdrede van prof. G. Wisse. In het leven der menschen vinden soms gebeurtenissen plaats, welke een grooten in vloed uitoefenen op de tijden, die erop vol gen en hier doelen wij hoofdzakelijk op de uitvindingen, zooals die van het buskruit, de boekdrukkunst en het kompas, welke in den joop der eeuwen in den internationalen toestand een radicale wijziging hebben ge bracht, aldus ving prof. G. Wisse zijn rede aan, die hij gisteravond voor den Chr. Geref. Jeugdvereenigingen heeft gehouden. Thans heeft men, zoo vervolgde spr., in de 20ste eeuw een ontdekking gedaan, waarvan de gevolgen nu nog niet te overzien zijn. Men is er n.l. in geslaagd de in tra-atomaire energie los te maken uit de kleinste deeltjes van Gods Schepping en dit moet leiden tot de conclusie, dat de wereld één groote bom is. Wij worden meer dan ooit herinnerd aan 2 Petrus 3 10, waarin gewezen wordt op het komende eindoordeel. Zal deze uitvinding ons nu voeren naaT een aligeheelen ondergang of voert deze ons naar een paradijs in de menschelijke samenleving Spr. greep hierbij terug naar de eerste uitvindingen, die van Jabal, Jubal en Tubal- Kaïn, die de pioniers van de beschaving en vooruitgang waren. En wat zien wij nu; deze uitvindingen worden misbruikt. Men kon God missen en weldra volgde de achteruit gang van de beschaving en cultuur, met als gevolghet Godsgericht in den zondvloed. Is de menschheid sindsdien verbeterd Gaan wij nu werkelijk naar den tijd, dat er geen oorlogen meer komen, zoo vroeg prof. Wisse zich af. Zal de atoombom de waak hond op het politieke erf blijken te zijn Op grond van Gods Woord moeten wij zeg gen, zoo riep spr. uit: De dag zal komen, dat de wereldcultuur, geëxploiteerd door wereldzonde, uitloopt op een wereldgericht. Dit is geen pessimistische wereldbeschou wing, doch een optimistische, want al deze dingen zijn noodig tot het doen komen van de nieuwe aarde, waarop gerechtigheid zal wonen. Laat de Kerk om Haar Bruidegom te ont vangen waakzaam zijn, opdat wanneer deze dagen aanbreken, men de hoofden omhoog kan heffen en Hem eeuwig den lof en de eer zal kunnen toebrengen, aldus besloot prof. Wisse zijn rede, welke met groote aandacht in het stampvolle ke'rkgebouw werd gevolgd. DISTRIBUTIE VARIA Morgen zijn zij, wier naam begint met de letter K. vanaf Kreugel t/m L aan de beurt om de schoenenbonnen af te halen. WERKT MEDE AAN DE BESTRIJDING VAN DE T.B.C. De afd. Leiden van de Ver. tot bevordering der belangen van t.b.c-patienten in Nederland organiseerde gisteravond een propaganda- feestavond ter geleffenheid van het 15-jarig be staan van de afdeeling. De voorz., de heer J. Ober, sprak een op wekkend woord om toe te treden tot de ver- eeniging. De hoofdbestuurder, de heer J. D. Wasse naar te Rotterdam, heeft een rede gehouden, waarin hij in 't bijzonder gtil stond bij de taak, die de Regeering bij het bestrijden van de t.b.c. heeft te vervullen. Op ons, aldus spr., rust een verantwoordelijke plicht, t.w. de na zorg van de patiënten en daarom is het zaak het bestuur bij te staan. Vervolgens toonde spr. aan de hand van cijfers aan, hoezeer de t.b.c. in de oorlogsjaren was toegenomen Reeds eerder publiceerden wij deze gegevens Met een oproep om toch daadwerkelijk mee te werken aan Nederlandsch opbouw, ook en niet in het minst op het gebied van de gezond heidszorg, besloot spr. zijn rede. Aan dezen avond werkten mede het dubbel- mannenkwartet „Inter Nos", de tooneelclub „Het Oosten", terwijl het geheel werd opge luisterd met muziek van „De Sleutelboys", boeiend betoog, zijn: publicatie van rappor ten over het aandeel van Japan in de re publiek „Indonesia"; krachtige beïnvloeding van de openbare meening in Engeland en Amerika; snelle concentratie van troepen en materiaal om rake klappen uit te deelen, tegenover de extremistische benden, waar over ook Sjahrir niet het minste gezag heeft; vorming van een kleine sterke lucht vloot, welke een einde maakt aan gifuitzen dingen van de republikeinsche radio-stations en afrekening met de Japansche collabora teurs. Wij moeten blijven streven naar een autonome positie van Indië binnen het Rijks verband, welke tot zegen zal zijn van de Inheemsche bevolking en Van Nederland, want onze taak in Indië blijft! Interessant was de mededeeling van dr Colijn bij de beantwoording van de gestelde vragen, dat momenteel van uit Singapore een uitgebreide smokkelhandel van Eng. wapens bestaat ten behoeve van de extremisten en het T.K.R.-leger. Eén Prot. Chr. lijst bij de Raadsverkiezingen C.H. Unie besluit met A.R. te willen samenspreken. In de gasteren gehouden Ledteiwerga- deriinig vam de pl. afd. van de Chr. Hist. Unie is na discussie over het verzoek van het bestuur dier A.R. Kiesvereen igintg om te komen tot samenwerkimg bij de as. Gemeente raadsverkiezingen, het bestuiur ge machtigd verdere stappen in deze richting te doen. De vergadering, welke stond o.l.v. den voorz., den heer L. Questroo, benoemde voorts een commissie, welke de verkiezingsactie ter hand zal nemen. Wij kunnen reeds thans melden, dat op Woensdag 8 Mei mr dr J. van Bruggen van Heemstede (die in ons blad ook eenige arti kelen heeft geschreven over het besluit der C.H. Unie tot landelijk contact en samen werking), in den foyer van de Stadsgehoor zaal een rede zal houden, getiteld: „Chris telijk-Historisch, juist nu!" „BAND NEDERLAND-INDIE" Dinsdag a.s. wordt in „De Doelen" een ver gadering georganiseerd door -den Bond van Vrouwen en Verloofden, wier mannen naar Indië zijn uitgezonden, ,3and Nederland Indië", in welke bijeenkomst het doel en de wërkwijze van den Bond besproken en tot kringvorming zal worden overgegaan. Het voorloopig kringbestuur wordt gevormd door de dames: mevr. Lan%jvijn-Kalshoven, Goeje- straat 60 en mevr. Jarfsen-v. d. Berg, Was- straat 4. DE EENHEID DER CHRISTENHEID. Op verzoek van den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. tot het zenden van een afvaar diging naar de intrede van ds. M. W. J. Geur- sen heeft de kerkeraad der Geref. Kerk ge antwoord, dat zulke afvaardiging in het hui dige stadium nog niet gewenscht is, doch wel een zoeken van de eenheid der Christenheid door middel van het kerkelijk gesprek. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven van d§. mr. D. C. Mulder heeft deze ker keraad besloten contact te zoeken met de Geref. kerk (art. 31 K.O.) en de Chr. Geref. Kerk om zoo te komen tot hereeniging. JAARFEEST .^EENSGEZINDHEID" De buurtver. „Eensgezindheid" heeft Woens dagavond in de Stadsgehoorzaal haar jaar feest gevierd, dat volkomen geslaagd mag heeten. Na een inleidend woord van den heer J. Teske. 2en-voorz., werd een tableau ten tooneele gebracht, dat de oprichting van een speeltuin propageerde, onder het motto: de kinderen van de straat. Bas Léon National Variété, heeft vervolgens een bont programma op vlotte wijze afge werkt. hetwelk veel succes oogstte. „Eens gezindheid", de oudste buurtvereeniging in onze Sleutelstad, heeft haar leden een mooien avond bezorgd. ZES Kunst en Letteren ORGELCONCERTEN IN DE PIETERSKERK. PIETERSKERK. Het werkcomité „Kunst en Ontspanning" van Volksherstel stelt zich voor, in de ko mende zomermaanden een serie van zes Kerkconcerten te geven in de Pieterskerk. Deze statige, oude Kerk met het fraaie orgel, waarvan de restauratie thans voltooid is, leent zich bij uitstek hiertoe, zoodat het Comité meent, dat het met het organiseeren van deze concerten wellicht aan een onuit gesproken verlangen van velen zal tege moetkomen Een en ander is mogelijk geworden dank zij de welwillende medewerking van de Ge meente-Commissie van de Ned.. Herv. Kerk. Het eerste concert is bepaald op Donderdag 25 April en zal worden gegeven door Anthon van der Horst, orgel en Lucie Bolman, zang. Verder hebben hun medewerking reeds toe gezegd de organisten Hennie Schouten, Lei den en Willem Weyland, Ede en. dé fluitist Jan Prins. Getracht zal worden, voor de maand Juni, contact te krijgen met den befaamden Mechelschen organist Flor Peeters, dje dan in ons land vertoeft. CONCERT IN DE LAKENHAL Zaterdagmiddag 3 u. wordt een concert ge geven in het Sted. Museum „De Lakenhal" door het Residentie vrouwenkoor oi.v. Arthur Orobio de Castro m.m.v. het kamer orkest „Collegium Musicum". Als soliste treedt op de altzangeres, mej. J. v. d. Bergh. Uitgevoerd worden werken van Pergolesi, H. Wolf, Arthur Orobio de Castro, B. Hahn, Schubert, M. Reger, Locatelli en C. Franck. KUNST IN DIENST VAN DE KERK. Van Zaterdag 13 t/m Donderdag 18 April wordt er in het V.C.F.-huis, Gerecht 10, een tentoonstelling gehouden „Kunst in dienst van de Kerk". Zaterdag a.s., 3 uur, wordt de tentoonstel ling ingelëid en geopend door dr R. Mie- dema, dir. Instituut Kerkelijke Kunst, in de Doopsgezinde Kerk, aan welke plechtigheid mevr. J. HagemanVerhagen (solozang), medewerking verleent. Op deze tentoonstel ling zal Schriftkunst van G. J. Haalboom en teekeningen van Rie Knipscheer te zien zijn. Zij is dagelijks geopend van 1021 uur. BEROEPINGSWERK. In verband met het beroepingsw-erk in de vac. van ds. Weggemans heeft de kerkeraad der Geref. kerk de manslidimaten opgeroe pen voor een vergadering op Zondagavond in de Zudderkerk. CHR. BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEG PERSONEEL Gisteravond vergaderde in het Gebouw voor Chr. Soc. Bel., de afd. Leiden van den Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. Na opening door den voorz., den heer L. Goudriaan en afwerking, van het huishoude lijk gedeelte, werd breedvoerig van ge dachten gewisseld over de Gemeente-classi ficatie (Leiden is vanaf 1 Jan. van eerste tweede klasse geworden) en het rijden op A en B-borden. In de plaats van den heer K. Breuker, die bedankt had, werd tot bestuurslid gekozen de heer J. Bekooi. De feestcommissie bracht de plannen voor het jaarfeest in September ter tafel en ver kreeg mandaat tot verder handelen. T.z.t. komen we hierop nader terug. Leidsche telegrammen De heer N. H. Wasserman herdacht gis teren den dag,»waarop hij vóór 25 jaar in dienst is getreden bij de Kon. Zeep-, Eau de Cologne- en Par fumeri eën f aibri ek vil. Sanders Co. Bij de huldiging heeft de directeur, de heer P. A. de Jong, den jubi laris als een vlijtig en betrouwbaar werker geschetst, op wien altijd gerekend kon wor den en bood hij hem een enveloppe met in houd aan. Namens het fabrieks- en kantoor personeel spraken de heeren W. C. Hendriks en J. A. Chrsitiaanse waardeerende woor den en werden wederom geschenken aan geboden. De politie heeft aangehouden den 33- jarigen H. B., die 14 dagen gevangenisstraf en 3 maanden Veenhuizen te goed had. De 17-jarige E. M. is gistermiddag in het gebouw „Imenesco" op den Hoogen Rijndijk van de 2e verdieping gestort. Hij liep diepe hoofdwonden op, terwijl hij klaagde over inwendige pijnen. De E.H.D. vervoerde hem naar het Acad. ziekenhuis. Gisteren is de 8-jarige J. N. bij het spelen op een in de haven liggende schuit met het hoofd tegen een luik opgeloopen, waarbij hij een bloedende hoofdwonde be kwam. de E.H.D. vervoerde hem naar het Acad. Ziekenhuis. NAAR DE APOTHEEK? De avond'-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 April. 13 uur, tot Zaterdag 20 April 8 uur, waargenomen door Apotheek van Driesum, Mare 110, Tel 20406 en de Zuider-Apotheèk, Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegst- geest door: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelmmapark 8, Tel. 26274. gll!lllllllllllllltllll[||ll|[||||ll!llllllllll|||tl|||[!|[||[||||||||||||||||||||||||||||[|j!|||||j|j||||[||||||||||||||l|[|l|lllllll[[|j|||||ll[ll[llllllllllllllllllllll[;[ll(lll,lllllllj[lllllllllllj[IIHIjlllllll^ Voor vader, moeder, broer en zus, Het beste dagblad in de bus! ill!Illlllll!IIIHIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII|||||||||||||||||||||||||l|||||||||||||||||||||||||j|||||||j||||||||||||||||||||||||||||||^ Sport en Wedstrijden ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE 4e klas K.N.V.B.: Rijnsb Boys*—RAF, (L. Hermans) 3.30 u. Ie kl. K.N.V.B., afd. Leiden: RAF 2Quick Boys 2, ARC 2RCL 1. *2e kl. A: Ter Leede 2Quick Boys 4, Quick Boys 3Katwijk 2. 2e kl. B: Rijnsb. Boys 3Alphia 3e kl.: T. en D. 2—RCL 2. Jun. A: CNVRijnsb. Boys, Warmunda A —Quick Boys B. Jun. B. afd. A: Quick BoysAlph. Boys, Roodenburg A—ASC A 2.45 u. Jun. B afd. B: Lisse—UVS B, ASC B— Roodenburg C. Waar geen tijd is vermeld .vangen de wed strijden te 3.30 u. aan. Rijnsb. BoysRAF is var alle belang ont bloot. Vermoedelijk zal de RAF iets sterker zijn. Quick Boys 2, dat in de le klas met 15 pt. uit 8 wedstrijden aan den kop gaat, gaat op bezoek bij no. 2 van de ranglijst, nj. RAF 2, dat 7 pt. uit 8 wedstrijden verzamel de. Thuis wonnen de Katwijkers met 5—2 en ook thans geven wij haar de beste kan sen. RCL 1 en ARC 2 ontmoeten elkaar voor het eerst in deze competitie en zullen waar schijnlijk niet veel in kracht verschillen. In de 2e kl. A heeft Ter Leede 2 de beste Da- pieren tegen Quick Boys 4. terwijl Katwijk 2 zal trachten revanche te nemen op Quick Boys 3. Alphia gaat in 2 B bij Rijnsb. Boys 3 op bezoek en we zijn benieuwd of ze in staat zullen zbn opnieuw een overwinning te behalen. RCl 2 wint in de 3e kl in Leiden van T. en D 2 Bij de juniores A krijgt CNV een zwaren dobber tegen de Boys in Rijnsburg, terwijl Warmunda A Quick Boys B de baas moet kunnen blijven. De Alph. Boys trekken naar Katwijk en binden daar Quick Boys aan hun zegekar evenals Roodenburg A ASC A. De thuisclubs in afdeeling B achten we ster ker dan de bezoekers. Zaterdagmiddagbeker Vo(^TVT?rat^<3ag-r as- staat °P het program- ra; °NV—Ter Leede (L. v. d. Mey), Kat- \vijk—Noordwijk (S. Swanenburg). Lisser goys—Quick Boys (C. M v. d. Geer) en RASRijnsb. Boys (Th. v. d. Bosch). KORFBAL. Competitie C.K.B. afdeeling Den Haag. Het programma voor morgen luidt: le klasse: Pernix I—VES I, 4 uur; DES I— FIKS I; VEO IIjsvogels I; 2e klasse: VES DTOP I; Tonego IPernix II; LJsvogels n—DES II. 3e kl.: FIKS II—TOP II; Fluks I —Pernix IH; KVS II—Excelsior III. 4e kl.: Pernix IV—Fluks n (2.30 uur)"; TOP III— Tonego ni; Tonego II—Excelsior IV. Bij de vier wedstrijden die voor de Pernix. twaalftalien zijn vastgesteld is er één, die vrij zeker een overwinning voor Pernix zal opleveren en wel die van Pernix I tegen VES I. Pernix II dat naar Tonego I in Was senaar gaat, zal het lastig krijgen. De par tijen zullen ongeveer tegen elkaar opwegen en hebben geen verliespunten. De eventueele winnaar leidt in deze afdeeling. Pernix III en IV spelen resp. tegen Fluks I en n. Ook hier betreft het twee zware opgaven. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN LEIDSCHEN SCHAAKBOND. De uitslagen van de 7de ronde, die door omstandigheden i.p.v. de 2de ronde gister avond in „Royal" gespeeld werd, luiden: v. d. Bergv. Gelder, uitgesteld; Koevoet Demmendal 01; v. d. NatBarkema 01; Orbaan—Kanbier 10. Waterpolo. In de overdekte werden gespeeld de wed strijden De Zijl IIZian H. Rust 01: eind 1—9. De Zijl I—Zaan Ii.Rust 0—1; eind 0—2. Voorjaarsmoeheid In het voorjaar zijn vefen niel opgewassen tegen de moeite en zorgen van dagelijksche beslom- meringenDe winter heeft de reserves verbruikt en de zomer' zon komt nog niet te hulp. Maar Sanatogen kan U helpen. Reeds na een kort maar regelmatig ge» bruik van Sanatogen verdwijnen Uw moeheid en dat lusteloos gevoel. Ze maken plaats voor geestelijke frischheid en licha melijk welzijn. Begin nog heden Sanatogen te gebruiken en voor» jaarsmoeheid zal voor U niet bestaan. Militairen zullen hun stem kunnen uitbrengen Desgewenscht ook Ln een andere gemeente. Militairen, die in Nederland onder de wa penen zijn, zullen straks hun stem kunnen uitbrengen. Indien zij in een andere ge meente wenschen te stemmen dan die, waar in zij op de«kiezerslijst voorkomen, moeten zij 14 dagen vóór den verkiezingsdag per soonlijk ter gemeentesecretarie hiervan ken nis geven. Voor de Prov. Statenverkiezing moet die andere gemeente in dezelfde provin cie zijn gelegen. OEGSTGEEST. De melkhandelaar A. Z. zag dezer dagen 65 liter van zijp kostelijke melk over den weg stroomen. Zijn paard, dat voor den wagen stond, was waarschijnlijk door het een of ander geschrokken en enkele meters achter uit geloopen. De" wagen kwam hierdoor in botsing met het huis, waardoor twee bussen van de wagen kwamen te vallen. De politie heeft gisteren een zekeren G. v. E. uit Leiden in arrest gesteld, als verdacht van het stelen van een tweetal rij wielen. Door deze arrestatie is men tevens op het spoor gekomen' van verschillende andere rijwieldiefstallen van enkele perso nen, die echter momenteel nog in het huis van bewaring zitten voor een ander misdrijf. G. v. E. zal zieh ook nog te verantwoorden hebben voor den Haarlemschen politierech ter, die hem ook achter de hielen zat voor het ontvreemden van rijwielen. VOORSCHOTEN De kiezerslijst ligt t/m 29 April voor een ieder op de gemeentesecretarie ter in zage. MARKTBERICHTEN. LEIDEN. Vrijdag 12 April: Fokdieren 22; slachtdieren 5; kalf- en melkkoeien 170 500 825, tamelijk vlug; varekoeien 408, 300— 425, matig; vette koeien 70, pinken 38, 190 275, matig; graskalveren 90180, matig; nuchtere slachtkalveren 237; vette schapen 40, 80100, vlugger; weideschapen 138, 30— 60: lammeren 73; mestvarkens 7 3060, matig; biggen 464, 2030, matig; paarden 52, 4001500, tamelijk vlug; veulens 10; bokken en geiten 110, 3070, tamelijk vlug. SCHEVENINGEN, 11 April. De besom ming der motorloggers bedroeg gisteren f 39.280,76. Voorts kwamen aan de markt 30 kustvisschers met tezamen 10.590 besom ming. Hedenmorgen kwamen aan de markt 7 kustvisschers met vangsten van 30 tot 60 kisten schol. De noteèring voor klein-mid- del-schol was 38 tot 39.90, per kist van 40 kilo. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Bacchus, 3 v. New York te La GuairaJ Neerlandia, 3 v. Havre te Rouaan; Sommels- dijk, 4 v. Singapore n. Soerabaja; Palehleh, 3 v. Bangkok n. Pontianak; Backhuysen, 4 v. Port Pirie n. Abadan; De Soto, 4 v. Co lumbia River n. A'dam; Prinses Juliana, 4 v. Demarara n. Nickerie; Mr Linthorst Homan, 9 v. Antwerpen n. Oporto; Zeeland, 11 of 12 April v. 'Almeria te IJmuiden verw.; Kei- bergen, vertr. 11 v. Huelva n. R'dam; Prins Maurits, v. R'dam n. Chicago. 1-1 v. Antwer pen n. Montreal; Triantha, 10 v. Dublin te Liverpool; Prinses Margriet, 9 v. Emden te Middlesbro; Wim, 10 v Leith *n. Grange mouth; Alkaid, 10 v. Rio de Janeiro n. San tos; Iris, 9 v. Lissabon te Bilbao; Deo Duce, 10 v. Gothenburg te Kopenhagen: Terborch, 9 v. Tarakan n. Vancouver; Salawati, 9 v. Sjanghai; Klipfontein, v. Batavia n. A'dam, 9 v. Colombo; Themisto, 10 v. Nerochea te Bahia Blanca; Tarakan, v. Adelaide n. Ne derland. 9 v. Port Said; Algorab, 11 v. Villa Constitution te R'dam: Berkel, 10 v. R'dam n. Newport; Govert Flinck, v. Antwerpen n. Brazilië, p. 10 (12 u.) Finisterre. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m) VA.RA.7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 9.15 Gram.; V.P.R.O. 10.00 Mor genwijding: VAH.A. 10.20 Solisten: 1045 Gram.; 12.00 Accordeonork.; 12.35 Carlo Car- cassola; 13.00 Voor Ned. Strijdkr.; 13.30 Orgel; 14.00 Lezing; 14.15 idem; 14.45 Van boek tot boek; 15.00 Gram.; 16.00 Maleische les: 16.15 Gram.; 16.45 Lezing; 17.00 Reportage; 18.00 Nieuws: 18.15 Noveltv serenaders: 18.45 Lezing; 19.00 Kamermuz.; 19.30 VoOr Ned. Strijdkr.; 20 00 Nieuws; 20.10 En nuoké; 21.15 Hoor spel; 21.45 Orgel; 22.20 Vaudeville ork.; 23.00 Nieuws; 23.15 Jan Corduwner ^Het programma van Hilversum H (415 m) K.R.O. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 10.15 Lezing; 10.30 So listen: 11.00 Ziekenbezoek; 11.45 Gram.; 12.15 Voordracht; 12.30 Joan Lancé; 13.00 Nieuws; 13 45 Tooneelkijker; 14.15 Eng. les: 14.55 Re portage; 15.15 Orkest; 15.45 Kinderuur: 17.00 Kiosk; 17.45 Piano; 17.45 Lezing: 18.00 Orgel; 18.30 Lezing; 19.00 Nieuws; 1940 Paul de Waart; 20 00 Nieuws: 20.05 Lichtbaken: 20.30 Omroep- ork.; 21.00 Puzzle; 21.45 Lezing; 22.00 Niéuws; 22.15 Avondgebed; 22.30 Nina Dolce; 23.00 Gram.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3