Leiden en omgeving straks ter stembus Herdenkingsbijeenkomst in de Pieterskerk Sir Ciark Kerr staat de pers te woord NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 10 APRIL 1948 De lijsten voor Tweede Kaïrter en Prov. Staten Giisfoeren was hi©t die dag der canidd- daatstelildng voor de Tweede Kamer- en Prov. Statemverkiezinigen. Het is drus thans officieel bekend, op wellke oandiidaiten die kiezers straks bun stem zullen kunnen uitbrengen? Het aantal ingediende lijsten is gelukkig niet groot, in vergelijking met vorige verkie zingen, zooals b.v. in 1933, toen in totaal niet minder aan 53 partijen en groepjes htm „vertrouwensmannen" naar het parlement afgevaardigd wenschten te zien. Aan deze verbrokkeling en verspilling van krachten is nu een einde gekomen en het zijn slechts de groote politieke stroomingen in ons land, met nog enkele kleinere groepen, welke bij deze verkiezingen „aan bod" zullen komen. Voor de Tweede Kamer zijn in den „Ka- merkieskring Leiden" op het hoofdstembu reau in de Sleutelstad acht Candida ten lij sten ingediend, n.l. van de AH. partij, Chr. Hist. Unie, Protestantsche Unie, Staatk. Geref. partij, k.K. Volkspartij, Partij van die Vrij heid, Partij van den Arbeid en Comm. partij „De Waarheid". Het aantal lijsten voor de Prov. Staten in den „Statenkieskring Lei den", bedraagt zeven, aangezien de Prot. Unie aan de verkiezingen voor dit college niet zal deelnemen. Wat de nummering der lijsten betreft, deze is over het geheele land hetzelfde en hierbij zal weder de volgorde van de grootte der par tijen, gerekend naar het aantal zetels in de Tweede Kamer, in acht worden genomen. Tweede Kamer-candidaten De volledige candidatenlijsten .hebben wij' reeds in ons blad gepubliceerd, waarom wij hier volstaan met het noemen der namen van de personen uit Leiden en omliggende plaatsen, die op de lijsten voorkomen. Dit zijn voor de Tweede Kamerverkiezingen: A.R. partij: C. van den Heuvel, Leiden, A. Warnaar, Hazerswoude, mr. dr. N. G. Geelkerken en mr. C. J Woudstra, beiden te Leiden en mr. A. J. Meijer. Alphen a/d Rijn. Chr. Hist. Unie: P. Brijnen van Hou ten. Wassenaar. R.K. Volkspartij: J. W. A. Lefeber, Lisse, dr W J. J. Dijsselfoloem, Oegstgeest. NAAR DE REM. KERK. Wij hierkieiiereti omae lezers aan het Prot. Chr. Politiek-appèl, dat de A.R. Kies ver. „Nederland en Oranje" hedenavond, 8 uuir, in de Rem. kerk aan de Hoogt. Kerkgracht heeft belegd. Sprekers zijn ds M. Ottevangecr, dis A. Dubois, ds A. Veldnaam, ds P. D. Kui per en Chir. v. di. Heuvel. Ben opwekking om deze belangrijke vergadering bij te wonen, achten wij overbodig." Wij verwach ten, dat het Prot. Chr. deel der bungerij hier aanwezig zal zijn. „DE JEUGD ONZER DAGEN." Voor de leden der E.H.B.O. sprak gister avond dr A. C. Regensburge de Mooy, arts voor zenuwziekten, te Rotterdam, over: „De jeugd onzer dagen." Na geconstateerd te hebben, dat reeds in 192® de jeugd alle ener gie verloor door niets te doen en Duitsch- land zich door een ideaal verhief, vertelde spr. wat hij zag en medemaakte in het jaar 1938, toen Oostenrijk aan Duitschland werd overgeleverd en hetgeen daarop volgde. Spr behandelde de verdeeldheid in ons volk en zeide, dat deze nu na den oorlog zal ver beteren indien de maatschappelijke toestan den worden veranderd. Er wordt geschreven over de zedeloosheid van de jeugd, maar weet men wel, dat de volwassenen hier veelal de schuld van zijn. Wie verzon den oorlog, den zwarten handel, de meest onwettige middelen,, toch zeker niet de jeugd, aldus spr. Laat daarom opvoeden de kracht van het gezin uitgaan, en laten ïv*} eerlijk en openlijk den strijd aanbin den voor onze toekomstige jeugd. Donderdagavond, 8 uur, zal dr A. H. Colijn voor den Chr. Studentenraad in zaal 11 van het Academiegebouw, het woord voeren over het onderwerp: „Indië na de bezetting." Partij van de Vrijheid treedt naar buiten Scherpe critiek van prof. mr R. P.v Cleveringa op de Regeering In de stamvolle Stadsgehoorzaal heeft de Partij van de Vrijheid zich gisteravond aan de Leid-sohe burgerij gepresenteerd. Het po dium was met vlaggen versierd en getooid met spreuken als: „vrijheid, „verdraagzaam heid" en „verantwoordelijkheid". De eerste spreker, prof. mr R. P. Cleve ringa, begon met te zeggen, dat wij, als wij straks gaan stemmen, medezeggenschap wil len hebben in de hoofdzaken van het regee- ringsbeleid. En dan wil spr. niet in zee gaan met de A.R. en de R.K., al is het ook. dat hij hun beginselen respecteert, maar deze niet als richtsnoer voor het politieke leven wenscht te aanvaarden. De P. v. d. V. kent maar één keus: vrijheid of dwang. .„Persoon lijke vrijheid", aldus spr., „is het alfa en omega van ons politiek geloof". Prof. Cleveringa rekende vervolgens af met de huidige regeering, inzonderheid met de socialistische Partij van den Arbeid, met haar geleide economie en ordening die lei den naar opeenhoping van economische macht en verstarring van het leven. Nadat hij gewezen had op de gevaren van te ver doorgevoerde staatsbemoeiing, zette spr. de idealen van de P. v. d. V. uiteen. Mr C. H. Telders hekelde de communis tische en socialistische politiek. Wat de recht- sche partijen aangaat, zeide hij, dat de P. v. d. V. ze als haar buren beschouwt en niet zoo zeer als tegenstanders, al wijst zij ook <ïe antithese van de hand. Na gewezen te hébben op de huidige rechteloosheid, wat betreft o.m. de behandeling der NSB-ers, wijdde de heer Telders een gedeelte van zijn betoog aan de Indische kwestie. De huidige gang van zaken in dezen is zeer bedroevend. De P. v. d. V. eischt een openbare behande ling in parlement en pers, terwijl de onder handelingen en de macht niet aan één per soon mogen toegewezen zijn. Voor het ove rige wenscht de partij zich te houden aan de rede van de Koningin, in 1942 uitgesproken. Prof. dr C. de Boer. het woord voerende, zeide dat de P. v. d. V. net zoo min conser vatief is, als Churchill dit is. al behoort deze laatste dan ook tot de z.g. Conservatieve Partij. Vervolgens illustreerde spr. de na- deelige gevolgen van ordening van bovenaf door te wijzen op de gebondenheid van de Leidsche Universiteit. Als laatste spreker beklom de heer J. M. F. A. van Dijk, gewezen vrijz.-democraat, het podium, die sprak over „De drang naar vernieuwing in ons volk." De vernieuwing moet niet zijn een streven naar ordening. Dit leid tuiteindelijk tot een gevangendsleven. Daarom geen Nat. Omroep, waarin de enke ling wat te vertellen zal hebben, terwijl de stem van Jong Nederland niet gehoord zal worden, Eén vernieuwing is noodzakelijk: die der persoonlijkheid, aldus besloot spr. Party v. d. Vrijheid: H. A. Korthals. Voorschoten. Partij v. d. Arbeid: H. J. Hofstra, Wassenaar, mr J. Ie Poole, Noordwijk aan Zee. Lijstetrekkers zijn: A.R. party, J. Schou ten; C.H. Unie, H. W. Tilanus; Prot. Unie, J. M. Krijger; S. G. P., ds P. Zandt; R.K. V.P., prof. mr C. P. M. Romme; P. v. d. V., H. A. Korthals; P. v. d. A., W. Dreês; Comm. partij. Gerben Wagenaar. Candidaten Prov. Staten A. R. par tijmr. dr. P. G. Knibbe, Leiden (no. één), mr dr. N. G. Geelkerken, Leiden, T. Kralt, Rijnstourg, H. van Zonneveld, Sassen- heim, mr. C. J. Woudstra, Leiden,,G. Vogelaar Noordwyk. C. H. Unie: B. J. Thijssen,. Katwijk aan Zee. W Veerman, Leiden, J. C. Hoogendoorn. Alphen a/d. Rijn, G. Verschoor, Sassenheim. D. Hendriks, Leiden, mr. H. Pot, Alphen a/d. Rijn, A. F. Veerman, Voorschoten, E. L. de Wit, Noordwijk (no één. mr. dr. J. J. R Schmal, Voorburg). S t a a tk. Geref. p a r t ijC. W. Oudshoorn, Sassenheim, (no. één, ds P. Zandt, Delft). R. K. V. P.: mr. E. J. M. H. Bolsius, Leiden, (no: één), J. C. Schrama. Sassenheim, jhr. mr. L. M. E. von Fisenne. Warmond, F. C. van Lierop, Hillegom. Partij v. d. Vryheid: ir. J. J. G. van Hoek, Leiden (no: één), J. ter Haar, en dr. C J. van Houweninge Graftdijk, allen te Leiden. Partij v. d. Arbeid: H. van Wouden berg, Leiden (no. één), A. J. Jongeleen en J. A. Riedel, beiden te Leiden, D. Wijbenga, Katwijk aan Zee, mevr. J. C. de Cler-de Bruin, D. J. van Dijk, mr. C. J. Goudsmit allen te Leiden, K. Kruizinga, Oegstgeest, L. Burggraaf, Hillegom. Comm. party: H. van Weizen. Leiden (no: één). Voor de gevallenen in de Mei dagen van 1940 Zaterdagmorgen. 11 uur, zullen de onderdee- len van het Ned. Leger der Meidagen '40, die het 4e Reg Infanterie als stamregiment had den, een plechtige bijeenkomst houden in de aloude Pietdïskerk te Leiden, waarin zy. die in den ongehjken strijd dapper vechtende het hoogste offer brachten, door hun kameraden herdacht zullen worden. Welkom zijn allen, die toen behoorden tot en/of dienden by het 4e Reg. Inf., het 28e Reg. Inf.. het 4e Dep. Bat., het 4e Grens Bat. en de 4e Res. Grens Cie. terwijl ook de naaste familieleden (ouders, echtgenoote, kinderen enz. der gevallenen) worden uitgenoodigd de plechtigheid by te wonen. Binnen een sobere muzikale omlijsting zal hét woord worden gevoerd door den voorma - ligen Reg. Ct, den lt.-kol. H. D. Buurman, den Aalmoezenier, pater J. de Boer O.P. van het 4e, en den Veldprediker, ds H. O Molenaar van het 28e Reg. Na afloop der kerkelijke plechtigheid zullen te één uur deputaties der afzonderlijke batal jons vertrekken naar Katwijk, Valkenburg, Rijswijk en Dubbeldam, alwaar precies half drie een kranslegging zal plaats vinden op de graven, t.w Katwijk Cantineweg)Valken burg (voormalige Kerk), Rijswijk (begraaf plaats Kleiweg) en Dubbeldam (gedenktee- ken). Door deze kranslegging worden symbo lisch ook geëerd de stoffelijke resten van hen. die door familieleden later naar een andere rustplaats zijn overgebracht. Verwacht wordt, dat velen zich geroepen zullen voelen deze kransleggingen bij te wonen. Tegen Van Egmond vijf jaar gevangenisstraf gcëisclit Wegens het ophalen van onderduikers. J. van Egmond, hoofdwachtmeester van de politie te Leiden, had zich hedenmorgen voor het Bijz. Gerechtshof te Den Haag te verantwoorden voor opsporing van personen, die zich aan den arbeidsdienstplicht tracht ten te onttrekken. De proc.-fiscaal eischte 5 jaar gevangenisstraf met levenslange ont zetting uit de beide kiesrechten en het recht om openbare ambten te bekleeden. De verdediger, mr B. G. Blaupot ten Gate, verzocht vrijspraak, daar verdachte de on derduikers slechts op bevel van zijn supe rieuren had gearresteerdUitspraak over 14 dagen. OP DEN VLEESCHBON: KALFSVLEESCH Er is niets anders. Men meldt ons van slagerszijde: Het is nu de tijd van de jonge kalveren. Zoodoende heeft de slager momenteel bijna niets anders dan kalfsvleesch te koop. De manieT, waarop het publiek hierop reageert, is niet te rechtvaardigen. Ook de slagers verkoopen liever zwaardere dieren, doch deze zijn er nu eenmaal niet. Daarin moet die slager berusten en dus mogen zij van het publiek een zelfde houding verwachten. Onder mitrailleurvuur van vragen genomen (Van een onzer verslaggevers.) Engelands beroemdste diplomaat, Sir Ar chibald Clark Kerr, inmiddels Lord Inver- chaipel geworden, heeft gistermorgen de ver tegenwoordigers der Nederlandsche en bui- tenlandsche pers te woord gestaan. Een belangwekkende verschoning. Ge bronsd door de tropenzon, gegoten over de gezonde roode kleur van den Schotschen edelman, maakt de nieuwste Britsche Lord den indruk, van een liefhebber van het bui tenleven. Gekleed in een donkerblauw cos- tuum, gewapend met zyn onafscheideiyke pijp, neemt Mylord plaats in het midden der receptiezaal, terwijl de tientallen journalis ten over den gladden dansvloer, dicht om hem heen schuiven, om geen woord te ver liezen. Dan begint een mitrailleurvuur van vra gen, die Sir Archibald, alias Lord Inver- chapel, op handig diplomatieke wijze be antwoordt. Als de vraag wat te riskant is, antwoordt iiy: „off the record", m.a.w., dat mag niet gepubliceerd worden. Achteraf bekeken, heeft de Engelsche af gezant naar Batavia, veel nieuws gezegd.. Neenl Na het resultaat der komende onderhan delingen is hy optimistisch gestemd. Dr van Mook en Sjahrir hebben tenslotte een geza menlijk plan voor een oplossing der moei lijkheden bereikt, dat van beide zyden instem ming zal ondervinden. In volledige harmonie Is dit resultaat bereikt, zegt de Lord. Tus- Sport en Wedstrijden CLUB-KAMPIOENSCHAP VAN DEN LEID S CHEN SCHAAKBOND Alphen speelt promotiewedstrijden Dinsdagavond werd de 2e wedstryd om dit kampioenschap tusschen Philidor I en Alphe\>I gespeeld in Hotel „Centraal". Philidor I—Alphen I 6x—3x. J. BlokH v. d. Linden 1—0. J. A. P. Moonen (res.)D. Posthuma tete. A. Barkema P. Haverkamp 10, J. KoetC. Brunt 10. mr A. J. MulderL. Kantebeen tete. A. KoevoetA. H. Hooyer xx, W. F. Wakka Joh. Brunt 01, G. PelsA. Zweers 10, E. W. v. d. BurgG. Schuilenburg 01, Jac. GaljaardA. Post 10. De vermoedelijke einduitslag is 73. Phili dor I speelde aan de even borden met wit. Ook ditmaal speelde Phil. I met een reserve, die nu de opengevallen plaats in nam, terwyi bij den vorigen twedstryd een opschuiving over de geheele linie had plaats gevonden. Deze overwinning is verdiend: Phil. I speelde aanzienlijk sterker. Alphen I zwakker dan bij den eersten wedstryd. Wel licht speelden hier ook psychologische fac toren een rol: Alphen I had immers genoeg aan een 73 nederlaag! Zii is dan ook kam pioene met een totaal van 10te—9te uit de twee wedstrijden. Het krachtsverschil tus schen de beide clubs is biykbaar niet zoo groot, als het zich aanvankelijk liet aanzien. Alphen I kan nu gaan promoveeren naar de 1ste klasse van de K.N.S.B. Het zal een zware strijd worden, maar als Alphen I speelt als by den vorigen wedstrijd heeft het wel kans. Zwem- en Polo-Vereeniging „De zyi". In „Royal" aan de Doezastraat hield boven genoemde Ver. een algemeene ledenvergade ring. De voorz., de heer N. J. Moonen, deelde mede, dart belangrijke besluiten genomen moesten worden. Jaarverslag van den secretaris werd onder dankzegging goedgekeurd. Verschillende C.Ctn. stellen zich voor in de namiddaguren reünies te organiseeren van hun onderdeelen, waarbij in intiemeren kring en op geëigende plaats (b.v. het vroegere ge vechtsterrein) de Meidagen van '40 en de toen malige kameraadschap nogmaals in herinnering zullen worden gebracht. Allen, die ok nu weer in het Ned. Leger dienen en zy. die nog niet geroepen zijn een nieuwe functie daarin te vervullen, worden verwacht om de gevallenen van 1940 en de gebeurtenissen der oorlogsdagen in volle vry heid te herdenken. Laat dit een manifestatie worden van den band, die allen te samen houdt, die bij het oude 4 R.I. hun militaire leerschool en hun vuurdoop hebben ontvangen Correspondentie, suggesties, aanmeldingen enz. gelieve men te richten aan het adres Res Maj. Dr. C. H. Hins, Sterrewacht 8 te Leiden alwaar het centrale regelingscomité is ge vestigd. DISTRIBUTIEVARIA Morgen zijn zij, wier naam begint met de letter T. vanaf Tinbergen tot einde U en 'V aan de beurt om aan „den Burcht" hun distributiebescheiden af te halen. Schoenenbonnen afhalen voor de letter K t/m Kretzschmar. Kunst en Letteren CONCERT „DE STEM DES VOLKS" Gisteravond gaf de arbeiders-zangvereeni- gang „De Stem des Volks" een zeer geslaagd concert. Dit koor zingt met opmerkelijke zui verheid; de klankverhouding is over t ge heel uitstekend en er is ernstig en met suc ces gestreefd naar een doorleefde voor dracht. De dirigent, de heer Piet Boogaard, is hier zeker de rechte man op de rechte plaats; hij heeft hard met zijn koor gewerkt en de discipline, waarvan het optreden der zangers en zangeressen blijk geeft, gaat ge paard met een oprecht enthousiasme. Vóór de pauze mocht het koor met werken van Paleétrina, Michael Haydn, Mozart en Qber- hoffer een welverdiend applaus oogsten; na de pauze bracht het de zaal tot opgetogen heid met de voordracht van enkele Neder landsche composities. Jaap Stotijn speelde, begeleid door Anton Krelage enkele Fransche composities. De combinatie hobo en piano bevredigt niet ln elk opzicht; dit is wel een van de redenen, dat de literatuur voor hobo en piano niet bijzonder rijk is aan meesterwerken. De stuk ken van Guilhaud en Senaillé moesten het wel heel sterk van de voordracht hebben. Is het nog noodig te zeggen, dat het spel van den fameuzen hoboïst Stotijn ook dezen keer weer meesterlijk was? Anton KTelage 9peelde de Nocture in Fis van Chopin en de eerste Arabesque van De bussy. Het publiek bleek zijn spel nogal te apprecieer en. „De Stem des Volks" kan op dit concert met veel voldoening terugzien. HENNIE SCHOUTEN. schen de Britten en de Nederlanders was niet -het minste verschil. Vol lof is hy over Sjahrir, waarvoor hy groote waardeering heeft gekregen. Het is een eerlijk mensch, die koel en realistisch de situatie beschouwt. Sir Archibald had alle hoop, dat de oplos sing ook een einde zou maken aan alle moeiUjkheden op Java. Er is een overeen stemming bereikt inzake het afvoertransport van Japansche krijgsgevangenen van Java, waarvoor voldoende scheepsruimte is vry- gemaakt en het vervoer der Nederlandsche geïnterneerden uit de verschillende kampen De extremisten bezorgen hoofdzakeiyk in Semarang en Soerabaja nog overlast. Doch hij hoopte dat na de overeenkomst tusschen de Indonesiërs en de Nederlanders, hieraan spoedig een eind zal zyn gemaakt. Het Indo nesische leger, de T.R.I. staat volledig onder contróle van Sjahrir en zijn kabinet. Het plan, dat thans op de Hooge Veluwe zal worden besproken, betreft Java en Sumatra. Het plan van een „Vrijstaat", zooals Ier land, voor Java, leek hem zeer verstandig. Wait is de beteekenis van de a.s. ont moeting tusschen minister Schermerhom en Atitlee, werd hem gevraagd. Vraag het uw eigen Regeering, antwoordde hy. diaair kan ik niet in treden. Communistische invloeden op Java? Heel gering, zei hij. Tan Malakka is opgesloten. En dat is zeer verstandig voegde hij er aan toe. Tenslotte liet hij duidehjk merken dat de Japansche nederlaag hem veel genoegen deed. Ik vind geen aardiger schouwspel dan buigende en hardwerkende Japanners l Over de uitgave van een clubblad werd lang gediiscuseerd, met als gevolg, dat tot een en ander spoedig zal worden besloten. De verkiezing der Ze ve n tal - Commissie - leden vond niet plaats, daar de zittende leden aanbleven. De verkiezing van 2 leden der Wedstryd- en Technische Commissie had tot resultaat dat gekozen werden mej. &- Blaauw en den heer M. Arbauw. Enkele leden werden benoemd om zitthjÉ te nemen in de lustrum-commissie ter vooë» bereiding van de feestelijkheden ter herden king van het 25-jarig bestaan der ver. in 1947. Vervolgens maakte het bestuur het voorloopig programma voor 1946 bekend, t.w. de wedstrijden om de Lepelaar-prijzen, de onderlinge wedstrijden, Leidsche Kam pioenschappen, de Zilveren-Sleutels en Polo- wedstrijd, S.Z.C.—De Zijl, etc. VOORSCHOTEN. In de gisteravond gehouden gemeente raadsvergadering heeft weth. O. R. I. Viveen een korte verklaring afgelegd, waarin hij zeide niet langer lid van de C.H. Unie, doch van de Partij van den Arbeid te zijn. Leef den we onder normale politieke verhoudin gen. en hadden we een normalen gemeente raad, aldus spr., dan had ik ontslag geno men. Nu heb ik dat niet gedaan, omdat ik niet door de uitspraak van de kiezers hier zit, doch door de Overheid werd benoemd. De heer v. d. Werf deelde ook namens den heer Derks mede niet langer lid te zijn van de S.D.AP., doch van de P. v. d. A. Als belangrijkste punt stond op de agenda: de benoeming van een gemeentesecretaris. De aanbeveling luidde: 1. N. Vlaar te Valkens- waard en 2. M. Martens te Epe. De heer v. d. Bijl merkte op, dat er be halve deze personen nog wel meer candida ten waren, die geschikt zouden zijn voor ge meentesecretaris. Speciaal had hij het oog op den heer Joh. de Bres. Niet alleen, dat hij de capaciteiten bezit, ook van zijn werk lust hebben wij ons kunnen overtuigen. Niet de politieke of kerkelijke richting moet be slissen. .Bovendien willen wij u nog wijzen op zijn werk in bezettingstijd. Noemen wij hiervan alleen de steun aan de spoorweg- mannen en het onderduiken van het bevol kingsregister. Bij de stemming kreeg N. Vlaar 4 stemmen, M. Martens 1 stem en Joh. de Bres 8 stèmmen, zoodat de heer de Bres benoemd werd tot gemeente-secretaris. De verdere punten werden z.h.st. aangenomen. Dhr. Joh. de Bres werd geboren te Kerkwijk (Gld.) op 13 Oct. 1918, waar zijn vader predikant was bij de Ned. Herv. Gemeente. Na z'n opleiding aan de H.B.S. te Bergen op Zoom, kwam hy op de secreta rie in St. Maar tensdijk (Z.). Se dert 16 Oct. 1939 is hij bij de ge meente Voor schoten werk zaam. Vooral is hij bekend ge worden door zijn illegaal werk in bezettingstijd. Hij is Ned. Herv. en aangesloten by de C.H.U. Uitreiking van schoenenbonnen zal plaats vinden aan het Distributiekantoor Treubstraat 9 van 9.3012 uur en van 1416 uur op Vrijdag 12 April a.s. voor de namen A t/m H; Maandag 15 April a.s. voor de namen I t/m R. en Dinsdag 16 April a.s. voor de namen S t/m Z. Overgelegd moet worden de Tweede Distributiestamkaart of Nood- stamkaart met bijbehoorend nieuw in legvel. MARKTBERICHTEN. SCHEVENINGEN, 9 April. Met versehe visch waren hedenmorgen aan de markt 3 motorloggers. De noteering voor klein-mid- delschol was 33.6034 per kist van 40 kg. Hedenmorgen zijn weer enkele motorloggers naar zee vertrokken. LEIDEN, 8 April. Groenteveiling. Andij vie f 7080; kroten I f 4.70—4.90; boerenkool f 1518; peen I f35—40; Prei I f 37—45; prei II f 2130; raapstelen f 8—46, rabarber f155—160; stoofsla f 40—95; spinazie f 42—60; uien f 3035; witlof f 6288; alles per 100 kg.; radys f 1117: selderie f 0.600.80, alles per 100 bos; sla I f 24—29, sla H f 16—24, sla IH f 914. Waar bevinden 'zich onze zeeschepen? Kota Gede (uitr.). 7 (10 v.m.) te en 8 v. Marseille; Nieuwaal, 8 v. Reykjavik te Am sterdam; Zuiderburgh, 8 v. Almeria te IJ- muiden; Johan de Witt (uitr.), 6 v. Suez; Oranje (uitr.), 6 v. Suez; Terborch, 4 van Soerabaja; Aldebaran, 5 van Antwerpen te Buenos Aires; Ruys, v. Batavia n. A'dam, 22 April te Suez verwacht; Boschfontein, 25 April v. Batavia te A'dam verw.; Lekhaven, 6 v. Cardiff n. Cuba; Prins Manrits, v. Rot terdam n. Chicago, 9 te Antwerpen, vertr. 10; Pericles, 3 v. Buenos Aires te Santos; Taria, 2 v. Curagao n. Lands End v.v.; Ba- ralt, 1 v. Tampico n. Progez; Algorab, 10 (10 n.m.) v. Buenos Aires te R'dam verw.; Tiba, 5 v. Antwerpen n. Buenos Aire, 8 (5 n.m.) v. St. Vincent; Alcinous, v. Calcutta n. Antwerpen en R'dam, 8 v. Karachi; Glas haven, 7 v. Boston te Belfast; Mr. Linthorst Homan, 7 v. R'dam te Antwerpen; Algarve, 8 v. Antwerpen te Oporto; Katwyk, van Huelva n. Pernis, p. 7 (3 v.m.) Finisterre; Noordwijk, vertr. 9 v. Greenock n. A'dam; Actinia, 9 v. Liverpool n. R'dam; Servus, 8 v. Havre te Horsens; Mr. Harm Smeenge, 9 v. Breskens n. Londen; Barendsz, 8 v. Ips wich te Goole; Salando, 7 (10.30 v.m.) van Baltimore, 23 April in Nederland verw.; Limburg, 6 (12 u.) v. San Francisco n. Van couver; Mons, 11 v. Kingslynn te Rotterdam verwacht. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m.) A.VH.O. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.15 Mor genwijding; 9.30 Gram; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Piano; 11.00 Voor de vrouw; 11.10 Or gel; 12.00 Kamerkwartet; 12.30 Gaza Kiss; 13.00 Nieuws; 13.15 Vaudeville-ork.; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Utr. Strijkkwartet; 15.20 Confetti; 17.00 Kaleidoscoop; 17.35 De zeven klapper; 18.00 Nieuws; 18.15 Les gars de Paris; 18.45 Sport; 19.05 Cabaret; 19.30 Voor Ned. Strijdkr.; 20.00 Nieuws; 20.05 Radio Philh. or.; 21.30 Causerie; 22.00 Renova-sep- tet; 22.30 Lezing; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. Het programma van Hilversum II (415 m). K.R.O. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.45 Mor gengebed: 8.00 Nieuws: 8.15 Gram.; N.C.R.V. 10.15 Morgenwyding; K.R.O. 11.00 Ziekenbe zoek; 12.15 Voordracht; 12.30 Continental quintet; 13.00 Nieuws; 13.15 Metropole-ork.; 13.45 Voor de vrouw; N.C.R.V. 14.00 Utr. Salonork.; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Solis ten; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Gram.; 18.15 Omroepork.; 19.00 Nieuws; 19.20 Gram.; 19.40 Lezing; 20.00 Nieuws; 20.20 Clavecimbel; 21.00 Lijdensmeditatie; 21.30 Mannenkoor; 22.00 Nieuws en reportage; 22.30 Orgel en cello; 23.00 Gram.; 23.50 Schriftlezing en sluiting, JOH. DE BRES.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3