Nieuwe Leidsche Courant NIEUWE LEmSCHE COURANT DINSDAG 9 APRIL 194® Stadsnieuws Stadstram verhoogt haar tarieven Met ingang van 14 April a.s. op 10 cent per rit gebracht. Naar de Nieuwe Leidsche Cou rant van bevoegde zijde verneemt, zal met ingang van 14 April a.s., den dag waarop de nieuwe dienstregeling der Blauwe Tram in werking treedt, het tarief van de stadstram in de Sleutel stad worden verhoogd van 7% cent tot 10 cent per rit. De 10-rittenkaarten van 75 cent zullen echter blijven bestaan. Het directoraat-generaal heeft deze prijsverhooging goedgekeurd. Wat de prijzen der abonnementen betreft, deze blijven ongewijzigd. Alleen de jeugd- abonmemesntetn zullen met ingang van 1 Mei a.s. komen te vervallen. Hiervoor in de plaats zullen jeugd week kaarten worden ingevoerd. JUBILEUM L. DEN HOLDER. Een hartelijke huldiging is den heer L. den Holder, dir. van de Machinefabriek Den Hol der, die Zaterdag 25 jaren geleden werd op gericht, ten deel gevallen. Het personeel heeft dezen dag niet onopgemerkt voor de directie laten voorbijgaan en het was de heer G. Knotter, procuratiehouder, die den jubi laris toesprak om hem namens het personeel te danken voor zijn leiding, waarbij spr. een plaquette aanbood met een portret van den eigenaar en eendge afbeeldingen uit het be drijf. Nadat de heer Den Holder woorden van dank had gesproken, bleef men nog eenigen tijd in gezelligen kring bijeen, ter wijl in de middaguren een druk bezochte receptie plaats vond. Tal van bloemstukken werden aan het woonhuis van den heer Den Holder bezorgd, terwijl tevens vele schrif telijke gelukwenschen binnen kwamen. Don derdagavond komt het geheele personeel in feestvengadering bijeen. f- Groote Landbouwtentoonstelling der „Vebo" Van 1821 September a.s. In de onlangs gehouden vergadering van het dagelijksch betuur der „Vebo" is beslo ten de groote landbouwtentoonstelling te houden van 18—21 September a.s. Geëxposeerd zal wordèn in de navolgen de onderdeelen: t.w. vee, zuivel, groenten, fruit en bloemen, terwijl de wetenschappe lijke afdeeling zal omvatten het land- en tuinbouwonderwijs, den gezondheidsdienst en melkhygiëne. Voorts staat een veebeoor- deelings wedstrijd en de demonstratie van de nieuwste melkmachine op 't programma. Het is tevens de bedoeling om den handel gelegenheid te geven tot exposeeren. Naast een speciale paardententoonstelling in land- en tuinbouwgereedschappen enz., zullen attracties, als paardensport en derge lijke, niet ontbreken. VOLKSHERSTEL—H.A.R.R. In. verband met het groote aantal aanvra gen betreffende de Hark -goederen wordt de gelegenheid tot aanvragen door onderstaande instellingen tot nader order stopgezet: Bis schoppelijke Hulpactie, Plantsoen 25: Buiten kerkelijken, v. 't Hoffstraat 3a. VOORZITTERS STEMBUREAUX. B. en W. hebben den gemeenteraad een voordracht doen toekomen ter benoeming van voorzitters van de stembureaux, op welke voordracht zijn geplaatst de heeren: ir H. A. Bol, E. J. M. H. Bolsius, mr H F A. Donders, R. van Eecke, mr N. G. Geel kerken, mr H. R. Goudsmit, mr F. D. L. Gunning, P. Heemskerk, mr P. G. Knibbe. mr H. D. M. Knol, ir J. A. van der Laan W. van der Laan, A. J. C. Lach de Bère, dr ir P. C. Lindenbergh, H. Lombert, J H. A. Manders, J. P. Mulder, C. Ponsen, m'. H. de Reede, mr A. J. Sormani, H. L. J. Tobé, mr F. J. J. Trapman en Jac. Wilbrink. BEGRAFENIS W. v. d. WIJNGAARD. Gistermiddag is het stoffelijk overschot van den heer W. v. d. Wijngaard, in leven directeur van de Fa. W. v. d. Wijngaard en Zn^ banketfabrikanten te Leiden, ter aarde besteld. De wijkpredikant, ds H. A. Wier- singa, getuigde ervan, dat de heer v. d. Wijngaard in den Heere Jezus was ontslapen maar wat evenveel zegt, ook geleefd had in Hem. Met dankbaarheid getuigde spr. van het vele werk, dat de overledene, als ouder ling voor de Kerk gedaan heeft en zijn trouwe getuigen voor zijn Koning. De heer A. v. d. Wijngaard, heeft ver. volgens zijn vader geschetst als hoofd van het gezin, in zijn maatschappelijke en in zijn ambtswerkzaamheden Dè heer Engelberts voerde nog het woord namens de groothandelaren in banket en den heer Honders als vriend, waarna de heer W. v. d. Wijngaard namens de familie heeft dank gezegd voor de betoonde belangstelling. SHINTO, DE GODSDIENST VAN JAPAN. In een van de zalen van het Museum voor Volkenkunde sprak gisteravond de heer F. Vos, wetenschappelijk assistent van dit mu seum, over: „Shinto," de wonderlijke gods dienst der Japanners. Het Shinto is ontworpen door nationalisten en militairen en is van zeer ouden datum. Merkwaardigerwijs is het woord ontleend aan de Ohineesche taal, en wordt door de Japanners vertaald door „kami no michi." Met „kami" wordt aangeduid alles wat zui ver menschelijk is, maar ook het onbegrij pelijke, het mysterieuse, zooals de donder, de draak, enz. Shinto kent geen doctrines, zooals de Bijbel. Spr. vertelde vervolgens hoe door de sexueele relatie van Izanagi en Izanami acht eilanden zijn geboren: Japan (8 is het heiligengetal, bij de Japanners), waarna hij het wondere ontstaan schetste van de kami (goden-)-wereld en zijn onder linge „rolverdeeling." In het jaar 660 v. Chr. beklimt een kami den troon: de Tenno, en van dien tijd af is deze zetel onafgebroken door de nakomelingen van dezen Tenno bezet geweest, zoodat het in 1940, op den llden Februari (deze datum wordt als de juiste van de eerste troonsbestijging gehou den) de dynastie haar 2600-sten verjaardag vierde. Nadat spr. vervolgens interessante bijzonderheden verteld had over den kami- cultus, toonde hij aan dat het Shinto, door zijn gebrek aan ethica en metaphysdca eeierzijds en filosofie anderzijds gedurende vele eeuwen werd overvleugeld door resp. het Boedhisme en het Confusiandsme. In het midden van de 14-de eeuw evenwel hervindt Japan (en zijn kami-leer) zijn macht, door dat een wijsgeer uit dien tijd wees op Japans eigen grootheid. Vanaf 1868 is de macht van den Keizer onbetwist hersteld ge weest .totdat in 1945 Japan capituleerde en de Keizer zijn goddelijken glans verloor. Van wege zijn super-nationalistische strekking verbood in dat jaar bovendien Mac Arthur het Shinto, zoodat het land van de Rijzende Zon enkele hechte- bases minder bezit. Tenslotte behandelde spr.. nog in korte trek ken het Staats-shkito. Kinderen reizen en trekken naar het buitenland Groep uit Engeland terugekeerd en een kndere naar Denemarken vertrokken Vanmorgen was het voor het gebouw van Volksherstel weer druk, want 42 Leidsche kinderen, door vader en moeder, broers en zusters uitgeleide gedaan, gingen een verre reis ondernemen, n.1. naar het gastvrije De nemarken, dat reeds zooveel voor zwakke Nederlandsche kinderen heeft gedaan en nóg wil doen. Eerst werden zij geregistreerd en na af scheid van de familie genomen te hebben, stapten zij welgemoed in de mooie autobus. Morgen hoopen zij in Denemarken te arri- veeren, waar zij 3 4 maanden zullen ver toeven. Op het station in Den Haag was het van morgen tamelijk rustig, totdat om 10.39 de boottrein uit Hoek van Holland arriveerde. Toen klonken door de geopende coupé raampjes blijde kinderstemmetjes over het perron. Immers, 240 kinderen uit Leiden en omgeving, togen, na 4 maanden in Engeland vertoefd te hebben, weer huiswaarts. We zijn dep trein binnengeglipt en op de reis naar Leiden vertelden de jongens en meisjes ons enthousiast over Engeland. Zij waren 'n heelen tijd weg geweest, sommigen van hen vonden het wel wat al te lang, an deren daarentegen hadden graag willen blij ven, maar allen hadden het uitstekend naar hun zin gehad en spraken al een aardig mondje Engelsch. Eerst zijn zij twee maan den in een kamp te Askern geweest en daar na zijn zij ondergebracht bij families in Colchester en Clacton. Zaterdagmiddag heeft de burgemeester van Colchester in de Town- hall een afscheidspartijtjfc gegeven en gis termorgen zijn de kinderen éérst naar Lon den geweest voor het vervullen van de for maliteiten, waarna zij 's avonds om 10.30 uur op de Harwichboot zijn gestapt. Allen waren gepakt en gezakt. Poppen, En gelsche sigaretten enz., enz De ontvangst te Leiden was allerharte lijkst. INSTALLATIE MR J. BOOL In de gemeenteraadsvergadering ^an Maan dag 15 April a.s. zal de nieuwe gemeente secretaris, mr J. Bool, worden beëeddgd en geïnstalleerd. BURGERLIJKE STAND. Geboren Nicolaas J. M., zn van A. A. Korenhoff en J. B. Hermans; Johannes C„ zn van J. C. v. Hameren en J. N. A. v. Geel; Béla, zn van C. Faas en G. Szabó; Elisabeth, dr van J. W. van Kuyk en E. Molenaar; Lieuwe J., zn van G. de Jong en F. A. Kuy- pers; Antonia H., dr van J. B. H. Groten huis en C. C. Kalkhoven; Evert, zn van E. van Mourik en A. de Jong; Martinus L., zn van H. N. Lingerak en M. J. Herreur; Geri- da L., dr van C. v. Westbroek en G. Bey; Johannes E., zn van J. J. v. Klink en J. M. Kramers; Eduard G., zn van G. P. Pot en C. Waardeloo; Maria J., dr van C. L. Koele- meyer en M. J. Woudstra; Johannes, zn van J. Marks en C. D. H. Buys; Johanna A. A., dr van Plu en T. Trumo; Sara, dr van A. Viele en P. A. Griekspoor; Irene, dr van G. v. d. Krol en D. de Vor. Overleden W. v. d. Heydenv. Emer- ren, 84 j.; G. H. Jonkers, 22 j.; G. Roterink, 22 j.; G. G. Minke. 26 j. Ondertrouwd: N, Carlie, 39 j. en S. v. Dalen, 32 j.; M. Gordijn, 20 j. en C. Ver meer, 19 j.; H. M. Dingemanse, 19 j. en S. Moonen, 19 j.; J. A. Hoogeveen, 45 j. en H. P. Wuzzer, 38 j.; G. Lakerveld, 26 j. en J. H. v. d. Mark, 26 j.; G. J. F. Montanus, 53 j. en M. B. Bouwmeester, 34 j.; P. Velthuy- sen, 23 j. en W. M. Wassink, 24 j.; I. v. Weer- lee en D. M. Ribot; D. H. V. d. Werken, 37 j. en C. v. Gelder, 29 j.; H. v. Wijngaarden, 26 j. en W. Koet, 24 j.; D. C. v. d. Tang, 26 j. en M. Janssen, 24 j. J. v. Leeuwen, 28 j. en I. Schut, 23 j.; P. Huis, 27 j. en J. M. Vens, 26 j.; L. H. Dee, 25 j. en M. L. Tervoo- ren, 24 j.; P. Harteveld, 25 j. en C. C. v. d. Mey, 25 j.; E. Boeff, 26 j. en S. J. Serdijn, 23 j.; A. H. A. v. Rhoon, 23 j. en T. M. Thoo- len, 23 j.; A. H. Borst, 42 j. en T. J. Bayer, 33 j.; G. M. v. Gent, 24 j. en H. Dijt, 26 j.; P. J. Driessen, 29 j. en J. H. v. Tol,. 28 j.; A. H. Wiebenga, 28 j. en Jkvr M. E. v. Winning, 22 j.; T. Halvemaen, 25 j. en J. P. Verlind, 23 j.; J. A. Hunkman, 27 j. en M. Biesheó- vel, 25 j. J. D. Koelewijn, 24 j. en P. Vlaar- dingerbroek Sport en Wedstrijden BONDSELFTAL—ROYAL NAVY 2—3. Na de slechte prestatie van het Navy-team j.l. Zaterdag in Amsterdam, waren de ver wachtingen van hun spel voor den wedstrijd van gisteren te Rotterdam niet al te hoog gespannen. En inderdaad, gistermiddag speel den de Engelschen eenzelfde spelletje als in Amsterdam, alleen met dit verschil, dat hun tegenstanders een stuk minder waren dan het Bondselftal, waartegen ze Zaterdag uit kwamen en een smadelijke 110 nederlaag leien. Van de voorhoede, die dezen middag in het veld kwam, dreigde voor de toch al niet te sterke Navy-achterhoede, in 't bijzonder in de tweede helft van den wedstrijd, al heel weinig gevaar. Bakker en Bouwmeester deden op de vleugels soms aardig werk, maar het binnentrio v. GijpRijshouwerv. d. Bogert bracht er weinig van terecht; heel zelden zagen we een verrassend goed gericht schot, terwijl alles veel te lang duurde, zoo dat de Engelsche backs tijdig konden ingrij pen. De middenlinie heeft gedaan wat zij kon en zeker verdient Langelaan de aan dacht van de Keuzecommissie. In de achter hoede hebben Wilders en v. Raalte een puike partij voetbal ten beste gegeven, niet onverdienstelijk geassisteerd door De Jong. De linksback en de beide vleugelspelers van het Navy-team vielen op. Nu mag niet uit het oog worden verloren, dat verscheidene spelers nog pas een zwaren wedstrijd in de beenen hadden zitten. Na ca. 15 min. scoorde de Engelsche links binnen met een fraai schot in den linker bovenhoek, onhoudbaar voor v. Raalte (01). De gelijkmaker liet echter niet lang op zich wachten, v. d. Bogert gaf een goede pass aan Bakker en deze had weinig moeite den gelijkmaker te scorei (11). Over en weer wordt er dan aardig spel te zien gege ven en het was Bouwmeester, die Rijshou wer in de gelegenheid stelde den stand op 21 te brengen. Nog verschillende kansen kregen de Hollanders en eenmaal moet de paal, na een schot van v. d. Boogerd, red ding brengen. In het begin der tweede helft zagen we v. Raalte eenige fraaie safes ver richten, maar na 17 minuten was de Engel sche middenvoor hem toch te vlug af. (22). Aan beide zijden ontstonden talrijke kan- Geen stoptreinen meer naar Noordwijkerhout Er komt een geregelde busverbinding met Leiden. Naar de Nieuwe Leidsche Cou rant uit betrouwbare bron verneemt, zullen de stoptreinen, welke vroeger aan de halten te Noordwijkerhout en Voorhout stopten, niet meer terugkeeren. Het is de bedoeling in de plaats hiervan busdiensten in te leggen, waartoe onlangs een bespreking is gevoerd tusschen de direc tie der N.Z.H. en de gemeentebesturen van genoemde plaatsen. Het valt echter nog niet te zeggen, wanneer deze busdienst zal wor den ingevoerd, omdat men met gebrek aan materiaal heeft te kampen. Het zal een ge regelde dienst worden tusschen de Sleutel stad, Noordwijkerhout en Voorhout, en men hoopt de nieuwe lijn in ieder geval voor den zomer in exploitatie te kunnen nemen. BABYZORG U.V.V. Aanvragen voor Babykleeding kunnen voor dringende gevallen ingediend worden tus schen 15 April en 1 Mei as'. op het Bureau U.V.V. Kamer 112, 's morgens van 1012 uur, behalve Zaterdag. In aanmerking komen de kinderen geboren na November '44 en ge vallen, waarbij de baby vóór 1 Juli 1946 wordt verwacht. OEGSTGEEST. A.S. Donderdagavond zal in hotel „Het Witte Huis" een openbare vergadering gehou den worden door de N.V.B., waar als spreker zal optreden de heer Geert Ruijgers. VOORSCHOTEN. Dezer dagen sprak voor de interk. Mannenver. op Geref. Grondslag ds J. C. Janse uit Rijswijk over „De taal des Hei ligen Geestes". Hoe verstaat gij de Heilige Schrift Dat is de groncflcwestie waar het steeds weer om gaat, aldus spr. Het systematiseeren zit ons in het bloed en daarom is het gevaar zoo groot, dat wij een systeem plaatsen boven de taal des Heiligen Geestes. Wij hebben dit reeds herhaaldelijk in de geschiedenis gezien. Wetenschap en theologie moeten scherp on derscheiden worden. De wetenschap der dogmatiek geeft ons een begrip van recht vaardigen en geloovigen. De H. Schrift spreekt die rechtvaardigen en geloovigen direct aan. De wetenschap kan zeggen er is geen afval der heiligen, doch de H. S. kan troosten en dreigen. De theol. wetenschap is goed, doch behoort thuis in de studeerkamer. Geen wetenschap op den kansel, daar moe ten wij profeteeren en spreken in den naam des Heeren. Mocht de Heere, nu de verwar ring toeneemt, ook ons doen buigen en ons op rechte wijze doen profeteeren, aldus ein digde' ds Janse zijn rede. Een ingezetene deed bij de Politie aan gifte van diefstal van een radiotoestel, geld en distributiebescheiden, welke werden ge stolen tijdens afwezigheid van de bewoners. De gemeenteraad vergadert heden avond, 8 uur. De agenda vermeldt o.a. de benoeming varl een gemeente-secretaris. Op de aanbeveling komen voor onderstaande personen: 1. N. Vlaar, hoofdcommies ter gemeente-secretarie te Valkenswaard en 2. M. Martens, commies-chef van de afd. Alg. Zaken te Epe. Voorts aanbieding gemeente- begrooting en begrootingen takken van dienst-1946. ZOETERWOUDE. Vrijdagavond vergaderde de gemeente raad. Uit de ingekomen stukken bleek, dat de gemeente weder noodlijdend was gewor den; het nadeelig saldo over 1946 bedraagt f 44.000. Voor het herstellen van de veldwachters woning aan den H. Rijndijk was goedkeuring van Ged. Staten ontvangen. Het voorstel tot aanvulling van de politieverordening met een verbodsbepaling inzake het losloopen van zg. „lange honden", werd aangenomen, evenals de overeenkomst met de N.V. „Gekro", be treffende de destructie van vee en vleesch. In de vac. van wijlen dr J. B. J. Kortmann werd tot arts, belast met de vaccinatie be noemd dr W. A. J. M. J. Kortmann. De voorschotten aan de Bijz. scholen wer den vastgesteld, terwijl werd besloten aan den minister van O., K. en W. goedkeuring te vragen tot instandhouding van de O.L. sen, de verdedigingen waren echter de aan vallen de baas. Na een half uur spelen wist de Navy-rechtsbinnen v. Raalte nog eenmaal te passeeren en zijn elftal de leiding te ge ven (23). Onmachtig voorhoedespel was oorzaak, dat het kleine Hollandsche over wicht niet in doelpunten werd uitgedrukt. SCHAKEN Dr Euwe over den wereldtitel. Tijdens een gisteravond in het café-restau rant van de Houtrusthallen te Den Haag ge houden lezing voor den Haagschen Schaak bond, verklaarde da* Euwe. dat hij in een hedenmiddag te houden bespreking met den voorz. van den Wereldschaakbond, mr Rueb, de volgende voorstellen zou doen i.v.m. den vrijgekomen wereldtitel. Dr Euwe acht een stemming om candidaten te stellen onjuist. De candidaat voor den titel moet uit een tournooi voortkomen, waarvoor het eerste jaar een match om het wereldkampioenschap gespeeld moet worden. Het volgende jaar komt er een candiidaten-tournooi, waarvan de winnaar het jaar daarna om den titel kan spelen. In 1947 wordt in Los Angelos een tournooi gehouden. Hieraan zullen deelnemen Bot- wimnik, Keres, Fine, Reskevsky, Euwe, nog twee Russische grootmeesters en de twee hoogstuitkomenden van het Staunton-tour- nooi te Groningen, behalve de reeds ge plas ten. De winnaar van Los Angeles wordt wereldkampioen en zou in 1949 zijn titel moeten verdedigen tegen den uit het candi daten-tournooi voortgekomen winnaar. De schaakwereld moet in vijf zones verdeeld worden en wel: West-Europa, Oost-Europa, Noord-Amerika. Zuid-Amerika en Indië— Australië—Z.-Afrika. De vijf hoogstgeplaatsten van Los Angeles (behalve den winnaar) hebben recht van deelname voor het volgende candidaten- tournooi, waaraan ook door de vijf zone- kampioenen deelgenomen kan worden. Op een vraag, of aan het Staunton-tournooi ook de Russen zullen deelnemen, antwoordde dr Euwe, dat hij waarschijnlijk binnenkort naar Rusland gaat en daartoe zeker alles in het werk zal stellen. Philidor I—Alphen I, 63, (vermoedelijke uitslag 7—31, school. Op het verzoek van de R.-K. sport- vereeniging voor een subsidie van f 700 werd afwijzend beschikt. Over het voorstel tot subsidie-verhooging van f 200 aan de tentoon stellingscommissie „ZoeterwoudeLeider dorp" ontstond een uitvoerig debat, doch ten slotte werd het voorstel met 6—3 stemmen verworpen. Ged. Staten hebben op het verzoek van mej. van Nood inzake te veel genoten jaar wedde, ontstaan door misleidende bepalingen, ad f268 medegedeeld, dat afwijking van de salarisregeling niet kan worden toegestaan. Toch zal getracht worden terugbetaling te voorkomen. Voorts werd besloten de Vibuwevaart uit te diepen, waartoe een bedrag van f 1100 zal worden aangevraagd. De rondvraag leverde eenig klein goed op. Ds W. Baaij deed zijn intrede te Alphen a/d Rijn De predikants-vacature in de Chr. Geref Kerk vervuld Zondag j.l. was een blt)de dag voor de Chr. Geref. Kerk te Alphen a/d. Rijn. Na een groot aantal jaren vacant te zijn geweest kreeg men in ds W. Baaij, giekomen van ThoQen, weer een eigen predükanrt. Ds BaajJ doende dieze gemeente lf7 jaren en kwajA ©enigen tijd geleden van de Oud. Geref. meente tot de Chr. Geref. Kerk over. Als bevestiger trad ds C. Smarts uit Dr** bergen op. In den middagdienst deed ds Baaij intrede met een predikatie over Jesaja 62 10 „Gaat door, gaat door de poorten, bereidt den weg des volks; verhoogt, verhoogt een baan», ruimt de steenen weg, steekt een banier omhoog tot de volken". In een inleidend woord werd stilgestaan bij Joh. 3 29. Spr. wees er op hoe de die naren des Woords geroepen zijn op te tre den als vriend van den Bruidegom. Hun arbeid is de bruid, de kerk voor te bereiden op het contact met den Bloedbruddegom. Naar aanleiding van het tekstwoord wees spr. eerst op: De boodschappers die tot de gemeente komen en in de 2e plaats op hun lastbrief. De boodschappers komen niet met eigen gezag. Hun taak is te prediken den Christus, die gekruisigd werd voor diep ver dorven zondaren. Aan het einde van de prediking richtte ds Baarj zich met hartelijke woorden tot zijn bevestiger, den kerkeraad, den afgevaar digde van Tholen, van de classis 's-Graven- hage en de vertegenwoordigers van het ge meentebestuur. Ds Smditt dankte voor de tot hem gespro ken woorden. Namens den kerkeraad sprak de heer Van Drummen, die Ps. 90: 9 (gewij zigd) deed toezingen, en voorts spraken de afgevaardigden van Tholen en Oud-Voese- meer te Aarlanderveen. Beide diensten was het kerkgebouw over vol. Kunst en Letteren ZESTIG-JARIG BESTAAN KON. BOND VAN CHR. ZANG- EN ORATORIUM- VEREENIGINGEN De Kon. Bond van Chr. Zang- en Orato- riumvereenigingen zal op 22 en 23 April a.s. zijn 60-jarig jubileum vieren. De herdenking wordt geopend met een wijdingsuur in de Kloosterkerk te 's-Graven- hage op 2en Paaschdag te 11.30 uur, waar ds B. Timmer spreken en het Chr. Residen tie-Mannenkoor zingen zal. De receptie van het hoofdbestuur wordt 'smiddags van 2.30— 3.30 gehouden in het gebouw „De Vereeni- ging", Willemstraat te 's-Gravenhage en 's avonds te 8 uur is er een jubileumconcert in de Bethlehemkerk, waar het Bachkoor verzetsliederen van Leo Mens en werken van Bach en Buxtehude zal uitvoeren. De 60ste jaarvergadering van dien Bond opent Dinsdagmorgen te 10.30 uur. Als spre ker treedt te 2.30 uur op de heer Anthon van der Horst met het onderwerp „De kenmer ken der moderne muziek", met pianistische illustratie. PIANO-RECITAL UITGESTELD. Het pdano-recital van onzen oud-stadge noot, den heer H. W. Poldermans, dat aan vankelijk was bepaald op Donderdag a.s. in het Snoeck Hurgronje Huis o<p het Rapen burg, moet door bijzondere omstandigheden eendgen tijd worden uitgesteld. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Kota Agoeng, (thuisr.) 7/4 v. Port Saidt Indrapoera, (üdtr.) p. 7/4 Gibanaltar; Govert Flinck, v. R'dam n. Buenos Aires, 7/4 v. Antwerpen; Alcor, 6 v. Norfolk n. R'dam; Kelbergen, 6 (5 n.m.) v. Cardiff te Huelva voor R'dam, Arnhem, 7 (vm. v. Gandia n. R'dam; Titus, 1 v. Trinidad n. New York; Ino, 4 Pt. au Prince n. Curagao; Frans Hals, 2 v. Vancouver te Curacao; Tiberius, 3 v. Maracaibo n. New York; Adihda, 31 v. Haifa n. Piraeus; Tayari, 2 te Durban; Fort Amster dam, 1 te Bangkok; Palopo, 2 v. Bangkok n. n. Singapore: Backhuysen, 1 v. Abadan te Port Pirie; Mapia, 1 te New Westminster voor Java; Lammers, v. Torenburg, 2 v. Portland n. Batavia; Boskoop, 2 v. Guayaquil n. Salaverry: Juno, 1 v. La Quarai n. Curagao; Jan Steen, 2 v. Kaap Henry n. Ant werpen; Barendrecht, 5 v. Suez op weg v. R'dam n. Abadan; Wilpo, 3 v. R'dam te Algirse; Export, 2 v. Forcados te Dakar; Agatha, 31 v. Singapore n. Tarakan; Van Ruysdael, 1 v. Soerabaja n. Calcutta; Tabian, 3 v. Columbia River n. Los Angeles; Van der Helst, 3 v. R'dam te Coos Bay; Douro, 3 te Guayaquil; Nero, 3 v. Guayaquil .n. Buena ventura; Prinses Juliana, 3 te Demarara; Socrates, 1 v. B. Aires te Trinidad; Prins Bernhard. 27 v. Trinidad n. Ponce; Bosch fontein, 30 Mrt v. Batavia via Colombo n. A'dam, 25 of 26 verw.f Nijkerk, 5 April te Durban v. Kaapstad'; Randfontein, 6 v. Barry Roads n. Casablanca v. R'dam n. Zuid Afrika; Vermeer, 8 te Antwerpen v. Durban; Noesaniwi, 6 v. Durban n. Zanzibar; v. d. Capelle, 6 v. Takoradi n. Liberia; Odysseus, 6 v. Antwerpen n. Newport; Cottica, 6 v. Paramaribo n Trinidad. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 M.) VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. VPRO. 10.00 Morgen wijding. VARA. 10.20 Voor de vrouw. 10.25 Solisten. 11.00 Gram. 12.00 De speellieden. 12.35 Johnny Meijer, 13.00 Nieuws. 13.15 Eddy Walis. 14.Q0 Voor de vrouw. 14.30 Kamerkoor. 15.00 Voor de jeugd. 17.00 Sweelinck-kwar- tet. 17.35 John Corduwener. 18.00 Nieuws. 18.30 R.V.U. 19.15 Dep. spreken 19.30 Voor Ned. Strijdkr. 20.00 Nieuws). 20.05 Res. Ork. 21.00 Solisten. 21.30 Omroep ork. 22.00 Ver haal. 22.45 Geest, leven. 23.00 Nieuws. 23.15 Ramblers. Het programma van Hilversum n (415 MO NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 7.45 Woord voor den dag. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. 9.15 Voor jonge zieken. 9.45 Gram. 10.30 Morgen wijding. 11.00 Solisten. 12.00 Vedelaars. 13.00 Nieuws. 13.20 Solisten. 14.00 Orgel. 14.30 Ka merplanten. 14.50 Bloemen in de muziek. 16.15 Kinderkoor. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 All round septet. 18.30 Lezing. 19.00 Nieuws. 19.20 Gram. 20.00 Nieuws. 20.20 Bel Canto. 20.50 Lezing. 21.10 Radio Philh. Ork. 22.00 Nieuws en reportage. 22.30 Gram. 23 50 Schriftlezing en sluiting, HET TOONAANGEVENDE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN IS ONMISKENBAAR DE

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3