Accountantskantoor JAC. STOL OURYEA Er is wel •ties NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 8 APRIL 1946 Stadsnieuws De heer Stapelkamp sprak voor de Chr. Besturenbonden Tal van actueele vraagstukken behandeld. 0.1.v. dien heeT G. Hordijk vergaderden Zaterdagmiddag de vertegenwoordiigers van de Besturenbonden uirt Leiden, Boskoop— Katwijk, Noordwijk, Leiderdorp en Lisse in onze Sleutelstad. De hieer A. Stapelkamp, voorz. van het C.N.V. besprak in deze bijeenkomst ©enige thans aan die orde zijnde vraagstukken. Eén van dlie belangrijke vraagstukken is volgens spr. zeker wel de Loonvorming en Prijsbepaling. Aanvankelijk stond de Regeerlng toe, dat de 25 pet verhoogiing van het loon, welk bedrag eerst voor het Zuiden des lands gold, na „de bevrijding" voor het geheele land mocht worden toegepast. Spoedig bleek, dat dit percentage te laag was en werd gezocht naar een andere basis, waarop de loonvor ming kon plaats vinden. De Stichting van den Arbeid heeft daarop verschillende bere keningen gemaakt, die bij de besprekingen door dern RijksbemidkJelaair worden toege past. Vroeger werden de loon en bepaald door tal van groepsindeelingen. Stad en platte land geven thans evenwel de groote ver schillen van vroeger niet meer te zien, het geen spr. met eenige voorbeelden aantoon de. Het is dus gewenscht bij de loonbepa- ling hiermee rekening te houden. Het agra risch volksdeel stond vóór dien oorlog bij de stadsbevolking vèr ten achter. Sinds de be vrijding is hierin gelukkig veel verbetering gekomen, dat evenwel ook merkbaar is in de Prijsstijging. Uitvoerig lichtte spr. toe. welke gevaren hier dreigen. Het prijspeil is nog verre van stabiel. De Regeering staat hier voot een moeilijke- taak, hoeveel geld legt zij niet toe op levensmiddelenprijzen? Vervolgens wees spr. op de „reorganisatie van de sociale wetten". Wij kennen in Nederland den socialen verzekerings-vorm. Thans is er een streven, deze verzekering om te zetten in „verzorging". Wij zijn geen voorstanders van Staatspensioen en blijven de voorkeur geven aan den verzekerings- vorm, omdat wij geen „gave" verlangen bij Ouderdom en Invaliditeit. De verzekerings wetgeving moet uitgebouwd en verbeterd worden. Ouderdoms- en Iovaliditeitsuitkee- ringen zullen spoedig herzien-, worden. Ver schillende wetswijzigingen zijn reeds be kend. Tenslotte besprak de heer Stapelkamp nog de samenwerking der vakcentralen. Zeer veel aandacht werd in dit verband besteed aan de samensprekingen, welke tusschen het N.V.V. en de „E.V.C." gevoerd werden. Zou den dieze besprekingen tot een fusie leiden, dan vreest spr. dat dit aan de samenwerking der vakcentralen ernstig afbreuk zal doen. De Chr. Vakbeweging moet echter haar eigen principieel© standpunt handhaven, al dus besloot spreker. Hierna volgde een zeer geanimeerde en leerzame bespreking. NAAR DE WERKERS VERGADERING* Hedenavond, 8 uur, komen de A.R. jon geren (en ook ouderen) in de kleine stads- zaal in werkersvergadering bijeen. Allen, die willen medewerken bij de A.R. verkiezings actie worden daar verwacht. Niemand van hen ontbreke dus op deze belangrijke sa menkomst. Mej, 'pidsrhe telegrammen Tot notabelen der Ned. Herv. Gemeen te zijn gekozen de heeren I. Eikerbout, Jac. de Geus, A. Knetsch, J. v. Muiden, Joh. Sierat en D. Stigter. Morgenmiddag 2.30 uur wordt in ge bouw „Prediker" een Vrouwen-zangmiddag gehouden, waarvan de leiding bij dr J. Rie- mens berust. De Jong Hervormden houden op Woens dagavond 8 uur een „Praatkring", in wijk- gebouw „Levendaal", waar belangrijke me el edeelin gen ter tafel zullen komen. Woensdagmiddag, 3 uur, zal in de kleine Stadszaal een afscheidsfeest worden georganiseerd voor de Vlissingsche kinde ren, die Zaterdag weer naar hun woon plaats vertrekken. De kinderen zullen aan genaam worden beziggehouden, terwijl wet houder J. C. van Schaik vermoedelijk een toespraak zal houden. Academische examens. LEIDEN, 4 April. Geslaagd cand.ex. Rechten: mej. E. van Slooten, R. R. Portheine, C. B. E. Gramberg, N. A. Berrevoets en F. J. A. van Dieren, allen te Leiden; J. Vroklage, ZoeterwoudeF Kragt, 's-Graven- hage. Doet. ex. Rechten, Mej. A. B. Ba- - en H. G. Mos, beiden te Leiden. Doet. ex. Wis- en Natuurkunde, pharmacie, L. Frankenhuis, Leiden. j. C. M. de Haas in de Waalsche Kerk gehuldigd Ter gelegenheid van haar gouden jubileum als organiste Nadat het gouden jubileum van mej! C. M. de Haas als organiste der Waalsche Kerk j.l. Vrijdag in intiemen kring was gevierd, heeft ds Blommaert dit voor zijn gemeente bijzon der heugelijke feit gisteren ook in den kerk dienst treffend herdacht. Door een zeer toepasselijke inleiding, ont leend aan 1 Kon. 19:11, 12, waarbij hij er op wees hoe de profeet Elia den Heere' niet had aangetroffen in den grooten en sterken wind, noch in de aardbeving, noch in het vuur, maar wel in het suizen van een zachte stilte, vergeleek hij dit met de schoone, melodieuze klanken van het orgelspel, die in al deze Jaren tot de harten der toehoorders gespro ken hadden en hen tot aandacht gewijd had den voor het aanhooren van Gods Woord. Ds Blommaert sprak woorden van diep gevoelde dankbaarheid jegens mej. de Haas, niet alleen namens den Kerkeraad, maar uit naam der geheele Waalsche gemeente van Leiden, voor de groote toewijding en trouw, waarmede zij in de ongekend lange periode van 50 jaar haar taak heeft vervuld. Als Waalsche van geboorte en opvolgster van haar vader, die ook een langen, eervol len staat van dienst in deze kerk had, heeft zij in deze halve eeuw veel in het belang der Waalsche Gemeente mogen verrichten, ook door middel van godsdienstonderwijs en koorzang. Het heeft spr. goed gedaan, dat de erkentelijkheid der gemeenteleden bij dit zeldzame Jubileum zoo algemeen tot uiting is gekomen. De goed bezochte dienst werd besloten met het zingen van Cantique 141 „Oh, que ta grace est précieuse",' het lievelingslied van de jubilaresse. Na afloop hebben nog velen van de gelegenheid gebruik gemaakt haar de hand te drukken, zoodat deze onvergetelijke lentemorgen een onuitwischbaren indruk op haar gemaakt moet hebben. DE LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE De Leidsche Reddingsbrigade hield haar jaarvergadering o.l.v. dr J. H. Teeuwen, die in zijn openingswoord er de aandacht op vestigde, dat de vertrouwde rood-witte red dingshaken voor den aanvang van den nieu wen winter opnieuw zullen-worden geplaatst, terwijl op het publiek een beroep zal worden gedaan deze haken, alsmede reddingslijnen, enz., te helpen bewaken. In dat verband wordt ook gedacht aan den invloed van on derwijzers op de schoolgaande jeugd, welke zich onbewust van de noodlottige gevolgen, daaraan vergrijpt. Het blijkt, dat de brigade steeds meer gediplomeerde leden krijgt. Het voornemen bestaat tegen 1 Mei a.s. wederom nieuwe cursisten op te roepen. Maatregelen zijn besproken tot het ver krijgen van evenwicht tusschen inkomsten en uitgaven. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer J. Verhoog. Langdurig werd gesproken over de te nemen maatregelen voor opbouw der brigade in den komenden tijd. Passiedienst van den Christen- Studentenraad Op Vrijdag 12 April ta de Pieterskerk Op Vrijdag 12 April a.s. hoopt de Raad van Christen-studenten in onze Civitas-Acade- mica getuigenis af te leggen van haar Chris ten -zijn, in het gedenken van het Paasch- gebeuren. De vorm van deze getuigenis zal een Passiedienst zijn, die gehouden zal wor den in de Pieterskerk, waarin prof. dr H. L. M. van Rooyen O.S.C. en prof. d!^ H. Krae- mer als sprekers hopen op te treden. Gezien het belang, dat de Paaschboodschap voor de wereld en dus ook voor de studen tenwereld heeft, wekken wij gaarne alle stu denten op, dezen dienst bij te wonen. De aanvang van dezen dienst is bepaald op 19.30 uur. PROF. DR J. H. WASZINK AANVAARDDE ZIJN AMBT Bij* zijn ambtsaanvaarding als hoogleeraar in de I^atijnsche taal en letterkunde en de Romeinsche oudheden aan de Leidsche Uni versiteit, heeft prof. dr J. H. Waszink Vrij dagmiddag een rede gehouden over „Huma- nitas". De weergalooze schending van de men- schelijke waardigheid in de achter ons lig gende jaren, aldus spr., heeft ons het hu manisme als volstrekt onmisbaar doen be seffen en een onderzoek naar de grondsla gen is alleszins nuttig en noodig. Spr. schetste den oorprong van het begrip en beperkte zich daarbij tot de ontwikke lingsgeschiedenis in de Grieksch-Romein- sche wereld tot en met het tijdvak van Augustus en ging niet in op de merkwaar dige beschouwingen, die het jonge Chris tendom aan dit onderwerp wijdde In den ruimsten zin genomen laat ,,humanitas", zooals dit begrip in Cicero's werken om schreven wordt, zich het kortst definieeren als het totaal der vermogens en verplich tingen, volgend uit en opgelegd door het feit van het mensch-zijn, van de mensche- lijke natuur, waarna spr. uitvoerig deze om schrijving in de Romeinsche oudheid na ging. Prof. Waszink besloot met de gebruike lijke toespraken. „WIJ GAAN VAN 'T JAAR WEER NAAR ZWITSERLAND. In de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" hield de Leidsche afd. van de Ned Reisver. een bijeenkomst, waarin de heer J. Pauman, directeur der vereeniging, op onderhoudende en vaak humoristische wijze aan de hand van prachtig gekleurde licht- platen, de aanwezigen in den geest vanaf Basel tot aan Tessin gevoerd heeft. In zijn voorwoord merkte spr. op, dat vroeger de ouden de jongeren thuis lieten, maar thans de jongeren op reis gaan en de ouden, die nu thuis blijven, groeten. Het is niet moeilijk propaganda voor Zwit serland te maken. Daarvoor ligt bij velen de herinneringen aan het land van de zomer- en wintersport, het land van de kwaliteitspro ducten en de dure, maar uitnemende hotels, te versch in het geheugen. Er zijn in de afgeloopen dagen besprekin gen gevoerd en spr. meende te kunnen mede deel en, dat ca. 4000 Nederlanders dit jaar naar Zwitserland kunnen gaan. Met een: „Tot ziens in Basel" besloot hij zijn voordracht. PARTIJ VAN DE VRIJHEID. Morgenavond, 8 uur, houdt de Partij van de Vrijheid een openbare vergadering in den Foyer van de Stadsgehoorzaal. Voor de spre kers verwijzen wij naar de advertentie in ons blad van heden. De camdüdateeilijst voor Leiden luidt aJs volgt: H. A. Korthals, Voorschoten; A. For- taniierdie Wit, A'dam; F. den Hartog, Hoog Blokland; J. L. Verhaigen, VMssimgen; J. B Oh. Sjollemas' Jacob, R'dam; P. Merkelijn, Hilversum; C. G. Hage, Sint Maartensdijk; A. Stempels, R'dam; H. C. van Eek, Dub beldam; A. de Haan, Alblasserdam, H. A. M. Roelants. Schiedam, D. Zijp, Sliednecht OEGSTGEEST Geref. Jongerenclub. Vorige week is men o.l.v. ds J. Eringa tot oprichting gekomen van een Geref. Jongerenclub. Aan een dergelijke vereeniging was er in Oegstgeest zeker wel behoefte en een bewijs hiervan was wel. dat de zaal van de Geref. Kerk zoo goed als ge heel was gevuld. Ds Eringa gaf een uiteen zetting wat het doel en streven moest zijn van deze Jongerenclub.' Na eenig overleg kwa^l mok overeen dat de jongelui om de twee wekwf bij elkaar zouden komen, terwijl dan op deze bijeenkomsten enkele onderwer pen zouden behandeld worden, afgewisseld door muziek en zang. Daarna hebben eenige jongelui enkele stukjes opgevoerd uit „Sil de Strandjutter" o.l.v. mej. D. de Clerq. Wij zijn ervan overtuigd, dat hierin voor LAAT NU UW BOEKHOUDING IN ORDE MAKEN DOOR HET BEKENDE RAPENBURG 122 LEIDEN Tel. 20400 Privé-adres: van Slingelandtlaan 1, Tel. 24891 Belast zich tevens met ALLE BELASTINGZAKEN. Sport en Wedstrijden ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE 4de kl. K.N.V.B.; CNV—RAF afgelast, lste kl. K.N.V.B. afd Leiden: RAF 2— ARC 2, afgelast. 2de kl. A: Ter Leede 2—Quick Boys 3. 2de kl. B: Katwijk 3—CNV 2 6—1; Leiden 3 -Koudekerk 2—11; AlphiaQuick Boys 5 1—0. 3de kl.: Quick Boys 6—T en D. 2 afgelast. Jun. A: Quick Boys (b)—Warmunda (b) 150; CNV—Warmunda (a) 2—1. Jun. B. afd. A: Alph Boys—Quick Boys 2—0; KRVASC (a) 0—5. Jun B. afd B: ASC (b)— Roodenburg (b) 1—2; Roodenburg (c)—Katwijk 0—7. In verband met den vastgestelden wedstrijd van het Bondselftal te Amsterdam, zijn er nog al enkele afgelaste wedstrijden. In de 2de kl. B behaalden Katwijk 3, Kou- kerk en Alphia de verwachte overwinningen, de beide eerste met groote cijfers, de laatste - deed het bescheidener. Quick Boys (b) deed het bij de Jun. A niet min en sleepte een 15—0 overwinning in de wacht. C.N.V. kwam weer eens op volle sterkte uit en hiervan werd Warmunda (a) de dupe (21). Bij de Jun. B in de afd. A bleef Alph. Boys de meerdere over Quick Boys (2—0) en deed A.S.C. (a) het in Katwijk tegen K.R.V. ook niet kwaad (0—5). In de afd. B kwamen Roodenburg (b) en Katwijk goed voor den dag door A.S.C. (b) en Roodenburg (c) aan hun zegekar te hangen. Katwijk 3 C.N.V. 2 (6—1) Beide ploegen waren in de eerste speel- helft aan elkaar gewaagd. C.N.V. maakte het eerste doelpunt, doch enkele seconden vooc. de rust slaagde Klinkenberg er in den stand gelijk te maken. Na de rust trad er bij de gasten een verslapping in en kon Kat wijk spoedig den stand op 5-1 te brengen, méde doordat de scheidrechter enkele .gehei de buitenspelgevallen over het hoofd zag. CNV was daarna overwegend sterker, maar ,t was Katwijk dat de score tot 6-1 opvoerde. KoudekerkLeiden 3 (112) Leiden 3 verscheen met 9 spelers in het veld, zoodat Koudekerk niet al te veel moei te had met deze tegenpartij Voor de rust was de stand dan ook al 71 in het voor deel van Koudekerk, welke voorsprong na de rust tot 112 werd opgevoerd. A.S.C. (b)—Roodenburg (b) (1—2) A.S.C. maakte het eerste doelpunt (10), maar Roodenburg pakte de zaken flink aan en wist voor de rust een 1—2 voorsprong te nemen. Na de rust had A.S.C. de wind in den rug, maar was niet in staat te* scoren, zoodat het einde kwam met een 12 over winning voor Roodenburg (b). Zaterdagmiddagbeker RCL 1Katwijk 1 02; Rijnsb. Boys 1 T. en D. 1 6—1; ARC—EcSo 7—3. BONDSELFTAL—ROYAL NAVY (10—1). In het geheel bezette Olympisch Stadion te Amsterdam, heeft het Bomdiselftal een onge dacht giroote overwining op het Royal Navy- team behaald. Nu dient er direct bijgezegd te worden, diait de sterkte, die vati het Navy-team was opgegeven, gediuchit tegen viel. Een Engelsche officier was zeer ver baasd, dart men een dergelijk elftal ais trai ningspartner op had laten treden. Dit spreekt al voor zich zelf. Maar aan den anderen kant heeft het Bondselftal een verrassend goed staaltje voetbal weggegeven. Er waren nog enkele minder sterk bezette plaatsen, zooals de rechtsback, de spil- en de linksbuiten plaats, maar overigenshebben alle spelers aan de gestelde verwachtingen beantwoord, v. Buitenen en Roozen speelden al een heel goeden wedstrijd en ook de overige spelers waren er goed in. Speciaal op den rechter vleugel was de verstandhouding tusschen Wilkes en Drager prima. Roozen speèlde zich dezen middag in het Nederlandsch elftal in door 4 goals voor zijn rekening te nemen. Hij viel dezen middag weer op. door het in alle standen schieten en koppen. Ook Wilkes, die zich echter al een vaste plaats veroverd heeft, was er uitstekend in en wist 3 maal te scoren, waarvan 2 doelpunten uit een solo-ren. Drager. Rijvers en Bergman droe gen, door elk 1 doelpunt, het hunne aan de overwinning bij. Taylor wist, toen de stand 70 was, de eer van zijn club te redden. De rust ging met een 40 voorsprong voor de Nederlanders in. KORFBAL. C.K.B. afd. DEN ItfAAG. lsfce kl.: PemiixK.V.S. 6—2; V.E.S.— D.E.S. 64; De IjsvogelsFiks 11. 2de kl.: T.O.P.De Ijsvogels 2, 5—2. 3de kl.: Pernix 3—T.O.P. 2, 0—0. V.E.O. 2 —K.V.S. 2, 04; Fluks 1Excelsior 3, 112. 4de kl.: Tonego 2—Fluks 2. 72; Tonego 3 —Excelsior 4, 11. De wedstrijd PernixK.V.S., welke beide clubs tot dusver nog geen verliespunten had den, leverde een 52 overwinning van Per nix op. Fiks sukkelit dit seizoen wat met een zwak d&mesteaim en kon het tegen de Ijsvogels niet verder "Brengen dan een gelijk spel (1—1), hoewel een kleine overwinning verdiend was geweest. V.E.S.D.E.S. bracht een normale 64 uitslag op. L.C.K.C. „PERNIX". Zwaar bevochten.overwinning van het eerste. In den belangrijken wedstrijd Pernix I KVS I zetten beide partijen van het begin af alles op alles. Het werd een spannende wedstrijd, waarin Pernix nog al eens met pech te kampen had. Meerdere malen tolde de bal in en op de mand, maar koos steeds den buitenkant, totdat door een fout in het middenvak van KVS, Pernix uit een vrije kans scoorde (10). Aan den anderen kant kreeg de KVS-aanval geen kan?, doordat de Pernix-verdediging prima werkte. Toch maakte zij één fout en de stand was 11. Na het wisselen bleef Pernix tot de rust ver in de meerderheid, maar weer had de aanval met pech te kampen en de rust brak onge wijzigd aan. Na de rust, Juist toen het Pernix-over- wicht niet zoo groot meer was, werd uit den eersten den besten aanval gedoelpunt, maar weer maakte KVS gelijk. De 3e aanval deed er niet lang over. Door 2 goede doelpunten werd de stand op 42 gebracht. Toch bl^ef KVS energiek spelen, maar toen 10 min. voor het einde, uit een vrijen worp nummer 5 in de mand verdween, was het pleit beslecht. In dezen stand kwam geen verandering meer en Pernix had een verdiende 5—2 overwin ning behaald. Deze cijfers geven de krachts verhouding juist weer. Pernix I leidt nu in haar afd. met 8 punten uit 4 wedstrijden en een voordeelig doelgemiddelde van 312! In de 2de klasse behaalde Pernix II een verdienstelijke 24 overwinning op DES II. Hiermede kreeg het wel iets meer dan het verdiende. Het vormt nu met Tonego I de kopgroep in haar afdeeling. Pernix III le verde een goede prestatie door een puntloos gelijk spel tegen POP II. SCHAKEN L.S.G. wint wederom. Voor de hoofdklasse-competitie van den Kon. Ned. Schaakbond speelde het lste tien tal van 't L.S.G. Zaterdag j.l. tegen „Kra lingen". De uitslag was een 64 overwinning voor de Leidenaars. Van den Berg, Leem bruggen, Bosscha, Rotteveel en van der Nat wonnen, terwijl "Dimmers en Demmendal re mise maakten, 'n Gelijk spel in den laatsten Maizena fabrikaat Ouryea, maar gemakkelijk ta krijgen ij ze nog niet. De vraag is ook zoo groot en de aanvoer van grondstof nog beperkt Wij doen ons uiterste best 1 yj Hel oude vermaarde merk de toekomst goede krachten aanwezig zijn. De fam. Gouw bracht ter afwisseling xolo- phoon-, piano- en accordeonmuziek ten ge- hoore. Aan het einde van deze bijeenkomst dankte ds Eringa allen voor hun medewerking en sprak hij als zijn overtuiging uit, dat d£ volgende avonden in dezen geest gehouden zeker een succes zouden worden. Morgenavond 8 uur zal de heer Chr v. d. Heuvel voor deze club spreken over: De A.R. Partij en de Partij van den Arbeid. Kunst en Letteren TENTOONSTELLING 15de en 16de EEUWSCHE GEBRUIKSVOORWERPEN. „Na de roerige Middeleeuwen komt een tijdperk, waarin de grondslag gelegd wordt voor onze nationale eenheid. Met eendge his torische „feeling" kunnen wij in de gebruiks voorwerpen van dien tijd een afspiegeling zien van het leven en de gebruiken van hen, die in die dagen leefden. Men beschouwe dan ook het geëxposeerde niet zonder meer als iets merkwaardigs uit lang vervlogen tijd, maar men leze uit deze voorwerpen datgene af, dat ons een inzicht geeft in den geest van dien tijd." Aldius waren ongeveer de woorden van weth. Van Schaik, die Zaterdagmiddag in „De Lakenhal" een tentoonstelling opende van 15de erf 16de eeuwsche gebruiksvoor werpen. Nadat spr. nog gewezen had op de nood1- zaak van meer bezoek door H.B.S.-ers en •andere scholieren van het M.O., die door een bezoek aan een dergelijke expositie hun his torisch inzicht kunnen verrijken, werd een rondgang gemaakt door de tentoonstellings zaal, die uitsluitend voorwerpen bevatte uit de collectie van den heer A. J. G. Verster. En men hoeft waarlijk niet over een al te groote expositie-routine te beschikken, om met één oogopslag bijv/ te zien, dat onze voorouders uit het begin der Nieuwere Ge schiedenis behoorlijk met de kan en de kruik wisten om te gaan, want een groot gedeelte van de expositie is gewijd aan drinkmate- riaal. Dat ook godsdienstig leven een ruime plaats in ons volksleven had, .valt dadelijk te concludeeren uit de vele soorten van kan delaars, ouwéldoozen, wij waterbakjes, mis kelken, pixes, ciberiums, relikwiehouders e.d. Een kleine, maar zeer interessante ver zameling. HERUITVOERING „MATTH&US PASSION" IN DE HOOGLANDSCHE KERK. In verband met de heruitvoering op 9 April a.s. deelt het Werkcomité „Kunst en Ontspanning" van Volksherstel ons mede, dat de alt Roos Boelsma wegens een onder gane operatie niet kan medewerken en ver vangen zal worden door Helena Quispel. De deuren van het kerkgebouw gaan om 6.45 uur open en worden om precies /half acht gesloten. Daarna kan niemand meer worden toegelaten. MARKTBERICHTEN. SCHEVENINGEN, 6 Aprtü. Heden morgen aan de markt twee motoirloggers en twee kustvisschers. Schol 1 f 24 tot f 28; schol 2: f 27 tot f,30, alles pesr kist vam 40 kilo naar kwaliteit Verschillende andere vischsoorten, o.a. kabeljauw, wijting, tarbot enz. werden boven de maximumprijzen gemijnd met ge volg, dat deze weer in de verdeeling kwa men en aan de handelaren tegen den maxi mum reedersprijs werden toegewezen Waar bevinden zich onze zeeschepen? Indrapoera, (uitr.) p. 5 (7 vm) Ouessamt; Kota Gede, (uitr.) p. 5 (6 vm) Gibraltar; Orpheus, 3 te Palermo; Rolf, 5 v. Gothenburg n. Aalborg; Aalsum, 3 v. Piseom n. Callao; Nijkerk, 4 v. East Londen n. Durban; Noe- saniwi, 2 v. Durban n. Zanzibar; Salland, 5 v. Rdam n. New York; Venus, 5 v. R'diam n. Cardiff; Zuiderburgh, 7 of 8 v. Almetria te IJmuiden; Katwijk, 5 v. Huelva n. R'dam; Lekhaven, v. Havre n. Cuba 5' te Cardiff; San Antonio, 5 v. Lissabon n. Antwerpen; Ton, 5 v. Antwerpen n. Lissabon; Urmajo, 3 v. Kingslynn n. Hull1; Actinia, 4 v. Dublin n. Liverpool; Gouwe, 5 v. Umuidien te Huel va; Indrapoera, (uitr.) p. 6 (7 vm) Finis- terre; Aldabi, 4 v. Soerabaja n. TownsviiU'e; Alcinous, v. Calcutta ti. R'dam, 4 v. Karachi; Boschfontein, v. Batavia n. A'dam, 4 van Colombo; Fort Naussau, 2/4 te Bombay v. Soerabaja; Oranje, 5/4 te Port Said (uitr.); Johan de Witt, 5/4 te Port Said (uitr.); Ganymedes, 5 v. Dakar n. Nederland; Ores tes, 4 v. A'dam n. Dublin; Ponze, 4 te Triëst v. Harlingen; Hercules, 5 te Haifa v. Alexan- drië; Rolf, 5 te Aalborg; Vulcanus, 5 van Gibraltar n. Tanger; Theseus, 5 v. Hull n. Palermo; Iris, 5 v. Lissabon; Larenberg, 5 te Nuevitas v. A'dam. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m.). A.V.R.O. 7.00 Nieuws; 7.16 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.15 Morgen wijding; 9.30 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 11.00 Voordracht; 11.15 Zar\g; 12.00 Lyra-trio; 12.30 Ons Platteland; 12.40 Piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Romancers; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Solisten; 14.45 Zangdeclamatie: 15.00 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.50 Kwintetspelers; 16.30 Kindertijd; 17.00 De zevenklappers; 17 30 Lezing; 18.00 Nieuws; 18.15 Les gars de Paris; 18.45 Lezing; 19.05 Solisten; 19.30 Voor Ned. Strijdkr.; 20.00 Nieuws; 20.05 Dinsdagavondtrein; 21.30 Hoocp spel; 22.00 Contact; 22.30 Buitenl. overz.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. Het programma van Hilversum II (415 m.). K.R.O. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.45 Mor gengebed; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 10.35 Re portage; 10.50 Gram.; 11.15 Als de ziele luis tert; 11.30 Gram.; 12.15 Voordracht; 12.30 Joan Lancé; 13.00 Nieuws; 13.45 Gram.; 14.15 Sonaten 15.15 Voor de vrouw; 15.45 Gram.; 16.00 Ziekenbezoek; 16.30 Gamelan; 17.00 Solisten, 17.30 Voor jongeren; 18.00 Nina Dolce; 18.15 R.-K. Vakbeweging; 19.00 Nieuws; 19.20 Cantabilé-septet; 19.45 Kerk. kunst; 20.00 Nieuws; 20.05 Lijdensmeditatie; 21.05 Dep. spreken; 21.30 Filmkwartier; 21.35 Amst. stud, muziekgezelschap; 22.00 Nieuws; 22.15 Avondgebed; 22r.30 Noorwegen zingt; 23.00 Selecta en gram.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3