Bij het diamanten jubileum J. V. „Obadia NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 28 DECEMBER IMS In welk jaar werd de j. V. opgericht Vandaag jubileert de Geref. Jongelingsver. ,,Obadja", d.w.z. hedenavond wordt het diamanten jubileum van deze vereeniging herdacht in een bijeenkomst in de Heeren - grachtkerk, waarin als feestredenaar op treedt het Bondsbestuurslid, de heer Ad. Kuiper van Utrecht, met het onderwerp ,,75 jaar J.V..,.. en nu?", terwijl ds J. Weg- gemans het slotwoord spreekt. Eigenlijk is deze jubileumviering te laat, want ,,Obadja" werd opgericht op 18 Dec. 1869, doch de tijdsomstandigheden waren er vorig jaar niet naar om een herdenking te organiseeren. Over het jaar van oprichting van deze J. V. is in het verleden nog al verschil van meening geweest, zoodat zelfs voor het 10- jarig bestaan in 1909 een commissie van on derzoek naar het ontstaan van de Geref. J. V. ,,Obadja'' werd benoemd. En deze com-" missie kwam in haar rapport tot de conclu sie, dat men het jaar 1873 moest aanhouden als het jaar der oprichting, waartoe het noo- dige bewijsmateriaal was verzameld. Toch heeft men het meer juist geoordeeld den datum van 18 December 1869 aan te hou den, waarbij men is afgegaan op de ver klaringen van den eersten voorzitter, wij len den heer J. Donner, die later in Zeeland en met name in Goes een bekende figuur is geweest en die het „Vriendenclubje" presi deerde, waaruit „Qbadja" is gegroeid. Met hem behoorden tot de oprichters de beeren A. Breebaart, H. Plamfeber, O. J. Geerling (later predikant), H. Buien?, die naar Amerika emigreerde, J. vgn Kralingen, J. Mulder, die lid is geweest van den Leid- schen Gemeenteraad, G. O.. Donner en Kooymans. De eerste bijeenkomsten werden gehouden in de studeerkamer van de pasto- rie van wijlen ds J. H, Donner Sr., die de Chr. Geref. Gem. in de Sleutelstad als pre dikant diende. Tot de eerste leden behoorden ook de heeren N. Korenhof e„ T ,T Over- vloet. Het heeft eenige jaren geduurd voor de vereeniging zich onder kerkelijk toezicht stelde en eerst in Oct. 1893 heeft „Obadja" zich aangesloten bij den Ned. Bond van J.V. op G.G., terwijl in Juni 1900 de Kon. goed keuring op de statuten werd verkregen. De J.V. „Obadja" heeft in den loop der jaren onder haar leden vele jongemannen geteld, die in het latere leven een vooraan staande plaats hebben ingenomen in het kerkelijke en politieke leven. Zoo was het lid van den Volksraad voor Indië, de heer J. van 'Weeren lid van Obadja" en ook de heer J. J-. v. d. Waals, een der voorbereiders van de Doleantie in Leiden. Van de nog in leven zijnde oud-leden noemen wij ds Ey Douma te Muiden, ds L. Hoorweg te Haar lem, ds H. J. Kouwenhoven te Wageningen, zoon van wijlen den bekenden Leidschen predikant ds H. J. Kouwenhoven Sr., ds Chr. W. J. Teeuwen te Heerde, broeder van dr J. A. Teeuwen, afts te Leiden, ds M. v. Wijk te Rotterdam-Delfshaven, burgemeester A. Warnaar van Hazerswoude en dr Von- kenberg, zoon van den oprichter van den Jongelingsbond, ds J. E. Vönkenberg, terwijl men onder de oud-leden ook aan treft artsen, onderwijzers en op den voor grond tredende figuren uit het politieke, kerkelijke en vakvereeniging'sleven. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit de heeren W. J. Laman Jr., voorz., P. S. Anes, secr., H. Boter, alg. adj., W. van Zwieten penn. en'A. v. d. Bie, bibl. „Obadja" mag bij haar 75-jarig bestaan op een rijk gezegend vereenigingsleven te rugzien en bij het dankbaar gedenken staat dan ook het ,,Soli Deo Gloria" op den voor grond. hs T. Swijnenburg komt naar rle Sleutelstad \ls predikant der Ned. Herv. Gemeente Zooals wij gisteren reeds in het-" beroe- oingswerk onder „Kerk en School" hebben gemeld, heeft ds J. Swijnenburg te Sloten het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Lei den aangenomen. De nieuwe predikant, die de predikants- 'plaats in de vacature van wijlen dr W. Th. Boissevain zal bezetten, werd in 1912 gebo ren en is dus 33 jaar oud. Na het gymna sium te hebben 'bezocht, zette hij de studie voort in deïgodgeleerdheid en deze voltooide hij in 1935, in welk jaar hij door het Prov. Kerkbestuur van Groningen toegelaten werd tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Op 6 Dec. 1936 aanvaardde hij het ambt van Dienaar des Woorös te Nigtevecht, waar hij ruim 6 jaren heeft gearbeid. In Ja nuari 1943 verwisselde hij deze gemeente met zijn tegenwoordige. Sloten (Amsterdam-W.), welike hij dus straks bij zijn afscheid ruim 3 jaren zal hebben gediend. Ds Swijnenburg zal in Leiden zijn arbeids terrein hebben in wijk VII, de „Professoren- wijk", die met „groot verlangen" naar een ~<gen wijkpredikant uitziet. MEJ. DR C. E. TE LINTUM BENOEMD TE ROTTERDAM. In zijn zitting van gisteren heeft de ge4- meen ter aad van Rotterdam mej. dr. C. E. te Lintum te Leiden benoemd als leerares in de Hebreeuwsche taal aan het Erasmiaansch gymnasium aldaar. 'ONVERANTWOORDELIJK! .-.Vier "kwajongenswij hebben er geen -ander-Wöörd voor van resp. 16, 17, 18 en 21 jaar, hebben met de Kerstdagen de flauwe aardigheid gehad om zgn. „rotjesf, ook wel voetzoekers genaamd, af te steken. En niet alleen dat, zij hebben het zelfs be staan om deze gevaarlijke „projectielen" in een kinderwagen te werpen, waarin een baby lag te slapen. Gelukkig bleef het kindje ongedeerd, maar wat had dit geheel anders kunnen uitpakken. Voorts dit is al even onverantwoordelijk wierpen zij deze rotjes naar passeerende paarden. De politie, die al deze onverantwoorde lijke elementen heeft kunnen arresteeren, heeft, nadat zij een poosje in het politie bureau hadden „opgeknapt", procesverbaal opgemaakt. Wij vernemen nog, dat de politie in het vervolg met groote gestrengheid tegen der gelijke overtreders zal optreden. Een maat regel, welke onze volle sympathie heeft! De RIVIB, vereeniging van Reizigers, In- en Verkoopers In Bloembollen vak, hield in café-rest. Den Nachtegaal haar jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer H. Hoogervorst, van Hillegom. Nadat de huishoudelijke zaken waren afgedaan, werd een gezellig samen zijn gehouden. NOORDWIJK. Afscheid P. Kuijt. Wegens vertrek naar Katwijk aan Zee nam de heer P. Kuijt, on derwijzer aan de Herv. school te Noordwijk aan Zee, afscheid yan ouders en leerlingen. De scheidende onderwijzer werd toegespro ken door den heer Bardelmeijer, hoofd der school, die gewaagde van de hartelijke ver standhouding die steeds had bestaan en na mens de ouders bood spr een boekwerk aan, vergezeld gaande van een oorkonde. Na mens bestuur en personeel werd een fraaie ets aangeboden. Tenslotte dankte de heer Kuijt voor het vertrouwen dat steeds in hem is gesteld en voor de fraaie geschenken. Hierna bestond gelegenheid van den heer en mevr. Kuijt afschei$ te nemen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Zondag wordt de dienst der huisartsen waargenomen door dr De Ruijter. NOORDWIJKERHOUT. In de afgeloopen week hield de „Hooge- veensche Polder" een vergadèring van stem gerechtigde ingelanden in Hotel van der Geest. Het eenige agenda^-punt was een schrijven van Gedep. Staten van Zuid-Hol land met ontwerp-besluit tot verhooging van de salarissen van de bestuursleden en het personeel met 25 pet. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aangenomen. In de rondvraag vroegen enkele ingelanden om een strenger optreden bij de schouw. De voorzitter zeide. da* hiermede rekenins zal _worden ffehouden SASSENHEIM. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gaderde onder leiding van burgemeester Sandberg van Boelens. Het ontwerp besluit verhooging salaris wethouders, secretaris, ontvanger en ambtenaren van den Burg. Stand werd aangenomen, eveneens de in structie voor -ontvanger. Tot directeur der bedrijven wordt benoemd tk. heer C. J. Hubers. Den Chef-fitter bij de be drijven, den heer N. H. Breedeveld. wordt eervol ontslag verleend. In verband hier mede wordt voorgesteld de administratie van de bedrijven over te plaatsen naar de Molen straat, opdat de directeur zich geheel kan geven aan den technischen dienst. De be doeling is geen chef-fitter aan te stellen, maar één der gasfitters als voorman te be- 'noemen. De heer van Breda maakt bezwaar om het huis aan de Molenstraat geheel te gebruiken voor de administratie wegens den woningnood. De heer Beije achtte het niet verantwoord de bedrijven des nachts onbe heerd te laten. B. en W. zullen met deze bezwaren rekening houden. Hierna worden .de algemeene beschouwin gen o-ver de gemeente-begrooting geopend. Als eerste spreker en nestor van den raad begint de heer van Breda met te vragen naar de bevoegdheden van den nood-ge meenteraad. Het is voorgekomen dat leden van het Burg. Armbestuur door' B. en W. zijn aangewezen zonder den Raad te raad plegen. Ook zijn geen commissies benoemd zooals ln den ouden raad de gewoonte was, Verder vraagt hij hoe het staat met de vlot tende schuld. In den breede gaat spreker in op het werkloozenvraagstuk, en vraagt of B. en W. werkloosheid in 'onze gemeente willen voorkomen en stelt voor hier een post van f 712.000 voor werkloosheidbestrijding uit te trekken. Als werkobjecten geeft hij aan het afbreken der bunkers en het op knappen van het park. Als tweede punt stelt hij de volkshuis vesting aan de orde. Nu 70 gezinnen een woning zoeken vestigt spr. de aandacht op huize „Vredestein" om daar enkele gezinnen onder te brengen. Hij stelt voor om f 5000 voor volkshuisvesting op de begrooting te plaatsen. De heer Schrama onderschrijft de woorden van'den héér Breda en dringt er bij B. en W. op aan de salarissen van de lagere ambte naren te verhoogen, hetgeen ook de wensch is van den heer Wesseling. De burgemeesterbeantwoordt de sprekers en zegt dat het werkloozenvraagstuk de volle aandacht heeft van B. en W. Verschil lende objecten zijn reeds besproken maar kunnen niet worden gedaan wegens gebrek aan materiaal of te hooge kosten. Het woningvraagstuk is in voortdurende behan deling maar stuit steeds op groote moeilijk heden. Hij noemt enkele voorbeelden. Bij de behandeling der onderdeelen vraagt de heer Beije den post T.B.C.-bestrijdinfe van f 500 tot f 1.000 te verhoogen, terwijl de heer Verschoor spreekt over den desolaten toe stand van het park. De h^er Wesseling spreekt over het Haven plein, waar bij veel regen de opgeslagen goederen in het water staan. De heer Beije acht het beter de 5 ge meentewoningen aan de Kerklaan te ver- koopen, hetgeen de heer Breda bestrijdt. B. en W. nemen de financieele voorstellen over, maar weten niet of dit zal kunnen worden aangenomen, daar de financieele regeling tus'schen Rijk en Gemeente nog niet bekend is. In de rondvraag stellen verschillende leden vragen over de Iepenlaan, den toestand der wegen en den verkoop van alcoholische dranken, welke vragen door den voorzitter werden beantwoord. De Tentoonstellingscommissie „Bloem- lust" zal op 15 Jan. a.s. een bloemententoon stelling organiseeren. Onder leiding van den heer S. Wiepke- ma vergaderde de A.-R. Kiesver. „Nederland en Oranje". Als spreker trad op burgemees ter A. Warnaar van Hazerswoude, met het onderwerp: „Juist nu Christelijke politiek". Spr. schetste ho$*in de jaren voor den oor log met veel zegen de Christelijke politiek heeft gewerkt. Ook gedurende den oorlog heeft het Chr. volksdeel met taaie volhar ding, ondanks de bezetting, meegewerkt aan de bevrijding van ons vaderland. Verder be handelde de heer Warnaar de verschillende stroomingen, die opkomen op het politiek -terrein, speciaal de'N.V.B. en de werkwijze van onze regeering. Samenwerking van het Prot.-Chr. volksdeel achtte hij zeer noodza kelijk. De C.-H. zijn zeer nauw aan ons ver bonden, aldus spr. Hij sprak den wensch uit, dat de federatieve samenwerking eens tot een fusie mocht leiden. Geboren Gerrit J., zn. van G. J. Vos en E. de Kwaasteniet; Jan P., zn. van A. J. Verdoes en A. Meijer; Marinus P., zn. van M. P. de Bruijn en A. Kralt. Ondertrouwd: S. W. Noordermeer, 27 j. en H. E. de Rooij, 24 j. Getrouwd: A. M. Schmitz en A. A. Berg. VALKENBURG. Geslaagd voor examen costumière mej. Reina Vis, alhier. VOORHOUT - Donderdagavond werd een ledenverga dering gêhoücs;;. .^an de Ver. tot stichting en instandhouding van Ovr. Scholen. De voorz., de heer J. Renee, openaé d-ezc vergadering en heette in 't bijzonder mevr. Bijl-Viets wel kom. De heer Spierenburg, penningm., bracht, verslag uit, waaruit wij vernamen dat zich slechts een batig saldo van f 45.58V2 in kas bevindt. Uit het jaarverslag van den secr. hoorden wij dat mej. J. B. Dopheide de ge meente Voorhout gaat verlaten. Het school bestuur heeft in deze vacature reeds voor zien. De heeren Holtrop en D. Bol werden gekozen in de controlecommissie. De heer C v. d. Tang werd weer herkozen. Het hoofd der school, de heer J. H. Broers- ma gaf een terugblik over den bezettingstijd. Donkere wolken hadden zich saamgepakt. doch God heeft het ten beste doen keeren. Spr. bracht hulde aan de adviseurs van hoo- ger hand, die op de bres sprongen. Het gemiddeld aantal leerlingen is 63. Hier na brachten enkele oudei's klachten naar vo ren over den gymnastiekleeraar. Tijdens de pauze werd het werk van de kinderen bezichtigd. Hierna kreeg mevr. Bijl- Viets het woord over het onderwerp: „Moe ten wij onze kinderen inlichten en hoe?" Na het zingen van de avondz^ig, ging de heer Spierenburg voor in gebed. HAZERSWOUDE. OVERLEDEN: Rademaker-van Muijen, C. M.. 60 j. Menken, M. W. J., 1% j. Pels—Hoo- gendoorn, T., 74 j. Rietveld, W. J. G, 2 jaar WELKE APOTHEEK? De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 29 Dec., 13 uur, tot Maandag 31 Dec., 8 uur, waargeno men door Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807, en Apotheek „Tot hulp der mensch- heid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apo theek. Raadhuispark 8, tel. 26274. Dec. a.s. 5 uur n.m., zal de Jaarsluiting (met broodmaaltijd) van de Jong Hervormden worden gehouden in het gebouw „Levendaal". Uit de Omstreken KATWIJK. Gisteravond 7.30 uur kwam de Blauwe tram voor het politiebureau te Katwijk aan Zee in botsing met een groote militaire wa gen, die zonder brandend achterlicht stond geparkeerd. Een soldaat werd uit de cabine geslingerd en zwaar gewond door de E.H.D. naar het Acad. ziekenhuis te Leiden over gebracht. Na IV2 uur vertraging kon de reis naar Leiden worden voortgezet. LISSE. Wii vernemen, dat bij de afd. Lisse van den Ned. Protestantenbond plannen be staan om tot stichting van een eigen kerk gebouw over te gaan. Een bouwfonds is ge vormd, waarvoor reeds een extra inzame ling op lsten Kerstdag werd gehouden. De Prot. Jeugdcentrale zal op Nieuw jaarsdag twee samenkomsten houden. Des middags om 3 uur zal een kerkconcert ge geven worden in de Ned. Herv.kerk en des avonds een voordrachtavond in ge bouw „Rehoboth" met den bekenden Rot- terdamschen declamator F. C. van Dorp. Sport en Spel KORFBAL. A.s. Zaterdag om 3 uur speelt Pernix I een vrdendiscbappelijken wedstrijd tegen K.V.S. I uit Scheveningen, terrein Burg- gravenilaan. Op Nieuwjaarsdag nemen 2 twaalftallen deel aan den Amstellanddag te Amsterdam, georganiseerd door district „Amstelland" van den Christelijken Korfbal - bond (C.K.B.). Een combinatie zal dan spe« len in de eerste klasse terwijl Pernix III in de derde klasse haar krachten zal beproeven. In de noodcompe tiitie van district Zuid-Hol land1Noord staat Pernix I bovenaan. Of een combinatie uit I en II echter in staat is op Nieuwjaarsdag den boventoon te voeren is de vraag. Een goed figuur slaat dit twaalf tal zeker door in de kopgroep te eindigen. Voor Pernix III is het moeilijk een voorspel ling te doen. VOETBAL Donderdagmiddag speelde het Leidsohe Spoorwegeltftal tegen de Tramboys (N.Z.H.) en verloren de spoormannen met 64. Vrijdagmiddag speelde het Leidsohe poütie-elftal II tegen het Leideche spoorweg elftal. Ook deze wedstrijd werd met 82 verloren, doordat de spoormannen maar met 10 man uitkwamen. Deze wedstrijdi was zeer plezierig, en aan ontspanning heeft het niet ontbroken.. In de wedstrijd tusschem het Neder- landsoh spoorwegelftal en het Nederlandsc-h Studientenelftal, die binnenkort te Leddien zal worden gespeeldzullen. 3 4 spelers uit de Leidsohe spoor wegmannen uitkomen. Er zal voor dezen wedstrijd, waarvan die op brengst is voor de slachtoffers der spoor wegstaking medewerking worden gevraagd van het muziekkorps d^r Ned. Spoorwegen uit Utrecht Gisteren werd in het Ajax-stadion de match A'damsch Elftal—Zwaluwen gespeeld. Vooral in de èerste helft waren de Zwaluwen in de meerderheid, dank zij snel en open spel over de vleugels, in tegenstelling met de Amsterdammers, die kort speelden en slecht plaatsten. De rust ging dan ook met een 41- voorsprong voor de Zwaluwen in. Na de thee tapte de A'damsche voorhoede echter uit een ander vaatje en wist gelijk te ma ken (44). Met dezen stand kwam het ein de van dezen spannenden strijd, waarin de Zwaluwen wel wat meer dan een gelijk spel verdienden. Hierna werd de Zwaluwenploeg als volgt samengesteld voor den wedstrijd op Nieuw jaarsdag tegen het R'damsch Elftal: Van der Vliet (O.D.S.); Wilders (BI. Wit); v. d. Linde (Ajax); v. cf. Hoeven (D.W.S.), Brou wershaven (Unitas), Stijger BI. Wit); v. d. Engel (D.H.C.), G. Wels (Unitas), Ehlen Sittardsche Boys), F. v. d. Gijp (Emma) en Drager (9jax). DAMMEN Tijdens de Kerstdagen is te Ierseke een damtournooi gespeeld, waaraan ook door Belgen werd deelgenomen, die echter geen sterken indruk maakten. Winnaars der ver schillende groepen werden: 1ste gr.: P. Roo- zenburg, 6 pnt. uit 3 partijen; 2de gr.: Sprin ger, 6 pnt. uit 3 partijen; 3de gr.: Gordijn, 6 pnt. uit 3 partijen; 4de gr.: Pors en Kaan, elk 4 pnt. uit 3 partijen; 5de gr.,: Strooband, 5 pnt. uit 3 partijen. MERENDISTRICT Z.H. IJSBOND. De aangesloten IJsclubs bij hèt Meren- district van den Zuid-Holl. IJsbond en de diverse commissarissen, kwamen Zaterdag in vergadering bijeen. Aangezien er in deze vergadering geen voorzitter was, nam de heer P. Tensen uit Ter Aar de leiding van de vergadering op zich. De secretaris, de heer J. W. de Ren te Leimuiden deelde mede, dat een nieuwe voorzitter moet worden aangewezen en een lid voor het hoofdbestuur van den Z.H.IJ. Aangezien niemand van de aanwezigen een candidaat naar voren bracht, stelde de heer de Ren, namens de IJsclub „Nut en Vermaak" te Leimuiden voor om den heer J. van Zwieten te Rijnsfcterswoude te be noemen. De heer de Ren zeide dat de heer v. Zwie ten zich in principe bereid verklaard heeft zich een eventueele benoeming te laten wel gevallen. Hierna werd dé heer v. Zwieten met al gemeene stemmen benoemd tot voorzitter van het Merendistrict en tot lid van het hoofdbestuur v. d. Z.H.IJ. Tot commissaris te Langeraar wordt be noemd de heer Th. A. Hijdra te Langeraar en te Oud-Ade de heer D. J. v. d. Poel. De voorzitter geeft dan nog een kort over zicht van de schitterende resultaten door het Merendistrict op het gebied van het •toerisme op de schaats, behaald in de ijs- periode winter 1941/1942. Voor het komende ijsseizoen zijn blijkens mededeeling van den secretaris, allerlei tochten uitgestippeld. Een Molentocht 50 k.m. (startplaats Leiden). Merentochten van 45, 60, 100 en 130 km., met als hoofdstart plaatsen Leiden, Gouda, Uithoorn en Woer den, en een tocht Sleutelstad—Pijpenstad v.v. Materiaal voor al deze tochten is er ruim voldoende, terwijl er ook voldoende voor individueele tochten aanwezig is. Financieele Flitsen De gezamenlijke brutowinst van het concern N.V. W'estlaaucbschie Hypotheekbank over het jaar 1944 bedraagt f 852.989. Op di verse rekeningen is totaal afgeschreven f 248.278, terwijl aan de reserves werd toege voegd f 418.554. Het dividend op de aandee- len Wesfclandsche Hypotheekbank werd be paald op f 20 per aandeel van f 2500 met 10 pet. storting, op die der Zudder Hypotheek bank f 5 per aandeel met 10 pet. storting, op die der Zuidhollandsche Hypotheekbank op f 7 per aandeel met 10 pet. storting, op die der Amesterdamsche Hypotheekbank met 20 pet. storting op f 12 per aandeel, terwijl het dividend op de aandeelen Residentie- hypotheekbank per aandeel met 35 pet. stor ting op f 14 werd vastgesteld. Het voorstel tot ontbinding der N.V. Intercommunale Hy potheekbank en de N.V. Residentie Hypo- h&ekbaïik werd op de aandeelhoudersverga dering met algemeene stemmen goedgekeurd. Naar de Financieele Koerier uit goede bron verneemt, worden er sinds eendgen tijd besprekingen gevoerd tussdhen de Ned. Soheepsbouwmij en de Ned. Droogdokmij om tot een fusie te komen. De exploitatie-inkomsten van Republic Steel Corp. över het derde kwartaal 1945 toonen een vermindering tot 6.665.267 dollar (v.j. 12.965.687)terwijl de netto's daalden tot 1.617.676 dollar (v.j. 2.195.526), overeenkomen de met 0.21 dollar (v.j. 0.30) per aandeel. De netto-winst der Boerenhypotheek- bank over het boekjaar 1944 bedraagt na re serveering van f 10.000 voor belastingen 4817. Er wordt een dividend van 4 pot. uit gekeerd. Het jaarverslag van de R'damsche Ond. Mij. v. Levensverzekering u.a. over 1944 geeft de volgende cijferé: Per 31 Dec. 1944 was totaal verzekerd voor f 18.788.670 (v.j. f 16.403.880). Het aantal polissen nam toe met 5895, waardoor het aantal verzekeringen steeg tot 77.841. Over het geheel werd een gemiddelde rente gemaakt van 3.758 pet (v.j. 5 pet.). De gemiddelde rentevoet van de hypotheken bedraagt 4.1 pet. De premie- reserve eigen risico steeg met f 647.290 tot f 3.213.883. Het beschikbaar "saldo na afschrij vingen bedraagt f 38.346 (v.j. f 38.501), het geen gereserveerd wordt. BEURS VAN NEW YORK Atch. T. Baltim. Balt. 4% Can. P. Chsap NY. Cen. NY C4% N Y TT. Penn.. S. Rail. Un. Pac. Arg. 26/12 27/12 96% 96% 26% 25% 77% 76% 19% 19— 56— 56% 35% 34% 98» 98% Al. Ch. Am'. Can Am. RM. Am. Sm A.T. &T Am. Tob Anac. B. Steel Case Ch. NBk Chr y si. Cit» F C Cons. Ed Cons. Oil Dund. E. Kod... El. B&S Gen. El. Gen Mot 140% 138% 99b 99b 188— 188— 101% 100— 20% 28% 65— 64% 189% 189— 90% 90% 44% 44% 95— 945% 45% 45% 45— 45% 135% 135% 533,4 53— 32% 32% 20% 19% 186%.186— 227— 19% 19% 47 3/8 46% 76% 76% 26/12 27/12 Good. Y 60% 59% In. Harv. 95-r- 96— I. Nickel 37% 36% Int. T.aT 30% 29% Kennec... 49% 50 Montg.. 74% 72% N. Cit. B 49% 46% P Gas&El 42% 42% Pack Mot 11% 11% Pure O... 23% 23% Radio C. 18— 17% Rep. St. 31% 31— Reyn Tb 3737 Shell U. 32% 33% Socony 17% 17% Sperry C 3635% St. ONJ 66% 566% Studeb... 31% 31% Texas C 01:% 60% Un. Air 35% 34% Un. Corp 4% 4% Un, Fr 110— 110% Un. Gas 24% 24— US Rub 67% 66% US Smelt 78% 75— US Steel 81% 81% W house 36% 36— W worth 50% 40% Chile 6 21% 21% S. Paeif 103— 103— Air Red 55% 54 Waar bevinden zich onze zeeschepen? Saparoea, 27 v. A'dam n. Noord-Amerika. Alcoe, 19 v. Rotterdam te Cardenas. Algenib, 23 v. Rotterdam n de Pacific. Alphard, 21 v. Houston n. Tampa. Aldabi, 20 v. Norfolk n. Ned. Indië. Algorab, 24 v. Antwerpen te Rotterdam, ver trok 26 n. Buenos Aires Zaan, 23 v. Benghazi te Alexandrië. Leerdam, 24 v. Montreal te Rotterdam. Dreohtdijk, 24" v. Kiel te Schiedam. Taria, 24 v. Curasao te Rotterdam. Pr. Willem v. Oranje, 23 v. Dublin m R'dam. Aalsum, 25 v. Lagos te Rotterdam. Tibia, 26 v. Curasao te Rotterdam. Rapana, 26 v. Curagao te Rotterdam. Terborch, 25 v. Southampton te New York. Indrapoera, v. Southampton n. Bombay p. 26 Perim. Prins Maurits, 23 v. Alexandrië n Haifa. Tiba, 24 v. Antwerpen te Santos. Tabaian, 20 v. Suez n. Ned. Indië. Fort Nassau, 23 te Batavia. Titus, 21 van Jaffa n. Nederland. Van Ruysdael, 21 van Port Said n Batavia. Jan van Goeyen, 1 Jan. v. New York te Rot terdam of Amsterdam verwacht. Edam, 22 v. Rotterdam te Philadelphia. Tabinta, 21 v. Zuid-Pacific te Los Angeles. Taria, 24 v. Curasao te Rotterdam verw. Stuyvesant, 23 v. Amsterdam n W. Indië. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m). 6.45 Gymn, 7.00 Nieuws. 12.00 Rentmeesters Kwintet. 12.30 Nederland aan den slag. 12.35 Gram. 13.00 Nieuws. 13.20 Sextet Harry de Groot. 14.00 Wereldprogr. 15.30 Eng. les voor gevorderden 16.00 Residentie Kamer Orkest. 16.45 Boekbespreking. 17.00 Musetteprogr. 17.30 Ted Powder. 18.00 Nina Dolce. 18.30 Het Rijk overzee. 19.00 Nieuws. 10.30 Solis tenconcert. 20.00 Nederland herrijst. 20.30 Het Aether Restaurant. 21.30 Hoorspel. 22.15 Mensch en maatschappij. 22.30 De componist van de week. 23.00 Nieuws. 23.15 Avondwij- ding. 23.30 Gram. 24.00 Sluiting. Het programma van Hilversum II (415 m). 13.00 Voor de Ned. Strijdkr. 18.40 Gram. 14.05 Uit eigen tuin. 14.45 Beeldende kun sten. 15.00 Gram 16.00 De Eng. cosmopoliet. 16.45 Gram. 17.00 Kinderhoorspel. 17.30 Kin derkoor 18.00 Nieuws. 18.15 Persoverzicht. 18.30 Gevraagde platen. 19.30 Ned. strijdkr. 20.00 Eddy Walis. 20.30 Sportpraatje. 20.45 Omroeporkest. 21.45 Avondwijding. 22.00 Nieuws. 22.20 Gram. 23.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3