NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 2T DECEMBER IMS Stadsnieuws Vernieuwing van het onderwijs In zijn openingsrede op de onderwijscon- ferentie heeft weth. M. G. Verweij erop ge wezen, dat wij thans te doen hebben met een complex van na-oorlogsöhe problemen, welke zich op alle gebied doen gelden en de geeste lijke crisis, welke de jeugd en ook vele oude ren in dezen' tijd doormaken, heeft aan de onderwijs- en opvoedingsproblemen nieuwe van geheel anderen aard toegevoegd. Spr. herinnerde in dit verband eraan, dat de jeugd is opgegroeid bij ondermijning van het ou derlijk- en overheidsgezag 'en vertrouwd is geraakt met verkeerde begrippen als sabo tage en plichtsverzaking. Het gaat tenslotte om herstel en opbouw van geestelijke waarden en de cultuur van onze zoozeer geschonden samenleving, en daarom rust hier op gezin, school en Kerk een ontzaggelijke taak, aldus weth. Verweij. Hierna sprak de heer Kees Boeke over Vernieuwing en Vernieuwingsraad". Spr. zeide, dat de 5 oorlogsjaren naast de ver schrikking :sn verwildering, ook goede vruch ten hebben afgeworpen. Daar zijn helden ge weest, die zichzelf voor anderen hebben in gezet. Te constateeren valt echter, dat velen geen tij dvul ling .geen geestelijken achtergrond hebben. De kijk op het geheele probleem van de opvoeding en ontwikkeling moet anders worden. We moeten beseffen, dat we maar een klein stofje in het heelal zijn. Den kin deren moet dit worden bijgebracht. Dan, al dus spr., moeten we krijgen een artistieken en een socialen kijk op de dingen des levens. Bovendien moet het ethisch besef vermeer derd worden. Er is meer dan kennis, die noodzakelijk is. Daar zijn ook christelijke deugden. De kinderen zien in de school de plaats waar ze leeren moeten, en hoewel spr. overtuigd is van het toegewijde en effi ciënte werk van onderwijzers en onderwij zeressen, meent hij toch, dat het onderwijs anders ingesteld moet worden. Dan is daar nog het religieuze terrein, een der ernstigste bedreigingen waarop de vernieuwing dreigt tf te stuiten. Toch gelooft spr., dat een geest van liefde en vertrouwen, die scheiding kan teniet doen. Tenslotte stond spr. stil bij het ontzaggelijke nut, dat de kinderen hebben van het zich kunnen ontplooien in volle vrij heid en illustreerde dit met voorbeelden uit de Kindergemeenschap te Bilthovien. 's Middags werden een 7-tal sectieverga deringen gehouden, waarin verscheiden on derwerpen werden behandeld. Op den tweeden dag der conferentie werd in de sectievergaderingen gesproken over het onderwijs in het Nederlandseh en de oplei ding der leerkrachten. Onder geweldig enthousiasme deelde ten slotte de heer Van Schaik, weth. van Onder wijs van Leiden, mede, dat hij een brief aan den president v. d. Senaat der Leidsche Uni versiteit, prof. v. Oven, had verzonden, waardoor hij het als een groote waarschijn lijkheid achtte, dat aan de Leidsche Univer siteit gesticht zal worden een Rijkssemina- rium voor Volksopvoeding, die het volgende zal inhouden: a. paedagogische opleiding van leeraren, b. School voor maatschappelijk werk voor juristen en predikanten, c. Een 2-jarige opleiding voor onderwijzers („stu dium generaal"), d. „Hoogere Krijgsschool" voor leeraren (herscholing) voor paedago- giek en psychologie. e. Vacantie- en ap- plieatiecursus in paedagogiek en psycholo gie. f. Een cursus in de nieuwste uitkomsten van paedagogiek en psychologie voor onder wijzers en leeraren na gedwongen 6-jarige practijk.. Aan het einde van zijn mededeelingen zegde de heer van Schaik zijn volle mede werking toe om de Leidsche scholen te laten dienst doen als „experimenteerscholen". DIPLOMA ZWEMMEN. Onder groote belangstelling hadden in de Overdekte Zweminrichting de wedstrijden voor het diplomazwemmen plaats. Het diploma werd uitgereikt aan: Diploma A: F. Schildluizen, A. v. Leeuwen, G. Crama, W. Verstraten, N. Loef, M. Janssen-LonkA. v. d. Berg-Hageman, R. Hilbers, M. Blijleven-Redegeld, W. T. v. d. IJsel. R. Sissingh, E. v. d. Berg, H. Stol, S. v. Koper en-Buitend ijk, J. v. Koperen, R. Heijmans, C. Buijs-Nolet, L. Ammerlaan, J. Schouten, P. Buitendijk-de Mooij, G. Grim bergen. Diploma B: R. Sissingh, A. v. Leeuwen, E. Haasbeek, G. Crama, M. Janssen-Lonk, A. v. d. Berg-Hageman, J. Schouten, P. Buiten dijk-de Mooij, J. Onderwater, D. Hinnen, S. v. Koperen-Buitendijk, P. v. d. Berg, C. Buijs-Nolet, J. Ammerlaan, M. Blijleven- Redegeld. M. F. SIierings-HoppenbrouwerG. Simonis, M. Ammerlaan. Zwem vaardigheidsdiploma A: L. A. Mens, Q Zandvliet, M. Kromdijk-Rijpkema, Joh. de Kier, H. G. Regeer, J. Hanselaar, M. Brouwer, J. v. Dijk, C. M. Prins-de Groot, M. v. Wijk-v. d. Linden, L. C. Heijnen. M. K. Hommes, E. H. C. D. Boon, J. v. d. Meer- v. Tongeren, S. v. Amerongen. Zwem vaardigheidsdiploma B: H. K. v. Eijken, J. P. v. d. Water, A. Schoots-Kroon- berg, Joh. v. Iterson. VOOR DISTRIBUTIE-ARTIKELEN NAAR HET DISTRIBUTIEKANTOOR En niet naar „Volksherstel". Tot nu toe heeft „Volksherstel" bemidde ling kunnen verleenen aan oorlogsslachtof fers en personen, die in socialen nood ver keerden tot het verkrijgen van vergunnin gen voor textiel en andere goederen via het Distributiekantoor. Thans is het echter on geveer zoover gekomen, dat de Distributie- dienst zijn normale werkzaamheden zelf standig kan behandelen. Met den Distributie- dienst is daarom overeengekomen, dat een aanvraag voor textiel slechts kan worden ingediend bij dezen Dienst. De schoenendistributie loopt reeds gerui- men tijd geheel over het Distributiekantoor. „Volksherstel" reikt nu nog slechts in zeer beperkte mate H.A.R.K.-goederen uit. Door het zeer groote aantal aanvragen en de uiterst geringe hoeveelheid goederen (waaronder ook onbruikbare kleeding) die aan Leiden werden toegewezen, is het on- oó>- fr_ -- nieuwe aanvra gen in behandeling te nemen. Degenen, die een aanvraag bij „Volksherstel" hebben in gediend, worden verzocht af te wachten tot de beurt-oproep toegezonden wordt. CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER Vrijdag worden zij, wier familienaam be gint met de letters Ver t/m VI opgeroepen ter controleering en verbetering van het be volkingsregister. Medebrengen trouwboekje, persoonsbewijs en 2de distributiestamkaart van alle gezinsleden: alleenstaande personen persoonsbewijs en 2e distributiestamkaart. BURGELIJKE STAND VAN LEIDEN. Geboren: Johanna M„ d. van W. G. Verberg en A. T. Schrijvers. Marijke, dr. van P. J. B. de Jager en S. Stikkelorum. Agatha J., dr. van J. Jansen en A. J. van Overleden: J. C. C. Flentrie, 72 j. H. van der Laken, 71 J. Pommer, 77 j. N. Gudema, 29 jaar. Getrouwd: A. Coert en J. Koree. H. van Es en E. M. Kluivers. I. Guldemond en T. Merbie. G. J.' van Maris en E. P. Klum- per. P. J. Schütt en N. Hoogervorst, gesch. W. F. de Wolf en H. Verstraaten. J. van den Berg en H. H. Hasselbach. Uit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN. In de gehouden ledeovergaderig van de Alphensche Middenstandsvereenigimg werd in de vacature Nagtegaal tot bestuurslid ge kozen de heer J. Kanis, waarmee het be stuur weer compleet is. Door de toetreding van een aantal Middenstanders uit Aarlan- derveen was een wijziging in statuten en reglement noodzakelijk, die overeenkomstig het bestuursvoorstel aanvaard werden. De hoofdschotel van deze vergadering vormde een causerie van den heer L. de Graaf, directeur Alphensche Bank over de „Blok keering en deblokkeering van ons geld", welk onderwerp zeer verhelderend heeft gewerkt. Over 't algemeen is de burgerij nog niet zoo heel content over de straatverlichting in onze gemeente. En inderdaad is deze ook nog heel po oventjes. Als antwoord op de klachten die regelmatig binnenkomen heeft het college van B. en W. aan de gemeente naren verantwoording afgelegd over het in deze gevoerde beleid. Hieruit blijkt, dat men voor straat verlichting voor slechts 10 pet be schikt van den stroom dien men voor dit doel voor den oorlog gebruikte. Een schema voor verlichting is opgesteld en als dit volledig is uitgevoerd zal men nagaan of nog beter resultaat met het toegewezen kwantum te bereiken is. Bij de voorstellen van Alpbens raad voor de vergadering op 27 Dec a.s. is er ook een betreffende de brugwachter van de Hofbrug en Havenbrug, den heer Van Vliet. Reeds op 1 Juli j.l. ging hij heen wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd -en reor ganisatie van den dienst. B. en W. stellen thans voor hem een gratificatie toe te ken nen van f156 per jaar. De afd. Alphen a. d. Rijn van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond hield een bijeenkomst, waarin hef hoofdbestuurs lid, de heer C. v. d. Wal, een toespraak hield. Spr. wees er op hoe uit alles blijkt, dat het nog moeilijker zal zijn den vrede, dan den oorlog te winnen. De ware geest ontbreekt, de geest van het Kind in de Kribbe. We zien daartegenover juist hoe de kwade machten al meer den boventoon gaan voeren en verv/acht mag worden, dat ook voor hét bestaansrecht van de Chr. Vakbe weging in de naaste toekomst weer fel ge streden zal moeten worden. Spr. plaatste den strijd om het bestaan in het licht van Bethlehem, om te wijzen op de 2e komst van Christus, die een volmaakte wereld tot stand zal brengen. Na de pauze hield de voorganger van de Herv. Evangelisatie, de heer A. P. de Jong, een boeiende toespraak naar aanleiding van Jesaja 9 5. Medewerking werd verleend door een koortje, onder leiding van den heer W. Hesseling, dat op voortreffelijke wijze verschillende Kerstliederen ten gehoore heeft gebracht. HILLEGOM. Een lid der S.S., die im Hillegom was ondergedoken, werd gearresteerd en op transport gesteld naar de P.O.D. te Heeren veen. Vrijdagavond sprak ds H. A. Wiersinga van Leiden in de Geref Kerk over het on derwerp: „Het Dansvraagstuk een Vraag stuk?" Spr. schetste hoe de wereld na de bevrijding gekomen is tot de danswoede van tegenwoordig. Men wil zijn „Levensvreugde" uiten, spontaan, in rhytmische bewegingen en zich ook innerlijk bevrijd gevoelen. De wer kelijkheid is echter anders. Het is een zoeken naar genot, het is de erotiek, die trekt. Dit heeft verschrikkelijke gevolgen. Hiervoor voerde spr. een overstelpend aantal bewijzen aan van doktoren, dansleeraren, etc., waar door het onderwerp wel meer op prac- tische als principieele wijze werd behandeld. Het dansvraagstuk mag voor ons geen „vraagstuk" zijn volgens spr. Aan het slot richtte hij zich dan ook tot allen, die het „vraagstuk" ter hand nemen om een oplos sing te vinden, en den ernst der tijden, de ellende in Indië, den nood der Kerk over het hoofd zien Velen maakten van de gelegen heid gebruik om vragen te stellen. De heer H. M. Bos, hoofd v d. Juliana- school vertrekt per 1 Maart a.s. naar Den Haag. GEBOREN: Anna M., d. van N. Assendelft en A. Rijfers; Petronella M., d. van L. G. Teeuwen en H. M Langeveld; Jan, z. van H. J. v. Egmond en W. Plug; Adrianus M., z. van A. de Goede en M. J. v d. Mey; Paulus J. M., z. van C. M. Pijhacker en M. Bakker ONDERTROUWD: J. L. Veldh. v. Zanten en E. M. van de Voorn. GETROUWD: H. W. Wittenaar en G Huys- soon; P. L. van Leeuwen en H. van Veld huizen OVERLEDEN: F. J. v. d. Ven, m., 84 j.; H. N. de Greef, v., 9 m. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de zaal Fennes, hield de ijsclub „Voorwaarts" haar jaarlijksche ledenvergade ring onder leiding van haar voorzitter, den heer F. N. v. d. Valk Gesproken werd over de ev. dezen winter te houden wedstrijden, terwijl tot slot nog eenige fraaie prijzen, zoo als schaatsen en konijnen werden verloot. Naar wij vernemen gaan niet alleen des Zondags veel kinderen uit het Tehuis voor Oorlogspleegkinderen voor een dag naar pleegouders, maar reeds verscheidene jon gens en meisjes zijn voorgoed in huisgezin nen opgenomen. Bijna dagelijks komen er bij Jeugdzorg aanvragen binnen, niet alleen van Katwijkers. maar ook al uit omliggende plaatsen. KATWIJK AAN ZEE Duizend gulden boete of 3 maanden hechtenis had M. v. d. M. te Katwijk aan Zee van den Tuchtrechter gekregen, omdat hij betrokken was in een kwestie, waarbij geleverde aardappelen veel te duur werden verkocht. Daarvan had verdachte ook voor deden getrokken, en de Officier vond dan ook geen reden in de opgelegde boete wij ziging te brengen. Het pleidooi van mr Aver- beeck was op vrijspraak gericht, doch de rechter, die opmerkte dat f 15.voor een mud aardappelen veel te duur is, en boven dien verdachte wat handhaven der prijzen betreft niet al te best gesignaleerd staat, ver oordeelde opnieuw tot f 1000.boete of 3 maanden hechtenis. Het dameskoor „Lenteklokjes" (diri- gente mej. Riek Meyering) gaf in de kaoel der Ned. Herv. Gem. een uitstekend geslaagde uitvoering. De nummers, die ten gehoore werden gebracht, vonden grooten bijval, niet in het minst de soli van mej. Riek Meyering en van den tenor v. d. Togt. De muzikale be geleiding van den heer Han Zirkzee was uit stekend. Tot het college der Notabelen v. d. Ned. Herv. Gemeente zijn gekozen de hee- ren A. Brouwer, A. Haasnoot, K. Meyvogel, J. v. d. Plas. C. v. d. Rhee en D. Verloop. Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk is benoemd de heer H. v. Beelen en tot diaken zijn de heeren J. A. de Best, A. de Kort, G. Ouwehand en B. Vooys benoemd. NOORDWIJK Distributienieuws. Schoenen. Er is weer een aanvang gemaakt met de distributie van schoenenbonnen, terwijl er verwacht kan worden,, dat elke maand een kleine toewij zing beschikbaar zal zijn. De algemeene nood op 't gebied vam schoenen is hier welbekend en er wordt getracht de toewijzing zoo eer lijk mogelijk te verdeelen. Men houde bij de beoordeeling hiervan echter in het oog, dat het met een toewijzing van 500 paren schoenen, niet mogelijk is alle 15000 aanvra gers direct tevreden te stellen. Textiel. Ondanks alle bekendmakingen komt het publiek nog steeds op alle uren van den dag aan het loket textiel. Aan dezen onhoudbaren toestand moet een einde komen. Het loket is alleen geopend op Maandag en Dinsdag van 912 uur. Op andere dagen alleen na oproeping. „Het Groene Kruis" hield haar jaar lijksche ledenvergadering in het Wijkge- bouw, onder leiding van de presidente, mevr. v. Gilse. De presidente herdacht in haar openingswoord de overleden bestuurs leden L. Graaf van Limburg Stirum, dr J. P. Niekerk en R. J. de Groot. De secr., dr H. J. de Graaf, vermeldde in het jaarver slag, dat de vereen., ondanks de ongunst der tijden, steeds haar werk heeft kunnen voort zetten, mede dank zij de hulp van de diaco nieën en van het Gemeentebestuur. Het fi nancieel verslag vermeldde een batig saldo van f 1312.30. Hierna bracht Zr. Baalbergen verslag uit van de werkzaamheden gedurende de jaren 19401945. Een geweldig aantal bezoeken werd afgelegd door de wijkzuster, terwrjl ook het spreekuur steeds zeer druk werd bezocht. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de candidaat van het bestuur, de heer G. Vogelaar, werd gekozen. Besloten werd de contributie over 1946 met 10 ct. per maand te verhoogen. LEIDERDORP. De heeren W. F. Gijzel en P. de Bruijn hebben hun benoeming tot ouderling der N.-H. kerk aangenomen. RIJNSBURG Voor het Verband van Chr. Geref. vei- eenigingen hield ds N. Brandsma een iezing over „De Kerk en het sociale leven". Na een uiteenzetting te hebben gegeven van de begrippen Kerk en maatschappij, be sprak ds Brandsma het verschil tusschen beide. De Kerk is vanuit den hemel, de maat schappij is van de aarde. Er behoort tusschen beiden echter ook overeenkomst en overeen stemming te zijn, dus geen doopersche hou ding en geen Barthianisme, aldus spr., die beide de richting uitgaan, dat er scheiding tusschen Kerk en maatschappij behoort te zijn. Bij de behandeling van de vraag over de taak der Kerk, werden vele actueele pro blemen aangeroerd, zooals de houding der socialisten en communisten, alsmede de he- dendaagsche verschijnselen van arbeids- schuwheid, enz. Ds Brandsma besloot zijn lezing met den wensch uit te spreken, dat de Kerk nu en voortaan haar roeping in dezen zou verstaan. Er volgde een leerzame gedachtenwisse- ling. In de zaal bij de Ned. Herv. Kerk werd een interessante filmavond gehouden van do Ned. ver. tot bescherming van dieren. Jam mer dat de aanwezige jongeren, ondanks herhaaldelijk verzoek om rustig te blijven, zich baldadig gedroegen. Voor het instructeursex. der Royal Signals is geslaagd de Wachtmeester der Kon. Ma rechaussee T. Bruin, alhier. De heer Bruin zal als Verbindingsonderofficier worden toe gevoegd bij de Mobile Brigade der Kon. Marechaussee te Apeldoorn. RIJNS ATERWOUDE De Gemeenteraad kwam in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester J. A. Bakhuizen. De heer A. v. d. Knijff werd benoemd tot lid van het dage- lijksch bestuur van de Stichting Drinkwater leiding „De Drie Gemeenten", waarin de burgemeester ambtshalve zitting heeft. Tot plv. leden werden benoemd de herren S. J. Visser en W. Compeer. De Raad kon zich met de door Ged. Staten voorgestelde verhooging van jaarwedden vereenigen. De voorzitter derit mede, dat de gemeente nog altijd in het bezit is van een radiotoestel. De secretaris heeft steeds voor dit toestel gezorgd en het, ofschoon het geregistreerd was, buiten de inlevering weten te houden. De Raad besluit dit radiotoestel aan den secretaris cadeau te doen, als waardeering voor het vele goede, door dezen ambtenaar tijdens de bezetting in het belang der gemeente verricht. Voorts deelt de voorzitter mede, dat door hem in 1945 een garantiefonds is gevormd om daar uit inkoopen te doen voor de Centrale keu ken voor Leimuiden en Rijnsaterswoude, waarvan de gelden *zijn belegd bij de R. C. Boerenleenbank te Leimuiden. De Voorzitter doet deze mededeelang omdat er geruchten de ronde doen, dat aan het garantiefonds zonder de garanten daarin te kennen, een andere bestemming zou zijn gegeven. De heer Disseldorp zou gaarne het gemeen tehuis te Rijnsaterswoude weer op bepaalde dagen voor het publiek geopend zien. De Voorzitter antwoordt, dat zoodra er geen kachels meer noodig zijn, het gemeentehuis weer geregeld zal geopend zijn. De heer Groeneveld zou gaarne de straat verlichting wat uitgebreid zien, hetgeen de Voorzitter nog eens met de Lichtfabrieken zal bespreken. Onderwijs ACAD. EXAMENS AMSTERDAM. Vrije Universiteit.. Geslaagd voor het prop. ex. theologie, H. M. Dercksen, Rijsoord; A. F. Goedendorp, Rotter dam: H. C. Kooreneef, Den Haag: A. Kruis wijk. Hilversum (cum laude); mej F. Roos- jen. Amsterdam: K. Runia, Oudeschoot (cum laude) en J. Wilschut, Rotterdam (cum laude); cand. ex. theologie, K. L. Zwanenburg te Katwijk LEIDEN, 24 Dec. Geslaagd doet. ex. Chineesch-Japansche taal en letterkunde R. P. Kramers, Oegstgeest; cand .ex. rechten: C. J. Blaauw, Leiden; J. H. Wildervanck de Blécourt, Amsterdam; mej. J. M. v. d. Maas, mej. G. H. Bos, J. Barge, G. G. van Heek, A. M. W. Resius, J. J. van Enter en R. A. Hübner van Wijngaarden, allen te Leiden; doet. ex. rechten R. Netze en R. W. Leddy, Leiden; cand.ex. rechten: mej. L. G. Baud, Leiden; doet. ex. rechten; D. J. Kroon en H. P. van Duiken, Leiden; cand.ex. rech ten; J. Gerretsen, Leiden: cand.ex. Ned. Icid. recht: M. Spree, Den Haag; R. I. van Til. Oegstgeest en H. W. Assink, Voorburg; doet. ex. indologie: R. Treffers, Voorburg; cand.ex. Ned. Ind. recht: mej. A. E. Otten, Leiden, en C M. H. Kolstee, Den Haag. Geslaagd doet. ex. Chineesch-Japansche taal en letterkunde, J. W. de Jong. Leiden; doet. ex. Ned. taal en letterkunde, T. M. van Leening, Amsterdam; cand. ex. rechtsge leerdheid, H. A. van Waltmeijer, Den Haag, R. A. van Sandick en R. A. Moerzer Bruijns, Leiden en T. G. Scheer, Wassenaar. UTRECHT, 22 Dec. Geslaagd apothekers- ex. Ie gedeelte J. L. van Eijk en K. C. Ger- ritsma; doet. ex. veeartsenijkunde 2e ged. J. de Daas; doet. ex. geneeskunde 2e ge deelte C. F. Elich; D. van Heuven, Chr. A. Fluptman, H. M. Olislagers, mevr J. R. M. Trimbos-v. Kesteren, mej. J. C. S. M. Schuurmans, A. Bijlsma, W. Visscher, J. N. v. d. Horst. H. M. Celis, A. H. F. M. Cort- hals, G. E. v. d. Burger, A. J. M. Verbeek, mej. P. Timmerman, C. L. Bronkhorst, mej. N. Knottenbelt, B. Wissing, J. A. M. van Gorp, P. Verhey, mej. D. E. Maas, J. C. van Es, H. W. Stenvers en M. T. v. d. Hoe ven; doet, ex. rechten J. W. G. Floor en W. Poerink; cand. ex. rechten H. A. Viseur en O. A. Kaufo; cand. ex. geneeskunde M. van Wenum, A. K. Vos, P. Allewijn, W. Dorre- steyn, N. M. van der Hoff, H. H. Kloos, M. J. Melchers, W. N. Robert. G. Schermers. A. M. L. Vencken, M. de Vlieger, E. Doornen- bal, J. G. Swaen. H. B. Meerdïnck, mej. J. M. Niessen, A. J. Schilstra, P. S. Schillings, O. A. Vinks, J. Th. Voorpool, A. Schute. J. van der Goot, M. Reyerse, P. van Ardenne, T. J. Vervloet. L. Visschers, J. M. Webers, A. E. Stuur, H. J. M. Custers, J. A. Pin- ckaers, C. A. J. Ruys, L. van Gelder, V. J. Huygen, mej. A. L. Kalsbeek, W. G. J. M. van Trier, W. J. O. H. van Dijk, G. A. M. van Donselaar; theoretisch tandheelkundig ex. Ie gedeelte: J. B. Bakker, R. W. van Beek, H. J. Th. M. Corthals, H. J. van Eek, G. C. de Groot. C. A. A. J. van den Heuij, JE Hylke- ma, N. Janssen, W. Keverling Buisman. W. J. M. Koenders, A. G. H. Laumen, A. W. C. M. van Ravele, K. L. Rozendaal, G. G. Samson, L. J. A. van Schijndel, C. A. v. d. Spek. A. S. Talm aR. A. van Wingerden en Th. A. de Vries; theoretisch tandheelkundig ex. 2e gedeelte: C. A. A. J. van den Heuij, L. W. Hoogenboezem, N. Janssen, A. F. van Laer, K. F. Lommei, L. J. A. van Schijndel, mej. M. C. Steven se, F. v. d. Straaten en mej. A. M. Veeneklaas; tandheelkundig arts ex. Tj. H. Berghuis, E. van Gent, E. B. Jacobse, J. Lammens, J. M. A. Th. Mandos, J. Reuvers, J. J. Roorda, A. L. Rozendaal, H. Steunenberg, A. J. Syriër en C. K. de Wit; semi-arts ex. mej. T. Beek, B. J. Peters, R. M. Versteegh, H. M. v. d. Sande, J. v. Doorn, L. J. Bastiaans, J. Lameris, C. J. Barants, J. Nieveen, J. F. van Pelt, A. J. Nuyens, L. v. d. Drift, mej. A. K. Oonk, F. C. Hage en G. W. Arendsen Hein; arts-ex. A. L. Zijp, L. G. C. A. Janssen, W. A. G. Wolffensperger, L. Morsink en mej. A. G. v. d. Horst; de promotie van mr. W. L. Snij ders geschiedde cum laude. Sport en Spel DE ENGELSCHE LEAGUE Op Eersten en Tweeden Kerstdag speelden dezelfde clubs uit en thuis tegen elkaar. In de Noord. afd. wist Chesterfield door twee overwinningen op Bury de eerste plaats te heroveren en wordt gevolgd door Blackpool, Everton, Sheffield Wedn. en Sheffield Utd. In Zuid waren Chelsea en Arsenal op Chelsea versloeg Millwall met J—0 en 8—0, terwijl Arsenal een 21 en een 70 zege op Newport boekte. Charlton gaat nu reeds met 39 pnt. uit 22 wedstrijden aan den kop, met achter zich Aston Villa, dat nog een punt meer achter kwam door een draw (11) tegen de Wolves. De Villa heeft nu 23 ge speeld en 36 pnt. De uitslagen van de beide Kerstdagen volgen hieronder, de tusschen haakjes ge plaatste zijn van Eersten Kerstdag; Noord: Barnsley—Liverpool 1-0 2—a BurnlevSunderland 23 (11). Chester field—Bur v 3—1 (3—2). Everton—Blackpool 7i (25). HuddersfieldBlackburn 02 (61) Manchester U.Sheffield U. 2—3 (0—1). Middlesborough—Leeds U. 4—1 CO1 New CastleManchester C. 11 (34). Preston N.—Stoke 2—4 (0—6). Sheffield I W. —Bradford 3—0 (2—3). 25 Dec. Grimsby- Bolton W. 0—2. Zuid: ArsenalNew Port 70 (21). Aston VillaWolves 11 (21). Charlton Nottingham F 2—0 (2—0). Coventry—Westbr. A. 32 (22). DerbyTottenham H. 2—0 (52). Fulham—Portsmouth 52 (22). Lei cesterBirmingham 01 (26). Luton Westham U. 14 (43).Millwall Chelsea 08 (o3). SouthamptonBrentford 34 (4i) 25 Dec.: PlymouthSwansea 13. R.CX. I—LEIDEN I 2—7 Deze wedstrijd, welke met spanning tege moet gezien werd, is voor de Leiderdorpers wel op een groote teleurstelling uitgeloopen. R.C.L., dat in dezen wedstrijd met drie backs speelde, zit direct stevig op den bal, doch het is Leiden dat o.i. ten onrechte uit een vrijen trap doelpunt (01). Het spél speelt zich nu 'het meest op het middenveld af, tot dat Leiden na een mooien aanval haar voor sprong vergroot (02). Nu is R.C.L. steeds in den aanval, doch de mooiste kansen gaan door slecht schieten verloren. Leiden weet het spel dan eenigszins te verplaatsen, doch R.C.L. blijft in den aanval en weet met een mooi doelpunt haar achterstand te verkleinen (12) waarmede de rust ingaat. Direct na de rust speelt R.C.L. alles op den aanval, doch uit een der weinige aan vallen van Leiden krijgt de rechtsbuiten de-n bal aangegeven in duidelijke buitenspelposi tie en Leiden vergrootte haar voorsprong (13). Leiden kwam nu meer in den aanval en het duurde niet lang of de stand was 14. Leiden speelde nu een goed open spel. doch doelpuntte weer in duidelijk buitenspel, het welk den scheidsrechter weer ontging. R.C.L. speelde nu een verloren wedstrijd, doch wist haar achterstand nog te verkleinen (2—5), waarna Leiden den stand tot 27 opvoerde. Scheidsrechter v. d. Tuyl hebben wij wel eens beter gezien. QUICK BOYS 2POLITIE KATWIJK 9—3. In dezen vriendschappelijk gespeelden wedstrijd kwam Q.B. met 10 spelers in het veld. In den aanvang golfde de strijd gelijke lijk op en neer. De le goal maakten de sterke arm, maar spoedig volgde de gelijkmaker. Als de Boys den elfden man op het veld zien komen, gaan ze sterker worden en als de rust intreedt is de stand reeds 32 in hun voordeel. Na de rust blijft dit overwicht en volgen de doelpunten van Q.B. elkaar snel op. Als het einde van deze wél aantrekke lijke match komt. is 9—3 voor Q.B. de eindstand. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 M). 6.45 Gymn. 7.00 Nieuws. 12.00 Gram. 12.30 Nederland aan den slag. 12.35 Gram. 13.00 Nieuws. 13.20 Ted Powder. 14.00 Wereldpro- gr. 15.00 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 16.00 Bijbellezing 16.30 Solistenconcert. 16.45 Kort verhaal 17.00 Orkest. 17.45 Voor de rijpere jeugd. 18.00 Jetty Cantor. 19.30 Anti-zwart handelcampagne. 18.35 De schoolmeester pre senteert. 19.00 Nieuws. 19.30 Orkest. 20.00 Buitenl. weekoverzicht. 20.15 Concert. 21.00 Op de brug. 21.30 Kamermuziek. 22.15 Mensch en Maatschappij. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Avondwijding. 23.30 Sluiting. Het programma van Hilversum II (415 M). 18.00 Nieuws. 18.30 Trio Hegedüs. 18.50 Voor je slapen gaat. 19.00 Brahmsprogram- ma. 19.30 Voor de Ned. Strijdkr. 20.00 Om roep Orkest. 21.00 Op de brug. 21.15 Spaan- sche muziek (gr.) 21.45 Avondwijding. 22.00 Nieuws. 22.20 Dansmuziek. 23.00 luiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3