Accountantskantoor JAC. STOL 1IGE EN Prof. Kraemer over de Herv. Gen.-Synode v NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG M DECEMBER nW ijk ka- s van fin het worden. ing. W l 46 en jten en 86, aan iekt (Geen oelen. luche Oude ER- 1945 iterf- JAC. kerk ïaard con- ocht jeren De Overheid is gerechtigd de doodstraf toe te passen Prof. dir. H. Kraemer heeft gisteravond iin de Marekerk zijn indrukken weergegeven van het verhandelde op de Gen. Synode der' Ned. Herv. Kerk en wel in het bijzonder van de tweede zitting, welke deze maand op het landgoed „Blankenburg" te Wassenaar is ^gehouden Vooraf stond spr. nog een oogenblik stil bij het eerste optreden der 9ynode op 31 Oct. in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, waardoor een nieuw tijdperk in het leven der N. H. Kerk is aangebroken. De nieuwe Synode is vrijwel uit alle richtingen en partijen een stemmig naar voren gekomen en draagt het besef, dat de Kerk vooral te bedenken heeft, dat het Woord Gods profetisch van karak ter is. Nadat spr. als zijn meerling had te kennen gegeven, dat bij de tweede zitting op „Blan kenburg" een ware geloofs-, gebed- en werk gemeenschap werd gevonden, stond' hij aller eerst stil bij de benoeming van. ds. Emmen uit Haarlem tot secretaris van de Synode, zulks in de plaats van ds. K. H. E. Gr ave- me ijer, welke laatste te kennen had gege ven, dat het hem onmogelijk was het veel omvattende secretariaat op jiuiste wijae waar te nemen naast de vele andere taken waar voor hij zich gesteld zag. Uit waardeer ing voor al zijn werk, benoemde de Synode hem als alg. gedelegeerde. Het ligt in de bedoe ling om ds. Gravemeijer telkens te belasten met bijzondere opdrachten der Kerk terwijl hij tevens zal optreden als raadgever van het secretariaat en het mode ramen. Vervolgens sprak Prof. Kraemer over de instelling van de commissie voor de Kerk orde, welke tot haar taak kreeg de opstel ling van een nieuwe kerkorde. Dit zal o.m. inhouden, dat een grondige herziening zal komen van heele classisindeeling, voorts zal zij ook nieuwe zendingsorde moeten ontwerpen. Daarnaast zal zij zich ook moe ten bezinnen op de vernieuwing, welke ge bracht zal worden in dat der bediening en ambten. Prof. Kraemer kwam hierna te spreken over de zeer nauwe verbinding, welke ge legd is tusschen de Geref. Kerken in H. V. en de N. H. Kerk. Ook t.o.v. de zending heeft de Synode een duidelijk geluid laten hooren. Zij heeft -het^ Uitgesproken, dat de zending een siprekend onderdeel der Kerk behoort te zijn. Zoo zijn de directoren der zending (van Oegstgeest en den Geref. Bond) benoemd tot predikant In alg. dienst met de opdracht in verant woordelijkheid der Kerk de zending te be hartigen. Ditzelfde is het geval met de zen ding onder de Joden in verband waarmede ook dr. Ten Boom tot predikant in alge- meenen dienst is aangesteld. Uitspraak vóór de doodstraf. Nad*t spr. vervolgens nog stil had gestaan bij het belangrijke _wenk van Gemeente opbouw en het instellen van een nood>raad voor Evangelisatie zette Prof. Kraemer het standpunt van de Synode t.ö.v. de doodstraf orts met oi pop is van Wat wil de 5 Mei-vereeniging? Het programma voor 1946. Teneinde de burgerij meer bekend te ma ken met het doel der ,,5 Mei-Vereeniging de Bevrijding 1945" heeft deze vereeniging twee etalages ingericht in het pand Haar lemmerstraat 175 en .Trianon", Breestraat. Hierdoor krijgt men een beeld van het pro gramma voor de feestelijkheden in 1946. Op Zaterdag 4 Mei zal een monument worden onthuld ter nagedachtenis van hen, dje vielen. Zondag 5 Mei is het dank- en bededag, terwijl Maandag 6 Mei als natio nale feestdag wordt gevierd. Wij wekken onze lezers gaarne op deze étalages te gaan bezichtigen. v uiteen, waarvoor wij verwijzen naar pagina 1. Spr. wees er nog op, dat bij de behande ling van deze kwestie duidelijk naar voren Is gekomen, dat het spreken voor de Kerk urgent, verantwoordelijk en moeilijk is. Tenslotte heef prof. Kraemer er op ge wezen, dat het vraagstuk Nederland'Indië nog niet door de Synode is a-fgedaan aange zien hiervoor de zoo rvood-zakel'ijke rijpheid nog niet aanwezig is. Cl !o mi n- Godsdienstoefeningen Acad. Ziekenhuis, len Kerstdag, 10.30 u. ds Punselie. Chr. Geref. Kerk. len Kerstdag, 10 en 5 u.. ds Jansen; 2en Kerstdag, 10 u., ds Jansen. Geref. Gemeente, len Kerstdag, 10 en 5 u., ds-Rïjksen; 2en Kerstdag, 10 u., ds Rijksen. Evang.- Luth. Kerk. (Hoogl. Kerkgr.), len Kerstdag, 10.30 u.,'ds Makkink; 2en Kerst dag, 10.30 u., ds Simon. Eglise Wallone. len Kerstdag, 10.30 u., ds Blommaert. Doopsgez. Gem., len Kerstdag, ds Snaayer Rem. Gem., len Kerstdag, 10.30 u., ds Poort man. Vrijz Herv. (Leidsche Volkshuis), len Kerst dag, 10.30 u., dr Boersema; W. de Zwijger- kerk. 10.30 u., dr Van Iterson, em. pred. te Oegstgeest. Leger des Heils, len Kerstdag, 10.30 u.. Hei- ligingsdienst, 3.30 muziek- en zar<?u;tvoe ring, 7.30 u.. Kerstmeeting (leid°- Rö- nitz); 2en Kerstdag, 3.30 u.. stratie. 7.30 u., Kerstsluiting Evang. Chr. Gem., (Middelstegr. 3), len Kerstdag, 6 u., 10 u. en 7 u. verschillende sprekers. B ij zonder e Kerstsamenkomsten Maandagavond, 19.00 u., Wijk II (ds H. C. Touw), Kerstfeest-Zondagsschool; 19.30 u, Wijk III (ds J. de Wit); 17 u., Wijk V (d$ D. Kuilena) Kerstwijding; 20 u., Wijk VIII (Koorkapel) ds W. H. Kelder en dhr De Groot, zang van mevr. T. RensinkZaal berg en Wijk zangkoor; 23 u., Hooglandscne Kerk, Kerstnachtdienst, ds W. H. Kelder jr, medewerking van „Ex. Animo". len Kerstdag: 6 u. v.m. Stadsgehoorzaal, wij- dingsdienst van het Leger des Heils; 15 16.30 u.. Consistorie Pieterskerk, zang van. nieuwe Kerstliederen uit den bundel ,,Van 't Kind", de herders en de Ster" van Leo Mens. 2en Kerstdag: 10.30 u., Hooglandsche Kerk, Kerstzangdienst, ds W. H. Kelder jr. „De aanbidding der volkeren bij de komst van Christus", zang van „Ex Animo"; 3 u., Oude-Vestkerk, Kerstfeest, Geref. Zon dagsschool „Pred. II la"; 3.30 u., Mare kerk, dr J. Riem ens. medewerking Orkest- ver. „Athalva" en het koor „Gezinszorg"; 4 uur,t Heerengrachtkerk, Kerstfeest. Ge ref. Zondagsschool „Zaai uw zaad in den morgenstond". 7.15 u., Wijk III (ds J. de Wit). Kerstfeest C.J.M.V. en padvinders „Prins Bernhard"; 7.30 u. Oude Vestkerk, Kerstwijding, ds K. Dronkert, zang van mevr. M. DronkertLittooy (sopraan) en Karei Borgers (orgel). Donderdagavond. 7 u., Wijk IV (ds Ottevan- ger) in gebouw ..Prediker". CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER. Donderdag worden zij, wier familienaam begint met de letters To t/m. Ty, U en Va- Ven opgeroepen ter controleering en verbe tering van het bevolkingsregister. Medebren gen trouwboekje, persoonsbewijs en 2e distriibutiestamkaart van alle gezinsleden; alleenstaande personen persoonsbewijs en 212 distributiestamkaart. EEN DOKTER NOODIG? De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dr. van Alphen, Jaeperse, Lahr en Stoffers. Morgen wordt de dienst waargenomen door dr. van Es, de Jager, Kortmann en Teysuwen» Prof. P. C. Flu ten grave gedragen Enorme belangstelling op „Rhijnhof". Onder groote belangstelling, vooral uit universitairen kring, vond Zaterdagmiddag op Rhijnhof de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen prof. P. C. Flu, in leven hoogleeraar te Leiden. Een groote schare van collega's, lectoren, privaat-docenten en studenten der Leidsche universiteit waren aanwezig. In den stoet kwamen o.m. mede prof. dr B. G. Escher, rector magnificus der L.U. en baron de Vos van Steenwijk, voorz van het college van Herstel. Toen de kist met het stoffelijk overschot in de aula was binnengedragen, nam prof. dr J. v. d. Hoeve het eerst het woord om namens het bestuur van den Acad Senaat en uit naam van de medische faculteit in gevoelvolle woorden het heengaan van prof. Flu te gedenken. Spr wees er op, dat. hoe diep tragisch Flue's laatste levensjaren ook geweest zijn. hij gedurende het groot ste deel van zijn leven een bevoorrecht persoor. is geweest. Dat was hij door zijn in-gelukkig huiselijk leven, dat was hij ook in zijn werk. In de Oost zoowel als in de West en in ons eigen land in engeren zin mocht hij veel tot stand brengen in het be lang der volksgezondheid en daardoor kon hij bijdragen tot het levensgeluk der be volking. Het hoogtepunt van zijn leven be reikte Flu in Leiden. Spr wees op de harde slagen, die prof. Flu na de Duitsche over weldiging te dragen had en besloot met hem te gedenken als een uitmuntend huisvader, een stoer werker, een voortreffelijk ge leerde, een trouw vriend, maar bovenal als een goed en eenvoudig mensch. Dr P. H. van Thiel sprak vervolgens na mens het bestuur der Ver. Instituut voor Tropische Geneeskunde, alsmede namens mede-lectoren, wetenschappelijk en tech nisch personeel van het Bacteriologisch Instituut der Leidsche universiteit. Nadat dr v. Meurs uit Amsterdam ge sproken had als vriend, sprak prof. L. J. van Holk woorden van troost tot de nabe staanden en ging hrj voor in gebed. Hierna werd het stoffelijk overschot graf waarts gedragen en te ruste gelegd in het zelfde graf, waar zijn zoon rust. Na de plechtigheid dankte de jongste zoon, dr F. P. Flu uit Oegstgeest voor de warme be langstelling bij het overlijden van zijn va der betoond. WELKE APOTHEEJt? De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 Dec. 18 u. tot Woensdag 26 Dec. 8 uur waargenomen door: Apotheek Van Driespm, Mare 110, tel. 20406 en de Zuid er- Apo theekLamimesohans- weg 4, tel. 23553. Van Woensdag 26 Dec. 8 uur tot Zaterdag 29 Dac. 8 uur apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest door de Oegstgeester apotheek Raadhuispark 8, tel. 26274. KATWIJK A. D. RIJN De groentetweilimgsver. „K. en O." verga derde in „De Kroon". Bij ontstentenis van den heer J. v. d. Perk werd de vergadering geleid door den 2en voorz. den heer H. Ab- bink. In behandeling kwam de Balans en Exploitatierekening 1/944. welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Het bestuur stelde voor om van het bruto winstsaldo 1944 ad f13260.70 aan de leden te restitueeren en hiertoe een leden reklening te openen, waarop het aandeel van ieder lid zal ge schreven worden. Na eenige bespreking werd dit voorstel aangenomen. Voorts werd vastgesteld de begrooting 1946 met een ge- raamden omzet van f 550.000 en een provisie van 4 Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. W. Grimbergen herkozen en in de plaats van den heer Gr. Parlevliet gekozen den heerv G. Vooys. Tot hd van de C v. C werd gekozen den heer W. H. B. Koelewijn in plaats van den heer G Vooys. die niet herkiesbaar was. Een voorstel van den heer M. J. Korpelshoek tot oprichting van een boekhoudcursus voor de oudere leden werd aangenomen op voorwaarde van een voldoende deelname. Een tweede voorstel van den heer Korpelshoek, tot instelling van een studiecommissie, om aan de hand van een bedrijfsboekhouding te komen tot een juiste kostprijsberekening van de diverse tuinbouwgewassen werd eveneens aange nomen. De A.R. Propagandaclub ..Groen van Prin9terer" hield een ledenvérggdering. waar in de heer P. Zuyderduyn een politiek over zicht van de gebeurtenissen der laatste maan den gaf. De heer C. A. v. d. Gugten Cz. leidde in het onderwerp; Art. 21 van „Ons Program", handelend over de Indische kwes tie. Spr. schetste den ontwikkelingsgang van het bestuur van onze koloniën sedert 1798. In veel opzichten is ons koloniaal beheer Indië ten zegen geweest, al zijn er veel din gen gebeurd, die den toets der critiek niet kunnen doorstaan. Spr. behandelde verder de kerstening van Indië en de inrichting en verbetering van het onderwijs, terwijl de ontwikkeling van de nationalistische bewe ging uitvoerig werd geschetst. Het zal onze plicht zijn de zelfstandigheid zooveel moge lijk te bevorderen. Na een uitgebreide be spreking volgde sluiting. LEIDERDORP De noodgemeenteraad komt Vrijdag a.s. om 19.45 uur bijeen. In verband met de sluiting der secre tarie op 24 25 en 26 Dec. wordt onder de aandacht van het publiek gebracht, dat alle uitbetalingen, die gewoonlijk op Dinsdag ge schieden. in die week op Vrijdag zullen plaats hebben. In de Nieuwjaarsweek zullen deze uitbetalingen op Woensdag plaats vinden, (overbruggingsuitkeeringen op Woensdag middag). De heer E. Sleeboom, onderwijzer aan de Ned. Herv. School, is met ingang van 1 April 1946 benoemd tot Hoofd der Ned. Herv. School te Kamperland (Z.) De eerste jaarwisseling na het verschij nen van ons blad. U zult misschien gaarne een nieuwjaars advertentie plaatsen Dat kan Maar spoedig inzenden. Uiterlijk Zaterdag moét de tekst in ons bezif zijn. De prijzen bedragen f 1.50 en f 3, terwijl voor plaat sing over 2 kolommen dubbele prijs wordt berekend. De opgaven kunnen verstrekt worden aan ons bureau en aan onze agenten en bezorgers. DE ADMINISTRATIE VAN DE NIEUWE LEIDSCHE COURANT. NIEUWS VAN VOLKSHERSTEL. De. door Volksherstel, uitgegeven bonnen voor jongensoverhemden verliezen met in gang van 1 Januari 1946 hun geldigheid. Uit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN In de Ned. Herv. kerk aan de Juliana- straat wordt hedenavond een interkerkelijke Kerstwijding gehouden. Sprekers zijn ds J. Hartkamp, de Eerw. heer A. J. Dekker (geen wild. s.v.p.) en de heer W. Samsom. Voorts is er solozang. Tweeden Kerstdag speelt A.R.C. 1 tegen de Haagsche vereeniging Altior, die eveneens uitkomt in de 4e klas Zaterdagmiddhg-com- petitie van den N.V.B. De Gemeenteraad komt "Donderdag avond 7 uur in vergadering bijeen. Tot administratief ambtenaar op het bureau van gemeentewerken, tevens tot secretaris-boekhouder van het gem. grond bedrijf is benoemd de heer H. Hoogteyling te Nijmegen. Oud Geref. gemeente van Mandersloo- straat le Kerstdag 9.30 en 4 u. leesdienst, 2e Kerstdag 3 uur de heer Redelijkheid van Ouderkerk a. d. IJsel. Na een bijeenkomst, belegd door de Chr. Besturenbond, is opgericht een afd. van den Chr. Ned. Bond van voedings en genot middelen. Het voorloopiig bestuur bestaat uit de heeren W. Verbokkerm, voorz., F. W. Baervelt, secr., C. van Muijen, penn. HILLEGOM. De burgemeester van Hillegom heeft zich in een oproep tot alle jongens en meisjes van Hillegom gewend, waarin hij hen aan spoort hun best te doen voor „boomen actie", die wordt gehouden. Voor deze „Boomenactie" is aan alle schoolkinderen een zgn. „prikkaart" uitgereikt, waarmede zij geld inzamelen voor een nieuwe beplan ting in onze parken en lanen. De jeugd is dan ook reeds met groot enthousiasme be gonnen en wij zijn ervan overtuigd dat deze actie de verwachtingen wel ver zal over treffen. LEIMUIDEN. In de gemeenteraadsvergadering is het voorstel van B. en W. tot aanvulling van het Raadsbesluit tot verhuring der rietlanden aan den heer L. C. v. Poelgeest goedgekeurd. Het College van B. en W. acht het verzoek der brugwachters tot verhooging van wedde niet ongemotiveerd en stelt dan ook ver- hoogiing voor. Met ingang van 1 Jan. 1946 wordt J. N. de Koning in gemeentedienst over genomen. Voorgesteld wordt om de geheele nieuwe regeling per 1 Januari 1946 te doen ingaan. De voorstellen van B. en W. worden na eenige discussie aangenomen. De heer De Vries verozekt B. en W. om weer een soort controle in te stellen bij de inning der tol gelden. Tot leden van het Alg. Bestuur van de Stichting „Waterleiding de Drie Gemeenten" worden benoemd de heeren P. Rietdijk en J. van Dam en tot pl.v. leden de heeren J. van Ommering en Jac. de Rijk. De Raad heeft geen bezwaar tegen de ver hooging van de salarissen van den burge meester, den Secretaris, den Ontvanger, de wethouders en de ambtenaren van den Burgelijken Stand. De heer H. V. de Rijk klaagt over de slech te verliahting van den Nieuwen weg; hij zou over het algemeen de straatverlichting wil len uitbreiden. De voorzitter zal zich hierover in verbin ding stellen met de Lichtfabrieken te Leiden. In deze gemeente is de Rijvereeniging „Meer en Drecht" opgericht. Voorzitter is de heer J. de Vries, secretaris-penningmeester de heer P. Langenslag". Zooals wij voor eenigen tijd schreven werd in de gemeenten Leimuiden, Rijnsater- woude en Nieuwveen een comité opgericht voor de inzameling van gelden voor het bouwen van een noodkerk voor de Ned. Herv. Kerk te Lith (N.-B.). Wij vernemen than? dat deze collecte ruim 6300 heeft op gebracht, zoodat aan de plannen uitvoering kan worden gegeven. Een mooi resultaat, waaraan alle Protestanten zouder eenig ver schil van richting hebben medegewerkt. NOORDWIJK len en 2en Kerstlag wordt de Zondags dienst der doktoren waargenomen door dr. Ned er veen, Emm awe g. WOUBRUGGE De belangstelling voor den ouderavond van de School met den Bijbel, welke Woens dagavond werd gehouden, was zeer groot. De voorzitter der schoolvereenjging sprak een kort welkomstwoord, waarna het school hoofd, de heer Mooijaart, met enkele leer lingen van de hoogste klassen een Kerst wijding hield. Het geheel was sober en een-1 voudig, maar misschien juist daarom zeer mooi. In de pauze zongen alle aanwezigen Kerstliederen. De heer D. J. Douwes ver telde op geestige wijze iets over de uitla tingen der kinderen in opstellen, enz., terwijl mej. J. G. v. Muiswinkel haar gehoor ver raste met een keurig voorgedragen stuk proza. Hierna sprak de voorzitter den heer J. Mooijaart toe wegens zijn vertrek naar Voorburg en dankte herp voor al het goede werk voor de school gedaan, waarna de heer Mooijaart woorden van afscheid sprak tot het schoolbestuur personeel en ouders, hen allen dankende voor de prettige medewer king. vooral in de voor het onderwijs zoo moeilijke oorlogsjaren. Voorts voerden nog het woord de heer H. Angenent namens het gemeentebestuur en A. den Rijnsburger namens de ouders. Staande werd den schei denden onderwijzer Psalm 121 1 toegezongen. LAAT NU UW BOEKHOUDING IN ORDE MAKEN DOOR HET BEKENDE RAPENBURG 122 LEIDEN Tel. 20400 Privé-adres: van, Slingelandtlaan 1, Tel. 24891 Belast zich tevens met ALLE BELASTINGZAKEN. W»t zullen wij straks vrij kunnen knopen? Keuzemogelijkheid tusschen artikelen van dezelfde voedingswaarde In aansluiting op de mededeeling van mi nister Mansholt in de Tweede Kamer, dat binnenkort de rantsoeneering van een aantal levensmiddelen zal worden opgeheven, kun nen wij nog melden, dat het m de bedoeling der regeering ligt, niet alleen de mogelijk heid te openen van een keuze tusschen goed- koopere en duurdere artikelen van gelijke voedingswaarde, bijv. suiker in de plaats van jam, versnaperingen en zuidvruchten, doch tevens om een aantal artikelen niet meer aan den bon te binden, hetgeen echter niet wil zeggen, dat al deze producten straks in onbeperkte mate verkrijgbaar zullen zijn. Vermicelli, macaroni en spaghetti, pudding poeder, de grutterswaren gort en haver mout, peulvruchten en zout. komen in aan merking om van de bonnenlijst geschrapt te worden, terwijl van de groote groep ver snaperingen e.d., cacaopoeder, biscuit, be schuit, koekjes, koek en gebak derhalve niet de versnaperingen, die gedistribueerd worden op de versnaperingenkaart zullen volgen. Het ministerie van Landbouw, Vis- scherij en Voedselvoorziening vraagt de medewerking zoowel van het publiek als van allen, die op eenigerlei wijze bij de distri butie van levensmiddelen e.d. zijn inge schakeld. om de hand te houden aan de be staande regelingen en niet reeds nu bon loos te koopen of te verkoopen. BEURS VAN NEW YORK. 20/12 21/12 20/12 21/12 Atch. T. 97 96 Gen. Mot. 73»% 72% Baltim. 2512 25% Good Y. 60 5974 Balt. 4% 76b 76% In Har v. 9474 94 Can P. 18% 18% I. Nickel 3674 37»% Chsap 5512 55% Int. T a T 29% 2974 NY Gen 33's 3334 Kennec. 4874 48% NY C 4'2 9734 98% Mon tg. 72 72 NY Tr. 11914 119% N. Cit. B 47% 47 Penn 4214 42% P. Gas El 42% 42% S. Rail 58i 4 57% Pack Mot 10*% 1074 Un. Pac. 13914 138 Pure O. 22% 23 Arg 98% 98b Radio C. 17* 17 Al. Ch. 184 184% Rep. St. 30 30% Am. Can 99»4 9974 Reyn Tb 3574 3674 Am. RM 27'8 28 Shell U. 32% 32 Am. Sm 64 6374 Socony 17% 17% A. T en T 187 18674 Sperry C. 3474 35 Am. Tob 89ii 88% St. O. NJ 66 6574 Anac. 4378 4334 Studeb. 30% 30% B. Steel 93 92% Texas C. 59 59% Case 4378 44 Un. Air 3474 35 Ch. N. Bk 4414 43% Un. Corp 4% 474 Chrysl. 13074 131 Un. Fr. 107% 108 City FC 5234 53 Un. Gas 237s 23»% Cons. Ed. 32 38 US Rubb 87% 67 Cons. Oil 19% 19% US Smelt 70% 71 Dupd N. 182 184 US Steel 80% 8074 El. B en S 19% 19 W house 35% 3574 E. Kod 22414 223 W worth 4974 49% Gen. El. 46% 46% ex-dividend Waar bevinden zich onze zeeschepen? Blommersdijk, 21 v. Sorel te R'dam. Frans Hals, 21 v. Quebec te R'dam. Jobshaven. 21 v. Sfax te R'dam. Perna, 22 v. Kiel te R'dam. Delftdijk, 20 v. New-York n. R'dam. Bocchus, 21 v. New-York n. West-Indië. Prins Maurits, v. Antwerpen n. Jaffa, 21 te Alexandrië. Sommelsdijk, 22 v. Marseille te New-York. Indrapoera, v. Southampton n. Bombay, 21 v. Port Said. Frans v. Mieris, wordt 1/1 v. R'dam te Bal- timore verw. Salando, 18 v. Amsterdam te Baltimore. Stad Arnhem, 22 v. Rotterdam n. Bona. Noordam, 14 v. Trincomali n. Batavia. Sloterdijk, 20 v. New-York te Manilla verw. Meerkerk, 16 v. Liverpool te Calcutta. Tibia wordt 26/27 Dec. v. Curagao te Rot terdam verwacht. Rapana wordt 24/25 Dec. v. Curasao te Rot terdam verwacht. DE RADIO OP EERSTEN KERSTDAG Het programma van Hilversum I (301 m.) 7.58 Kerstklokken, 8.02 Nieuws, 8.20 Orgel, 8.30 Vrijz. Prot. Studiodienst, 9.35 Gram., 10.30 Hoogmis. 12.00 Bach-cantate, 13.00 Nieuws, 13.20 Carillon „St. Jan", den Bosch, 14.30 Symph.-concert, 15.30 Rondom den Kerstboom, 16.30 Gewijde muziek. 17.00 Ned. Herv. Kerkdienst, 18.00 Gram., 19.00 Nieuws. 19.30 Jo Vincent, 20.00 Kersthoorspel, 20.45 Radio Philh. Orkest, 22.00 Mensch en Maat schappij, 22.15 Kerstklanken. 22.30 Can. om roep, 23.15 Avondwijöing, 23.30 Gram., 23 58 Sluiting. Het programma van Hilversum II (415 m.) 7.58 Kerstklokken, 8.00 Nieuws. 8.30 Gram 9.15 oud-Ned. Kerstliederen, 10.00 Kerstmu- ziek, 10.30 Geref. kerkdienst, 12.00 Nieuws, 12.20 Novelty Serenaders, 13.00 „De stem, die zweeg", 14.00Gram„ 14.30 Kerstspel voor de kinderen, 15.00 Kerstliederen, 15.30 Kerst- proza, 16.15 Kamermuziek, 17.30 Ned. helpt Indië, 18.00 Nieuws, 18.20 Radio-Philih. Or kest, 19.00 Orgel, 19.30 Progr. Ned. Strijd krachten, 20.00 Monia Liter, 20.30 Voor dracht, 20.45 Orgel, 21.15 Sylvester Trio, 21.45 Avondwijding, 22.00 Nieuws, 2230 Gram., 22.58 Sluiting. DE RADIO OP TWEEDEN KERSTDAG Het programma van Hilversum I (301 hk) 8.28 Kerstklokken, 8.30 Van man tot man, 9.00 Nieuws, 9.20 Gram., 10.00 Gewijde mu ziek, 10.30 Vrijz. Prot. kerkdienst, 12.00 Gram., 12.30 Gram., 13.00 Nieuws, 13.20 Vau deville orkest, 14.30 Concertgeb. 15.35 Voor dracht, 16.45 Kinder-kerstgroet, 17.30 Volks herstel, 17.45 Orkest, 18.30 Het Rijk Overzee, 19.00 Nieuws, 19.30 George Frank. 20.00 Ned. herrijst, 20.15 Brief uit Londen. 20.30 Kamer muziek, 21.00 Hoorspel, 22.15 Mensch en maatschappij, 22.30 Componist v. d. week, 23.00 Nieuws, 23.15 Avondwijdirtg, 23.30 Sluiting. Het programma van Hilversum II (415 m-) 7.58 Kerstklokken. 8.00 Nieuws, 8.30 Gram., 9.00 Orkest. 10.15 Sylvester-trio, 10.45 Zieken bezoek. 11.15 Kerstverhaal, 12.00 Nieuws, 12.20L Captabile-orkest, 13.00 Gram., 13.45 Mannen- zangkoor, 14.05 Koos Vorrin'k, -14.45 Orkest, 15.45 Cabaret, 16.15 Moderne klassieken, 16.15 Opera, 18.00 Nieuws, 18.50 Liederencyclus, 19.30 Progr. Ned. Strijdkr., 20.00 Métropole- orkest, 20 45 Voordracht, 21J5 Orgel. 21.45 Avondwijding, 22.00 Nieuws, 22.20 Gram., 22.58 Sluiting. WAT DE RADIO DONDERDAG BRENGT Het programma van Hilversum I (301 m.) 6.45 Gymn., 7.00 Nieuws, 7.50 Ochtendwij ding. 8.00 Nieuws, 8.20 Grain., 9.45 Muziek bij den arbeid, 10.45 Ziekenbezoek. 11.15 Gram., 12.00 Orgel, 13.00 Nieuws, 13.20 Gram., 15.00 Voor de vrouw, 16.00 Bijbellezing. 16.45 Voor de kleuters, 17.00 Radio-Jeugdkrant, 17.30 Orkest, 18.30 Kwartier voor den arbeid, 19.00 Nieuws, 19.30 Sivano, 20.00 Ned. her rijst, 20.15 Opera, 21.20 Cultureele agenda, 21.45 Cabaret, 22jIö Mensch en maatschappij, 22*30 Op den drempel v. d. nacht. 23 00 Nieuws, 23.15 Avondwijding, 23.30 Sluit'*" Het programma van Hilversum II (415 m.) 18.00 Nieuws, 18.30 Non-Stop. 18.55 Liede ren cyclus, 19.30 Progr. Ned. Strijdkr., 20 00 George Frank. 20.35 Orgel, 21.00 R.V.D., 21.15 Yehudi Menu'hin, 21.45 Avondwijding, 22.00 1 Nieuws, 22.20 Gram, 22.56 Siudtkxg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3