2de MEISJE, UW winkelier hééft Bloemen export moet weer op gang komen nieuwe i.eidsche coukanx Stadsnieuws I De gezondheidstoestand van den burgemeester Hij mag in Januari het Diaconessenhuis verlaten. Naar ons ter oore komt, is de gezondheids toestand van burgemeester mr, A. van de Sande Bakhuyzen zeer goed vooruitgaande. De operatie, welke onlangs heeft plaats ge vonden, heeft een gunstig resultaat gehad en het verloop van het ziekteproces is zoodanig, dat mr. van de Sande Bakhuyzen regelmatig het bed mag verlaten. De behandelende ge- neesheeren hebben alle hoop gegeven op een volledig herstel. Naar het zich laat aanzien, zal de burge meester in Januari het Diaconessenhuis mo gen verlaten. Deze tijding zal zeker in bree- den kring met voldoening worden ontvangen. tHRIST.-HIST. STATENKRING „LEIDEN". De Christ.-Hist. Statenkring „Leiden" hield dl^zer dagen een vergadering te Leiderdorp, waarin de penm. van den Statenkring, de heer P. Ph. Deumer, over het onderwerp „Wat onze aandacht vraagt" eenige beschouwin gen gaf. Spr. behandelde de K.B. t.a.z. van het noodpanlement, noodgemeenteraden, de i v ir CJ' llcc verhouding tot andere Prot. partijen, als de p- Hazenoot, die thans zijn 40-jarig jubi vrijdag Z1 december IMS A.R. en C.D.U., alsmede de N.V.B. naar aan leiding van een voorgaande beweging en de politieke antithese. Vervolgens behandelde de heer D. Hen driks een 10-tal art. van het nieuwe Urgentie Program van de C.H. Unie, met vooraf de alg. richtlijnen, w.o. Gods Souvereiniteit over al het geschapene, het gezag der Overheid, de verbondenheid met hst Huis van Oranje. Een leerzame bespreking volgde op deze inleiding. Nog geen Blauwe tram in de avonduren Stroomtoewijzing voor de N.Z.H. is er niet voldoende voor. Met ingang van gisteren is de Haagsch-s stadstram ook in de avonduren gaan rijden tot 10.30 uur. Mede naar aanleiding hiervan zijn ook in Leiden geruchten binnengedron gen. dat ook hier de stadstram op eenige werkdagen 's avonds haar diensten zou uit breiden. Naar wij echter van bevoegde zijde verne men, kan dit op het oogenblik nog niet ge beuren, want de stroomtoewijzing voor de N.Z.H., welke voor een groot deel van haar net stroom ontvangt van de Leidsche Licht fabrieken, is hiervoor ontoereikend. Den laatsten tijd zijn de diensten van de N.Z.H. toch al belangrijk uitgebreid en temeer waar nu op de buitenlijnen de verwarming der wa gens is ingesteld, kan van opvoering van de frequentie in de avonduren nog geen sprake zijn. Het is niet onmogelijk, dat in het begin van 1946 tot deze uitbreiding zal worden overgegaan, doch voorloopig zullen wij des avonds nog gebruik moeten maken van de „beenenwagen". NOORDWIJK AAN ZEE Het 40-jarig jubileum van de School met den Bijbel Feestdag voor ouders en kinderen. Woensdag j.l. was het 40 jaar geleden dat de Ohr. School aan den Nieuwen Zeeweg officieel geopend werd. Dit feit is niet onop gemerkt voorbij gegaan, 's Middags is met de kinderen het heuglijk feit herdacht, en 's avonds was een feestavond belegd vooi ouders, leden en genoodigden. Aangezien de voorzitter de heer W. Baalbergen door ziekte verhinderd was, leidde de heer P. Kranen burg de vergadering en deze sprak een kort openingswoord, waarin hij om. zeide, dat het aantal leerlingen weer bijna op het vóór-oorlogsche peil is gekomen. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den heer H. de Boer te Zeist, oud hoofd dei- school, die in zijn gedachtenisrede enkele dingen memoreerde, welke zijn voorgevallen gedurende de 30 jaren die hij aan deze school verbonden is geweest. Om verschil lende redenen, die spr. nader noemde, heeft het in Noordwijk lang geduurd voor het tot stichting van een School met den Bijbel kwam, doch toen de zaak eenmaal ter hand genomen was, ging het vlot. Van het oude bestuur zijn een 2 tal leden nog in leven, de 91 jarige heer C. v. d. Niet, en de heer K. P. Hazenoot, die thans zijn 40-jarig jubi leum als bestuurslid mag vieren. Dit be stuur, dat in het geloof begon, heeft het zaad gestrooid, en God heeft den wasdom gegeven. Vele gebeurtenissen liet de heer de Boer de revue passeeren, en hij besloot zijn boeiend betoog met de bede dat de school nog lange jaren tot eere Gods en heil van Noordwijk mocht bloeien. Namens het Gemeentebestuuidat ver tegenwoordigd was door de wethouders Graas en v. d. Akker, sprak weth. van Graas, die uiting gaf aan de waardeering van het Gem. bestuur voor het werk door deze school verricht en het bestuur dank bracht voor de kloeke houding tijdens de bezetting aangenomen, terwijl hij voorts alle mogelijke medewerking voor de toekomst toezegde. Na opvoering van een historisch spel door de leerlingen, en zang, voerden het woord de heeren de Boer hoofd der R K. Jongens school, Sandersa, oud hoofd der O. L. schooi, en de heer Hoekstra, oud-onderwijzer. Het tegenwoordige hoofd, de heer J. E. Kok, hield een gloedvolle toespraak over het onderwerp: „Tusschen de klippen door", waarin hij waarschuwde tegen verschillende gevaren die het Chr. onderwijs bedreigen. Nadat de heer G. Vogelaar eenige interes sante films vertoond had, sprak ds. B. Bouma het slotwoord. Deze herinnerde de ouders aan de Doopbelofte, en wekte op tot trouw en gehoorzaamheid. Hierna werd deze geslaagde feestdag, die zich in groote belangstelling mocht verheu gen, door ds. Bouma met dankgebed ge sloten. KATWIJK AAN ZEE De Oude Kerk in gebruik genomen De oudste ouderling legt den Bijbel op den kansel. Velen hadden zich opgemaakt om tegen woordig te zijn bij de inwijding van de Oude Kerk. Ds. R. P. A. Rutgers betrad als eerste den kansel, om in opdracht van de heeren kerk voogden het opnieuw gerestaureerde kerk gebouw over te dragen aan den kerkeraad. Spr. ging in korte trekken de geschiedenis der laatste tientallen jaren na, om dan vooral stil te staan bij de gebeurtenissen tijdens den tweeden wereldoorlog. God heeft echter toch Zijn kerk in stand gehouden, hoewel Juli 1944 het gebouw onteigend werd en 't bevel tot slooping werd gegeven. Spr. dankt allen, die betrokken zijn geweest bij de opbouw. De tweede spreker ds. P. Pras, die het ge bouw uit naam van den kerkeraad aan vaardde memoreerde tevens eenige trek ken uit de geschiedenis en verzocht daarna den oudsten ouderling, broeder v. Rijn den Bijbel te willen leggen op de plaats, waar hij zoo lange jaren heeft gelegen en behoort te liggen, daarmee bedoelende, dat de kerk weer kerk is geworden. Na de rede van ds. Pras voerden nog het woord de burgemeester, ds. I. Voorsteeg als oud-predikant van Katwijk en ten slotte ds. C. A. van Harten., die zijn rede besloot met het doen zingen van Gezang 96 1. KATWIJK AAN ZEE. Mr. J. A. de Wilde sprak Voor de A.R. Kiesvereeniging trad als 9preker op mr. J. A. de Wilde, met het onderwerp: „Politieke Rondblik". Spr. begon met erop te wijzen, dat de toestand na den tweeden wereldoor log heel wat ernstiger is, dan na den eersten. Er is een algemeene roep om vernieuwing maar de mensohen zijn dezelfde gebleven ook de beginselen. De eenheidsgedachte is niet nieuw. Groen en Kuyper hebben daar reeds tegen gestreden. De houding van de regeering Schermenhorn is ondemocratisch. Het financieele vraagstuk heeft een grooten invloed op het geestelijk leven van ons volk. Geen enkel volk is zoo slecht uit den oorlog gekomen als het Nederlandsche. Alleen de rente van onze tegenwoordige sohuld is hoo- ger dan het geöieele budget voor den oor^ log. De geldsaneering is zeer juist geweest, doch als de regeering niet bezuinigd, zitten we over enkele jaren weer in dezelfde moei lijkheid. Als de economische v«houdingen niet goed zijn kunnen ook de sociale verhou dingen niet verbeteren. Er is een streven naar geleide economie. Het groote gevaar is, dat de macht komt in handen van enkelen Vervolgens besprak spr. de moeilijkheden Indië. De moeilijkheden zijn ongetwijfeld groot, dooh de toestand is in hooge mate be- Maii.na fabrikaat Ouryea. Vraag ar om I 17 cent Hefflel\fal< "an 200 »ram voor voor Uw bon h°°1$ta waard' Voorloopig nog op de Vermicellibon. .HUtrnNKJonker, „De Molenweide", Katwijk a/d Rijn, vraagt voor z.s.m. een net voor dag en nacht, van goede get. voorzien. De Onderwijsconferentie door weth. Verwey geopend Hedenmorgen heeft de loco-burgemeester weth. M. G. Verwey, de onderwijsconferentie in de Stadsgehoorzaal, met een belangwek kende rede geopend. Spr. gaf de vergadering, welke door ongeveer 1000 onder wijzers (essen) werd bijgewoond, in overweging, of nieuwe paden m^t"n worden betreden. tjfauei "aanwezigen werden opgemerkt -??T7^êr,vlethoudëVS''S!'WTdrfkéfri, T. C. van Schaik en ds D. J Vossers. Morgen hopen wij op deze conferentie nader terug te komen. De „Flora"-jubilaris aan het woord CONTRÖLE BEVOLKINGSREGISTER Zaterdag worden zij, wier familienaam be gint met de letters TaTk, opgeroepen ter controleering en verbetering van het bevol kingsregister. Medebrengen trouwboekje, persoonsbewijzen en 2e distributiestamkaar ten van alle gezinsleden: alleenstaande per sonen persoonsbewijs en 2e distributiestam kaart. LEIDSCHE DOOFSTOMMEN-SCHAAK- VEREENIGING REVANCHE". Woensdagavond is de eerste onderlinge wedstrijd gehouden, waarvan de uitslag luidt als volgt: T. FakkelA. Verbiest 10 J. QuestrooJ. Falenteijn 01. K. Vrees wijkH. J. de Haas 01. STADSBEPLANTINGEN, VOORHEEN EN THANS. In de Lakenhal hield de heer A. Galjaard, wnd. chef van de afd. Plantsoenen te Lei den, een lezing over het onderwerp: „Stads- beplanticigen voorheen en thans". Sprekende over de Stadsbeplanting in het verleden gaf spr. allereerst een beeld van de oud-Hollandsche stad. Uit afbeeldingen blijkt wel, dat de liefde tot de natuur in de regententijd b v. vooral tot uiting kwam in de buitenverblijven, die door boometvgroepen omringd waren. Klach ten omtrent de schending van het stads beeld toonen wel aan, zoo betoogde spr. dat ook in het verleden de straatschenderij geen zeldzaamheid was. De dichte stadsbeplanting van enkele jaren terug, zoo vervolgde spr., hadden tot gevolg, dat de monumentale ge bouwen en woningen met karakteristieke bouw aan het oog werden onttrokken, een euvel, dat in de toekomst absoluut geme den zal moeten worden. Spr. gaf tenslotte een ruime beschouwing over het stadsbeeld in de toekomst. Deze zeer interresante lezing werd toegelicht met lichtbeelden. N.-Z. HOLL. TRAMWEG MIJ. Op de jongste algemeene vergaderingen van aandeelhouders der N.Z.H.T.M., Maatschappij tot exploitatie van tramwegen N.V., De eerste Ned. Electrische Tramweg Mij N.V., Noord- Holl. Tramweg Mij N.V. en Tweede Noord- Holl. Tramweg Mij N.V., zijn de voorstellen betreffende ontbinding en liquidatie met algemeene stemmen aangenomen. Vanwege de E.S.M. was te voren de verklaring afge legd, dat het de bedoeling is, om de aan- deelen, die nog in particuliere handen zijn, tegen redelijken prijs over te nemen. Om te voorkomen, dat de overnamëkoersen eenzijdig zouden worden vastgesteld, zal aan de Vereeniging voor den Effectenhandel worden verzocht een commissie aan te wijzen van dTie onafhankelijke personen om de waarde der aan deel en als .going concern" te bepalen. I>e voorgestelde statutenwijziging voor de Eiectrische Spoorweg Mij N.V., werd goed gekeurd. In dezelfde vergaderingen werden de jaar stukken over 1943 en 1944 goedgekeurd. De periodiek aftredende commissarissen werden herkozen. Van zaaltje tot veiling met millioenen-omzet In ons bladi van Woensdag maakten wij melding van het feit, dat de heer I. Kralt Czn. te Rijnsburg op grootsche wijze werd gehuldigd, aangezien hij 25 jaar voorzitter van „Flora" was. In een onderhoud, dat wij met den jubi laris moohten hebben, heeft hij ons het een en ander verteld over het wel en wee der veriüngvere-enig.img gedurende de kwarteeuw, waarin hij de touwtjes in handen heeft ge had. ii 1919 werd hij a-t bestuurslid geko zen en op 17 Dec. 1920 volgde de Kon. goed keuring. „Hoe zag „Flora" er in 1920 uit? Nu. toen was er alleen nog maar een klein zaaltje, waarin al de werkzaamheden moesten worden verricht. Natuurlijk ging dat erg bekrompen. Volgde er spoedig uitbreiding? Ja, de eerste was in 1923, toen we een zaal van 30 x 30 M. er bij kregen In 1929 volgde d; groote zaal me: t ri-bu rve, ka n too r oantine, enz. er verbouwingen van 1930 en 193t hebben van ..Flo- gemaakt wa- het nu is. De omzet ir die 25 j. schom melde nog al ens? Deze bedroe in 1920 f 230.00' en liep zeer ge leidelijk in c< periode tot 193 op tot f 1.000 62T Dat kwarr door de export? Ja juist. In 1922 zijn we be gonnen met den export naar Engeland. Heel bescheiden eerst. Bij elke verzending voegden we een kaartje bij waarop stond: „Veilingvereeniging „Flo- iedere dag aanwezig, 1ste klas hei bloemen, n.l. hyacinthen, tulpen, narcissen enz." Dit had succes, want in 1923 kwamen vele Engelsche importeurs naar Rijnsburg en nam d-e omzet snel toe. In 1962/33 daalde de omzet tot f 826.000, wat werd veroorzaakt door de invoerrechten en de val van het Maar in H940 zaten we weer met een omzet van f 1.200.000, terwijl tijdens de oorlogs jaren de f 4.230.000 werd bereikt. Wat was de oorzaak van de stijging in die jaren? Dat komt, omdat DuitschRand toen geen bollen afnam, maar wel seringen1, anjers enz. De prijs van deze bloemen steeg geweldig. Dan is er nog een tweede groote oorzaak en wel, als dik het zoo eens mag noemen, „de zwevende koopkracht" in ons land. Men kon aan niet veel anders zijn geld besteden. Bovendien bloeide toen het huiselijk leven. Maar dat is nu toch wed weer gewij zigd zeker? Absoluut niet. De situatie is nog precies eender. En hoe zijn de export-vooruitzichten?, zoo vroegen wij tenslotte. Nog niet erg rooskleurig. Vast staat dat er hard gewerkt en in 't buitenland ge praat zal moeten worden om de export weer in de oude banen te krijgen. De illusie, dat de grenzen na den vrede wijd open zouden staan is niet bewaarheid. Nog een vraag, mijnheer Kralt: Is er spoedig een daling der prijzen te verwach ten? Dat zal wel April 1945 worden. Vergeet U niet. dat de kostprijs der bloemen door het stoken 30 maal hooger is dan normaal. We hebben het hierbij gelaten en den heer Kralt. die tevens bestuurslid is van het Bedrijfschap .Sierteeltproducten", alsmede waarn. voorz. van de bloemisterij in Neder land en voorzitter van den kring „Bloem bol lenveilingen in Nederland" nog vele jaren van werklust en arbeidskracht toegewenscht. ALPHEN A. D. RIJN Zooals we gemeld hebben herdacht de heer H. Tabernee dezer dagen zijn 25-jarig jubileum als kantoorhouder van de P.T.T. te Oudshoorn.. In hotel 's Molenaarsbrug had een huldiging plaats temidden van het plaat selijk P.T.T.-personeel. De directeur, d< heer Huisman voerde -het woord en verschil lende blijken van waardeering werden aan geboden. Ook de waarn. burgemeester wai aanwezig. Voorts tal van industrieelen uit de omgeving van Molenaars. Arti et Reli- gioni verhoogde de feestvreugde door het brengen van een serenade. HAZERSWOUDE. Op initiatief van het bestuur van de Chr. Middenstands Vereeniging is ook te Koude kerk a/d Rijn opgericht een Chr. Midden stands Ver. Deze beide vereenigingen willen de gezamenlijke belangen van den geheelen middenstand behartigen en hebben daartoe besloten tot de nauwst mogelijke samen werking. F. Kralt WELKE APOTHEEK 1 De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 22 Dec. 13 uur tot Maandag 24 Dec. 8 uur, waargenomen door - de Haven-Apotheek, Haven 18. Tel. 20085 en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 21313 Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche «ie ««i mw w-m Apotheek, Raadhuispark 8, Tel. 26274. op dit orgel willen, beluistereo. RIJNSBURG. Orgelconcert Feike Asma. Gisteravond gaf de organist Feike Asma een orgelconcert in de Ned. Herv. kerk. Het programma stond in het teeken van de komende Kerstdagen en bevatte o.a. werken van Guilmant en Jan Zwart (Kerstsuite). Op de hem eigen sublieme wijze werden de programmadeelen door dezen bekwamen organist ten gehoore ge bracht. De veelkleurige registratie gaven ons zoowel een indruk van den hoogst m uzi kal en smaak van den heer Asma als vaniden grooten kla-nkenrijkdom van het orgel. Wij twijfelen er niet aan of men zal hem gaarne nog eens HILLEGOM. Woensdagavond werd in de Chr Geref kerk door het Chr. gem. koor „Con Amore" een zangavond gegeven ten bate van de kerk. Het geheel stond onder leiding van den heer A. P. Balkenende. Medewerking verleenden mevr. BalkenendeVonk sopraan en de heer J. Spaargaren, tenor. Aan de afwerking der liederen kon wat meer zorg besteed zijn. De stem van den tenor was goed doch miste in het Largo van Handel elke voordracht. De door de sopraan gezongen liederen vielen wel het meest in den smaak. De avond werd door ds Sluiter geopend en gesloten. Op den 2en Kerstdag zal om 10 uur vm. in de Gerf. Kerk een Kerstzangdienst wor den gehouden. Een kwartet zal zingen, waar in Lucien Louman zijn medewerking zal verleenen. De door de Ned. Reisvereeniging ge houden lezing met lichtbeelden is wel zeer geslaagd. De mooie plaatjes en de wijze waarop de spreker, de heer Van Nijnanten, vertelde, wisten alle aanwezigen te boeien. De belangstelling was groot. LISSE. Onder presidium van den voorz. dr Th. Ruys Jr werd in het wijkgebouw van het Groene Kruis de jaarvergadering gehouden. Na een woord van welkom tot de vrij tal rijke aanwezigen werden de gebruikelijke jaarverslagen uitgebracht, waaraan wij ont- leenen, dat het afgeloopen jaar 805 verple- gingsartikelen werden uitgereikt. Betref fende de wijkverpleging kan worden mede gedeeld, dat 100 patiënten werden verpleegd met een totaal aan bezoeken van 4043. Het consultatiebureau voor zuigelingen werd druk bezocht. Niet minder dan 341 zuige lingen werden in 2223 consulten door dr De Jong behandeld, terwijl voor de zuigelingen zorg door Zr Bosman en Josepha 814 huis bezoeken werden gebracht. De Moedercur sus werd door dr Reidsma geleid en be zocht door 36 deelneemsters. Voor de t.b c.- bestrijding stonden 91 gezinnen onder con trole met 86 personen. In het belang van t.b.c.-bestrijding werden door Zr. Bosman 730 en door Zr. Josepha 430 bezoeken ge bracht. denkelijk. Het is noodig, dat de A.R. hun stem laten hoor en. De C.H. staan ons het naast. Het zou wel eens kunnen zijn, dat de nood der tijden ons zal dringen, dat we sa men moeten gaan. Spr. zal God daniken, wanneer die tijd zal gekomen zijn. Zaterdagavond a_s., 8 uur, hopen de Katwijksche padvinders en padvindsters ia de Geref. kerk een Kerstwijding te houden. Kunst en Letteren Kerkkoor Ex Animo Kerstoratorium van Hubert Cuypers. Dank zij het initiatief van het Kerkkoor „Ex Animo" en zijn energieken dirigent Hermann de Wolff konden wij gisteravond kennis maken met het Kerstoratorium van Hubert Cuypers. Een werk, dat al dateert van 1930 en dus veel te lang in Leiden on bekend is gebleven. Het was in vele opzich ten een verrassing. Het door dr W. G. Harrenstein samenge steld tekstboek bevat alleen pericopen uit de H. Schrift en enkele berijmde psalmen en gezangen, zooals deze in onze kerkboeken voorkomen. Daarmede zijn wij in eenmaal verlost van alle gerijmel, waaraan de pas sionen en cantates van Bach mank gaan. De koren zijn van groote schoonheid en. verraden de hand van den ervaren koor dirigent en kundigen vakman. Niet minder te roemen is de rol. die aan het orkest is toebedeeld. Kundig 'geïnstrumenteerd geeft de orkest-partituur aan het geheel een zeer illustratieven en suggestieven achtergrond. De groote nieuwigheid is echter de invoe ring van declamatie en spreekkoor, waarover misschien verschillend geoordeeld zal wor den, doch waarvan wij geneigd zijn de mo gelijkheden te erkennen. Er waren althans zeer frappante momenten, vooral daar. waar de declamatie van den solist samenging met het zingen van het koor. De componist, die in de zaal aanwezig was en na het eerste gedeelte op het podium is gehuldigd, zal dunkt ons. tevreden zijn ge weest over deze uitvoering. Met groote zekerheid en vastheid hebben de koren hun lang niet altijd gemakkelijke taak uitgevoerd. Waren er in de spreek koren al een enkele maal oneffenheden, de koren bereikten daarentegen momenten van sublieme schoonheid. De solisten. Sophie BothHaas (sopraan) en Lourens Bogtman (bas) hebben een groot en welverdiend aandeel gehad in het succes van dezen avond. Piet Uyterlinde bespeelde het orgel, terwijl het Rott. Philh. Orkest zijn partij op ver dienstelijke wijze heeft uitgevoerd. De dirigent, die het geheel vast in zijn hand had en met gloed en bezieling heeft geleid, werd gehuldigd met een krans. Dr J. Riemens opende en sloot dit concert met gebed. AD INTERIM. BEURS VAN NEW YORK. Atch. T. 97% 97 Baltim. 25^4 2574 Balt. 474 77»4b 76b Can. P. 1874 1874 Chsap 5574 5574 NY Cen 3374 3374 NY C 4»4 98b 97% NY Tr. 11974 11974 Penn. 42T4 42 74 S. Rail 58 5874 Un. Poe. 13974 13974 Arg 98b 9874 Al. Ch. 18574 184 Am. Can 100% 9974 Am. RM 27% 27% Am. Sm 63% 64 A. T en T 18874 187% Am. Tob 8974 8974 Anac. 44 4374 BSteel 93% 93 Case 4474 4374 Ch. N. Bk 43% 4474 Chirysl. 13274 130% City FC 5274 52% Cons. Ed 3274 32 Cons. Oil 19% 19% Dupd N. 18474 182 El. B en S 1974 1974 E. Kod 226 22474 Gen. El. 46% 46% 487'8 19/12 20/12 Gen. Mot. 737a 73'/» Good Y. 60'a 60 In X. Int. T a T Kennec. Montg. 72*8 72 N. Cit. B 4674 47>'4 P. Gas El. 427B 42% Pack Mot 10% 1012 Pure O. 22% 22 Radio C. 17% 17* Rep. St. 30% 30 Reyn Tb 3574 35% Shell U. 32 32' Socony 17 177a Sperry C. 35 34% St. O. NJ 66 '4 66 Studeb. 303b 3074 Texas C. 5974 59 Un. Air 3574 Un. Corp 4% Un. Fr. 10674M07 72 Un. Gas 23VZ 23% US Rubb 67 74 6774 US Smelt 7074 70 74 US Steel 81 80'4 Whouse 35% 36% W worth 4034 49% ex-dividend 34% MARKTBERICHTEN. DELFT, 20 Dec. Aanvoer 27 paarden. 80 runderen, 1 veulen, 11 graskalveren, 31 nuch tere kalveren, 15 magere varkens, 388 biggen, 13 schapen of lammeren. 175 bokken of geiten, Prijzen: paarden f 400-f 800, veulens f 200- 400, kalf koeien f 400-f 800. biggen f 16-f 30 Te Groningen slaagde voor het examen M.O. Fransch B, mej. Wies Goddijn, te Leiden. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 M.). 6.45 Gyymn. 7.00 Nieuws. 7.30 Ochtendwij ding. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. 9.00 Ballet suite. 9.45 Muziek bij den arbeid. 10.45 Zie kenbezoek. 11.15 Kookpraatje. 12.00 Trio He gedus. 12 30 Nederland aan den slag. 13.00 Nieuws. 13.20 Orkest. 15.00 Ted Powder. 15.30 Eng. ij es. 16.00 Orkest. 16.45 Boekbespreking. 17.00 Kerstliederen. 7.30 Jan Museh. 17.45 Or gel. 18.30 Het Rijk overzee. 19.00 Nieuws. 19.30 Filmshow. 20.00 Nederland herrijst. 20.15 Mensch en Maatschappij. 22.30 Novelty Sere- naders. 23.30 Avondwijding. 23.30 Slaaplied jes. 23.58 Sluiting. Het programma van Hilversum II (415 M.). 13.00 Progr. Ned. Strijdkr. 13.30 Gra«m. 14.05 Tuinbouwpraatje. 15.00 Symphoniscbe cyclus. 30 Tbc-bestrijding. 16.45 Orgel. 17.00 Kin derhoorspel. 17.30 Kinderzangklas. 18.00 Nieuws. 18.30 Gevr. platen. 19.30 Progr. Ned, Strijdkr. 20.00 Jetty Cantor. 20.30 Sport - praatje. 20.45 Omroep-orkest. 21.45 Avond wijding. 22.00 Nieurwm. 22.20 Gram. 22.58 SkuUnc.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3