KLOMPEN J. P. r. d.BLOM ■J Kerstgeschenken Eerste schip met landgenooien uit indië NIETS anders dan Kl iTfiHl DI RYI A i Klompenhandel f' „TWENTE" NIEUWE LEIDSCHE COUHANT I VRIJDAG 14 DECEMBER IMS In de Rotterdamsche haven binnengeloopen (Van een onzer verslaggevers). De eerste repatrieerenden uit Indië zijn hedenochtend met de „Batavier" en de „Su matra" in de Jobshaven te Rotterdam aan gekomen Beide booten liepen tegelijk bin nen en hoewel de „Batavier" slechts 82 en de „Sumatra" maar een 4-tal landgenooten van Overzee terug brachten in het vader land. was het toch een heele drukte en had het comité „Nederland helpt Indië" de han den vol om de aan gekomen en te ontvangen en voor transporten te zorgen. De „Sumatra" vervoerde voornamelijk een transport leden der Ned. Marine, bevrijd uit krijgsgevangenschap op Java Alle repa- trieerenden waren met de „Orontis" uit Indië gekomen en in Engeland verscheept op de „Batavier" en de „Sumatra." De afreis was vrij haastig voorbereid, zoodat het niet mogelijk geweest is, de familieleden in het vaderland tijdig te waarschuwen. Daar door waren er geen afhalers aan den wal, toen de booten binnenkwamen. De aankomst het was zeer koud was niet zoo vreug devol als men zich wellicht zou voorstellen De meeste passagiers hebben zeer veel ge leden in gevangenkampen en naaste familie leden verloren Van alles berooid, gingen zij aan boord en onderweg is hun. in ^uez de nood-ypicelükste kle^^irn* verstrekt Wij hebben verscheidene terugkeerenden gesproken en hiun verhal-en zijn zonder onderscheid diep treurig. Het doorgestane lijden is hun van 't gezicht te lezen. Maar allen waren zij vol lof over de reis en de prachtige verzorging aan boord. De reis is uitstekend geweest en heeft judst een maand geduurd. Per vliegtuig zijn zij naar Singa pore gebracht waar de Orontis wachtte. De reis verliep vlot. Er was slechts een opont houd van drie dagen te Bombay, een dag in Suez en een dag in Port Said. Behalve een beetje mazelen onder de kinderen, was er geen ziekte aan boord. In Londen zijn ver- Voor den Politierechter Politieman staat terecht Evenals alles abnormaal was, zoo was het dit blijkbaar ook in de politiecorpsen tijdens de oorlogsjaren. Het klinkt vreemd te hoo- ren dat in het Leidsche politiebureau pakjes niet veilig waren, en jassen van den kapstok verdwenen Er gebeurden zeer eigenaardige dingen; er werden door naamloozen pakjes afgegeven aan naamlooze politiemannen, die als „zwarte", „magere", „korte dikke", enz. werden aangeduid. De inhoud van die pakjes hielden wel meest verband met de schaarsche voedselpositie, en waren vaak belooningen voor bewezen dienstenEr mag worden aangenomen, dat met betere tijden, óók betere toestanden in dat opzicht zijn ontstaan. Gegeven dan de verkeerde omstandigheden, had één van de politiemannen op zekeren dag een zakje met 15 kg. aardappelen aan het bureau in ontvangst genomen. Hij verklaarde er thans over die te heb ben meegenomen naar huis, omdat niet be kend was wat er met de aardappelen moest geschieden, en ze aan het bureau niet veilig waren. Nu stond deze politieman terecht, doch ontkende de aardappelen, die later bij hem in beslag waren genomen, zich te hebben willen toe-eigenen. Drie Leidsche agenten legden verklaringen af over de „onveiligheid" op het politiebu reau. De officier vond de zaak toch niet in orde en vorderde f 25 boete of 2 maanden hechtenis. De raadsman, mr V6s, meende dat er geen enkel bewijs was voor het wederrechtelijk toe-eigenen. De politierechter sprak ver dachte vrij. LIQUIDATIE DER LUCHTBESCHER MINGSDIENSTEN De minister van Binnenlandsche Zaken heeft een rondschrijven gestuurd aan de burgemeesters, waarin wordt gezegd, dat de gemeentelijke luchtbeschermingsdiensten worden opgeheven, waarbij aan alle functio narissen m.i.v. 1 Jan. ontslag wordt gegeven. Het in vasten dienst aangestelde hoofd van den Luchtbeschermingsdienst wordt echter op wachtgeld gesteld. Indien daartoe termen aanwezig zijn, kan het personeel van de vaste kernen de aan hem eventueel van Rijkswege verstrekte dienstkleeding behou den. De sirenes van de alarminrichtingen moeten worden gedemonteerd, nadat zij zoo noodig ontroest en overgeschilderd zijn. Pe minister zegt tenslotte, dat de waardeering en de dank van de overheid wordt geuit voor het moeilijke werk door het luchtbe- schermingspersoneel verricht. Maizena fabrikaat Duryea op Uw boni Beter kan niet en nog voordeelig óók: een twee-ons pak voor 17 cent Vraag Uw winkelier daarom met nadruk Hsjt ouch. iWunaabde. me\k y^Voorloopii Voorloopig nog op da Vermiceliibon. Detaillisten, fabrieken, werk plaatsen enz., levert Uw toe wijzing voor klompen in bij de Onmiddellijke aflevering Kortenaerstraat 43 Lage Rijndijk 19B Tel. 22798 schillende netpatrieereinden wegens pairtdcu- liere omstandigheden achtergeblevenDe overigen zijn na enkele uren reeds door gereisd naar Rotterdam. Allen zijn dank baar, weer in het vaderland terug te zijn, hoewel hun eersite indruk was: „zoo koud" Onder de leden der Marine waren ver scheidene mannen, wien men het lijden in de Ja.pansohe gevangenkampen nog zeef goed kan aanzien. Zwak en bleek en dikwijls met Ktteekens overdekt zijn hun gezichten en zij hunkeren naar hun thuiskomst. Sommi gen hadden nog niets van hun familie ge hoord. DeSe marine-mannen gaan nog niet regelrecht naar huis, doch eers-t naar he<t kamp te Doorn. DE LEENING TEN LASTE VAN CURACAO Aan het voorloopig verslag der Tweede Kamer is ontleend, dat verschillende leden nader wenschten te worden ingelicht over het wetsontwerp tot goedkeuring van een door den gouverneur van Curacao genomen beschikking (uitgifte van een leening ten laste van Curacao). Enkele leden spraken er hun verwondering over uit. dat t.a.v. den financieelen toestand van Curacao elke toe lichting ontbrak. Een ander lid vroeg of het nog op den weg der Kamer ligt over de lee ning en het besteden der gelden een oordeel uit te spreken, waar de Overzeesche Ge- biedsdeelen vrijheid van regeling der inwen dige aangelegenheden is beloofd Overeenkomsten van Bretton Woods Voorl. verslag Tweede Kamer al verschenen. Het V. V. der Tweede Kamer over het wetsontwerp toetreding tot cJe overeenkom sten van Rretton Woods is verschenen. Algemeen werd de late indiening van dot wetsontwerp betreurd. Ingediend 5 Dec., moet toetreding uiterlijk 31 Dec. plaats heb ben, zood'at een geforceerde behandeiliing voor de Staten-Generaal noodig is geworden. Het wetsontwerp op zich zelf behoort te worden aangenomenDe beide wetsontwer pyen lcunnen ons nuttig zijn. Internationale samenwerking op financieel en economisch gebied is ftoodig, wil een blijvende vrede mogelijk worden. Stabiele vamtaverhoudin- gen zijn voorwaarde voor goede samenwer king Bezwaren zijn er ook, vooral voor de kleine landen., maar zij mogen zich toch aan de overeenkomsten niet onttrekken en die nen zich zekere voogdij te laten welgevallen. Met valuta stabilisatie en een Herstelbank moeten, wil het goed gaan. belemmeringen voor het handelsverkeer uit den weg wor den geruimd. Gevraagd werd of de Regeering niiet be ducht is, dat de wereld onder leiding van de Vereen. Staten zal tenugkeeren tot den gouden standaard. Waarom, zoo werd voorts gevraagd, nemen we voor het hooge bedrag van 275 miillioen dollar deel itn het Fonds en in de Bank. NEDERLANDSCHE TRANSPORT PROBLEMEN IN LONDEN BESPROKEN. Qp de Europeesche Centrale binnenland sche transportorgandsatie die in Londen ver gaderde en waar de heer K. Vonk Neder land vertegenwoordigde, is o.m. gesproken over het rollend materiaal in Nederland en de steenkoolexport uit het Ruhrgebied Regeeringsnota Dinsdag in de Tweede Kamer Dr v. Mook volgende week verwacht. De nota over het Regeeringsbeleid komt voor de hoofdstukken 1, 3, 5 en 21 a.s. Dins dag in openbare behandeling in de Tweede Kamer. Wanneer dr v. Mook, wiens komst in de eerste dagen van de volgende week hier wordt tegemoet gezien, zal arriveeren, kan een andere regeling noodig zijn, omdat dan de minister-president niet in de Kamer zal kunnen zijn. Alsdan wordt onmiddellijk de loon- en prijspolitiek aan de orde gesteld. Het is de bedoeling Dinsdag en Donderdag ook avondvergaderingen te houden Van der Plas heeft er genoeg van Vroeg ontslag als lid van den Raad van Indië. Wanneer het bericht uit Batavia van het Fransohe persbureau A.F.P. juist is, heeft de heer C. O. van der Plas, lid van den Raad van Indië, officieel ontslag 'gevraagd uit zijn functie. Zusterschip van de „Nieuw Amsterdam" in V.S. in aanbouw Toeristentrips voor 1946 van de H.A.L. De directeur van de Holland-Amerika Lijn, de heer F. C Bouman, die voor het eerst sedert 1939 een bezoek brengt aan de V.S., heeft op een persconferentie verklaard, dat de maatschappij het voornemen heeft voor het eind van 1946 regelmatig toeristentrips te organiseeren. De heer Bouman zeide ver der, dat er een zusterschip van de „Nieuw Amsterdam," dat de 28.000 ton groote „Sta tendam" moet vervangen, in aanbouw is. Verder zullen twee schepen van 10.000 ton in Nederland worden gebouwd, die in het begin van 1947 gereed zullen komen. HERZIENING DER ZEE-ONGEVALLEN VERZEKERING M.I.V. 1 JAN. 1946. Op last van de ministers van Soc. Zaken en van Scheepvaart a.i., is de Zee-ongeval lenverzekering herzien, waarbij m.i.v. 1 Jan. 1946 de volgende veranderingen zijn inge voerd: a. De gelijkstelling van gewone zee-onge vallen met oorlogsongevallen, zooals neerge legd in het Reglement der Stichting Zee risico 1940, komt te vervallen. Uitkeeringen. toegekend krachtens de tot 31 December 1945 geldende regelingen blijven uiteraard on verminderd gehandhaafd. b. Die wettelijke dagloonen, die niet meer in juiste verhouding staan tot de werke lijke loonen, zullen vanaf dien datum daar mede in overeenstemming worden gebracht, terwijl bevorderd zal worden, dat de rege ling voor aanvullende uitkeeringen aan de weduwen van officieren, zooals deze rege ling is vastgelegd in het reglement der Stich ting Zee-Risico 1940, gehandhaafd blijft. c. Een toeslag voor oorlogsongevallen Z3.1 worden verstrekt overeenkomstig de in 1942 tusschen reeders en werknemers overeenge komen regeling. Deze regeling zal van toe passing zijn op alle zeelieden, dus ook op zeelieden, die varen voor reederijen, die zich voorheen niet tot deze toeslagen verbonden hadden. Sport en Spel VOETBAL Programma voor Zaterdag a.s. 4e kl. N.V.B.: RAF—CNV 2.30 u. (Terrein CNV). lste kl. L.VJB.Noordwijk 2—RAF 2. 2e kl. A: Katwijk 2—Quick Boys 4; Ter Leede 2Lisser Boys. 2e kl. B: Quick Boys 5Rijnsb. Boys 3; ARC 4Koudekerk... 3e kl.: Quick Boys 6—Katwijk 4; Rijnefo. Boys 4—RCL 2. Waar geen tijd is vermeld, vangen de wedstrijden om 2.45 u. aan. Wederom is in de 4e klasse N.V.B. de wedstrijd RAF— CNV vastgesteld. We laten het bij onze uitspraak van de vorige maal. Noordwijk 2 zal in de lste klasse L.V.B. trachten een beter resultaat te bereiken dan voor eenige weken in Valkenburg, waar van RAF 2 met 11-1 werd verloren. Op een nederlaag zal het echter voor de Noordwij- kers wel uitloopen. Katwijk 2 ontvangt in 2 A Quick Boys 4. Wel behaalde Quick Boys tot nu toe een iets better resultaat dan haar plaatsgenoote, maar in een plaatselijke derby vallen vaak verrassende resultaten. We wachten dus rus tig af. De Lisser Boys gaan nu op bezoek bij Ter Leede 2 en zijn er op belust revan che te nemen voor de 3-1 nederlaag in de eerste ontmoeting tusschen beide clubs. Of het lukken zal? Quick Boys 5 ontvangt in 2 B. Rijnsb. Boys 3. De Kat wij kers zullen er alles op zetten om hun nederlaag tegen CNV 2 weer goed te maken. Maar dat de Rijnsburgers gemakkelijk te overwinnen zulen zijn, neeij, dat verwachten wij niet. ARC 4 ontvangt Koudekerk. Koudekerk is met 2 overwin ningen gestart en zal met niet minder dan een overwinning op de Alphenaren tevreden zijn. In de 3e klasse is nog een plaatselijke derby vastgesteld en wel Quick Boys 6— Katwijk 4. Aan de hand van de uitslagen zijn we geneigd Quick Boys de overwinning toe te kennen. Maar ook hier lijkt ons een ver rassend resultaat niet uitgesloten. In de ont moeting Rijnsb. Boys 4RCL 2 houden wij het op de club uit Leiderdorp. We geven hierbij de standen van de ju- niores-klassen Jun. A afd. A: gesp.gewgel.verl.pt. geni. Quick Boys (A).. 6 5 1 11 35 6 Rijnsb Boys5 3 117 8—9 Warmomda (A) 5.3 2 6 18 10 C. N. V2 1 1 2 2—4 Quick Boys (B).... 3 1 2 2 711 V. V. L. V4 2 2 2 1—II Warmunda (B) 5 5 0 222 Jun. B. afd. A. Rooderuburg (A) 5 5 10 311 Alph. Boys 4 2 1 1 5 115 U. V. S. (A) 3 1113 5—10 Quick Boys 2 1 12 415 A. S. C. (A) 4 2 2 2 4—8 R. R. V4 4 1—17 Jun. B. afd. B.: Lisse 4 3—16 19—7 A. S. C. (b)4 3 1 6 21—14 Roodenburg (b) 5 3 2 6 11—16 U. V. S. (b)2 1 1 2 9—7 Katwijk (b) 5 0 5 0 319 DAMMEN. Maandag speelde K.D.C. haar len compe titiewedstrijd voor de L.D.D.B. tegen de Rijnsburgsche Damclub R.D.C. K.D.C. 1 R.D.C. 1. J. FrekeA. v. d. Mey 20 G. v. d. WielH. Ravensbergen 11 J. SchoneveldD. Schoneveld 20 C. KorpershoekJ. v. d. Mey 11 A. A. Vooysr—F. Verkuil1—1 H. KoelewijnJ. Kromhout 11 W. BöttoherH. Verkuil 11 J. HouwerA. Ravensbergen20 A. v. BeelenA. v. Egmond 11 A. SchoutenC. Jungerrus 02 Uitslag 12—8 De uitslag van den gespeelden wedstrijd K.D.C. II—R.D.C. 11 is 3—17. SCHAKEN Aan het internationaal Hoogoventour- nooi, dat 5 Januari te Velsen begint, zullen in hoofdgroep A uitkomen: Grob (Zwitser land). Milner Barry (Engeland), O'Helly (België), Stolz (Zweden) en Winter (Enge land). Verder zijn in deze groep de volgen de Nederlanders ingedeeld: Cortlever, de Groot, Koomen, Kramer en van Scheltinga. SCHAATSENRIJDEN Door de gemeente Amsterdam is het plan goedgekeurd om bij het aan te leggen sportveldencomplex in de Watergraafsmeer tevens een sproei-ijsbaan, die 's zomers als sintelbaan kan dienen, te bouwen. Begin volgend jaar reeds zal met defi bouw hier van begonnen worden en er zal zoowel een ovale hardrijdersbaan, als een baan voor kunst- en schoonrijden komen. CONTROLE VAN HET BEVOLKINGS REGISTER EN DER 2e DISTRIBUTIE STAMKAARTEN Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gelet op het „Besluit Reconstructie Be volkingsboekhouding 1945"; roepen de hoof den van gezinnen of hun vertegenwoordiger alsmede de alleenstaande personen op, naar onderstaande regeling te verschijnen ter gemeentesecretarie, Stadhuis, alhier, ingang Breestraat onder het bordes, teneinde naar waarheid de inlichtingen te verstrekken, welke ten aanzien van hun persoon of van leden van het gezin of van de samenwoning, waartoe zij behooren, verlangd worden, om het bevolkingsregister te controleeren en te verbeteren. Maandag 17 December a.c. Zij wier ge slachtsnamen beginnen met de letters Ro en Ru. Dinsdag 18 December a.s. Rij, Sa, Scha tot en met Scho. Woensdag 19 December a.s. Schr tot en met Sk. Donderdag 20 December a.s. SI tot en met Sp. Vrijdag 21 December a.s. St tot en met Sz. Zaterdag 22 December a.s. Ta tot en met Tk. Weduwen of verlaten vrouwen dienen zich aan te melden onder haar eigen (meisjes)- naam. Bij de aanmelding moet door of vanwege het gezinshoofd worden overgelegd: het trouwboekje, de persoonsbewijzen en de tweede distributiestamkaarten van de ge zinsleden, door alleenstaande personen het persoonsbewijs en de tweede distributie stamkaart. De distributiestamkaart wordt bij aanmel ding van een controlemerk voorzien, zonder hetwelk op die stamkaart in het vervolg geen bonkaarten worden afgegeven. Het aanmeldingsbureau is op werkdagen geopend van 9 tot 11.30 uur; des namiddags van 2 tot 4.30 uur en des Zaterdags van 9 tot 11.30 uur. Het niet voldoen aan deze oproeping wordt gestraft volgens de wet, terwijl bovendien bij niet aanmelding plaatsing van een con trolemerk op de tweede distributiestamkaart achterwege blijft. Het niet aanmelden op den aangegeven dag heeft tengevolge dat men niet geholpen kan worden. Burgemeester en Wethouders van Leiden, M. G. Verweij, wetli. loco-burgemeester. N. J. Rowaan, loco-secretaris. Leiden. December 1945. Financieele Flitsen De Aanerikaansche staalproductie heeft in November 6% mi-llioen netto ton „ingots^ en gietstaal bedragen. Dit is de eerste keer sedert Juli, dat de productie grooter is daal- 6 ton. Mechanisch oogsten van suikerriet, is naar uit Washington wordt gemeld een groot succes gebleken te zijn, daar twee man aan de oogstmaohine het werk doen van voor heen 60 man met messen. Canada gaat handelsgedelegeerden be noemen in alle belangrijke handelscentra der wereld. De landen waar dit vrijwel on<- middellijk zal gebeuren zijn Zweden, Grie kenland, Venezuela en Ned. Indië Optimistische verwachtingen betreffende de Amerikaansche conjunctuur zijn geuit door brig. gen. Leonard Ayres, bekend econoom. Hij verklaarde, dat een zaken,- oiplevimg ven groote intensiteit op til is en midden 1946 krachtig zal manifesteeren. Van de tinbaggermolens op Ma lak ka wordt verwacht, dat slechts 41 molens in Augustus 1946 in bedrijf zullen zijn gesteld. De inflatie in Portugal moet, volgens een Portugeesoh economisch expert, thans erger zijn dan na den eersten wereldoorlog. Achterstallige coupons en dividenden, welke redelijkerwijze voor 26 Sept. 1945 in baar waren, moeten op geblokkeerde reke- mg geboekt worden. Daarom moeten divi dendbewijzen, die betrekking hebben op een boekjaar, dat vóór of op 31 Juli 1944 is geëindigd, en die op of na 15 Nov. 1945 zijn betaalbaar gesteld en coupons, die vervallen zijn vóór of op 31 Dec 1944 en die op of na 15 Nov. 1945 zijn betaalbaar gesteld, ge blokkeerd worden. Later vervallende cou pons en dividenden mogen alleen contant betaald warden, wanneer de bepaling in het nooit buiten werking gestelde eerste lid van art 6 der beschikking deblokkeering 1945 zich daartegen niet verzet. Aan oud bankpapier is blijkens de jong ste gegevens niet ingeleverd f344 millioen op een circulatie van 5% milliard. Er kun nen nog kleine veranderingen intreden. Noord-Hollandsche Exploitatie Mij. over 1044 een winst behaald van ^433 verlies), welk bedrag vooa* afschrijving is bestemd Het oud verliessaldo bleef derhalve gehandhaafd op f330.973. Deensche waardepapieren aan toonder, die op 23 Juli 1945 in Denemarken berustten en alle op genoemden datum buiten Dene marken berustende Deensche effecten aan toonder, die in Deensche valuta luiden o£ behalve in*Deensche valuta in den Rijks- mark. welke op 30 Augustus 1924 zijn gel digheid heeft verloren, moeten worden aan gemeld Bolte en Gorter leed over 1944 een ver lies van f12.077 (v.j. winst f 10.462) en keert geen dividend uit. DE E.N.C.I. IN 1944. De bruto bedrijfswinst der Eerste Nederl. Cement ïndustrie (E.N.C.I.) in het boekjaar 1044 bedraagt f582.838 (877.014.) Na toevoe ging van interestbaten en vermindering met algemeene onkosten resteert een winst van f278.512 Daar afschrijvingen f527.997 vra gen sluit het boekjaar 1944 met een verlies van f249.485 (v.j. winst f95.584, div. 3 pCt.). Gebouwen en installatie bleven gespaard en m October 1944 kon de productie op be perkte schaal worden hervat. cementfabriek IJmuiden N.V. heeft lw>,?Jerlee.nS,ireï..verlies afgroten. Zij leed botrekkehjk geringe oorlogsschade en heeft inmiddels de productie hervat. BEURS VAN 12/12 13/12 Atch. T. 97% 97 Baltim. 25% 25,/a Balt. 41/2 75V2 75i/8b Can. P. 18',4 18% Chsap 55% 55% NY Cen 31 31% NY C 4% 96% 97%b NY Tr 118 118% Penn 43% 44% S. Rail ..58 59 Un. Pac. 143% 144% Arg98b 98%b Al. Oh. 191 193% Am. Can 103 102% Am. RM 29% 28% Am. Sm 67 66% A. T en T 191 193% Am. Tob 98% 90% Anac. 45 44% B. Steel 95% 94 Case 45% 45% Ch. N. Bk 441/4 44% Chrysl. 134% 133% City FC 53% 53% Cons Ed 33% 33% Sin cl Oil 20 Dupd N 189 189% E. Kod 2271/2 228 El. B en S 20% 19% Gen. El. 49 47%* NEW YORK. 12/12 Gen. Mot 75% Good Y 591/2 In Harv 98% I. Nickel 38 Int. T a T 30 Ken nee. 49% Montg. 73% N. Cit. B. 47i/4 P.g en El 431/2 Pack Mot. 10% Pure O 23% Radio C 18% Rep. St. 31 Reyn Tb 37% Shell U 32% Socony 17% Sperry C 38 St. O. NJ 65% Studeb. 32% Texas C. 605% Un. Air 36 Un. Corp 4% Un. Fr. 111 Un. Gas 23% US Rubb 67% US Smelt 731/4 US Steel 82 Whouse 36% Wworth 50% 13/12 75% 59% 30% 49% 73% 47% 44% 10% 23% 18 30% 37% 32 17% 35%* '81% 36% Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 M.). 6.45 Gym. 7.01 en 3.01 Nieuws. 12.01 Gram. 12.30 Nederland aan den £lag. 12.35 Orgel. 13.01 Nieuws. 13.20 Gram. 14.01 Relais we- reldprog. 15.00 Ted Powder. 15.30 Eng. les voor gevorderden. 16.00 Rott. pianokwartet. 16.32 Liederen van Fauré. 16.45 Boekbespre king. 17.00 Cantabile septet. 17.30 Gram. 18.01 Sylvestre trio. 18.30 Het rijk over zee. 18.45 De speellieden. 19.01 Nieuws. 19.30 Novelty serenadens. 20.01 Nederland herrijst. 20.15 Residentie Orkest. 22.15 Mensch en maat schappij. 22.30 Metropolo orkest. 23.01 Nieuws. 23.20 Avondwijding. 23.30 Eddy Walds. 23.58 Sluiting. Het programma van Hilversum II (415 M.>. 13.91 Progr. Ned. strijdkr. 13.30 Can. uita. 14.01 Uit eigen tuin. 14.20 Orkest. 14.45 Beel dende kunsten. 15.00 Omroeporkest. 16.00 Lezing over de tJb.c.-bestrijding. 16.45 Orkest. 17.00 Kinderhoorspël. 17.30 Kinderkoor. 18.01 Nieuws. 18.30 Gram. 19.30 Progr.Ned. strijdkr. 20.01 Radiorariteitenrevue. 21.00 Hoorspel. 21.15 Gram. 21.45 Avondwijding. 22.01 Nieuws. 22.20 Dansmuziek. 22.58 Sluiting. Worth Parfums, Geschenk- doozen, Fransclie Bijoux, Glasfiguren. ZIE DE ETALAGE'S Steenstraat 57 Telef. 2172Ï

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 7